Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Wesprzyj Poznań Pride Week 2016

queer.pl | 2016-07-28


Pod koniec września ulicami Poznania przejdzie kolejny już Marsz Równości, któremu towarzyszyć będzie druga odsłona festiwalu Poznań Pride Week. Stowarzyszenie Grupa Stonewall, organizatorzy wydarzenia, proszą o Wasze wsparcie! Pomożecie?

Ich sposób na podróżowanie? Nauka. Młodzi geografowie z Poznania ruszają w Andy

www.national-geographic.pl | 2016-07-27


Eksploracja Boliwii, szereg badań naukowych oraz udział w wolontariacie - to ich pomysły na wakacje. Połączą naukę z podróżowaniem.

Misja: GEOpratyki

GEOpratyki to projekt studentów i doktorantów z Poznania, którzy wiedzę zdobytą na uczelni pragną skonfrontować z rzeczywistością.

Zbierają pieniądze na organizację Poznań Pride Week. Przystroją Poznań w tęczowe kolory?

epoznan.pl | 2016-07-27


Grupa Stonewall, jedyne w Wielkopolsce stowarzyszenie na rzecz osób LGBT+, zbiera pieniądze na organizację Poznań Pride Week i Marszu Równości.W mniej niż 48 godzin uzbierano ponad 7500 złotych. Jeśli uda się zebrać więcej niż 10 tysięcy złotych organizatorzy planują m.in. udekorowanie Poznania tęczowymi barwami.

Klub inny niż wszystkie. AKS Zły wchodzi do gry

tvnwarszawa.tvn24.pl | 2016-07-24


Idea klubu narodziła się w praskich klubokawiarniach. Głównym pomysłem jest zmiana w polskiej piłce, nowy sposób kibicowania i zarządzania. Za miesiąc AKS Zły zadebiutuje w B klasie męskiej i w IV lidze kobiet.

AKS ZŁY – pierwszy taki piłkarski klub w Polsce!

mediumpubliczne.pl | 2016-07-23


Gdyby włodarze słynnej FC Barcelony znali warszawski klub AKS Zły, oddaliby im swoje hasło „więcej niż klub”, a potem opowiadaliby u siebie o tym polskim fenomenie? O pierwszym w Polsce demokratycznym klubie piłkarskim z Panią Prezes klubu, Karoliną Szumską i członkiem zarządu, Piotrem Maniszewskim, rozmawia Wojtek Żubr Boliński.

Historia Polskie Motoryzacji

powiat.poznan.pl | 2016-07-20


Sebastian Marczewski chce pokonać Hańczę. Powstaje wyjątkowy dokument o weteranie z Afganistanu

www.nowiny24.pl | 2016-07-20


Mł. chor. Sebastian Marczewski, pochodzący ze Stalowej Woli weteran z Afganistanu, jako pierwszy chce przepłynąć wzdłuż jezioro Hańcza, ale po dnie.

Bolesne wspomnienia matki zabitej Agnieszki

www.fakt.pl | 2016-07-20


Sprawą Agnieszki A. (†31 l.) żyła cała Polska. Piękna, młoda kobieta, mama czwórki dzieci, zaginęła w 2009 roku. Po dziesięciu dniach znaleziono jej zwłoki. Zginęła z ręki własnego męża, Pakistańczyka Naema A. (45 l.), który dokonał na niej – jak twierdził – honorowego mordu. Mama Agnieszki napisała książkę o gehennie swojej córki. Ostrzega w niej dziewczyny przed ślubem z muzułmaninem.

Powstaje wyjątkowy film o weteranie

polska-zbrojna.pl | 2016-07-19


Film dokumentalny „Droga Weterana – Pokonać Hańczę” opowie historię mł. chor. Sebastiana Marczewskiego, weterana rannego w Afganistanie, który 23-24.07.2016 spróbuje pokonać rekord świata i jako pierwszy przepłynąć jezioro Hańcza wzdłuż, po jego dnie. Producentem filmu jest Fundacja Invictus Veteranus, której celem jest poprawa wizerunku weteranów z misji poza granicami kraju. Niestety do ukończenia filmu brakuje 20 tys. zł., które Fundacja chce zebrać poprzez zbiórkę na portalu polakpotrafi.pl.

Dni Grunwaldu 2016. Podsumowanie

historia.org.pl | 2016-07-19


Za nami kolejna rocznica bitwy pod Grunwaldem, co za tym idzie również kolejne Dni Grunwaldu. Tegoroczna inscenizacja przyciągnęła jak zwykle duża ilość rekonstruktorów z całej Europy i świata. Mimo częściowo niesprzyjającej aury na grunwaldzkich polach pojawiło się mnóstwo turystów. Impreza była również szansą na sprawdzenie swoich umiejętności przez samych uczestników.

