Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Remont za jeden uśmiech

mlodziwlodzi.pl | 2016-06-02


Studenci budownictwa Politechniki Łódzkiej postanowili pożytecznie spędzić wakacje i wyremontować Dom Dziecka nr 10 w Łodzi. Swoją pracę wykonają w ramach wolontariatu.

Diecezja/Warszawa: Pomóżmy dzieciom z Afryki wystąpić przed papieżem

rdn.pl | 2016-06-01


Akcję zbierania pieniędzy na przelot młodych mieszkańców Czarnego Lądu na Światowe Dni Młodzieży do Polski zainicjował muzyk Ivan Komarenko. Grupa dzieci ma szansę wystąpić wraz z nim przed papieżem Franciszkiem w Krakowie. Artysta zwrócił się z apelem do wszystkich, którzy mogą udzielić wsparcia.

Ma szansę na medal ale potrzebuje pieniędzy na wyjazd na zawody

dziendobry.bialystok.pl | 2016-05-31


Piotr Stefaniuk to reprezentant Polski w Trójboju Siłowym. Ma realne szanse na medal podczas Pucharu Świata i Mistrzostw Europy w czerwcu tego roku. Niestety aktualnie start w zawodach uniemożliwiają mu finanse. Stąd młody sportowiec z Białegostoku postanowił zebrać potrzebne środki na wyjazd, bo chce stanąć w konkursie sportowym.

Aktywne wakacje dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Zamościu

gazetamiasta.pl | 2016-05-31


„Aktywne wakacje” to pierwsza w Polsce tego typu inicjatywa edukacyjno-aktywnego wyjazdu dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka.

Adriana Rawa i Iwona Lubińska chcą leczyć w Tanzanii

www.poranny.pl | 2016-05-30


Dwie studentki kierunku lekarskiego, Adriana Rawa i Iwona Lubińska, zbierają fundusze na wyjazd w serwisie PolakPotrafi.pl. Potrzebne jest im 14 tys. złotych.

Bajkowa wyprawa z Poznania do Buriacji

www.lepszypoznan.pl | 2016-05-30


Chętnie czytamy reportaże o innych wyjątkowych światach, śledzimy wyprawy Jacka Hugo – Badera czy Aleksandra Doby. Gromadzenie wiedzy o innych kulturach, choć bardzo przyjemne jest też bardzo pracochłonne i kosztowne. Ale czytając opowieści zgromadzone na kartach książek stajemy się częścią podróży, poznajemy intrygujący świat, który zanika. Pasją dr Agnieszki Matkowskiej z Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza są Buriaci – rdzenny lud syberyjski zamieszkującym południowe tereny Rosji. Badaczka przygotowuje właśnie wyprawę, podczas której zamierza zbierać materiały dokumentujące konkursu poezji epickiej podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Ałtargana w Ułan-Ude, stolicy Republiki Buriackiej. Wyprawę można wspierać na portalu Polak Potrafi. Patronami przedsięwzięcia są Jacek Hugo-Bader i Aleksander Doba.

Lamokrady na Unpubie

www.swiatgierplanszowych.pl | 2016-05-29


Ostatnio pisałem o sympatycznej grze karcianej - Lamokrady. Obecnie trwa kampania gry na portalu PolakPotrafi.pl. Nadarza się okazja, by wypróbować grę osobiście.

Czarna komedia i Flaubert - pomóż stworzyć film

pokladykultury.pl | 2016-05-28


Studenci katowickiej filmówki chcą przywrócić świetność kultowej Cafe Europa, realizując w niej krótkometrażowy film „Niech żyje Emma” z imponującą obsadą. Aby pomysł wcielić w życie, potrzebują pomocy.

Zespół Jóga z Katowic wystąpi w Opolu. Chłopaki zbierają także na teledysk

katowice.naszemiasto.pl | 2016-05-27


Są młodzi, przystojni i obrzydliwie zdolni - zespół Jóga z Katowic, wystąpi na festiwalu w Opolu. Chłopaki zbierają także na teledysk, przy pomocy strony PolakPotrafi.

KATOWICE Zespół Jóga z Katowic wystąpi w Opolu. Chłopaki zbierają...

www.dziennikzachodni.pl | 2016-05-27


Są młodzi, przystojni i obrzydliwie zdolni - zespół Jóga z Katowic, wystąpi na festiwalu w Opolu. Chłopaki zbierają także na teledysk, przy pomocy strony PolakPotrafi.

