Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Oni golą się na Kojaka, one podcinają grzywkę z fryzjerem online. Jak izolacja wpływa na wygląd i modę?

wyborcza.pl | 2020-04-08


Kosmetyczka online Podobną, ale płatną (25-50 zł) działalność prowadzi Anna Donica, założycielka salonu Anna Donica Studio Urody. Jak wszyscy w branży ma teraz poważne kłopoty z utrzymaniem firmy. - Na czas epidemii przenoszę się więc z pracą do internetu.(...)

Góry Stołowe zamknięte, a w schronisku pustki. Pasterka i Na Szczelińcu proszą o pomoc, by nie upaść

wroclaw.wyborcza.pl | 2020-04-06


Pasterka to najlepsze schronisko na Dolnym Śląsku: otrzymało 83,2 pkt na 100 możliwych i zajęło szóste miejsce w rankingu schronisk górskich magazynu „n.p.m.” (na 63 ocenianych). Ale gdy z powodu epidemii koronawirusa zakazano wstępu do parków narodowych – w tym do Parku Narodowego Gór Stołowych –

Lekcje online z Jasiem Wedrowniczkiem

tvpodkarpacie.pl | 2020-04-03


Już pierwszy odcinek cyklu poświęcony m.in. historii Rymanowa pokazuje, że nauka przed komputerem nie musi być nudna. W planie Fundacji jest stworzenie materiałów z zakresu innych przedmiotów szkolnych.

Lekcje online z Jasiem Wedrowniczkiem

krosno112.pl | 2020-04-03


Już pierwszy odcinek cyklu poświęcony m.in. historii Rymanowa pokazuje, że nauka przed komputerem nie musi być nudna. W planie Fundacji jest stworzenie materiałów z zakresu innych przedmiotów szkolnych dla klas szkół podstawoych i nie tylko.

Lekcje online z Jasiem Wedrowniczkiem

tvkrosno.pl | 2020-04-03


Fundacja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa aktywnie wspiera edukację dzieci i młodzieży. W obecnym trudnym dla nauczycieli i uczniów czasie Fundacja we współpracy z lokalnymi nauczycielami nagrywa krótkie filmiki edukacyjne dla uczniów klas I-IV i IV-VII.

Pierwszy pełnometrażowy serial na Languście

misyjne.pl | 2020-03-08


Poznajcie Jonasza, jego kumpli i… prześliczną Magdę, w której zakochuje się nasz bohater i zupełnie przypadkowo trafia… na spotkanie wspólnoty” – piszą twórcy serialu internetowego pt. „Jonasz z 2B”. Na kanale YouTube Langusty na Palmie są już dostępne dwa pierwsze odcinki!

Polscy weterani wezmą udział w paradzie zwycięstwa w Londynie

www.rp.pl | 2020-03-05


Polscy weterani wezmą udział w paradzie zwycięstwa, która zostanie zorganizowana 8 maja w Londynie w 75. rocznicę zakończenia wojny. Projekt instalacji „Zwycięski lot 303\" został stworzony przez Alexandra Smagę. Smaga jest również autorem pomnika Polskich Lotników w Normandii, ...

Powstaje mobilna instalacja w hołdzie polskim lotnikom

www.emito.net | 2020-03-04


Obchodzona w tym roku 80. rocznica Bitwy o Anglię będzie najważniejszym wydarzeniem organizowanym zarówno przez rząd brytyjski, samorządy, jak i organizacje pozarządowe i zwykłych obywateli. Z tej okazji powstaje też projekt mobilnej instalacji pt. Zwycięski Lot !

Pierwszy serial na katolickim netflixie

stacja7.pl | 2020-03-04


Z pomysłem zrobienia takiego serialu zgłosiło się do o. Adama Szustaka małżeństwo aktorsko-reżyserskie, zainspirowane jego pomysłem na stworzenie \"katolickiego netflixa\". Tak powstał \"Jonasz z 2B\" - profesjonalny serial dla młodzieży, który od Środy Popielcowej emituje Langusta na palmie.

