Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Czarownice Himmlera – z kartoteki procesów o czary / Himmler’s witches – from witchcraft process files

tropicielehistorii.pl | 2018-11-22


W dzieciństwie niemal każdy z nas z zapartym tchem czytał lub słuchał opowieści, w których czarnym charakterem była zazwyczaj zgarbiona i szpetna, latająca na miotle staruszka ciesząca się towarzystwem czarnego kota. Właśnie taki obraz czarownicy utrwalił się w kulturze popularnej i niewielu z nas z

ORZEŁ CZY RESZKA? ZACZĘŁO SIĘ OD MIESZKA

beskidzkamama.pl | 2018-11-21


Wesoło rymowana książka autorstwa Justyny Janiszewskiej i Joanny Olszańskiej, uchyla rąbka tajemnicy i odpowiada na wiele, nurtujących dzieci, pytań- dlaczego Jadwigę ogłoszono świętą? Czego wstydził się Bolesław Wstydliwy? Czy Łokietek sięgał komuś do łokcia? I jak często Pobożny zmawiał pacież? Tyle pytań!

Slide challenge. Najwyższe wodospady im nie straszne.

menway.interia.pl | 2018-11-20


Grupa pięciu przyjaciół przypadkowo wpadła na ambitny i nowatorski plan. Chcą jako pierwsza ekipa z Polski, a być może z całego świata, zdobyć dziesięć najwyższych wodospadów świata i zjechać z nich na linach.

Czarownica. Ofiara Gutenberga i prawa

www.wiestanczyispiewa.pl | 2018-11-19


Czarownica to nie tylko dom z piernika i wielgachny nochal. To przede wszystkim człowiek. Być może to Twoja sąsiadka. Albo listonoszka, która przynosi babci emeryturę (no, dobra, przesada. Na pewno wyczarowałaby więcej pieniędzy). Skąd się wziął lęk przed czarownicami? Co z tym wszystkim wspólnego m

Czarownice Himmlera

tvcsw.info | 2018-11-17


Zapomniane dokumenty pochodzących z czasów II wojny światowej skłoniły Bożenę Ronowską z Terespola do działania: chce wydać album \"Czarownice Himmlera\". Jak można pomóc i czego dotyczy cały projekt? Obejrzyj naszą rozmowę uzupełnioną o wyjątkowy film.

Fascynująca pasja Oli

lo-tomaszow.pl | 2018-11-16


Wiele jeszcze nie wiemy o naszych koleżankach i kolegach. Tymczasem ich pozaszkolne zainteresowania nie tylko zaskakują swoją niezwykłością, ale bywają też prostą, choć wymagającą pracy drogą do sukcesu. Tak właśnie jest w przypadku Aleksandry Jędrzejewskiej- uczennicy klasy II c, która została ilus

Animator wspiera Pana Buźkę

animatorcenter.com | 2018-11-16


Bartosz Gembski – magik, komik, animator i konferansjer na eventach. Trener szkoleń Iluzja w Animacji i autor książki “Muzyka, Mikrofon, Akcja!” Stworzył unikalny wizerunek sceniczny, Pana Buźkę, ubierając się w żółty frak i czarny cylinder. Przez lata wypracował swój własny styl, występując i bawią

Czarownice to nie bajka

www.wiestanczyispiewa.pl | 2018-11-16


Dla nas żyjących w XXI w. świat jest o wiele prostszy do zrozumienia, wiemy o nim to, czego nie wiedzieli ludzie żyjący we wcześniejszych wiekach. Jedyna czarownica budząca grozę i przestrach to ta, obecna w bajkach, legendach, filmach i komiksach. Zwykle te obrazy są prześmiewcze i nadzwyczaj mocno

Festiwal Ludzi z Pasją

ujot.fm | 2018-11-15


Halo, halo! Ludzie zakochani w pasji! Mamy coś dla Was! Ostatnio w poranku Natalii Krzywoń i Agnieszki Skibińskiej mogliście usłyszeć niesamowitą ekipę WhoMan!

