Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mariusz Jakóbowski

Mariusz Jakóbowski

Radom

Witam, nazywam się Mariusz Jakóbowski, mam 28 lat, jestem żonaty i mam troje dzieci, mieszkam w Radomiu. Odkąd pamiętam marzyłem o tym, aby mieszkać w domu z ogrodem, gdzie będę mógł uprawiać warzywa, owoce i... hodować pszczoły, aby mieć miód dla rodziny i przyjaciół. Postanowiłem, że w tym roku założę małą pasiekę i tym samym zacznę spełniać swoje marzenia... zaczynam od pasieki, a na budowę domu dla rodziny przyjdzie jeszcze czas.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2310 PLN z 1800 PLN

25 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

128%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2014.

Pszczela Manufaktura - Mała Pasieka

O projekcie

   

O MNIE

Mam na imię Mariusz i jestem pszczelarzem hobbystą... który nie posiada pszczół. Dlaczego szukam wsparcia na PolakPotrafi.pl? Ponieważ z powodu braku środków, nie mogę sobie w tym momencie pozwolić na zakup rodzin pszczelich i materiału do budowy uli. Robię to także dlatego, że wiem jak trudno znaleźć pszczelarza (mnie zajęło to trochę czasu, ale się udało – Panie Leszku, dziękuję ), od którego można by było się nauczyć tej sztuki. Dlatego ja postanowiłem, że wiedzą i praktyką, którą już zdobyłem, a które powiększę przy pracy z własnymi pszczołami, podzielę się Wami, żebyście Wy mieli łatwiejszy początek Waszej przygody z pszczołami.
 
Na zachętę mała próbka podstawowej, praktycznej wiedzy pszczelarskiej - film
o tym jak w domowych warunkach złożyć ramkę pszczelą i wtopić w nią węzę. 
 
 
  

MÓJ PROJEKT

"Pszczela manufaktura - Mała Pasieka" to projekt, który zakłada założenie małej pasieki, w której będę hodował 4 rodziny pszczle. Pasieka będzie ustawiona w gospodarstwie moich teściów w małej podradomskiej wsi Czarny Ług. To, jak zakładam pasiekę i jak sobie radzę z jej prowadzeniem opiszę na blogu pod adresem – www.PszczelaManufaktura.pl
 
Dlaczego warto hodować pszczoły?
 
 
IDEA
 
Idea, jaką się kieruję, to chęć pokazania wszystkim, że każdy kto posiada kawałek miejsca, może założyć małą pasiekę i samodzielnie pozyskiwać pyszny, zdrowy i ekologiczny produkt jakim jest MIÓD!
 
 
Wszystko to, co będę robił w celu założenia pasieki i wszystkie czynności związane z hodowlą pszczół, mam zamiar opisać na blogu, aby pomóc wszystkim, którzy też chcieliby posiadać te pożyteczne i pracowite owady. Chcę, aby moja strona i przykład mojej osoby w przyszłości pomagały innym w zakładaniu małych przydomowych pasiek.
 
 
Pszczoła
 
 
HARMONOGRAM PROJEKTU
 
Projekt "pszczela manufaktura" zaplanowałem na około 1,5 roku.
 
- tej wiosny zamierzam kupić materiały do budowy 4 uli i 4 odkładów pszczelich (młodych niedużych rodzin pszczelich)
- odkłady w czasie lata rozwiną się w pełne rodziny gotowe do przezimowania
- na wiosnę przyszłego roku po przezimowaniu będę dysponował kilkoma rodzinami pszczelimi gotowymi od kwietnia do zbierania nektaru na miód
- w lipcu i sierpniu 2015 roku planuję wydanie nagród (tych nagród, w których skład wchodzi miód), co do innych nagród to będą one wysyłane na bieżąco :)
 
 
Pszczele ciekawostki :)
 
KOSZTORYS
 
Na realizację projektu potrzebuję 1 800 zł. Pieniądze te zamierzam przeznaczyć na:
 
- materiały na budowę 4 drewnianych uli wielkopolskich i budowę 2-4 tzw. transportówek do przewożenia odkładów pszczelich
- 4 odkłady pszczele
- resztę przeznaczę na drobny sprzęt pszczelarski np. komplet ramek pszczelich do uli, węzę pszczelą czyli szablon z wosku do ułatwienia zabudowy ramek przez pszczoły itp.
- oczywiście jeżeli zbiorę więcej pieniążków niż potrzeba mi na realizację projektu, to je też zainwestuję  w sprzęt pszczelarski np. w miodarkę do wirowania miodu
z plastrów pszczelich.
 
Pszczółka 
NAGRODY
 
W lipcu i sierpniu 2015 roku, po miodobraniu, planuję wydanie nagród, w których skład wchodzi miód. Co do innych nagród, to będą one publikowane i wysyłane na bieżąco :). Zdjęcia (a kto wie... może nawet film), z akcji zdobienia ścian korpusów uli imionami wspierających, opublikuje na blogu. Poniżej jedna z nagród, własnoręcznie zrobiona świeca z węzy pszczelej, prawdziwe hand made :) 

 

Świece 

 PODSUMOWANIE 

 
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak założyć pasiekę i lubisz miód,  wesprzyj projekt "pszczelej manufaktury" :) . 
 
Jeżeli będziecie mieli ochotę zobaczyć kiedyś pszczółki na żywo, to zapraszam!
 
O postępach w pracach nad budową pasieki i rozwojem rodzin pszczelich będę informował na blogu pod adresem – www.PszczelaManufaktura.pl
 
Zapraszam do wspierania projektu, będzie mi bardzo miło jeżeli podzielę się
z Wami pysznym i zdrowym miodem z "pszczelej manufaktury"! Pozdrawiam
i życzę wszystkiego dobrego, Mariusz Jakóbowski.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2014 18:06