Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Drużyna Raptors potrzebuje wsparcia na wyjazd na zawody łazików studenckich w USA

www.urania.edu.pl | 2017-04-10


Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej, ubiegłoroczni zwycięzcy zawodów "łazików marsjańskich" European Rover Challenge, potrzebuje wsparcia, aby pojechać na zawody University Rover Challenge do Stanów Zjednoczonych. Fundusze na wyjazd próbują zebrać poprzez portal Polakpotrafi.pl.

Raptors w drodze po kolejny tytuł

zu.p.lodz.pl | 2017-04-10


Członkowie drużyny Raptors konstruującej łazik marsjański zostali zakwalifikowani do ścisłych finałów prestiżowego konkursu University Rover Challenge w USA.

Rękodzieło przyleci z Gwatemalii

www.pb.pl | 2017-04-09


Pomysł na biznes: Craftenango, firma czerpiąca inspiracje z Ameryki Środkowej, wprowadza do Polski tradycyjne rzemiosło z tego regionu świata.

Pożegnanie ze światem w ludowym wydaniu

www.polskieradio.pl | 2017-03-31


Pogranicze mazowiecko-podlaskie to obszar kojarzony przede wszystkim z rolnictwem. Grupa młodych badaczy postanowiła dokładniej przyjrzeć się jego kulturowej spuściźnie, z naciskiem na obrzędy pogrzebowe. - Zachowało się ich całkiem sporo - mówili w Dwójce autorzy projektu.

Młody reżyser z Sieradza zbiera pieniądze na kolejny film

www.nasze.fm | 2017-03-27


Patryk Miłek przygotowuje się do nakręcenia kolejnego filmu. W czerwcu mają ruszyć zdjęcia do "Cześć, jestem Kamil". Młody filmowiec na PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze - potrzebuje 1300 zł i ma miesiąc na zebranie tej kwoty. (http://www.nasze.fm)

Powstaje polski film SF dla fanów Matrixa i Blade Runnera

filmyfantastyczne.pl | 2017-03-27


W Polsce pojawiają się coraz odważniejsze próby zrealizowania efektownego filmu SF. Rozpoczęły się zdjęcia do Angel.A. – co warto wiedzieć o filmie?

Pieśni do śmierci jeszcze żywe

nowe-peryferie.pl | 2017-03-27


Z Julią Biczysko i Marcinem Kulińskim, współtwórcami projektu „Pieśni do śmierci” realizowanego przez Stowarzyszenie Katedra Kultury, rozmawia Aleksandra Bilewicz

16-latek zbiera fundusze na wydanie powieści

doxa.fm | 2017-03-22


Ma dopiero 16 lat, a już napisał książkę. Teraz zbiera pieniądze na jej wydanie. Mowa o Marku Zatwarnickim, autorze powieści historyczno-przygodowej “Nowa Kartagina”.

Katowiczanin chce samotnie dotrzeć do Chin na rowerze. Potrzebuje pomocy

katowice.wyborcza.pl | 2017-03-15


- Dalej już na samym rowerze dojechać się nie da, stąd pomysł na Chiny - śmieje się katowiczanin. W organizacji piekielnie trudnej wyprawy Dominik Jońca potrzebuje pomocy. Aby dojechać do Hongkongu musi kupić m.in. nowy sprzęt. Dlatego też trwa zbiórka.

Mity słowiańskie. W namiętności dorównują greckim

www.polskieradio.pl | 2017-03-14


Prasłowiańskie wierzenia tworzą mity o bogach i demonach. Ci pierwsi byli dalej ludzkich spraw, demony natomiast zamieszkiwały w lasach i obejściach. Z jednej strony budziły strach, ale mogły być także pomocne - tłumaczył Radosław Sawicki, koordynator powstania Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Grodzisku Owidz.  

Blind tennis - gra brzęczącymi piłkami

www.polskieradio.pl | 2017-03-14


Blind tennis czyli sport dla osób niewidzących i niedowidzących.

New Covers

coverjunkie.com.greenhostpreview.nl | 2017-03-13


A celebration of creative covers & their ace designers. Coverjunkie is an addiction to magazine covers.

Zrzutka na marzenia sportowców

www.rp.pl | 2017-03-12


Jak zdobyć najwyższą górę świata czy pobiec w maratonie za granicą? Trzeba sporo trenować, ale też zebrać pieniądze. Na przykład poprzez crowdfunding.

Opolski licealista napisał powieść historyczno-przygodową z czasów Hannibala

plus.nto.pl | 2017-03-10


Książkę osadzoną w realiach II wojny punickiej zaczął pisać w gimnazjum. Machnął od razu trylogię i lada dzień odda do druku I tom. Marek Zatwarnicki ma 16 lat, jest uczniem III LO w Opolu.

Niepełnosprawny Polak chce przebiec ultramaraton w Himalajach. „Ultrauparciuch” ma do pokonania 111 km

www.national-geographic.pl | 2017-03-09


Gdy miał osiem lat potrąciła go ciężarów. Dziś Dariusz Strychalski, niepełnosprawny biegacz z Łap, chce przekraczać granice swoich możliwości. Za cel postawił sobie ukończenie jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie: La Ultra – The High w Himalajach. Każdy z nas może pomóc w spełnieniu jego marzenia.

Młodzież z Lubelszczyzny buduje robota. Na konkurs pod patronatem NASA

www.tvp.info | 2017-03-07


Mają mnóstwo pasji, energii i chcą rywalizować z rówieśnikami z różnych zakątków świata. Młodzi ze szkół średnich na Lubelszczyźnie jako jedyni w Polsce budują robota na konkurs FIRST Robotics Competition (FRC), który odbywa się pod patronatem NASA. Na platformie PolakPotrafi.pl uruchomili zbiórkę na wyprawę do Kanady.

