Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Adepci Baduszkowej proszą o wsparcie w nagraniu płyty

teatr.pomorzekultury.pl | 2019-08-07


Na portalu Polakpotrafi.pl ruszyła zbiórka pieniędzy. Środki z niej uzyskane zostaną wykorzystane na rejestrację materiału w profesjonalnym studiu oraz wydanie albumu. Potrzebne jest 17 tysięcy złotych.

Chce stworzyć turystyczny serwis województwa. Szuka wsparcia poprzez platformę crowdfundingową

www.infokatowice.pl | 2019-07-28


Projekt „Śląskie.MojeMiejsce” powstał z połączenia pasji do fotografowania i podróży. Jest to autorski pomysł, który trzy lata temu narodził się w głowie raciborzanina Łukasza Bordo. Od ponad dwóch lat rozwija projekt w mediach społecznościowych, teraz przyszedł czas na kolejny krok.

Pomożesz Baduszkowcom wydać płytę?

www.musicaloveinfo.pl | 2019-07-23


Adepci Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni chcą wydać płytę, na której znajdzie się 17 autorskich piosenek przygotowanych w ramach projektu PRESS JAZZ.

Multimedialna wystawa „Śladami Jezusa” na Jasnej Górze

ekai.pl | 2019-07-23


Na Jasnej Górze można oglądać niezwykłą, multimedialna wystawę „Śladami Jezusa”. Ekspozycja prezentowana już była w Warszawie, gdzie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Składa się z 8 multimedialnyEch sal, z których każda używa innej technologii i opowiada inny rozdział historii Zbawiciela.

Wieś sprawiedliwych - film o bohaterach z Pomieczyna. Powstaje dzięki zbiórce - możesz pomóc

www.gdansk.pl | 2019-07-20


„Wieś sprawiedliwych” będzie opowiadać o wydarzeniach z przełomu stycznia i lutego 1945 roku we wsi Pomieczyno koło Kartuz. Bohaterami będą ostatni świadkowie, udzielający pomocy więźniom obozu koncentracyjnego Stutthof.

We wsi Pomieczyno i w muzeum Stutthof w Sztutowie rozpoczęły się zdjęcia do filmu dokumentalnego „Wieś sprawiedliwych”

dziennikbaltycki.pl | 2019-07-19


Opowie on historię dramatycznego Marszu Śmierci - ewakuacji obozu koncentracyjnego. Jednak to nie maszerujący więźniowie są w centrum zainteresowania twórców, tylko ratujący ich Kaszubi. Po raz pierwszy przed kamerą głos zabiorą ostatni z mieszkańców wsi Pomieczyno, którzy narażali życie...

Dwie nastoletnie Polki wśród 100 kobiet wybranych z całego świata. Będą walczyć o prawa kobiet

www.forbes.pl | 2019-07-18


Co może wiedzieć 17 i 19-latka i o prawach i dyskryminacji kobiet? Bardzo dużo. Dwie młode Polki zostały wyróżnione i pojadą na międzynarodową konferencję dla dorastających liderek Women2Women w Bostonie. Women2Women to sieć złożona z obiecujących liderek, które angażują się w sprawy kobiet.

Studenci z Poznania chcą wyremontować boisko dla uchodźców.

www.sport.pl | 2019-07-17


Boisko znajduje się w ośrodku dla uchodźców w Katanii. Grają na nim dzieci z afrykańskich krajów, które przypłynęły na Sycylię w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszej przyszłości. Jest wyjątkowe. Choć nierówne, to właśnie na nim, wszyscy czują się równi. Wiecznie zajęte, bo otwarte dla każdego.

Wywiad - audycja w programie Pierwsze słyszę Polskiego Radia

www.polskieradio.pl | 2019-07-15


Debiut w mediach naszego projektu dobierajki. Ten projekt ma na celu pomoc każdej osobie korzystającej z internetowych zakupów w doborze jak najlepszego, najbardziej dostosowanego do jej potrzeb sprzętu RTV AGD. Bez zgłębiania parametrów technicznych danego sprzętu, bez oglądania zbędnych reklam

Fraszki do śmiechu i refleksji

wieleliter.pl | 2019-07-15


– Koniec pisania do szuflady – postanowiła Kamila Kaczmarczyk. Pojawił się pomysł, teraz pora na realizację. Celem projektu jest wydanie tomiku fraszek!

