Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Powstaje film o artystycznej rodzinie Smużnych [ZDJĘCIA]

torun.wyborcza.pl | 2016-12-27


Smużni to wielopokoleniowa toruńska rodzina artystyczna. Marcin Gładych i Adam Fisz podjęli się realizacji impresji filmowej na temat tej wyjątkowej familii.

Pierwsza Rodzina. Wesprzyj film o rodzie Smużnych.

festiwaltofifest.blogspot.com | 2016-12-27


Bez wątpienia rodzina Smużnych, znana jest każdemu kto chociażby otarł się o temat sztuki i kultury w Toruniu. Wielopokoleniowy ród jest ewenementem na tle dzisiejszego świata. Od zawsze, do samej głębi oddani Sztuce, żyjący Sztuką, a jednocześnie ciepli, otwarci, po prostu wspaniali. Reżyserzy Marcin Gładych i Adam Fisz skończyli zdjęcia do filmu o Smużnych pt. „Smugi”. Aby film ujrzał światło dzienne potrzebna jest Wasza pomoc na polakpotrafi.pl .

KRONIKA: 27 XII 2016, 18.30

krakow.tvp.pl | 2016-12-27


Oglądaj od 15 minuty i 40 sekundy.

Czy 25-letnia Sylwia Bajek z Rzeszowa zdobędzie Mount Everest?

rzeszow-news.pl | 2016-12-25


– To wszystko leży w głowie – mówi Sylwia Bajek z Rzeszowa, która wraz ze swoim partnerem, Szczepanem Brzeskim w kwietniu 2017 r. zamierza zdobyć Mount Everest. Jeśli jej się to uda, będzie najmłodszą Polką, która pokona najwyższy szczyt świata.

10-latka pomaga dzieciom z Afryki

www.wtk.pl | 2016-12-22


Natalia ma 10 lat i jest niezwykłą dziewczynką. Po podróży do Afryki - gdzie spotkała swoich rówieśników - zdecydowała, że chce im pomóc. Zbiera pieniądze na budowę szkoły w Nyamanga w Tanzanii. To zresztą nie pierwsza jej akcja charytatywna. Posłuchajcie rozmowy z dziewczynką i jej mamą Agnieszką.

Wesprzyj ogród motyli

www.dziennikpolski24.pl | 2016-12-22


Mały skwer przy zbiegu ulic Dekerta i Wałowej ma zamienić się w atrakcyjny tzw. park kieszonkowy i ogród motyli. To inicjatywa studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Właśnie trwa zbiórka pieniędzy na realizację przedsięwzięcia.

Pomóż studentom zrealizować park „Na rogu Dekerta”

krakow.pl | 2016-12-21


Trwa zbiórka funduszy na realizację parku kieszonkowego i ogrodu motyli na rogu ulic Dekerta i Wałowej – inicjatywy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Potrzebna kwota minimalna to 20 tys. zł. Zbiórka zakończy się 30 stycznia. Zachęcamy do wspierania tego projektu za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl. Jeśli studentom uda się zebrać całą sumę, niezagospodarowany teren przy ul. Dekerta zazieleni się już w lipcu przyszłego roku.

Michał Kiełbasiński wraca na Jukon!?

www.festiwalbiegowy.pl | 2016-12-21


Michał Kiełbasiński to człowiek o wielu pasjach, wśród których największą jest przygoda. Jego domeną są rajdy przygodowe, dalekie podróże, wyprawy z plecakiem i oczywiście ultramaratony. Nie ma w zwyczaju cofać się, gdy coś nie idzie po jego myśli i zazwyczaj też kończy to, co zaczął.

Poznaniacy wspierają uchodźców. Zebrano już ponad 20000 złotych

epoznan.pl | 2016-12-21


W serwisie PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na pomoc uchodźcom, którzy zimę spędzą w obozie Nea Kavala w Grecji. Do tej pory udało się zebrać ponad 20000 złotych.

From Poznan With Love. Poznań wspiera uchodźców

kornik.naszemiasto.pl | 2016-12-21


Wspólny posiłek łączy i daje poczucie sprawczości. Żywność potrzebna, by godnie przetrwać zimę w obozie Nea Kavala w Grecji trafi do ponad 800 osób, w tym setek dzieci.

JAK MŁODZI FILMOWCY ZBIERAJĄ PIENIĄDZE

hobby.pl | 2016-12-19


Młodzi filmowcy czyli dwie młode dziewczyny, pasjonatki kina, które chodzą jeszcze do liceum, ale już marzą o nakręceniu własnego filmu. Postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i nie czekać na zakończenie studiów filmowych. Klara Woźniak – reżyserka i Edyta Bełza – producentka, przyszły z wizytą do Radia Hobby, aby opowiadać o trudnościach jakie stają na drodze do rozpoczęcia zdjęć filmowych i o swoich fascynacjach najlepszymi polskimi filmami. Dwie utalentowane dziewczyny proszą o wsparcie ich budżetu – zbierają pieniądze na swój debiut w internecie, w tzw. crowdfundingu.