Na PolakPotrafi.pl oszaleli na punkcie VegeTable. Teraz warzywa i owoce możesz uprawiać w mieszkaniu cały rok

innpoland.pl | 2016-05-27


Nie możesz sobie pozwolić na własny kawałek ziemi, a chcesz hodować świeże warzywa, owoce czy zioła? Świetnie się składa, VegeTable, które robi furorę na PolakPotrafi.pl, jest właśnie dla ciebie. Sprawdź tylko, czy na pewno ci się to opłaci.

Zespół z Katowic zadebiutuje w Opolu. Każdy może im pomóc nakręcić teledysk

katowice24.info | 2016-05-26


Są młodzi, zdolni i coraz bardziej popularni. Wkrótce wystąpią na Openerze i OFF Festivalu, a wcześniej zadebiutują na scenie w Opolu. Jóga, czyli trio z Katowic, nagrało drugą epkę, a teraz marzy o pierwszym profesjonalnym teledysku do utworu „Bones”.

Bojownicy! Bądźcie współwinni porwania Andrzeja Grabowskiego!

joemonster.org | 2016-05-25


Twórcy niedoszłego (jeszcze) hitu polskiego internetu Retrospekcja zapraszają do współtworzenia ich najnowszego projektu filmowego z udziałem Andrzeja Grabowskiego. O współodpowiedzialność możecie się postarać na polakpotrafi.pl!

Marzysz, aby zostać Hodowcą Lam? To okazja dla Ciebie!

bestiariusz.pl | 2016-05-25


9 maja na portalu crowdfundingowym polakpotrafi.pl ruszyła kampania zbiórki funduszy na grę karcianą Lamokrady.

Autostopem Na Kołymę – Powrót na Zabajkale

itvpolska.pl | 2016-05-25


Spotykam na swojej drodze człowieka, który prawdopodobnie właśnie opuścił ośrodek karny. Jak wielu tego typu włóczęgów, opowiada historię o tym jak bardzo skrzywdził go świat. Idealne porównanie do Dimy z 13-tego odcinka. Dalej fatygując się w stronę Polski, docieram na Zabajkale. Czuć cywilizację w powietrzu.

Kochasz polskiego rocka? Pomóż zebrać pieniądze na wydanie książki "Archiwum Polskiego Rocka 1961 – 2016"

www.wiadomosci24.pl | 2016-05-25


Dwa tomy liczące około 800 stron, opis 8 tys. polskich płyt rockowych - tak w skrócie prezentuje się "Archiwum Polskiego Rocka 1961 – 2016". W serwisie PolakPotrafi.pl prowadzona jest zbiórka na te wyjątkowe dzieło.

Jóga zbiera fundusze na swój pierwszy teledysk

katowice.wyborcza.pl | 2016-05-25


Katowicki zespół Jóga zbiera na portalu Polak Potrafi fundusze na realizację swojego pierwszego wideoklipu. "Bones" będzie promował nadchodzącą epkę "Hero".

No Mercy: Marathon po marzenia

lotniczapolska.pl | 2016-05-25


Nowy sezon dla oficjalnej kobiecej Kadry Polski, teamu No Mercy, to ogromne wyzwanie. Już we wrześniu br. zespół planuje wystartować w Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI w Chicago, aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie. W tym celu został uruchomiony crowdfundingowy program wsparcia na polakpotrafi.pl, dzięki któremu każdy może przyczynić się do ich zwycięstwa w tej najbardziej prestiżowej imprezie spadochronowej na świecie!

Chojniczanin potrafi. Rower z drewna

chojnice24.pl | 2016-05-24


Przed trzema laty Bartosz Lesman, projektant mebli, wykonał prototyp drewnianej ramy do roweru. Wówczas jeszcze na własny użytek. Od tego czasu powstało kilka modeli, a chojniczanin zamierza ruszyć z produkcją. Nagrał film o powstaniu roweru pn. Wieśniak, by zachęcić innych do wsparcia swojego projektu na www.polakpotrafi.pl.

Wydaj album z Django's Trip

www.super-nowa.pl | 2016-05-24


Po dwóch latach działalności muzycznej zespół zdecydował się wydać swój pierwszy autorski album. Postanowił realizować projekt na portalu Polakpotrafi.

Powstanie chata Numinosum jak z teorii Rudolfa Otto. Wesprzyj projekt

warszawa.wyborcza.pl | 2016-05-24


Tańce celtyckie, akrobatyka, joga, terapia ruchem, gry miejskie, warsztaty bębniarskie i drumlowe mają odbywać się w domku fińskim na Jazdowie, którym opiekuje się fundacja Numinosum. Wcześniej zbiera pieniądze na remont domku.