Niech nudne lekcje historii przejdą do historii!

qlturka.pl | 2018-11-15


Książka ta jest współczesną odpowiedzią na poczet Jana Matejki, który stał się inspiracją do jej powstania. Zawiera w sobie 51 edukacyjnych wierszy Joasi, oraz portrety królów i książąt Polski, które Justyna przedstawiła w lekko przekrzywionym zwierciadle.

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka”: historia Polski na wesoło!

www.rodzice.pl | 2018-11-15


Historia to jedna wielka przygoda. Opowiadania osnute na faktach z przeszłości w niczym nie ustępują baśniowym perypetiom książąt, którzy walczyli o księżniczki czy prawo do tronu. Dlaczego więc nie opowiadać jej dzieciom właśnie w ten sposób?

Recorre América para reencontrarse consigo misma

sipse.com | 2018-11-12


Hace mas de año y medio que empezó con su recorrido y ha visitado Canadá, EEUU y actualmente se encuentra en México.

PREMIERA / KSIĄŻKA / Apokalipka

nowastronapopkultury.blogspot.com | 2018-11-09


Na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl pojawił się bardzo ciekawy projekt. Chodzi o książkę \"Apokalipka\" autorstwa taty Łukasza i jego córeczki Anastazji. Oto historia powstania projektu...

Czarownice Himmlera

nietylkoczarownice.blogspot.com | 2018-11-08


Czego dotyczy projekt? Chodzi o cyfryzację i wydanie w formie albumu unikatowych rycin z XVI-XIX wieku, odnalezionych w zbiorach Archiwum Państwowego w Poznaniu (zespół: 53/975/0 - „Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy Sztafet Ochronnych Wydział Archiwalny - komórka do spraw badań procesów o czary”).

Projekt Czarownice Himmlera

www.poldoc.pl | 2018-11-08


Projekt \"Czarownice Himmlera\", którego Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc jest patronem, dobiega końca. Przez miniony rok zespół wykonał następujące prace: -Digitalizacja i retusz graficzny rycin -Wstęp i komentarz do ilustracji -Projekt okładki i obwoluty

Świdniczanin chce pokonać zamarznięty Bajkał

swidnica24.pl | 2018-11-08


Baikal Ice Marathon uchodzi za jeden z najtrudniejszych biegów na świecie. Śmiałkowie, którzy zdecydują się w nim wystartować, muszą zmierzyć się z ponad 42-kilometrową trasą wytyczoną po zamarzniętej tafli najgłębszego jeziora świata – Bajkału.

Wesprzyj projekt – „Czarownice Himmlera – z kartoteki procesów o czary”

historykon.pl | 2018-11-07


Nasz portal objął patronatem medialnym interesujący projekt naukowy, którego celem jest cyfryzacja i wydanie w formie albumu unikatowych rycin, odnalezionych w poznańskim archiwum pt.: „Czarownice Himmlera – z niemieckiej kartoteki procesów o czary”.

Tajemnicza jednostka SS do spraw czarów. Czego Himmler szukał w dawnych aktach?

cozahistoria.pl | 2018-11-05


W 1935 roku prawa ręka wodza III Rzeszy, Heinrich Himmler, stworzył w Berlinie tajemnicze, ośmioosobowe H- Sonderkommando. Owocem pracy jednostki była obszerna kartoteka opisująca przypadki czarostwa praktycznie na całym świecie. W jakim celu Niemcy prowadzili tak obszerną dokumentację?

Stróże: Anielskie Tango i Cash od Jakuba Ćwieka

menway.interia.pl | 2018-11-05


Jakub Ćwiek - jeden z guru rodzimej popkultury - bierze się za serial! By jednak \"Stróże\" przenieśli się z kart książki na ekrany telewizorów, monitorów i smartfonów potrzebna jest Wasza pomoc!

