Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

5 współczesnych modowych subkultur, które musisz znać

www.showroom.pl | 2017-05-26


Ostatnie dwa sezony to istna rewolucja. Przede wszystkim – feministyczna. Aktywistka na swojej liście marzeń ma t-shirt ze sloganem ‘Girl Power’ oraz bieliznę niezależnych marek, które hołdują pozytywnemu wizerunkowi kobiecego ciała. Przegląda różnoraką prasę, od \"Girls Room\" po \"Teen Vogue’a\".

Rusza 13. edycja FrankoFilm. Gwiazdą festiwalu jest Agata Buzek

archiwum.rzg.pl | 2017-05-26


W Zielonej Górze rusza dziś 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm. Impreza zostanie zainaugurowana o 19:00 w Lubuskim Teatrze, projekcją filmu „Niewinne”, gdzie jedną z głównych ról gra Agata Buzek.

Первые победители конкурса молодых исполнителей Jazz Big Sky 2017

jazzpeople.ru | 2017-05-25


В Центральном Доме кино 26 мая определились первые победители Big Sky 2017 – второго международного джазового конкурса молодых исполнителей в номинациях «Лучший солист-инструменталист» и «Лучший джазовый ансамбль».

Gry i Komputery Minionej Ery – we Wrocławiu powstaje wymarzone muzeum fanów gier

www.gry-online.pl | 2017-05-25


We Wrocławiu powstanie Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery. Już w wakacje na terenie Dworca Świebodzkiego będziemy mogli oglądać blisko 1000 modeli retro sprzętu, które przybliżą ducha i historię komputerów oraz gier.

Gry i Komputery Minionej Ery - we Wrocławiu powstaje muzeum, które spodoba się graczom

polygamia.pl | 2017-05-25


Próby stworzenia podobnego przybytku w stolicy Dolnego Śląska były już przynajmniej dwie. Obie zbiórki pieniędzy na Muzeum Gier Wideo inicjowane przez Krzysztofa Damaszke zakończyły się jednak fiaskiem. W 2015 roku z zakładanych 92 tysięcy zebrano niecałe 3.We Wrocławiu powstaje muzeum gier retro

www.chip.pl | 2017-05-25


W stare gry na oryginalnym sprzęcie będzie można zagrać już w te wakacje we wrocławskim muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Jest to już druga taka inicjatywa w Polsce.

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/konferencje-pokazy/2017/05/we-wroclawiu-powstanie-muzeum-gier-retro#ixzz4i4oGSEnq

Koncert zespołu Tehillah w Oświęcimiu

bielsko.gosc.pl | 2017-05-24


Zespół \"Tehillah\" czyli członkowie diakonii muzycznej Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody wystąpili na scenie Zakładu Salezjańskiego ks. Jana Bosko w Oświęcimiu na finał IV Marszu dla Życia i Rodziny. Jak zawsze ich koncert nie był występem muzycznym, ale zachętą do wspólnego oddawania chwały Bogu.

We Wrocławiu powstaje Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery

www.dobreprogramy.pl | 2017-05-24


Do listy muzeów, które powinien odwiedzić każdy miłośnik komputerów i gier, już w te wakacje dopiszemy kolejną pozycję: we Wrocławiu powstaje Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Projekt ma charakter edukacyjno-rozrywkowy i możemy się spodziewać, że eksponaty nie będą tylko umieszczone za szybami.

Chcą stworzyć we Wrocławiu muzeum gier i starych komputerów

www.gazetawroclawska.pl | 2017-05-24


Gry i Komputery Minionej Ery – tak ma się nazywać muzeum, które powstaje w budynkach dworca Świebodzkiego. Otwarcie planowane jest na wakacje. Miłośnicy komputerów będą mogli przypomnieć sobie czasy Atari, Apple II, Commodora, Elwro, Amigi i Pegasusa. Trwa zbiórka funduszy na otwarcie muzeum.

Gry i Komputery Minionej Ery - powstaje muzeum starych dobrych czasów

www.antyradio.pl | 2017-05-24


Podobno minionego czasu nie można kupić. Można jednak przywrócić do życia wspomnienia - i taki cel ma powstające muzeum Gry i Komputery Minionej Ery powstające właśnie we Wrocławiu. Im więcej dorzucimy się do budżetu na remont lokalu, tym szybciej będziemy mogli pobawić się eksponatami.

