Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

JAK MŁODZI FILMOWCY ZBIERAJĄ PIENIĄDZE

hobby.pl | 2016-12-19


Młodzi filmowcy czyli dwie młode dziewczyny, pasjonatki kina, które chodzą jeszcze do liceum, ale już marzą o nakręceniu własnego filmu. Postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i nie czekać na zakończenie studiów filmowych. Klara Woźniak – reżyserka i Edyta Bełza – producentka, przyszły z wizytą do Radia Hobby, aby opowiadać o trudnościach jakie stają na drodze do rozpoczęcia zdjęć filmowych i o swoich fascynacjach najlepszymi polskimi filmami. Dwie utalentowane dziewczyny proszą o wsparcie ich budżetu – zbierają pieniądze na swój debiut w internecie, w tzw. crowdfundingu.

"I wish you good luck and sunny days". Dzieci z Poznania piszą listy do swoich rówieśników uchodźców

poznan.wyborcza.pl | 2016-12-18


Poznańskie działaczki zebrały już 18 tys. zł dla uchodźców z greckiego obozu Nea Kavala. Pieniądze zostaną wydane na najpotrzebniejsze produkty, które pod koniec grudnia trafią do uchodźców. Wraz z listami autorstwa poznańskich uczniów, które w niedzielę studenci tłumaczyli na język arabski

Wydała cztery książki. Dochód przeznacza na chore dzieci

trojmiasto.wyborcza.pl | 2016-12-18


Pisze książki dla dzieci. Ale nie zarobiła na nich nic. Bo całkowity dochód ze sprzedaży przeznacza na cele charytatywne. - To taka niezwykła radość, bo z dawania, a nie brania - mówi Sylwia Pangsy-Kania*.

"From Poznań with love". Poznań wspiera uchodźców

poznan.onet.pl | 2016-12-16


Kryzys uchodźczy związany z wojną w Syrii trwa już kilka lat. Wielu Syryjczyków uciekając przed wojną, szukało schronienia w Europie. Niestety, obozy dla uchodźców są często przepełnione i nie posiadają wystarczających funduszy na utrzymanie takiej ilości osób - informuje Codziennypoznan.pl.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ KONDYCYJNIE ABY ZDOBYWAĆ WYSOKIE GÓRY (NP. Z KORONY ZIEMI LUB INNE NP. ALPY, ANDY)?

drytooling.com.pl | 2016-12-16


Dziś zapraszam do lektury gościnnego wpisu, Szczepana Brzeskiego, który postanowił się podzielić swoimi doświadczeniami treningowymi pod góry wysokie. Szczepan ma do tej pory na koncie m. in. wejście na 8 z 9 szczytów Korony Ziemi. Mamy nadzieję, że artykuł będzie pomocny. BTW. w przyszłym roku Szczepan wybiera się na Mount Everest, razem z Sylwią Bajek. Ich projekt możecie wesprzeć na Polakpotrafi.pl: Najmłodsza Polka na Mt. Everest!, do czego gorąco zachęcam.

G`rls ROOM magazine

www.behance.net | 2016-12-16


G`rls ROOM is a magazine created by girls, but not just for girls.Still not enough is said about women’s rights, their sexuality and a positive approach to the body. We stand for solidarity of women and together we can do a lot of good.

Zbierają pieniądze na Motyli Skwer na Zabłociu

krakow.wyborcza.pl | 2016-12-15


Motyli Skwer powstanie u zbiegu ulic: Kiełkowskiego, Wałowej i Dekerta. Powstanie, jeśli uda się zebrać 20 tys. zł. Za projektem stoi grupa 50 studentów Uniwersytetu Jagielońskiego.

Park i ogród motyli – powstanie także dzięki tobie?

www.infokrakow24.pl | 2016-12-15


Trzeba dostrzegać piękno, tam gdzie go niema, lecz być może. Być może tą sentencja kierowali się studenci UJ, kiedy uznali, że niezagospodarowany teren na rogu ulic Dekerta i Wałowej już latem może stać się pięknym parkiem kieszonkowym i ogrodem motyli.

Pomóż w wydaniu polskiego podręcznika nt. kompozycji, autorstwa Witolda Dederki

www.fotopolis.pl | 2016-12-15


Szukając fotograficznych wskazówek w internecie, często zapominamy o naszym rodzimym, świetnie opracowanym dorobku edukacyjnym. Przykładem może być książka “O kompozycji w fotografii” Witolda Dederki, która czeka na reedycję. Nie dojdzie ona jednak do skutku bez Waszej pomocy.

Dołóż cegiełkę do projektu „Na rogu Dekerta”

krakow.pl | 2016-12-15


Niezagospodarowany teren, o powierzchni 554m2, na rogu ulic Dekerta i Wałowej już latem może stać się pięknym parkiem kieszonkowym (kompaktowym) i ogrodem motyli. Aby tak się stało, potrzebne jest jednak wsparcie mieszkańców. Dziś za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl została uruchomiona zbiórka funduszy na realizację projektu, który jest inicjatywą studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Potrzebna kwota minimalna to 15 tys. zł netto. Zbiórka zakończy się 30 stycznia 2017 roku.

