Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

\'Kościuszko - ostatnia bitwa\'. Teatr Nowy w Łodzi zbiera fundusze na interaktywny spektakl

ksiazki.onet.pl | 2017-11-20


Reżyserka Iwona Siekierzyńska oraz aktorzy Teatru Nowego w Łodzi uruchomili na portalu Polak Potrafi akcję crowfundigową, która ma na celu zebranie funduszy na dokończenie prac nad wyjątkowym spektaklem \"Kościuszko. Ostatnia bitwa\".

Biomagia, która leczy czytelniczą duszę

www.rmf24.pl | 2017-11-18


Smoki stworzone z literackim smakiem Księżyc nad Wieżą Ratuszową miał kolor siarki. Niepokojące... Mężczyzna o twarzy nienasyconego chomika spojrzał w niebo. Potem, jak przed skokiem do wody, zaczerpnął mroźnego powietrza listopadowej nocy, pchnął metalową furtę i wszedł....

Najsławniejszy pamiętnik wojenny czeka na wydanie

www.asta24.pl | 2017-11-16


Pamiętnik urodzonej w Pile, wybitnej niemieckiej tancerki ukaże się jeszcze w tym roku. Piete Kuhr pisała dziennik gdy miała 12 lat. Opisuje w nim Piłę z okresu I wojny światowej. Do tej pory dziennik ukazał się w języku angielskim i niemieckim. Teraz doczekamy się jego polskiej wersji językowej.

Muzyka przy Kawie - odcinek II - Poison 777

www.youtube.com | 2017-11-15


Nie ma to jak muzyka, prawda? Nasi prowadzący znają się na niej bardzo dobrze. Dzięki temu podczas wnikliwych rozmów z zaproszonymi muzykami lub całymi zespołami będą starali się wyłapać wszystkie smaczki z muzycznej sceny i życia naszych gości.

Ruszyła zbiórka na wrocławską Czystkę

wroclaw.wyborcza.pl | 2017-11-15


Przemysław Wojcieszek z Pawłem Palcatem przygotowują w Capitolu spektakl o ofiarach dyktatury Erdogana. I szukają wsparcia w realizacji na portalu crowfundingowym.

Tydzień Kultury Śląskiej

rudaslaska.com.pl | 2017-11-14


Podczas tego tygodnia staramy się urozmaicić normalną naukę, organizujemy konkursy, turnieje, warsztaty i festiwale. W tym roku postawiliśmy duży nacisk na warsztaty kulinarne, był u nas Michał Kaczmarczyk i Kamil Zacharek, którzy chcieli pokazać kuchnię śląską od strony nowoczesności.

Pół miliona klocków

radiopoznan.fm | 2017-11-12


Bartosz Borowiak pochodzi z Kłecka. Mieszka i pracuje w Gnieźnie. Kocha historię. I upamiętnia Powstanie Wielkopolskie. A robi to, robiąc makiety z klocków lego. Odwiedził go Jacek ButlewSki.

Czystka - najnowsza premiera na scenie Restauracja!

teatr-capitol.pl | 2017-11-10


Stambuł, wieczór. Młoda kobieta, jej były mąż, za którym podąża tajny policjant... Spotkanie utkane z szeptów i niedopowiedzeń odmieni życie każdego z nich...

Polska Kadra Karate Kyokushin Kaikan IKO Sosai w TVP

pytanienasniadanie.tvp.pl | 2017-11-10


Trening karate buduje nie tylko siłę i rzeźbi ciało, ale również rozwija charakter. W naszym studio utytułowani mistrzowie tej dyscypliny, ale również dzieci stawiające pierwsze kroki na macie.

Z dna otchłani do nowego życia.

mlodzi.niedziela.pl | 2017-11-10


Brał narkotyki. Kradł. Krzywdził ludzi. Znajomi już go skreślili. Stoczył się na samo dno. Chciał się zabić. Jeden dzień zmienił w jego życiu wszystko. Wystarczyło spojrzenie w lustro. Wystarczyło zawołanie do Boga z dna otchłani…

Są jak ćmy, które lgną do sztuki

www.gazetakrakowska.pl | 2017-11-09


Mają po naście lat, energię i chęć do pracy. Założyli grupę filmową, napisali scenariusz serialu. Brakuje im dziesięć tysięcy złotych na realizację. Potrzebują wsparcia, gwarantują pracę choćby w pocie czoła!

Świat Florka - książka którą warto mieć

infolwowek24.pl | 2017-11-09


Znalezienie wydawcy, który zaryzykuje wydanie książki debiutanta nie posiadającego najmniejszego dorobku literackiego jest jak wygrana w lotka. Małe wydawnictwa upadają, duże skupiają się przede wszystkim na znanych autorach.

When science & art join forces

timesofindia.indiatimes.com | 2017-11-08


PANAJI: A unique amalgamation of art and science will unfold from November 10 to 19 in Goa with the commencement of the Story of Space, an interdisciplinary learning programme that will help attendees experience space from a number of perspectives.

Program telewizyjny Z życia Kościoła

poznan.tvp.pl | 2017-11-08


Rozmowa o projekcie.

Gdy Pokój burzy społeczne mury

gniezno24.com | 2017-11-08


Niepewność, uliczne zapory, kontrole, patrole wojskowe z karabinami, podziały, walka, wozy opancerzone na ulicach – to wszystko nie przeszkadza w dziele, które rozpoczęło się ponad 50 lat temu w Jerozolimie, a trwa do dzisiaj – także w Betlejem.

