Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Zaklejasz oko swojemu dziecku? Zastąp plastry ćwiczeniami, które poprawią jego wzrok!

kobbieciarnia.pl | 2016-11-18


Moja córka Zosia cierpiała z powodu nadwzroczności i niedowidzenia jednego z oczu. Musiałam zasłaniać jej mocniejsze oko, aby pobudzić słabsze do widzenia. Zaklejanie oka coraz mocniej irytowało Zosię i powodowało u niej zniechęcenie. Dlatego zaczęłam rysować dla niej ćwiczenia, które mogła rozwiązywać, jednocześnie mobilizując oczy do patrzenia.

Inne spojrzenie na dzielnicę - powstaje nowohucki kalendarz

krakow.wyborcza.pl | 2016-11-18


13 czarno-białych zdjęć miejsc nieoczywistych, żadnego Peerelu w tle - powstaje nowohucki kalendarz na przyszły rok. Jego autorami nie są rodowici nowohucianie, ale ci, którzy w dzielnicy zamieszkali niedawno. I pewne dlatego Nową Hutę widzą zupełnie inaczej.

Film “Las, 4 rano” Jana Jakuba Kolskiego z dębickim akcentem

ziemiadebicka.pl | 2016-11-18


Lokomotywa dębickiej firmy Tabor s.j. “zagrała” w filmie Jana Jakuba Kolskiego “Las, 4 rano”, który na ekrany kin wchodzi 2 grudnia. Film z dawno nie widzianym na ekranie, znakomitym aktorem Krzysztofem Majchrzakiem i Olgą Bołądź znaną m.in. z “Czasu Honoru” ma zostać wydany także na płycie DVD. O projekcie dotyczącymjego wydania DVD można przeczytać na platformie polakpotrafi.pl

Laureatka konkursu „bizneSÓWKI” zbiera pieniądze na wydanie książki do ćwiczeń wzroku dzieci

niebywalesuwalki.pl | 2016-11-18


Barbara Pakuła, która została lauretką pierwszej edycji miejskiego konkursu dla młodych suwalskich przedsiębiorców – „bizneSÓWKI”, za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze na wydanie książki z ćwiczeniami wzroku, do której dołączone zostaną okulary czerwono-zielone, niezbędne do wykonania zadań oraz instrukcja.

Inne spojrzenie na dzielnicę - powstaje nowohucki kalendarz

krakow.wyborcza.pl | 2016-11-18


13 czarno-białych zdjęć miejsc nieoczywistych, żadnego Peerelu w tle - powstaje nowohucki kalendarz na przyszły rok. Jego autorami nie są rodowici nowohucianie, ale ci, którzy w dzielnicy zamieszkali niedawno. I pewne dlatego Nową Hutę widzą zupełnie inaczej.

Wyślij gdyńskiego jastrzębia do Stanów

www.portalpomorza.pl | 2016-11-17


Jakub Mazan to skrzydłowy Seahawks Gdynia, jednej z najlepszych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce. Właśnie otrzymał wyjątkową propozycję - zaproszenie do udziału w meczu USA kontra Europa Euro-American Challenge. Taki występ to dla młodego zawodnika życiowa szansa i spełnienie marzeń. Ale aby tego dokonać, potrzebuje wsparcia.

Zespół z Żukowa zbiera pieniądze na wydanie autorskiej płyty

radiokaszebe.pl | 2016-11-17


Nagrali utwory do twórczości księdza Twardowskiego, teraz zbierają pieniądze na wydanie płyty. Zespół Jass & One z Żukowa na portalu polakpotrafi.pl chce uzbierać 4400 zł.

Sofa literacka – Przestrzeń Pełnej Kultury

kulturaonline.pl | 2016-11-17


Choć Stowarzyszenie Pełna Kultura formalnie istnieje od 2016 to jego członkowie tworzą przestrzeń kulturalną w Sofie Literackiej w Katowicach już od trzech lat. Przez cały czas pracują nad poszerzeniem oferty kulturalnej dla mieszkańców naszego regionu. Do tej pory mogliśmy spotakć się na baśniach dla dorosłych, Akademii Jungowskiej, czy pograć w planszówki. Chcieliby jednak tworzyć i organizować więcej m.in warsztaty dla dzieci, performance czy teatr dla dorosłych.

Pływająca Kultura

www.portalfilmowy.pl | 2016-11-16


Ruszyła akcja crowdfundingowa mająca na celu utworzenie pierwszego w Polsce pływającego Domu Kultury!