“Zwycięski Lot 303” w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

www.britishpoles.uk | 2020-03-04


Jest to mobilna instalacja z okazji 80 rocznicy Bitwy o Anglię, w hołdzie Polskim Lotnikom w Anglii zwanym “The Polish Few”. Wystawa będzie miała charakter czasowy a jej zadaniem ma być podróżowanie po symbolicznych miejscach pamięci Bitwy o Anglię. Mobilna instalacja autorstwa Aleksandra Smagi przy

Młodzież z XXIII LO im. ks. Józefa Tischnera w Łodzi przygotowuje film dokumentalny

expressilustrowany.pl | 2020-02-28


Młodzież z XXIII LO im. ks. Tischnera przygotowuje film przedstawiający związki swojego patrona z teatrem i ludźmi teatru.„Dodatkową wartością realizowanego zamierzenia będzie prezentacja multimedialna i broszurowa publikacja popularyzująca dorobek grupy projektowej”,

Chcę, żeby dzieci zobaczyły we mnie niezwykłą mamę, a nie łysego dziwoląga

opowiecie.info | 2020-02-28


Jest piękna i młoda. I zupełnie łysa. Kiedy nie przykrywa głowy, albo nosi swoje ulubione turbany, to wzbudza niezdrowe zainteresowanie. Czasem doświadcza też z tego powodu zwykłego chamstwa.

Podróż „Śladami Jezusa”. Niepowtarzalna wystawa multimedialna w Częstochowie

pl.aleteia.org | 2020-02-23


Duchowa podróż do Jerozolimy, by poznać jak w świetle Ewangelii i nauki wyglądały ostatnie dni Jezusa na Ziemi, to dobry pomysł na zbliżający się Wielki Post. Wcale nie trzeba wyjeżdżać do Izraela.

WYDARZENIA 23.02.2020Młodzi filmowcy realizują film dokumentalny o Krzysztofie Globiszu. Trwa zbiórka funduszy

www.sfp.org.pl | 2020-02-23


Powstaje film dokumentalny o Krzysztofie Globiszu – wielkim aktorze, który zadziwił Polaków wielką siłą ducha w walce z niszczącą chorobą. Młoda ekipa na portalu polakpotrafi.pl zbiera środki na wyjazd na zdjęcia do… Islandii!

Reżyser Jacek Orłowski o projekcie edukacyjnym Tischner, Teatr i My.

www.youtube.com | 2020-02-22


Dla wszystkich fanów \"Seks, prochy i rock&roll\" lub miłośników \"Trzech Sióstr\", \"Boże mój\" lub \"Braci Karamazow\" kilka słów od człowieka który je wyreżyserował w łódzkich teatrach.

„Nie bójcie się. I nie poddawajcie się”. Lekcje życia Krzysztofa Globisza

www.newsweek.pl | 2020-02-19


Kiedy sześć lat temu Krzysztof Globisz doznał rozległego udaru, lekarze nie dawali mu szans na powrót do zawodu. Dziś aktor nie tylko występuje na scenie, ale także uczy studentów pracy z mikrofonem. A młodzi filmowcy kręcą o nim niezwykły dokument.

Obywatel Miłość. Wzruszający film o Grzegorzu Ciechowskim

www.polskieradio.pl | 2020-02-18


– Jak pokazywałem film \"Obywatel Miłość\" znajomym i widziałem reakcje osób, które znają twórczość mojego Taty, a także tym, które nie znają, nie widziałem różnicy między nimi. Ta historia jest na tyle wiarygodna i intymna, że po prostu wzrusza – ocenia Bruno Ciechowski.

Samotność wieloryba | Michał Hytroś

www.off.radiokrakow.pl | 2020-02-13


Reżyser Michał Hytroś realizuje film dokumentalny \"Wieloryb\", którego bohaterem jest Krzysztof Globisz. O pomyśle na ten obraz, relacji z prof. Globiszem, wyprawie na Islandię i samotności w oceanie opowiedział Anecie Hudzik.

Pamiętnik kobiety w turbanie

www.lokalna24.pl | 2020-02-13


Ja, łysa matka. Matka bez włosów. Nie ukrywam przed dziećmi swojej choroby, swojej inności. Mówię im: mam alopecię, to ona sprawia, że moja głowa jest wyjątkowa...

