Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Kontynuacja „Płatków śniegu” Doroty Jankowskiej z Rybnika

www.rybnik.com.pl | 2018-10-03


Późną jesienią 2017, rybnicka pisarka Dorota Jankowska opublikowała swój debiut literacki pt. „Płatki śniegu”. Powieść z elementami kryminału, dreszczowca, zabarwiona elementami sci-fi, zetknęła się ze sporym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami.

Ryszard Lemański chce pisać o bohaterstwie Kurpiów (wideo)

www.moja-ostroleka.pl | 2018-10-03


Autor pierwszego komiksu

Paulina Przybysz, Ras, Marek Pędziwiatr i inni, na nowym winylu od en2aka

trzaskiblog.wordpress.com | 2018-10-03


Wrocławski producent i DJ, absolwent Red Bull Music Academy 2013 w Nowym Jorku oraz połowa znakomitego duetu Przaśnik — en2ak, szykuje się do wydania swojego nowe albumu zatytułowanego \"Wstałem za wcześnie, nadal jestem pijany\".

Walczą o kawowe marzenia na Portalu Polak Potrafi

rzeszow.naszemiasto.pl | 2018-10-03


Basia, Gosia i Agata z Łańcuta, od kilkunastu dni zachęcają znajomych i inwestorów do wsparcia projektu Buka Cafe na portalu Polak Potrafi. Buka Cafe to pierwsza kawiarnia w Łańcucie, która w swojej ofercie będzie miała kawę parzoną metodami alternatywnymi...

Jeden/wiele. Karolina Cicha i jej podróż przez religie świata

www.polskieradio.pl | 2018-10-02


- Postanowiłam stworzyć utwory w wielu językach m.in. w hebrajskim, polskim, cerkiewno-słowiańskim, arabskim i rosyjskim. To będzie taki muzyczny ekumenizm, którego korzenie wciąż są na Podlasiu - mówiła Karolina Cicha.

Możesz wesprzeć powstanie komiksu o Kurpiach. Wydaje go Ryszard Lemański

to.com.pl | 2018-10-02


Pierwszym – wydanym przez Ryszarda Lemańskiego

Są większe skarby niż złoty pociąg

kultura.gazetaprawna.pl | 2018-09-30


Łukasz Kazek zdradza Magdalenie Rigamonti, co kryją odnalezione na Dolnym Śląsku depozyty Polaków i Niemców z czasów II wojny światowej

Ezo prowadzi zbiórkę na wydanie drugiej części trylogii Burz na Słońcu zapraszając na karty stron Imperium Lilith

expressbydgoski.pl | 2018-09-30


Co nam, współczesnym, ma do przekazania „Imperium Lilith” i dlaczego jest to powieść kontrowersyjna oraz niszowa, o tym „Expressowi” opowiedziała Ezo Oneir, czyli Agnieszka Mlicka. Bydgoska artystka fotograficzka po udanym debiucie literackim napisała drugą część trylogii „Burz na Słońcu\".

Piaseczno w centrum okupacyjnej piłki

piaseczno.eu | 2018-09-27


Na początku 2019 roku oddamy w Państwa ręce komiks o udziale Piaseczna w podziemnych rozgrywkach piłkarskich w latach niemieckiej okupacji. Komiks za pomocą nowoczesnego stylu przeniesie Państwa w tamtejsze czasy i pozwoli poszerzyć swoją wiedzę o historii naszego miasta o ten mało znany epizod...

Powstał komiks o bitwie pod Jednaczewem

xlomza.pl | 2018-09-27


Autor i pomysłodawca książki

Droga do autentyczności

www.monikasobieraj.pl | 2018-09-26


Na blogu Monicystyka opowiedziałam o znaczeniu życia w zgodzie z sobą oraz konsekwencjach życia według standardów innych

Mambiznes.pl - Odpowiadamy na pytania jednego z większych portali dla biznesu

mambiznes.pl | 2018-09-24


Tym razem krajanie stworzyli aplikację, która odnajduje osoby, które chciałby wspólnie wyprowadzić psa. – Nie tylko na rynku polskim, ale i zagranicznym brakuje aplikacji o takiej tematyce i tak szerokim wachlarzu możliwości – mówi Dawid Baron współpomysłodawca DogAppi.

Wesprzyj wyjazd polskich szermierzy historycznych na Mistrzostwa Świata!

histmag.org | 2018-09-24


1-4 listopada 2018 r. odbędzie się największy, międzynarodowy turniej szermierki historycznej - Swordfish. Na zawody planują pojechać także polscy zawodnicy, poszukujący wsparcia poprzez akcję crowdfundingową.

Wywiad z DogAppi dla DajGłosPodcast !

dajglospodcast.pl | 2018-09-17


Chcemy, by DogAppi była aplikacją, którą psiarze odpalają choć raz dziennie – wywiad z Dawidem Baronem

W TOK FM u Ewy Podolskiej

audycje.tokfm.pl | 2018-09-15


Godzinna audycja podczas której Ania mlaszcze do mikrofonu... A dlaczego? Ale jak to? Wystarczy, że posłuchacie! Wszystko jest w podkaście! Oczywiście poza mlaskaniem, które jest składnikiem języka np. ludu Damara opowiadamy dużo o Namibii i o książce. Zapraszamy do posłuchania!

