GrupaPolak
52 tys.

Media o PolakPotrafi.pl:

We Wrocławiu powstaje muzeum gier retro

www.chip.pl | 2017-05-25


W stare gry na oryginalnym sprzęcie będzie można zagrać już w te wakacje we wrocławskim muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Jest to już druga taka inicjatywa w Polsce.

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/konferencje-pokazy/2017/05/we-wroclawiu-powstanie-muzeum-gier-retro#ixzz4i4oGSEnq

Gry i Komputery Minionej Ery - we Wrocławiu powstaje muzeum, które spodoba się graczom

polygamia.pl | 2017-05-25


Próby stworzenia podobnego przybytku w stolicy Dolnego Śląska były już przynajmniej dwie. Obie zbiórki pieniędzy na Muzeum Gier Wideo inicjowane przez Krzysztofa Damaszke zakończyły się jednak fiaskiem. W 2015 roku z zakładanych 92 tysięcy zebrano niecałe 3.Chcą stworzyć we Wrocławiu muzeum gier i starych komputerów

www.gazetawroclawska.pl | 2017-05-24


Gry i Komputery Minionej Ery – tak ma się nazywać muzeum, które powstaje w budynkach dworca Świebodzkiego. Otwarcie planowane jest na wakacje. Miłośnicy komputerów będą mogli przypomnieć sobie czasy Atari, Apple II, Commodora, Elwro, Amigi i Pegasusa. Trwa zbiórka funduszy na otwarcie muzeum.

We Wrocławiu powstaje Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery

www.dobreprogramy.pl | 2017-05-24


Do listy muzeów, które powinien odwiedzić każdy miłośnik komputerów i gier, już w te wakacje dopiszemy kolejną pozycję: we Wrocławiu powstaje Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Projekt ma charakter edukacyjno-rozrywkowy i możemy się spodziewać, że eksponaty nie będą tylko umieszczone za szybami.

Gry i Komputery Minionej Ery - powstaje muzeum starych dobrych czasów

www.antyradio.pl | 2017-05-24


Podobno minionego czasu nie można kupić. Można jednak przywrócić do życia wspomnienia - i taki cel ma powstające muzeum Gry i Komputery Minionej Ery powstające właśnie we Wrocławiu. Im więcej dorzucimy się do budżetu na remont lokalu, tym szybciej będziemy mogli pobawić się eksponatami.

Jeżeli kochacie "07 zgłoś się" i filmy Barei, zobaczcie zwiastun tego serialu

kultura.gazeta.pl | 2017-05-16


Dwaj bracia zebrali pieniądze na portalu Polak Potrafi i nakręcili internetowy serial stylizowany na lata 80. Do współpracy namówili m.in. jeden z najbardziej znanych polskich głosów. Zobaczcie zwiastun.

Talentiada „Sport jako alternatywa do uzależnień”

my3miasto.pl | 2017-05-15


Latem Szkoła Tenisa zorganizuje dla dzieciaków z rodzin wykluczonych społecznie półkolonie oraz w okresie roku szkolnego 2017/18 dwusemestralne zajęcia z nauki gry w tenisa. Warunkiem koniecznym do zrealizowania planu jest zebranie 62 000 zł do 28 maja 2017.

Mieszkańcy Filipin i Bali usłyszą muzykę słowiańską z naszego regionu [WIDEO]

www.radio90.pl | 2017-05-15


To 110 lat chóralnej tradycji. Teraz chcą zawieźć polską muzykę w dalekie kraje. "Harmonia" z Cieszyna działająca przy Uniwersytecie Śląskim i chór kameralny "Ad Libitum" z Pszowa, który tworzą już absolwenci uczelni, mają szansę wyjechać na Filipiny i Bali, by promować muzykę słowiańską.

Polak potrafi myśleć kreatywnie i się dzielić

poznan.wyborcza.pl | 2017-05-15


Przez sześć lat działalności portalu Polakpotrafi.pl udało się zrealizować ok. 1400 projektów na łączną sumę ponad 17 mln zł. Polacy udowodnili, że kiedy do zrealizowania jest kreatywny i ciekawy pomysł, potrafią otworzyć swoje portfele.

