Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Mecenasi projektów

Aleksander Doba (www.aleksanderdoba.pl)

Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem dwa razy ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent używając wyłącznie siły własnych rąk - w 2011 roku na trasie Senegal–Brazylia oraz w 2014 roku na trasie Lizbona-Floryda. W 2015 roku został wybrany najlepszym podróżnikiem świata przez National Geographic Ameryka.

Mecenas projektu: Buriacja

Łukasz Koszarek

Wielokrotny reprezentant Polski, jeden z najlepszych polskich rozgrywających w historii koszykówki, 3-krotny mistrz kraju (2013, 2015, 2016), 3-krotny wicemistrz Polski (2007, 2012, 2014), 3-krotny brązowy medalista mistrzostw Polski (2004, 2005, 2009). Grał w klubach z Warszawy, Zgorzelca, Włocławka, Sopotu i Gdyni, a od 2013r. reprezentuje barwy Stelmetu Zielona Góra. W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował w 2003r. i od tej pory czterokrotnie wystąpił w mistrzostwach Europy (2007, 2009, 2011 i 2013). Wystąpi również w zbliżających się eliminacjach do EuroBasketu..

Mecenas projektu: Udział w europejskiej lidze młodzieżowej (EYBL)

Adam Bielecki (www.abteam.pl)

Jego życie to historia spełniania marzeń. Już jako siedmiolatek marzył o podróżach do najodleglejszych krain i zdobywaniu najwyższych szczytów. Dziś ma zaledwie 31 lat, zapewnione miejsce w historii światowego himalaizmu, ale wciąż marzy i jest inspiracją dla tysięcy ludzi.

"Archetyp romantycznego bohatera. Człowiek, dla którego najważniejsze są wartości niematerialne – odwaga, siła, wytrwałość w dążeniu do celu, spełnianie marzeń. To osoba, która za cel stawia sobie wywieranie pozytywnego wpływu na innych ludzi. W tym, co robi jest prawdziwy. Nie udaje. W epidemii osób, które są znane głównie dlatego, że są znane, to bezcenne cechy." Puls Biznesu, 5.12.2014

Mecenas PolakPotrafi.pl

Michał Wawrzyniak (Mentalway.pl)

Wizjoner, mentor, biznesmen. Michał Wawrzyniak od wielu lat inspiruje uczestników swoich szkoleń, a Jego stylu, potężnej wiedzy, humoru i dosadnej lingwistyki doświadczyło już kilkadziesiąt tysięcy uczestników szkoleń. Stworzył on także wielomilionowy biznes szkoleniowy w Kaliszu - mieście, w którym wg. ekspertów było to niemożliwe. Michał działa aktywnie na rzecz szerzenia idei crowdfundingu, która zdecydowanie nie jest mu obca - wsparł on na PolakPotrafi.pl takie projekty jak chociażby Cohabitat MAKE, Ogólnopolski Konwój Rowerowy Wstań i Jedź czy Gabinet masażu dźwiękiem. Autor motta „Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko”.

Mecenas projektów: Rycerska Kadra Polski na Mistrzostwa Świata, Karty Lulu! Wspieramy rozwój widzenia, Pszczela Manufaktura - Mała Pasieka, Dopisujemy daty do marzeń!, Strefa Studiów Developerskich @ PGA 2014 Wykonanie prototypu luksusowego roweru, Gra planszowa Labyrinth: The Paths of Destiny II edycja, „Czarny szlak ebonitu” film w klimatach Stalkera, Domowy Barman na DVD, Polska lekarka w Nepalu

Mariusz Szczygieł

Reporter i felietonista, związany z „Gazetą Wyborczą” i jej dodatkiem "Duży Format". "Dziennikarz Roku 2013" (w konkursie Grand Press). Pracę reportera zaczął w wieku 19 lat w tygodniku „Na przełaj”. Jest autorem kilku książek reporterskich, przetłumaczonych na 15 języków. Książki "Gottland” i „Zrób sobie raj” wielokrotnie w różnych konkursach zdobyły tytuły książek roku. „Gottland” został nagrodzony Nike Czytelników 2007, European Book Prize 2009 - nagrodą Unii Europejskiej za najlepszą europejską książkę roku. Za swój reportaż „Śliczny i posłuszny” otrzymał cztery nagrody dziennikarskie, w tym Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jest także popularyzatorem literatury non-fiction.

