Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Dziękujemy za pomoc Misjonarzom!

da.archibial.pl | 2016-05-13


Wielkanocna sprzedaż ozdób świątecznych jak co roku zakończyła się powodzeniem! Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać niemalże 5900 zł na rzecz Projektu AfricaMed Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro.

Ukaże się pierwsza w Polsce publikacja o homoseksualistach w obozach koncentracyjnych

www.wysokieobcasy.pl | 2016-05-13


"Mężczyźni z różowym trójkątem" to książka Heinza Hegera, który był więziony w obozie Sachsenhausen i prześladowany ze względu na swoją orientację seksualną. Książka ukaże się w już w czerwcu, ale do 24 maja można wspierać projekt na Polakpotrafi.pl

W Poznaniu rozegrany zostanie międzynarodowy mecz roller derby. Potrzebne jest wsparcie finansowe!

epoznan.pl | 2016-05-13


Poznański sport kojarzy się przede wszystkim z takimi nazwami jak Lech czy Warta Poznań. W mieście istnieje jednak wiele drużyn, a niektóre z nich uprawiają bardzo niszowe dyscypliny sportu. Jedną z takich drużyn jest Bad To The Bone, której zawodniczki promują w Polsce roller derby.

M.A.R.S. – akcja wciąż trwa!

www.pulskosmosu.pl | 2016-05-13


Widzieliście już wizualizację bazy księżycowej, która może powstać w Rzepienniku Biskupim w ramach projektu Modular Analog Research Station M.A.R.S.? Jeżeli nie to klikajcie u góry i już możecie obejrzeć jak od wnętrz będzie wyglądała baza.

METAMORFOZY MIASTA

www.nasztomaszow.pl | 2016-05-13


Fundacja Pasaże Pamięci, chroniąca wielokulturowe dziedzictwo Tomaszowa, przygotowuje swój pierwszy projekt edukacyjno-artystyczny Metamorfozy miasta. Jego owocem ma być spektakl lalkowy. Aby móc go zrealizować Fundacja potrzebuje finansowego wsparcia, gdyż jej działanie oparte jest na pracy społecznej. Wszystkich chętnych zapraszamy na platformę crowdfundingową.

Potrzebne wsparcie dla Oddziału Złotów

wielkopolskie.naszemiasto.pl | 2016-05-12


Potrzebne wsparcie dla Oddziału Złotów. Oddział Strzelec Złotów chce podnieść standard prowadzonych szkoleń, a do tego niezbędny jest im nowy sprzęt. Planują organizować zajęcia otwarte, nawet dla osób niezrzeszonych, nie posiadających własnego wyposażenia.Zobaczcie jak można im pomóc

Perła Baroku

charaktery.eu | 2016-05-11


5 czerwca rozpocznie się 9 edycja Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów. Są to otwarte koncerty wybitnych, światowej sławy artystów.

Zostań Współtwórcą IX Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie

cameralmusic.pl | 2016-05-11


Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie, co roku gromadzą w jednym miejscu licznych Uczestników - adeptów gitary i innych instrumentów oraz Mistrzów, którzy dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Zostały tylko dwa tygodnie na uzbieranie kwoty niezbędnej do organizacji IX edycji wydarzenia, a dzięki stronie Polak Potrafi, jego współtwórcą może stać się każdy.

Pierwsze polskie przejście Półwyspu Skandynawskiego

www.baltic-travel.com | 2016-05-11


W czerwcu 2016 roku mieszkający w Norwegii Grzegorz Dzik zamierza wyruszyć na niezwykłą wyprawę. Celem jest przejście Półwyspu Skandynawskiego – będzie to pierwszy tego typu projekt zrealizowany przez Polaka, prawdopodobnie także pierwszy w skali międzynarodowej, biorąc pod uwagę ciągłość ekspedycji, a nie dzielenie jej na realizowane w różnym czasie etapy. Długość trasy to około 5000 km. Wyprawa zajmie rok, stąd nazwa: W cztery pory roku przez Skandynawię.

Teatr potrzebuje wsparcia

www.lubin.pl | 2016-05-11


Tworzą głównie z myślą o dzieciach, choć przesłania ich projektów trafiają także do dorosłych. Dwa lata temu założyli Fundację Zjednoczonych Artystów „FuZjA”, zrealizowali już kilka projektów. Teraz planują wystawić druga sztukę dla najmłodszych, jednak potrzebują wsparcia finansowego. Justyna i Krzysztof Gumienni z Lubina zbierają pieniądze na ten cel poprzez platformę PolakPotrafi.pl. Czasu zostało niewiele – zbiórka zakończy się za 23 dni.