Pomóżmy wydać książkę o tarnobrzeskich kobietach

rta24.eu | 2016-11-16


Beata Grzywacz pragnie wydać książkę, której bohaterkami są inspirujące kobiety z Tarnobrzega. Jej pomysł można wesprzeć na stronie PolakPotrafi.pl. Akcja trwa do 1 grudnia.

Kochasz Bieszczady i motocykle? Wesprzyj ten projekt

supernowosci24.pl | 2016-11-16


Małżeństwo Ania i Paweł Słomińscy chcą zbudować w Bieszczadach tor do trialowej jazdy motocyklem. Classic Trial Bieszczady ma być miejscem wypoczynku dla całych rodzin i kolejną atrakcją turystyczną, która ściągnie w Bieszczady i zarazi miłością do tego miejsca nie tylko amatorów dwóch kółek.

Sofa Literacka w Katowicach

katowice.dlawas.info | 2016-11-16


Choć Stowarzyszenie Pełna Kultura formalnie istnieje od 2016 r., to jego członkowie tworzą przestrzeń kulturalną w Sofie Literackiej w Katowicach już od trzech lat.

Chciałbyś pojeździć motocyklem trialowym?

www.scigacz.pl | 2016-11-15


Classic Trial Bieszczady, czyli akcja dzięki której każdy będzie mógł spróbować swoich sił na motocyklu trialowym. I to w Bieszczadach!

Classic Trial Bieszczady. Takie akcje wspieramy

www.swiatmotocykli.pl | 2016-11-14


Dzięki finansowaniu społecznościowemu Ci ludzie mają szanse stworzyć miejsce, w którym sport łączy się z historią. W Bieszczadach powstanie kuźnia trialowych talentów. Stworzona przez rodzinę dla innych rodzin. Miejsce, gdzie spędzisz miło czas z najbliższymi, podniesiesz swoje umiejętności, a może znajdziecie pasję na resztę życia.

Kochasz Bieszczady i motocykle? Wesprzyj ten projekt

www.isanok.pl | 2016-11-14


Małżeństwo Ania i Paweł Słomińscy chcą zbudować w Bieszczadach tor do trialowej jazdy motocyklem. Classic Trial Bieszczady ma być miejscem wypoczynku dla całych rodzin i kolejną atrakcją turystyczną, która ściągnie w Bieszczady i zarazi miłością do tego miejsca, nie tylko amatorów dwóch kółek.

coals podbijają islandię

i-d.vice.com | 2016-11-14


Pojechali do kraju wspaniałych widoków, gejzerów i suszonych na świeżym powietrzu ryb. Zagrali koncert na jednym z najfajniejszych festiwali na świecie, a teraz, po powrocie dzielą się z nami częścią analogowej fotorelacji z wyprawy na Islandię. Wszystkie foty są nagrodą w akcji crowdfundingowej, podczas której Coals zbierają pieniądze na nowy klip. Na ich wsparcie macie jeszcze 4 dni. Tymczasem my porozmawialiśmy z Kasią i Łukaszem o podróży ich życia.

Drugie życie „Alfreda”, czyli uratuj oldtimera

zeglarski.info | 2016-11-14


70-letni kuter „Alfred” od dłuższego czasu tkwił w szczecińskim porcie. Jego właściciel bezskutecznie próbował sprzedać jednostkę do chwili, kiedy niszczejącym oldtimerem zainteresował się Robert Smagoń, kapitan gdańskiego jachtu „Baltic Star”.

Classic Trial Bieszczady - projekt godny wsparcia

www.motocykl-online.pl | 2016-11-14


Dzięki finansowaniu społecznościowemu może w Bieszczadach powstać kuźnia trialowych talentów czyli Classic Trial Bieszczady.

Pomóż uratować siedemdziesięcioletni drewniany kuter "Alfred"!

www.zagle.com.pl | 2016-11-14


"Alfred" to jednostka z 1946 roku w całości wykonana z dębiny. Dziś nie buduje się już takich kutrów. Od kilku lat gnił w zatoczce w porcie szczecińskim i niewiele brakowało a skończyłby jako "domek na działce". Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy potrafią i chcą uratować "Alfreda". Co więcej, każdy z nas może im pomóc!

