Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Młody reżyser z Sieradza zbiera pieniądze na kolejny film

www.nasze.fm | 2017-03-27


Patryk Miłek przygotowuje się do nakręcenia kolejnego filmu. W czerwcu mają ruszyć zdjęcia do "Cześć, jestem Kamil". Młody filmowiec na PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze - potrzebuje 1300 zł i ma miesiąc na zebranie tej kwoty. (http://www.nasze.fm)

16-latek zbiera fundusze na wydanie powieści

doxa.fm | 2017-03-22


Ma dopiero 16 lat, a już napisał książkę. Teraz zbiera pieniądze na jej wydanie. Mowa o Marku Zatwarnickim, autorze powieści historyczno-przygodowej “Nowa Kartagina”.

Katowiczanin chce samotnie dotrzeć do Chin na rowerze. Potrzebuje pomocy

katowice.wyborcza.pl | 2017-03-15


- Dalej już na samym rowerze dojechać się nie da, stąd pomysł na Chiny - śmieje się katowiczanin. W organizacji piekielnie trudnej wyprawy Dominik Jońca potrzebuje pomocy. Aby dojechać do Hongkongu musi kupić m.in. nowy sprzęt. Dlatego też trwa zbiórka.

Mity słowiańskie. W namiętności dorównują greckim

www.polskieradio.pl | 2017-03-14


Prasłowiańskie wierzenia tworzą mity o bogach i demonach. Ci pierwsi byli dalej ludzkich spraw, demony natomiast zamieszkiwały w lasach i obejściach. Z jednej strony budziły strach, ale mogły być także pomocne - tłumaczył Radosław Sawicki, koordynator powstania Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Grodzisku Owidz.  

Blind tennis - gra brzęczącymi piłkami

www.polskieradio.pl | 2017-03-14


Blind tennis czyli sport dla osób niewidzących i niedowidzących.

New Covers

coverjunkie.com.greenhostpreview.nl | 2017-03-13


A celebration of creative covers & their ace designers. Coverjunkie is an addiction to magazine covers.

Zrzutka na marzenia sportowców

www.rp.pl | 2017-03-12


Jak zdobyć najwyższą górę świata czy pobiec w maratonie za granicą? Trzeba sporo trenować, ale też zebrać pieniądze. Na przykład poprzez crowdfunding.

Opolski licealista napisał powieść historyczno-przygodową z czasów Hannibala

plus.nto.pl | 2017-03-10


Książkę osadzoną w realiach II wojny punickiej zaczął pisać w gimnazjum. Machnął od razu trylogię i lada dzień odda do druku I tom. Marek Zatwarnicki ma 16 lat, jest uczniem III LO w Opolu.

Niepełnosprawny Polak chce przebiec ultramaraton w Himalajach. „Ultrauparciuch” ma do pokonania 111 km

www.national-geographic.pl | 2017-03-09


Gdy miał osiem lat potrąciła go ciężarów. Dziś Dariusz Strychalski, niepełnosprawny biegacz z Łap, chce przekraczać granice swoich możliwości. Za cel postawił sobie ukończenie jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie: La Ultra – The High w Himalajach. Każdy z nas może pomóc w spełnieniu jego marzenia.

Młodzież z Lubelszczyzny buduje robota. Na konkurs pod patronatem NASA

www.tvp.info | 2017-03-07


Mają mnóstwo pasji, energii i chcą rywalizować z rówieśnikami z różnych zakątków świata. Młodzi ze szkół średnich na Lubelszczyźnie jako jedyni w Polsce budują robota na konkurs FIRST Robotics Competition (FRC), który odbywa się pod patronatem NASA. Na platformie PolakPotrafi.pl uruchomili zbiórkę na wyprawę do Kanady.

Chcą opowiadać o Perunie i Świętowicie. Powstaje Muzeum Mitologii Słowiańskiej

www.tvp.info | 2017-03-07


Pod Starogardem Gdańskim powstaje jedyne w Europie muzeum mitologii Słowian. Jak zaznaczają organizatorzy, niekomercyjna placówka ma przybliżać kulturę duchową sprzed wieków. Otwarcie muzeum zaplanowali z końcem czerwca. W sieci zbierają pieniądze na wykończenie placówki.

