Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Dagmara Bąk w radiu RDC

www.rdc.pl | 2018-11-30


Nagranie rozmowy aktorki Dagmary Bąk z Cyrylem Skibą w radiu RDC. O Polak Potrafi, Miłość szuka mieszkania i Vladimirze :) .

Z kącika książkowego – patronujemy nowej publikacji!

radioaoi.pl | 2018-11-28


Po długim okresie ciszy coś się dzieje! Chcieliśmy ogłosić, że nasze radio objęło patronat i wspiera projekt wydania książki Katarzyny Kyasarin Kolonko pod tytułem „Samane – iluzja”.

Co Cię czeka, jeśli chcesz napisać i opublikować własną książkę? Na przykładzie Apokalipki

izarowski.pl | 2018-11-23


Skończyłeś pisać książkę? Świetnie, ale co dalej? Napisanie książki jest wykonalne (Izarowscy: Apokalipka przecież powstała). W wielu miejscach możesz dowiedzieć się jak to zrobić – za darmo lub odpłatnie i tutaj też kiedyś o tym poczytasz, ale co potem?

6-cio latka z Zamościa wydaje książkę!

www.ezamosc.pl | 2018-11-23


Sześciolatka wymyśla opowieść, siedemnastolatka robi do niej ilustracje, a tata młodszej z artystek pisze na podstawie tego książkę! To prawdziwa Apokalipka.

Zamość! 6-cio latka wydaje książkę!

tomaszowski.com.pl | 2018-11-23


Sześciolatka wymyśla opowieść, siedemnastolatka robi do niej ilustracje, a tata młodszej z artystek pisze na podstawie tego książkę! To prawdziwa Apokalipka!

6-cio latka z Zamościa wydaje książkę!

www.kawerna.pl | 2018-11-23


„Izarowscy: Apokalipka” to niezwykła opowieść o losach dziewczynki – Julki, która próbuje uratować świat od potworów! Dlaczego? Bo nie ma się z kim bawić! Bo nie chce iść do pierwszej klasy sama! I na złość mamie!

Sześciolatka z Zamościa wydaje książkę!

www.kurierzamojski.pl | 2018-11-23


Sześciolatka wymyśla opowieść, siedemnastolatka robi do niej ilustracje, a tata młodszej z artystek pisze na podstawie tego książkę! To prawdziwa Apokalipka! Tak właśnie powstawała publikacja Izarowscy: Apokalipka czyli Julka Dziwadełko i przygody z potworami.

Przedsiębiorca to styl życia

www.przedsiebiorcatostylzycia.pl | 2018-11-23


Pan Buźka sam może zdziałać wiele, ale ma marzenie by zrobić jeszcze więcej. Aby zrobić show jakiego jeszcze w Polsce nie było potrzebuje wsparcia osób, dla których wartość uśmiechu dziecka nie ma ceny oraz takich, który rozumieją siłę pasji i dążenia do realizacji marzeń.

Audycja Wjechało #34 – Probosz, Błachut, Rogóż o UltraKolarstwie i nie tylko

weszlo.fm | 2018-11-23


Gościem #wjechało był Radek Rogóż, przygotowujący się do startu w Race Across America, ale… no właśnie, jak z ultramaratonów zeszliśmy na szklanki z gołymi babami i halucynacje z hawajskimi tancerkami, to wiemy tylko my;) Sprawdźcie sami! Playlista: Carlos Santana – Evil Ways 1969 Woodstock Rod Stew

Czarownice Himmlera – z kartoteki procesów o czary / Himmler’s witches – from witchcraft process files

tropicielehistorii.pl | 2018-11-22


W dzieciństwie niemal każdy z nas z zapartym tchem czytał lub słuchał opowieści, w których czarnym charakterem była zazwyczaj zgarbiona i szpetna, latająca na miotle staruszka ciesząca się towarzystwem czarnego kota. Właśnie taki obraz czarownicy utrwalił się w kulturze popularnej i niewielu z nas z

ORZEŁ CZY RESZKA? ZACZĘŁO SIĘ OD MIESZKA

beskidzkamama.pl | 2018-11-21


Wesoło rymowana książka autorstwa Justyny Janiszewskiej i Joanny Olszańskiej, uchyla rąbka tajemnicy i odpowiada na wiele, nurtujących dzieci, pytań- dlaczego Jadwigę ogłoszono świętą? Czego wstydził się Bolesław Wstydliwy? Czy Łokietek sięgał komuś do łokcia? I jak często Pobożny zmawiał pacież? Tyle pytań!

