GrupaPolak
50 tys.

1. Na platformie PolakPotrafi.pl szczególnie pożądane są kreatywne projekty z następujących dziedzin:

Sztuka, Komiksy, Społeczność, Taniec, Design, Wydarzenia, Moda, Jedzenie, Wideo/film, Gry, Książki/Publikacje, Dziennikarstwo, Muzyka, Fotografia, Technologia, Teatr, Edukacja, Podróże, Sport. To Twój projekt i nie będziemy ograniczać ani Ciebie, ani Twojej wyobraźni. Jeśli chcesz zmienić świat na lepszy, będziemy Cię w tym wspierać!


2. Nie obsługujemy projektów charytatywnych.

Dotyczy to wszystkich tego typu projektów - od Czerwonego Krzyża, poprzez WOŚP, aż do, na przykład, kampanii zbierającej pieniądze na zakup nowej sukienki. Istnieje wiele powodów, dlaczego tak jest, ale w skrócie - platforma PolakPotrafi.pl po prostu nie służy do zbierania pieniędzy na cele charytatywne. Należy przy tym zaznaczyć, że jesteśmy otwarci na różnego typu projekty non-profit, czy też open-source, które mają jasno określony cel i są zgodne z niniejszymi wymaganiami.

3. Nie obsługujemy finansowania biznesów, tylko projekty.

Oznacza to, że nie zaakceptujemy i nie opublikujemy projektu, którego cel sprowadza się np. do opłacenia ZUS'u Twoim pracownikom, wykupu reklamy czy pokrycia wkładu własnego na zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Jeżeli natomiast Twoja firma, start-up, działalność, pragnie rozwijać się poprzez stworzenie nowego rewolucyjnego/lepszego rozwiązania, na którym zapewne docelowo będziesz zarabiać i potrzebujesz środków na wdrożenie/stworzenie swojego projektu, to wtedy jest to OK.

Pamiętaj jednak, że zezwalamy na umieszczanie w serwisie wyłącznie projektów. Projekt ma bowiem wyraźny początek i koniec, jest czymś, za co można kogoś rozliczyć. Poza tym, można stwierdzić czy projekt spełnił pokładane w nim nadzieje i założenia. Aby podać przykład, należałoby porównać tworzenie filmu do otwierania studia nagrań. Wspieramy też różne inicjatywy mające konkretny cel, np. demonstracje pokojowe i wycieczki edukacyjne.

4. Nie obsługujemy projektów, w realizacji których projektodawca nie uczestniczy.

Nieważne czy chodzi o zrobienie strony internetowej, aplikacji czy odrestaurowanie bezcennego zabytku - w każdym z tych przypadków wspieramy finansowanie tylko i wyłącznie wtedy, gdy cel projektu jest realizowany przez samego twórcę projektu, a nie wyłącznie przez zatrudnione osoby czy wynajęte firmy.

  Co z projektami związanymi z technologią?

Odkrywanie zasobów technologicznych oraz Internetu jest świetne, ale nie chodzi o to, żeby to komuś zlecić, tylko żeby samemu coś stworzyć. PolakPotrafi.pl zawsze będzie wspierać kreatywne podejście do wprowadzania technologii w życie - w tym, oczywiście, technologii open-source. Projekty open-source są rewelacyjne, zachęcamy Was do ich tworzenia i wspieramy te projekty, które mogą przysłużyć się do szerzenia idei open-source.
Projekty open-sourceowe są rewelacyjne. Zachęcamy i wspieramy projekty, które mogą przysłużyć się do szerzenia idei open-source.

5. Wszystkie projekty MUSZĄ oferować nagrody.

Liczba mnoga nie jest tu użyta przypadkowo :-)

6. Niestety, projekty niespełniające niniejszych wymagań nie będą akceptowane lub publikowane.

Pamiętaj, 100% własności pomysłu pozostaje Twoje, warto zatem podziękować osobom, które Cię dofinansują! Pamiętaj, że oferowanie kuponów rabatowych, losów na loterię, a także dowolnego rodzaju gratyfikacji finansowej (w postaci pieniężnej, oddania udziałów, lub też każdej innej) jest tutaj zabronione!