Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

POMÓŻ ADRIANOWI DUSZCE STANĄĆ NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE

www.dts24.pl | 2017-09-19


Sądeczanin Adrian Duszka ma zaledwie 17 lat, a już ma w dorobku znaczne osiągnięcia sportowe. Zdobył m.in. pierwsze miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Amatorów oraz pierwsze miejsce w wyścigu \"Pętla Beskidzka\". Adrian marzy o karierze kolarza szosowego.

Czemu nie Korona Ziemi?

www.noworudzianin.pl | 2017-09-18


a sobą ma udane wejścia m.in. na Mont Blanc, Kilimandżaro, Aconcaguę oraz Elbrus. Teraz przygotowuje się do wyprawy na najwyższą górę świata, Mount Everest – rozmawiamy z Krzysztofem Wieczorkiem.

Swoje podwórko zamieniają w tajemniczy ogród

www.facebook.com | 2017-09-18


Mieszkańcy kamienic przy ulicy Limanowskiego 34/36/38 wystartowali w organizowanym przez Ratusz konkursie Podwórka z Natury i zajęli drugie miejsce. Teraz zagospodarowują zaplecze swoich domów.

Gospel Joy przygotowuje wydanie nowej płyty - możesz ich wesprzeć !

ccm.pl | 2017-09-18


Zespół Gospel Joy z Poznania obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności i jest zarazem jednym z najdłużej działających chórów gospel w Polsce. Z tej okazji zespół planuje wydać swoją kolejną płytę i potrzebuje twojej pomocy/udziału w wydaniu nowego krążka :)

Etyczna i etniczna - marka modowa z ubraniami z Peru

etnosystem.pl | 2017-09-18


W okolicy Cuzco w Peru, niedaleko Machu Picchu, można znaleźć niewielkie społeczności żyjące głównie z wyrobu tradycyjnej odzieży z wełny alpaki. Ze względu na właściwości tego materiału, który jest wyjątkowo ciepły i wytrzymały, są to przede wszystkim produkty na zimę – szaliki, swetry, czapki czy

Swoje podwórko zamieniają w tajemniczy ogród

olsztyn.wm.pl | 2017-09-16


Mural na podwórku przy Limanowskiego w Olsztynie jest gotowy. Ale nie jest jeszcze gotowe podwórko. Mieszkańcy kamienic przy ul. Limanowskiego 34, 36 i 38 wystartowali w organizowanym przez Urząd Miasta konkursie Podwórka z natury i zajęli drugie miejsce. Teraz zagospodarowują zaplecze swoich domów

MP we Freestyle’u Kajakowym na Kolnej

www.zis.krakow.pl | 2017-09-16


W konkurencji K1M Juniorów, podobnie jak przed rokiem najlepszy okazał się zawodnik KKK Kraków Michał Sobieraj-Jakubiec.

Złodziejka piosenek -Joanna Lewandowska

www.polskieradio.pl | 2017-09-15


Gość radiowej Jedynki zwróciła się o pomoc w narodzinach swojego muzycznego dziecka - albumu \"Niebo dla złodziejek\" z piosenkami z repertuaru, m.in., Zbigniewa Wodeckiego, Mietka Szcześniaka i Andrzeja Zauchy. Potrzeba 44 tys. zł na studio nagraniowe, realizatora dźwięku, produkcję płyty, honoraria

Peruwiański kardigan, sweter chaska propozycją na polską zimę

www.wiadomosci24.pl | 2017-09-15


Troje studentów chce sprowadzać z Peru ubrania z wełny alpaki i zakłada jedną z pierwszych w Polsce etycznych marek modowych. Do działania motywuje ich przekonanie, że świat mody może być bardziej sprawiedliwy.

Film o Leśmianie - FOTO

lubiehrubie.pl | 2017-09-14


Właśnie zakończono etap kręcenia zdjęć do filmu dokumentalnego o roboczym tytule “Film o Leśmianie”. Dokument powstaje z inicjatywy działającego w Zamościu Towarzystwa Leśmianowskiego.

