Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Wywiad z DogAppi dla DajGłosPodcast !

dajglospodcast.pl | 2018-09-17


Chcemy, by DogAppi była aplikacją, którą psiarze odpalają choć raz dziennie – wywiad z Dawidem Baronem

W TOK FM u Ewy Podolskiej

audycje.tokfm.pl | 2018-09-15


Godzinna audycja podczas której Ania mlaszcze do mikrofonu... A dlaczego? Ale jak to? Wystarczy, że posłuchacie! Wszystko jest w podkaście! Oczywiście poza mlaskaniem, które jest składnikiem języka np. ludu Damara opowiadamy dużo o Namibii i o książce. Zapraszamy do posłuchania!

FILM „CHWAŁA BOHATEROM” POTRZEBUJE WSPARCIA

glos.live | 2018-09-13


Przed rokiem Stowarzyszenie „Chwała Bohaterom” z Jastrzębia-Zdroju we współpracy z Domem Polskim im. Żwirki i Wigury zrealizowało film dokumentalny upamiętniający wybitnych przedwojennych lotników. Teraz brakuje pieniędzy na wersję kinową.

PIERWSZY RAZ O OSTATNIM BOJU

gazetacz.com.pl | 2018-09-12


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”.

Pierwszy raz o „Ostatnim Boju”

historia.org.pl | 2018-09-12


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”.

SKANSEN W ZUBRZYCY ZAMIENIŁ SIĘ W PLAN FILMOWY

www.radiokrakow.pl | 2018-09-11


W Zubrzyckim Orawskim Parku Etnograficznym rozpoczęto filmowanie pierwszych scen fabularyzowanego historycznego filmu dokumentalnego TVP Historia \" Ostatni bój \" traktującym o szlaku wrześniowym 1939 roku 3 Pułku Strzelców Konnych i ostatnim boju kampanii wrześniowej we wsi Kalinowy Dół .

DORZUĆ SIĘ NA FESTIWAL W GDAŃSKU I KRAKOWIE!

www.kulturatka.pl | 2018-09-11


W tym roku już po raz piąty Fundacja Burza Mózgów pracuje nad organizacją Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku i Krakowie (podsumowanie wcześniejszej edycji do obejrzenia TUTAJ).

Ostatni bój - trwają zdjęcia do filmu o legendarnym 3 Pułku Strzelców Konnych

film.dziennik.pl | 2018-09-10


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona poświęconym jej filmem. Losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu \"Ostatni Bój\".

Pierwszy raz o Ostatnim Boju

suski.dlawas.info | 2018-09-06


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”. Za jego realizację odpowiada Szwadron Toporzysko i Stowarzyszenie Ka

Uroczystości w Cierlicku: Młode Żwirkowisko

www.nowiny.rybnik.pl | 2018-09-05


W 85. rocznicę tragicznej śmierci Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury PZKO organizuje uroczystości wspomnieniowe i w Domu Polskim, i na Żwirkowisku. 11 września tego roku minie 85 od katastrofy lotniczej, w której zginęli pilot porucznik Franciszek Żwirko i konstruktor lotniczy Stanisław Wigura...

W Polskim Radio Dzieciom

www.polskieradio.pl | 2018-09-05


W Polskim Radio Dzieciom o Namibii i naszej nowej książce. Dlaczego w PRD o Namibii??? Bo to idealny kraj na najlepszą podróż rodzinną! A dlaczego o książce? Bo to będzie najlepsza książka o Namibii w Polsce!

Nie dostał grosza na film o Żwirce i Wigurze. Ogłosił kwestę

www.se.pl | 2018-09-04


Krzysztof Paweł Bogocz rok temu nakręcił fabularyzowany dokument o asach polskich skrzydeł. Teraz chciał go rozszerzyć do wersji kinowej i wielokanałowej. Starał się o wsparcie od Śląskiego Funduszu Wspierania Projektów Filmowych. Przegrał z Agnieszką Holland tworzącej film o...

Chwała Bohaterom - rozwinięcie projektu filmowego

www.samoloty.pl | 2018-09-04


28 sierpnia - w dniu Święta Lotnictwa Polskiego, ustanowionego by upamiętnić zwycięstwo Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challange 1932 - rusza akcja na Polakpotrafi.pl, której celem jest wsparcie finansowe właśnie powstającego filmu...

[video] Powstaje dokument o Żwirce i Wigurze. Organizatorzy zapytali Warszawiaków. Efekt dramatyczny

tysol.pl | 2018-09-02


Pytaliśmy Warszawiaków kim byli Żwirko i Wigura. Otrzymaliśmy bardzo dziwne odpowiedzi. Mówiono nam, ze to bohaterowie czeskiej kreskówki, mówiono nam, że to bohaterowie polskiej baśni, mówiono nam, że to Wikingowie z komiksu. Zdaliśmy sobie wtedy sprawę, ze projekt, którego dotknęliśmy (...)

Kameralnie w Dzień Niepodległości

www.filharmoniagorzowska.pl | 2018-08-31


...Szalenie trudno było wybrać zaledwie kilka pozycji. Nawiązując do ważnych wydarzeń historycznych, pragnęłam zaprezentować takie utwory jak na przykład: „Bogurodzica”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rozmaryn”, „My, pierwsza brygada”, „Serce w plecaku\"...

Radio Wihajster - zintegrowani

prestiztrojmiasto.pl | 2018-08-29


W Aioli inspired by Gdańsk odbyła się impreza integracyjna Radia Wihajster. Nowe, internetowe radio z siedzibą w Gdyni przygotowuje się do swojej premiery w eterze, a impreza miała na celu przedstawienie redaktorów prowadzących audycje oraz muzycznych dźwięków, którymi słuchaczy będzie karmić Radio.