Slide challenge. Najwyższe wodospady im nie straszne.

menway.interia.pl | 2018-11-20


Grupa pięciu przyjaciół przypadkowo wpadła na ambitny i nowatorski plan. Chcą jako pierwsza ekipa z Polski, a być może z całego świata, zdobyć dziesięć najwyższych wodospadów świata i zjechać z nich na linach.

Czarownica. Ofiara Gutenberga i prawa

www.wiestanczyispiewa.pl | 2018-11-19


Czarownica to nie tylko dom z piernika i wielgachny nochal. To przede wszystkim człowiek. Być może to Twoja sąsiadka. Albo listonoszka, która przynosi babci emeryturę (no, dobra, przesada. Na pewno wyczarowałaby więcej pieniędzy). Skąd się wziął lęk przed czarownicami? Co z tym wszystkim wspólnego m

Czarownice Himmlera

tvcsw.info | 2018-11-17


Zapomniane dokumenty pochodzących z czasów II wojny światowej skłoniły Bożenę Ronowską z Terespola do działania: chce wydać album \"Czarownice Himmlera\". Jak można pomóc i czego dotyczy cały projekt? Obejrzyj naszą rozmowę uzupełnioną o wyjątkowy film.

Fascynująca pasja Oli

lo-tomaszow.pl | 2018-11-16


Wiele jeszcze nie wiemy o naszych koleżankach i kolegach. Tymczasem ich pozaszkolne zainteresowania nie tylko zaskakują swoją niezwykłością, ale bywają też prostą, choć wymagającą pracy drogą do sukcesu. Tak właśnie jest w przypadku Aleksandry Jędrzejewskiej- uczennicy klasy II c, która została ilus

Animator wspiera Pana Buźkę

animatorcenter.com | 2018-11-16


Bartosz Gembski – magik, komik, animator i konferansjer na eventach. Trener szkoleń Iluzja w Animacji i autor książki “Muzyka, Mikrofon, Akcja!” Stworzył unikalny wizerunek sceniczny, Pana Buźkę, ubierając się w żółty frak i czarny cylinder. Przez lata wypracował swój własny styl, występując i bawią

Czarownice to nie bajka

www.wiestanczyispiewa.pl | 2018-11-16


Dla nas żyjących w XXI w. świat jest o wiele prostszy do zrozumienia, wiemy o nim to, czego nie wiedzieli ludzie żyjący we wcześniejszych wiekach. Jedyna czarownica budząca grozę i przestrach to ta, obecna w bajkach, legendach, filmach i komiksach. Zwykle te obrazy są prześmiewcze i nadzwyczaj mocno

Festiwal Ludzi z Pasją

ujot.fm | 2018-11-15


Halo, halo! Ludzie zakochani w pasji! Mamy coś dla Was! Ostatnio w poranku Natalii Krzywoń i Agnieszki Skibińskiej mogliście usłyszeć niesamowitą ekipę WhoMan!

Niech nudne lekcje historii przejdą do historii!

qlturka.pl | 2018-11-15


Książka ta jest współczesną odpowiedzią na poczet Jana Matejki, który stał się inspiracją do jej powstania. Zawiera w sobie 51 edukacyjnych wierszy Joasi, oraz portrety królów i książąt Polski, które Justyna przedstawiła w lekko przekrzywionym zwierciadle.

