Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Muzeum Polskiej Motoryzacji pod Poznaniem?

wtkplay.pl | 2016-07-09


Polonezy, Maluchy i duże Fiaty nie znikną z kart historii. We Fiałkowie pod Poznaniem ma powstać Muzeum Polskiej Motoryzacji. Właśnie zaczęła się zbiórka pieniędzy na ten cel na portalu Polak Potrafi. Potrzeba tylko albo aż - 38 tys. złotych. O szczegółach rozmawialiśmy z gośćmi Wieczoru WTK: pomysłodawcami muzeum - Zbigniewem Koprasem i Piotrem Koprasem.

Centrum Motoryzacji Historycznej!

www.radiomerkury.pl | 2016-07-08


Zbyszek Kopras, mechanik i kolekcjoner starych pojazdów, chce utworzyć Muzeum Polskiej Motoryzacji we Fiałkowie niedaleko Poznania.

6 EDYCJA PIKNIKU HISTORYCZNEGO 7 WIEKÓW HISTORII

www.radiosochaczew.pl | 2016-07-08


Na sochaczewskie podzamcze zjechało dziś rycerstwo, by zaprezentować gawiedzi rycerskie rzemiosło. Były też pokazy kaskaderskiej jazdy konno, samemu też można było pojeździć wierzchem, a młodsi goście pikniku, mogli spróbować swoich sił i stanąć w szranki. Było także Okno Sztuki. Grzegorz Mikulski wykonał płaskorzeźbę Kazimierza III Wielkiego. Zapraszamy do wysłuchania relacji i obejrzenia galerii zdjęć.

Pod Poznaniem może powstać Centrum Motoryzacji Historycznej! W planach jest muzeum i … szkoła!

poznan.eska.pl | 2016-07-08


330 motocykli, kilkanaście polskich motorowerów i blisko 100 zabytkowych samochodów w tej chwili stoi na placu pod gołym niebem. Zbyszek Kopras chce wybudować dla nich garaż. W przyszłości chciałby stworzyć Centrum Motoryzacji Historycznej.

Pomóżmy utonąć Ofelii! Mecenasi sztuki poszukiwani

kuriergalicyjski.com | 2016-07-08


Nasza redakcyjna koleżanka – Ela Lewak – prosi o wsparcie wszystkich naszych czytelników i widzów!

Damska Rycerska Reprezentacja Polski zbiera na sprzęt

strefahistorii.pl | 2016-07-06


O sportowych walkach rycerskich pisaliśmy na portalu strefahistorii.pl wielokrotnie. Ta nowa dyscyplina sportu zdobywa serca kibiców - ostatnie mistrzostwa świata w Malborku obserwowało kilkanaście tysięcy widzów. Wśród uczestników są również kobiety, Polki należą do ścisłej światowej czołówki.

Prawdziwe twardzielki - z mieczem stają w szranki!

strefahistorii.pl | 2016-07-06


O sportowych walkach rycerskich pisaliśmy na portalu strefahistorii.pl wielokrotnie. Ta nowa dyscyplina sportu zdobywa serca kibiców - ostatnie mistrzostwa świata w Malborku obserwowało kilkanaście tysięcy widzów. Wśród uczestników są również kobiety, Polki należą do ścisłej światowej czołówki.

Damska Rycerska Reprezentacja Polski zbiera na sprzęt

sporteuro.pl | 2016-07-06


O sportowych walkach rycerskich pisaliśmy na portalu strefahistorii.pl wielokrotnie. Ta nowa dyscyplina sportu zdobywa serca kibiców - ostatnie mistrzostwa świata w Malborku obserwowało kilkanaście tysięcy widzów. Wśród uczestników są również kobiety, Polki należą do ścisłej światowej czołówki.

Białystok cały czas taneczny. Białostoczanie wyruszają w podróż i proszą o wsparcie na PolakPotrafi.pl

przedsiebiorczepodlasie.pl | 2016-07-05


Ich marzeniem jest podróż starym busem po 15 polskich miastach ze street art’em w tle. Wymyślili akcję That’s life tour, żeby zebrać pieniądze na zrealizowanie swoich marzeń.  

Czy powstanie Centrum Motoryzacji?

bukowskilider.pl | 2016-07-05


Nadrzędnym celem mojego projektu jest wybudowanie „Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa” w Fiałkowie pod Poznaniem. W kompleksie planowane jest Muzeum Polskiej Motoryzacji oraz jedyna w Polsce (a piąta w Europie) szkoła z internatem, kształcąca mechaników motocyklowych i rekonstruktorów starych pojazdów.

Thats Life Tour - polakpotrafi.pl

www.break.pl | 2016-07-04


Jesteśmy sześcioosobową grupą znajomych z Białegostoku, których łączy zajawka tańcem. I jak na artystyczne dusze przystało mamy wiele pomysłów szerzenia street artu, jeden z nich postanowiliśmy zrealizować w tym roku.

