Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dorota Maciaszek

Dorota Maciaszek

Poznań

Pomysłodawca i współtwórca Oculino. Pełnoetatowa mama i „rehabilitantka” dziecka z jednooczną dysfunkcją wzroku, pasjonatka optometrii pediatrycznej i terapii widzenia. Biolożka, studiuje optometrię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21410 PLN z 8000 PLN

98 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

267%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.05.2014.

Karty Lulu! Wspieramy rozwój widzenia

O projekcie

Dziękujemy! Kwota waszego wsparcia pozwoli na realizację naszych projektów. Umożliwiliście nam wejście pewnym krokiem na rynek, dostarczyliście mnóstwa emocji! Możemy powiedzieć, że bawiliśmy się świetnie, a wkład naszej pracy w prowadzenie projektu sprawiał nam ogromną radość. Zabieramy się do pracy. 

Dziękujemy

 

Co możesz zrobić, by wesprzeć nasz projekt?

Co możesz dla nas zrobić

Książeczka motywacyjna "Co widzi Nana?"

„Co widzi Nana?“ to pierwsza z serii książeczka motywacyjna. Piękna, kolorowa książeczka całokartonowa dedykowana dzieciom w przedziale wiekowym 0-2 lata. Jej proste ilustracje w kontrastowych barwach dostarczają mnóstwo bodźców wizualnych. Książeczka ujęta w koncepcji terapii przez bajkę posiada bohatera, który ćwiczy oczka.

Nana to żółta psina nosząca okulary, soczewki kontaktowe, plasterki obturacyjne. Nana obserwuje świat i zachęca malucha do odkrywana pięknych ilustrowanych stron naszej nowej książeczki.Co widzi Nana?

Mamy dla Was nowe nagrody!

Kim jesteśmy?

Oculino to wydawnictwo, które powstało by wspierać domową rehabilitację dzieci z dysfunkcją wzroku.

Naszym celem jest stworzenie miejsca gdzie dzieci i ich opiekunowie znajdą pomocne w codziennej rehabilitacji gry, zabawy, aplikacje i książki. Nasze projekty uwzględniają potrzeby wzrokowe dzieci z problemami ocznymi, a przede wszystkim przybliżają dzieciom trudne kwestie wg teorii terapii przez bajkę.
Chcemy by bohaterowie naszych produktów byli im bliscy. Każde dziecko pragnie mieć bohatera z którym może się utożsamiać.

Lila bawi się kartami Lulu!

Nasza strona będzie wzbogacona o blog gdzie rodzice, opiekunowie znajdą ważne informacje, komentarze do artykułów z dziedziny okulistyki i optometrii dziecięcej, a także słowa kogoś kto przebył drogę od diagnozy przez operację i rehabilitację własnej pociechy.

Oculino tworzą:

Dorota Maciaszek

Dorota Maciaszek

Pomysłodawca i współtwórca Oculino. Pełnoetatowa mama i „rehabilitantka” dziecka z jednooczną dysfunkcją wzroku, pasjonatka optometrii pediatrycznej i terapii widzenia. Biolożka, studiuje optometrię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. 

Joanna Bartosik

Joanna Bartosik

Ilustrator i animator Oculino. Temperująca kredki studentka grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Lili

Lila

Inspirator, córka, dziewczynka.

 

 

"Karty Lulu!" gra wzrokowa.

Bohaterem gry jest Lulu - chłopiec, który tak jak dzieci z problemami ocznymi nosi plasterek, soczewki kontaktowe, czy okulary. Z Lulkiem dzieci mogą bawić się na wiele sposobów.
Karty Lulu! są uniwersale, mogą służyć niemowlęciu i bawić dwuletnie dziecko. Każdy element, nawet opakowanie zostało stworzone tak by wspierać rozwój wzroku. Ilustracje przygotowano z myślą o zwiększonych potrzebach wzrokowych, a ich tematyka łączy obiekty dobrze znane małym dzieciom i obiekty związane z korekcją wzroku, które warto dzieciom przybliżać, by wspomóc je w akceptacji rehabilitacji.

Lila uwielbia ćwiczyć oczka razem z Lulu. Przeszukuje wzrokowo planszę w poszukiwaniu wylosowanych wśród kart ilustracji, ćwiczy pamięć wzrokową układając je i zmieniając kompozycje, opowiada setki historyjek każdorazowo zmieniając kolejność kart.
Karty Lulu! są świetną zabawą wzrokową i okazją do rozmowy z dzieckiem o trudnych kwestiach - soczewkach, plastrach, odmienności. 

Lulu pojawia się też w naszej aplikacji Lulu! na urządzenia mobilne, nad którą prace powoli dobiegają końca.

Aplikacja LULU!

 

Prosimy Was o wsparcie!

Potrzebne nam 8000 złotych by wydrukować grę – karty i plansze, a także by wyprodukować opakowania. 

Im więcej środków zbierzemy tym pierwszy nakład będzie większy, a jednocześnie będziemy mogli zacząć realizację kolejnego, trzeciego projektu – pierwszej z serii książki o przygodach dzieci z dysfunkcją wzroku i ich codzienności.

Atrakcyjne nagrody

 

Współpraca

Jesteśmy otwarci na współpracę. Szukamy patronów, mecenasów. Zainteresowanych prosimy o kontakt - hello@oculino.com

 

Kontakt

Naszą startową stronę internetową znajdziecie pod adresem www.oculino.com, mamy nadzieję, że już wkrótce dzięki Waszemu wsparciu sklep ruszy i wesprzemy rozwój wzroku wielu dzieci!

Oculino na Facebooku

 

 

Media o Twoim projekcie:

Choroba dziecka motywuje do rozwoju. Oto przykład.

www.polskieradio.pl | 2014-05-20

Lila urodziła się z zaćmą wrodzoną, co zmusiło jej mamę do dogłębnego poznania tematu od strony praktycznej, ale i medycznej. - Postanowiła, że będę nie tylko mamą z dysfunkcją wzroku, ale też terapeutą widzenia i optometrystą - opowiada pani Dorota w audycji "matka Polak Feministka".

Lila sama wymyśliła postać Chłopca. Chłopiec ma zaklejone oczko.

poznan.gazeta.pl | 2014-05-19

Lilka ma trzy lata, pewnego dnia rysuje Lalę i Chłopczyka, postacie nakleja na szybę balkonu. Chłopczykowi zakleja jedno oko, aby wyglądał tak, jak ona. A jej mama wymyśla zabawę i zakłada wydawnictwo - dla dzieci z dysfunkcją wzroku

Karty Lulu! – gra wzrokowa dla dzieci, wywiad z autorką, Dorotą Maciaszek

boardgamegirl.pl | 2014-04-29

Niedawno na portalu PolakPotrafi.pl ruszył projekt „Kart Lulu!” – gry wzrokowej stworzonej z myślą dzieciach z dysfunkcją wzroku. Zachęcam Was gorąco do wsparcia tego projektu, bo – mimo, że zakładana kwota została już osiągnięta – w kolejce na realizację w wydawnictwie Oculino czeka cała masa innych pomysłów. Zapraszam do lektury wywiadu z autorką gry – Dorotą Maciaszek.

Mama Lili i karty Lulu

www.radiomerkury.pl | 2014-04-25

Zaczęła studiować optometrię, założyła wydawnictwo Okulino, chce produkować karty do gry "Lulu" dla dzieci, by zachęcić je do rehabilitacji. Teraz na portalu PolakPotrafi.pl zbiera fundusze na 1000 kompletów kart. Dziś była naszym gościem:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.05.2014 18:06