Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

WYDARZENIA 23.02.2020Młodzi filmowcy realizują film dokumentalny o Krzysztofie Globiszu. Trwa zbiórka funduszy

www.sfp.org.pl | 2020-02-23


Powstaje film dokumentalny o Krzysztofie Globiszu – wielkim aktorze, który zadziwił Polaków wielką siłą ducha w walce z niszczącą chorobą. Młoda ekipa na portalu polakpotrafi.pl zbiera środki na wyjazd na zdjęcia do… Islandii!

Podróż „Śladami Jezusa”. Niepowtarzalna wystawa multimedialna w Częstochowie

pl.aleteia.org | 2020-02-23


Duchowa podróż do Jerozolimy, by poznać jak w świetle Ewangelii i nauki wyglądały ostatnie dni Jezusa na Ziemi, to dobry pomysł na zbliżający się Wielki Post. Wcale nie trzeba wyjeżdżać do Izraela.

Reżyser Jacek Orłowski o projekcie edukacyjnym Tischner, Teatr i My.

www.youtube.com | 2020-02-22


Dla wszystkich fanów \"Seks, prochy i rock&roll\" lub miłośników \"Trzech Sióstr\", \"Boże mój\" lub \"Braci Karamazow\" kilka słów od człowieka który je wyreżyserował w łódzkich teatrach.

„Nie bójcie się. I nie poddawajcie się”. Lekcje życia Krzysztofa Globisza

www.newsweek.pl | 2020-02-19


Kiedy sześć lat temu Krzysztof Globisz doznał rozległego udaru, lekarze nie dawali mu szans na powrót do zawodu. Dziś aktor nie tylko występuje na scenie, ale także uczy studentów pracy z mikrofonem. A młodzi filmowcy kręcą o nim niezwykły dokument.

Obywatel Miłość. Wzruszający film o Grzegorzu Ciechowskim

www.polskieradio.pl | 2020-02-18


– Jak pokazywałem film \"Obywatel Miłość\" znajomym i widziałem reakcje osób, które znają twórczość mojego Taty, a także tym, które nie znają, nie widziałem różnicy między nimi. Ta historia jest na tyle wiarygodna i intymna, że po prostu wzrusza – ocenia Bruno Ciechowski.

Pamiętnik kobiety w turbanie

www.lokalna24.pl | 2020-02-13


Ja, łysa matka. Matka bez włosów. Nie ukrywam przed dziećmi swojej choroby, swojej inności. Mówię im: mam alopecię, to ona sprawia, że moja głowa jest wyjątkowa...

Samotność wieloryba | Michał Hytroś

www.off.radiokrakow.pl | 2020-02-13


Reżyser Michał Hytroś realizuje film dokumentalny \"Wieloryb\", którego bohaterem jest Krzysztof Globisz. O pomyśle na ten obraz, relacji z prof. Globiszem, wyprawie na Islandię i samotności w oceanie opowiedział Anecie Hudzik.

Piękna Opolanka cierpi na całkowite łysienie Nie chcę być dziwolągiem

nto.pl | 2020-02-10


Bibliotekarka z Opola postanowiła przełamać tabu na temat wstydliwej choroby, na którą od wielu lat cierpi. Napisała książkę dla dzieci i zorganizowała zbiórkę na jej wydanie.

Straciła włosy i pokochała siebie na nowo. Napisała niezwykłą książeczkę o alopecji

kk24.pl | 2020-02-08


Kiedy piękna nastolatka nagle zaczyna tracić wszystkie włosy na ciele, jej świat lega w gruzach. Złość, przygnębienie, bunt…

„Wieloryb”. Dokument o Krzysztofie Globiszu z Islandią w tle

icelandnews.is | 2020-02-06


Znany i ceniony polski aktor filmowy i teatralny oraz pedagog Krzysztof Globisz odwiedzi niebawem Islandię w ramach realizacji filmu dokumentalnego, który będzie opowiadał o jego życiu i twórczości.

