Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Poznański program Odkrywca Zdobywca czeka na powrót do Palmiarni i Zoo - i namawia do podróży wirtualnych

gloswielkopolski.pl | 2020-05-13


Pamiętacie projekt Odkrywca Zdobywca, z którym świetnie bawiły się całe rodziny (a dzieci najbardziej!) odwiedzające palmiarnie i ogrody zoologiczne w Polsce? W Poznaniu także – tym bardziej, że tu powstał projekt, rozwinięty przez ambitnych młodych miłośników podróży i przyrody.

Julia – Biała Jaskółka – powieść fantasy dla młodzieży

swoszowice.org.pl | 2020-05-09


Mieszkaniec naszej dzielnicy – Jacek Taran napisał powieść fantasy dla młodzieży pt. „Julia – Biała Jaskółka”. Obecnie książka czeka na wydanie. Można przyśpieszyć ten proces wspierając projekt na portalu PolakPotrafi: https://polakpotrafi.pl/projekt/julia-biala-jaskolka.

Kup herbatę na potem! Wesprzyj ich działania

przelom.pl | 2020-05-07


Kup herbatę na potem wesprzyj nasze działania. Kilka słów o naszej akcji w \"Tygodniku Ziemi Chrzanowskiej Przełom. \"

Akademia Wywiadu – ruszył projekt i budowa szkoły online w zawodach przyszłości

pressmania.pl | 2020-05-04


W sieci na platformie PolakPotrafi.pl ruszył projekt, którego głównym założeniem jest budowa profesjonalnego serwisu certyfikowanych szkoleń specjalistycznych z zakresu Informatyki Śledczej, Białego Wywiadu, Cyberbezpieczeństwa, analizy powłamaniowej, mobile forensics, wielu innych z tych obszarów.

Z Chojnic na Dolny Śląsk 102 w nowym domu

m.inforail.pl | 2020-05-02


SA102-002 jest już w swoim nowym domu. Pojazd trafił do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Dolnym Śląsku. SA102-002 jest już w swoim nowym domu. Pojazd trafił do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Dolnym Śląsku. Czytaj więcej: http://m.inforail.pl/z-chojnic-na-dolny-slask-sa102-002-w-nowym-domu_more_

Branża turystyczna pod ścianą

poznews.pl | 2020-04-30


Po 4 maja decyzją rządu zostaną otwarte hotele i pensjonaty. Dla wielu jednak firm związanych z branżą turystyczną nie wiele to jednak zmienia. Biura podróży, muzea, ogrody zoologiczne czy Palmiarnie nadal nie działają.

Koronawirus. Przedsiębiorca z Poznania: Wisimy na włosku. Co dalej? Nie wiem

wyborcza.pl | 2020-04-28


O Uno i Uno Espresso po raz pierwszy pisaliśmy w Moim Biznesie rok temu. Wówczas firma kwitła. Teraz jej szef Leszek Odija mówi wprost: - Wisimy na włosku.

Wspieraj przedsiębiorczość społeczną i odbieraj nagrody

chrzanow.naszemiasto.pl | 2020-04-21


Ambasada Kreatywności to kluboherbaciarnia oraz różne działania społeczne dla mieszkańców Chrzanowa i okolic...

Ciężkie chwile dla schronisk turystycznych. Przeglądamy, co możemy sprzedać

podroze.onet.pl | 2020-04-09


Epidemia koronawirusa w Polsce boleśnie uderzyła w wiele branż - szczególnie w turystykę. Poza hotelami mocno ucierpiały schroniska leżące z dala od miast przy opustoszałych obecnie szlakach. O opinię na temat sytuacji zapytaliśmy Macieja Sokołowskiego, gospodarza dwóch popularnych schronisk

Oni golą się na Kojaka, one podcinają grzywkę z fryzjerem online. Jak izolacja wpływa na wygląd i modę?

wyborcza.pl | 2020-04-08


Kosmetyczka online Podobną, ale płatną (25-50 zł) działalność prowadzi Anna Donica, założycielka salonu Anna Donica Studio Urody. Jak wszyscy w branży ma teraz poważne kłopoty z utrzymaniem firmy. - Na czas epidemii przenoszę się więc z pracą do internetu.(...)