Prawdziwe, piłkarskie boisko chcą zbudować na Sycylii poznańscy studenci

radiopoznan.fm | 2019-07-11


- To w większości dzieci, które straciły rodziców - mówi Izabella Adamczak z projektu \"Poza bramką\". - Znajdują się tam nie tylko migranci z różnych państw afrykańskich, ale też włoskie dzieci, które nie mają rodziny lub dotyka ich bieda. Często popadają w konflikty i potrafią zintegrować się tylko

Poznańscy studenci zbierają pieniądze na boisko dla uchodźców w Katanii

gloswielkopolski.pl | 2019-07-11


Grupa studentów z Poznania zbiera pieniądze na budowę boiska dla dzieci na Sycylii. Potrzebne jest 120 tysięcy złotych. Projekt jest ważny, ponieważ to właśnie sport najbardziej łączy tych młodych ludzi. Piłka nożna pozwala im zapomnieć o traumatycznych przeżyciach, a czas spędzony na boisku jest ic

Raciborzanin chce stworzyć interaktywny przewodnik po województwie śląskim

www.nowiny.pl | 2019-07-10


Łukasz Bordo na zrealizowanie swojego zamierzenia potrzebuje wsparcia finansowego. Za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl chce zebrać 15 tys. zł.

Śląskie.Moje Miejsce. Raciborzanin szuka wsparcia

www.naszraciborz.pl | 2019-07-09


Mam na imię Łukasz i chciałbym zabrać Ciebie w podróż po pięknym województwie śląskim. Od ponad dwóch lat rozwijam autorski projekt Śląskie.Moje Miejsce - pisze Łukasz Bordo na portalu PolakPotrafi.pl. Szuka na nim wsparcia swojego projektu.

19-latka chce w USA uczyć się o prawach kobiet. Pomożecie ją tam wysłać?

opole.wyborcza.pl | 2019-07-08


Karolina jest jedyną Polką, której udało się zakwalifikować w tym roku do międzynarodowego programu Women2Women. Jest to 10-dniowa konferencja w Bostonie dla dorastających liderek, w której uczestnicy 100-licealistek z 30 krajów.

Studenci z Poznania budują boisko w Katanii

dziendobry.tvn.pl | 2019-07-06


Studenci z Poznania chcą zbudować boisko dla uchodźców we włoskiej Katanii. Skąd wziął się pomysł na pomoc uchodźcom właśnie w taki sposób? Jak wygląda plan działania? Jak można pomóc studentom, którzy zaangażowali się w budowę boiska. Izabella Adamczak, Jacek Sołtysiak i Natalia Szulc opowiedzieli

Bohaterka własnej historii

rowertour.pl | 2019-07-01


Z Marią Garus, od dwóch lat w samotnej, rowerowej podróży z Alaski do Ushuaia, rozmawia Jakub Terakowski

Wesprzyj Armie Orlicza-Dreszera

radioszczecin.pl | 2019-06-28


W przewrocie majowym ginie marszałek Józef Piłsudski, a władzę przejmuje generał Gustaw Orlicz-Dreszer. Modernizuje armię, Polska zawiera sojusze z państwami Europy Środkowowschodniej. W konsekwencji wygrywamy wojnę z Niemcami....

Adaś z autyzmem na Mistrzostwach Świata w Australii?

tvts.pl | 2019-06-27


Drodzy mieszkańcy Świdnicy, okolicznych miejscowości, regionu. Wspólnie możemy sprawić, że spełni się jedno z największych marzeń młodego, niezwykle uzdolnionego świdniczanina. Mowa o Adamie Chodynieckim.

Opolanka w gronie 100 młodych osób z całego świata, które w Bostonie będą walczyć m.in. o prawa kobiet

radio.opole.pl | 2019-06-27


- Chcę dzielić się swoim doświadczeniem, głośno mówić o prawach kobiet i ich sytuacji w różnych krajach - mówi Karolina Tulik.