PODRÓŻ ZA KILKA PRZELEWÓW?

silesion.pl | 2017-03-07


22-letni katowiczanin chce dojechać do Hongkongu na rowerze! Do przejechania 25-30 tysięcy kilometrów. Cel: Hongkong. Planowany czas osiągnięcia celu: około 9 miesięcy. Środek transportu (tu pewnie ekolodzy przyklasną z zachwytem): rower. Finansowanie: trochę środków własnych i, przede wszystkim, pomoc internautów.

Chcą opowiadać o Perunie i Świętowicie. Powstaje Muzeum Mitologii Słowiańskiej

www.tvp.info | 2017-03-07


Pod Starogardem Gdańskim powstaje jedyne w Europie muzeum mitologii Słowian. Jak zaznaczają organizatorzy, niekomercyjna placówka ma przybliżać kulturę duchową sprzed wieków. Otwarcie muzeum zaplanowali z końcem czerwca. W sieci zbierają pieniądze na wykończenie placówki.

Dziedzic i błękitna krew

www.siemianowice.pl | 2017-03-06


Wojciech Gosek, młody siemianowicki autor powraca z II tomem swojej serii: "Dziedzic i błękitna krew". Ale by książka została wydana, rozpoczął on nowy projekt crowdfundingowy:

https://polakpotrafi.pl/projekt/dziedzic-i-blekitna-krew Jak sam autor opisuje ideę wydania książki na portalu crowdfundingowym: Prawie rok temu stworzyłem pierwszy projekt na stronie Polak Potrafi i wszystko zakończyło się pomyślnie, dzięki darczyńcom. 

Ambasadorzy nowego brzmienia

www.sfera.umk.pl | 2017-03-06


Maciek Jarzębski i Patryk Wróblewski to duet tworzący projekt We Love Beats. Promotorzy i popularyzatorzy nowego brzmienia i niszowych twórców. Dwupłytowe wydawnictwo „Dillacious” udało im się sfinansować dzięki kampanii crowdfundingowej.

W drodze po marzenia

www.isanok.pl | 2017-03-05


Karolina Gefert, wokalistka z Zagórza, którą czytelnicy isanok.pl znają m.in. z programu “The Voice of Poland”, marzy o nagraniu i wydaniu debiutanckiego singla. Nawiązała już współpracę z warszawską wytwórnią, a teraz za pomocą portalu PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze na ten cel.

Koncert Dermonung, pamiętać Otwock w Izraelu

www.otwock.pl | 2017-03-03


W Centrum Judaizmu Reformowanego Beit Daniel w Tel Awiwe 23 lutego br. odbył się kolejny koncert projektu \"Dermonung, Pamiętać Otwock\", zainicjowanego w 2016 roku z okazji 100-lecia Miasta Otwock przez Fundację Promocji Kultury \"OtwArte\".

Cheeleaderki z Sieradza zbierają na wyjazd

sieradz.com.pl | 2017-03-01


Zespół cheleaderek z Sieradza zbiera fundusze na zakup profesjonalnego obuwia oraz wyjazd na Mistrzostwa Polski Środkowej. W tym celu dziewczyny utworzył zbiórkę na portalu PolakPotrafi.

Wesprzyj Rycerzyki w nagraniu drugiej płyty

www.uwolnijmuzyke.pl | 2017-02-27


Wesprzyj Rycerzyki w nagraniu drugiej płyty Akcja crowdfundingowa krakowskiego zespołu.

Wesprzyj Rycerzyki w wydaniu drugiej płyty

www.somusic.pl | 2017-02-24


Trwa akcja na platformie Polak Potrafi, gdzie zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie drugiej płyty. Dla wspierających przygotowali wyjątkowe, rycerzykowe nagrody. Wśród nich znajdziecie m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, grę karcianą „Mary”, płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.

Wszyscy bądźmy Rycerzykami! Wesprzyj nagranie drugiej płyty krakowskiego zespołu

karnet.krakow.pl | 2017-02-24


Trwa akcja na platformie Polak Potrafi, gdzie zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie drugiej płyty. Dla wspierających przygotowali wyjątkowe, rycerzykowe nagrody. Wśród nich znajdziecie m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, grę karcianą "Mary", płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.

Rycerzyki zbierają na drugą płytę. Wspiera ich Legendarny Afrojax

rytmy.pl | 2017-02-24


Rycerzyki to jeden z najzdolniejszych polskich młodych popowych zespołów. Zespół wydał płytę, zagrał na Spring Break i OFF Festivalu. Teraz czas na album numer 2!

Polska drużyna quidditcha na Pucharze Europy

kontakt24.tvn24.pl | 2017-02-24


Mistrzostwa Polski w quidditchu, które odbyły się 21 stycznia 2017 roku wyłoniły reprezentanta naszego kraju na tegorocznym Pucharze Europy. Warszawska drużyna „Warsaw Mermaids” podczas dwudniowego turnieju, który odbędzie się 25-26 marca w Mechelen, będzie walczyć o zwycięstwo w Europie.

Rycerzyki zbierają fundusze na nagranie drugiej płyty

www.screenagers.pl | 2017-02-23


Trwa akcja na platformie Polak Potrafi, gdzie zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie drugiej płyty. Dla wspierających przygotowali wyjątkowe, rycerzykowe nagrody. Wśród nich znajdziecie m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, grę karcianą "Mary", płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.

Pomóż krakowskiemu zespołowi Rycerzyki nagrać kolejną płytę

muzyka.onet.pl | 2017-02-23


Trwa akcja na platformie Polak Potrafi, gdzie zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie drugiej płyty. Dla wspierających przygotowali wyjątkowe, rycerzykowe nagrody. Wśród nich znajdziecie m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, grę karcianą "Mary", płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.