Góry Stołowe zamknięte, a w schronisku pustki. Pasterka i Na Szczelińcu proszą o pomoc, by nie upaść

wroclaw.wyborcza.pl | 2020-04-06


Pasterka to najlepsze schronisko na Dolnym Śląsku: otrzymało 83,2 pkt na 100 możliwych i zajęło szóste miejsce w rankingu schronisk górskich magazynu „n.p.m.” (na 63 ocenianych). Ale gdy z powodu epidemii koronawirusa zakazano wstępu do parków narodowych – w tym do Parku Narodowego Gór Stołowych –

Lekcje online z Jasiem Wedrowniczkiem

krosno112.pl | 2020-04-03


Już pierwszy odcinek cyklu poświęcony m.in. historii Rymanowa pokazuje, że nauka przed komputerem nie musi być nudna. W planie Fundacji jest stworzenie materiałów z zakresu innych przedmiotów szkolnych dla klas szkół podstawoych i nie tylko.

Lekcje online z Jasiem Wedrowniczkiem

tvpodkarpacie.pl | 2020-04-03


Już pierwszy odcinek cyklu poświęcony m.in. historii Rymanowa pokazuje, że nauka przed komputerem nie musi być nudna. W planie Fundacji jest stworzenie materiałów z zakresu innych przedmiotów szkolnych.

Lekcje online z Jasiem Wedrowniczkiem

tvkrosno.pl | 2020-04-03


Fundacja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa aktywnie wspiera edukację dzieci i młodzieży. W obecnym trudnym dla nauczycieli i uczniów czasie Fundacja we współpracy z lokalnymi nauczycielami nagrywa krótkie filmiki edukacyjne dla uczniów klas I-IV i IV-VII.

Pierwszy pełnometrażowy serial na Languście

misyjne.pl | 2020-03-08


Poznajcie Jonasza, jego kumpli i… prześliczną Magdę, w której zakochuje się nasz bohater i zupełnie przypadkowo trafia… na spotkanie wspólnoty” – piszą twórcy serialu internetowego pt. „Jonasz z 2B”. Na kanale YouTube Langusty na Palmie są już dostępne dwa pierwsze odcinki!

Polscy weterani wezmą udział w paradzie zwycięstwa w Londynie

www.rp.pl | 2020-03-05


Polscy weterani wezmą udział w paradzie zwycięstwa, która zostanie zorganizowana 8 maja w Londynie w 75. rocznicę zakończenia wojny. Projekt instalacji „Zwycięski lot 303\" został stworzony przez Alexandra Smagę. Smaga jest również autorem pomnika Polskich Lotników w Normandii, ...

Pierwszy serial na katolickim netflixie

stacja7.pl | 2020-03-04


Z pomysłem zrobienia takiego serialu zgłosiło się do o. Adama Szustaka małżeństwo aktorsko-reżyserskie, zainspirowane jego pomysłem na stworzenie \"katolickiego netflixa\". Tak powstał \"Jonasz z 2B\" - profesjonalny serial dla młodzieży, który od Środy Popielcowej emituje Langusta na palmie.

“Zwycięski Lot 303” w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

www.britishpoles.uk | 2020-03-04


Jest to mobilna instalacja z okazji 80 rocznicy Bitwy o Anglię, w hołdzie Polskim Lotnikom w Anglii zwanym “The Polish Few”. Wystawa będzie miała charakter czasowy a jej zadaniem ma być podróżowanie po symbolicznych miejscach pamięci Bitwy o Anglię. Mobilna instalacja autorstwa Aleksandra Smagi przy

Powstaje mobilna instalacja w hołdzie polskim lotnikom

www.emito.net | 2020-03-04


Obchodzona w tym roku 80. rocznica Bitwy o Anglię będzie najważniejszym wydarzeniem organizowanym zarówno przez rząd brytyjski, samorządy, jak i organizacje pozarządowe i zwykłych obywateli. Z tej okazji powstaje też projekt mobilnej instalacji pt. Zwycięski Lot !