PODRÓŻ ZA KILKA PRZELEWÓW?

silesion.pl | 2017-03-07


22-letni katowiczanin chce dojechać do Hongkongu na rowerze! Do przejechania 25-30 tysięcy kilometrów. Cel: Hongkong. Planowany czas osiągnięcia celu: około 9 miesięcy. Środek transportu (tu pewnie ekolodzy przyklasną z zachwytem): rower. Finansowanie: trochę środków własnych i, przede wszystkim, pomoc internautów.

Dziedzic i błękitna krew

www.siemianowice.pl | 2017-03-06


Wojciech Gosek, młody siemianowicki autor powraca z II tomem swojej serii: "Dziedzic i błękitna krew". Ale by książka została wydana, rozpoczął on nowy projekt crowdfundingowy:

https://polakpotrafi.pl/projekt/dziedzic-i-blekitna-krew Jak sam autor opisuje ideę wydania książki na portalu crowdfundingowym: Prawie rok temu stworzyłem pierwszy projekt na stronie Polak Potrafi i wszystko zakończyło się pomyślnie, dzięki darczyńcom. 

Ambasadorzy nowego brzmienia

www.sfera.umk.pl | 2017-03-06


Maciek Jarzębski i Patryk Wróblewski to duet tworzący projekt We Love Beats. Promotorzy i popularyzatorzy nowego brzmienia i niszowych twórców. Dwupłytowe wydawnictwo „Dillacious” udało im się sfinansować dzięki kampanii crowdfundingowej.

W drodze po marzenia

www.isanok.pl | 2017-03-05


Karolina Gefert, wokalistka z Zagórza, którą czytelnicy isanok.pl znają m.in. z programu “The Voice of Poland”, marzy o nagraniu i wydaniu debiutanckiego singla. Nawiązała już współpracę z warszawską wytwórnią, a teraz za pomocą portalu PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze na ten cel.

Koncert Dermonung, pamiętać Otwock w Izraelu

www.otwock.pl | 2017-03-03


W Centrum Judaizmu Reformowanego Beit Daniel w Tel Awiwe 23 lutego br. odbył się kolejny koncert projektu \"Dermonung, Pamiętać Otwock\", zainicjowanego w 2016 roku z okazji 100-lecia Miasta Otwock przez Fundację Promocji Kultury \"OtwArte\".

Cheeleaderki z Sieradza zbierają na wyjazd

sieradz.com.pl | 2017-03-01


Zespół cheleaderek z Sieradza zbiera fundusze na zakup profesjonalnego obuwia oraz wyjazd na Mistrzostwa Polski Środkowej. W tym celu dziewczyny utworzył zbiórkę na portalu PolakPotrafi.

Wesprzyj Rycerzyki w nagraniu drugiej płyty

www.uwolnijmuzyke.pl | 2017-02-27


Wesprzyj Rycerzyki w nagraniu drugiej płyty Akcja crowdfundingowa krakowskiego zespołu.

Wszyscy bądźmy Rycerzykami! Wesprzyj nagranie drugiej płyty krakowskiego zespołu

karnet.krakow.pl | 2017-02-24


Trwa akcja na platformie Polak Potrafi, gdzie zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie drugiej płyty. Dla wspierających przygotowali wyjątkowe, rycerzykowe nagrody. Wśród nich znajdziecie m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, grę karcianą "Mary", płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.

Wesprzyj Rycerzyki w wydaniu drugiej płyty

www.somusic.pl | 2017-02-24


Trwa akcja na platformie Polak Potrafi, gdzie zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie drugiej płyty. Dla wspierających przygotowali wyjątkowe, rycerzykowe nagrody. Wśród nich znajdziecie m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, grę karcianą „Mary”, płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.

Polska drużyna quidditcha na Pucharze Europy

kontakt24.tvn24.pl | 2017-02-24


Mistrzostwa Polski w quidditchu, które odbyły się 21 stycznia 2017 roku wyłoniły reprezentanta naszego kraju na tegorocznym Pucharze Europy. Warszawska drużyna „Warsaw Mermaids” podczas dwudniowego turnieju, który odbędzie się 25-26 marca w Mechelen, będzie walczyć o zwycięstwo w Europie.