Zbierają fundusze, bo chcą zazielenić Zabłocie

lovekrakow.pl | 2016-12-15


O tym, że Zabłocie cierpi na niedobór terenów zielonych, wiadomo od dawna. Mijają miesiące, a w okolicy pojawiają się kolejne budynki mieszkalne i biurowce. Na rogu ulic Dekerta i Wałowej jest jednak niezagospodarowany teren o powierzchni 554 mkw. Jeśli wszystko pójdzie z zgodnie z planem, już w przyszłym roku skwer ten może stać się „parkiem kieszonkowym” i „ogrodem dla motyli”. W czwartek ruszyła zbiórka pieniędzy na ten cel.

Monika Kubica z Pszczyny buduje szkołę w Nairobi! Możesz pomóc

wiadomosci.pless.pl | 2016-12-13


Monika Kubica z Pszczyny od kilku lat jest wolontariuszką Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu". Obecnie koordynuje projekt "Wykończymy szkołę w Kenii", którego celem jest zakup krzeseł i ławek do szkoły w Nairobi.

33-letnia podróżniczka chce pobić rekord Martyny Wojciechowskiej

www.pudelek.tv | 2016-12-12


Miła Raulin w 2017 roku planuje zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie Mount Everest. Jeśli zrealizuje swój plan, ma szansę pobić Martynę Wojciechowską, która szczyt zdobyła w wieku 36 lat. 33-letniej podróżniczce do tej pory udało się zdobyć już 7 z 9 szczytów Korony Ziemi. Obecnie Raulin przygotowuje się do zdobycia przedostatniego ze szczytów - Masywu Vinsona. W studio #dzieńdobryPolsko Telewizji WP opowiedziała o przygotowaniach do wyprawy i treningach, jakim musi się poddać przed wyjściem w góry.

From Poznań With Love. Poznań wspiera uchodźców

poznan.wyborcza.pl | 2016-12-12


Poznańskie działaczki zbierają pieniądze dla uchodźców z greckiego obozu Nea Kavala. - Ludzie utknęli tam na kilka miesięcy, niektórzy nawet na rok - mówi Joanna Stankiewicz, jedna z organizatorek akcji i wolontariuszka w obozie Nea Kavala

Sylwia Bajek z Rzeszowa będzie najmłodszą Polką na Mount Everest?

kielce.naszemiasto.pl | 2016-12-11


Sylwia Bajek z Rzeszowa ma 25 lat i jeśli - zgodnie z planem - w maju zdobędzie Mount Everest, będzie najmłodszą Polką w historii z tym osiągnięciem. Na portalu polakpotrafi.pl można wesprzeć rzeszowiankę w realizacji tego marzenia.

Człowiek dla psa

team360.pl | 2016-12-09


Wielki Kalkulator, czyli Kiełbaska, ma w naszym (rajdowo-biegowym) środowisku opinię człowieka, by ująć to politycznie, dość wyrazistego. Osoby, które znają Michała, wiedzą jednak, że na pewno nie można mu odmówić: ambicji, konsekwencji oraz nadzwyczajnej sympatii dla psów. Projekt, który ma zamiar zrealizować niebawem, łączy to wszystko w idealną całość. A jest to projekt - bez żadnej przesady - niesamowity wprost. Mrożący krew w żyłach, chciałoby się napisać, ale może lepiej nie zapeszać?...

Był w boliwijskim więzieniu, teraz chce wydać książkę

www.wroclaw.pl | 2016-12-07


Ponad rok temu pisaliśmy o kreatywnym wrocławianinie, który postanowił pomóc dzieciom z małego meksykańskiego przedszkola i dzięki wsparciu internatów świetnie sobie z tym poradził. Paweł Wilk, absolwent wrocławskiego Uniwersytetu, jest zauroczony Ameryką Łacińską. Swoje przygody i wrażenia z tamtych rejonów postanowił opisać w książce. Ale jak to w takich razach bywa, wydanie takiej publikacji trochę kosztuje…

Polak potrafi! 10-letnia Natalia pomaga szkole w Afryce

www.lepszypoznan.pl | 2016-12-07


Natalia przy pomocy mamy zaangażowanej w działania na rzecz dzieci nakręciła film o szkole a Afryce. Chce pokazać swoi rówieśnikom i dorosłym jak wygląda prawdziwa szkoła w Afryce. Taką, która nie potrzebuje super komputerów, ale zwykłych klas, by dzieci miały gdzie się bezpiecznie uczyć.

