Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Animator wspiera Pana Buźkę

animatorcenter.com | 2018-11-16


Bartosz Gembski – magik, komik, animator i konferansjer na eventach. Trener szkoleń Iluzja w Animacji i autor książki “Muzyka, Mikrofon, Akcja!” Stworzył unikalny wizerunek sceniczny, Pana Buźkę, ubierając się w żółty frak i czarny cylinder. Przez lata wypracował swój własny styl, występując i bawią

Niech nudne lekcje historii przejdą do historii!

qlturka.pl | 2018-11-15


Książka ta jest współczesną odpowiedzią na poczet Jana Matejki, który stał się inspiracją do jej powstania. Zawiera w sobie 51 edukacyjnych wierszy Joasi, oraz portrety królów i książąt Polski, które Justyna przedstawiła w lekko przekrzywionym zwierciadle.

Festiwal Ludzi z Pasją

ujot.fm | 2018-11-15


Halo, halo! Ludzie zakochani w pasji! Mamy coś dla Was! Ostatnio w poranku Natalii Krzywoń i Agnieszki Skibińskiej mogliście usłyszeć niesamowitą ekipę WhoMan!

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka”: historia Polski na wesoło!

www.rodzice.pl | 2018-11-15


Historia to jedna wielka przygoda. Opowiadania osnute na faktach z przeszłości w niczym nie ustępują baśniowym perypetiom książąt, którzy walczyli o księżniczki czy prawo do tronu. Dlaczego więc nie opowiadać jej dzieciom właśnie w ten sposób?

Recorre América para reencontrarse consigo misma

sipse.com | 2018-11-12


Hace mas de año y medio que empezó con su recorrido y ha visitado Canadá, EEUU y actualmente se encuentra en México.

PREMIERA / KSIĄŻKA / Apokalipka

nowastronapopkultury.blogspot.com | 2018-11-09


Na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl pojawił się bardzo ciekawy projekt. Chodzi o książkę \"Apokalipka\" autorstwa taty Łukasza i jego córeczki Anastazji. Oto historia powstania projektu...

Czarownice Himmlera

nietylkoczarownice.blogspot.com | 2018-11-08


Czego dotyczy projekt? Chodzi o cyfryzację i wydanie w formie albumu unikatowych rycin z XVI-XIX wieku, odnalezionych w zbiorach Archiwum Państwowego w Poznaniu (zespół: 53/975/0 - „Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy Sztafet Ochronnych Wydział Archiwalny - komórka do spraw badań procesów o czary”).

Świdniczanin chce pokonać zamarznięty Bajkał

swidnica24.pl | 2018-11-08


Baikal Ice Marathon uchodzi za jeden z najtrudniejszych biegów na świecie. Śmiałkowie, którzy zdecydują się w nim wystartować, muszą zmierzyć się z ponad 42-kilometrową trasą wytyczoną po zamarzniętej tafli najgłębszego jeziora świata – Bajkału.

Projekt Czarownice Himmlera

www.poldoc.pl | 2018-11-08


Projekt \"Czarownice Himmlera\", którego Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc jest patronem, dobiega końca. Przez miniony rok zespół wykonał następujące prace: -Digitalizacja i retusz graficzny rycin -Wstęp i komentarz do ilustracji -Projekt okładki i obwoluty

Wesprzyj projekt – „Czarownice Himmlera – z kartoteki procesów o czary”

historykon.pl | 2018-11-07


Nasz portal objął patronatem medialnym interesujący projekt naukowy, którego celem jest cyfryzacja i wydanie w formie albumu unikatowych rycin, odnalezionych w poznańskim archiwum pt.: „Czarownice Himmlera – z niemieckiej kartoteki procesów o czary”.

Stróże: Anielskie Tango i Cash od Jakuba Ćwieka

menway.interia.pl | 2018-11-05


Jakub Ćwiek - jeden z guru rodzimej popkultury - bierze się za serial! By jednak \"Stróże\" przenieśli się z kart książki na ekrany telewizorów, monitorów i smartfonów potrzebna jest Wasza pomoc!

Tajemnicza jednostka SS do spraw czarów. Czego Himmler szukał w dawnych aktach?

cozahistoria.pl | 2018-11-05


W 1935 roku prawa ręka wodza III Rzeszy, Heinrich Himmler, stworzył w Berlinie tajemnicze, ośmioosobowe H- Sonderkommando. Owocem pracy jednostki była obszerna kartoteka opisująca przypadki czarostwa praktycznie na całym świecie. W jakim celu Niemcy prowadzili tak obszerną dokumentację?

Czarownice Himmlera

www.dualtone.net | 2018-11-05


Film promujący zbiórkę publiczną na wydanie albumu zawierającego unikatowe grafiki pochodzące z tzw. niemieckiej kartoteki procesów o czary, która po II wojnie światowej została odnaleziona na terenie Polski. Kartoteka powstała w latach 1935-1944 na polecenie Heinricha Himmlera i stanowi zbiór akt o

Zrodzeni do szabli w TV Polonia

halopolonia.tvp.pl | 2018-11-02


Film „Zrodzeni do szabli”- jest to pierwszy projekt, który promuje tradycję polskiej szabli (od 24:18)

Spójrz na Dolny Śląsk z góry. Projekt Wysoki Śląsk ma już rok

fotoblogia.pl | 2018-11-02


Tycjan Trzpioła i Katarzyna Makowska są autorami projektu \"Wysoki Śląsk\". Od roku podróżują po województwie w poszukiwaniu ciekawych kadrów z lotu ptaka i pokazują piękno regionu z nowej perspektywy.