Ratujmy psiolubne schronisko górskie na Magurze Małastowskiej!

piesnaurlopie.pl | 2016-07-19


Wyprawa w góry z psem to nie lada wyzwanie. Trzeba wiedzieć gdzie można spacerować w towarzystwie pupila, na jakich zasadach, a przede wszystkim mieć psiolubny nocleg w okolicy lub na szlaku. Na szczęście wśród schronisk górskich są i takie, które akceptują obecność psów. Jednym z nich jest schronisko PTTK na Magurze Małastowskiej w Beskidzie Niskim.

Na ratunek schronisku na Magurze Małastowskiej

teleexpress.tvp.pl | 2016-07-19


Miłośnicy schroniska na Magurze Małastowskiej ruszyli na pomoc legendzie. Ponad sześćdziesięcioletni obiekt wymaga pilnego remontu. Potrzeba pięćdziesięciu tysięcy złotych

Wrocławscy ekolodzy ostrzegają przed hekatombą wycinki drzew. Zbierają pieniądze na raport

wroclaw.eska.pl | 2016-07-19


Fundacja EkoRozwoju we Wrocławiu chce pokazać wielkość zjawiska wycinki starych, zdrowych drzew. Ekolodzy obawiają się, że w temacie wycinania tych roślin czeka nas totalna samowolka.

Młodszy chorąży Sebastian Marczewski szykuje się do rekordu w nurkowaniu

www.echodnia.eu | 2016-07-19


Młodszy chorąży Sebastian Marczewski z III Batalionu Inżynieryjnego w Nisku to wysoki, przystojny, trzydziestoośmioletni żołnierz. Patrząc na niego, trudno uwierzyć, ale ma status poszkodowanego weterana. To przez wypadek w Afganistanie, gdzie kręgosłup pogruchotała mu eksplozja miny podłożonej przez talibów.

Czwórka Polaków osiąga wielke sukcesy za granicą, ale potrzebuje waszej pomocy

www.sport.pl | 2016-07-18


Polska drużyna "CieniASY" znajduje się w czołówce światowego rankingu FIBA w koszykówce 3v3, ale finansowo wciąż od niej odstaje. Młodzi zawodnicy potrzebują jednak wsparcia kibiców, aby móc rywalizować z najlepszymi.

"Góry zawsze były moją pasją". Droga do zdobycia Korony Ziemi

tvn24bis.pl | 2016-07-18


Wymyśliłam sobie kiedyś, że chciałabym zdobyć Koronę Ziemi. Z dziewięciu szczytów udało mi się dotąd stanąć na siedmiu - mówi Bogumiła Raulin, która od 2011 roku realizuje projekt "Siła marzeń - Korona Ziemi". Podróżniczce do zdobycia zostały dwa szczyty: Mount Everest i Masyw Vinsona. - Góry zawsze były moją pasją, tam się resetuję - dodała Raulin. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Pierwsze spotkanie polskiej blogosfery górskiej przeszło do historii!

helloradom.pl | 2016-07-18


W sobotę, 9 lipca 2016 roku, pozornie niemające nic wspólnego z górami miasto w centralnej Polsce – Radom, stało się na kilkanaście godzin mekką blogerów górskich z całego kraju. Wszystko to z racji zorganizowanego w Radomiu, przez autorkę górskiego bloga „Ruda z wyboru”, wydarzenia pod nazwą BloGÓRsfera.

Remontujemy Schronisko na Magurze!

abcgorlice.pl | 2016-07-17


Stan większości Schronisk Górskich w Polsce jest daleki od zadowalającego. Kolejne niepowtarzalne miejsca przechodzą w zapomnienie, nie mając już szans na dalsze działanie.

Powstaje wyjątkowy film o weteranie

stalowemiasto.pl | 2016-07-17


Film dokumentalny „Droga Weterana – Pokonać Hańczę” opowie historię mł. chor. Sebastiana Marczewskiego, weterana rannego w Afganistanie, który za tydzień (23-24.07.2016) spróbuje pokonać rekord świata i jako pierwszy przepłynąć jezioro Hańcza wzdłuż, po jego dnie. Producentem filmu jest Fundacja Invictus Veteranus, której celem jest poprawa wizerunku weteranów z misji poza granicami kraju. Niestety do ukończenia filmu brakuje 20 tys. zł., które Fundacja chce zebrać poprzez zbiórkę na portalu polakpotrafi.pl.

Powstaje wyjątkowy film o weteranie

www.stalowka.net | 2016-07-17


Film dokumentalny "Droga Weterana - Pokonać Hańczę" opowie historię mł. chor. Sebastiana Marczewskiego, weterana rannego w Afganistanie, który za tydzień (23-24 lipca 2016) spróbuje pokonać rekord świata i jako pierwszy przepłynąć jezioro Hańcza wzdłuż, po jego dnie.