10-latka z Poznania zbiera na budowę klas szkolnych w Afryce (ZDJĘCIA, FILM)

| 2016-12-07


Natalia ma obecnie 10 lat i mieszka w Poznaniu. W tym roku po raz pierwszy odwiedziła Afrykę Subsaharyjską – Tanzanię – podczas rodzinnego wyjazdu. Sytuację dzieci z krajów globalnego południa znała wcześniej z opowieści mamy, zaangażowanej w działania na rzecz dzieci w Polsce i w Afryce już od 2008 roku.

Classic Trial Bieszczady - niesamowity projekt potrzebuje twojego wsparcia!

www.scigacz.pl | 2016-12-07


Bez dwóch zdań bardziej od motocykli kochamy Bieszczady. To dlatego w 2007 roku rzuciliśmy wszystko (dosłownie wszystko!) i założyliśmy rodzinny pensjonat Gęsi Zakręt. Gdy już nieco się ustatkowaliśmy, przyzwyczailiśmy do wycia wilków, wysychających studni i braku sąsiadów, odrodził się w nas pomysł sprzed lat: nadanie nowego życia klasycznym motocyklom i zarażaniu pasją do nich kolejnych osób.

Sylwia i Szczepan chcą razem wejść na Mount Everest

www.nowiny24.pl | 2016-12-04


Na ośmiu tysiącach metrów męczy nawet odpoczynek, organizm zjada sam siebie. Sylwia i Szczepan znają cenę ryzyka, ale z wyprawy na Mount Everest nie zrezygnują. Bo Góra Gór wzywa.

Rzeszowianka chce być najmłodszą Polką na Mount Evereście!

rzeszow-news.pl | 2016-12-01


– Marzenie trzeba mieć. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale trzeba włożyć w nie pracę i uwierzyć w siebie – uważa 25-letnia Sylwia Bajek z Rzeszowa, która zamierza wiosną przyszłego roku zdobyć najwyższy szczyt świata Mount Everest wraz ze swoim partnerem, Szczepanem Brzeskim. Wyprawie patronuje Rzeszów News.

Ruszył projekt Najmłodsza Polka na Evereście

www.portalgorski.pl | 2016-11-30


Oficjalnie, z kopyta RUSZYŁ projekt crowdfunding'owy 'Najmłodsza Polka na Evereście - Ekspedycja 2017'! Nie ma odwrotu :) Z udziałem KAŻDEGO z WAS w akcji mamy ogromną szansę na postawienie kroku naprzód w historii polskiego himalaizmu kobiecego odnawiając rekord sprzed niemal 11 lat !! - Kto jak nie MY!

Dekalog w twardej oprawie

gdansk.gosc.pl | 2016-11-30


Charytatywna książka dla dzieci z Hospicjum "Pomorze Dzieciom", w której wydanie włączyć może się każdy.

„Las, 4 rano”. Premiera filmu już w styczniu

tomaszow.pl | 2016-11-30


Już 20 stycznia odbędzie się premiera najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego „Las, 4 rano”. Na ekranie zobaczymy między innymi Krzysztofa Majchrzaka i Olgę Bołądź. Pokaz specjalny, jeszcze w styczniu, odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.

Schowaj domofon do kieszeni

pulsinnowacji.pb.pl | 2016-11-29


Twórcy Nofo chcą zmienić nasze domowe nawyki. Na rozwój nowej technologii zbierają fundusze na platfomie Polakpotrafi.pl.

Ruszył projekt crowdfundingowy „Najmłodsza Polka na Evereście” – Sylwia Bajek

wspinanie.pl | 2016-11-29


Oficjalnie z kopyta ruszył projekt crowdfundingowy „Najmłodsza Polka na Evereście – Ekspedycja 2017”. Nie ma odwrotu :). Z udziałem KAŻDEGO z WAS w akcji mamy ogromną szansę na postawienie kroku naprzód w historii polskiego himalaizmu kobiecego odnawiając rekord sprzed niemal 11 lat! Kto jak nie MY!

Katarzyna Sas absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczczy chce wrócić do Ghany. Ratować życie

bydgoszcz.naszemiasto.pl | 2016-11-29


Katarzyna Sas w Afryce spędziła prawie rok i szkoliła tamtejszych lekarzy. Teraz zbiera pieniądza na kolejny wyjazd.

TWORZYMY PRZESTRZEŃ PEŁNEJ KULTURY - SOFA LITERACKA

cojestgrane.pl | 2016-11-29


Potrzebujemy Waszego wsparcia! Tworzymy w Katowicach przestrzeń, która ma służyć nam wszystkim.

Monika z Pszczyny buduje szkołę w Nairobi. Wspomóż projekt!

www.pszczynska.pl | 2016-11-29


Don Bosco Boys’ Town to wyjątkowe miejsce, które jest nie tylko szkołą, ale i domem dla dużej grupy młodych ludzi z ubogich środowisk Nairobi. W budowie szkoły pomaga Monika Kubica z Pszczyny, która wyjechała do Kenii w ramach Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.