Rycerzyki zbierają na drugą płytę. Wspiera ich Legendarny Afrojax

rytmy.pl | 2017-02-24


Rycerzyki to jeden z najzdolniejszych polskich młodych popowych zespołów. Zespół wydał płytę, zagrał na Spring Break i OFF Festivalu. Teraz czas na album numer 2!

Rycerzyki zbierają fundusze na nagranie drugiej płyty

www.screenagers.pl | 2017-02-23


Trwa akcja na platformie Polak Potrafi, gdzie zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie drugiej płyty. Dla wspierających przygotowali wyjątkowe, rycerzykowe nagrody. Wśród nich znajdziecie m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, grę karcianą "Mary", płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.

Pomóż krakowskiemu zespołowi Rycerzyki nagrać kolejną płytę

muzyka.onet.pl | 2017-02-23


Trwa akcja na platformie Polak Potrafi, gdzie zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie drugiej płyty. Dla wspierających przygotowali wyjątkowe, rycerzykowe nagrody. Wśród nich znajdziecie m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, grę karcianą "Mary", płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.

Dali na zapowiedzi #24. We Love Beats / Jarecki / Bitamina

gramuzyka.redblog.gk24.pl | 2017-02-21


Dziś nieco inny zestaw zapowiedzi, bo dwie pierwsze zostaną wydane “na fizyku”, jeśli uda się zebrać pieniądze w akcjach crowdfundingowych. Zachęcam więc do wsparcia We Love Beats i ich projektu “Dillacious” oraz Jareckiego, który szykuje solową płytę “Za wysoko”. A Bitamina? Ta wyjdzie na bank i szczerze polecam zamówić.

Wszyscy bądźmy Rycerzykami! Wesprzyj nagranie drugiej płyty krakowskiego zespołu

off.radiokrakow.pl | 2017-02-21


Trwa akcja na platformie Polak Potrafi (polakpotrafi.pl/projekt/rycerzyki-plyta), gdzie zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie drugiej płyty. Dla wspierających przygotowali wyjątkowe, rycerzykowe nagrody. Wśród nich znajdziecie m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, grę karcianą "Mary", płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.

Adam Jarzmik Quintet z nagrodą w konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej

muzyka.onet.pl | 2017-02-21


Kwintet Adama Jarzmika z Katowic zwyciężył w konkursie dla młodych zespołów, który towarzyszy Lotos Jazz Festival – 19. Bielskiej Zadymce Jazzowej, odbywającej się w Bielsku-Białej – poinformował we wtorek dyrektor festiwalu Ryszard Batycki.

QUIDDITCH – CZYLI CZARODZIEJSKI SPORT

hobby.pl | 2017-02-17


O Quidditchu rozmawialiśmy z gośćmi w naszym studiu z Katarzyną i Aleksandrem z warszawskiej drużyny quidditch’a – Warsaw Mermaids.

Dillacious może ukazać się na fizyku – We Love Beats rozpoczęli akcję na PolakPotrafi

soulbowl.pl | 2017-02-16


Kilka dni temu obchodziliśmy 11 rocznicę śmierci J Dilli. Z tej okazji We Love Beats szykują drugą część składanki Dillacious, gdzie swoje bity inspirowane producentem z Detroit, zaprezentowali polscy artyści, w tym m.in. The Returners, Bryndal, Oliwa, Młodszy, SiwySiwek, Moo Latte, Spear Oh x Pers i Steve Nash. To jednak nie wszystko — chłopaki chcą wydać obie płyty na fizyku. Jak? Zorganizowali zbiórkę pieniędzy na stronie PolakPotrafi. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Wesprzyj We Love Beats, którzy chcą wydać kompilację poświęconą J Dilli

noisey.vice.com | 2017-02-16


W oczekiwaniu na drugą część "Dillacious", autorzy projektu myślą już o wydaniu fizycznym płyty.