Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Teledysk promujący ręcznie malowaną odzież. Pomagamy!

tetnoregionu.pl | 2017-12-29


Rok nieubłaganie mija, a jeszcze w tym starym ruszyła z nowym projektem pilanka Magdalena Andruszkiewicz, do realizacji którego potrzebuję Waszego wsparcia!

Koszaliński zespół Woodland Spirit zbiera na wydanie płyty

www.gk24.pl | 2017-12-27


„Tribute to Anathema” - taki tytuł będzie nosił pierwszy album zespołu Woodland Spirit z Koszalina. Będzie to zbiór ośmiu utworów brytyjskiego zespołu rockowego w wersjach akustycznych. Zostały zaaranżowane przez koszalińską grupę, którą tworzy obecnie siedem osób.

Takie rzeczy w Świętochłowicach

silesion.pl | 2017-12-25


Escape roomy, czyli tzw. pokoje ucieczki, stają się na całym Świecie coraz popularniejszą formą rozrywki. Coraz częściej stoją za nimi duże firmy, a nawet sieci franczyzowe – wciąż jednak bardzo istotną rolę odgrywają tu pasjonaci. Jednym z nich jest Łukasz Dyłka ze Świętochłowic.

Udało się! Sylwia Bajek zdobyła pieniądze na swoją wyprawę na Lhotse!

rzeszow-news.pl | 2017-12-24


Ponad 30 tys. zł udało się zebrać młodej rzeszowiance Sylwii Bajek na platformie PolakPotrafi.pl. Pieniądze przeznaczy na realizacje swojego kolejnego projektu – „Najmłodsza Polka na Lhotse – Ekspedycja 2018”.

PSTRYK MYK dla polskich maluchów za granicą

p.dw.com | 2017-12-24


Dwie Polki stworzyły kwartalnik, który ma zachęcić polskie dzieci za granicą do polszczyzny i wzmocnić ich więzi z krajem. Cztery numery pisma już się ukazały, na kolejne potrzeba pieniędzy.

Bartnictwo w Polsce - miodobranie i miód bartny

www.portalpszczelarski.pl | 2017-12-20


Z jednej barci dziesięć kilo miodu Dzisiaj nie mamy zbyt wielu możliwości, by ocenić, jak dużo miodu udawało się zebrać bartnikom z jednej barci

PSTRYK MYK – pierwszy kwartalnik dla polskich dzieci za granicą

qlturka.pl | 2017-12-19


\"Według statystyk GUS-u ponad 2 miliony Polaków mieszka poza Polską. Polonijne dzieci często znają Polskę tylko ze wspomnień babci, dziadka, rodziny, przyjaciół z Polski\" - wyjaśnia redaktor naczelna Małgorzata Marmurowicz.

Trwa zbiórka pieniędzy na wydanie książki „Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”

tetnoregionu.pl | 2017-12-18


Od soboty 2 grudnia na portalu polakpotrafi.pl trwa zbiórka funduszów, która ma umożliwić wydanie przygotowanej przez Macieja Usurskiego i Rafała Ruty książki „Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”.

Kolej Wschodnia na akwarelach Gaertnera

www.portalkujawski.pl | 2017-12-14


W połowie XIX wieku powstała Królewska Kolej Wschodnia łącząca Berlin z Bydgoszczą. Natomiast w roku 1851 Eduard Gaertner namalował czternaście akwarel przedstawiających najważniejsze obiekty infrastrukturalne od Krzyża Wielkopolskiego do Bydgoszczy. Grupa pasjonatów z Piły chciałaby wydać książkę

Wesprzyj inicjatywę dla polskich dzieci za granicą

mojaholandia.nl | 2017-12-14


\"Naszym celem jest wspieranie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Chcemy także wzmocnić ich więzi z Polską, ale jednocześnie zależy nam, by czuły się obywatelami świata bez względu na to, w jakim kraju żyją\"

Sylwia Bajek nie rezygnuje z marzeń i tym razem chce zdobyć Lhotse. Pomożecie?

rzeszow-news.pl | 2017-12-14


Choć ciałem niewielka to jej hart ducha jest przeogromny. O kim mowa? O Sylwii Bajek z Rzeszowa, która wciąż chce zdobywać ośmiotysięczniki. Tym razem postawiła na Lhotse. Aby jej marzenie się spełniło 26-latka potrzebuje waszej pomocy na platformie PolakPotrafi.pl. Wyprawie patronuje Rzeszów News.