Polscy studenci docenieni przez NASA. Problemem jest kwota potrzebna na wyjazd do USA

fakty.tvn24.pl | 2017-05-14


Polscy studenci docenieni przez NASA. Problemem jest kwota potrzebna na wyjazd do USA (http://www.tvn24.pl)

Klub sportowy Victoria na PolakPotrafi.pl

www.poranny.pl | 2017-05-11


Białostocki klub sportowy "Victoria" chce reprezentować miasto w Mistrzostwach Sportowo-Obronnych. By wystartować z odpowiednim przygotowaniem, potrzebują wsparcia. Znajdziecie ich na PolakPotrafi.pl.

Paweł Ożga Cudzoziemiec wywiad

www.mixcloud.com | 2017-05-08


Cyberpunk w polskim wydaniu

www.kulturainfo.pl | 2017-05-08


Wyobraź sobie przyszłość. Ale bez latających spodków, bez podróży w czasie, bez przesuwania przedmiotów siłą woli. Wyobraź sobie przyszłość w której na zgliszczach przysypanych radioaktywnym popiołem pną się ku niebu olbrzymie metropolie.

Angel.A – polski film SF potrzebuje wsparcia fanów!

filmyfantastyczne.pl | 2017-05-08


Już jakiś czas temu pisaliśmy o polskim filmowym projekcie SF zatytułowanym Angel.A. Twórcy tej nietuzinkowej produkcji w klimacie Blade Runnera, potrzebują wsparcia fanów!

Stacja Nauka 2017/05/04 12:00

www.polskieradio.pl | 2017-05-04


W studiu Czwórki pojawią się też twórcy Lodz Solar Team- grupa studentów z Politechniki Łódzkiej, której udało się zbudować bolid napędzany energią słoneczną "Eagle ONE"

Nowa powieść Mariana Noconia w projekcie społecznym

www.wiadomosci24.pl | 2017-05-01


Z końcem kwietnia ruszył projekt POWYD. To projekt wsparcia społecznego towarzyszący wydaniu nowej książki Mariana Nocoń - autora m. in. „Czarna biel. Wspomnienia”, która uzyskała tytuł “Książki Roku 2016”.

Bydgoski zespół wydaje płytę prezentującą zupełnie nowy folk. I prosi o wsparcie

metropoliabydgoska.pl | 2017-04-30


Kujawskie pieśni ludowe w nowoczesnym wydaniu od kilku lat prezentuje zespół Jakim Cudem. Dziesięć takich utworów ma znaleźć się na płycie, lecz do powstania krążka niezbędne jest zebranie 10 tysięcy złotych. Kobiety tworzące zespół zwróciły się do internautów z prośbą o pomoc.

ANGEL.A

www.ponapisach.pl | 2017-04-29


Nasz świat w przyszłości po raz kolejny jawi się w ponurych barwach. Kontrolę nad życiem przejęły korporacje, nieczułe w swoim podejściu do egzystencji. To również świat, gdzie sztuczna inteligencja zostaje w pełni wykorzystywana w służebnej roli wobec człowieka. Roboty pełniąc pokornie swoje funkcje idealnie wpisują się w dystopijny krajobraz za oknami. Angel.A to krótkometrażowy film sci-fi zanurzony w stylistyce cyberpunku. Po brzegi. Fabuła będzie dotyczyć androida – kobiety – ANGEL model A. W jej pamięci pozostały wspomnienia zmarłej dziewczyny, a stwórca odciął jej protokoły bezpieczeństwa. Wyjątkowa, bo myśląca, musi uciekać spod jarzma korporacji.

Wiara przez... ucho igielne

krakow.gosc.pl | 2017-04-27


Zbiórka na portalu PolakPotrafi.pl wystartowała o kilka dni wcześniej, niż planowano. W efekcie zakończy się 13 maja, w 100. rocznicę objawień w Fatimie. – Wierzę, że nie ma przypadków, dlatego czekam, co Maryja dla mnie przygotuje – mówi Magda Krysztofek.

ANGEL A – wesprzyj polski cyberpunk na PolakPotrafi.pl!

film.org.pl | 2017-04-27


Pamiętacie jak z radością obwieściłem, że na rodzimym podwórku tworzy się właśnie rasowy cyberpunk pt. Angel A? Dostrzegając w projekcie potencjał, serwis film.org.pl objął nad nim patronat medialny. Okazuje się jednak, że twórcy mogą potrzebować naszej, w tym także twojej, drogi czytelniku, pomocy, do tego, by ukończyć film na wyższym poziomie.