"Mogą odchodzić otoczone miłością w swoim domu". Pomoc dzieciom chorym na raka z Pomorza

radiogdansk.pl | 2016-11-12


Pomoc dzieciom chorym na raka z Pomorza, którymi opiekują się pielęgniarki i lekarze w domach. Taki jest cel wydania charytatywnej książki "Dziesięć Przykazań w opowiadaniach dla dzieci".

Bydgoski Jarre chce wydać płytę. Warto wesprzeć ten projekt!

www.expressbydgoski.pl | 2016-11-11


Michał Milde, bydgoski przedstawiciel klasycznej el-muzyki zamierza wydać autorską płytę. Polecają ją autorytety gatunku!

70-letni kuter „Alfred” ma szansę na drugie życie

www.gospodarkamorska.pl | 2016-11-11


Kuter „Alfred” z 1946 roku miał skończyć jako altanka ogrodowa w Szczecinie lub okolicach. Tak się jednak nie stało i dzięki determinacji Roberta Smagonia ze Smołdzina i grupy pasjonatów jest szansa, że odnowiony „Alfred” wróci na wodę i jak mały statek wycieczkowy będzie zdobił porty Trójmiasta. Pomóc w jego odbudowie może każdy poprzez crowdfundingowy portal www.polakpotrafi.pl, gdzie zbierane jest finansowe wsparcie na odbudowę i remont jednostki.

Tworzą muzykę z prawdziwej pasji. Coals szykują się do realizacji teledysku i potrzebują waszej pomocy.

k-mag.pl | 2016-11-10


Coals to duet muzyczny Kasi Kowalczyk i Łukasza Rozmysłowskiego. Nazwa zespołu jest nieprzypadkowa. Ma związek ze Śląskiem – regionem, z którego pochodzą. I to właśnie tam chcą umiejscowić akcję swojego pierwszego teledysku.

Bydgoski Jarre marzy o wydaniu płyty. Pomóżmy wesprzeć ten projekt!

bydgoszcz.naszemiasto.pl | 2016-11-07


Z muzyką elektroniczną spotykamy się na co dzień. Jednak przedstawicieli gatunku, którzy sami obsługują syntezatory, miast programów komputerowych, jest niewiele. Michał Milde to bydgoski artysta, który nawiązuje do najlepszych wzorców tego gatunku. Wydanie jego płyty będzie można wesprzeć przez donację.

Bydgoski Jarre chce wydać płytę. Warto wesprzeć ten projekt

www.pomorska.pl | 2016-11-07


Michał Milde, bydgoski przedstawiciel klasycznej el-muzyki zamierza wydać autorską płytę. Można mu w tym projekcie pomóc

Familoki i VHS - zespół Coals chce stworzyć retro teledysk!

pokladykultury.pl | 2016-11-07


Zespół Coals – już z samej nazwy hołdujący miejscu, z którego pochodzą Kasia i Łukasz, w tempie którego mogliby pozazdrościć koledzy i koleżanki „po fachu”, zyskał publiczność, optymistyczne recenzje krytyków i zasilił line-up’y cenionych w branży festiwali. Teraz ten śląski duet potrzebuje wsparcia, by zrealizować wymarzony teledysk. Obrazek do utworu Rave może zaskoczyć tych, którzy Coalsów kojarzą z magiczną muzyką inspirowaną daleką północą.

Wesprzyjmy projekt!

www.cm.umk.pl | 2016-11-03


„Obruni wraca do Afryki” - to nazwa projektu, którego inicjatorkami są studentki Collegium Medicum w Bydgoszczy - Kasia i Natalia. Dziewczyny zainspirowane wcześniejszym pobytem w Afryce w ramach akcji humanitarnej, postanowiły urzeczywistnić kolejny pomysł związany z pomocą potrzebującym w Ghanie.

“Tunel” – pierwszy dźwiękowy kryminał 3D

ogarniety.pl | 2016-11-02


Trzy dźwiękowe „dni zdjęciowe”, pięćdziesięcioosobowy zespół, scenograf, kostiumograf i rekwizytor audio obecny na planie oraz wiele innych autorskich rozwiązań. Za nami start wyjątkowego słuchowiska binauralnego „Tunel”.

Krok w przyszłość

www.powiat-legionowski.pl | 2016-10-31


Adam Kita, uczeń Liceum Salezjańskiego w Legionowie, od kilku lat zajmuje się projektowaniem i budową robotów. Teraz marzy, aby w przyszłości znalazły się one na wyposażeniu szkół.