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka”: historia Polski na wesoło!

www.rodzice.pl | 2018-11-15


Historia to jedna wielka przygoda. Opowiadania osnute na faktach z przeszłości w niczym nie ustępują baśniowym perypetiom książąt, którzy walczyli o księżniczki czy prawo do tronu. Dlaczego więc nie opowiadać jej dzieciom właśnie w ten sposób?

Recorre América para reencontrarse consigo misma

sipse.com | 2018-11-12


Hace mas de año y medio que empezó con su recorrido y ha visitado Canadá, EEUU y actualmente se encuentra en México.

PREMIERA / KSIĄŻKA / Apokalipka

nowastronapopkultury.blogspot.com | 2018-11-09


Na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl pojawił się bardzo ciekawy projekt. Chodzi o książkę \"Apokalipka\" autorstwa taty Łukasza i jego córeczki Anastazji. Oto historia powstania projektu...

Świdniczanin chce pokonać zamarznięty Bajkał

swidnica24.pl | 2018-11-08


Baikal Ice Marathon uchodzi za jeden z najtrudniejszych biegów na świecie. Śmiałkowie, którzy zdecydują się w nim wystartować, muszą zmierzyć się z ponad 42-kilometrową trasą wytyczoną po zamarzniętej tafli najgłębszego jeziora świata – Bajkału.

Czarownice Himmlera

nietylkoczarownice.blogspot.com | 2018-11-08


Czego dotyczy projekt? Chodzi o cyfryzację i wydanie w formie albumu unikatowych rycin z XVI-XIX wieku, odnalezionych w zbiorach Archiwum Państwowego w Poznaniu (zespół: 53/975/0 - „Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy Sztafet Ochronnych Wydział Archiwalny - komórka do spraw badań procesów o czary”).

Projekt Czarownice Himmlera

www.poldoc.pl | 2018-11-08


Projekt \"Czarownice Himmlera\", którego Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc jest patronem, dobiega końca. Przez miniony rok zespół wykonał następujące prace: -Digitalizacja i retusz graficzny rycin -Wstęp i komentarz do ilustracji -Projekt okładki i obwoluty

Wesprzyj projekt – „Czarownice Himmlera – z kartoteki procesów o czary”

historykon.pl | 2018-11-07


Nasz portal objął patronatem medialnym interesujący projekt naukowy, którego celem jest cyfryzacja i wydanie w formie albumu unikatowych rycin, odnalezionych w poznańskim archiwum pt.: „Czarownice Himmlera – z niemieckiej kartoteki procesów o czary”.

Tajemnicza jednostka SS do spraw czarów. Czego Himmler szukał w dawnych aktach?

cozahistoria.pl | 2018-11-05


W 1935 roku prawa ręka wodza III Rzeszy, Heinrich Himmler, stworzył w Berlinie tajemnicze, ośmioosobowe H- Sonderkommando. Owocem pracy jednostki była obszerna kartoteka opisująca przypadki czarostwa praktycznie na całym świecie. W jakim celu Niemcy prowadzili tak obszerną dokumentację?

Czarownice Himmlera

www.dualtone.net | 2018-11-05


Film promujący zbiórkę publiczną na wydanie albumu zawierającego unikatowe grafiki pochodzące z tzw. niemieckiej kartoteki procesów o czary, która po II wojnie światowej została odnaleziona na terenie Polski. Kartoteka powstała w latach 1935-1944 na polecenie Heinricha Himmlera i stanowi zbiór akt o

Stróże: Anielskie Tango i Cash od Jakuba Ćwieka

menway.interia.pl | 2018-11-05


Jakub Ćwiek - jeden z guru rodzimej popkultury - bierze się za serial! By jednak \"Stróże\" przenieśli się z kart książki na ekrany telewizorów, monitorów i smartfonów potrzebna jest Wasza pomoc!

Zrodzeni do szabli w TV Polonia

halopolonia.tvp.pl | 2018-11-02


Film „Zrodzeni do szabli”- jest to pierwszy projekt, który promuje tradycję polskiej szabli (od 24:18)