Rozmowa z RMF CLASSIC

www.rmfclassic.pl | 2017-12-13


„Szał Vandy” to pierwsza część serii „Dragonus Cracovus: Biomagia” i zaproszenie do świata smoków. Smoków, które choć mają skrzydła i zioną ogniem, do złudzenia przypominają ludzi.

Grudniowy przegląd crowdfundingu

startooy.pro | 2017-12-13


To rozrywka dla ludzi w każdym wieku, coś dla oka i dla mózgu. Dlatego, głównie dlatego, uważam, że projekt ten jest warty wsparcia. Twórcy otworzyć chcą darmowy pokój, coś dobrego dla chcących spróbować, ale mających problem z wydaniem 100 złotych (lub więcej) w ciemno.

Woodland Spirit nagrywa „Tribute To Anathema”!

www.szarpidrut.pl | 2017-12-12


7-osobowy skład Woodland Spirit rozpoczął prace nad swoim debiutanckim albumem. Będzie to płyta o tyle nietuzinkowa, że w całości poświęcona twórczości kultowej formacji Anathema.

Różne drogi rozwoju duchowego.

wiara-jest-super.blogspot.com | 2017-12-11


Kluczową kwestią, od jakiej należałoby zacząć poszukiwanie właściwej drogi, jest samoświadomość. W dzisiejszych czasach propagowane jest wiele metod kształtowania duchowości. Począwszy od popularnej medytacji, która obecnie nie jest już utożsamiana z konkretną religią, lecz traktowana jako forma ...

Zenek, który ratował polskie książki. Powstanie film o białostockim harcerzu

bialystok.wyborcza.pl | 2017-12-09


Miał 13 lat, chude nogi w harcerskich spodenkach, cechy przywódcze, łobuzerski uśmiech. Kochał książki. I za książki oddał życie, zastrzelony przez hitlerowca.

Sylwia Bajek: Każdy może mieć swój Everest

rzeszow.wyborcza.pl | 2017-12-08


Rzeszowianka Sylwia Bajek wiosną przyszłego roku planuje zdobycie Lhotse, czwartego najwyższego szczytu Ziemi. Jeżeli się uda, zostanie czwartą i najmłodszą Polką, która stanie na szczycie owianej złą sławą góry.

Woodland Spirit nagrywa „Tribute To Anathema”

mlwz.pl | 2017-12-08


Zespół Woodland Spirit rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim albumem. Będzie to płyta o tyle nietuzinkowa, że w całości poświęcona twórczości kultowej formacji Anathema.

Zaangażowali do spektaklu sztuczną inteligencję. I mają problem

in-krakow.pl | 2017-12-06


Sztuczna inteligencja towarzyszy nam już wszędzie, ale w teatrze jej jeszcze nie było. Zmienia to grupa młodych aktorów, która większość tekstu spektaklu stworzyła przez generatory. Dają głos androidom, bo choć wkrótce będą żyć między nami, bardzo rzadko o tym rozmawiamy. Tylko że jest jeden problem

Gimnazjaliści wymyślają grę miejską i fundują rówieśnikom niezwykłe nagrody

www.juniorowo.pl | 2017-12-06


Uczniowie gdańskiego Thinking Zone postanowili pokazać, że edukacja może być fascynująca i że jej alternatywne nowoczesne formy są dla każdego. Bo jeśli komuś brakuje możliwości, by rozwijać zainteresowania korzystając z ciekawych form edukacyjnych, to ThinkingZonowa młodzież ma dla niego propozycję