"I wish you good luck and sunny days". Dzieci z Poznania piszą listy do swoich rówieśników uchodźców

poznan.wyborcza.pl | 2016-12-18


Poznańskie działaczki zebrały już 18 tys. zł dla uchodźców z greckiego obozu Nea Kavala. Pieniądze zostaną wydane na najpotrzebniejsze produkty, które pod koniec grudnia trafią do uchodźców. Wraz z listami autorstwa poznańskich uczniów, które w niedzielę studenci tłumaczyli na język arabski

Wydała cztery książki. Dochód przeznacza na chore dzieci

trojmiasto.wyborcza.pl | 2016-12-18


Pisze książki dla dzieci. Ale nie zarobiła na nich nic. Bo całkowity dochód ze sprzedaży przeznacza na cele charytatywne. - To taka niezwykła radość, bo z dawania, a nie brania - mówi Sylwia Pangsy-Kania*.

"From Poznań with love". Poznań wspiera uchodźców

poznan.onet.pl | 2016-12-16


Kryzys uchodźczy związany z wojną w Syrii trwa już kilka lat. Wielu Syryjczyków uciekając przed wojną, szukało schronienia w Europie. Niestety, obozy dla uchodźców są często przepełnione i nie posiadają wystarczających funduszy na utrzymanie takiej ilości osób - informuje Codziennypoznan.pl.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ KONDYCYJNIE ABY ZDOBYWAĆ WYSOKIE GÓRY (NP. Z KORONY ZIEMI LUB INNE NP. ALPY, ANDY)?

drytooling.com.pl | 2016-12-16


Dziś zapraszam do lektury gościnnego wpisu, Szczepana Brzeskiego, który postanowił się podzielić swoimi doświadczeniami treningowymi pod góry wysokie. Szczepan ma do tej pory na koncie m. in. wejście na 8 z 9 szczytów Korony Ziemi. Mamy nadzieję, że artykuł będzie pomocny. BTW. w przyszłym roku Szczepan wybiera się na Mount Everest, razem z Sylwią Bajek. Ich projekt możecie wesprzeć na Polakpotrafi.pl: Najmłodsza Polka na Mt. Everest!, do czego gorąco zachęcam.

G`rls ROOM magazine

www.behance.net | 2016-12-16


G`rls ROOM is a magazine created by girls, but not just for girls.Still not enough is said about women’s rights, their sexuality and a positive approach to the body. We stand for solidarity of women and together we can do a lot of good.

Zbierają fundusze, bo chcą zazielenić Zabłocie

lovekrakow.pl | 2016-12-15


O tym, że Zabłocie cierpi na niedobór terenów zielonych, wiadomo od dawna. Mijają miesiące, a w okolicy pojawiają się kolejne budynki mieszkalne i biurowce. Na rogu ulic Dekerta i Wałowej jest jednak niezagospodarowany teren o powierzchni 554 mkw. Jeśli wszystko pójdzie z zgodnie z planem, już w przyszłym roku skwer ten może stać się „parkiem kieszonkowym” i „ogrodem dla motyli”. W czwartek ruszyła zbiórka pieniędzy na ten cel.

Pomóż w wydaniu polskiego podręcznika nt. kompozycji, autorstwa Witolda Dederki

www.fotopolis.pl | 2016-12-15


Szukając fotograficznych wskazówek w internecie, często zapominamy o naszym rodzimym, świetnie opracowanym dorobku edukacyjnym. Przykładem może być książka “O kompozycji w fotografii” Witolda Dederki, która czeka na reedycję. Nie dojdzie ona jednak do skutku bez Waszej pomocy.

Dołóż cegiełkę do projektu „Na rogu Dekerta”

krakow.pl | 2016-12-15


Niezagospodarowany teren, o powierzchni 554m2, na rogu ulic Dekerta i Wałowej już latem może stać się pięknym parkiem kieszonkowym (kompaktowym) i ogrodem motyli. Aby tak się stało, potrzebne jest jednak wsparcie mieszkańców. Dziś za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl została uruchomiona zbiórka funduszy na realizację projektu, który jest inicjatywą studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Potrzebna kwota minimalna to 15 tys. zł netto. Zbiórka zakończy się 30 stycznia 2017 roku.

Zbierają pieniądze na Motyli Skwer na Zabłociu

krakow.wyborcza.pl | 2016-12-15


Motyli Skwer powstanie u zbiegu ulic: Kiełkowskiego, Wałowej i Dekerta. Powstanie, jeśli uda się zebrać 20 tys. zł. Za projektem stoi grupa 50 studentów Uniwersytetu Jagielońskiego.

Park i ogród motyli – powstanie także dzięki tobie?

www.infokrakow24.pl | 2016-12-15


Trzeba dostrzegać piękno, tam gdzie go niema, lecz być może. Być może tą sentencja kierowali się studenci UJ, kiedy uznali, że niezagospodarowany teren na rogu ulic Dekerta i Wałowej już latem może stać się pięknym parkiem kieszonkowym i ogrodem motyli.