Z Tolkmicka w nieznane. Niezwykły rejs Jacka Trenknera

dziennikelblaski.pl | 2016-07-04


Jego życie to ciągła podróż i poznawanie świata. Rok temu zacumował w Tolkmicku i został tu. Nadzalewowe miasteczko skradło kawałek jego serca. W sierpniu Jacek Trenkner, pod banderą Tolkmicka, wypływa w trzyletni rejs w nieznane.


Wakacyjna trasa po Wybrzeżu. Białostoccy tancerze chcą wyruszyć w podróż

www.bialystokonline.pl | 2016-07-04


Grupa tancerzy z Białegostoku chce zorganizować wakacyjną trasę po polskim Wybrzeżu. W planach mają organizację pokazów tanecznych w kilku miastach. Środki na realizację projektu zbierają na jednym z portali crowdfundingowych.

WASZE INFORMACJEBędzie remont POW w Tarnowie – Studenci z Politechniki Krakowskiej realizują projekt Workcamp!

tarnow.in | 2016-06-29


STUDENCI POMAGAJĄ POW „Pogotowie Opiekuńcze” w TARNOWIE. Studenci przeprowadzą remont w jednej z placówek pożytku publicznego w Tarnowie. Prace potrwają cały tydzień, dzięki którym nowy wyraz otrzyma skrzydło dziewczęce placówki. Potrzebne Wasze wsparcie aby projekt mógł być zrealizowany. Więcej informacji pod linkiem do portalu PolakPotrafi.plStudenci PK odmienią kolorami Pogotowie Opiekuńcze w Tarnowie

www.pk.edu.pl | 2016-06-29


Studenci i absolwenci budownictwa na Politechnice Krakowskiej w czasie wakacji wyremontują charytatywnie budynek Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Pogotowie Opiekuńcze” w Tarnowie przy ul. Chemicznej. Sami zdobywają środki na materiały budowlane, wszystkie prace wykonają za darmo. - Chcemy, żeby wychowankowie ośrodka żyli w nim wygodniej, bezpieczniej i bardziej kolorowo. W przyjaznym domu każda przeszkoda wydaje się łatwiejsza do pokonania - mówi Mateusz Kreska, koordynator przedsięwzięcia.

Studenci Politechniki Krakowskiej wyremontują pogotowie opiekuńcze w Tarnowie

www.radiokrakow.pl | 2016-06-29


Studenci budownictwa Politechniki Krakowskiej w czasie wakacji wyremontują charytatywnie budynek pogotowia opiekuńczego w Tarnowie. Sami zdobywają środki na materiały budowlane, wszystkie prace wykonają za darmo. Również w poprzednie wakacje studenci remontowali tę placówkę. Udało się wówczas odświeżyć tzw. skrzydło chłopięce – studenci wyremontowali 11 pomieszczeń. W te wakacje odnowią drugie skrzydło, tzw. dziewczęce, na którego remont zabrakło środków rok temu.

Magna Polonia – Polak Potrafi

ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl | 2016-06-27


To ma być nasze polskie , nie niemieckie czasopismo, bo większość naszej prasy wykupili Niemcy i kształtują nasze myślenie . Tam będziemy pisać bez cenzury.

Wesprzyj POLSKIE czasopismo Magna Polonia! Zbiórka na PolakPotrafi.pl! Na pokładzie Braun, Michalkiewicz, Bartyzel, Żebrowski!

prawicowyinternet.pl | 2016-06-27


Jako PrawicowyInternet.pl objąłem patronat nad wspaniałą inicjatywą stworzenia czasopisma „Magna Polonia”, czyli „WIELKA POLSKA”. Wielokrotnie na łamach tego portalu przypominałem, że większość mediów w Polsce należy do obcego kapitału (Niemcy wykupili praktycznie wszystkie media w Polsce! Sterują polską opinią publiczną!), zatem ze szczególnym naciskiem chciałbym Państwa nakłonić do finansowego wsparcia tej wartościowej inicjatywy! Szczególnie, że ideały tworzących ją osób są mi szczególnie bliskie, to ludzie, dla których interes naszej ojczyzny zawsze jest na pierwszym miejscu!


Braun, Michalkiewicz, Żaryn i inni będą pisać w „Magna Polonia”

kontrrewolucja.net | 2016-06-27


Trwa zbiórka na wydanie kwartalnika „Magna Polonia”. Projektodawcą jest Przemysław Holocher, który pomysł konsultował z Grzegorzem Braunem. W czasopiśmie mają pojawić się znani po prawej stronie publicyści, m.in. wspomniany Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz, prof. Jan Żaryn czy prof. Jacek Bartyzel.

Karolina Czarnecka: trzeba uważać na to, co się śpiewa

kobieta.onet.pl | 2016-06-27


- „Często się szufladkuje młodych aktorów, po jednej roli czy zdarzeniu jakimś. Co jest za szufladka, ta <>. No, co to jest za szufladka”?! - pytała retorycznie aktorka w dokumencie „Pierwszy raz”. Ostatnie dwa lata były u niej bardzo intensywne, dziś jest inaczej: - Staram się zwolnić, ale nie na tyle, żeby się zatrzymać - podkreśla. 28 czerwca w Teatrze Lalka w Warszawie odbędzie się spektakl, w którym debiutuje w roli reżysera. Na scenie wystąpią członkowie Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy. - To, że Strasburger występował w cyrku to wiadomo, ale grał też Holoubek i Ordonówna. Był już moment kiedy cyrk mieszał się z teatrem. Dziś nie jest traktowany, jako kultura, tylko jako komercyjna rozrywka - mówi Karolina Czarnecka.

