Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

[video] Powstaje dokument o Żwirce i Wigurze. Organizatorzy zapytali Warszawiaków. Efekt dramatyczny

tysol.pl | 2018-09-02


Pytaliśmy Warszawiaków kim byli Żwirko i Wigura. Otrzymaliśmy bardzo dziwne odpowiedzi. Mówiono nam, ze to bohaterowie czeskiej kreskówki, mówiono nam, że to bohaterowie polskiej baśni, mówiono nam, że to Wikingowie z komiksu. Zdaliśmy sobie wtedy sprawę, ze projekt, którego dotknęliśmy (...)

Kameralnie w Dzień Niepodległości

www.filharmoniagorzowska.pl | 2018-08-31


...Szalenie trudno było wybrać zaledwie kilka pozycji. Nawiązując do ważnych wydarzeń historycznych, pragnęłam zaprezentować takie utwory jak na przykład: „Bogurodzica”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rozmaryn”, „My, pierwsza brygada”, „Serce w plecaku\"...

Znacie Larego Zębatkę? Rzeszowski sportowiec prowadzi zbiórkę pieniędzy na start w nietypowych zawodach triathlonowych

rzeszow.wyborcza.pl | 2018-08-29


Tomasz Kubiak, znany w Rzeszowie jako Lary Zębatka, rozpoczął zbiórkę pieniędzy, która ma na celu pomóc mu w starcie w prestiżowych zawodach triathlonowych, odbywających się w październiku na Hawajach, XTERRA World Championships. Rzeszowski sportowiec i prawdziwy ekspert w kwestii napraw rowerów...

Radio Wihajster - zintegrowani

prestiztrojmiasto.pl | 2018-08-29


W Aioli inspired by Gdańsk odbyła się impreza integracyjna Radia Wihajster. Nowe, internetowe radio z siedzibą w Gdyni przygotowuje się do swojej premiery w eterze, a impreza miała na celu przedstawienie redaktorów prowadzących audycje oraz muzycznych dźwięków, którymi słuchaczy będzie karmić Radio.

PROJEKT LARY’18

www.dayandnight.pl | 2018-08-28


Lary Zębatka, czyli m.in. twórca obozów treningowych i zawodnik w jednej osobie, aktywny bloger, wielokrotny uczestnik serii zawodów Xterra i przede wszystkim wielki miłośnik „dwóch kółek”, sam o sobie mówi...

Wywiad z zespołem projektu „Bajki kontra choroba”

legeartisskm.wordpress.com | 2018-08-26


Jakiś czas temu zachęcaliśmy Was do wsparcia projektu, którego pomysłodawcami są studenci SUM. W międzyczasie udało się zebrać wymaganą sumę na realizację pomysłu, jednak dalej możecie pomóc. Dzisiaj macie szansę dowiedzieć się trochę więcej o projekcie i o ludziach go tworzących.

Poranek Dwójki

www.polskieradio.pl | 2018-08-25


W sobotnim Folkowym Poranku Dwójki... spotkanie z Karoliną Cichą. Artystka wraz z aktorką i wokalistką Elżbietą Rojek zbiera właśnie pieniądze na wydanie płyty \"JEDEN / WIELE”. Mają się na niej znaleźć pieśni chwalebne pochodzące z różnych tradycji religijnych. [od 2 godziny 6 minuty]

Miesiąc został do V Wodzisławskiej Nocy Teatrów

www.radio90.pl | 2018-08-24


Wydarzenie, kiedy to w różnych miejscach Starego Miasta wystawiane są spektakle dla dzieci i dorosłych, zaplanowano na sobotę 15 września. Tegoroczny repertuar jest wyjątkowy, bo to nie tylko jubileuszowa edycja imprezy, ale i program ma wpisywać się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Bordello w TVP 3

poznan.tvp.pl | 2018-08-23


Bordello gościło w TVP 3 Poznań. Zapraszamy do oglądania. Należy przesunąć pasek na 01:19:00. Miłego przebywania z Bordello a Capello :)

Tworzymy Radio Zawiercie

zawiercianskie.pl | 2018-08-23


Zawiercie jest 50-tysięcznym miastem, jednym z powiatów w województwie śląskim. W naszym regionie swoje radio ma Będzin (57 tys. mieszkańców), Piekary Śląskie (55 tys.), Radomsko (48 tys.) czy Wieluń (23 tys.). W Zawierciu również może być radio. I powinno.

