Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Tarnobrzeg, region. Haft lasowiacki może być dla każdego.

leliwa.pl | 2020-01-31


Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega wkrótce rozpocznie kampanie crowdfundingową. Jej celem jest zebranie środków na maszynę hafciarską. Potrzebnych jest 25 tysięcy złotych. – Chcemy sprawić, żeby wzory lasowiackie były dla każdego, kto utożsamia się z naszym regionem. Mamy lasowiackie

Z HAFTEM NA ULICE

tvl.tarnobrzeg.pl | 2020-01-31


Telewizja lokalna zaprasza do wsparcia kampanii #poLasowiacku

Lasowiacki haft dla wszystkich

sandomierz.gosc.pl | 2020-01-31


Wystarczy zapłacić tylko za nici i prąd i będzie można cieszyć się haftem lasowiackim zdobiącym odzież. Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega rusza z kampanią crowdfundingową, czyli społeczną zbiórką pieniędzy na zakup przemysłowej hafciarki.

Haft za złotówki, a nie stówki. Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega startuje z kampanią crowdfundingową

echodnia.eu | 2020-01-31


Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe to coraz popularniejszy sposób na zdobycie pieniędzy na przedsięwzięcia biznesowe. Sięgnęła po niego właśnie Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego dla wsparcia najciekawszych projektów dotyczących niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Piotr Zbierski, Cienie echa

fotofestiwal.com | 2020-01-26


W jaki sposób kultura komunikuje i wyraża swe odwieczne związki z naturą? W projekcie Cienie Echa, Piotr Zbierski kieruje obiektyw aparatu w stronę różnych społeczności na całym świecie, oddając tym samym hołd ich wyjątkowym rytuałom ceremonialnym oraz codziennym obrzędom, które odgrywają rolę pomos

Cienie echa

warsaw.leica-gallery.pl | 2020-01-26


Projekt fotograficzny „Cienie Echa” (Echoes Shades) jest wizualną opowieścią między innymi o problematyce przeżywania masowych rytuałów religijnych, duchowych świąt ku czci natury oraz tradycyjnych praktykach medycznych związanych z szamanizmem.

Zobaczmy Bałkany oczami Michała

www.supertydzien.pl | 2020-01-17


Michał Mrozek jest autostopowym górołazem. Jego cel na ten rok to Korona Bałkanów. Do jego realizacji potrzebuje jednak naszego wsparcia finansowego. - Zebrane środki przeznaczę nie tylko na sprzęt, jedzenie, ubezpieczenie, wizy i nagrody. Po powrocie będę startował z życiem od zera. Wiem, jak to je

Chcą nakręcić pierwszy pełnometrażowy film o autostopie.

wtonacjikultury.pl | 2020-01-07


Niezależna grupa filmowców z Warszawy postanowiła zrealizować dokument, w którym przyjrzy się zjawisku podróżowania autostopem, traktując je nie tylko jako niskobudżetowy sposób poznawania obcych kultur i odległych zakątków świata, lecz także proces odkrywania siebie i własnej drogi do wolności.

SoloWomanCyclist, czyli rowerem z Alaski do Ziemii Ognistej. Rozmowa z Marią Garus

www.spreaker.com | 2020-01-07


Maria jest z Katowic. Pracowała ciężko, potem sprzedała wszystko i poleciała na Alaskę z misją dojechania rowerem do samego południowego krańca Ameryki Południowej. Tak, to daleko. To odcinek, w którym słychać zmęczenie Marii, słychać emocje i czuć, że to, co robi jest dla niej bardzo ważne.

Gazeta Wyborcza: Chcą otworzyć pierwszą kocią kawiarnię w Rzeszowie. Z bezdomnymi zwierzakami do adopcji

rzeszow.wyborcza.pl | 2020-01-06


Paweł i Magda, para z Rzeszowa, chcą stworzyć jedyną w mieście kocią kawiarnię. Szukają miejsca na lokal. Zwierzaki z ich kawiarni będzie można adoptować.