Transtrabant - Trabantami i Maluchem przez Australię - spotkanie z podróżnikami

www.viapoland.com | 2016-05-10


Podkarpackie: W maju gościem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Marcin Obałek z prelekcją „Transtrabant - Trabantami i Maluchem przez Australię”. Podczas spotkania podróżnik podzieli się wrażeniami z udziału w australijskim etapie międzynarodowej wyprawy na antypody. Grupa składająca się z dziewięciu osób z Czech, Słowacji i Polski, zasiadła za sterami żółtych pojazdów z minionych dekad: dwóch trabantów, fiata 126p i dwóch motocykli.

BOVSKA szykuje projekty wizualne i prosi o pomoc wszystkich fanów muzyki.

k-mag.pl | 2016-05-10


Pisaliśmy o BOVSKIEJ w sierpniu ubiegłego roku. Pisaliśmy o niej również niespełna 2 miesiące temu. Jesteśmy ogromnymi fanami jej muzyki, dlatego cieszymy się, że artystka bardzo się rozwija. Świeżo wydana płyta okazała się wielkim sukcesem, a BOVSKA zdobyła rzesze fanów. Teraz czas na kolejne nowości. BOVSKA ponownie zaskakuje.

Polscy konstruktorzy ruszają na zawody łazików marsjańskich

kosmonauta.net | 2016-05-10


Na tegoroczne zawody University Rover Challange w USA, które odbędą się w dniach 2-6 czerwca 2016, wyrusza aż 7 polskich drużyn. Czy po raz kolejny polskie konstrukcje zwyciężą z międzynarodową konkurencją?

Chór Music Everywhere jedzie do Hiszpanii – i prosi o pomoc!

gdansktown.pl | 2016-05-10


Gdański Chór Music Everywhere przez ponad 5 lat swego istnienia zyskał renomę jednego z najciekawszych i najprężniej rozwijających się zespołów tego typu w Trójmieście. 40-osobowy Chór do tej pory można było usłyszeć zarówno w poważnych salach koncertowych, jak i w nietuzinkowych przestrzeniach: przejściach podziemnych, autobusach, na miejskich placach i w bramach. Gdziekolwiek się nie pojawią, zdobywają serca słuchaczy swoją energią i przebojowym repertuarem. Ich pasja zaowocowała także organizowanym od dwóch lat w Gdańsku Ogólnopolskim Festiwalem Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere!”.

Trwa zbiórka, która pozwoli twórcom wydać film na DVD, BluRay oraz w wersji cyfrowej VOD i.

kultura.wiara.pl | 2016-05-10


Około 2 000 kilometrów, to dystans dzielący małą wieś w centrum Polski – Głogowiec, od stolicy Rosji – Moskwy, trasą przez Litwę i Białoruś. Powrót – tym razem przez Ukrainę – to drugie tyle. 4000 km, to odległość jaką wspólnie przez kilka miesięcy, pokonało dwóch mężczyzn. Cel, jaki wyznaczyli sobie pielgrzymi – mężczyźni z przestępczą przeszłością, staje się dla nich możliwością modlitwy i wspólnej drogi. W tej historii ważne stają się też relacje rodzinne. Czy droga do bliskiej osoby może się okazać trudniejsza, niż pielgrzymka z Głogowca do Moskwy? O tym wszystkim opowiada film dokumentalny „Pielgrzym”. Przez ponad 3 lata z kamerą, w drodze, podczas przygotowań

Zostań Współtwórcą IX Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie

naszakalwaria.pl | 2016-05-10


Nie otrzymali wystarczającego wsparcia finansowego ze źródeł publicznych, nie załamali się postanowili że brakujące środki zbiorą dzięki ofiarności ludzi. Mowa o Międzynarodowych Warsztatach Gitarowych w Lanckoronie.

Silesia Film, czyli regionalny crowdfunding filmowy

www.portalfilmowy.pl | 2016-05-09


Instytucja Filmowa SILESIA FILM otrzymała nagrodę „Crowdfunding Friendly”. Statuetkę na gali CrowdUp zorganizowanej 22 kwietnia 2016 roku w Poznaniu przez portal PolakPotrafi.pl odebrał dyrektor Instytucji Filmowej SILESIA FILM Mariusz Wróbel. W ramach Śląskiego Funduszu Filmowego, obok tradycyjnej drogi konkursowej, istnieje ścieżka crowdfundingowa. To właśnie ta inicjatywa zdobyła uznanie organizatorów nagrody.