Rejsy po Wiśle jak w Londynie. Warszawę będzie można zwiedzać z pokładu szybkiej łodzi motorowej

warszawa.naszemiasto.pl | 2020-02-02


Rejsy po Wiśle jak w Londynie pixabay.com Już niedługo turyści i mieszkańcy Warszawy będą mogli zobaczyć miasto z zupełnie nowej perspektywy. Po Wiśle będzie kursować szybka łódź motorowa, w której zmienić się grupa 12 osób. Szczegóły w tekście poniżej.

Tarnobrzeg, region. Haft lasowiacki może być dla każdego.

leliwa.pl | 2020-01-31


Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega wkrótce rozpocznie kampanie crowdfundingową. Jej celem jest zebranie środków na maszynę hafciarską. Potrzebnych jest 25 tysięcy złotych. – Chcemy sprawić, żeby wzory lasowiackie były dla każdego, kto utożsamia się z naszym regionem. Mamy lasowiackie

Z HAFTEM NA ULICE

tvl.tarnobrzeg.pl | 2020-01-31


Telewizja lokalna zaprasza do wsparcia kampanii #poLasowiacku

Lasowiacki haft dla wszystkich

sandomierz.gosc.pl | 2020-01-31


Wystarczy zapłacić tylko za nici i prąd i będzie można cieszyć się haftem lasowiackim zdobiącym odzież. Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega rusza z kampanią crowdfundingową, czyli społeczną zbiórką pieniędzy na zakup przemysłowej hafciarki.

Haft za złotówki, a nie stówki. Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega startuje z kampanią crowdfundingową

echodnia.eu | 2020-01-31


Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe to coraz popularniejszy sposób na zdobycie pieniędzy na przedsięwzięcia biznesowe. Sięgnęła po niego właśnie Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego dla wsparcia najciekawszych projektów dotyczących niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Piotr Zbierski, Cienie echa

fotofestiwal.com | 2020-01-26


W jaki sposób kultura komunikuje i wyraża swe odwieczne związki z naturą? W projekcie Cienie Echa, Piotr Zbierski kieruje obiektyw aparatu w stronę różnych społeczności na całym świecie, oddając tym samym hołd ich wyjątkowym rytuałom ceremonialnym oraz codziennym obrzędom, które odgrywają rolę pomos

Cienie echa

warsaw.leica-gallery.pl | 2020-01-26


Projekt fotograficzny „Cienie Echa” (Echoes Shades) jest wizualną opowieścią między innymi o problematyce przeżywania masowych rytuałów religijnych, duchowych świąt ku czci natury oraz tradycyjnych praktykach medycznych związanych z szamanizmem.

Zobaczmy Bałkany oczami Michała

www.supertydzien.pl | 2020-01-17


Michał Mrozek jest autostopowym górołazem. Jego cel na ten rok to Korona Bałkanów. Do jego realizacji potrzebuje jednak naszego wsparcia finansowego. - Zebrane środki przeznaczę nie tylko na sprzęt, jedzenie, ubezpieczenie, wizy i nagrody. Po powrocie będę startował z życiem od zera. Wiem, jak to je

Chcą nakręcić pierwszy pełnometrażowy film o autostopie.

wtonacjikultury.pl | 2020-01-07


Niezależna grupa filmowców z Warszawy postanowiła zrealizować dokument, w którym przyjrzy się zjawisku podróżowania autostopem, traktując je nie tylko jako niskobudżetowy sposób poznawania obcych kultur i odległych zakątków świata, lecz także proces odkrywania siebie i własnej drogi do wolności.

