Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Śladami Uczestników - Radio Złote Przeboje - Jelczem w Himalaje 13 października 2019

soundcloud.com | 2019-10-13


Zapraszamy do odsłuchania audycji radiowa poświęconej projektowi \"Śladami uczestników\" oraz inicjatywie Jelczem w Himalaje - Jeżdżący Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu wyrusza w 2020 raz jeszcze do podnóża gór wysokich. Śladami Uczestników - Radio Złote Przeboje - Jelczem w Himalaje 13 paździe

Fotografowie potrzebują twojej pomocy. Możesz wesprzeć wartościowe książki

fotoblogia.pl | 2019-10-09


W ramach inicjatywy PIX.HOUSE, Michał Adamski, Michał Sita i Anna Pilawska-Sita sfinansowali wyprawy fotograficzne, przygotowanie tekstów i tłumaczenie 2 projektów. Niestety wydanie to już inna sprawa. Zobacz i wesprzyj wartościowy kawałek polskiej fotografii.

Polak potrafi i chce upiec chleb z prastarych gatunków zbóż. Taki chleb wypiekała święta Hildegarda

nto.pl | 2019-10-07


Mateusz Skibe z Dobrodzienia wraz z żoną Ulą założyli gospodarstwo ekologiczne. Teraz robią zbiórkę internetową, żeby zebrać pieniądze na wypiekanie tradycyjnego chleba.

Wesprzyjmy PIX. HOUSE w wydaniu dwóch nowych książek fotograficznych

zpaf.pl | 2019-10-06


„Pies o dwóch ogonach” Michała Adamskiego „Cu Chi Tunnels Restoration Report” Michała Sity i Anny Pilawskiej-Sity Na portalu Polak Potrafi do 30 października 2019 trwa akcja crowdfundingowa Gorąco popierając, przekazujemy apel z prośbą o wsparcie!

Pix.house prosi o pomoc w wydaniu swoich nowych książek fotograficznych. Do końca akcji pozostało niewiele czasu!

poznan.naszemiasto.pl | 2019-10-06


Dodatkowe fundusze umożliwią poznańskim fotografom wydrukowanie dwóch wyjątkowych książek fotograficznych – „Pies o dwóch ogonach” Michała Adamskiego i „Cu Chi Tunnels Restoration Report” Michała Sity i Anny Pilawskiej-Sity.

Kalendarz wspinaczkowy - Images of Passion Marcina Ciepielewskiego

www.optyczne.pl | 2019-10-03


Marcin Ciepielewski, fotograf wspinaczkowy oraz autor opublikowanego na naszym portalu testu plecaka Lowepro Powder BP 500 AW organizuje zbiórkę. Jej celem jest stworzenie i wydanie autorskiego kalendarza. Nagrodą za wsparcie projektu jest jego egzemplarz.

Jelcz Himalajski pod Muzeum Sentymentów

muzeumsentymentow.pl | 2019-10-03


W minioną niedzielę, tj. 29 września 2019 roku pod Muzeum Sentymentów mieliśmy okazję spotkać się z nietypowym na obecne czasy klasykiem, ale niegdyś bardzo popularną polską ciężarówką – Jelczem serii 300. Model, który mogliśmy oglądać to replika ciężarówki, która woziła polskich himalaistów...

Kalendarz 2020 z pięknymi zdjęciami Marcina Ciepielewskiego. Zachęcamy do wsparcia projektu!

wspinanie.pl | 2019-10-02


Jeśli zastanawiacie się, co sprawić najbliższym na świąteczny prezent, mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia – kalendarz na rok 2020 z pięknymi zdjęciami wspinaczkowymi autorstwa Marcina Ciepielewskiego.

Kalendarz wspinaczkowy 2020 - wspieramy projekt Marcina Ciepielewskiego

www.goryonline.com | 2019-10-02


Mało kto tak naprawdę zdaje sobie z tego sprawę, ale wspinanie niemal od początku swojego istnienia powiązane było ze sztuką, początkowo przede wszystkim z literaturą, rycinami Gustava Dore dokumentującymi tragedię na Matterhornie, czy wreszcie słynną wyprawą Auguste\'a Bisson...