Piękna Opolanka cierpi na całkowite łysienie Nie chcę być dziwolągiem

nto.pl | 2020-02-10


Bibliotekarka z Opola postanowiła przełamać tabu na temat wstydliwej choroby, na którą od wielu lat cierpi. Napisała książkę dla dzieci i zorganizowała zbiórkę na jej wydanie.

Straciła włosy i pokochała siebie na nowo. Napisała niezwykłą książeczkę o alopecji

kk24.pl | 2020-02-08


Kiedy piękna nastolatka nagle zaczyna tracić wszystkie włosy na ciele, jej świat lega w gruzach. Złość, przygnębienie, bunt…

„Wieloryb”. Dokument o Krzysztofie Globiszu z Islandią w tle

icelandnews.is | 2020-02-06


Znany i ceniony polski aktor filmowy i teatralny oraz pedagog Krzysztof Globisz odwiedzi niebawem Islandię w ramach realizacji filmu dokumentalnego, który będzie opowiadał o jego życiu i twórczości.

Rejsy po Wiśle jak w Londynie. Warszawę będzie można zwiedzać z pokładu szybkiej łodzi motorowej

warszawa.naszemiasto.pl | 2020-02-02


Rejsy po Wiśle jak w Londynie pixabay.com Już niedługo turyści i mieszkańcy Warszawy będą mogli zobaczyć miasto z zupełnie nowej perspektywy. Po Wiśle będzie kursować szybka łódź motorowa, w której zmienić się grupa 12 osób. Szczegóły w tekście poniżej.

Z HAFTEM NA ULICE

tvl.tarnobrzeg.pl | 2020-01-31


Telewizja lokalna zaprasza do wsparcia kampanii #poLasowiacku

Lasowiacki haft dla wszystkich

sandomierz.gosc.pl | 2020-01-31


Wystarczy zapłacić tylko za nici i prąd i będzie można cieszyć się haftem lasowiackim zdobiącym odzież. Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega rusza z kampanią crowdfundingową, czyli społeczną zbiórką pieniędzy na zakup przemysłowej hafciarki.

Haft za złotówki, a nie stówki. Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega startuje z kampanią crowdfundingową

echodnia.eu | 2020-01-31


Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe to coraz popularniejszy sposób na zdobycie pieniędzy na przedsięwzięcia biznesowe. Sięgnęła po niego właśnie Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego dla wsparcia najciekawszych projektów dotyczących niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Tarnobrzeg, region. Haft lasowiacki może być dla każdego.

leliwa.pl | 2020-01-31


Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega wkrótce rozpocznie kampanie crowdfundingową. Jej celem jest zebranie środków na maszynę hafciarską. Potrzebnych jest 25 tysięcy złotych. – Chcemy sprawić, żeby wzory lasowiackie były dla każdego, kto utożsamia się z naszym regionem. Mamy lasowiackie

Piotr Zbierski, Cienie echa

fotofestiwal.com | 2020-01-26


W jaki sposób kultura komunikuje i wyraża swe odwieczne związki z naturą? W projekcie Cienie Echa, Piotr Zbierski kieruje obiektyw aparatu w stronę różnych społeczności na całym świecie, oddając tym samym hołd ich wyjątkowym rytuałom ceremonialnym oraz codziennym obrzędom, które odgrywają rolę pomos

Cienie echa

warsaw.leica-gallery.pl | 2020-01-26


Projekt fotograficzny „Cienie Echa” (Echoes Shades) jest wizualną opowieścią między innymi o problematyce przeżywania masowych rytuałów religijnych, duchowych świąt ku czci natury oraz tradycyjnych praktykach medycznych związanych z szamanizmem.

Zobaczmy Bałkany oczami Michała

www.supertydzien.pl | 2020-01-17


Michał Mrozek jest autostopowym górołazem. Jego cel na ten rok to Korona Bałkanów. Do jego realizacji potrzebuje jednak naszego wsparcia finansowego. - Zebrane środki przeznaczę nie tylko na sprzęt, jedzenie, ubezpieczenie, wizy i nagrody. Po powrocie będę startował z życiem od zera. Wiem, jak to je