Inspirujące rozmowy: „Może rzucić by tak to wszystko i zamieszkać na drzewie?

oczy-mag.pl | 2017-09-14


Skąd pomysł na taki projekt? Od 4 lat prowadzę pensjonat RADIHAUS na Górze Żar, ale tak na serio zająłem się nim od początku ostatniej zimy, kiedy zamieszkałem tutaj na stałe. Spędzając sporo czasu na bazie, rozmawiając z gośćmi itp pojawiają się różne pomysły - jak np. zbuduję domek na drzewie

Wrześniowy przegląd crowdfundingu.

startooy.pro | 2017-09-13


Zbiórek na polskich stronach crowdfundingowych jest dużo i przybywa, a ponieważ jest to jedna z ciekawszych form finansowania młodych projektów i bardzo ją w STARTOOY. lubimy, przeszukaliśmy wszystkie największe polskie portale i wybraliśmy, naszym zdaniem, najbardziej warte zainwestowania.

Zamość: Powstaje “Film o Leśmianie”

roztocze.net | 2017-09-13


To na razie robocza nazwa filmu poświęconego jednemu z największych polskich poetów, który w swoim życiorysie ma związki z Zamościem i Hrubieszowem. Zdjęcia do filmu kręcono w Zamościu oraz w Iłży.

Powstaje film o Bolesławie Leśmianie

www.zamojska.pl | 2017-09-13


Film powstaje z inicjatywy działającego w Zamościu Towarzystwa Leśmianowskiego. Będzie to film dokumentalny. Właśnie zakończono etap kręcenia zdjęć do filmu dokumentalnego o roboczym tytule “Film o Leśmianie”.

Powstaje film o Leśmianie. Zdjęcia skończone

ezamosc.pl | 2017-09-13


Powstaje film dokumentalny o Bolesławie Leśmianie. Właśnie zakończono nagrywanie zdjęć. Obraz o roboczym tytule \"Film o Leśmianie\" powstaje z inicjatywy działającego w Zamościu Towarzystwa Leśmianowskiego.

Podwórko \'\'Za torami pod lipami\'\' ma już swój mural. Imponujący!

www.olsztyn.com.pl | 2017-09-13


Wracamy do tematu zagospodarowania podwórka u zbiegu ulic Limanowskiego, Karłowicza i Paderewskiego w ramach projektu \'\'Podwórka z natury\'\'. Grupa sąsiedzka, która zyskała z budżetu miasta 8 tysięcy złotych na nadanie swojej okolicy nowego życia – wymarzyła sobie mural. Dzieło jest już gotowe.

Studenci AGH przed mistrzostwami świata we freestyle kajakowym

www.agh.edu.pl | 2017-09-13


Świeżo upieczeni studenci AGH, Agata Sobieraj-Jakubiec oraz Michał Sobieraj-Jakubiec planują wystartować w tegorocznych mistrzostwach świata we freestyle kajakowym, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w San Juan w Argentynie.

Radio Wrocław Kultura DAB + Muzyka, poniedziałek 16-19, Marta Malinowska i Maciek Przestalski

www.radiowroclaw.pl | 2017-09-12


Wrocławski zespół Älskar w swojej muzyce początkowo starał się przemycać chłód północy, obecnie jego brzmienie jest wypadkową pięciu różnych osobowości. Opowiadają o zbliżającej się EPce, a także o sobotnim koncercie na Dworcu Nadodrze w ramach Muzycznej Nocy Nadodrza. I grają koncerty w studiu.

Noc muzyczna na Nadodrzu. 33 koncerty na podwórkach, w galeriach, na dworcu...

wroclaw.wyborcza.pl | 2017-09-12


W sobotę, 9 września na wrocławskim Nadodrzu zaplanowano 33 koncerty i 12 godzin wydarzeń muzycznych w 25 galeriach, pracowniach artystycznych, kawiarniach, restauracjach, podwórkach, placach i Dworcu Nadodrze.

