Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Inspirujące rozmowy: „Może rzucić by tak to wszystko i zamieszkać na drzewie?

oczy-mag.pl | 2017-09-14


Skąd pomysł na taki projekt? Od 4 lat prowadzę pensjonat RADIHAUS na Górze Żar, ale tak na serio zająłem się nim od początku ostatniej zimy, kiedy zamieszkałem tutaj na stałe. Spędzając sporo czasu na bazie, rozmawiając z gośćmi itp pojawiają się różne pomysły - jak np. zbuduję domek na drzewie

Wrześniowy przegląd crowdfundingu.

startooy.pro | 2017-09-13


Zbiórek na polskich stronach crowdfundingowych jest dużo i przybywa, a ponieważ jest to jedna z ciekawszych form finansowania młodych projektów i bardzo ją w STARTOOY. lubimy, przeszukaliśmy wszystkie największe polskie portale i wybraliśmy, naszym zdaniem, najbardziej warte zainwestowania.

Powstaje film o Bolesławie Leśmianie

www.zamojska.pl | 2017-09-13


Film powstaje z inicjatywy działającego w Zamościu Towarzystwa Leśmianowskiego. Będzie to film dokumentalny. Właśnie zakończono etap kręcenia zdjęć do filmu dokumentalnego o roboczym tytule “Film o Leśmianie”.

Podwórko \'\'Za torami pod lipami\'\' ma już swój mural. Imponujący!

www.olsztyn.com.pl | 2017-09-13


Wracamy do tematu zagospodarowania podwórka u zbiegu ulic Limanowskiego, Karłowicza i Paderewskiego w ramach projektu \'\'Podwórka z natury\'\'. Grupa sąsiedzka, która zyskała z budżetu miasta 8 tysięcy złotych na nadanie swojej okolicy nowego życia – wymarzyła sobie mural. Dzieło jest już gotowe.

Powstaje film o Leśmianie. Zdjęcia skończone

ezamosc.pl | 2017-09-13


Powstaje film dokumentalny o Bolesławie Leśmianie. Właśnie zakończono nagrywanie zdjęć. Obraz o roboczym tytule \"Film o Leśmianie\" powstaje z inicjatywy działającego w Zamościu Towarzystwa Leśmianowskiego.

Zamość: Powstaje “Film o Leśmianie”

roztocze.net | 2017-09-13


To na razie robocza nazwa filmu poświęconego jednemu z największych polskich poetów, który w swoim życiorysie ma związki z Zamościem i Hrubieszowem. Zdjęcia do filmu kręcono w Zamościu oraz w Iłży.

Studenci AGH przed mistrzostwami świata we freestyle kajakowym

www.agh.edu.pl | 2017-09-13


Świeżo upieczeni studenci AGH, Agata Sobieraj-Jakubiec oraz Michał Sobieraj-Jakubiec planują wystartować w tegorocznych mistrzostwach świata we freestyle kajakowym, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w San Juan w Argentynie.

Noc muzyczna na Nadodrzu. 33 koncerty na podwórkach, w galeriach, na dworcu...

wroclaw.wyborcza.pl | 2017-09-12


W sobotę, 9 września na wrocławskim Nadodrzu zaplanowano 33 koncerty i 12 godzin wydarzeń muzycznych w 25 galeriach, pracowniach artystycznych, kawiarniach, restauracjach, podwórkach, placach i Dworcu Nadodrze.

Mistrz Polski z perspektywą na medal w Mistrzostwach Świata

www.pzkaj.pl | 2017-09-12


Zawodnik Krakowskiego Klubu Kajakowego Michał Sobieraj-Jakubiec, w pierwszy weekend września br. zdeklasował przeciwników zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów we Freestyle’u Kajakowym. Wynik punktowy dawał mu pewne zwycięstwo w kategorii juniorów, ale gdyby był klasyfikowany w kategorii seniorów

Letnia Scena – Älskar

www.pitupitu.pl | 2017-09-12


Nazywamy się Älskar. W skład naszego zespołu wchodzi: wokal, gitara, piano, bas/kontrabas i perkusja. Tworzymy muzykę z pogranicza alternatywy i indie folku, zarówno po angielsku, jak i po polsku.