Pracują ciężko, efekty już są - chcą więcej!

halogorlice.info | 2017-11-07


Chcą nakręcić film - marzenie jakich wiele, ale TO jest jedyne w swoim rodzaju! Młodzi ludzie Tworzący grupę \"Ćmy\" pracują ciężko, ale są w tym niesamowici - czy zrealizują swój plan?

Kosów Lacki: Śpiewali za Dusze Zmarłych

tygodniksiedlecki.com | 2017-11-07


Koncert, który w niedzielne popołudnie (5 listopada ) odbył się Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim był szczególny. Pieśni za dusze zmarłych wystąpili śpiewacy pogrzebowi z powiatów sokołowskiego i węgrowskiego oraz zespół „Pieśni do śmierci” z Warszawy.

Wesprzyjmy wydanie książki fotograficznej „I see you” Damiana Chrobaka

zpaf.pl | 2017-11-07


Fundacja PIX. HOUSE wspiera polskie fotografki i fotografów w realizacji ich projektów Na portalu Polak Potrafi do 30 listopada 2017 trwa akcja crowdfundingowa Gorąco popierając, przekazujemy więc apel z prośbą o wsparcie, także drugiego celu !

Ćmy proszą o pomoc!

www.gorlice.pl | 2017-11-06


Grupa filmowa „ĆMY” działająca w Gorlickim Centrum Kultury prosi o wsparcie! W ciągu miesiąca chcą zebrać 10 000 zł na realizację filmu. Zbiórka pieniędzy trwa na portalu Polakpotrafi.pl. Liczy się każda złotówka!

Pomóż w wydaniu książki Damiana Chrobaka.

www.fotopolis.pl | 2017-11-04


Damian Chrobak fotografował Londyn przez 8 lat, wykonując tysiące fotografii ulicznych. Teraz, najlepsze z nich chce zebrać i wydać w autorskiej książce fotograficznej. Potrzebna jest jednak Wasza pomoc.

Wioślarze zbierają na łódkę. Można pomóc

aktywne.trojmiasto.pl | 2017-11-04


Drakkar Gdańsk zaprasza młodzież w wieku 12-18 lat na bezpłatne treningi wioślarskie codziennie od godziny 16:30. By poprawić sytuacje sprzętowo klubu, Adrian Kwasowiec zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy na nową łódkę. Pomóc może każdy. Trzeba zebrać 17 800 zł. Jeśli to się nie uda, pieniądz

PSTRYK MYK Polskie dzieci w Belgii już od roku mają swój kwartalnik

issuu.com | 2017-11-03


Czy będąc dziećmi, mieliście swoje ulubione pismo? Może na samo jego wspomnienie uśmiechacie się? Pamiętacie jeszcze zapach papieru, charakterystyczne ilustracje? „Miś”, „Świerszczyk”, „Płomyk”, „Świat Młodych”? A może „Mała Fantastyka”?

Źródła. Magazyn kultury ludowej

www.polskieradio.pl | 2017-11-03


Audycja w Programie 2 Polskiego Radia z udziałem twórców projektu.

Toruń-Indie. Ewolucja Gwiazd Instytutu B61 na Goa

www.e-teatr.pl | 2017-11-02


Nowa fala polskiej sztuki podbija Indie. Naukowcy i artyści z toruńskiego Instytutu B61 przygotowują na Goa widowiskowy spektakl-zagadkę. Grupa, do której należą obok aktorów i muzyków młodzi astronomowie, językiem sztuki opowie o ewolucji gwiazd.

Józef Kolorz: Za chlebem i o chleb

www.monde-diplomatique.pl | 2017-10-31


Prosty górnik ze śląskiego Radlina stał się jednym z przywódców polskiej emigracji we Francji, nim zginął nad Ebro w Hiszpanii.

Nie mów nikomu

www.teatrdlawas.pl | 2017-10-30


Są trzy rodzaje gwiazd. Gwiazdy o wadze jednego słońca, dziesięciu słońc i trzydziestu. Każda z nich umiera inaczej. Recenzja będzie bardzo krótka, bo tajemnic nie można zdradzać. Instytut B61 otworzył swoje progi dla nielicznej grupy szczęśliwców.

Wioślarze z Gdańska zbierają na łódkę! Pomożecie?

aktywninawodzie.pl | 2017-10-30


Są młodymi zawodnikami Gdańskiego Klubu Wioślarskiego Drakkar, których celem jest zdobycie medali Mistrzostw Polski w kolejnych latach. Jednak aby to osiągnąć potrzebny jest im sprzęt bo ten, który dostępny jest w klubie jest przestarzały albo w ogóle go nie ma.

Oko Wielkiej Bogini, cz. III

www.psyche.pnet.pl | 2017-10-30


Książka Oko Wielkiej Bogini cz. III. Czas krwawego księżyca jest już napisana. Barbara Srebro – autorka książki – stara się o wsparcie finansowe na jej wydanie na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl. Wkrótce będzie podany link do strony PolakPotrafi.pl, pod którym będzie można wspomóc Autorkę.

Oko Wielkiej Bogini - cz. III - Czas krwawego księżyca

magia.kolorow.netgaleria.eu | 2017-10-28


31 października 2017 r. na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl rusza akcja zbiórki funduszy na wydanie trzeciej części \"Oka Wielkiej Bogini\". Dołącz do niej i Ty! Dzięki Twojemu wsparciu długo oczekiwana trzecia część trylogii - \"Czas krwawego księżyca\" ukaże się już w grudniu 2017 roku!

The story of space festival

www.thestoryof.org | 2017-10-27


In this installation, Jan and his team will explore the story of dehumanization of cosmic space. The Evolution of the Stars is a site-specific project that consists of thirteen audio-visual installations that tells the story of the life and death of stars. The exhibitions describes the evolution of