Mistrz Polski z perspektywą na medal w Mistrzostwach Świata

www.pzkaj.pl | 2017-09-12


Zawodnik Krakowskiego Klubu Kajakowego Michał Sobieraj-Jakubiec, w pierwszy weekend września br. zdeklasował przeciwników zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów we Freestyle’u Kajakowym. Wynik punktowy dawał mu pewne zwycięstwo w kategorii juniorów, ale gdyby był klasyfikowany w kategorii seniorów

Letnia Scena – Älskar

www.pitupitu.pl | 2017-09-12


Nazywamy się Älskar. W skład naszego zespołu wchodzi: wokal, gitara, piano, bas/kontrabas i perkusja. Tworzymy muzykę z pogranicza alternatywy i indie folku, zarówno po angielsku, jak i po polsku.

Nowy projekt Romana Ficka

www.portalgorski.pl | 2017-09-09


Nadszedł czas na przedstawienie zimowego celu na rok 2018. W ostatnim wpisie na blog pisałem o dwóch wyprawach związanych z Łukiem Karpat, pierwsza opcja była rowerowa dookoła Karpat, a druga opcja była zimowa na własnych nogach wzdłuż.

Eunika na Ulicy czyli wspomnienie Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie

teatralny.pl | 2017-09-08


Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” pokazał swój spektakl Eunika w krainie cyrku, w którym tytułowa bohaterka, podobnie jak Alicja, budzi się w fantastycznym, odrealnionym świecie. Kraina, do której trafia dziewczyna, w tym wypadku nosi znamiona cyrku – wypełniają ją magicy, szczudlarze, mon

Fantastyczny mural przy Limanowskiego

olsztyn.wm.pl | 2017-09-08


Fantastyczny, surrealistyczny krajobraz powstaje na podwórku przy ul. Limanowskiego w Olsztynie. Mural maluje Damian Jambroży z Konina. O projekcie Podwórka z Natury wie z internetu

Eunika na walizakch :)

insociety.ro | 2017-09-07


Evenimentul ce se va desfășura în perioada 7-8 octombrie va fi pus în scenă de actorii teatrului din Cracovia, „Scena Kalejdoskop” și reprezintă o formă atipică a spectacolului de teatru, potrivit informațiilor transmise de către pe pagina de facebook .

Eunika jedzie do Rumunii

it.eventbu.com | 2017-09-06


Unusual theatrical spectacle performed by the actors from „Scena Kalejdoskop”, based on the novel by Lewis Carroll \"Alice in Wonderland\". The SK artists undertook quite a challenge, namely they moved the action of the above-mentioned novel to the world of circus.

Eunika wobjęciach dymu i nocy. Nocny cyrk dla dzieci.

mokdebica.pl | 2017-09-06


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na niezwykłe widowisko teatralne pt. „Eunika w krainie cyrku” w wykonaniu aktorów krakowskiej „Sceny Kalejdoskop”. Plenerowy spektakl, adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych, wystawiony zostanie na dębickim Rynku 24 lipca o godz.21

Enika odwiedziła Warszawę

www.wck-wawer.pl | 2017-09-06


„Eunika…” zachwyca nie tylko obrazem, dźwiękiem, plastyką ciała, grą aktorów czy efektami specjalnymi, ale przede wszystkim uczy.

Kręcą Cię filmy? Wstąp do Ciem

gorlice24.pl | 2017-09-05


Jesteś zainteresowany produkcją filmu? A może chciałbyś w takowym wystąpić? Grupa Filmowa \"ĆMY\" zaprasza w swoje szeregi!

Żołnierze Niezłomni na szczycie świata

gpcodziennie.pl | 2017-09-04


Dzięki jego staraniom powstał pierwszy na Dolnym Śląsku obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Pracuje również jako wolontariusz przy pracach archeologiczno-ekshumacyjnych na warszawskiej Łączce. Teraz chce zdobyć Mount Everest.