Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Zostań współwydawcą

www.koscian.net | 2019-01-21


Zdjęciu z wesela, które odbyło się w Kiełczewie w 1909 roku, poświecono jeden rozdział przygotowywanej do druku książki „Wesele Figaja – Wielkopolanie na ślubnym kobiercu”...Fotografia i poświęcony jej tekst wzbudził duże zainteresowanie.

Radio Radio to serial, który może nieźle namieszać w Polsce

popkulturysci.pl | 2019-01-20


Serial Radio Radio nie będzie zwykłą historią w odcinkach traktującą o mediach. To pierwsze widowisko, które bezpośrednio poruszy kwestię Dobrej zmiany, ingerującej w życie dziennikarzy...

Rower marzeń dla Dominika

www.gazeta-mosina.pl | 2019-01-18


Pomóżmy 10 letniemu Dominikowi z Rogalinka i ufundujmy mu profesjonalny rower, dzięki któremu będzie mógł realizować rowerowe pasje i osiągać dalsze sukcesy sportowe.

Czy dziewczynka musi czekać na pomoc?

womenpowermedia.com | 2019-01-16


Nie zawsze. Tak jak nie zawsze koszyczek dla babci musi być przygotowany przez mamę. Nie zawsze chłopiec musi być dzielny i odważny (choć taki też bywa, podobnie jak każda ludzka istota). Takie założenia stoją za projektem Krzysztofa Dziwnego-Gojtowskiego, aktora, taty trzyletniej Jaśminy.

Znane bajki w wersji gender. Śnieżek zamiast Śnieżki i ojczym przeglądający się w lustereczku.

trojmiasto.wyborcza.pl | 2019-01-11


Krzysztof Dziwny Gojtowski – aktor, ojciec trzyletniej Jaśminy – chce przearanżować i nagrać siedem popularnych bajek w wersji, która szanuje równouprawnienie. Bajki w nowej wersji mają być wolne od stereotypów i opowiedziane językiem czerpiącym z nurtu porozumienia bez przemocy.

Marek Lapis: „Swoimi zdjęciami nie opisuję, lecz zadaje pytania

www.fotopolis.pl | 2019-01-04


„Biało-czerwona”, wieloletni projekt społeczny fotodokumentalisty Marka Lapisa, opisuje wizualnie funkcjonowanie barw białej i czerwonej w świadomości społeczeństwa polskiego. Autor planuje zamknąć projekt w postaci książki fotograficznej, przedstawiającej wybrane kadry realizowane podczas dziewięci

Rude Rude Girl o spektaklu Miłosc szuka mieszkania

agnieszkamalgorzata.blogspot.com | 2019-01-01


Miłość. Nie przeszkadzać! Pewnie nigdy nie zetknęłabym się ze sztuką Jerzego Jurandota, gdyby nie Teatr Ekipa. Grupa złożona z młodych, bardzo zdolnych aktorów postanowiła tchnąć ducha w to zapomniane dzieło. (...)

Afisz Teatralny o Miłości

www.afiszteatralny.pl | 2019-01-01


Miłość szuka mieszkania pióra Jerzego Jurandota to historia prawdziwej miłości, która rodzi się w niespodziewanych okolicznościach. Niby zwyczajna opowiastka, a jednak ze względu na okoliczności powstania staje się dziełem wzruszającym.

Marek Lapis wydaje “Biało-Czerwoną”

tenpoznan.pl | 2018-12-20


Znany poznański fotograf i laureat wielu nagród Marek Lapis wydaje autorską książkę fotograficzną – dokumentalny projekt zatytułowany “Biało-Czerwona”. „Biało-czerwona” to wieloletni projekt społeczny Marka Lapisa, który opisuje za pomocą często zaskakujących obrazów, jak w świadomości społeczeństwa

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” czyli rymowany poczet władców Polski

wprawo.pl | 2018-12-18


Przekonacie się sami, biorąc do ręki tę książkę, że historia wcale nie musi być nudna!