Znacie Larego Zębatkę? Rzeszowski sportowiec prowadzi zbiórkę pieniędzy na start w nietypowych zawodach triathlonowych

rzeszow.wyborcza.pl | 2018-08-29


Tomasz Kubiak, znany w Rzeszowie jako Lary Zębatka, rozpoczął zbiórkę pieniędzy, która ma na celu pomóc mu w starcie w prestiżowych zawodach triathlonowych, odbywających się w październiku na Hawajach, XTERRA World Championships. Rzeszowski sportowiec i prawdziwy ekspert w kwestii napraw rowerów...

PROJEKT LARY’18

www.dayandnight.pl | 2018-08-28


Lary Zębatka, czyli m.in. twórca obozów treningowych i zawodnik w jednej osobie, aktywny bloger, wielokrotny uczestnik serii zawodów Xterra i przede wszystkim wielki miłośnik „dwóch kółek”, sam o sobie mówi...

Wywiad z zespołem projektu „Bajki kontra choroba”

legeartisskm.wordpress.com | 2018-08-26


Jakiś czas temu zachęcaliśmy Was do wsparcia projektu, którego pomysłodawcami są studenci SUM. W międzyczasie udało się zebrać wymaganą sumę na realizację pomysłu, jednak dalej możecie pomóc. Dzisiaj macie szansę dowiedzieć się trochę więcej o projekcie i o ludziach go tworzących.

Miesiąc został do V Wodzisławskiej Nocy Teatrów

www.radio90.pl | 2018-08-24


Wydarzenie, kiedy to w różnych miejscach Starego Miasta wystawiane są spektakle dla dzieci i dorosłych, zaplanowano na sobotę 15 września. Tegoroczny repertuar jest wyjątkowy, bo to nie tylko jubileuszowa edycja imprezy, ale i program ma wpisywać się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Tworzymy Radio Zawiercie

zawiercianskie.pl | 2018-08-23


Zawiercie jest 50-tysięcznym miastem, jednym z powiatów w województwie śląskim. W naszym regionie swoje radio ma Będzin (57 tys. mieszkańców), Piekary Śląskie (55 tys.), Radomsko (48 tys.) czy Wieluń (23 tys.). W Zawierciu również może być radio. I powinno.

Bordello w TVP 3

poznan.tvp.pl | 2018-08-23


Bordello gościło w TVP 3 Poznań. Zapraszamy do oglądania. Należy przesunąć pasek na 01:19:00. Miłego przebywania z Bordello a Capello :)

Jak wyjaśnić dziecku na czym polega jego choroba?

www.rynekzdrowia.pl | 2018-08-22


Dwaj studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Michał Smoczok i Krzysztof Starszak - wpadli na pomysł, aby wytłumaczyć dziecku, na czym polega jego choroba, za pośrednictwem bajek. Tak powstał projekt trzech książeczek: o białaczce, cukrzycy i astmie.

Bielszczanin chce wbiec na najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner

wiadomosci.bielsko.info | 2018-08-20


Michał Marek jest mieszkańcem Bielska-Białej. Jego pasją jest bieganie po górach, a najbliższym celem jest wybieg na najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner (3798 m n.p.m.). Za pomocą serwisu PolakPotrafi.pl zorganizował akcję crowdfundingową, by zebrać wystarczające środki na ten cel.

Bajki kontra choroba – projekt studentów SUM

gazetalekarska.pl | 2018-08-20


Jak wytłumaczyć ciężko choremu dziecku, co dzieje się z jego organizmem? Jak oswoić strach przed szpitalem i zabiegami medycznymi? Najlepiej opowiadając… bajkę.

Jak wytłumaczyć choremu dziecku, co dzieje się z jego ciałem? Studenci SUM mają pomysł

katowice.wyborcza.pl | 2018-08-20


Jak oswoić strach przed szpitalem i operacją? Jak wytłumaczyć dziecku, na czym polega choroba? Michał Smoczok i Krzysztof Starszak, studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wymyślili, że najlepiej to zrobić, opowiadając dziecku bajkę. Tak powstał projekt trzech książeczek: o białaczce, cukrzycy i

Czwórka: Polskie Radio - Stacja nauka o DogAppi

www.polskieradio.pl | 2018-08-20


Audycja w Czwórka: Polskie Radio z prowadzącym Patrykiem Kuniszewskim, gdzie rozmawialiśmy o potrzebie aplikacji spacerowej dla właścicieli zwierząt. Miła, przyjazna atmosfera, dużo pytań i konkretnych odpowiedzi.

Bajki kontra choroba

czasdzieci.pl | 2018-08-19


Nasze obawy, strach i lęk, biorą się często z niewiedzy. Nie jest tajemnicą, że obawiamy się nieznanego, a kiedy mamy zbiór informacji, zwłaszcza, gdy poparty jest doświadczeniem, pozwala to na racjonalne podejście do tematu i ograniczenie stresu.

Projekt ,,Bajki kontra choroba”

www.egodziecka.pl | 2018-08-16


Nasze obawy, strach i lęk, biorą się często z niewiedzy. Nie jest tajemnicą, że obawiamy się nieznanego, a kiedy mamy zbiór informacji, zwłaszcza, gdy poparty jest doświadczeniem, pozwala to na racjonalne podejście do tematu i ograniczenie stresu.

Daj Głos #008: Zbiórki, reklamy i Simoleony

dajglospodcast.pl | 2018-08-16


Dziś odcinek szczególny, bo jego duża połowa poświęcona jest The Sims 4 i dodatkowi Psy i Koty! A oprócz tego: 🐾jak pomóc pieskom ze schroniska kupując zabawki 🐾o nowym, świetnym projekcie DogAppi na Polak Potrafi 🐾Co zrobić, gdy psa użądli pszczoła?