Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Chcą wydać niezwykłą książkę. Po pieniądze poszli na platformę crowdfundingową

mambiznes.pl | 2017-05-30


Przy ograniczonych środkach na promocję, tylko dzięki społeczności, dzięki osobom, którym podoba się projekt mamy szansę zaistnieć w szerszej świadomości. Ktoś komuś poleci, udostępni w mediach społecznościowych, nagle Projekt nabiera rozpędu, robi się o nim głośno – mówi Michał Konca, który dzięki kampanii crowdfundingowej chce wydać niezwykłą książkę „Get the picture”.

Obłoki śmierci pod Bolimowem. Dziś rocznica [ZDJĘCIA]

skierniewice.naszemiasto.pl | 2017-05-30


W Bolimowie powstaje film „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” o pierwszym użyciu gazów bojowych na froncie wschodnim w czasie I Wojny Światowej. Film finansowany będzie m.in. ze zbiórki społecznej, która trwa na portalu polakpotrafi.pl jeszcze przez najbliższe 3 tygodnie.

„POLAKPOTRAFI.PL” GIŻYCCZANIN ZBIERA FUNDUSZE NA BUDOWĘ KLAWIKORDU Z 1787 ROKU

mojegizycko.pl | 2017-05-29


Zachęcamy do wsparcia pochodzącego z Giżycka Krzysztofa Strzeleckiego, który wspólnie z przyjacielem zajmuje się budowaniem historycznych instrumentów muzycznych. Właśnie dziś na portalu polakpotrafi.pl wystartowała akcja zbiórki funduszy na stworzenie repliki klawikordu Andreasa Steina z 1787 roku. Potrzebna kwota to 19 tysięcy złotych. Przeczytajcie co sami o sobie mówią pomysłodawcy tej ciekawej idei.

Powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Miejsce nie tylko dla fanów starych gier

antyweb.pl | 2017-05-29


Kolejna próba stworzenia fajnego miejsca po brzegi wypełnionego starymi grami i komputerami? Czemu nie, tym bardziej, że tym razem odpowiadają za nie pasjonaci z prawdziwego zdarzenia!

"Obłoki Śmierci - Bolimów 1915": trwa zbiórka pieniędzy na film dokumentalny o atakach z I wojny światowej

film.onet.pl | 2017-05-29


Trwają prace nad filmem "Obłoki Śmierci - Bolimów 1915": fabularyzowanym dokumentem historycznym ukazującym historię niemieckich ataków gazowych nad Rawką i Bzurą, w drugim roku I wojny światowej. Do ukończenia twórcy potrzebują jeszcze 45 tys. złotych. Trwa zbiórka crowfundingowa na stronie www.PolakPotrafi.pl.

Rusza 13. edycja FrankoFilm. Gwiazdą festiwalu jest Agata Buzek

archiwum.rzg.pl | 2017-05-26


W Zielonej Górze rusza dziś 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm. Impreza zostanie zainaugurowana o 19:00 w Lubuskim Teatrze, projekcją filmu „Niewinne”, gdzie jedną z głównych ról gra Agata Buzek.

5 współczesnych modowych subkultur, które musisz znać

www.showroom.pl | 2017-05-26


Ostatnie dwa sezony to istna rewolucja. Przede wszystkim – feministyczna. Aktywistka na swojej liście marzeń ma t-shirt ze sloganem ‘Girl Power’ oraz bieliznę niezależnych marek, które hołdują pozytywnemu wizerunkowi kobiecego ciała. Przegląda różnoraką prasę, od \"Girls Room\" po \"Teen Vogue’a\".

Gry i Komputery Minionej Ery - we Wrocławiu powstaje muzeum, które spodoba się graczom

polygamia.pl | 2017-05-25


Próby stworzenia podobnego przybytku w stolicy Dolnego Śląska były już przynajmniej dwie. Obie zbiórki pieniędzy na Muzeum Gier Wideo inicjowane przez Krzysztofa Damaszke zakończyły się jednak fiaskiem. W 2015 roku z zakładanych 92 tysięcy zebrano niecałe 3.We Wrocławiu powstaje muzeum gier retro

www.chip.pl | 2017-05-25


W stare gry na oryginalnym sprzęcie będzie można zagrać już w te wakacje we wrocławskim muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Jest to już druga taka inicjatywa w Polsce.