Radio Wrocław Kultura DAB + Muzyka, poniedziałek 16-19, Marta Malinowska i Maciek Przestalski

www.radiowroclaw.pl | 2017-09-12


Wrocławski zespół Älskar w swojej muzyce początkowo starał się przemycać chłód północy, obecnie jego brzmienie jest wypadkową pięciu różnych osobowości. Opowiadają o zbliżającej się EPce, a także o sobotnim koncercie na Dworcu Nadodrze w ramach Muzycznej Nocy Nadodrza. I grają koncerty w studiu.

Nowy projekt Romana Ficka

www.portalgorski.pl | 2017-09-09


Nadszedł czas na przedstawienie zimowego celu na rok 2018. W ostatnim wpisie na blog pisałem o dwóch wyprawach związanych z Łukiem Karpat, pierwsza opcja była rowerowa dookoła Karpat, a druga opcja była zimowa na własnych nogach wzdłuż.

Fantastyczny mural przy Limanowskiego

olsztyn.wm.pl | 2017-09-08


Fantastyczny, surrealistyczny krajobraz powstaje na podwórku przy ul. Limanowskiego w Olsztynie. Mural maluje Damian Jambroży z Konina. O projekcie Podwórka z Natury wie z internetu

Eunika na Ulicy czyli wspomnienie Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie

teatralny.pl | 2017-09-08


Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” pokazał swój spektakl Eunika w krainie cyrku, w którym tytułowa bohaterka, podobnie jak Alicja, budzi się w fantastycznym, odrealnionym świecie. Kraina, do której trafia dziewczyna, w tym wypadku nosi znamiona cyrku – wypełniają ją magicy, szczudlarze, mon

Eunika na walizakch :)

insociety.ro | 2017-09-07


Evenimentul ce se va desfășura în perioada 7-8 octombrie va fi pus în scenă de actorii teatrului din Cracovia, „Scena Kalejdoskop” și reprezintă o formă atipică a spectacolului de teatru, potrivit informațiilor transmise de către pe pagina de facebook .

Eunika wobjęciach dymu i nocy. Nocny cyrk dla dzieci.

mokdebica.pl | 2017-09-06


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na niezwykłe widowisko teatralne pt. „Eunika w krainie cyrku” w wykonaniu aktorów krakowskiej „Sceny Kalejdoskop”. Plenerowy spektakl, adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych, wystawiony zostanie na dębickim Rynku 24 lipca o godz.21

Enika odwiedziła Warszawę

www.wck-wawer.pl | 2017-09-06


„Eunika…” zachwyca nie tylko obrazem, dźwiękiem, plastyką ciała, grą aktorów czy efektami specjalnymi, ale przede wszystkim uczy.

Eunika jedzie do Rumunii

it.eventbu.com | 2017-09-06


Unusual theatrical spectacle performed by the actors from „Scena Kalejdoskop”, based on the novel by Lewis Carroll \"Alice in Wonderland\". The SK artists undertook quite a challenge, namely they moved the action of the above-mentioned novel to the world of circus.

Kręcą Cię filmy? Wstąp do Ciem

gorlice24.pl | 2017-09-05


Jesteś zainteresowany produkcją filmu? A może chciałbyś w takowym wystąpić? Grupa Filmowa \"ĆMY\" zaprasza w swoje szeregi!

Eunika w Krainie Cyrku na FoodTrack Festiwalu

mck.skarzysko.pl | 2017-09-04


W sobotę 2 września 2017 r. Plac Staffa zamienił się w krainę czarów a wszystko za sprawą krakowskiego Teatru Scena Kalejdoskop. Teatr zajmuje się realizacją widowisk, spektakli plenerowych, ulicznych oraz happeningów.

Żołnierze Niezłomni na szczycie świata

gpcodziennie.pl | 2017-09-04


Dzięki jego staraniom powstał pierwszy na Dolnym Śląsku obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Pracuje również jako wolontariusz przy pracach archeologiczno-ekshumacyjnych na warszawskiej Łączce. Teraz chce zdobyć Mount Everest.