Mecenas projektu: Gottland - film na dvd

Marek Borowski

Senator warszawskiej Pragi. Od 1991r. w Parlamencie: w latach 1996-2001 pełnił funkcję Wicemarszałka, a następnie do 2004 r. Marszałka Sejmu. W Senacie VIII kadencji pracuje w komisjach: spraw zagranicznych i ustawodawczej. Na Pradze angażuje się w działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, organizuje turnieje i konkursy dla uczniów praskich szkół, w których popularyzuje gry logiczne i wiedzę o prawobrzeżnej Warszawie.

Mecenas projektu: Pobudzić do życia Wileńską 13!

Jacek Hugo-Bader

Polski dziennikarz i reportażysta, od 1990 związany z "Gazetą Wyborczą". Pracował jako nauczyciel, pedagog szkolny i socjoterapeuta, szef kolportażu Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej, podziemnej struktury "Solidarności", wydającej tygodnik "Wola" i drukującej "Tygodnik Mazowsze". Otrzymał nagrody: Grand Press (dwukrotnie – w latach 1999 i 2003) i Bursztynowego Motyla (w 2010 za książkę Biała gorączka). Ponadto Biała gorączka została w 2010 nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. W 2003 roku nominowany do Nagrody Nike za W rajskiej dolinie wśród zielska.

Mecenas projektów: Otwarcie na Rosję - kluczenia syberyjskie, Buriacja

Krzysztof Hołowczyc

Polski kierowca rajdowy oraz prezenter telewizyjny. Trzykrotnie uzyskiwał tytuł rajdowego mistrza Polski (1995, 1996, 1999), raz mistrza Europy (1997), a trzykrotnie był zwycięzcą Rajdu Polski. W 2012, za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej motoryzacji, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Krzysztof jako mecenas przekazał swoje książki "Piekło Dakaru" jako nagrody w projekcie.

Mecenas projektu: Wybory i Gala Kobiet Sukcesu regionów Polski

Edyta Geppert

Polska piosenkarka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Nagrała 11 płyt, z czego aż trzy otrzymały status "złotej”. Jest jedyną polską piosenkarką, która do tej pory otrzymała trzykrotnie Grand Prix na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zdobyła także dwa Wiktory dla najciekawszej osobowości TV. Edyta jako mecenas przekazała swoje płyty z imienną dedykacją oraz autografem jako nagrody w projekcie.

Mecenas projektu: CIRCUS MAXIMUS | reż. Bartek Kulas

Renata Jusis

Polska wokalistka, autorka tekstów, muzyki i producentka nagrań. Jest autorką sześciu albumów studyjnych. W 2013 została Kobietą Dekady „Glamour”. Określana jest mianem najbardziej znanej ekomamy w Polsce.

Mecenas projektu: Akademia Bosej Stopy - budujemy ją razem

Marcin Meller

Polski historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Wieloletni redaktor tygodnika „Polityka”, felietonista „Wprost” oraz „Newsweeka”. W latach 2003-2012 redaktor naczelny miesięcznika „Playboy”. Od stycznia 2009 na antenie TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny "Drugie śniadanie mistrzów". Marcin jako mecenas przekazał m.in. swoje książki z imienną dedykacją oraz butelki gruzińskiego wina jako nagrody w projekcie.

Mecenas projektu: Gruziński smak

Renata Przemyk

Polska piosenkarka, kompozytorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Znalazła się w setce najwybitniejszych artystów ubiegłego stulecia według „Wprost” i „Polityki”. W 2009 nagrodzona za całokształt przez London Music Academy. Sprzedała ponad 500 tys. egzemplarzy wszystkich płyt. Renata jako mecenas przekazała swoje płyty z imienną dedykacją oraz autografem jako nagrody w projekcie.

Mecenas projektu: Mecenas projektu: CIRCUS MAXIMUS | reż. Bartek Kulas

Tomasz Raczek

Polski krytyk filmowy i publicysta, wydawca, autor programów telewizyjnych (TVP1, TVP2, Canal+, Kino Polska, nFilm HD, nFilm HD 2) i radiowych (Polskie Radio, TOK FM, RMF FM, Radio Klasyka). Laureat Wiktora 1986 oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej. W 1992 stworzył od podstaw polską edycję „Playboya” i został jego pierwszym redaktorem naczelnym. Od września 2012 do czerwca 2013 ostatni redaktor naczelny miesięcznika „Film”.

Mecenas projektu: Sprowadźmy reżysera na premierę Blue Highway!

Twój mecenat

Uważasz, że ta lista bez Ciebie jest niekompletna? To miejsce przeznaczone jest właśnie dla Ciebie. Aby pomóc we wspieraniu ciekawych inicjatyw oraz w rozwoju największej platformy crowdfundingowej w Polsce, zgłoś się do nas.