GrupaPolak
49 tys.

Media dla PolakPotrafi.pl monitoruje: Instytut Monitorowania MediówIMM

Najdłuższe urodziny na świecie!

rockradio.tuba.pl | 2017-01-17


Polak chce spędzić najdłuższe urodziny na Świecie - tym samym bijąc Rekord Guinnessa.

Obecny rekord należy do Niemca Svena Hagemeiera, który w 2015 roku spędził 46 godzinne urodziny. Łukasz Dolata znalazł sposób jak pobić ten wynik. Jego urodziny będą dłuższe o 2 godziny. Tym samym ustanowi nowy rekord 48 godzin - czyli pełne 2 dni!

Artystyczna wyprawa do Antarktyki. O projekcie opowiada jego pomysłodawca i szef, Bartosz Stróżyński

publicrelations.pl | 2017-01-11


„Trzy Sztuki w Antarktyce” to projekt artystyczny, który ma łączyć trzy dziedziny sztuki – film, muzykę i fotografię – w jednym, wyjątkowym spektaklu multimedialnym. W skład zespołu artystycznego, który 12 lutego wyruszy w podróż do Antarktyki wchodzą Adam Nowak, artysta, kompozytor, autor tekstów, lider zespołu Raz Dwa Trzy, Olaf Lubaszenko, aktor i reżyser oraz Bartosz Stróżyński, fotografik, operator kamery, pomysłodawca i producent przedsięwzięcia.

Pomóżmy matce odzyskać dziecko!

kuriergalicyjski.com | 2017-01-11


Tytułowa bohaterka baśni Andersena „Matka” wyruszy w drogę, by odzyskać porwane przez Śmierć dziecko. Przełożyć na ekran „Matkę” postanowiła ekipa młodych filmowców – artystów, których zainteresował portret psychologiczny człowieka pogrążonego w żałobie. Teraz walczą z czasem – zostały im dwa dni na zebranie brakującej kwoty, która umożliwi opowiedzenie niezwykłej historii. Historii miłości matki do dziecka.

Takiego filmu jeszcze nie było! Opowiedzą historię Smużnych

ddtorun.pl | 2017-01-02


Prace nad filmem opowiadającym o rodzinie Smużnych trwają. Marcin Gładych i Adam Fisz skończyli zdjęcia, ale aby film ujrzał światło dzienne filmowcy proszą o pomoc.

Plan na 2017 rok? Zdobyć Mount Everest

tvn24bis.pl | 2017-01-01


O wspinaczce na najwyższe szczyty Ziemi opowiadali goście programu "Pokaż nam Świat" podróżnicy i wspinacze, którzy przygotowują się do zdobycia Mount Everestu w 2017: Sylwia Bajek, uczestniczka projektu "Najmłodsza Polka na Evereście" oraz Szczepan Brzeski, uczestnik projektu "Ukończenie korony Ziemi".

Produkcja filmu o artystycznej rodzinie Smużnych stanęła w miejscu. Trwa zbiórka środków na dalszą realizację

www.chillitorun.pl | 2016-12-30


Barwna, intrygująca, wielopokoleniowa i przede wszystkim w pełni oddana sztuce rodzina Smużnych niebawem doczeka się swojego filmu. Do zakończenia produkcji twórcom brakuje jednak środków pieniężnych. Dlatego projekt został zgłoszony do platformy Polak Potrafi!

POPOŁUDNIE Z TVP3 RZESZÓW

rzeszow.tvp.pl | 2016-12-29


Muzycznie, Mikołajkowo i z pasją ..... tak będzie w dzisiejszym odcinku. W programie porozmawiamy o Festiwalu Piosenki MIKOŁAJ 2016 i o Rockendrollowej Scenie Podkarpackiej. Gościem będzie także Sylwia Bajek: 25-latka, która ma marzenie, by stanąć na najwyższym szczycie Ziemi.

KRONIKA: 27 XII 2016, 18.30

krakow.tvp.pl | 2016-12-27


Oglądaj od 15 minuty i 40 sekundy.

Pierwsza Rodzina. Wesprzyj film o rodzie Smużnych.

festiwaltofifest.blogspot.com | 2016-12-27


Bez wątpienia rodzina Smużnych, znana jest każdemu kto chociażby otarł się o temat sztuki i kultury w Toruniu. Wielopokoleniowy ród jest ewenementem na tle dzisiejszego świata. Od zawsze, do samej głębi oddani Sztuce, żyjący Sztuką, a jednocześnie ciepli, otwarci, po prostu wspaniali. Reżyserzy Marcin Gładych i Adam Fisz skończyli zdjęcia do filmu o Smużnych pt. „Smugi”. Aby film ujrzał światło dzienne potrzebna jest Wasza pomoc na polakpotrafi.pl .

Powstaje film o artystycznej rodzinie Smużnych [ZDJĘCIA]

torun.wyborcza.pl | 2016-12-27


Smużni to wielopokoleniowa toruńska rodzina artystyczna. Marcin Gładych i Adam Fisz podjęli się realizacji impresji filmowej na temat tej wyjątkowej familii.

