Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Gimnazjaliści wymyślają grę miejską i fundują rówieśnikom niezwykłe nagrody

www.juniorowo.pl | 2017-12-06


Uczniowie gdańskiego Thinking Zone postanowili pokazać, że edukacja może być fascynująca i że jej alternatywne nowoczesne formy są dla każdego. Bo jeśli komuś brakuje możliwości, by rozwijać zainteresowania korzystając z ciekawych form edukacyjnych, to ThinkingZonowa młodzież ma dla niego propozycję

Maszyny stworzyły tekst spektaklu. Artyści zbierają pieniądze na nietypowy projekt

krakow.onet.pl | 2017-12-06


\"Jak będzie wyglądało spotkanie człowieka z myślącą maszyną? Czy maszyną może być osobą? Według jakich zasad moralnych i społecznych mamy projektować myślące maszyny? Wreszcie najważniejsze i odwieczne pytanie: czym jest człowiek? Kiedy jeszcze jesteśmy ludźmi, a kiedy stajemy się już robotami? Nasz

Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach

www.asta24.pl | 2017-12-05


Ruszyła zbiórka pieniędzy na wydanie książki “Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”. Książkę przygotowali pasjonaci pilskiej historii Maciej Usurski i Rafał Ruta.

Wyprawa Mount Everest i Lhotse Everteam

www.portalgorski.pl | 2017-12-05


Para wspinaczy wysokogórskich Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski tworzący duet \'Everteam\', zawalczy w Himalajach o dwa ośmiotysięczniki. Wiosną 2018 wyruszą na Mount Everest oraz sąsiadujący z nim Lhotse. Everteam to ewenement w świecie gór wysokich ...

Ludzie i ich pasje.Marcin Leśniewicz.

promok.pl | 2017-12-05


Jak to wszystko się zaczęło?Kto odkrył i dał rady do dalszej drogi twórczej?

Kolej Wschodnia na akwarelach Gaertnera

faktypilskie.pl | 2017-12-04


Jest to pierwsza publikacja zawierająca reprodukcje wszystkich 14 akwarel Eduarda Gaertnera przedstawiających obiekty Królewskiej Kolei Wschodniej. Celem projektu jest wydanie pierwszej książki zawierającej reprodukcje kompletu czternastu akwarel Eduarda Gaertnera z 1851 roku, przedstawiających obi

Marta Kurek i jej krakowska metamorfoza

www.rmf24.pl | 2017-12-04


Polka Potrafi! Legga\'\'Drago*zoa, język Drago*zoii lub dragozoiski, jest mową prostą, oferuje za to bogactwo zwrotów, które umożliwiają wysłowienie ognistych uczuć. Posługują się nim wszystkie plemiona, które w ten czy inny sposób pochodzą ze Smoczej Macierzy.

Magiczna zbiórka marzeń

pabianice.tv | 2017-11-29


Rysuje od dziecka.Mówi że szkicowanie to nieodłączna część jego życia,która rozwija się wraz z nim.Pabianiczanin Marcin Leśniewicz chce zabrać czytelników swojego komiksu do magicznej krainy.

Jak idzie tłumaczenie Elder Scrolls Online na język polski?

mmorpg.org.pl | 2017-11-29


Biorąc pod uwagę fakt, że tłumacze robią to na zasadzie wolontariatu (nikt nie płaci im ani grosza za poświęcony czas), prace powoli posuwają do przodu. Z każdym miesiącem możemy zaobserwować regularne postępy.