SoloWomanCyclist, czyli rowerem z Alaski do Ziemii Ognistej. Rozmowa z Marią Garus

www.spreaker.com | 2020-01-07


Maria jest z Katowic. Pracowała ciężko, potem sprzedała wszystko i poleciała na Alaskę z misją dojechania rowerem do samego południowego krańca Ameryki Południowej. Tak, to daleko. To odcinek, w którym słychać zmęczenie Marii, słychać emocje i czuć, że to, co robi jest dla niej bardzo ważne.

Gazeta Wyborcza: Chcą otworzyć pierwszą kocią kawiarnię w Rzeszowie. Z bezdomnymi zwierzakami do adopcji

rzeszow.wyborcza.pl | 2020-01-06


Paweł i Magda, para z Rzeszowa, chcą stworzyć jedyną w mieście kocią kawiarnię. Szukają miejsca na lokal. Zwierzaki z ich kawiarni będzie można adoptować.

Fenix from the ashes: in the distant Faroe Islands, a Polish woman re-builds her life

www.thefirstnews.com | 2019-12-24


There are no tourists on the Faroe Islands in December. My car was the only one to leave a ferry in Torshavn – the capital of the archipelago on the North Atlantic Ocean. There were no border guards. Because no one in their right mind would expect that anyone would be crazy enough to land here.

Najnowszy wywiad radiowy

www.rdc.pl | 2019-12-23


Zachęcamy do zapoznania się z materiałem radiowym.

Projekt “Autostop - droga do wolności”

radiokampus.fm | 2019-12-02


Projekt “Autostop - droga do wolności” - pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o autostopie z udziałem najpopularniejszych polskich podróżników.

Szulerzy - wspierajmy nową płytę.

biesczadblues.pl | 2019-12-02


Szulerzy chcą wydać nowa płytę na 18-te urodziny powstania grupy, WSPIERAJMY !!! Wszystkie szczegóły na PolakPotrafi.pl

Polka o życiu w zapomnianym zakątku Europy [WYWIAD]

podroze.onet.pl | 2019-11-28


Na Wyspy Owcze przyjechałam z miłości. Zakochałam się w mężczyźnie z tego dziwnego kraju, o którym wcześniej nawet nie słyszałam – mówi o życiu na daleko położonym od Polski archipelagu Sabina Poulsen. W rozmowie z Onet Podróże Polka wspomina gorzkie i piękne chwile na Wyspach Owczych.

„Wyspy Owcze z pierwszej ręki” – nowy, praktyczny przewodnik po Wyspach Owczych

readandfly.pl | 2019-11-25


„Wyspy Owcze z pierwszej ręki – praktyczny przewodnik turystyczny” – to nowa książka autorstwa Sabiny Poulsen, ambasadorki turystyki i kultury farerskiej, oraz Sergiusza Pinkwarta, dziennikarza, podróżnika, pisarza, laureata Nagrody Magellana.

Wasze Media

waszemedia.pl | 2019-11-25


Wszystko miało się zamknąć w jednym roku, tymczasem od pomysłu do realizacji upłynęły trzy lata. Ale już jest. Póki co w wersji elektronicznej, chociaż ta papierowa podobno zbliża się wielkimi krokami. Niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju książkę dokumentującą dzieje zakładu przy ulicy Warsztatowej.

Wędrówki z pupilem – Turystyczna Książeczka Pupila

beskidy.mapawydarzen.pl | 2019-11-15


Chyba każdy z nas lubi spędzać czas na łonie natury, niezależnie od pory roku. Chodzimy sami, z przyjaciółmi, rodziną lub z naszym ukochanym pupilem. Każda aktywność fizyczna jest pożądana, poczynając od krótkiego spaceru po przejście trudnego szlaku górskiego.

Szulerzy mają ambitny plan na 18. urodziny. Potrzebują naszego wsparcia

pomorska.pl | 2019-11-12


W tym roku obchodzą swoje 18. urodziny. - 18 lat naszej działalności podsumujemy nową płytą, na którą materiał został już nagrany w ubiegłym miesiącu. Chcemy, aby ta płyta była wyjątkowa, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia.