Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Rotor Krosno na portalu PolakPotrafi

www.krosnocity.pl | 2016-08-16


Ogromnym sukcesem okazał się start studentów z Krosna w Shell Eco-Marathon. Pomimo skromnych nakładów nasi debiutanci zajęli 9 miejsce w swojej kategorii. W międzynarodowej rywalizacji prototypów chodziło o pokonanie jak największej odległości na jednym litrze paliwa.

Kolejny pokój zagadek w Rzeszowie? Zbiórka na PolakPotrafi.pl

rzeszow-news.pl | 2016-08-16


7 tys. złotych potrzebują zebrać dwaj rzeszowianie, którzy chcą w stolicy Podkarpacia uruchomić kolejny pokój zagadek – Portal Secret. Ich projekt został udostępniony na portalu PolakPotrafi.pl.

Ludzie gór ocalili schronisko na Magurze

sacz.in | 2016-08-16


- Teraz wiemy, że ludzie gór trzymają się razem i pomagają sobie w razie potrzeby – podkreśla Grzegorz Wacek, pełniący funkcję chatkowego w schronisku na Magurze Małastowskiej. Udało się mu zebrać pieniądze w sieci na remont budynku z ponad 60-letnią historią.

Daniel i Bartek chcą otworzyć w Rzeszowie nowy "pokój zagadek"

www.resinet.pl | 2016-08-12


RZESZÓW. Lokal, charakteryzacja, rekwizyty, kamery i krótkofalówki, kłódki, zamki, fortece i elektronika – to wszystko niezbędne jest do stworzenia następnej oryginalnej atrakcji w naszym mieście.

Poznań Pride Week: Chcieli 10 tys. mają już dwa razy tyle!

poznan.wyborcza.pl | 2016-08-11


Stowarzyszenie Grupa Stonewall zebrało już ponad 20 tys. zł na organizację tegorocznego Marszu Równości i Poznań Pride Week. Marsz przejdzie ulicami Poznania 24 września


Poznań: Pierwszy w Polsce spektakl muzyczny inspirowany kwestiami LGBT

kultura.gazetaprawna.pl | 2016-08-10


„Miłość – to niby takie proste…” – to tytuł spektaklu, jaki zwieńczy tegoroczny Poznań Pride Week 2016. Jak podkreślają organizatorzy, będzie to pierwszy realizowany w Polsce spektakl muzyczny inspirowany kwestiami LGBT.

Pierwszy w Polsce spektakl muzyczny inspirowany kwestiami LGBT

www.rp.pl | 2016-08-10


„Miłość – to niby takie proste…” – to tytuł spektaklu, jaki zwieńczy tegoroczny Poznań Pride Week 2016. Jak podkreślają organizatorzy, będzie to pierwszy realizowany w Polsce spektakl muzyczny inspirowany kwestiami LGBT.

Wojciech Kraśnicki marzy o starcie na igrzyskach, ale...

bialystok.wyborcza.pl | 2016-08-09


W Rio de Janeiro trwają właśnie letnie igrzyska olimpijskie. O starcie na zimowych marzy Wojciech Kraśnicki

Studenci z Krosna startujący w Shell Eco Marathon potrzebują Waszej pomocy

rzeszow.eska.pl | 2016-08-09


W tym roku zajęli 9. miejsce w Wielkiej Brytanii. W konkursie startowało 200 ultranowoczesnych pojazdów.

Napisała przewodnik po Poznańskim Czerwcu 56. Ma 14 lat

poznan.wyborcza.pl | 2016-08-09


Nie łapie pokemonów i nie imprezuje. Chciałaby zostać aktorką. A może informatykiem albo tłumaczem. Wydała tomik poezji, a teraz chce udostępnić szerszej grupie odbiorców przewodnik po wydarzeniach Poznańskiego Czerwca. Patrycja Wasielewska ma dopiero 14 lat i właśnie skończyła pierwszą klasę gimnazjum.

Izabela Zatorska chce wbiec na Elbrus

www.krosno24.pl | 2016-08-09


Izabela Zatorska – jedna z najlepszych zawodniczek świata w biegach górskich zamierza wbiec na Elbrus - najwyższy szczyt Kaukazu (5642 m n.p.m.). Chce pobić rekord świata, a tym samym spełnić swoje marzenie. Każdy może jej w tym pomóc, wesprzeć finansowo całą wyprawę. Szczegóły na PolakPotrafi.pl.

Marzenia Izabeli Zatorskiej potrzebują wsparcia

www.runningfestival.pl | 2016-08-09


Każdy biegacz ma swoje biegowe marzenie. Marzenie Izabeli Zatorskiej spełni się już 15 września, gdy weźmie udział w biegu na Elbrusa i spróbuje pokonać drogę na szczyt w rekordowym czasie.

Studenci geografii chcą badać tropikalne lodowce

www.lepszypoznan.pl | 2016-08-09


Mają ambitne sposoby na studiowanie i poszerzanie naukowej wiedzy. Nie tylko książki i wykłady, ale przede wszystkim praktyka – a dla studentów i doktorantów z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu są to podróże. Młodzi naukowcy zbierają fundusze na wyprawę na portalu polakpotrafi. Dlaczego warto im pomóc?

Piknik Naukowy Niezapominajki

nidzica.wm.pl | 2016-08-09


W tym roku grupa aktywnych i kreatywnych stypendystów, którzy chętnie uczestniczą w życiu kulturalnym i naukowym lokalnej społeczności podjęła się organizacji Pikniku Naukowego Niezapominajki.

Wojciech Kraśnicki marzy o starcie na igrzyskach, ale...

www.bialystok.sport.pl | 2016-08-08


W Rio de Janeiro trwają właśnie letnie igrzyska olimpijskie. O starcie na zimowych marzy Wojciech Kraśnicki

Studenci szukają środków na praktykę w Boliwii

mogilno.naszemiasto.pl | 2016-08-08


Wiedza zawarta w książkach to dla nich za mało. Chcą poznawać geografię w praktyce. I dlatego grupa studentów, w tym mogilnianka Dorota Piniarska organizują wyprawę do Boliwii

Energy Team Jelenia Góra - nasza reprezentacja w Paintball`u

www.24jgora.pl | 2016-08-08


Paintball coraz popularniejszy w Jeleniej Górze. Dla miłośników tego sportu powstało stowarzyszenie Energy Team Jelenia Góra.

Wspomóż młodych sportowców

wiadomosci.ox.pl | 2016-08-08


Chcecie pomóc osiągnąć marzenia uzdolnionej młodzieży z naszego regionu? Grupa młodych zawodników z UKS Nakano Pogwizdów zbiera pieniądze, poprzez akcję croufundingową 'Polak Potrafi', aby wziąć udział w Pucharze Świata ju - jitsu, który w tym roku będzie odbywał się 16-18.09.2016 w Larnace na Cyprze.

Chcą otworzyć OKNA, nową kulturalno – artystyczną przestrzeń na mapie Wrocławia

kochamwroclaw.pl | 2016-08-06


Są młodzi, zdolni, pełni pomysłów i chęci do działania. Marzą o tym, by wspólnymi siłami stworzyć wyjątkową przestrzeń kulturalno – artystyczną, która będzie miejscem koncertów, pokazów filmowych, prób muzycznych, warsztatów artystycznych, wystaw, szkoleń, imprez z muzyką elektroniczną i wszelkich inicjatyw niezależnych artystów.

Poznańscy wolontariusze wybudują w Argentynie arkę

ekai.pl | 2016-08-06


Do Argentyny na wolontariat misyjny wyruszyła siedmioosobowa ekipa młodych ludzi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli na poznańskim Junikowie. Przez prawie miesiąc będą pomagać pracującym w mieście Puerto Libertad polskim bernardynom, realizując również projekt, w ramach którego zbudują razem z argentyńskimi dziećmi arkę. Opowiedzą im także o naszym kraju oraz o rocznicy jego chrztu.

Studenci zbierają pieniądze na praktyki w Boliwii

www.pomorska.pl | 2016-08-06


Wiedza zawarta w książkach to dla nich za mało. Chcą poznawać geografię w praktyce. I dlatego grupa studentów, w tym moglnianka Dorota Piniarska organizują wyprawę do Boliwii

Chcą szerzyć wiarę. Zbudują Arkę w Argentynie

www.gloswielkopolski.pl | 2016-08-05


Poznańscy wolontariusze wyjadą do Argentyny. Będą tam szerzyć wiarę i zbudują Arkę. Pieniądze na realizację misji udało się zebrać na platformie Polak Potrafi.

"Brudny Henryk", milicjant, komunista, seks-maszyna. Absurdalny serial akcji z Warszawą w tle

augustow.naszemiasto.pl | 2016-08-04


Pamiętacie "Kung Fury"? Zanosi się na to, że możemy mieć jego rodzimy odpowiednik. Serial "Brudny Henryk" jest inspirowany takimi produkcjami jak "07 zgłoś się", "Latający cyrk Monty Pythona", "Policjanci z Miami" czy - wiadomo - "Brudny Harry". W typowym dla lat 80. przerysowanym stylu opowiada historię tytułowego Henryka, niepokornego milicjanta patrolującego ulice Warszawy. Twórcy serialu są w trakcie produkcji trzech pierwszych odcinków, a funduszy na kolejne szukają na polakpotrafi.pl.

Pierwszy w Polsce praktyczny przewodnik

nurkowapolska.pl | 2016-08-03


„Przygoda, która zapiera dech w piersiach. Dosłownie” – pierwsza polska książka o łowiectwie podwodnym - Patrycja Przełucka.


Polska stalowa dama. Wywiad z Kamilą

historia.org.pl | 2016-08-02


Na co dzień jest promienną i uśmiechniętą filigranową kobietą prowadzącą sklep dla rekonstruktorów. Wszystko się zmienia, kiedy wychodzi na ubitą ziemię. Wtedy Kamila Henkelman przeradza się w rasowego wojownika oraz reprezentantkę Polski na arenie międzynarodowej w sportowych walkach rycerskich. W rozmowie z nami przedstawia kulisy tego fascynującego sportu oraz historię walki o pozycję kobiet w ruchu rekonstrukcyjnym.

Poznań Pride Week 2016

www.wtk.pl | 2016-08-02


Rok temu maszerowało z nimi około tysiąca uczestników - teraz chcą iść na rekord. Poznańskie Stowarzyszenie Grupa Stonewall zbiera pieniądze na wydarzenia w ramach Poznań Pride Week. Kto ich wesprze może liczyć na nagrody - a w śród nich m.in. lekcja makijażu a`la drag queen.

Demokratyczna piłka w Warszawie

audycje.tokfm.pl | 2016-07-31


Poznań: Zbierają na Marsz Równości. Chcą, aby miasto nabrało kolorów tęczy!

wiadomosci.onet.pl | 2016-07-29


Poznańska Grupa Stonewall, działająca na rzecz osób LGBT, szykuje się do kolejnego Marszu Równości oraz Poznań Pride Week. Ubiegłoroczna edycja okazała się sukcesem - na sam marsz przyszło ponad tysiąc osób oraz sam prezydent Jacek Jaśkowiak. Chociaż tegoroczne przygotowania mają się ku końcowi, członkowie grupy postanowili poprosić o wsparcie finansowe całej inicjatywy.

POZNAŃ PRIDE WEEK "NA BOGATO": ORGANIZATORZY W DWA DNI ZEBRALI 7,8 TYS. ZŁ.

www.codziennypoznan.pl | 2016-07-28


10 tysięscy złotych - tyle na organizację drugiej edycji "tęczowego tygodnia" potrzebuje grupa Stonewall, lokalne stowarzyszenie LGBT+. Jeśli suma zebrana podczas akcji na platformie Polak Potrafi przekroczy kwotę minimalną, inicjatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje, w tym przystrojenie Poznania w tęczowe kolory. Zrzutka trwa jeszcze 43 dni

Poznań będzie tęczowy? Zebrali już 10 tys. zł na tegoroczny Marsz Równości

poznan.wyborcza.pl | 2016-07-28


Już ponad 10 tys. zł zebrało stowarzyszenie Grupa Stonewall na organizację tegorocznego Marszu Równości i Poznań Pride Week. Marsz przejdzie ulicami Poznania 24 września