Spotkanie z Jowitą Sip. - Miasto Piła

www.pila.pl | 2017-11-29


24 sierpnia Prezydent Piotr Głowski spotkał się z panią Jowitą Sip, śpiewaczką operową. Pani Jowita aktualnie przebywa w Polsce i nagrywa płytę na której znajdą się tradycyjne polskie pieśni. Jednym z miejsc w których odbyły się nagrania była Sala Miejska Inwest Parku przy ulicy Dąbrowskiego w Pile

Walczy o siebie

www.zyciepabianic.pl | 2017-11-28


Pabianiczanin jest po 40. i nie ma pracy, a właściwie to etatowej roboty. Tę rzucił 7 miesięcy temu. Fizyczna robota w magazynie firmy na Zatorzu dawała mu kasę na opłacenie rachunków, ale zabierała czas, zdrowie i duszę. 40-latek miał tego dość, stwierdził, że szkoda mu życia i postanowił wreszcie

Co pamięta porcelana

www.entertheroom.pl | 2017-11-27


Z Iriną i Olgą spotykamy się w gorącym okresie. My domykamy 5 numer „G’rls ROOM”, a dziewczyny walczą o nową pracownię. Dwie projektantki, tworzące głównie ceramikę jako august design studio, ich prace zyskały uznanie zarówno klientów, opowiadają nam o swojej współpracy.

Pomóżmy wydać wojenny dziennik Piete Kuhr

faktypilskie.pl | 2017-11-27


- Kiedy swego czasu pytałem swoich znajomych, czy wiedzą jak nazywa się najbardziej znany na świecie pilanin, wszyscy zgodnie wymieniali Stanisława Staszica. Wtedy ja, że to nieprawda, bo najbardziej na świecie znaną osobą z pilskim rodowodem była pewna pani… - wspomina Jan Szwedziński.

Kim jest Piete Kuhr? - dziennik 12-letniej pilanki tuż tuż!

www.dzienniknowy.pl | 2017-11-27


Mimo iż Piete urodziła się w Pile i tu powstawał jej niezwykły pamiętnik, niewielu pilan o niej słyszało. Teraz będzie można przeczytać niezwykły dziennik dziewczynki od deski do deski. Książka lada dzień trafi do druku. Można ją zamówić w ramach crowdfundingu przy pomocy platformy internetowej Pola

Pomóż wydać wojenne wspomnienia Piete Kuhr - licealistki ze Schneidemühl

www.naglos.com.pl | 2017-11-27


Na druk czeka wojenny pamiętnik Piete Kuhr, licealistki ze Schneidemühl, po latach jednej z najciekawszych kobiet swojej epoki. Pomóż wydać unikatową książkę!

Projekt Technologicznie Gotowi

zw.pl | 2017-11-23


Projekt „Technologicznie gotowi” prowadzony jest przez Fundacje Fucco z Leszna, a jego założeniem jest udostępnienie uczniom szkół średnich możliwości zapoznania się z najnowocześniejszymi technologiami, takimi jak druk 3D, tworzenie wirtualnej rzeczywistości czy hologramów.

Dwukrotnie wygrała z nowotworem. Napisała poradnik dla chorych i ich bliskich pt.Przeżyć raka

dkl.doba.pl | 2017-11-23


W swoim życiu dwukrotnie przeszła przez chorobę nowotworową i nie był to tzw. nawrót tylko dwie różne historie z rakiem w roli głównej. Justyna Sobolewska-Noël swoje doświadczenia opisała w książce pt. \"Przeżyć raka\", która jest poradnikiem dla chorych i ich bliskich. Obecnie prowadzona jest zbiórka

WYwiad w TVP 1, w programie Dzień Dobry Polsko

www.facebook.com | 2017-11-23


Już dwukrotnie pokonała w swoim życiu nowotwór, a teraz napisała książkę \"Przeżyć raka. Przewodnik dla chorych i ich bliskich\" 📙 Posłuchajcie rozmowy z Justyną Sobolewską-Noel, która jest żywym dowodem na to, że życie nie kończy się na chorobie 😊

Wrocławska drukarnia na Nadodrzu chce być jak… nowy winyl

www.wroclaw.pl | 2017-11-23


Kontynuują tradycje zecerskie i szukają pieniędzy na społeczne projekty. Po raz pierwszy o starej drukarni przy ul. Otwartej 12 na wrocławskim Nadodrzu pisaliśmy w kwietniu 2017 r. przy okazji reaktywacji jej działalności i kontynuowaniu w tym miejscu zecerskich i drukarskich tradycji.