Młodzież z XXIII LO im. ks. Józefa Tischnera w Łodzi przygotowuje film dokumentalny

expressilustrowany.pl | 2020-02-28


Młodzież z XXIII LO im. ks. Tischnera przygotowuje film przedstawiający związki swojego patrona z teatrem i ludźmi teatru.„Dodatkową wartością realizowanego zamierzenia będzie prezentacja multimedialna i broszurowa publikacja popularyzująca dorobek grupy projektowej”,

Chcę, żeby dzieci zobaczyły we mnie niezwykłą mamę, a nie łysego dziwoląga

opowiecie.info | 2020-02-28


Jest piękna i młoda. I zupełnie łysa. Kiedy nie przykrywa głowy, albo nosi swoje ulubione turbany, to wzbudza niezdrowe zainteresowanie. Czasem doświadcza też z tego powodu zwykłego chamstwa.

Podróż „Śladami Jezusa”. Niepowtarzalna wystawa multimedialna w Częstochowie

pl.aleteia.org | 2020-02-23


Duchowa podróż do Jerozolimy, by poznać jak w świetle Ewangelii i nauki wyglądały ostatnie dni Jezusa na Ziemi, to dobry pomysł na zbliżający się Wielki Post. Wcale nie trzeba wyjeżdżać do Izraela.

WYDARZENIA 23.02.2020Młodzi filmowcy realizują film dokumentalny o Krzysztofie Globiszu. Trwa zbiórka funduszy

www.sfp.org.pl | 2020-02-23


Powstaje film dokumentalny o Krzysztofie Globiszu – wielkim aktorze, który zadziwił Polaków wielką siłą ducha w walce z niszczącą chorobą. Młoda ekipa na portalu polakpotrafi.pl zbiera środki na wyjazd na zdjęcia do… Islandii!

Reżyser Jacek Orłowski o projekcie edukacyjnym Tischner, Teatr i My.

www.youtube.com | 2020-02-22


Dla wszystkich fanów \"Seks, prochy i rock&roll\" lub miłośników \"Trzech Sióstr\", \"Boże mój\" lub \"Braci Karamazow\" kilka słów od człowieka który je wyreżyserował w łódzkich teatrach.

„Nie bójcie się. I nie poddawajcie się”. Lekcje życia Krzysztofa Globisza

www.newsweek.pl | 2020-02-19


Kiedy sześć lat temu Krzysztof Globisz doznał rozległego udaru, lekarze nie dawali mu szans na powrót do zawodu. Dziś aktor nie tylko występuje na scenie, ale także uczy studentów pracy z mikrofonem. A młodzi filmowcy kręcą o nim niezwykły dokument.

Obywatel Miłość. Wzruszający film o Grzegorzu Ciechowskim

www.polskieradio.pl | 2020-02-18


– Jak pokazywałem film \"Obywatel Miłość\" znajomym i widziałem reakcje osób, które znają twórczość mojego Taty, a także tym, które nie znają, nie widziałem różnicy między nimi. Ta historia jest na tyle wiarygodna i intymna, że po prostu wzrusza – ocenia Bruno Ciechowski.

Pamiętnik kobiety w turbanie

www.lokalna24.pl | 2020-02-13


Ja, łysa matka. Matka bez włosów. Nie ukrywam przed dziećmi swojej choroby, swojej inności. Mówię im: mam alopecię, to ona sprawia, że moja głowa jest wyjątkowa...

Samotność wieloryba | Michał Hytroś

www.off.radiokrakow.pl | 2020-02-13


Reżyser Michał Hytroś realizuje film dokumentalny \"Wieloryb\", którego bohaterem jest Krzysztof Globisz. O pomyśle na ten obraz, relacji z prof. Globiszem, wyprawie na Islandię i samotności w oceanie opowiedział Anecie Hudzik.

Piękna Opolanka cierpi na całkowite łysienie Nie chcę być dziwolągiem

nto.pl | 2020-02-10


Bibliotekarka z Opola postanowiła przełamać tabu na temat wstydliwej choroby, na którą od wielu lat cierpi. Napisała książkę dla dzieci i zorganizowała zbiórkę na jej wydanie.

Straciła włosy i pokochała siebie na nowo. Napisała niezwykłą książeczkę o alopecji

kk24.pl | 2020-02-08


Kiedy piękna nastolatka nagle zaczyna tracić wszystkie włosy na ciele, jej świat lega w gruzach. Złość, przygnębienie, bunt…