Poznań. Wesprzyj Wikingów na portalu Polakpotrafi

www.e-teatr.pl | 2018-10-31


Grupa Teatralna \"Wikingowie\", nad którą opiekę przejęła nowo powstała Fundacja Na Marginesie, dostała niebywałą szansę aby zaprezentować jeden ze swoich spektakli (\"Powrót Wikingów\") na Festival Error 2018 w Bratysławie. Jest to festiwal Teatrów Bezdomnych, jedyny tego typu festiwal w Europie i praw

Wikingowie w Bratysławie

www.dziennikteatralny.pl | 2018-10-31


Grupa Teatralna \"Wikingowie\", nad którą opiekę przejęła nowo powstała Fundacja NA MARGINESIE, dostała niebywałą szansę aby zaprezentować jeden ze swoich spektakli (\"Powrót Wikingów\") na FESTIVAL ERROR 2018 w Bratysławie.

Powstaje film o weteranach misji w Kambodży można pomóc na PolakPotrafi.pl

audycje.tokfm.pl | 2018-10-31


Gościem Aleksandry Dziadykiewicz jest Michał Owerczuk, dziennikarz, podróżnik i reżyser filmu \"Cambodjana\", czyli produkcji, która opowiada o mało znanym epizodzie, czyli o pierwszej bitwie od II Wojny Światowej, jaką stoczyli polscy żołnierze.

O Księdze na Inne Życie

innezycie.com | 2018-10-25


\"Na świecie wciąż żyją czarownice. To potomkinie tych, którym kiedyś udało się uciec od stosów. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o jednej z nich…\"

Edukacja przez zabawę, czyli kosmiczne puzzle dla Twojego Malucha

qlturka.pl | 2018-10-24


Dziecko poznaje świat od pierwszych chwil życia – to od dorosłych zależy, jak rozwojowy dla niego będzie kontakt z otoczeniem. Zabawa z małym człowiekiem to dla rodziców nie lada wyzwanie dlatego warto podejść do niego mądrze i kreatywnie.

Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”

www.fotopolis.pl | 2018-10-23


“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE.

PetBred – portal dla wielbicieli zwierząt

www.startupmag.pl | 2018-10-23


Na platformie PolakPotrafi pojawił się projekt portalu PetBred, który wychodzi naprzeciw realnym problemom wielbicieli zwierząt. Do grupy wielbicieli zwierząt zaliczani są nie tylko właściciele różnych gatunków, ale też ich wielbiciele i osoby, którym nie jest obojętny ich los.

Uroczyste otwarcie polskiej szkoły w Kambodży

www.tvp.info | 2018-10-23


Polscy żołnierze z misji Organizacji Narodów Zjednoczonych, którzy walczyli o wolność Kambodży, zostali uhonorowani przez jej mieszkańców nadaniem miejscowej szkole nazwy „Polskich żołnierzy, weteranów misji pokojowej UNTAC 1992-93”.

Polscy weterani pomagają zbudować szkołę w Kambodży. Są tam bohaterami

wiadomosci.wp.pl | 2018-10-22


W Polsce nie pamięta o nich prawie nikt. Ale w Kambodży do dziś są bohaterami. Imię polskich żołnierzy z misji ONZ będzie tam nosić nowa szkoła. Szkoła, którą sami pomagają budować.

Polish UN military mission to have a documentary

polandinenglish.info | 2018-10-22


Plans are underway to release a documentary “Cambodjana” showing Polish soldiers’ experiences during Poland’s long-forgotten peacekeeping operation in Cambodia.

Puzzle kosmiczne i książka dla dzieci – Wesprzyj projekt Mam

kreatywnymokiem.pl | 2018-10-21


Uwielbiam wspierać kobiety, szczególnie mamy w ich działaniach, rozwoju, twórczych działań dla dzieci. Kto wie lepiej od rodzica, co zaciekawi dziecko? Poznaj bliżej projekt, który bez wsparcia innych nie ujrzy światła dziennego! Daj szanse swojemu dziecku na świetna pomoc edukacyjną.

Wesprzyj projekt Pix.House. Ma powstać serię książek o Polsce

fotoblogia.pl | 2018-10-16


Wykrota, Jeziorek, Liboska i Orłowski - fotografowie dokumentaliści chcą wydać serię dzienników opowiadających o naszym kraju. Możesz wesprzeć ich projekt i zakupić jeden, lub wszystkie

Pomóż w wydaniu serii książek fotograficznych opowiadających o naszym kraju

www.fotopolis.pl | 2018-10-16


PIX.HOUSE potrzebuje Twojej pomocy. Ruszył już wyjątkowy projekt, którego celem jest zebranie odpowiednich funduszy na druk fotograficznej serii wydawniczej o Polsce autorstwa Wykroty, Jeziorka, Liboski i Orłowskiego – cenionych polskich dokumentalistów.

Poznań. Wesprzyj Wikingów na portalu Polakpotrafi

www.e-teatr.pl | 2018-10-15


Grupa Teatralna \"Wikingowie\", nad którą opiekę przejęła nowo powstała Fundacja Na Marginesie, dostała niebywałą szansę aby zaprezentować jeden ze swoich spektakli (\"Powrót Wikingów\") na Festival Error 2018 w Bratysławie. Jest to festiwal Teatrów Bezdomnych, jedyny tego typu festiwal w Europie i praw

Kapitan i Admirał. Przygoda i Przypał.

www.radioram.pl | 2018-10-11


Kapitan Szymon Przebinda i Admirał Eryk Krysowski opowiedzieli w Podróżach z Radiem RAM o Jakucji i Senegalu. Do studia przyszli z globusem i w strojach ze swoich prezentacji. Tylko na globusie widać, że z Jakucji najkrótsza droga powrotna do Europy wiedzie przez Biegun Północny.