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/konferencje-pokazy/2017/05/we-wroclawiu-powstanie-muzeum-gier-retro#ixzz4i4oGSEnq

Первые победители конкурса молодых исполнителей Jazz Big Sky 2017

jazzpeople.ru | 2017-05-25


В Центральном Доме кино 26 мая определились первые победители Big Sky 2017 – второго международного джазового конкурса молодых исполнителей в номинациях «Лучший солист-инструменталист» и «Лучший джазовый ансамбль».

Gry i Komputery Minionej Ery – we Wrocławiu powstaje wymarzone muzeum fanów gier

www.gry-online.pl | 2017-05-25


We Wrocławiu powstanie Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery. Już w wakacje na terenie Dworca Świebodzkiego będziemy mogli oglądać blisko 1000 modeli retro sprzętu, które przybliżą ducha i historię komputerów oraz gier.

We Wrocławiu powstaje Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery

www.dobreprogramy.pl | 2017-05-24


Do listy muzeów, które powinien odwiedzić każdy miłośnik komputerów i gier, już w te wakacje dopiszemy kolejną pozycję: we Wrocławiu powstaje Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Projekt ma charakter edukacyjno-rozrywkowy i możemy się spodziewać, że eksponaty nie będą tylko umieszczone za szybami.

Chcą stworzyć we Wrocławiu muzeum gier i starych komputerów

www.gazetawroclawska.pl | 2017-05-24


Gry i Komputery Minionej Ery – tak ma się nazywać muzeum, które powstaje w budynkach dworca Świebodzkiego. Otwarcie planowane jest na wakacje. Miłośnicy komputerów będą mogli przypomnieć sobie czasy Atari, Apple II, Commodora, Elwro, Amigi i Pegasusa. Trwa zbiórka funduszy na otwarcie muzeum.

Gry i Komputery Minionej Ery - powstaje muzeum starych dobrych czasów

www.antyradio.pl | 2017-05-24


Podobno minionego czasu nie można kupić. Można jednak przywrócić do życia wspomnienia - i taki cel ma powstające muzeum Gry i Komputery Minionej Ery powstające właśnie we Wrocławiu. Im więcej dorzucimy się do budżetu na remont lokalu, tym szybciej będziemy mogli pobawić się eksponatami.

Koncert zespołu Tehillah w Oświęcimiu

bielsko.gosc.pl | 2017-05-24


Zespół \"Tehillah\" czyli członkowie diakonii muzycznej Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody wystąpili na scenie Zakładu Salezjańskiego ks. Jana Bosko w Oświęcimiu na finał IV Marszu dla Życia i Rodziny. Jak zawsze ich koncert nie był występem muzycznym, ale zachętą do wspólnego oddawania chwały Bogu.

O dziewczynach, przez dziewczyny, dla dziewczyn...

i-d.vice.com | 2017-05-18


To magazyn na serio z reklamami i potężną siecią dystrybucji, tym bardziej cieszy nas fakt, że otwiera się tekstami o cipce i to w kilku popowo-artystycznych odsłonach. Jak wskazywać może już okładka, najważniejsze teksty drugiego, wiosennego numeru oscylują wokół ciała.

Jeżeli kochacie "07 zgłoś się" i filmy Barei, zobaczcie zwiastun tego serialu

kultura.gazeta.pl | 2017-05-16


Dwaj bracia zebrali pieniądze na portalu Polak Potrafi i nakręcili internetowy serial stylizowany na lata 80. Do współpracy namówili m.in. jeden z najbardziej znanych polskich głosów. Zobaczcie zwiastun.

Polak potrafi myśleć kreatywnie i się dzielić

poznan.wyborcza.pl | 2017-05-15


Przez sześć lat działalności portalu Polakpotrafi.pl udało się zrealizować ok. 1400 projektów na łączną sumę ponad 17 mln zł. Polacy udowodnili, że kiedy do zrealizowania jest kreatywny i ciekawy pomysł, potrafią otworzyć swoje portfele.