Jak wyjaśnić dziecku na czym polega jego choroba?

www.rynekzdrowia.pl | 2018-08-22


Dwaj studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Michał Smoczok i Krzysztof Starszak - wpadli na pomysł, aby wytłumaczyć dziecku, na czym polega jego choroba, za pośrednictwem bajek. Tak powstał projekt trzech książeczek: o białaczce, cukrzycy i astmie.

Jak wytłumaczyć choremu dziecku, co dzieje się z jego ciałem? Studenci SUM mają pomysł

katowice.wyborcza.pl | 2018-08-20


Jak oswoić strach przed szpitalem i operacją? Jak wytłumaczyć dziecku, na czym polega choroba? Michał Smoczok i Krzysztof Starszak, studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wymyślili, że najlepiej to zrobić, opowiadając dziecku bajkę. Tak powstał projekt trzech książeczek: o białaczce, cukrzycy i

Czwórka: Polskie Radio - Stacja nauka o DogAppi

www.polskieradio.pl | 2018-08-20


Audycja w Czwórka: Polskie Radio z prowadzącym Patrykiem Kuniszewskim, gdzie rozmawialiśmy o potrzebie aplikacji spacerowej dla właścicieli zwierząt. Miła, przyjazna atmosfera, dużo pytań i konkretnych odpowiedzi.

Bajki kontra choroba – projekt studentów SUM

gazetalekarska.pl | 2018-08-20


Jak wytłumaczyć ciężko choremu dziecku, co dzieje się z jego organizmem? Jak oswoić strach przed szpitalem i zabiegami medycznymi? Najlepiej opowiadając… bajkę.

Bielszczanin chce wbiec na najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner

wiadomosci.bielsko.info | 2018-08-20


Michał Marek jest mieszkańcem Bielska-Białej. Jego pasją jest bieganie po górach, a najbliższym celem jest wybieg na najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner (3798 m n.p.m.). Za pomocą serwisu PolakPotrafi.pl zorganizował akcję crowdfundingową, by zebrać wystarczające środki na ten cel.

Bajki kontra choroba

czasdzieci.pl | 2018-08-19


Nasze obawy, strach i lęk, biorą się często z niewiedzy. Nie jest tajemnicą, że obawiamy się nieznanego, a kiedy mamy zbiór informacji, zwłaszcza, gdy poparty jest doświadczeniem, pozwala to na racjonalne podejście do tematu i ograniczenie stresu.

Projekt ,,Bajki kontra choroba”

www.egodziecka.pl | 2018-08-16


Nasze obawy, strach i lęk, biorą się często z niewiedzy. Nie jest tajemnicą, że obawiamy się nieznanego, a kiedy mamy zbiór informacji, zwłaszcza, gdy poparty jest doświadczeniem, pozwala to na racjonalne podejście do tematu i ograniczenie stresu.

Projekt ,,Bajki kontra choroba”

www.egaga.pl | 2018-08-16


Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, dwaj studenci medycyny i młodzi naukowcy przygotowali projekt ,,Bajki kontra choroba”. Wspólnie z autorką – młodą mamą, pedagogiem oraz zdolnym i kreatywnym ilustratorem, stworzyli serię książeczek, która w przystępny sposób ma wyjaśnić dzieciom proces chorobowy...

Daj Głos #008: Zbiórki, reklamy i Simoleony

dajglospodcast.pl | 2018-08-16


Dziś odcinek szczególny, bo jego duża połowa poświęcona jest The Sims 4 i dodatkowi Psy i Koty! A oprócz tego: 🐾jak pomóc pieskom ze schroniska kupując zabawki 🐾o nowym, świetnym projekcie DogAppi na Polak Potrafi 🐾Co zrobić, gdy psa użądli pszczoła?