Pomóżmy spełnić marzenia! Wielkie talenty w Świdnicy

swidnica.dlawas.info | 2017-09-03


Trio Elegance AkroKAR w składzie Karolina Kozieł, Roksana Niedziałkowska i Amelia Cieślak są zawodniczkami MKS Polonia Świdnica - sekcja akrobatyki sportowej. Obecnie dziewczynki są w rezerwie Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego.

Świdnickie gimnastyczki chcą wyjechać do Las Vegas. Możesz pomóc!

dsw.doba.pl | 2017-09-03


Trio Elegance AkroKAR w składzie Karolina Kozieł, Roksana Niedziałkowska i Amelia Cieślak są zawodniczkami MKS Polonia Świdnica - sekcja akrobatyki sportowej. Obecnie dziewczynki są w rezerwie Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego.

Akrobatki Polonii walczą o swoje marzenia i proszą o wsparcie!

swidnica24.pl | 2017-09-02


Utalentowana trójka akrobatek MKS-u Polonia Świdnica, występująca w składzie Karolina Kozieł, Roksana Niedziałkowska i Amelia Cieślak pragnie spełnić swoje marzenia i wystartować w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Akrobatyki Sportowej Vegas Acro Cup 2018 w Stanach Zjednoczonych.

Film „Sailor Moon Super S”: zbiórka na polski dubbing

polski-dubbing.pl | 2017-09-02


Anime Eden, działający na polskim rynku od 2015 roku wydawca płyt DVD i Blu-ray z japońską animacją, przygotowuje się do wydania kolejnego filmu z serii „Czarodziejka z Księżyca” – „Sailor Moon Super S – Czarodziejka z Księżyca: Film kinowy”.

Academic League of Games – profesjonalna liga e-sportowa dla studentów i szkół wyższych.

gry.interia.pl | 2017-08-30


Academic League of Games (ALoG) jest organizatorem lig e-sportowych przeznaczonych dla szkół wyższych w Polsce. Misją organizacji jest utworzenie sekcji e-sportowych na każdej uczeni wyższej, co pozwoli na późniejsze uczestnictwo reprezentacji szkół w lidze. Dzięki temu e-sport będzie mógł być trakt

Jagger z Orłowa i jego Muzeum Bluesa

www.trojmiasto.pl | 2017-08-29


Jego świat wywrócił się do góry nogami na poddaszu domu. Usłyszał w radio bluesa i początkujący zespół The Rolling Stones. Zakochał się w tym gatunku muzyki i zaczął ubierać się jak lider brytyjskiej grupy. W szkole miał przechlapane, w Marynarce Wojennej ścieli go \"na pałę\", ale pozostał wierny muzyce.

Świat z lotu Drozda o Sri Lance

www.polskieradio.pl | 2017-08-29


W ostatniej ćwiartce audycji \"Świat z lotu Drozda\" w radiowej Trójce krótko o książce \"Królestwo Buddy\", i - między innymi - o powojennych problemach i kłopotach z lankijskimi słoniami.

Iława Gospel Singers i Lubawsy Muzycy znowu łączą siły w muzycznym projekcie

www.e-lubawa.pl | 2017-08-29


Zespół Iława Gospel Singers nagrywa 2-płytowy album z popularnymi utworami gospel oraz kolędami. W instrumentalną część projektu zaangażowani są także muzycy z Lubawy. Jednak, aby wydać nagrany materiał jeszcze w tym roku, poszukują wsparcia finansowego za pośrednictwem platformy PolakPotrafi.pl.

Kręcą film “Wilki złe”. Wesprzyj je!

mojekatowice.pl | 2017-08-28


Młodzi, zdolni, niepokorni. I chcą zrobić coś ciekawego - film. Prace już trwają, artyści weszli na plan, pierwsze zdjęcia za nami. Zapowiada się bardzo ciekawie i… można zostać sponsorem przedsięwzięcia.