Talentiada „Sport jako alternatywa do uzależnień”

my3miasto.pl | 2017-05-15


Latem Szkoła Tenisa zorganizuje dla dzieciaków z rodzin wykluczonych społecznie półkolonie oraz w okresie roku szkolnego 2017/18 dwusemestralne zajęcia z nauki gry w tenisa. Warunkiem koniecznym do zrealizowania planu jest zebranie 62 000 zł do 28 maja 2017.

Mieszkańcy Filipin i Bali usłyszą muzykę słowiańską z naszego regionu [WIDEO]

www.radio90.pl | 2017-05-15


To 110 lat chóralnej tradycji. Teraz chcą zawieźć polską muzykę w dalekie kraje. "Harmonia" z Cieszyna działająca przy Uniwersytecie Śląskim i chór kameralny "Ad Libitum" z Pszowa, który tworzą już absolwenci uczelni, mają szansę wyjechać na Filipiny i Bali, by promować muzykę słowiańską.

Polscy studenci docenieni przez NASA. Problemem jest kwota potrzebna na wyjazd do USA

fakty.tvn24.pl | 2017-05-14


Polscy studenci docenieni przez NASA. Problemem jest kwota potrzebna na wyjazd do USA (http://www.tvn24.pl)

Klub sportowy Victoria na PolakPotrafi.pl

www.poranny.pl | 2017-05-11


Białostocki klub sportowy "Victoria" chce reprezentować miasto w Mistrzostwach Sportowo-Obronnych. By wystartować z odpowiednim przygotowaniem, potrzebują wsparcia. Znajdziecie ich na PolakPotrafi.pl.

Adam Jarzmik Quintet - Radiosesja Live

www.radio.katowice.pl | 2017-05-11


RADIOSESJA to multimedialny projekt Radia Katowice do którego zapraszamy wykonawców z naszego regionu. To specjalna sesja nagraniowa transmitowana na radiowej stronie internetowej i radiowym kanale na YouTube. Wszystko zagrane 100% na żywo i transmitowane na cały świat!

Okładki tygodnia: oblicza kobiecości i... pirat

fashionpost.pl | 2017-05-08


Nowy dziewczyński magazyn znad Wisły radzi sobie naprawdę świetnie! Kolejny numer i ważne wyróżnienie ze strony The Society of Publication Designers. Trudno tej okładki nie pokochać, to fakt!

Angel.A – polski film SF potrzebuje wsparcia fanów!

filmyfantastyczne.pl | 2017-05-08


Już jakiś czas temu pisaliśmy o polskim filmowym projekcie SF zatytułowanym Angel.A. Twórcy tej nietuzinkowej produkcji w klimacie Blade Runnera, potrzebują wsparcia fanów!

Paweł Ożga Cudzoziemiec wywiad

www.mixcloud.com | 2017-05-08


Cyberpunk w polskim wydaniu

www.kulturainfo.pl | 2017-05-08


Wyobraź sobie przyszłość. Ale bez latających spodków, bez podróży w czasie, bez przesuwania przedmiotów siłą woli. Wyobraź sobie przyszłość w której na zgliszczach przysypanych radioaktywnym popiołem pną się ku niebu olbrzymie metropolie.

Kryzys prasy drukowanej? Być może, ale niektórzy jeszcze walczą

fashionbiznes.pl | 2017-05-04


Dużym wydarzeniem było również pojawianie się magazynu „G’rls Room”. Feministyczny kwartalnik jest niezwykły, ponieważ skupia się wokół spraw kulturalnych, socjologiczno-tożsamościowych oraz lifestylowych, poruszając tematy, które czasami peszą nawet nas.

Stacja Nauka 2017/05/04 12:00

www.polskieradio.pl | 2017-05-04


W studiu Czwórki pojawią się też twórcy Lodz Solar Team- grupa studentów z Politechniki Łódzkiej, której udało się zbudować bolid napędzany energią słoneczną "Eagle ONE"

Nowa powieść Mariana Noconia w projekcie społecznym

www.wiadomosci24.pl | 2017-05-01


Z końcem kwietnia ruszył projekt POWYD. To projekt wsparcia społecznego towarzyszący wydaniu nowej książki Mariana Nocoń - autora m. in. „Czarna biel. Wspomnienia”, która uzyskała tytuł “Książki Roku 2016”.