Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

RMF FM: Pasjonaci chcą ruszyć do Nepalu śladami dawnych wypraw

www.rmf24.pl | 2019-10-20


W latach 70. i 80. słynny jelcz wielokrotnie wyruszał w Himalaje i Karakorum na wyprawy polskich himalaistów. Teraz, po długiej przerwie, znów może dotrzeć do Nepalu. Jesienią przyszłego roku gotową już repliką wyprawowej ciężarówki trasę liczącą ponad 10000 kilometrów chcą pokonać pasjonaci...

GameSpace, czyli kolejna próba stworzenia telewizyjnego programu o grach wideo

polygamia.pl | 2019-10-18


Gdy startowała inicjatywa Polsat Games, pierwszego w Polsce kanału poświęconego wyłącznie grom wideo, nikt chyba nie spodziewał się, że będzie się ona cieszyć aż takim zainteresowaniem. Transmisja rozgrywek esportowych, stworzenie i promocja Ultraligi (turnieju League of Legends) czy wreszcie autors

Rozśpiewana zakonnica

bialystok.tvp.pl | 2019-10-18


Jej utwór „Nocą” ma blisko 80 tysięcy wyświetleń, a jej piosenki usłyszeć można w kilku rozgłośniach i na festiwalach. Mowa o zakonnicy - siostrze Julicie Zawadzkiej ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Siostra półtora roku temu odkryła, że swoim talentem może dzielić się z innymi, nag

Polskie Radio RDC - Południe z Animuszem: o akcji „Jelczem w Himalaje”

www.rdc.pl | 2019-10-17


Gośćmi audycji byli Arkadiusz Peryga – kierowca wyprawy „Jelczem w Himalaje” i Maciej Pietrowicz – inicjator projektu i uczestnik wyprawy 2020.

Radio Wrocław o nas

www.radiowroclaw.pl | 2019-10-15


To właśnie nim polscy himalaiści kilkadziesiąt lat temu jeździli zdobywać Lhotse, Broad Peak, Annapurnę czy Mount Everest. Po 40 latach historia ma szansę się powtórzyć. Grupa pasjonatów postanowiła zdobyć taki samochód, wyremontować go i ruszyć nim do Katmandu

We Wrocławiu powstaje nietypowa Kamasutra. Inicjatywę może wesprzeć każdy

www.tuwroclaw.com | 2019-10-14


Wrocławski projektant graficzny przygotowuje się do wydania ilustrowanego albumu Kamasutry, w którym znajdą się wiersze Moniki Lipińskiej-Pawełek. Wspólnie zbierają fundusze na ten projekt. Nietuzinkowy, ilustrowany album z poezją powstaje we Wrocławiu. To \"Kamasutra The Jonze\", którą autorzy, wroc

Śladami Uczestników - Radio Złote Przeboje - Jelczem w Himalaje 13 października 2019

soundcloud.com | 2019-10-13


Zapraszamy do odsłuchania audycji radiowa poświęconej projektowi \"Śladami uczestników\" oraz inicjatywie Jelczem w Himalaje - Jeżdżący Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu wyrusza w 2020 raz jeszcze do podnóża gór wysokich. Śladami Uczestników - Radio Złote Przeboje - Jelczem w Himalaje 13 paździe

Fotografowie potrzebują twojej pomocy. Możesz wesprzeć wartościowe książki

fotoblogia.pl | 2019-10-09


W ramach inicjatywy PIX.HOUSE, Michał Adamski, Michał Sita i Anna Pilawska-Sita sfinansowali wyprawy fotograficzne, przygotowanie tekstów i tłumaczenie 2 projektów. Niestety wydanie to już inna sprawa. Zobacz i wesprzyj wartościowy kawałek polskiej fotografii.

Polak potrafi i chce upiec chleb z prastarych gatunków zbóż. Taki chleb wypiekała święta Hildegarda

nto.pl | 2019-10-07


Mateusz Skibe z Dobrodzienia wraz z żoną Ulą założyli gospodarstwo ekologiczne. Teraz robią zbiórkę internetową, żeby zebrać pieniądze na wypiekanie tradycyjnego chleba.

