Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

WOLONTARIUSZE W KENII

pytanienasniadanie.tvp.pl | 2017-07-10


Leczymy z Misją to unikatowa inicjatywa studencka tworzona przez młodych wolontariuszy studiujących na polskich uniwersytetach medycznych. Celem jest wspieranie szpitali w Kenii poprzez wysyłkę aparatury medycznej oraz wyjazd odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy. Podczas dwóch edycji projektu w roku 2015 i 2016 do Kenii wysłali 21 studentów i lekarzy, 11 ton specjalistycznego sprzętu medycznego (w tym USG, łóżka porodowe, a także pełne wyposażenie gabinetu stomatologicznego).

Raport z bezdroży, czyli reportaż stamtąd gdzie kończy się szlak, a zaczyna przygoda..

klubpodroznikow.com | 2017-07-10


Nie ma nic piękniejszego niż łączenie pasji z pomaganiem potrzebującym. Wybierzcie się razem z nami w podróż do portów i lądów naszych marzeń. Przepłyńcie z nami Atlantyk, zobaczcie ile niezwykłych miejsc kryje w sobie Ameryka Południowa.

Elder Scrolls Online: Spolszczenie

www.skyrim.pl | 2017-07-08


\"My, Skrybowie Tamriel, tworzymy addon EsoPL. Jesteśmy śmiałkami, którzy chcą przygotować nieoficjalne, fanowskie tłumaczenie The Elder Scrolls Online.\"

Wesprzyj projekt Misja Pociunai - Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów

dlapilota.pl | 2017-07-05


Pomóż młodym pilotom wywalczyć tytuł Mistrzów Świata. W 2015 roku Polscy Juniorzy stanęli przed ogromnym logistycznym i finansowym wyzwaniem jakim był wyjazd na Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów do oddalonego o ponad 16 000km Naromine, gdzie wywalczyli tytuł Wicemistrza Świata.

O Wrzosowisku w TV Stella

www.youtube.com | 2017-07-05


Krzysztof Kwasiżur opowiada przed kamerą o \"Wrzosowisku. Poemacie podkarpackim\" i genezie jego powstania...

Nowy Metabolizm - aktywne niezależnie od wieku

szamotuly.naszemiasto.pl | 2017-07-01


Dzień Szamotulski objął patronatem niezwykle ciekawy pomysł mieszkanki naszego regionu. Joanny Królikiewicz.

Nowy Metabolizm - aktywne niezależnie od wieku

wirtualnepniewy.pl | 2017-07-01


Objęliśmy patronat nad niebanalnym projektem adresowanym do Pań.

Crowdfunding w czerwcu - najciekawsze zbiórki

wethecrowd.pl | 2017-06-26


Wakacje tuż za rogiem. Nie oznacza to jednak, że w polskim crowdfundingu nastał sezon ogórkowy. Wręcz przeciwnie! Sprawdźcie najciekawsze kampanie tego miesiąca, które polecamy Wam wesprzeć.

Ruszyła zbiórka crowdfundingowa na festiwal Gadafest

muzyka.onet.pl | 2017-06-24


W serwisie polakportafi.pl wystartowała zbiórka pieniędzy na organizację festiwalu Gadafest w Miechowie. Na imprezie mają wystąpić m.in. Hańba!, Wacław Zimpel i Same Suki. Zależnie od zebranej sumy organizatorzy obiecują kolejne atrakcje.

Jak przejechać 837 km na 1 litrze paliwa? Zespół Iron Warriors opowie na Moto Weteran Bazarze

www.tulodz.com | 2017-06-23


Zespół Iron Warriors weźmie udział od godz. 9:00 do 20:00 w Moto Weteran Bazar czyli największej giełdzie motoryzacyjnej w Polsce.

Wymyślili najtańszy pojazd w Polsce: na jednym litrze benzyny przejedziesz nim 837 km

innpoland.pl | 2017-06-23


Iron Warriors to zespół studentów Politechniki Łódzkiej, którzy zdążyli już wymyślić auto solarne. Teraz przedstawiają kolejny projekt. Chodzi o pojazd, który przejeżdża 837 km na jednym litrze paliwa.