Białe fartuchy w Tanzanii

www.mp.pl | 2016-05-09


Dwie studentki medycyny z Białegostoku – Adriana Rawa i Iwona Lubińska – zamierzają sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz dostarczyć sprzęt do Szpitala Misyjnego w Bukoba w Tanzanii. – Spełnią się nasze marzenia – mówią i apelują: – Część środków jesteśmy w stanie pokryć same, ale bez pomocy z pewnością nie damy rady.

Młodzi piłkarze z Opola marzą o wyjeździe do Portugalii na wielki turniej

www.nto.pl | 2016-05-09


Zespół Odry Opole z rocznika 2003 i MOSiR-u Opole (rocznik 2001) dostały zaproszenie na jeden z największych na świecie turniejów dla młodych piłkarzy - IberCup 2016. Odbędzie się on na przełomie czerwca i lipca w portugalskim mieście Estoril.

Jędrzejowianie kręcą film o białaczce

www.echodnia.eu | 2016-05-08


Grupa młodych ludzi z Jędrzejowa tworzy film „Ostatnia szansa – choroba, miłość, nadzieja”. Opowiada on o tym, jak wygrać z białaczką. Produkcja powstaje dzięki funduszom społecznościowym.

Pracują za darmo i dobrze im z tym. Tworzą kooperatywę spożywczą

superbiz.se.pl | 2016-05-08


Dwa lata temu w warszawskim Śródmieściu powstał pierwszy od 1989 r. sklep nienastawiony na zysk. Ekspedienci pracują w nim charytatywnie i trzeba przyznać, że nie próżnują. Wręcz przeciwnie – otwierają swoją filię.

Idzie moc z gór

www.folk24.pl | 2016-05-07


Nowy projekt muzyczny, którego efektem będzie płyta zrodził się w Bieszczadach. Kilka tamtejszych zespołów, znanych doskonale fanom muzyki etno-folkowej, zdecydowało się połączyć siły, by promować region, jego tradycje i siebie nawzajem.

Testowa baza księżycowa powstanie w Małopolsce? Trwa zbiórka #prasówka

www.dobreprogramy.pl | 2016-05-07


Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w Małopolskiem. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy w serwisie Polak Potrafi.

Agata Pakieła pakuje Zakład i zbiera na nową siedzibę [cykl Co pani robi w weekend?]

poznan.wyborcza.pl | 2016-05-06


W ten weekend pakujemy Zakład. Do 31 maja musimy opuścić zajmowaną dotąd przestrzeń na Jeżycach.

Jest sto tysięcy złotych! Zakład uzbierał na nową siedzibę. Gratulujemy!

poznan.wyborcza.pl | 2016-05-06


Poznański Zakład - inicjatywa, która pozytywnie rozkręca Poznań - przetrwa! Na polakpotrafi.pl uzbierał właśnie sto tysięcy złotych na nową siedzibę

Zakład uratowany! Uzbierano 100 tysięcy złotych

epoznan.pl | 2016-05-06


W piątek rano udało się osiągnąć „magiczną” kwotę 100 tysięcy złotych podczas zbiórki na uratowanie Zakładu - największego makerspace w Polsce. Oznacza to, że Zakład nie zawiesi działalności i wciąż będzie można z niego korzystać, ale w nowej lokalizacji.

Zakład uratowany! Udało się zebrać fundusze na FabLab

srodawielkopolska.naszemiasto.pl | 2016-05-06


"Zakład, że się uda?" Pod takim hasłem organizowana jest zbiórka 100 tysięcy złotych na Zakład. Już się udało. A społecznicy z Jeżyc chcą jeszcze!

ZAKŁAD URATOWANY!

www.codziennypoznan.pl | 2016-05-06


W piątek rano udało się osiągnąć "magiczną kwotę" 100 tys. zł. Oznacza to, że Zakład - największy makerspace w Polsce - nie zawiesi działalności i wciąż będzie można z niego korzystać, ale w nowej lokalizacji.

Zakład będzie działał. Przytniesz, wywiercisz...

www.radiomerkury.pl | 2016-05-06


Poznański "Zakład" przetrwa. Na portalu PolakPotrafi udało się zebrać kwotę 100 tysięcy złotych na nową siedzibę.

Gdański chór od 5 lat koncertuje charytatywnie. Teraz śpiewacy sami proszą o pomoc

radiogdansk.pl | 2016-05-06


Śpiewają w bramach, autobusach, pociągach, przejściach podziemnych, przy fontannach i pomnikach. Mają również doświadczenia na koncertach i festiwalach. Teraz gdański chór Music Everywhere ma szansę na występ w Hiszpanii.