Gra strategiczno-ekonomiczna, w którą gram już dziewięć lat

joemonster.org | 2019-10-02


Jako nastolatek lubiłem grać w gry strategiczne. W pszczelarstwie zauważyłem podobne elementy. Może dlatego zajmowanie się pszczołami stało się moją pasją.

Jelczem w Himalaje – wesprzyj wyprawę z Jeleniej Góry do Nepalu!

gorskiewyrypy.pl | 2019-10-02


Ostatnio głośno zrobiło się o projekcie „Jelczem w Himalaje”. Projekt zakłada pokonanie ponad 10 000 kilometrów z Polski do Nepalu odrestaurowanym samochodem ciężarowym. Podróż ma się wpisać w Jubileusz 40-tej rocznicy pierwszego w historii zimowego zdobycia szczytu Mount Everest przez Polaków.

Jesień życia na ekranie

prestizszczecin.pl | 2019-10-01


Przed nami kolejna premiera filmu ze Szczecinem w tle. W sierpniu w naszym mieście nakręcono sceny do produkcji pt. „Nikt” w reżyserii Dominika Czecha.

Pomóż wydać nowe książki fotograficzne

kulturalnemedia.pl | 2019-10-01


Fundacja PIX.HOUSE wydaje dwie nowe książki fotograficzne. Potrzebna jednak Wasza pomoc, aby zebrać brakujące fundusze na dokończenie prac.

Pomóż w wydaniu nowych książek fotograficznych Michała Adamskiego oraz Michała Sity i Anny Piławskiej

www.fotopolis.pl | 2019-10-01


“Pies o dwóch ogonach” oraz “Cu Chi Tunnels Restoration Report” to dwa wyjątkowe projekty, która już niebawem mają szansę ukazać się w formie książkowej nakładem wydawnictwa Pix.House. Zbiórka w serwisie Polakpotrafi to szansa na zakup publikacji w przedsprzedaży i wsparcie ostatniej fazy prac.

Chcą dojechać Jelczem… w Himalaje, jak za starych dobrych lat!

www.gosc.pl | 2019-09-30


Polski Jelcz ponad 40 lat temu przewoził w najwyższe góry świata naszych wspinaczy podczas złotej ery polskiego himalaizmu. Teraz ma szansę ponownie wyruszyć na taką trasę. I nie chodzi o wyzwanie dla wyzwania.

Wizyta przyjaciół z Bad Harzburg i Puszczykowa

podszrenica.info | 2019-09-29


Po części oficjalnej nastąpił przejazd do stacji turystycznej Orle. Cały czas towarzyszył nam ciężarowy Jelcz 315. Taki sam jakim w 1979 roku w Himalaje wybrali się śmiałkowie z Jeleniej Góry aby zdobyć szczyt Annapurna... Maciej Pietrowicz opowiadał z kolei o kulisach planowanej wyprawy - \"Jelczem.

Audycja w Radiowej Trójce 26 września 2019

soundcloud.com | 2019-09-26


aby dotrzeć na sam szczyt najwyższej góry świata trzeba było najpierw dotrzeć do Nepalu, a lot samolotem dla kilku osób i ogromne ilości sprzętu, który jest potrzebny do takiej wyprawy był niemożliwy ze względu na koszty

TVP3 FAKTY o naszej wyprawie ! :)

www.youtube.com | 2019-09-18


Zapraszamy do reportażu jaki ukazał sie w Faktach o poranku w TVP3. Arek Peryga nasz kierowca i mechanik wyprawy 2020 opowie o technicznych aspektach Jelcza :)

Wywiad w Menway interia

menway.interia.pl | 2019-09-16


Jelcz: Jeżdżący pomnik złotej ery polskiego himalaizmu Wspomniałeś o tegorocznej wyprawie dzieci tamtych himalaistów. Jak do niej doszło? - Tak, w kwietniu tego roku udało mi się namówić dzieci jednego z tragicznie zmarłych uczestników wyprawy z 1979 roku na wyjazd do Nepalu.