Czarownice Himmlera

www.dualtone.net | 2018-11-05


Film promujący zbiórkę publiczną na wydanie albumu zawierającego unikatowe grafiki pochodzące z tzw. niemieckiej kartoteki procesów o czary, która po II wojnie światowej została odnaleziona na terenie Polski. Kartoteka powstała w latach 1935-1944 na polecenie Heinricha Himmlera i stanowi zbiór akt o

Zrodzeni do szabli w TV Polonia

halopolonia.tvp.pl | 2018-11-02


Film „Zrodzeni do szabli”- jest to pierwszy projekt, który promuje tradycję polskiej szabli (od 24:18)

Spójrz na Dolny Śląsk z góry. Projekt Wysoki Śląsk ma już rok

fotoblogia.pl | 2018-11-02


Tycjan Trzpioła i Katarzyna Makowska są autorami projektu \"Wysoki Śląsk\". Od roku podróżują po województwie w poszukiwaniu ciekawych kadrów z lotu ptaka i pokazują piękno regionu z nowej perspektywy.

Poznań. Wesprzyj Wikingów na portalu Polakpotrafi

www.e-teatr.pl | 2018-10-31


Grupa Teatralna \"Wikingowie\", nad którą opiekę przejęła nowo powstała Fundacja Na Marginesie, dostała niebywałą szansę aby zaprezentować jeden ze swoich spektakli (\"Powrót Wikingów\") na Festival Error 2018 w Bratysławie. Jest to festiwal Teatrów Bezdomnych, jedyny tego typu festiwal w Europie i praw

Powstaje film o weteranach misji w Kambodży można pomóc na PolakPotrafi.pl

audycje.tokfm.pl | 2018-10-31


Gościem Aleksandry Dziadykiewicz jest Michał Owerczuk, dziennikarz, podróżnik i reżyser filmu \"Cambodjana\", czyli produkcji, która opowiada o mało znanym epizodzie, czyli o pierwszej bitwie od II Wojny Światowej, jaką stoczyli polscy żołnierze.

Wikingowie w Bratysławie

www.dziennikteatralny.pl | 2018-10-31


Grupa Teatralna \"Wikingowie\", nad którą opiekę przejęła nowo powstała Fundacja NA MARGINESIE, dostała niebywałą szansę aby zaprezentować jeden ze swoich spektakli (\"Powrót Wikingów\") na FESTIVAL ERROR 2018 w Bratysławie.

O Księdze na Inne Życie

innezycie.com | 2018-10-25


\"Na świecie wciąż żyją czarownice. To potomkinie tych, którym kiedyś udało się uciec od stosów. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o jednej z nich…\"

Edukacja przez zabawę, czyli kosmiczne puzzle dla Twojego Malucha

qlturka.pl | 2018-10-24


Dziecko poznaje świat od pierwszych chwil życia – to od dorosłych zależy, jak rozwojowy dla niego będzie kontakt z otoczeniem. Zabawa z małym człowiekiem to dla rodziców nie lada wyzwanie dlatego warto podejść do niego mądrze i kreatywnie.

Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”

www.fotopolis.pl | 2018-10-23


“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE.

PetBred – portal dla wielbicieli zwierząt

www.startupmag.pl | 2018-10-23


Na platformie PolakPotrafi pojawił się projekt portalu PetBred, który wychodzi naprzeciw realnym problemom wielbicieli zwierząt. Do grupy wielbicieli zwierząt zaliczani są nie tylko właściciele różnych gatunków, ale też ich wielbiciele i osoby, którym nie jest obojętny ich los.

Uroczyste otwarcie polskiej szkoły w Kambodży

www.tvp.info | 2018-10-23


Polscy żołnierze z misji Organizacji Narodów Zjednoczonych, którzy walczyli o wolność Kambodży, zostali uhonorowani przez jej mieszkańców nadaniem miejscowej szkole nazwy „Polskich żołnierzy, weteranów misji pokojowej UNTAC 1992-93”.