Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Znamy już datę tegorocznego Pikniku Nauki Eksploracje. Inauguracja w maju na Uniwersytecie Rzeszowskim

rzeszow.wyborcza.pl | 2018-01-07


Stowarzyszenie Explores, Uniwersytet Rzeszowski oraz Stowarzyszenie Ekoskop organizują Piknik Nauki Eksploracje. - Celem Pikniku będzie ukazanie i popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, osiągnięć naukowych oraz bogactwa zasobów przyrodniczych - mówi Tomasz Michalski ze stowarzyszenia ExploRes.

100 SZCZYTÓW NA NARTACH W JEDEN ROK

muzeumtatrzanskie.pl | 2018-01-05


W czwartek 9 listopada o godzinie 18.00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego odbędzie się oficjalna prezentacja projektu skiturowego Wojciecha Szatkowskiego „Narciarstwo Wolności”. Będzie to znakomita okazja do pokazania projektu związanego ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Spot

Narciarstwo wolności - Wojtek zjedzie ze 100 szczytów

24tp.pl | 2018-01-05


W nietypowy sposób zakopiańczyk, Wojciech Szatkowski świętować będzie stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

RUSZA PROJEKT NARCIARSTWO WOLNOŚCI

www.radiokrakow.pl | 2018-01-05


100 szczytów polskich gór na nartach na 100-lecie niepodległości Polski - proponuje Wojciech Szatkowski, zakopiański historyk narciarstwa, przewodnik tatrzański, narciarz skiturowy, pracownik Muzeum Tatrzańskiego.

Piła. Kolej Wschodnia na akwarelach Gaertnera ukaże się drukiem. Sukces akcji na Polakpotrafi.pl

pila.naszemiasto.pl | 2018-01-05


To już pewne w 102 procentach! \"Kolej Wschodnia na akwarelach Gaertnera\" ukaże się drukiem! Pieniądze na wydanie albumu z reprodukcjami akwareli Gaertnera z 1851 r. przedstawiających obiekty Królewskiej Kolei Wschodniej od Krzyża Wlkp. do Bydgoszczy uzbierano na portalu PolakPotrafi.pl

Wywiad dla WTK o Centrum

wtkplay.pl | 2018-01-04


To będzie pierwsze takie miejsce w Poznaniu. Docenią je z pewnością rodzice dzieci \"wyjątkowych\".

Bożena Ronowska i jej procesy o czary

nswiecie.pl | 2018-01-04


Doktorantka Bożena Ronowska i procesy o czary Bożena Ronowska mieszka w Terespolu. Jest doktorantką historii, historii sztuki i archeologii na Uniwersytecie Gdańskim. Interesuje się naukową stroną procesów o czary. Bierze też udział przy tworzeniu dwóch filmów.

Zbudował własny escape room w garażu! Byliście?

swiony.pl | 2018-01-03


Escape room w garażu? Takie atrakcje tylko na ulicy Wiśniowej! Świętochłowiczanin Łukasz Dyłka zbudował pokój zagadek w prezencie dla żony. Teraz chce go rozbudować i udostępnić miłośnikom zagadek.

COŚ MAGICZNEGO

www.decobloog.com | 2017-12-30


Powstaje piękna, inspirująca książka dla dzieci. Książka zaskakująca i świeża. Bo historie dla dzieci, nawet jeśli traktują o ważnych sprawach, mogą być opowiedziane lekko i zabawnie. To mądra opowieść o tym, jak odnaleźć własną wyjątkowość. Każdy przecież jest wyjątkowy...

Teledysk promujący ręcznie malowaną odzież. Pomagamy!

tetnoregionu.pl | 2017-12-29


Rok nieubłaganie mija, a jeszcze w tym starym ruszyła z nowym projektem pilanka Magdalena Andruszkiewicz, do realizacji którego potrzebuję Waszego wsparcia!