Pix.house prosi o pomoc w wydaniu swoich nowych książek fotograficznych. Do końca akcji pozostało niewiele czasu!

poznan.naszemiasto.pl | 2019-10-06


Dodatkowe fundusze umożliwią poznańskim fotografom wydrukowanie dwóch wyjątkowych książek fotograficznych – „Pies o dwóch ogonach” Michała Adamskiego i „Cu Chi Tunnels Restoration Report” Michała Sity i Anny Pilawskiej-Sity.

Wesprzyjmy PIX. HOUSE w wydaniu dwóch nowych książek fotograficznych

zpaf.pl | 2019-10-06


„Pies o dwóch ogonach” Michała Adamskiego „Cu Chi Tunnels Restoration Report” Michała Sity i Anny Pilawskiej-Sity Na portalu Polak Potrafi do 30 października 2019 trwa akcja crowdfundingowa Gorąco popierając, przekazujemy apel z prośbą o wsparcie!

Jelcz Himalajski pod Muzeum Sentymentów

muzeumsentymentow.pl | 2019-10-03


W minioną niedzielę, tj. 29 września 2019 roku pod Muzeum Sentymentów mieliśmy okazję spotkać się z nietypowym na obecne czasy klasykiem, ale niegdyś bardzo popularną polską ciężarówką – Jelczem serii 300. Model, który mogliśmy oglądać to replika ciężarówki, która woziła polskich himalaistów...

Kalendarz wspinaczkowy - Images of Passion Marcina Ciepielewskiego

www.optyczne.pl | 2019-10-03


Marcin Ciepielewski, fotograf wspinaczkowy oraz autor opublikowanego na naszym portalu testu plecaka Lowepro Powder BP 500 AW organizuje zbiórkę. Jej celem jest stworzenie i wydanie autorskiego kalendarza. Nagrodą za wsparcie projektu jest jego egzemplarz.

Jelczem w Himalaje – wesprzyj wyprawę z Jeleniej Góry do Nepalu!

gorskiewyrypy.pl | 2019-10-02


Ostatnio głośno zrobiło się o projekcie „Jelczem w Himalaje”. Projekt zakłada pokonanie ponad 10 000 kilometrów z Polski do Nepalu odrestaurowanym samochodem ciężarowym. Podróż ma się wpisać w Jubileusz 40-tej rocznicy pierwszego w historii zimowego zdobycia szczytu Mount Everest przez Polaków.

Kalendarz 2020 z pięknymi zdjęciami Marcina Ciepielewskiego. Zachęcamy do wsparcia projektu!

wspinanie.pl | 2019-10-02


Jeśli zastanawiacie się, co sprawić najbliższym na świąteczny prezent, mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia – kalendarz na rok 2020 z pięknymi zdjęciami wspinaczkowymi autorstwa Marcina Ciepielewskiego.

Kalendarz wspinaczkowy 2020 - wspieramy projekt Marcina Ciepielewskiego

www.goryonline.com | 2019-10-02


Mało kto tak naprawdę zdaje sobie z tego sprawę, ale wspinanie niemal od początku swojego istnienia powiązane było ze sztuką, początkowo przede wszystkim z literaturą, rycinami Gustava Dore dokumentującymi tragedię na Matterhornie, czy wreszcie słynną wyprawą Auguste\'a Bisson...

Gra strategiczno-ekonomiczna, w którą gram już dziewięć lat

joemonster.org | 2019-10-02


Jako nastolatek lubiłem grać w gry strategiczne. W pszczelarstwie zauważyłem podobne elementy. Może dlatego zajmowanie się pszczołami stało się moją pasją.

Jesień życia na ekranie

prestizszczecin.pl | 2019-10-01


Przed nami kolejna premiera filmu ze Szczecinem w tle. W sierpniu w naszym mieście nakręcono sceny do produkcji pt. „Nikt” w reżyserii Dominika Czecha.

Pomóż w wydaniu nowych książek fotograficznych Michała Adamskiego oraz Michała Sity i Anny Piławskiej

www.fotopolis.pl | 2019-10-01


“Pies o dwóch ogonach” oraz “Cu Chi Tunnels Restoration Report” to dwa wyjątkowe projekty, która już niebawem mają szansę ukazać się w formie książkowej nakładem wydawnictwa Pix.House. Zbiórka w serwisie Polakpotrafi to szansa na zakup publikacji w przedsprzedaży i wsparcie ostatniej fazy prac.