Wokalistka Ewa Nawrot sobotę spędzi w studiu nagrań [CYKL: Co pani robi w weekend]

poznan.wyborcza.pl | 2017-06-23


W sobotę jestem umówiona z muzykami i producentem w studiu nagrań. Będziemy słuchać materiału, który przygotowałam na moją pierwszą autorską płytę, będącą efektem wielu lat pracy. Przedyskutujemy go, dokonamy ostatnich szlifów.

Żołnierze Niezłomni na szczycie świata

gpcodziennie.pl | 2017-06-23


Dzięki jego staraniom powstał pierwszy na Dolnym Śląsku obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Pracuje również jako wolontariusz przy pracach archeologiczno-ekshumacyjnych na warszawskiej Łączce.

Gry i Komputery Minionej Ery. Smak dzieciństwa we Wrocławiu

www.polskieradio.pl | 2017-06-22


- To, czym się z kolegami pasjonujemy i czym chcemy się podzielić, nazywamy retroinformatyką - wyjaśnia Wojciech Frabiński, współtwórca muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, które powstaje we Wrocławiu.

Miechów. Każdy może wesprzeć festiwal.

www.dziennikpolski24.pl | 2017-06-21


Choć kolejna odsłona Gadafestu dopiero w sierpniu, już teraz ruszyła akcja, dzięki której każdy może wnieść swoją cegiełkę do jego organizacji.

Festiwale literackie, lato 2017. Gdzie spotkać ulubionych pisarzy?

wyborcza.pl | 2017-06-20


Na terenie ponadstuletniego gospodarstwa wiejskiego należącego kiedyś do staroobrzędowców od trzech lat organizowany jest festiwal literacki Patrząc na Wschód.

Meksyk z Facebooka - reportaż Joanny Skonieczne

radioszczecin.pl | 2017-06-14


Szczecinianka Joanna Matias jest bohaterką filmu o Santa Rosa, czyli polskiej kolonii w Meksyku. Dokument opowiada o mało znanym epizodzie z czasów II wojny światowej, jakim był pobyt w Meksyku 1,5 tysiąca polskich uchodźców. Właśnie z Santa Rosa wiążą się losy Joanny Matias. Tam pobrali się jej dziadkowie, tam urodził się także jej tato - Bogdan Matias. Reportaż Joanny Skoniecznej "Meksyk z Facebooka".

FESTIVAL DE JAZZ DE GETXO: ADAM JARZMIK QUINTET Y ANDRZEJ OLEJNICZAK QUARTET

www.deruting.com | 2017-06-09


En la Plaza Biotz Alai hoy tenemos a Adam Jarzmik Quintet (Polonia) en el concurso de grupos y a Andrzej Olejniczak Quartet como plato fuerte.

Możecie pomóc dokończyć niezwykły projekt dokumentalny Filipa Skrónca

fotoblogia.pl | 2017-06-08


Filip Skrońc realizuje materiał dotyczący sytuacji albinosów w Afryce. Fotografie już zostały nagrodzone w konkursie BZW BK 2017, jednak aby dokończyć ten ważny cykl, potrzebna jest wasza pomoc. Autor już niebawem opowie o swoich zdjęciach w Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Na Świebodzkim otworzą muzeum gier i komputerów

www.gazetawroclawska.pl | 2017-06-08


W połowie lipca na Dworcu Świebodzkim ruszy muzeum „Gry i Komputery Minionej Ery”. Będzie w pełni interaktywne.

Potrzeba już naprawdę niewiele. Pomóż w dokończeniu najnowszego projektu dokumentalnego Filipa Skrońca

www.fotopolis.pl | 2017-06-07


Najnowszy projekt Filipa Skrońca to szokująca opowieść o albinosach żyjących we współczesnej Afryce, która cały czas jest mocno osadzona w przeszłości. Jednak w pełnym dokończeniu tej historii potrzebna jest Twoja pomoc.

SPOTKANIE: FILIP SKROŃC

aktivist.pl | 2017-06-06


Filip Skrońc opowie o pracy nad swoim projektem dotyczącym problemów albinosów w Afryce, pokaże niepublikowane do tej pory zdjęcia. Autor za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl zbiera środki na ostatnią podróż (https://polakpotrafi.pl/projekt/pomoc-w-dokonczeniu-projektu-dokumentalnego). Ma to być szansa na uaktualnienie niektórych wątków i dopełnienie całości o zdjęcia oraz filmy. Na spotkanie zapraszamy we wtorek 13 czerwca o godzinie 18:00.