Koszaliński zespół Woodland Spirit zbiera na wydanie płyty

www.gk24.pl | 2017-12-27


„Tribute to Anathema” - taki tytuł będzie nosił pierwszy album zespołu Woodland Spirit z Koszalina. Będzie to zbiór ośmiu utworów brytyjskiego zespołu rockowego w wersjach akustycznych. Zostały zaaranżowane przez koszalińską grupę, którą tworzy obecnie siedem osób.

Takie rzeczy w Świętochłowicach

silesion.pl | 2017-12-25


Escape roomy, czyli tzw. pokoje ucieczki, stają się na całym Świecie coraz popularniejszą formą rozrywki. Coraz częściej stoją za nimi duże firmy, a nawet sieci franczyzowe – wciąż jednak bardzo istotną rolę odgrywają tu pasjonaci. Jednym z nich jest Łukasz Dyłka ze Świętochłowic.

Udało się! Sylwia Bajek zdobyła pieniądze na swoją wyprawę na Lhotse!

rzeszow-news.pl | 2017-12-24


Ponad 30 tys. zł udało się zebrać młodej rzeszowiance Sylwii Bajek na platformie PolakPotrafi.pl. Pieniądze przeznaczy na realizacje swojego kolejnego projektu – „Najmłodsza Polka na Lhotse – Ekspedycja 2018”.

PSTRYK MYK dla polskich maluchów za granicą

p.dw.com | 2017-12-24


Dwie Polki stworzyły kwartalnik, który ma zachęcić polskie dzieci za granicą do polszczyzny i wzmocnić ich więzi z krajem. Cztery numery pisma już się ukazały, na kolejne potrzeba pieniędzy.

Bartnictwo w Polsce - miodobranie i miód bartny

www.portalpszczelarski.pl | 2017-12-20


Z jednej barci dziesięć kilo miodu Dzisiaj nie mamy zbyt wielu możliwości, by ocenić, jak dużo miodu udawało się zebrać bartnikom z jednej barci

PSTRYK MYK – pierwszy kwartalnik dla polskich dzieci za granicą

qlturka.pl | 2017-12-19


\"Według statystyk GUS-u ponad 2 miliony Polaków mieszka poza Polską. Polonijne dzieci często znają Polskę tylko ze wspomnień babci, dziadka, rodziny, przyjaciół z Polski\" - wyjaśnia redaktor naczelna Małgorzata Marmurowicz.

Trwa zbiórka pieniędzy na wydanie książki „Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”

tetnoregionu.pl | 2017-12-18


Od soboty 2 grudnia na portalu polakpotrafi.pl trwa zbiórka funduszów, która ma umożliwić wydanie przygotowanej przez Macieja Usurskiego i Rafała Ruty książki „Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”.

Wesprzyj inicjatywę dla polskich dzieci za granicą

mojaholandia.nl | 2017-12-14


\"Naszym celem jest wspieranie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Chcemy także wzmocnić ich więzi z Polską, ale jednocześnie zależy nam, by czuły się obywatelami świata bez względu na to, w jakim kraju żyją\"

Kolej Wschodnia na akwarelach Gaertnera

www.portalkujawski.pl | 2017-12-14


W połowie XIX wieku powstała Królewska Kolej Wschodnia łącząca Berlin z Bydgoszczą. Natomiast w roku 1851 Eduard Gaertner namalował czternaście akwarel przedstawiających najważniejsze obiekty infrastrukturalne od Krzyża Wielkopolskiego do Bydgoszczy. Grupa pasjonatów z Piły chciałaby wydać książkę

Sylwia Bajek nie rezygnuje z marzeń i tym razem chce zdobyć Lhotse. Pomożecie?

rzeszow-news.pl | 2017-12-14


Choć ciałem niewielka to jej hart ducha jest przeogromny. O kim mowa? O Sylwii Bajek z Rzeszowa, która wciąż chce zdobywać ośmiotysięczniki. Tym razem postawiła na Lhotse. Aby jej marzenie się spełniło 26-latka potrzebuje waszej pomocy na platformie PolakPotrafi.pl. Wyprawie patronuje Rzeszów News.