Kosmiczny projekt gimnazjalisty

popnauka.pl | 2016-06-22


Andrzej P.Urbański: Rozmawiam w swoim gabinecie na Politechnice Poznańskiej z gimnazjalistą Karolem Wojsławem, który na platformie Polak Potrafi zbiera środki na wyniesienie do stratosfery balonu z kamerami i urządzeniami pomiarowymi. Dodam, że byłem pierwszym, który wsparł ten projekt wykupując zaproszenie na start tego balonu.

Wspieramy "Metamorfozy Miasta"

www.nasztomaszow.pl | 2016-06-21


Fundacja Pasaże Pamięci serdecznie zachęca do finansowego wsparcia projektu Metamorfozy Miasta, na który składają się nieodpłatne, międzypokoleniowe warsztaty edukacyjno-artystyczne.

Kręcą film w Cafe Europa. Chcą, pokazać odchodzący świat dancingów [WIDEO]

katowice.wyborcza.pl | 2016-06-20


"Niech żyje Emma" to krótkometrażowy film fabularny studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kies´lowskiego Uniwersytetu S´la?skiego, czyli po prostu katowickiej filmo´wki. Będzie współczesną wersją powieści "Pani Bovary".

Studenci Politechniki Łódzkiej wyremontują Dom Dziecka nr 10 w Łodzi

lodz.eska.pl | 2016-06-19


Zamiast realizować wakacyjne staże czy praktyki, wyremontują dzieciakom dom. Studenci budownictwa Politechniki Łódzkiej odrestaurują Dom Dziecka nr 10 w Łodzi. Budynek jest w opłakanym stanie.

Piłkarze błotni chcą jechać na Puchar Polski z przesłaniem na koszulkach. Zbierają na to pieniądze (film)

www.tygodnikzamojski.pl | 2016-06-17


Na portalu Polakpotrafi.pl ruszyła niekonwencjonalna zbiórka pieniędzy na wyjazd drużyny BKS Roztocze na zawody Pucharu Polski w piłce błotnej. Zamiast logo firmy, zawodnicy chcą zanieść na swoich koszulkach ważne przesłanie.

Dołącz do drużyny pierścienia – gra miejska

kbc24.pl | 2016-06-17


Dzięki legendzie zinterpretowanej na nowo chcemy przybliżyć ważną dla naszej lokalnej historii i jakże nietuzinkową postać św. Kingi. Chcemy w niekonwencjonalny sposób uczyć przez zabawę, podążając ścieżkami istniejącego szlaku NaCl, by uwypuklić rolę solnego dziedzictwa dla rozwoju regionu. – opowiadają o projekcie jego koordynatorzy Ewelina Pająk, Aleksandra Junga i Anna Surma.

Krótko mówiąc: Teściaki potrzebują wsparcia

www.warszawa.pl | 2016-06-17


Wspieraliśmy zawsze wszelkie formy działalności Domów Kultury, z ciekawością obserwowaliśmy TeTaTe czyli Teatr Tańca Test. Zawsze występowali za darmo. Teraz kolejny raz chcą powalczyć z zawodowcami w Pradze. I potrzebują naszego wsparcia.

Strażnicy Puszczy Białowieskiej apelują o wsparcie

wiadomosci.onet.pl | 2016-06-17


Od początku roku grupa wolontariuszy monitoruje sytuację w Puszczy Białowieskiej. Dane zgromadzone w trakcie leśnych patroli przekazują do Komisji Europejskiej i UNESCO. Ruszyła zbiórka na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia monitoringu przez strażników Puszczy Białowieskiej w związku z zapowiadanym przez ministra środowiska zwiększeniem pozyskania drewna.

Kobieta Górom – Korona Ziemi

www.goryonline.com | 2016-06-17


Kobieta Górom – Korona Ziemi, to projekt, który ma na celu ukazanie wspinaczki na wszystkie szczyty Korony Ziemi z kobiecego punktu widzenia, a tym samym przedstawienie kobiecych granic wytrzymałości, przełamywania barier psychicznych, fizycznych i zwyczajowych, piętrzących się przed wspinaniem kobiecym.

320. rocznica śmierci Króla Jana III Sobieskiego. Zapraszamy do Krakowa

www.rmf24.pl | 2016-06-17


"Gdyby każdy mieszkaniec Krakowa wpłacił na pomnik Króla Jana III Sobieskiego chociaż złotówkę, mielibyśmy już 700 tysięcy" - mówi w rozmowie z RMF FM Piotr Zapart z Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu na Kahlenbergu. Aby projekt się udał, a odsłonięcie monumentu nastąpiło we wrześniu tego roku, potrzeba w ciągu miesiąca zebrać 400 tysięcy złotych.