BAJKI KONTRA CHOROBA – WSPIERAMY PROJEKT!

luckymind.pl | 2018-08-15


Zaczęło się niewinnie: od maila z pytaniem, czy pomożemy… A jakże mogło być inaczej? Bardzo chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy charytatywne, szczególnie te poświęcone dzieciom. Jednak projekt Bajki kontra choroba to coś wyjątkowego.

Tycjan Trzpioła: „Stojąc na ziemi nie dostrzegamy otaczającej nas geometrii“

www.fotopolis.pl | 2018-08-14


O poszukiwaniu ciekawych lokacji, początkach przygody z dronami, doborze odpowiedniego sprzętu oraz wyczuciu i oczach dookoła głowy rozmawiamy z Tycjanem Trzpioła, fotografem, filmowcem, podróżnikiem i autorem projektu Wysoki Śląsk.

Swarzędzki zespół Bordello a\' Capello zbiera na wydanie płyty

radiopoznan.fm | 2018-08-13


Stali słuchacze Radia Poznań pewnie już na pamięć znają najnowszą piosenkę swarzędzkiej formacji Bordello a\' Capello pod tytułem \"Dobrze Wiem\", bo od kilku tygodni regularnie gości ona na antenie Radia Poznań.

Świętują 25-lecie istnienia, ale nie mają pieniędzy na wynajęcie sceny. Zorganizowali zbiórkę w internecie

kielce.wyborcza.pl | 2018-08-10


Starachowicki big-band Juniors Band z okazji 25-lecia istnienia chce zorganizować koncert w Muzeum Przyrody i Techniki. Ale nie mają pieniędzy na wynajęcie sceny, zorganizowali więc internetową zbiórkę

Czarownica. Anna Litwinek - recenzja

katarzynastec.wordpress.com | 2018-08-07


Kim jest współczesna czarownica? Czy genetyczny dar, który odziedziczyła, stanie się jej przekleństwem? W jaki sposób można władać magią? I czy da się ją okiełznać? Oto Anna Litwinek i jej fenomenalna powieść „Czarownica”.

Anna Litwinek chce wydać kontynuację powieści „Czarownica

www.granice.pl | 2018-08-06


Anna Litwinek w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Znak opublikowała powieść Czarownica – wciągającą powieść obyczajową, historię dziennikarki, Soni Hunamskiej, która bada tajemnicze pochówki w lokalnym kościele. Książka została dobrze przyjęta.

Sukces kampanii crowdfundingowej

www.fxmag.pl | 2018-08-06


Do naszej redakcji zgłosił się Adam Berger, autor zbiórki prowadzonej aktualnie na innej platformie crowdfundingowej - polakpotrafi.pl

Radomianka chce wydać książkę z Radomiem w tle.

radom.wyborcza.pl | 2018-08-03


Dwa lata temu ukazała się \"Czarownica\", debiutancka powieść Anny Litwinek. Teraz autorka na internetowej zbiórce gromadzi pieniądze na wydanie drugiego tomu powieści pod tytułem \"Polowanie\".

Artyści z Czech na festiwalu Numinosum

warsaw.czechcentres.cz | 2018-08-03


Numinosum Festival to wszechstronne folklorystyczne przeżycie: 3 dni koncertów i tradycyjnych potańcówek, warsztatów tanecznych, wokalnych i artystycznych oraz wieczorów opowieści.

Niewidzialne radio.

www.newsweek.pl | 2018-08-01


Wszyscy mówią, że Michał Jasiewicz jest kosmitą. I że jak coś wymyśli, musi się udać. Wymyślił, że założy internetowe Radio Wihajster.

Pomóż mysłowickiej wydać tomik wierszy

gazetamyslowicka.com | 2018-08-01


Wydanie książki nie jest łatwe. Skład tekstu, korekta, redakcja, dobranie ilustracji czy fotografii, projekt okładki, wreszcie druk. Gdy pisarz zdecyduje się wydać książkę własnym sumptem, jest jeszcze trudniej. Przed takim wyzwaniem stoi mysłowicka poetka Gabriela Kotas. Każdy z nas może pomóc.