Jelczem w Himalaje. Rozmawiamy z pasjonatem, który zbiera pieniądze na wyprawę do Nepalu

natemat.pl | 2019-09-15


Maciej Pietrowicz to syn Jerzego Pietrowicza, który w roku 1979 uczestniczył w wyprawie na Annapurnę Południową. W złotej dekadzie, kiedy polscy himalaiści prześcigali w wysokogórskiej wspinaczce cały świat, do Nepalu jeździło się jelczami. I tak samo ma być w przyszłym roku.

Jesteśmy w Teleexpress!

www.youtube.com | 2019-09-13


To Jelcz Himalajski z Jeleniej Góry...

Jelczem w Himalaje

ratownictwogorskie.pl | 2019-09-12


To już się stało... ruszamy Jelczem w Himalaje!

NIEPRAWDOPODOBNE! Maria z Katowic jedzie na rowerze wzdłuż obu Ameryk!

www.se.pl | 2019-09-10


Rzuciła wszystko, wzięła rower i... pojechała do Ameryki! Na swoim jednośladzie chce pokonać dwa wielkie kontynenty z północy na południe. Maria Garus z Katowic ma za sobą podróż przez Amerykę Północną, teraz jest już w Ekwadorze!

Ten film w całości powstaje w Szczecinie. Porusza bardzo ważny temat

wszczecinie.pl | 2019-09-10


W ostatnich dniach sierpnia park im. Romana Łyczywka stał się miejscem realizacji nowego filmu, który w całości powstaje w Szczecinie. To dramat obyczajowy o roboczym tytule „Nikt”, w którym główną rolę kreuje Lech Dyblik.

Grey Convention zbiera na płytę! Posłuchaj jak grają!

www.bieszczadzka24.pl | 2019-09-07


Trochę folku, trochę gitar i ostrzejszych brzmień, a do tego bardzo przyjemny wokal czyli nastrojowe bieszczadzkie granie - ustrzycki zespół Grey Convention na portalu polakpotrafi.pl rozpoczął zbiórkę na wydanie pierwszej płyty.

Kolejny film ze Szczecinem w tle. Lech Dyblik w roli kogoś, kto wciąż dostrzega innych

szczecin.wyborcza.pl | 2019-08-28


Scenerią, w której będzie dziać się film o roboczym tytule \"Nikt\", będą m.in. park Łyczywka na Pogodnie i szczeciński tramwaj. Środa była jednym z ostatnich dni zdjęciowych.

Południe z Animuszem: warsztaty w Teatrze Syrena

www.rdc.pl | 2019-08-19


Ósma edycja warsztatów teatralnych w Teatrze Syrena, w których do tej pory wzięło udział łącznie 1350 dzieci, w tym 70 dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Opowiedziały o tym: Beatrycze Łukaszewska – aktorka Teatru Syrena i Zuzanna Miladinović – koordynatorka zbiórki na warsztaty teatralne.

Drumming Now! Relacja z drugiej edycji Festiwalu Muzyki Spontanicznej w Dragonie

www.jazzarium.pl | 2019-08-18


Druga edycja Festiwalu Muzyki Spontanicznej w poznańskim Dragonie za nami. Tym razem – z racji wybitnej reprezentacji perkusjonalistów – nazwana została Drumming Now! Trzy dni wypełnione swobodnie improwizowaną muzyką, dużo wrażeń po obu stronach sceny. Nie sposób nie skomentować na tych łamach wła

Improwizujemy nie tylko w muzyce

kultura.poznan.pl | 2019-08-18


- Czasami organizacyjnie działamy dość pokrętnie, dlatego przekornie nazwaliśmy nasz zespół Poznańską Orkiestrą Improwizowaną - podczas gdy standardem w nazewnictwie jest \"orkiestra improwizatorów\" - mówi Rafał Ziąbka, z którego inicjatywy ponad rok temu została założona lokalna orkiestra muzyków im

Polak potrafi! PRESS JAZZ- debiutancki album z udziałem Koszalinian

plus.gk24.pl | 2019-08-16


Celem naszego projektu jest zebranie środków na nagranie oraz wydanie albumu muzycznego Press Jazz. Projekt kończy się 1 września, tak jak nasze ostatnie studenckie wakacje w Gdyni.