Czy 25-letnia Sylwia Bajek z Rzeszowa zdobędzie Mount Everest?

rzeszow-news.pl | 2016-12-25


– To wszystko leży w głowie – mówi Sylwia Bajek z Rzeszowa, która wraz ze swoim partnerem, Szczepanem Brzeskim w kwietniu 2017 r. zamierza zdobyć Mount Everest. Jeśli jej się to uda, będzie najmłodszą Polką, która pokona najwyższy szczyt świata.

10-latka pomaga dzieciom z Afryki

www.wtk.pl | 2016-12-22


Natalia ma 10 lat i jest niezwykłą dziewczynką. Po podróży do Afryki - gdzie spotkała swoich rówieśników - zdecydowała, że chce im pomóc. Zbiera pieniądze na budowę szkoły w Nyamanga w Tanzanii. To zresztą nie pierwsza jej akcja charytatywna. Posłuchajcie rozmowy z dziewczynką i jej mamą Agnieszką.

Wesprzyj ogród motyli

www.dziennikpolski24.pl | 2016-12-22


Mały skwer przy zbiegu ulic Dekerta i Wałowej ma zamienić się w atrakcyjny tzw. park kieszonkowy i ogród motyli. To inicjatywa studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Właśnie trwa zbiórka pieniędzy na realizację przedsięwzięcia.

Poznaniacy wspierają uchodźców. Zebrano już ponad 20000 złotych

epoznan.pl | 2016-12-21


W serwisie PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na pomoc uchodźcom, którzy zimę spędzą w obozie Nea Kavala w Grecji. Do tej pory udało się zebrać ponad 20000 złotych.

Michał Kiełbasiński wraca na Jukon!?

www.festiwalbiegowy.pl | 2016-12-21


Michał Kiełbasiński to człowiek o wielu pasjach, wśród których największą jest przygoda. Jego domeną są rajdy przygodowe, dalekie podróże, wyprawy z plecakiem i oczywiście ultramaratony. Nie ma w zwyczaju cofać się, gdy coś nie idzie po jego myśli i zazwyczaj też kończy to, co zaczął.

Pomóż studentom zrealizować park „Na rogu Dekerta”

krakow.pl | 2016-12-21


Trwa zbiórka funduszy na realizację parku kieszonkowego i ogrodu motyli na rogu ulic Dekerta i Wałowej – inicjatywy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Potrzebna kwota minimalna to 20 tys. zł. Zbiórka zakończy się 30 stycznia. Zachęcamy do wspierania tego projektu za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl. Jeśli studentom uda się zebrać całą sumę, niezagospodarowany teren przy ul. Dekerta zazieleni się już w lipcu przyszłego roku.

From Poznan With Love. Poznań wspiera uchodźców

kornik.naszemiasto.pl | 2016-12-21


Wspólny posiłek łączy i daje poczucie sprawczości. Żywność potrzebna, by godnie przetrwać zimę w obozie Nea Kavala w Grecji trafi do ponad 800 osób, w tym setek dzieci.

JAK MŁODZI FILMOWCY ZBIERAJĄ PIENIĄDZE

hobby.pl | 2016-12-19


Młodzi filmowcy czyli dwie młode dziewczyny, pasjonatki kina, które chodzą jeszcze do liceum, ale już marzą o nakręceniu własnego filmu. Postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i nie czekać na zakończenie studiów filmowych. Klara Woźniak – reżyserka i Edyta Bełza – producentka, przyszły z wizytą do Radia Hobby, aby opowiadać o trudnościach jakie stają na drodze do rozpoczęcia zdjęć filmowych i o swoich fascynacjach najlepszymi polskimi filmami. Dwie utalentowane dziewczyny proszą o wsparcie ich budżetu – zbierają pieniądze na swój debiut w internecie, w tzw. crowdfundingu.

"I wish you good luck and sunny days". Dzieci z Poznania piszą listy do swoich rówieśników uchodźców

poznan.wyborcza.pl | 2016-12-18


Poznańskie działaczki zebrały już 18 tys. zł dla uchodźców z greckiego obozu Nea Kavala. Pieniądze zostaną wydane na najpotrzebniejsze produkty, które pod koniec grudnia trafią do uchodźców. Wraz z listami autorstwa poznańskich uczniów, które w niedzielę studenci tłumaczyli na język arabski

Wydała cztery książki. Dochód przeznacza na chore dzieci

trojmiasto.wyborcza.pl | 2016-12-18


Pisze książki dla dzieci. Ale nie zarobiła na nich nic. Bo całkowity dochód ze sprzedaży przeznacza na cele charytatywne. - To taka niezwykła radość, bo z dawania, a nie brania - mówi Sylwia Pangsy-Kania*.

