Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

320. rocznica śmierci Króla Jana III Sobieskiego. Zapraszamy do Krakowa

www.rmf24.pl | 2016-06-17


"Gdyby każdy mieszkaniec Krakowa wpłacił na pomnik Króla Jana III Sobieskiego chociaż złotówkę, mielibyśmy już 700 tysięcy" - mówi w rozmowie z RMF FM Piotr Zapart z Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu na Kahlenbergu. Aby projekt się udał, a odsłonięcie monumentu nastąpiło we wrześniu tego roku, potrzeba w ciągu miesiąca zebrać 400 tysięcy złotych.

Krótko mówiąc: Teściaki potrzebują wsparcia

www.warszawa.pl | 2016-06-17


Wspieraliśmy zawsze wszelkie formy działalności Domów Kultury, z ciekawością obserwowaliśmy TeTaTe czyli Teatr Tańca Test. Zawsze występowali za darmo. Teraz kolejny raz chcą powalczyć z zawodowcami w Pradze. I potrzebują naszego wsparcia.

Piłkarze błotni chcą jechać na Puchar Polski z przesłaniem na koszulkach. Zbierają na to pieniądze (film)

www.tygodnikzamojski.pl | 2016-06-17


Na portalu Polakpotrafi.pl ruszyła niekonwencjonalna zbiórka pieniędzy na wyjazd drużyny BKS Roztocze na zawody Pucharu Polski w piłce błotnej. Zamiast logo firmy, zawodnicy chcą zanieść na swoich koszulkach ważne przesłanie.

Strażnicy Puszczy Białowieskiej apelują o wsparcie

wiadomosci.onet.pl | 2016-06-17


Od początku roku grupa wolontariuszy monitoruje sytuację w Puszczy Białowieskiej. Dane zgromadzone w trakcie leśnych patroli przekazują do Komisji Europejskiej i UNESCO. Ruszyła zbiórka na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia monitoringu przez strażników Puszczy Białowieskiej w związku z zapowiadanym przez ministra środowiska zwiększeniem pozyskania drewna.

Dołącz do drużyny pierścienia – gra miejska

kbc24.pl | 2016-06-17


Dzięki legendzie zinterpretowanej na nowo chcemy przybliżyć ważną dla naszej lokalnej historii i jakże nietuzinkową postać św. Kingi. Chcemy w niekonwencjonalny sposób uczyć przez zabawę, podążając ścieżkami istniejącego szlaku NaCl, by uwypuklić rolę solnego dziedzictwa dla rozwoju regionu. – opowiadają o projekcie jego koordynatorzy Ewelina Pająk, Aleksandra Junga i Anna Surma.

Wasilewska: postać tragiczna

www.dziennikteatralny.pl | 2016-06-16


Polityka zawładnęła i zniszczyła jej życie prywatne. Idee, którym hołdowała, zostały wypaczone przez system totalitarny. Myślę, że dziś Wasilewska mogłaby do nas przyjść z przestrogą przed tym, do czego prowadzą utopijne ideologie. Z Aleksandrą Skorupą, studentką III roku dramaturgii PWST w Krakowie

Nietuzinkowa akcja piłkarzy błotnych z Zamojszczyzny. Wesprzyj ich zaskakującą ideę

tomaszowski.com.pl | 2016-06-15


Na portalu finansowania społecznościowego Polakpotrafi.pl ruszyła niekonwencjonalna zbiórka pieniędzy na wyjazd drużyny BKS Roztocze na zawody Pucharu Polski w piłce błotnej. Zamiast logo firmy, zawodnicy chcą zanieść na swoich koszulkach ważne przesłanie.

XIII Noc Żywych Bębnów. Wielogodzinny koncert dla koneserów muzyki afrykańskiej

www.national-geographic.pl | 2016-06-15


Pierwsza Szkoła Perkusji Zachodnioafrykańskiej w Polsce, City Bum Bum, zaprasza na 13. edycję największego święta muzyki afrykańskiej w Polsce.

Zbierają na nowe pismo

prawapolityka.pl | 2016-06-15


Ruszyła zbiórka funduszy na uruchomienie nowego kwartalnika, pod tytułem „Magna Polonia”. Wśród publicystów nowego pisma mają się znaleźć: Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz, prof. Jacek Bartyzel, dr Stanisław Krajski, Leszek Żebrowski, czy prof. Jan Żaryn.

Workcamp: Akcja charytatywna łódzkich studentów

ddlodz.pl | 2016-06-14


Łódzcy studenci prowadzą zbiórkę funduszy w ramach platformy crowdfundingowej PolakPotrafi. Zebrane środki pozwolą im w ramach charytatywnej akcji społecznej dokonać remontów w łódzkim Domu Dziecka nr 10.