Pomóż wydać nowe książki fotograficzne

kulturalnemedia.pl | 2019-10-01


Fundacja PIX.HOUSE wydaje dwie nowe książki fotograficzne. Potrzebna jednak Wasza pomoc, aby zebrać brakujące fundusze na dokończenie prac.

Chcą dojechać Jelczem… w Himalaje, jak za starych dobrych lat!

www.gosc.pl | 2019-09-30


Polski Jelcz ponad 40 lat temu przewoził w najwyższe góry świata naszych wspinaczy podczas złotej ery polskiego himalaizmu. Teraz ma szansę ponownie wyruszyć na taką trasę. I nie chodzi o wyzwanie dla wyzwania.

Wizyta przyjaciół z Bad Harzburg i Puszczykowa

podszrenica.info | 2019-09-29


Po części oficjalnej nastąpił przejazd do stacji turystycznej Orle. Cały czas towarzyszył nam ciężarowy Jelcz 315. Taki sam jakim w 1979 roku w Himalaje wybrali się śmiałkowie z Jeleniej Góry aby zdobyć szczyt Annapurna... Maciej Pietrowicz opowiadał z kolei o kulisach planowanej wyprawy - \"Jelczem.

Audycja w Radiowej Trójce 26 września 2019

soundcloud.com | 2019-09-26


aby dotrzeć na sam szczyt najwyższej góry świata trzeba było najpierw dotrzeć do Nepalu, a lot samolotem dla kilku osób i ogromne ilości sprzętu, który jest potrzebny do takiej wyprawy był niemożliwy ze względu na koszty

TVP3 FAKTY o naszej wyprawie ! :)

www.youtube.com | 2019-09-18


Zapraszamy do reportażu jaki ukazał sie w Faktach o poranku w TVP3. Arek Peryga nasz kierowca i mechanik wyprawy 2020 opowie o technicznych aspektach Jelcza :)

Wywiad w Menway interia

menway.interia.pl | 2019-09-16


Jelcz: Jeżdżący pomnik złotej ery polskiego himalaizmu Wspomniałeś o tegorocznej wyprawie dzieci tamtych himalaistów. Jak do niej doszło? - Tak, w kwietniu tego roku udało mi się namówić dzieci jednego z tragicznie zmarłych uczestników wyprawy z 1979 roku na wyjazd do Nepalu.

Jelczem w Himalaje. Rozmawiamy z pasjonatem, który zbiera pieniądze na wyprawę do Nepalu

natemat.pl | 2019-09-15


Maciej Pietrowicz to syn Jerzego Pietrowicza, który w roku 1979 uczestniczył w wyprawie na Annapurnę Południową. W złotej dekadzie, kiedy polscy himalaiści prześcigali w wysokogórskiej wspinaczce cały świat, do Nepalu jeździło się jelczami. I tak samo ma być w przyszłym roku.

Jesteśmy w Teleexpress!

www.youtube.com | 2019-09-13


To Jelcz Himalajski z Jeleniej Góry...

Jelczem w Himalaje

ratownictwogorskie.pl | 2019-09-12


To już się stało... ruszamy Jelczem w Himalaje!

Ten film w całości powstaje w Szczecinie. Porusza bardzo ważny temat

wszczecinie.pl | 2019-09-10


W ostatnich dniach sierpnia park im. Romana Łyczywka stał się miejscem realizacji nowego filmu, który w całości powstaje w Szczecinie. To dramat obyczajowy o roboczym tytule „Nikt”, w którym główną rolę kreuje Lech Dyblik.

NIEPRAWDOPODOBNE! Maria z Katowic jedzie na rowerze wzdłuż obu Ameryk!

www.se.pl | 2019-09-10


Rzuciła wszystko, wzięła rower i... pojechała do Ameryki! Na swoim jednośladzie chce pokonać dwa wielkie kontynenty z północy na południe. Maria Garus z Katowic ma za sobą podróż przez Amerykę Północną, teraz jest już w Ekwadorze!