"From Poznań with love". Poznań wspiera uchodźców

poznan.onet.pl | 2016-12-16


Kryzys uchodźczy związany z wojną w Syrii trwa już kilka lat. Wielu Syryjczyków uciekając przed wojną, szukało schronienia w Europie. Niestety, obozy dla uchodźców są często przepełnione i nie posiadają wystarczających funduszy na utrzymanie takiej ilości osób - informuje Codziennypoznan.pl.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ KONDYCYJNIE ABY ZDOBYWAĆ WYSOKIE GÓRY (NP. Z KORONY ZIEMI LUB INNE NP. ALPY, ANDY)?

drytooling.com.pl | 2016-12-16


Dziś zapraszam do lektury gościnnego wpisu, Szczepana Brzeskiego, który postanowił się podzielić swoimi doświadczeniami treningowymi pod góry wysokie. Szczepan ma do tej pory na koncie m. in. wejście na 8 z 9 szczytów Korony Ziemi. Mamy nadzieję, że artykuł będzie pomocny. BTW. w przyszłym roku Szczepan wybiera się na Mount Everest, razem z Sylwią Bajek. Ich projekt możecie wesprzeć na Polakpotrafi.pl: Najmłodsza Polka na Mt. Everest!, do czego gorąco zachęcam.

Zbierają fundusze, bo chcą zazielenić Zabłocie

lovekrakow.pl | 2016-12-15


O tym, że Zabłocie cierpi na niedobór terenów zielonych, wiadomo od dawna. Mijają miesiące, a w okolicy pojawiają się kolejne budynki mieszkalne i biurowce. Na rogu ulic Dekerta i Wałowej jest jednak niezagospodarowany teren o powierzchni 554 mkw. Jeśli wszystko pójdzie z zgodnie z planem, już w przyszłym roku skwer ten może stać się „parkiem kieszonkowym” i „ogrodem dla motyli”. W czwartek ruszyła zbiórka pieniędzy na ten cel.

Pomóż w wydaniu polskiego podręcznika nt. kompozycji, autorstwa Witolda Dederki

www.fotopolis.pl | 2016-12-15


Szukając fotograficznych wskazówek w internecie, często zapominamy o naszym rodzimym, świetnie opracowanym dorobku edukacyjnym. Przykładem może być książka “O kompozycji w fotografii” Witolda Dederki, która czeka na reedycję. Nie dojdzie ona jednak do skutku bez Waszej pomocy.

Dołóż cegiełkę do projektu „Na rogu Dekerta”

krakow.pl | 2016-12-15


Niezagospodarowany teren, o powierzchni 554m2, na rogu ulic Dekerta i Wałowej już latem może stać się pięknym parkiem kieszonkowym (kompaktowym) i ogrodem motyli. Aby tak się stało, potrzebne jest jednak wsparcie mieszkańców. Dziś za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl została uruchomiona zbiórka funduszy na realizację projektu, który jest inicjatywą studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Potrzebna kwota minimalna to 15 tys. zł netto. Zbiórka zakończy się 30 stycznia 2017 roku.

Zbierają pieniądze na Motyli Skwer na Zabłociu

krakow.wyborcza.pl | 2016-12-15


Motyli Skwer powstanie u zbiegu ulic: Kiełkowskiego, Wałowej i Dekerta. Powstanie, jeśli uda się zebrać 20 tys. zł. Za projektem stoi grupa 50 studentów Uniwersytetu Jagielońskiego.

Park i ogród motyli – powstanie także dzięki tobie?

www.infokrakow24.pl | 2016-12-15


Trzeba dostrzegać piękno, tam gdzie go niema, lecz być może. Być może tą sentencja kierowali się studenci UJ, kiedy uznali, że niezagospodarowany teren na rogu ulic Dekerta i Wałowej już latem może stać się pięknym parkiem kieszonkowym i ogrodem motyli.

Monika Kubica z Pszczyny buduje szkołę w Nairobi! Możesz pomóc

wiadomosci.pless.pl | 2016-12-13


Monika Kubica z Pszczyny od kilku lat jest wolontariuszką Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu". Obecnie koordynuje projekt "Wykończymy szkołę w Kenii", którego celem jest zakup krzeseł i ławek do szkoły w Nairobi.

From Poznań With Love. Poznań wspiera uchodźców

poznan.wyborcza.pl | 2016-12-12


Poznańskie działaczki zbierają pieniądze dla uchodźców z greckiego obozu Nea Kavala. - Ludzie utknęli tam na kilka miesięcy, niektórzy nawet na rok - mówi Joanna Stankiewicz, jedna z organizatorek akcji i wolontariuszka w obozie Nea Kavala

33-letnia podróżniczka chce pobić rekord Martyny Wojciechowskiej

www.pudelek.tv | 2016-12-12


Miła Raulin w 2017 roku planuje zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie Mount Everest. Jeśli zrealizuje swój plan, ma szansę pobić Martynę Wojciechowską, która szczyt zdobyła w wieku 36 lat. 33-letniej podróżniczce do tej pory udało się zdobyć już 7 z 9 szczytów Korony Ziemi. Obecnie Raulin przygotowuje się do zdobycia przedostatniego ze szczytów - Masywu Vinsona. W studio #dzieńdobryPolsko Telewizji WP opowiedziała o przygotowaniach do wyprawy i treningach, jakim musi się poddać przed wyjściem w góry.