O dziewczynach, przez dziewczyny, dla dziewczyn...

i-d.vice.com | 2017-05-18


To magazyn na serio z reklamami i potężną siecią dystrybucji, tym bardziej cieszy nas fakt, że otwiera się tekstami o cipce i to w kilku popowo-artystycznych odsłonach. Jak wskazywać może już okładka, najważniejsze teksty drugiego, wiosennego numeru oscylują wokół ciała.

Jeżeli kochacie "07 zgłoś się" i filmy Barei, zobaczcie zwiastun tego serialu

kultura.gazeta.pl | 2017-05-16


Dwaj bracia zebrali pieniądze na portalu Polak Potrafi i nakręcili internetowy serial stylizowany na lata 80. Do współpracy namówili m.in. jeden z najbardziej znanych polskich głosów. Zobaczcie zwiastun.

Mieszkańcy Filipin i Bali usłyszą muzykę słowiańską z naszego regionu [WIDEO]

www.radio90.pl | 2017-05-15


To 110 lat chóralnej tradycji. Teraz chcą zawieźć polską muzykę w dalekie kraje. "Harmonia" z Cieszyna działająca przy Uniwersytecie Śląskim i chór kameralny "Ad Libitum" z Pszowa, który tworzą już absolwenci uczelni, mają szansę wyjechać na Filipiny i Bali, by promować muzykę słowiańską.

Talentiada „Sport jako alternatywa do uzależnień”

my3miasto.pl | 2017-05-15


Latem Szkoła Tenisa zorganizuje dla dzieciaków z rodzin wykluczonych społecznie półkolonie oraz w okresie roku szkolnego 2017/18 dwusemestralne zajęcia z nauki gry w tenisa. Warunkiem koniecznym do zrealizowania planu jest zebranie 62 000 zł do 28 maja 2017.

Polak potrafi myśleć kreatywnie i się dzielić

poznan.wyborcza.pl | 2017-05-15


Przez sześć lat działalności portalu Polakpotrafi.pl udało się zrealizować ok. 1400 projektów na łączną sumę ponad 17 mln zł. Polacy udowodnili, że kiedy do zrealizowania jest kreatywny i ciekawy pomysł, potrafią otworzyć swoje portfele.

Polscy studenci docenieni przez NASA. Problemem jest kwota potrzebna na wyjazd do USA

fakty.tvn24.pl | 2017-05-14


Polscy studenci docenieni przez NASA. Problemem jest kwota potrzebna na wyjazd do USA (http://www.tvn24.pl)

Adam Jarzmik Quintet - Radiosesja Live

www.radio.katowice.pl | 2017-05-11


RADIOSESJA to multimedialny projekt Radia Katowice do którego zapraszamy wykonawców z naszego regionu. To specjalna sesja nagraniowa transmitowana na radiowej stronie internetowej i radiowym kanale na YouTube. Wszystko zagrane 100% na żywo i transmitowane na cały świat!

Klub sportowy Victoria na PolakPotrafi.pl

www.poranny.pl | 2017-05-11


Białostocki klub sportowy "Victoria" chce reprezentować miasto w Mistrzostwach Sportowo-Obronnych. By wystartować z odpowiednim przygotowaniem, potrzebują wsparcia. Znajdziecie ich na PolakPotrafi.pl.

Okładki tygodnia: oblicza kobiecości i... pirat

fashionpost.pl | 2017-05-08


Nowy dziewczyński magazyn znad Wisły radzi sobie naprawdę świetnie! Kolejny numer i ważne wyróżnienie ze strony The Society of Publication Designers. Trudno tej okładki nie pokochać, to fakt!

Cyberpunk w polskim wydaniu

www.kulturainfo.pl | 2017-05-08


Wyobraź sobie przyszłość. Ale bez latających spodków, bez podróży w czasie, bez przesuwania przedmiotów siłą woli. Wyobraź sobie przyszłość w której na zgliszczach przysypanych radioaktywnym popiołem pną się ku niebu olbrzymie metropolie.