Wesprzyjmy Marka Lapisa w druku autorskiej książki „Biało-Czerwona”

www.zpaf.pl | 2018-12-14


Autor wraz z Okręgiem Wielkopolskim ZPAF przygotowują wydawnictwo fotograficzne. Na portalu Polak Potrafi do 21 stycznia 2019 trwa akcja crowdfundingowa. Gorąco popierając, przekazujemy więc apel z prośbą o wsparcie!

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka”: historia Polski na wesoło!

rzeszow24.pl | 2018-12-09


Rymowany poczet królów i książąt Polski „Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” to książka, napisana przez Justynę Janiszewską i Joannę Olszańską. Autorki chcą wydać jej pierwsze egzamplarze i dlatego rozpoczęły akcję na portalu PolakPotrafi.pl, są już bliskie zebrania pełnej kwoty.

Świdniczanin wystartuje w morderczym maratonie!?

mojaswidnica.pl | 2018-12-09


Listwianka, obwód irkucki, Rosja. Od rodzinnego domu dzieli Cię ponad 7000 km. Musisz pokonać jedną z najtrudniejszych tras maratonu na świecie mierząc się z arcytrudnymi warunkami atmosferycznymi, gdzie temperatura spada nawet do -35 Celsjusza, a tuż obok szaleje przeszywający mroźny wiatr!

Bielszczanka chce wydać rymowany poczet królów i książąt Polski

rozrywka.bielsko.info | 2018-12-09


Joanna Olszańska z Wadowic i Justyna Janiszewska z Bielska-Białej stworzyły poczet królów i książąt Polski. \"Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” jest bogato ilustrowaną książką z rymowanymi wierszami opisującymi życie władców naszego kraju.

Piwny Misiek walczy o sklep przy Światowida

tustolica.pl | 2018-12-07


"Mieszkaniec Białołęki i miłośnik chmielowego trunku szuka wśród sąsiadów wsparcia w otwarciu na nowo piwnej piwnicy przy Światowida. Publiczne zbieranie pieniędzy na własny biznes staje się ostatnio coraz modniejsze. Czy taki pomysł na biznesplan zyska wsparcie mieszkańców?"

Stara, zgarbiona i pomarszczona czarownica to mit

www.czasswiecia.pl | 2018-12-06


W XVII i XVIII wieku ludzie wierzyli w ucieleśnienie diabła. O czary mógł być oskarżony każdy. Po procesie, którego nierozłączną częścią były tortury, tysiące ludzi ginęło na stosie - również w naszej okolicy: w Grucznie, Nowem, Komorsku i Płochocinie.

Dom pracy młodzieży resocjalizowanej

pion.pl | 2018-12-05


Fundacja „Małymi Oczami” działa od 2013 roku na rzecz dzieci i młodzieży, wspierając ich rozwój społeczny i emocjonalny, rozwój talentów oraz postępów edukacyjnych przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu.

Sala Marzeń – wesprzyj nowy projekt Berserkers Team

www.mmarocks.pl | 2018-12-04


Zobaczcie najnowszy projekt jednej z największych stajni w Polsce jeśli chodzi o zawodników MMA, Berserkers Team – Sala Marzeń. Przedsięwzięcie dotyczy stworzenia nowej sali do treningów dla zarówno doświadczonych już zawodników, jak i początkujących czy dzieci.

Strefa kultury: „Miłość szuka mieszkania”

www.rdc.pl | 2018-12-03


Miłość szuka mieszkania” to komedia J.Jurandota z getta. Gościem Cezarego Polaka byli Jan Naturski, reżyser oraz aktorzy Dagmara Bąk i Jędrzej Taranek.

Poranek RDC: „Cambodjana”

www.rdc.pl | 2018-12-03


W audycji opowieść o zapomnianej misji UNTAC w Kambodży, podczas której Żołnierze Wojska Polskiego stoczyli pierwszą bitwę po II Wojnie Światowe. O tej nieznanej historii powstaje film, o którym opowiadał w „Poranku RDC” Michał Owerczuk – twórca filmu.

