Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

WYwiad w TVP 1, w programie Dzień Dobry Polsko

www.facebook.com | 2017-11-23


Już dwukrotnie pokonała w swoim życiu nowotwór, a teraz napisała książkę \"Przeżyć raka. Przewodnik dla chorych i ich bliskich\" 📙 Posłuchajcie rozmowy z Justyną Sobolewską-Noel, która jest żywym dowodem na to, że życie nie kończy się na chorobie 😊

Wysoki Śląsk

label-magazine.com | 2017-11-22


Projekt „Wysoki Śląsk” to połączenie pasji do fotografowania i podróży. Autorem wyjątkowych zdjęć jest Tycjan Trzpioła, fotograf, filmowiec i grafik z Wrocławia. Zobaczcie, jak Śląsk wygląda z góry!

Pstryk Myk: wspomóż nietypowe pismo dla dzieci

trojmiasto.wyborcza.pl | 2017-11-22


Jedyne w swoim rodzaju czasopismo dla polskich dzieci na emigracji, współtworzone przez gdańską artystkę, potrzebuje pomocy. Zapłać już dziś, żeby mogło przetrwać.

Pstryk-Myk - kwartalnik dla dzieci polskich za granicą

polska.lu | 2017-11-20


Rodzicom, dbającym o to, by ich dzieci miały kontakt z polskim słowem nie tylko mówionym, ale i pisanym, ale także wszystkim, którym leży na sercu kontakt z językiem polskim młodego pokolenia Polaków mieszkających za granicą, szczególnie polecamy ten projekt!

\'Kościuszko - ostatnia bitwa\'. Teatr Nowy w Łodzi zbiera fundusze na interaktywny spektakl

ksiazki.onet.pl | 2017-11-20


Reżyserka Iwona Siekierzyńska oraz aktorzy Teatru Nowego w Łodzi uruchomili na portalu Polak Potrafi akcję crowfundigową, która ma na celu zebranie funduszy na dokończenie prac nad wyjątkowym spektaklem \"Kościuszko. Ostatnia bitwa\".

Studenci SWA zbierają na spektakl dyplomowy

kultura.trojmiasto.pl | 2017-11-20


Ambitni dyplomanci Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaprosili do współpracy twórców, którzy pomogą im zaprezentować się z jak najlepszej strony podczas spektaklu dyplomowego.

Zbiórka funduszy na dyplom IV roku

swagdynia.pl | 2017-11-20


\"Krwawe Gody\", czołowy dramat autorstwa andaluzyjskiego poety, dramaturga i kompozytora Federica Garcii Lorki to \"kwintesencja hiszpańskości\".

Biomagia, która leczy czytelniczą duszę

www.rmf24.pl | 2017-11-18


Smoki stworzone z literackim smakiem Księżyc nad Wieżą Ratuszową miał kolor siarki. Niepokojące... Mężczyzna o twarzy nienasyconego chomika spojrzał w niebo. Potem, jak przed skokiem do wody, zaczerpnął mroźnego powietrza listopadowej nocy, pchnął metalową furtę i wszedł....

Poranek Dwójki - przed premierą Aplikacji ONSTAGE

www.polskieradio.pl | 2017-11-16


Reportaż w Polskim Radiu PR 2 przed premierą ONSTAGE (od 02:35:35)

Najsławniejszy pamiętnik wojenny czeka na wydanie

www.asta24.pl | 2017-11-16


Pamiętnik urodzonej w Pile, wybitnej niemieckiej tancerki ukaże się jeszcze w tym roku. Piete Kuhr pisała dziennik gdy miała 12 lat. Opisuje w nim Piłę z okresu I wojny światowej. Do tej pory dziennik ukazał się w języku angielskim i niemieckim. Teraz doczekamy się jego polskiej wersji językowej.

Ruszyła zbiórka na wrocławską Czystkę

wroclaw.wyborcza.pl | 2017-11-15


Przemysław Wojcieszek z Pawłem Palcatem przygotowują w Capitolu spektakl o ofiarach dyktatury Erdogana. I szukają wsparcia w realizacji na portalu crowfundingowym.

Muzyka przy Kawie - odcinek II - Poison 777

www.youtube.com | 2017-11-15


Nie ma to jak muzyka, prawda? Nasi prowadzący znają się na niej bardzo dobrze. Dzięki temu podczas wnikliwych rozmów z zaproszonymi muzykami lub całymi zespołami będą starali się wyłapać wszystkie smaczki z muzycznej sceny i życia naszych gości.

Z telefonem do filharmonii. Nowa aplikacja ma potęgować doświadczenia widowni

wyborcza.pl | 2017-11-14


Zestaw kamer, który pozwala publiczności z bliska oglądać palce pianisty, czy możliwość korespondencji z wykonawcą mają zachęcić do częstszych wizyt w filharmoniach i operach. To pomysł fundacji Juliana Cochrana. - Chcemy zmieniać postrzeganie muzyki klasycznej - mówi jej prezes Jakub Fiebig.

Tydzień Kultury Śląskiej

rudaslaska.com.pl | 2017-11-14


Podczas tego tygodnia staramy się urozmaicić normalną naukę, organizujemy konkursy, turnieje, warsztaty i festiwale. W tym roku postawiliśmy duży nacisk na warsztaty kulinarne, był u nas Michał Kaczmarczyk i Kamil Zacharek, którzy chcieli pokazać kuchnię śląską od strony nowoczesności.