Pstryk Myk: wspomóż nietypowe pismo dla dzieci

trojmiasto.wyborcza.pl | 2017-11-22


Jedyne w swoim rodzaju czasopismo dla polskich dzieci na emigracji, współtworzone przez gdańską artystkę, potrzebuje pomocy. Zapłać już dziś, żeby mogło przetrwać.

Pstryk-Myk - kwartalnik dla dzieci polskich za granicą

polska.lu | 2017-11-20


Rodzicom, dbającym o to, by ich dzieci miały kontakt z polskim słowem nie tylko mówionym, ale i pisanym, ale także wszystkim, którym leży na sercu kontakt z językiem polskim młodego pokolenia Polaków mieszkających za granicą, szczególnie polecamy ten projekt!

Zbiórka funduszy na dyplom IV roku

swagdynia.pl | 2017-11-20


\"Krwawe Gody\", czołowy dramat autorstwa andaluzyjskiego poety, dramaturga i kompozytora Federica Garcii Lorki to \"kwintesencja hiszpańskości\".

\'Kościuszko - ostatnia bitwa\'. Teatr Nowy w Łodzi zbiera fundusze na interaktywny spektakl

ksiazki.onet.pl | 2017-11-20


Reżyserka Iwona Siekierzyńska oraz aktorzy Teatru Nowego w Łodzi uruchomili na portalu Polak Potrafi akcję crowfundigową, która ma na celu zebranie funduszy na dokończenie prac nad wyjątkowym spektaklem \"Kościuszko. Ostatnia bitwa\".

Studenci SWA zbierają na spektakl dyplomowy

kultura.trojmiasto.pl | 2017-11-20


Ambitni dyplomanci Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaprosili do współpracy twórców, którzy pomogą im zaprezentować się z jak najlepszej strony podczas spektaklu dyplomowego.

Biomagia, która leczy czytelniczą duszę

www.rmf24.pl | 2017-11-18


Smoki stworzone z literackim smakiem Księżyc nad Wieżą Ratuszową miał kolor siarki. Niepokojące... Mężczyzna o twarzy nienasyconego chomika spojrzał w niebo. Potem, jak przed skokiem do wody, zaczerpnął mroźnego powietrza listopadowej nocy, pchnął metalową furtę i wszedł....

Najsławniejszy pamiętnik wojenny czeka na wydanie

www.asta24.pl | 2017-11-16


Pamiętnik urodzonej w Pile, wybitnej niemieckiej tancerki ukaże się jeszcze w tym roku. Piete Kuhr pisała dziennik gdy miała 12 lat. Opisuje w nim Piłę z okresu I wojny światowej. Do tej pory dziennik ukazał się w języku angielskim i niemieckim. Teraz doczekamy się jego polskiej wersji językowej.

Poranek Dwójki - przed premierą Aplikacji ONSTAGE

www.polskieradio.pl | 2017-11-16


Reportaż w Polskim Radiu PR 2 przed premierą ONSTAGE (od 02:35:35)

Muzyka przy Kawie - odcinek II - Poison 777

www.youtube.com | 2017-11-15


Nie ma to jak muzyka, prawda? Nasi prowadzący znają się na niej bardzo dobrze. Dzięki temu podczas wnikliwych rozmów z zaproszonymi muzykami lub całymi zespołami będą starali się wyłapać wszystkie smaczki z muzycznej sceny i życia naszych gości.

Ruszyła zbiórka na wrocławską Czystkę

wroclaw.wyborcza.pl | 2017-11-15


Przemysław Wojcieszek z Pawłem Palcatem przygotowują w Capitolu spektakl o ofiarach dyktatury Erdogana. I szukają wsparcia w realizacji na portalu crowfundingowym.

Tydzień Kultury Śląskiej

rudaslaska.com.pl | 2017-11-14


Podczas tego tygodnia staramy się urozmaicić normalną naukę, organizujemy konkursy, turnieje, warsztaty i festiwale. W tym roku postawiliśmy duży nacisk na warsztaty kulinarne, był u nas Michał Kaczmarczyk i Kamil Zacharek, którzy chcieli pokazać kuchnię śląską od strony nowoczesności.