Angel.A – polski film SF potrzebuje wsparcia fanów!

filmyfantastyczne.pl | 2017-04-25


Już jakiś czas temu pisaliśmy o polskim filmowym projekcie SF zatytułowanym Angel.A. Twórcy tej nietuzinkowej produkcji w klimacie Blade Runnera, potrzebują wsparcia fanów!

"Jakim cudem" - bydgoski zespół nagrywa płytę. Zupełnie nowy folk

bydgoszcz.wyborcza.pl | 2017-04-24


Jest ich pięć. Grają muzykę ludową z "prądem" i właśnie nagrywają płytę. Bydgoski zespół "Jakim cudem" potrzebuje finansowego wsparcia. - Mamy już termin, miejsce i producenta. Wciąż jednak brakuje nam połowy pieniędzy - mówią.

JAKIM CUDEM - zupełnie nowy folk!

bydgoszcz24.pl | 2017-04-22


Pięć żywiołowych pań, które tworzą formację JAKIM CUDEM, sięga po muzykę ludową Kujaw i aranżuje w klimacie akustycznej elektroniki, aby przybliżyć ją współczesnemu odbiorcy. Zespół pokazuje piękno tradycyjnych melodii i tekstów. Dziewczyny udowadniają, że ludowa liryka jest wielowymiarowa, pełna symboliki (głównie erotycznej) i jak najbardziej aktualna.

Ślązacy chcą powalczyć w Ekstraklasie

zeglarski.info | 2017-04-20


Studenci zrzeszeni w Yacht Club Sztag AWF Katowice chcą ścigać się w tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Ich Team AWF wystartuje w regatach, jeśli młodym żeglarzom uda się zebrać niezbędne fundusze. Wsparcia szukają za pomocą portalu PolakPotrafi.pl.

Łódzcy studenci-wynalazcy proszą o finansowe wsparcie społeczność internetową

rzeczo.pl | 2017-04-20


Studenci Politechniki Łódzkiej budują nowy model „słonecznego” bolidu i modernizują marsjańskiego łazika. Chcą jechać na zawody do Australii i USA, a ponieważ jest to bardzo kosztowne, postanowili poprosić o pomoc finansową społeczność internetową.

Pomagamy Młodym Artystom Zagrać Koncert Na Filipinach!

kulturalnemedia.pl | 2017-04-20


Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” oraz Chór Kameralny „Ad Libitum” otrzymały zaproszenie do zaprezentowania polskiej i słowiańskiej muzyki na wyspie Bali i na Filipinach. Mamy możliwość wzięcia udziału w BALI INTERNATIONAL CHOIR FESTIVAL w Denpasar/Bali oraz Andrea O. Veneracion International Choral Festival Manila/Filipiny, 2017. Polskie chóry mają możliwość reprezentowania Europy w potyczkach konkursowych.

Na początku pojazd łódzkich studentów wyglądał jak kartofel. Dziś to najlepsze solarne auto na świecie

innpoland.pl | 2017-04-19


W tym, żeby ich auto nie wyglądało jak ziemniak, pomogli studenci ASP. Resztę robią sami i nie ukrywają, że ponownie chcą być najlepsi na świecie. Studenci łódzkiej Politechniki budują auto napędzane energią słoneczną.

Fotograficzny Kalendarz Zodiakalny 2018

www.maxmodels.pl | 2017-04-18


Zespół utalentowanych użytkowników MaxModels rusza z projektem, który ma celu stworzenie wyjątkowych sesji zdjęciowych. Efektem ich wspólnej pracy będzie wyjątkowy fotograficzny Kalendarz Zodiakalny na 2018 rok. Zobacz, co zrobić, by otrzymać jeden z egzemplarzy!

Łódzcy studenci-wynalazcy proszą o finansowe wsparcie społeczność internetową

naukawpolsce.pap.pl | 2017-04-17


Studenci Politechniki Łódzkiej budują nowy model "słonecznego" bolidu i modernizują marsjańskiego łazika. Chcą jechać na zawody do Australii i USA, a ponieważ jest to bardzo kosztowne, postanowili poprosić o pomoc finansową społeczność internetową.

ZBLIŻENIA: 15.04.2017,G. 18.30

bydgoszcz.tvp.pl | 2017-04-15