Grudniowy przegląd crowdfundingu

startooy.pro | 2017-12-13


To rozrywka dla ludzi w każdym wieku, coś dla oka i dla mózgu. Dlatego, głównie dlatego, uważam, że projekt ten jest warty wsparcia. Twórcy otworzyć chcą darmowy pokój, coś dobrego dla chcących spróbować, ale mających problem z wydaniem 100 złotych (lub więcej) w ciemno.

Rozmowa z RMF CLASSIC

www.rmfclassic.pl | 2017-12-13


„Szał Vandy” to pierwsza część serii „Dragonus Cracovus: Biomagia” i zaproszenie do świata smoków. Smoków, które choć mają skrzydła i zioną ogniem, do złudzenia przypominają ludzi.

Woodland Spirit nagrywa „Tribute To Anathema”!

www.szarpidrut.pl | 2017-12-12


7-osobowy skład Woodland Spirit rozpoczął prace nad swoim debiutanckim albumem. Będzie to płyta o tyle nietuzinkowa, że w całości poświęcona twórczości kultowej formacji Anathema.

Różne drogi rozwoju duchowego.

wiara-jest-super.blogspot.com | 2017-12-11


Kluczową kwestią, od jakiej należałoby zacząć poszukiwanie właściwej drogi, jest samoświadomość. W dzisiejszych czasach propagowane jest wiele metod kształtowania duchowości. Począwszy od popularnej medytacji, która obecnie nie jest już utożsamiana z konkretną religią, lecz traktowana jako forma ...

Zenek, który ratował polskie książki. Powstanie film o białostockim harcerzu

bialystok.wyborcza.pl | 2017-12-09


Miał 13 lat, chude nogi w harcerskich spodenkach, cechy przywódcze, łobuzerski uśmiech. Kochał książki. I za książki oddał życie, zastrzelony przez hitlerowca.

Woodland Spirit nagrywa „Tribute To Anathema”

mlwz.pl | 2017-12-08


Zespół Woodland Spirit rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim albumem. Będzie to płyta o tyle nietuzinkowa, że w całości poświęcona twórczości kultowej formacji Anathema.

Sylwia Bajek: Każdy może mieć swój Everest

rzeszow.wyborcza.pl | 2017-12-08


Rzeszowianka Sylwia Bajek wiosną przyszłego roku planuje zdobycie Lhotse, czwartego najwyższego szczytu Ziemi. Jeżeli się uda, zostanie czwartą i najmłodszą Polką, która stanie na szczycie owianej złą sławą góry.

Gimnazjaliści wymyślają grę miejską i fundują rówieśnikom niezwykłe nagrody

www.juniorowo.pl | 2017-12-06


Uczniowie gdańskiego Thinking Zone postanowili pokazać, że edukacja może być fascynująca i że jej alternatywne nowoczesne formy są dla każdego. Bo jeśli komuś brakuje możliwości, by rozwijać zainteresowania korzystając z ciekawych form edukacyjnych, to ThinkingZonowa młodzież ma dla niego propozycję

Zaangażowali do spektaklu sztuczną inteligencję. I mają problem

in-krakow.pl | 2017-12-06


Sztuczna inteligencja towarzyszy nam już wszędzie, ale w teatrze jej jeszcze nie było. Zmienia to grupa młodych aktorów, która większość tekstu spektaklu stworzyła przez generatory. Dają głos androidom, bo choć wkrótce będą żyć między nami, bardzo rzadko o tym rozmawiamy. Tylko że jest jeden problem

Maszyny stworzyły tekst spektaklu. Artyści zbierają pieniądze na nietypowy projekt

krakow.onet.pl | 2017-12-06


\"Jak będzie wyglądało spotkanie człowieka z myślącą maszyną? Czy maszyną może być osobą? Według jakich zasad moralnych i społecznych mamy projektować myślące maszyny? Wreszcie najważniejsze i odwieczne pytanie: czym jest człowiek? Kiedy jeszcze jesteśmy ludźmi, a kiedy stajemy się już robotami? Nasz