Monika Kubica z Pszczyny buduje szkołę w Nairobi! Możesz pomóc

wiadomosci.pless.pl | 2016-12-13


Monika Kubica z Pszczyny od kilku lat jest wolontariuszką Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu". Obecnie koordynuje projekt "Wykończymy szkołę w Kenii", którego celem jest zakup krzeseł i ławek do szkoły w Nairobi.

From Poznań With Love. Poznań wspiera uchodźców

poznan.wyborcza.pl | 2016-12-12


Poznańskie działaczki zbierają pieniądze dla uchodźców z greckiego obozu Nea Kavala. - Ludzie utknęli tam na kilka miesięcy, niektórzy nawet na rok - mówi Joanna Stankiewicz, jedna z organizatorek akcji i wolontariuszka w obozie Nea Kavala

33-letnia podróżniczka chce pobić rekord Martyny Wojciechowskiej

www.pudelek.tv | 2016-12-12


Miła Raulin w 2017 roku planuje zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie Mount Everest. Jeśli zrealizuje swój plan, ma szansę pobić Martynę Wojciechowską, która szczyt zdobyła w wieku 36 lat. 33-letniej podróżniczce do tej pory udało się zdobyć już 7 z 9 szczytów Korony Ziemi. Obecnie Raulin przygotowuje się do zdobycia przedostatniego ze szczytów - Masywu Vinsona. W studio #dzieńdobryPolsko Telewizji WP opowiedziała o przygotowaniach do wyprawy i treningach, jakim musi się poddać przed wyjściem w góry.

Sylwia Bajek z Rzeszowa będzie najmłodszą Polką na Mount Everest?

kielce.naszemiasto.pl | 2016-12-11


Sylwia Bajek z Rzeszowa ma 25 lat i jeśli - zgodnie z planem - w maju zdobędzie Mount Everest, będzie najmłodszą Polką w historii z tym osiągnięciem. Na portalu polakpotrafi.pl można wesprzeć rzeszowiankę w realizacji tego marzenia.

Człowiek dla psa

team360.pl | 2016-12-09


Wielki Kalkulator, czyli Kiełbaska, ma w naszym (rajdowo-biegowym) środowisku opinię człowieka, by ująć to politycznie, dość wyrazistego. Osoby, które znają Michała, wiedzą jednak, że na pewno nie można mu odmówić: ambicji, konsekwencji oraz nadzwyczajnej sympatii dla psów. Projekt, który ma zamiar zrealizować niebawem, łączy to wszystko w idealną całość. A jest to projekt - bez żadnej przesady - niesamowity wprost. Mrożący krew w żyłach, chciałoby się napisać, ale może lepiej nie zapeszać?...

Polak potrafi! 10-letnia Natalia pomaga szkole w Afryce

www.lepszypoznan.pl | 2016-12-07


Natalia przy pomocy mamy zaangażowanej w działania na rzecz dzieci nakręciła film o szkole a Afryce. Chce pokazać swoi rówieśnikom i dorosłym jak wygląda prawdziwa szkoła w Afryce. Taką, która nie potrzebuje super komputerów, ale zwykłych klas, by dzieci miały gdzie się bezpiecznie uczyć.

Był w boliwijskim więzieniu, teraz chce wydać książkę

www.wroclaw.pl | 2016-12-07


Ponad rok temu pisaliśmy o kreatywnym wrocławianinie, który postanowił pomóc dzieciom z małego meksykańskiego przedszkola i dzięki wsparciu internatów świetnie sobie z tym poradził. Paweł Wilk, absolwent wrocławskiego Uniwersytetu, jest zauroczony Ameryką Łacińską. Swoje przygody i wrażenia z tamtych rejonów postanowił opisać w książce. Ale jak to w takich razach bywa, wydanie takiej publikacji trochę kosztuje…

10-latka z Poznania zbiera na budowę klas szkolnych w Afryce (ZDJĘCIA, FILM)

| 2016-12-07


Natalia ma obecnie 10 lat i mieszka w Poznaniu. W tym roku po raz pierwszy odwiedziła Afrykę Subsaharyjską – Tanzanię – podczas rodzinnego wyjazdu. Sytuację dzieci z krajów globalnego południa znała wcześniej z opowieści mamy, zaangażowanej w działania na rzecz dzieci w Polsce i w Afryce już od 2008 roku.

Classic Trial Bieszczady - niesamowity projekt potrzebuje twojego wsparcia!

www.scigacz.pl | 2016-12-07


Bez dwóch zdań bardziej od motocykli kochamy Bieszczady. To dlatego w 2007 roku rzuciliśmy wszystko (dosłownie wszystko!) i założyliśmy rodzinny pensjonat Gęsi Zakręt. Gdy już nieco się ustatkowaliśmy, przyzwyczailiśmy do wycia wilków, wysychających studni i braku sąsiadów, odrodził się w nas pomysł sprzed lat: nadanie nowego życia klasycznym motocyklom i zarażaniu pasją do nich kolejnych osób.