W końcu ktoś porządny robi Muzeum Gier w Wrocławiu

yetiograch.pl | 2017-06-05


Ci z was, którzy czytają mojego bloga od dłuższego czasu wiedzą, ile czasu poświęciłem na pisanie o idei powstania muzeum gier. Po kilku nieudanych próbach graniczących z próbą oszustwa wygląda na to, że powstanie coś o czym warto wspomnieć. Prawdziwe Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery.

Filip Skrońc zbiera pieniądze na projekt dokumentalny przez crowdfunding

www.press.pl | 2017-06-03


Fotograf Filip Skrońc postanowił zebrać 20 tys. zł na dokończenie dokumentu o albinosach. Zbiórkę prowadzi na portalu Polakpotrafi.pl. Do 1 czerwca zebrał 810 zł.

Chcą wydać niezwykłą książkę. Po pieniądze poszli na platformę crowdfundingową

mambiznes.pl | 2017-05-30


Przy ograniczonych środkach na promocję, tylko dzięki społeczności, dzięki osobom, którym podoba się projekt mamy szansę zaistnieć w szerszej świadomości. Ktoś komuś poleci, udostępni w mediach społecznościowych, nagle Projekt nabiera rozpędu, robi się o nim głośno – mówi Michał Konca, który dzięki kampanii crowdfundingowej chce wydać niezwykłą książkę „Get the picture”.

Obłoki śmierci pod Bolimowem. Dziś rocznica [ZDJĘCIA]

skierniewice.naszemiasto.pl | 2017-05-30


W Bolimowie powstaje film „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” o pierwszym użyciu gazów bojowych na froncie wschodnim w czasie I Wojny Światowej. Film finansowany będzie m.in. ze zbiórki społecznej, która trwa na portalu polakpotrafi.pl jeszcze przez najbliższe 3 tygodnie.

"Obłoki Śmierci - Bolimów 1915": trwa zbiórka pieniędzy na film dokumentalny o atakach z I wojny światowej

film.onet.pl | 2017-05-29


Trwają prace nad filmem "Obłoki Śmierci - Bolimów 1915": fabularyzowanym dokumentem historycznym ukazującym historię niemieckich ataków gazowych nad Rawką i Bzurą, w drugim roku I wojny światowej. Do ukończenia twórcy potrzebują jeszcze 45 tys. złotych. Trwa zbiórka crowfundingowa na stronie www.PolakPotrafi.pl.

Powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Miejsce nie tylko dla fanów starych gier

antyweb.pl | 2017-05-29


Kolejna próba stworzenia fajnego miejsca po brzegi wypełnionego starymi grami i komputerami? Czemu nie, tym bardziej, że tym razem odpowiadają za nie pasjonaci z prawdziwego zdarzenia!

„POLAKPOTRAFI.PL” GIŻYCCZANIN ZBIERA FUNDUSZE NA BUDOWĘ KLAWIKORDU Z 1787 ROKU

mojegizycko.pl | 2017-05-29


Zachęcamy do wsparcia pochodzącego z Giżycka Krzysztofa Strzeleckiego, który wspólnie z przyjacielem zajmuje się budowaniem historycznych instrumentów muzycznych. Właśnie dziś na portalu polakpotrafi.pl wystartowała akcja zbiórki funduszy na stworzenie repliki klawikordu Andreasa Steina z 1787 roku. Potrzebna kwota to 19 tysięcy złotych. Przeczytajcie co sami o sobie mówią pomysłodawcy tej ciekawej idei.

5 współczesnych modowych subkultur, które musisz znać

www.showroom.pl | 2017-05-26


Ostatnie dwa sezony to istna rewolucja. Przede wszystkim – feministyczna. Aktywistka na swojej liście marzeń ma t-shirt ze sloganem ‘Girl Power’ oraz bieliznę niezależnych marek, które hołdują pozytywnemu wizerunkowi kobiecego ciała. Przegląda różnoraką prasę, od \"Girls Room\" po \"Teen Vogue’a\".