Aneta Todorczuk-Perchuć: W Kofcie jest zakochana od kilkunastu lat

www.wspolczesna.pl | 2016-07-15


Rozmowa z Anetą Todorczuk-Perchuć, aktorką, która nagrywała album w rodzinnym mieście.

W Peru jedli świnki morskie, teraz jadą do Boliwii

www.wtk.pl | 2016-07-13


W Peru jedli świnki morskie, teraz jadą do Boliwii 11 młodych naukowców z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza wyjeżdża na drugą edycję projektu GEOpraktyki. Będą prowadzić badania naukowe. W ubiegłym roku stacjonowali w Peru, tym razem pod patronatem National Geographic udają się w Andy.

Pomóż Tripersom wyruszyć w podróż do Gruzji (wideo)

www.moja-ostroleka.pl | 2016-07-11


Tripersi to grupa podróżników, którzy postanowili zrealizować projekt jakiego jeszcze nie było. Pod koniec lipca chcą wyruszyć w podróż do Gruzji trzema małymi, zwrotnymi samochodami, w trzech różnych kolorach. Grupa potrzebuje waszego wsparcia przy zbieraniu funduszy.

Cieniasy Kołobrzeg wygrywają ZELMER 3×3 QUEST w Rumi

probasket.pl | 2016-07-10


Zespół Cieniasy Kołobrzeg okazał się najlepszy w kategorii OPEN mężczyzn podczas turnieju ZELMER 3×3 QUEST w Rumi! W kategorii OPEN kobiet zwyciężyła ekipa Księżniczki.

CIENIASY KOŁOBRZEG WYGRYWAJĄ ZELMER 3X3 QUEST W RUMI

www.pzkosz.pl | 2016-07-10


Zespół Cieniasy Kołobrzeg okazał się najlepszy w kategorii OPEN mężczyzn podczas turnieju ZELMER 3x3 QUEST w Rumi! W kategorii OPEN kobiet zwyciężyła ekipa Księżniczki.

That's Life Tour. Chcą promować nas jako taneczną stolicę

www.poranny.pl | 2016-07-10


Marzy o tym grupa zapaleńców. W nadmorskich miejscowościach planują organizować pokazy tańca. Teraz zbierają pieniądze na busa

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem

www.portel.pl | 2016-07-09


Wizja książki, bliskiej osoby przy boku i kominka kusi Jacka, ale tylko podczas mocnego sztormu. W sierpniu wypływa w trzyletni rejs i „potrzebuje do załogi jakąś nową twarz”. Po wojażach obiecuje wrócić do ukochanego Tolkmicka, dla którego opuścił stolicę. Poznajcie Jacka Trenknera, bohatera naszego wakacyjnego cyklu „Podróże małe i duże”.

Muzeum Polskiej Motoryzacji pod Poznaniem?

wtkplay.pl | 2016-07-09


Polonezy, Maluchy i duże Fiaty nie znikną z kart historii. We Fiałkowie pod Poznaniem ma powstać Muzeum Polskiej Motoryzacji. Właśnie zaczęła się zbiórka pieniędzy na ten cel na portalu Polak Potrafi. Potrzeba tylko albo aż - 38 tys. złotych. O szczegółach rozmawialiśmy z gośćmi Wieczoru WTK: pomysłodawcami muzeum - Zbigniewem Koprasem i Piotrem Koprasem.

Pod Poznaniem może powstać Centrum Motoryzacji Historycznej! W planach jest muzeum i … szkoła!

poznan.eska.pl | 2016-07-08


330 motocykli, kilkanaście polskich motorowerów i blisko 100 zabytkowych samochodów w tej chwili stoi na placu pod gołym niebem. Zbyszek Kopras chce wybudować dla nich garaż. W przyszłości chciałby stworzyć Centrum Motoryzacji Historycznej.

6 EDYCJA PIKNIKU HISTORYCZNEGO 7 WIEKÓW HISTORII

www.radiosochaczew.pl | 2016-07-08


Na sochaczewskie podzamcze zjechało dziś rycerstwo, by zaprezentować gawiedzi rycerskie rzemiosło. Były też pokazy kaskaderskiej jazdy konno, samemu też można było pojeździć wierzchem, a młodsi goście pikniku, mogli spróbować swoich sił i stanąć w szranki. Było także Okno Sztuki. Grzegorz Mikulski wykonał płaskorzeźbę Kazimierza III Wielkiego. Zapraszamy do wysłuchania relacji i obejrzenia galerii zdjęć.