Maszyny stworzyły tekst spektaklu. Artyści zbierają pieniądze na nietypowy projekt

krakow.onet.pl | 2017-12-06


\"Jak będzie wyglądało spotkanie człowieka z myślącą maszyną? Czy maszyną może być osobą? Według jakich zasad moralnych i społecznych mamy projektować myślące maszyny? Wreszcie najważniejsze i odwieczne pytanie: czym jest człowiek? Kiedy jeszcze jesteśmy ludźmi, a kiedy stajemy się już robotami? Nasz

Ludzie i ich pasje.Marcin Leśniewicz.

promok.pl | 2017-12-05


Jak to wszystko się zaczęło?Kto odkrył i dał rady do dalszej drogi twórczej?

Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach

www.asta24.pl | 2017-12-05


Ruszyła zbiórka pieniędzy na wydanie książki “Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”. Książkę przygotowali pasjonaci pilskiej historii Maciej Usurski i Rafał Ruta.

Wyprawa Mount Everest i Lhotse Everteam

www.portalgorski.pl | 2017-12-05


Para wspinaczy wysokogórskich Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski tworzący duet \'Everteam\', zawalczy w Himalajach o dwa ośmiotysięczniki. Wiosną 2018 wyruszą na Mount Everest oraz sąsiadujący z nim Lhotse. Everteam to ewenement w świecie gór wysokich ...

Kolej Wschodnia na akwarelach Gaertnera

faktypilskie.pl | 2017-12-04


Jest to pierwsza publikacja zawierająca reprodukcje wszystkich 14 akwarel Eduarda Gaertnera przedstawiających obiekty Królewskiej Kolei Wschodniej. Celem projektu jest wydanie pierwszej książki zawierającej reprodukcje kompletu czternastu akwarel Eduarda Gaertnera z 1851 roku, przedstawiających obi

Marta Kurek i jej krakowska metamorfoza

www.rmf24.pl | 2017-12-04


Polka Potrafi! Legga\'\'Drago*zoa, język Drago*zoii lub dragozoiski, jest mową prostą, oferuje za to bogactwo zwrotów, które umożliwiają wysłowienie ognistych uczuć. Posługują się nim wszystkie plemiona, które w ten czy inny sposób pochodzą ze Smoczej Macierzy.

Magiczna zbiórka marzeń

pabianice.tv | 2017-11-29


Rysuje od dziecka.Mówi że szkicowanie to nieodłączna część jego życia,która rozwija się wraz z nim.Pabianiczanin Marcin Leśniewicz chce zabrać czytelników swojego komiksu do magicznej krainy.

Jak idzie tłumaczenie Elder Scrolls Online na język polski?

mmorpg.org.pl | 2017-11-29


Biorąc pod uwagę fakt, że tłumacze robią to na zasadzie wolontariatu (nikt nie płaci im ani grosza za poświęcony czas), prace powoli posuwają do przodu. Z każdym miesiącem możemy zaobserwować regularne postępy.

Spotkanie z Jowitą Sip. - Miasto Piła

www.pila.pl | 2017-11-29


24 sierpnia Prezydent Piotr Głowski spotkał się z panią Jowitą Sip, śpiewaczką operową. Pani Jowita aktualnie przebywa w Polsce i nagrywa płytę na której znajdą się tradycyjne polskie pieśni. Jednym z miejsc w których odbyły się nagrania była Sala Miejska Inwest Parku przy ulicy Dąbrowskiego w Pile

Walczy o siebie

www.zyciepabianic.pl | 2017-11-28


Pabianiczanin jest po 40. i nie ma pracy, a właściwie to etatowej roboty. Tę rzucił 7 miesięcy temu. Fizyczna robota w magazynie firmy na Zatorzu dawała mu kasę na opłacenie rachunków, ale zabierała czas, zdrowie i duszę. 40-latek miał tego dość, stwierdził, że szkoda mu życia i postanowił wreszcie