Wizyta na planie filmowym? Wesprzyj projekt "Niech żyje Emma"!

pokladykultury.pl | 2016-06-14


Jadwiga Jankowska-Cieślak – laureatka Złotej Palmy w Cannes, powraca na ekran. I nie jest to wcale najnowsza, wysokobudżetowa produkcja, a etiuda studencka przygotowywana z pompą przez grupę studentów katowickiej szkoły filmowej. Jeszcze przez siedem dni każdy może przyczynić się do powstania filmu.

Pomagają nam – POMÓŻMY IM!

www.tvkhd.pl | 2016-06-13


Uratowali już niejedno życie. Dobrze znają ich także piesi pielgrzymi do Łagiewnik czy na Jasną Górę. Ich znakomite kwalifikacje, to zasługa ciągłych szkoleń. Od siedmiu lat organizują manewry ratownicze. Maltańczycy dziś potrzebują naszej pomocy. Dla wielu, służba wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej jest niemal niezauważalna. Cicho czuwają gdzieś na końcu grup pieszych pielgrzymów, w zatłoczonych halach koncertowych, za liniami boisk sportowych, w sztabach najróżniejszych imprez masowych i przedsięwzięć szkolnych czy parafialnych.

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

wiadomosci.ngo.pl | 2016-06-13


Od lutego 2016 roku grupa wolontariuszy stale monitoruje Puszczę Białowieską. Dane zgromadzone w trakcie patroli zostały przekazane Komisji Europejskiej i UNESCO. Ruszyła zbiórka na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia monitoringu w związku z zapowiadanym przez Ministra Środowiska zwiększeniem pozyskania drewna.

22–26.06.2016 Ogólnopolskie Warsztaty CAPOEIRA - JOGO DE CAPOEIRA - rozpoczęcie wakacji w stylu REGIONAL

rzeszowska24.pl | 2016-06-12


Akademia Sztuki Capoeira UNICAR Rzeszów ma zaszczyt zaprosić wszystkich Graczy Capoeira oraz tych, którzy jeszcze nie mieli możliwości spróbować się w Grze Capoeira na VII edycję ogólnopolskich, cyklicznych rzeszowskich warsztatów Capoeira.

Mural Sendlerowej zostaje na murach zakładu karnego

dziendobry.bialystok.pl | 2016-06-11


Niemal w drugą rocznicę wymalowania muralu na murach Zakładu Karnego w Białymstoku aktywiści otrzymali bardzo dobrą wiadomość. Mural zostanie w tym samym miejscu i nie trzeba będzie płacić za wynajęcie powierzchni, aby nadal mógł z tego miejsca cieszyć oko.

Studenci zbierają na projekt, który nawiązuje do „Pani Bovary”. W filmie zobaczymy Jadwigę Jankowską-Cieślak.

k-mag.pl | 2016-06-11


„Niech żyje Emma” to krótkometrażowy film fabularny studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, czyli po prostu katowickiej filmówki.

Z zamiłowania do podróży powstał przewodnik. I to wyjątkowy

katowice.wyborcza.pl | 2016-06-10


- Dziecko niczego nie zniszczy w muzeum i nie ucieknie z sali koncertowej. Wspólnie z nim można wybrać się do kopalni i w góry. Trzeba tylko przyzwyczaić się do innego trybu zwiedzania - przekonuje Barbara Salamon-Szympruch, która z pomocą rodziny napisała przewodnik "Dzieci odkrywają Śląskie".

Trzeba zapłacić za pamięć o Irenie Sendlerowej w Białymstoku

bialystok.wyborcza.pl | 2016-06-09


Nieformalna grupa Normalny Białystok na portalu "Polak potrafi" zorganizowała akcję, której celem jest uratowanie białostockiego muralu poświęconego Irenie Sendlerowej.

Normalsi: Zachowajmy mural Sendlerowej

akadera.bialystok.pl | 2016-06-09


Upamiętnienie, czy reklama. Zrzeszeni na portalu społecznościowym tzw. białostoccy Normalsi chcą uratować mural poświęcony Irenie Sendlerowej. Szukają więc finansowej pomocy.

Pozwól zaistnieć Emmie!

news.o.pl | 2016-06-08


Studenci katowickiej filmówki chcą przywrócić świetność kultowej Cafe Europa, realizując w niej krótkometrażowy film Niech żyje Emma! (reż. Tadeusz Kabicz) z imponującą obsadą aktorską. Aby pomysł wcielić w życie, potrzebują pomocy.