Fenix from the ashes: in the distant Faroe Islands, a Polish woman re-builds her life

www.thefirstnews.com | 2019-12-24


There are no tourists on the Faroe Islands in December. My car was the only one to leave a ferry in Torshavn – the capital of the archipelago on the North Atlantic Ocean. There were no border guards. Because no one in their right mind would expect that anyone would be crazy enough to land here.

Najnowszy wywiad radiowy

www.rdc.pl | 2019-12-23


Zachęcamy do zapoznania się z materiałem radiowym.

Projekt “Autostop - droga do wolności”

radiokampus.fm | 2019-12-02


Projekt “Autostop - droga do wolności” - pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o autostopie z udziałem najpopularniejszych polskich podróżników.

Szulerzy - wspierajmy nową płytę.

biesczadblues.pl | 2019-12-02


Szulerzy chcą wydać nowa płytę na 18-te urodziny powstania grupy, WSPIERAJMY !!! Wszystkie szczegóły na PolakPotrafi.pl

Polka o życiu w zapomnianym zakątku Europy [WYWIAD]

podroze.onet.pl | 2019-11-28


Na Wyspy Owcze przyjechałam z miłości. Zakochałam się w mężczyźnie z tego dziwnego kraju, o którym wcześniej nawet nie słyszałam – mówi o życiu na daleko położonym od Polski archipelagu Sabina Poulsen. W rozmowie z Onet Podróże Polka wspomina gorzkie i piękne chwile na Wyspach Owczych.

„Wyspy Owcze z pierwszej ręki” – nowy, praktyczny przewodnik po Wyspach Owczych

readandfly.pl | 2019-11-25


„Wyspy Owcze z pierwszej ręki – praktyczny przewodnik turystyczny” – to nowa książka autorstwa Sabiny Poulsen, ambasadorki turystyki i kultury farerskiej, oraz Sergiusza Pinkwarta, dziennikarza, podróżnika, pisarza, laureata Nagrody Magellana.

Wasze Media

waszemedia.pl | 2019-11-25


Wszystko miało się zamknąć w jednym roku, tymczasem od pomysłu do realizacji upłynęły trzy lata. Ale już jest. Póki co w wersji elektronicznej, chociaż ta papierowa podobno zbliża się wielkimi krokami. Niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju książkę dokumentującą dzieje zakładu przy ulicy Warsztatowej.

Wędrówki z pupilem – Turystyczna Książeczka Pupila

beskidy.mapawydarzen.pl | 2019-11-15


Chyba każdy z nas lubi spędzać czas na łonie natury, niezależnie od pory roku. Chodzimy sami, z przyjaciółmi, rodziną lub z naszym ukochanym pupilem. Każda aktywność fizyczna jest pożądana, poczynając od krótkiego spaceru po przejście trudnego szlaku górskiego.

Szulerzy mają ambitny plan na 18. urodziny. Potrzebują naszego wsparcia

pomorska.pl | 2019-11-12


W tym roku obchodzą swoje 18. urodziny. - 18 lat naszej działalności podsumujemy nową płytą, na którą materiał został już nagrany w ubiegłym miesiącu. Chcemy, aby ta płyta była wyjątkowa, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia.

Trwa zbiórka funduszy na wydanie książki o historii ZNTK w Pile

faktypilskie.pl | 2019-11-09


Skompletowany jest materiał do książki o historii Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pile. Teraz trwa zbiórka funduszy na jej wydanie. Nad książką \"Nasza historia ZNTK w Pile 1908-2009\" pracował zespół redakcyjny.