Pamiętajmy o ofiarach komunizmu

wszystkoconajwazniejsze.pl | 2017-11-12


Celem projektu #100Victims jest pokazanie, że za szacowaną przez historyków liczbą 100 milionów ofiar komunizmu kryją się losy konkretnych ludzi. Ludzi, którzy mieli swoje twarze i nazwiska, których życie zostało nagle brutalnie przerwane.

Pół miliona klocków

radiopoznan.fm | 2017-11-12


Bartosz Borowiak pochodzi z Kłecka. Mieszka i pracuje w Gnieźnie. Kocha historię. I upamiętnia Powstanie Wielkopolskie. A robi to, robiąc makiety z klocków lego. Odwiedził go Jacek ButlewSki.

Czystka - najnowsza premiera na scenie Restauracja!

teatr-capitol.pl | 2017-11-10


Stambuł, wieczór. Młoda kobieta, jej były mąż, za którym podąża tajny policjant... Spotkanie utkane z szeptów i niedopowiedzeń odmieni życie każdego z nich...

Polska Kadra Karate Kyokushin Kaikan IKO Sosai w TVP

pytanienasniadanie.tvp.pl | 2017-11-10


Trening karate buduje nie tylko siłę i rzeźbi ciało, ale również rozwija charakter. W naszym studio utytułowani mistrzowie tej dyscypliny, ale również dzieci stawiające pierwsze kroki na macie.

Z dna otchłani do nowego życia.

mlodzi.niedziela.pl | 2017-11-10


Brał narkotyki. Kradł. Krzywdził ludzi. Znajomi już go skreślili. Stoczył się na samo dno. Chciał się zabić. Jeden dzień zmienił w jego życiu wszystko. Wystarczyło spojrzenie w lustro. Wystarczyło zawołanie do Boga z dna otchłani…

Są jak ćmy, które lgną do sztuki

www.gazetakrakowska.pl | 2017-11-09


Mają po naście lat, energię i chęć do pracy. Założyli grupę filmową, napisali scenariusz serialu. Brakuje im dziesięć tysięcy złotych na realizację. Potrzebują wsparcia, gwarantują pracę choćby w pocie czoła!

Świat Florka - książka którą warto mieć

infolwowek24.pl | 2017-11-09


Znalezienie wydawcy, który zaryzykuje wydanie książki debiutanta nie posiadającego najmniejszego dorobku literackiego jest jak wygrana w lotka. Małe wydawnictwa upadają, duże skupiają się przede wszystkim na znanych autorach.

Gdy Pokój burzy społeczne mury

gniezno24.com | 2017-11-08


Niepewność, uliczne zapory, kontrole, patrole wojskowe z karabinami, podziały, walka, wozy opancerzone na ulicach – to wszystko nie przeszkadza w dziele, które rozpoczęło się ponad 50 lat temu w Jerozolimie, a trwa do dzisiaj – także w Betlejem.

When science & art join forces

timesofindia.indiatimes.com | 2017-11-08


PANAJI: A unique amalgamation of art and science will unfold from November 10 to 19 in Goa with the commencement of the Story of Space, an interdisciplinary learning programme that will help attendees experience space from a number of perspectives.

Program telewizyjny Z życia Kościoła

poznan.tvp.pl | 2017-11-08


Rozmowa o projekcie.

Kosów Lacki: Śpiewali za Dusze Zmarłych

tygodniksiedlecki.com | 2017-11-07


Koncert, który w niedzielne popołudnie (5 listopada ) odbył się Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim był szczególny. Pieśni za dusze zmarłych wystąpili śpiewacy pogrzebowi z powiatów sokołowskiego i węgrowskiego oraz zespół „Pieśni do śmierci” z Warszawy.

Pracują ciężko, efekty już są - chcą więcej!

halogorlice.info | 2017-11-07


Chcą nakręcić film - marzenie jakich wiele, ale TO jest jedyne w swoim rodzaju! Młodzi ludzie Tworzący grupę \"Ćmy\" pracują ciężko, ale są w tym niesamowici - czy zrealizują swój plan?

Wesprzyjmy wydanie książki fotograficznej „I see you” Damiana Chrobaka

zpaf.pl | 2017-11-07


Fundacja PIX. HOUSE wspiera polskie fotografki i fotografów w realizacji ich projektów Na portalu Polak Potrafi do 30 listopada 2017 trwa akcja crowdfundingowa Gorąco popierając, przekazujemy więc apel z prośbą o wsparcie, także drugiego celu !

Ćmy proszą o pomoc!

www.gorlice.pl | 2017-11-06


Grupa filmowa „ĆMY” działająca w Gorlickim Centrum Kultury prosi o wsparcie! W ciągu miesiąca chcą zebrać 10 000 zł na realizację filmu. Zbiórka pieniędzy trwa na portalu Polakpotrafi.pl. Liczy się każda złotówka!

Wioślarze zbierają na łódkę. Można pomóc

aktywne.trojmiasto.pl | 2017-11-04


Drakkar Gdańsk zaprasza młodzież w wieku 12-18 lat na bezpłatne treningi wioślarskie codziennie od godziny 16:30. By poprawić sytuacje sprzętowo klubu, Adrian Kwasowiec zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy na nową łódkę. Pomóc może każdy. Trzeba zebrać 17 800 zł. Jeśli to się nie uda, pieniądz

Pomóż w wydaniu książki Damiana Chrobaka.

www.fotopolis.pl | 2017-11-04


Damian Chrobak fotografował Londyn przez 8 lat, wykonując tysiące fotografii ulicznych. Teraz, najlepsze z nich chce zebrać i wydać w autorskiej książce fotograficznej. Potrzebna jest jednak Wasza pomoc.