Dystrybutor Dobra - automat do generowania dobra społecznego

www.ekonomiaspoleczna.pl | 2016-06-08


Czy istnieje automat do generowania dobra społecznego? Wielu powie, że nie, a jednak - już niedługo może stać się to realne. Dystrybutor Dobra to sieć automatów vendingowych, przez które odbędzie się sprzedaż rękodzieła wytwarzanego przez podopiecznych polskich przedsiębiorstw społecznych. To unikatowy kanał sprzedaży i „wytwarzania dobra". Pierwszy na świecie.

Pozostało 3 dni, a brakuje tak niewiele! Wesprzyjmy zespół Jóga

muzykoholicy.com | 2016-06-08


„Bones” to tytuł kolejnego utworu zapowiadającego nowe wydawnictwo „Hero” zespołu Jóga. Katowickie trio, które właśnie zostało ogłoszone na tak ważnych wydarzeniach muzycznych jak Open`er oraz Off Festival, planuje nakręcić do niego teledysk i prosi swoich fanów o wsparcie za pośrednictwem serwisu polak potrafi.pl.

Mural czy wielka reklama? By zachować malowidło, potrzebne są pieniądze

www.bialystokonline.pl | 2016-06-08


Mural przy ul. Hetmańskiej upamiętniający Irenę Sendlerową może przykryć wielkoformatowa reklama. Jego pomysłodawcy zaczęli zbiórkę pieniędzy, by zachować ścienne malowidło.

Centrum Sztuki Współczesnej: Trzecia edycja ogólnopolskiego „Alternative Fashion Show” zagości tu w czerwcu

nowosci.com.pl | 2016-06-08


W ramach pokazów modelki zaprezentują się w kilkunastu stylizacjach: postapokaliptycznej, gothic lolita, steampunk, cybergoth, cyberpunk oraz bodaj najbardziej klasycznej - gotyckiej.

Czy pomożesz Pannie Monroe nagrać debiutancki album?

irka.com.pl | 2016-06-06


Zespół Panna Monroe powstał jako kolejny zespół rzeszowskiego undergroundu. Skład zmieniał się w miarę upływu czasu - jedynym ciągle aktywnym członkiem-założycielem jest Krystian Wilk, wokalista zespołu. Dzisiaj Panna Monroe to: Krystian Wilk, Dominik Kurek i Justyna Foszcz. Nazwiska może dźwięczne, ale na szerszą skalę anonimowe.

Przyczyń się do zwycięstwa Kadry Polski!

sophisti.pl | 2016-06-06


Nowy sezon dla oficjalnej kobiecej Kadry Polski, teamu No Mercy, to ogromne wyzwanie. Już we wrześniu br. zespół planuje wystartować w Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI (Federation Aeronautique Internationale) w Chicago, aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie. W tym celu został uruchomiony crowdfundingowy program wsparcia na polakpotrafi.pl, dzięki któremu każdy może przyczynić się do ich zwycięstwa w tej najbardziej prestiżowej imprezie spadochronowej na Świecie!

Studenci budownictwa będą remontować dom dziecka

wiadomosci.onet.pl | 2016-06-06


Studenci budownictwa Politechniki Łódzkiej w czasie wakacji postanowili wyremontować jeden z domów dziecka w Łodzi. Swoją pracę wykonają w ramach wolontariatu - poinformowała rzeczniczka uczelni Ewa Chojnacka.

Pomóż dzieciom z Pogotowia Opiekuńczego w Zamościu wyjechać na wakacje

ezamosc.pl | 2016-06-06


Mają to być pierwsze prawdziwe wakacje w ich życiu. Mowa o 12 dzieciakach z trudnych domów, niepełnoletnich ofiar przemocy domowej, czy pozbawionych domów w ogóle. Jeżeli uda się uzbierać pieniądze podopieczni Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka w Zamościu spędzą 10 dni w polskich górach.

Kultura nie tylko osobista

www.polskalive.pl | 2016-06-04


"Niech żyje Emma"! Niech żyje na dancingu dla seniorów. Na taki pomysł wpadł Tadeusz Kabicz, którzy w ramach projektu studentów katowickiej filmówki, przygotowuje już swoją drugą ekranizację. Opowiada o historii nie byle jakiej bo takiej, która mówi o odpowiedzialności za drugiego człowieka. Refleksyjna czarna komedia, nakręcona w kultowej już Cafe Europa. Autentyczne tańce osób starszych, świetna obsada i wpadający w ucho soundtrack.