Wasze Media

waszemedia.pl | 2019-11-08


PIŁA. To będzie prawdziwa gratka, ale i niezwykle wartościowa pozycja dla pasjonatów historii pilskiego kolejnictwa. W przyszłym roku – a termin zależy także od nas – powinna ukazać się książka „Nasza historia ZNTK w Pile, 1908 – 2009”. – Napisaliśmy ją, aby ocalić od zapomnienia istnienie i histori

Dotyk Woodstock.pl - specjalny album ze zdjęciami z Pol\'and\'Rock Festival. Ruszyła zbiórka

www.eskarock.pl | 2019-11-02


Pol\'and\'Rock Festival to bardzo wyjątkowe miejsce, które ciężko porównać do czegokolwiek innego w Polsce. Wyjątkowe miejsce, raz do roku staje się innym krajem, w którym wszystko jest bardzo kolorowe i inne. Powstał specjalny projekt, który ma za zadanie zebranie zdjęć z festiwalu, w formie [...]

Jelczem w Himalaje - wyprawa wyruszy z Jeleniej Góry już w przyszłym roku!

24jgora.pl | 2019-10-31


Grupa pasjonatów postanowiła odrestaurować Jelcza 325 i śladem wielkich polskich himalaistów ruszyć w wyprawę do Katmandu. Projekt ma upamiętnić dokonania m.in. Krzysztofa Wielickiego i Leszka Cichego. Więcej w materiale filmowym.

ULTOWYM JELCZEM 300 W HIMALAJE!

muzyczneradio.pl | 2019-10-31


Dzisiaj ta ciężarówka stanęła na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Wyprawa ma być hołdem dla polskich zdobywców Himalajów sprzed 40 lat.

Prapremiera Last w Off Control (Czwórka)

www.polskieradio.pl | 2019-10-30


Wraca po trzech latach i, jak mówi, ten powrót wydarzył się w sposób naturalny. – Nie nagrywam, jeśli nie mam niczego do powiedzenia. Wchodzę do studia, kiedy pojawia się pomysł. Druga płyta jest już prawie skończona – mówił Michał \"Skinny\" Skórka.

Dotyk Woodstock.pl: ruszyła zbiórka na album fotograficzny z Pol\'and\'Rock Festival

www.antyradio.pl | 2019-10-30


Grzegorz Wójcik to uznany polski fotograf, który przez ostatnich 8 lat przemierzył całe kilometry podczas festiwalu Pol\'and\'Rock, uwieczniając na swoim aparacie uczestników wydarzenia. [...] skupił się na tym co działo się przed sceną - na ludziach. [...]

Prapremiera Losing My Religion i Nail It w trójkowej Offensywie

www.polskieradio.pl | 2019-10-30


Młodzi, ambitni, zdolni, czyli tacy, którzy mają do świata trochę pretensji. Z daleka i bezpośrednio ze studia. To ich muzyką są wypełnione te dwie godziny. Z płyt officjalnych i nagrań demo. Ze scen klubów, sal i festiwali w różnych zakątkach świata. Z piwnic czasami też. Jednym słowem – \"OFFensywa

Dzieci z Antoniowa chcą wydać płytę z kolędami. Trwa internetowa zbiórka. Pomóc może każdy

nto.pl | 2019-10-28


Lokalna prasa wsparła naszą inicjatywę. Dziękujemy za pomoc

Mądra edukacja ekologiczna

nieplaczabaw.pl | 2019-10-24


Posłuchaj podcastu Nieplac zabaw, w którym Anna Komorowska przepytuje Agnieszkę o tym jak uczyć dzieci o ekologii. \"Współczesne dzieci mają ogromną wiedzę na temat przyrody. (...). Ale jak taka wiedza przekłada się na praktykę? Jak uczyć ekologii w skali globalnej, ale i lokalnej?

Punkt zwrotny

www.poradnikowo.com | 2019-10-23


Posłuchaj podcastu Poradnikowo, w którym Wojtek Strózik wyciaga z Agnieszki całą prawdę o Pracowni Boruja. \"Przychodzi taki moment, takie zdarzenie, które wywraca Twoje życie do góry nogami. Ta chwila, kiedy zadajemy sobie ważne pytania. Pytania, które mogą wiele, a raczej odpowiedzi na te pytania.\"