Młodzi utalentowani. Jak pomóc dziecku w rozwoju jego pasji?

dziendobry.tvn.pl | 2019-06-23


Kuba Jeżak to młody perkusista i uczeń poznańskiej szkoły muzycznej, który zdobył drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznych Talentów. Nagrodą jest możliwość występu na Recitalu Zwycięzców w legendarnej hali koncertowej - Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Młody świdniczanin na Mistrzostwach Świata w Australii

doba.pl | 2019-06-23


12-letni świdniczanin Adaś jako najmłodszy zawodnik z Polski w historii Mistrzostw Świata w Speedcubingu (układaniu kostki rubika i innych kostek logicznych na czas) zakwalifikował się do tegorocznych Mistrzostwa Świata w Australii WCA World Championship 2019.

Młody świdniczanin na Mistrzostwach Świata w Australii

mojaswidnica.pl | 2019-06-23


Adaś Chodyniecki ze Świdnicy ma 12 lat i po mistrzowsku układa kostkę rubika. Pomimo trudności związanych z autyzmem, Adam jako najmłodszy zawodnik z Polski w historii Mistrzostw Świata w Speedcubingu (układaniu kostki rubika i innych kostek logicznych na czas) zakwalifikował się do tegorocznych Mis

Młody świdniczanin na Mistrzostwach Świata w Australii

swidnica.naszemiasto.pl | 2019-06-23


11-letni świdniczanin, Adam Chodyniecki jako najmłodszy zawodnik z Polski w historii Mistrzostw Świata w Speedcubingu (układaniu kostki Rubika i innych kostek logicznych na czas) zakwalifikował się do tegorocznych Mistrzostwa Świata w Australii WCA World Championship 2019. By tam pojechał potrzebna

Młody świdniczanin na Mistrzostwach Świata w Australii

swidnica24.pl | 2019-06-23


Coraz mniej czasu pozostało do tegorocznych Mistrzostw Świata w Speedcubingu – dyscyplinie, w której zawodnicy układają kostkę Rubika i inne kostki logiczne – w tym 12-ścienną kostkę Megaminx na czas. Prawo startu w tych prestiżowych zawodach w Australii uzyskał 11-letni świdniczanin, Adam Chodyniec

Film Wieś Sprawiedliwych. A pan nie otworzyłby drzwi?

magazynkaszuby.pl | 2019-06-22


Muzeum Stutthof w Sztutowie. Podeszwy. Widzimy je zaraz na początku zwiedzania wystawy. Opowieści Setki, tysiące, dziesiątki tysięcy pozostałości po butach. To naprawdę daje do myślenia, wszak każdy z tych butów to opowieść o Człowieku. Jednym, konkretnym – w brunatnej barwie starej skóry kryje...

Halo Ziemia! - Łukasz Staniszewski tworzy słuchowisko... dla Was!

www.uwmfm.pl | 2019-06-20


Jego prace literackie i radiowe zdobywały nagrody w ogólnopolskich konkursach. Radio zna jak mało kto, bo w kilku redakcjach uczył się go od wielu stron. Teraz chce nagrać niezależne słuchowisko, które dostępne będzie na każdym komputerze, tablecie i komórce.

FESTIWAL GADAFEST 2019

www.radiokrakow.pl | 2019-06-19


10. edycja Festiwalu Gadafest odbędzie się już 26-28 lipca 2019 roku w Miechowie.

Gadafest - festiwal, który musicie sprawdzić!

www.off.radiokrakow.pl | 2019-06-19


Już 26 lipca rozpocznie się kolejna edycja festiwalu Gadafest! Rodzinny klimat, fantastyczna lokalizacja, natura i ciekawy program muzyczny - tak organizatorzy zgromadzili wierne grono fanów wydarzenia.

26/6 – 29/6/2019 Gadafest 2019

goout.net | 2019-06-19


Gadafest jest wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez grupę przyjaciół nieprzerwanie od 2012 roku. W czasie tych 7 lat odbyło się 9. edycji festiwalu – cztery w Rabce Zdroju oraz pięć w Miechowie. 10. edycja festiwalu odbędzie się ponownie w Miechowie, w miejscu zwanym Siedlisko.