Angel.A – polski film SF potrzebuje wsparcia fanów!

filmyfantastyczne.pl | 2017-05-08


Już jakiś czas temu pisaliśmy o polskim filmowym projekcie SF zatytułowanym Angel.A. Twórcy tej nietuzinkowej produkcji w klimacie Blade Runnera, potrzebują wsparcia fanów!

Paweł Ożga Cudzoziemiec wywiad

www.mixcloud.com | 2017-05-08


Kryzys prasy drukowanej? Być może, ale niektórzy jeszcze walczą

fashionbiznes.pl | 2017-05-04


Dużym wydarzeniem było również pojawianie się magazynu „G’rls Room”. Feministyczny kwartalnik jest niezwykły, ponieważ skupia się wokół spraw kulturalnych, socjologiczno-tożsamościowych oraz lifestylowych, poruszając tematy, które czasami peszą nawet nas.

Stacja Nauka 2017/05/04 12:00

www.polskieradio.pl | 2017-05-04


W studiu Czwórki pojawią się też twórcy Lodz Solar Team- grupa studentów z Politechniki Łódzkiej, której udało się zbudować bolid napędzany energią słoneczną "Eagle ONE"

Nowa powieść Mariana Noconia w projekcie społecznym

www.wiadomosci24.pl | 2017-05-01


Z końcem kwietnia ruszył projekt POWYD. To projekt wsparcia społecznego towarzyszący wydaniu nowej książki Mariana Nocoń - autora m. in. „Czarna biel. Wspomnienia”, która uzyskała tytuł “Książki Roku 2016”.

Adam Jarzmik Quintet - wygrał konkurs na indywidualność roku Jazz nad Odrą 2017

www.jazzarium.pl | 2017-04-30


Dwa dni przesłuchań, dziewięciu finalistów i jeden zwycięzca. W sobotę, 29 kwietnia, poznaliśmy laureata Grand Prix 53. edycji wrocławskiego festiwalu Jazz nad Odrą. Tytuł Indywidualności Jazzowej 2017 otrzymał zespół Adam Jarzmik Quintet.

Bydgoski zespół wydaje płytę prezentującą zupełnie nowy folk. I prosi o wsparcie

metropoliabydgoska.pl | 2017-04-30


Kujawskie pieśni ludowe w nowoczesnym wydaniu od kilku lat prezentuje zespół Jakim Cudem. Dziesięć takich utworów ma znaleźć się na płycie, lecz do powstania krążka niezbędne jest zebranie 10 tysięcy złotych. Kobiety tworzące zespół zwróciły się do internautów z prośbą o pomoc.

ANGEL.A

www.ponapisach.pl | 2017-04-29


Nasz świat w przyszłości po raz kolejny jawi się w ponurych barwach. Kontrolę nad życiem przejęły korporacje, nieczułe w swoim podejściu do egzystencji. To również świat, gdzie sztuczna inteligencja zostaje w pełni wykorzystywana w służebnej roli wobec człowieka. Roboty pełniąc pokornie swoje funkcje idealnie wpisują się w dystopijny krajobraz za oknami. Angel.A to krótkometrażowy film sci-fi zanurzony w stylistyce cyberpunku. Po brzegi. Fabuła będzie dotyczyć androida – kobiety – ANGEL model A. W jej pamięci pozostały wspomnienia zmarłej dziewczyny, a stwórca odciął jej protokoły bezpieczeństwa. Wyjątkowa, bo myśląca, musi uciekać spod jarzma korporacji.

Podróż na Mount Everest

dziendobrypolsko.tvp.pl | 2017-04-28


Człowiek czynu i idei – Krzysztof Wieczorek. Emerytowany górnik, którego pasją są góry! Realizuję zdobycie 9 najwyższych szczytów świata tzw. \"Korona Ziemi\".

Wiara przez... ucho igielne

krakow.gosc.pl | 2017-04-27


Zbiórka na portalu PolakPotrafi.pl wystartowała o kilka dni wcześniej, niż planowano. W efekcie zakończy się 13 maja, w 100. rocznicę objawień w Fatimie. – Wierzę, że nie ma przypadków, dlatego czekam, co Maryja dla mnie przygotuje – mówi Magda Krysztofek.