Czarownice płonęły na stosie w majestacie prawa

plus.expressbydgoski.pl | 2018-12-01


Z kobietą wiąże się tajemnica narodzin. Ale z tym wiąże się nieczystość i seksualność. A skoro kobieta jest z natury słaba - tak uważano i wielu myśli tak do dziś - jest podatniejsza na to, by oddać się diabłu, choćby po to, by zaspokoić swoje żądze - mówi Bożena Ronowska, która naukowo zajmuje się

Dagmara Bąk w radiu RDC

www.rdc.pl | 2018-11-30


Nagranie rozmowy aktorki Dagmary Bąk z Cyrylem Skibą w radiu RDC. O Polak Potrafi, Miłość szuka mieszkania i Vladimirze :) .

Z kącika książkowego – patronujemy nowej publikacji!

radioaoi.pl | 2018-11-28


Po długim okresie ciszy coś się dzieje! Chcieliśmy ogłosić, że nasze radio objęło patronat i wspiera projekt wydania książki Katarzyny Kyasarin Kolonko pod tytułem „Samane – iluzja”.

Co Cię czeka, jeśli chcesz napisać i opublikować własną książkę? Na przykładzie Apokalipki

izarowski.pl | 2018-11-23


Skończyłeś pisać książkę? Świetnie, ale co dalej? Napisanie książki jest wykonalne (Izarowscy: Apokalipka przecież powstała). W wielu miejscach możesz dowiedzieć się jak to zrobić – za darmo lub odpłatnie i tutaj też kiedyś o tym poczytasz, ale co potem?

6-cio latka z Zamościa wydaje książkę!

www.ezamosc.pl | 2018-11-23


Sześciolatka wymyśla opowieść, siedemnastolatka robi do niej ilustracje, a tata młodszej z artystek pisze na podstawie tego książkę! To prawdziwa Apokalipka.

6-cio latka z Zamościa wydaje książkę!

www.kawerna.pl | 2018-11-23


„Izarowscy: Apokalipka” to niezwykła opowieść o losach dziewczynki – Julki, która próbuje uratować świat od potworów! Dlaczego? Bo nie ma się z kim bawić! Bo nie chce iść do pierwszej klasy sama! I na złość mamie!

Przedsiębiorca to styl życia

www.przedsiebiorcatostylzycia.pl | 2018-11-23


Pan Buźka sam może zdziałać wiele, ale ma marzenie by zrobić jeszcze więcej. Aby zrobić show jakiego jeszcze w Polsce nie było potrzebuje wsparcia osób, dla których wartość uśmiechu dziecka nie ma ceny oraz takich, który rozumieją siłę pasji i dążenia do realizacji marzeń.

Zamość! 6-cio latka wydaje książkę!

tomaszowski.com.pl | 2018-11-23


Sześciolatka wymyśla opowieść, siedemnastolatka robi do niej ilustracje, a tata młodszej z artystek pisze na podstawie tego książkę! To prawdziwa Apokalipka!

Audycja Wjechało #34 – Probosz, Błachut, Rogóż o UltraKolarstwie i nie tylko

weszlo.fm | 2018-11-23


Gościem #wjechało był Radek Rogóż, przygotowujący się do startu w Race Across America, ale… no właśnie, jak z ultramaratonów zeszliśmy na szklanki z gołymi babami i halucynacje z hawajskimi tancerkami, to wiemy tylko my;) Sprawdźcie sami! Playlista: Carlos Santana – Evil Ways 1969 Woodstock Rod Stew

Sześciolatka z Zamościa wydaje książkę!

www.kurierzamojski.pl | 2018-11-23


Sześciolatka wymyśla opowieść, siedemnastolatka robi do niej ilustracje, a tata młodszej z artystek pisze na podstawie tego książkę! To prawdziwa Apokalipka! Tak właśnie powstawała publikacja Izarowscy: Apokalipka czyli Julka Dziwadełko i przygody z potworami.