FILM „CHWAŁA BOHATEROM” POTRZEBUJE WSPARCIA

glos.live | 2018-09-13


Przed rokiem Stowarzyszenie „Chwała Bohaterom” z Jastrzębia-Zdroju we współpracy z Domem Polskim im. Żwirki i Wigury zrealizowało film dokumentalny upamiętniający wybitnych przedwojennych lotników. Teraz brakuje pieniędzy na wersję kinową.

PIERWSZY RAZ O OSTATNIM BOJU

gazetacz.com.pl | 2018-09-12


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”.

Pierwszy raz o „Ostatnim Boju”

historia.org.pl | 2018-09-12


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”.

SKANSEN W ZUBRZYCY ZAMIENIŁ SIĘ W PLAN FILMOWY

www.radiokrakow.pl | 2018-09-11


W Zubrzyckim Orawskim Parku Etnograficznym rozpoczęto filmowanie pierwszych scen fabularyzowanego historycznego filmu dokumentalnego TVP Historia \" Ostatni bój \" traktującym o szlaku wrześniowym 1939 roku 3 Pułku Strzelców Konnych i ostatnim boju kampanii wrześniowej we wsi Kalinowy Dół .

DORZUĆ SIĘ NA FESTIWAL W GDAŃSKU I KRAKOWIE!

www.kulturatka.pl | 2018-09-11


W tym roku już po raz piąty Fundacja Burza Mózgów pracuje nad organizacją Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku i Krakowie (podsumowanie wcześniejszej edycji do obejrzenia TUTAJ).

Ostatni bój - trwają zdjęcia do filmu o legendarnym 3 Pułku Strzelców Konnych

film.dziennik.pl | 2018-09-10


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona poświęconym jej filmem. Losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu \"Ostatni Bój\".

Pierwszy raz o Ostatnim Boju

suski.dlawas.info | 2018-09-06


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”. Za jego realizację odpowiada Szwadron Toporzysko i Stowarzyszenie Ka

Uroczystości w Cierlicku: Młode Żwirkowisko

www.nowiny.rybnik.pl | 2018-09-05


W 85. rocznicę tragicznej śmierci Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury PZKO organizuje uroczystości wspomnieniowe i w Domu Polskim, i na Żwirkowisku. 11 września tego roku minie 85 od katastrofy lotniczej, w której zginęli pilot porucznik Franciszek Żwirko i konstruktor lotniczy Stanisław Wigura...

W Polskim Radio Dzieciom

www.polskieradio.pl | 2018-09-05


W Polskim Radio Dzieciom o Namibii i naszej nowej książce. Dlaczego w PRD o Namibii??? Bo to idealny kraj na najlepszą podróż rodzinną! A dlaczego o książce? Bo to będzie najlepsza książka o Namibii w Polsce!

Chwała Bohaterom - rozwinięcie projektu filmowego

www.samoloty.pl | 2018-09-04


28 sierpnia - w dniu Święta Lotnictwa Polskiego, ustanowionego by upamiętnić zwycięstwo Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challange 1932 - rusza akcja na Polakpotrafi.pl, której celem jest wsparcie finansowe właśnie powstającego filmu...

Nie dostał grosza na film o Żwirce i Wigurze. Ogłosił kwestę

www.se.pl | 2018-09-04


Krzysztof Paweł Bogocz rok temu nakręcił fabularyzowany dokument o asach polskich skrzydeł. Teraz chciał go rozszerzyć do wersji kinowej i wielokanałowej. Starał się o wsparcie od Śląskiego Funduszu Wspierania Projektów Filmowych. Przegrał z Agnieszką Holland tworzącej film o...

[video] Powstaje dokument o Żwirce i Wigurze. Organizatorzy zapytali Warszawiaków. Efekt dramatyczny

tysol.pl | 2018-09-02


Pytaliśmy Warszawiaków kim byli Żwirko i Wigura. Otrzymaliśmy bardzo dziwne odpowiedzi. Mówiono nam, ze to bohaterowie czeskiej kreskówki, mówiono nam, że to bohaterowie polskiej baśni, mówiono nam, że to Wikingowie z komiksu. Zdaliśmy sobie wtedy sprawę, ze projekt, którego dotknęliśmy (...)

Kameralnie w Dzień Niepodległości

www.filharmoniagorzowska.pl | 2018-08-31


...Szalenie trudno było wybrać zaledwie kilka pozycji. Nawiązując do ważnych wydarzeń historycznych, pragnęłam zaprezentować takie utwory jak na przykład: „Bogurodzica”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rozmaryn”, „My, pierwsza brygada”, „Serce w plecaku\"...

Znacie Larego Zębatkę? Rzeszowski sportowiec prowadzi zbiórkę pieniędzy na start w nietypowych zawodach triathlonowych

rzeszow.wyborcza.pl | 2018-08-29


Tomasz Kubiak, znany w Rzeszowie jako Lary Zębatka, rozpoczął zbiórkę pieniędzy, która ma na celu pomóc mu w starcie w prestiżowych zawodach triathlonowych, odbywających się w październiku na Hawajach, XTERRA World Championships. Rzeszowski sportowiec i prawdziwy ekspert w kwestii napraw rowerów...

Radio Wihajster - zintegrowani

prestiztrojmiasto.pl | 2018-08-29


W Aioli inspired by Gdańsk odbyła się impreza integracyjna Radia Wihajster. Nowe, internetowe radio z siedzibą w Gdyni przygotowuje się do swojej premiery w eterze, a impreza miała na celu przedstawienie redaktorów prowadzących audycje oraz muzycznych dźwięków, którymi słuchaczy będzie karmić Radio.