Połączyć muzyką. "You can sing it"

www.radiolodz.pl | 2016-05-23


Stowarzyszenie Dom Wschodni w Łodzi ogłasza konkurs polskiej piosenki dla cudzoziemców. To projekt, który ma pomóc przełamywać bariery, przede wszystkim językowe, między Polakami a obcokrajowcami.

„Człowiek Wielkiej Polski”. Rusza zbiórka na film o Marianie Kowalskim

wmeritum.pl | 2016-05-23


Kim jest naprawdę Marian Kowalski – faszysta czy patriota? Kto za nim stoi? Czy prywatnie jest taki sam, jak w świetle jupiterów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnośnie rzecznika ONR, kandydata na Prezydenta RP z ramienia Ruchu Narodowego, lidera Narodowców RP będzie można szukać w powstającym właśnie filmie dokumentalnym „Człowiek Wielkiej Polski”, na który ruszyła zbiórka w serwisie Polakpotrafi.pl.

Czy na wiedeńskim wzgórzu stanie pomnik Jana III Sobieskiego?

www.wsensie.pl | 2016-05-23


Od prawie roku trwają starania o budowę pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu. Inicjatywa cieszy się poparciem ze strony zarówno polskiego rządu, jak i władz stolicy Austrii. Wciąż jednak brakuje 300 tys. złotych na realizację projektu.

Music Everywhere! jedzie do Hiszpanii i potrzebuje pomocy

pomorskie.eu | 2016-05-23


Gdański chór Music Everywhere po sukcesach na krajowych konkursach i festiwalach zdecydował się zaprezentować na arenie międzynarodowej. We wrześniu 2016 r. artyści planują wyjazd do Hiszpanii. Muzycy zachęcają do wzięcia udziału w zbiórce crowdfundingowej, która ma im pomóc w zdobyciu funduszy na podróż.

Krzysztof Zanussi wspiera film "Pielgrzym"

film.onet.pl | 2016-05-23


Krzysztof Zanussi dołączył do grona osób, wspierających film dokumentalny "Pielgrzym" Pawła Jóźwiaka - Rodana. Znany reżyser zachęca widzów do obejrzenia filmu i wsparcia zbiórki na wprowadzenie dokumentu do dystrybucji. Zbiórka prowadzona jest na portalu polakpotrafi.pl. - Warto zobaczyć, bo to dobry, ciekawy film, zobaczony okiem utalentowanego człowieka - powiedział Zanussi.

KARABIN DLA POMORSKIEJ OBRONY TERYTORIALNEJ

gdansk.tvp.pl | 2016-05-23


Dwadzieścia lat przeleżał w magazynie, żeby trafić w ręce Pomorskiej Obrony Terytorialnej. Ta paramilitarna organizacja, jako pierwsza i jedyna w Polsce właśnie wyposażona została w karabin maszynowy. Ponad dwadzieścia dwa tysiące złotych zebrano w Internetowej zbiórce, za co kupiono nie tylko broń, ale też wyposażenie medyczne.

W Wiedniu ma stanąć pomnik Sobieskiego. Wspomóżmy organizatorów

parezja.pl | 2016-05-23


W roku 2003 narodził się pomysł umieszczenia w Wiedniu pomnika króla Jana III Sobieskiego. Dziś inicjatorzy proszą o pomoc finansową.

Chcą pomnika Sobieskiego w Wiedniu

pikio.pl | 2016-05-22


Na Wzgórzu Kahlenberg w Wiedniu ma powstać pomnik polskiego króla Jana III Sobieskiego, który zasłynął w historii jako ten, który dał odpór muzułmańskim wojskom nacierającym na Europę. By budowa monumentu doszła do skutku, organizatorzy akcji muszą zebrać jeszcze ponad 300 tysięcy złotych.

Górnicy pod żaglami

www.nettg.pl | 2016-05-22


Podobnie jak przed rokiem, tak i w tym, 10-osobowa załoga żeglarska, w skład której wchodzi trzech górników z kopalni Chwałowice, wybiera się w rejs na Spitsbergen. - Tegoroczna wyprawa jest poniekąd kontynuacją rejsu zeszłorocznego. Wyruszamy 17 czerwca z Longyearbyen, aby po 14 dniach żeglugi zakończyć wyprawę - wyjaśnia Trybunie Górniczej Piotr Puk, sztygar zmianowy w oddziale wydobywczym w kopalni Chwałowice, kapitan załogi.