Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Gdy Pokój burzy społeczne mury

gniezno24.com | 2017-11-08


Niepewność, uliczne zapory, kontrole, patrole wojskowe z karabinami, podziały, walka, wozy opancerzone na ulicach – to wszystko nie przeszkadza w dziele, które rozpoczęło się ponad 50 lat temu w Jerozolimie, a trwa do dzisiaj – także w Betlejem.

Wesprzyjmy wydanie książki fotograficznej „I see you” Damiana Chrobaka

zpaf.pl | 2017-11-07


Fundacja PIX. HOUSE wspiera polskie fotografki i fotografów w realizacji ich projektów Na portalu Polak Potrafi do 30 listopada 2017 trwa akcja crowdfundingowa Gorąco popierając, przekazujemy więc apel z prośbą o wsparcie, także drugiego celu !

Kosów Lacki: Śpiewali za Dusze Zmarłych

tygodniksiedlecki.com | 2017-11-07


Koncert, który w niedzielne popołudnie (5 listopada ) odbył się Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim był szczególny. Pieśni za dusze zmarłych wystąpili śpiewacy pogrzebowi z powiatów sokołowskiego i węgrowskiego oraz zespół „Pieśni do śmierci” z Warszawy.

Pracują ciężko, efekty już są - chcą więcej!

halogorlice.info | 2017-11-07


Chcą nakręcić film - marzenie jakich wiele, ale TO jest jedyne w swoim rodzaju! Młodzi ludzie Tworzący grupę \"Ćmy\" pracują ciężko, ale są w tym niesamowici - czy zrealizują swój plan?

Ćmy proszą o pomoc!

www.gorlice.pl | 2017-11-06


Grupa filmowa „ĆMY” działająca w Gorlickim Centrum Kultury prosi o wsparcie! W ciągu miesiąca chcą zebrać 10 000 zł na realizację filmu. Zbiórka pieniędzy trwa na portalu Polakpotrafi.pl. Liczy się każda złotówka!

Pomóż w wydaniu książki Damiana Chrobaka.

www.fotopolis.pl | 2017-11-04


Damian Chrobak fotografował Londyn przez 8 lat, wykonując tysiące fotografii ulicznych. Teraz, najlepsze z nich chce zebrać i wydać w autorskiej książce fotograficznej. Potrzebna jest jednak Wasza pomoc.

Wioślarze zbierają na łódkę. Można pomóc

aktywne.trojmiasto.pl | 2017-11-04


Drakkar Gdańsk zaprasza młodzież w wieku 12-18 lat na bezpłatne treningi wioślarskie codziennie od godziny 16:30. By poprawić sytuacje sprzętowo klubu, Adrian Kwasowiec zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy na nową łódkę. Pomóc może każdy. Trzeba zebrać 17 800 zł. Jeśli to się nie uda, pieniądz

PSTRYK MYK Polskie dzieci w Belgii już od roku mają swój kwartalnik

issuu.com | 2017-11-03


Czy będąc dziećmi, mieliście swoje ulubione pismo? Może na samo jego wspomnienie uśmiechacie się? Pamiętacie jeszcze zapach papieru, charakterystyczne ilustracje? „Miś”, „Świerszczyk”, „Płomyk”, „Świat Młodych”? A może „Mała Fantastyka”?

Źródła. Magazyn kultury ludowej

www.polskieradio.pl | 2017-11-03


Audycja w Programie 2 Polskiego Radia z udziałem twórców projektu.

Toruń-Indie. Ewolucja Gwiazd Instytutu B61 na Goa

www.e-teatr.pl | 2017-11-02


Nowa fala polskiej sztuki podbija Indie. Naukowcy i artyści z toruńskiego Instytutu B61 przygotowują na Goa widowiskowy spektakl-zagadkę. Grupa, do której należą obok aktorów i muzyków młodzi astronomowie, językiem sztuki opowie o ewolucji gwiazd.

Bendyk Świtajska Sailing!

wslizgu.pl | 2017-10-31


Po wieloletnich staraniach udało się stworzyć pierwszą w historii polską załogę w olimpijskiej klasie Nacra 17. Cel jest prosty - Tokio 2020.

Józef Kolorz: Za chlebem i o chleb

www.monde-diplomatique.pl | 2017-10-31


Prosty górnik ze śląskiego Radlina stał się jednym z przywódców polskiej emigracji we Francji, nim zginął nad Ebro w Hiszpanii.

Woodland Spirit: „Nie jesteśmy tribute bandem”

kvlt.pl | 2017-10-31


W rozmowie pomiędzy dwoma dziennikarzami o Woodland Spirit, jeden stwierdził, że to trochę słabo, gdy debiutancki album nieznanej grupy, to płyta „Tribute to…”. – A kojarzysz Apocalypticę? – zażartował drugi. „Nie jesteśmy tribute bandem” – kwituje Woodland Spirit, który za chwilę wchodzi do studia,

Oko Wielkiej Bogini, cz. III

www.psyche.pnet.pl | 2017-10-30


Książka Oko Wielkiej Bogini cz. III. Czas krwawego księżyca jest już napisana. Barbara Srebro – autorka książki – stara się o wsparcie finansowe na jej wydanie na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl. Wkrótce będzie podany link do strony PolakPotrafi.pl, pod którym będzie można wspomóc Autorkę.

Nie mów nikomu

www.teatrdlawas.pl | 2017-10-30


Są trzy rodzaje gwiazd. Gwiazdy o wadze jednego słońca, dziesięciu słońc i trzydziestu. Każda z nich umiera inaczej. Recenzja będzie bardzo krótka, bo tajemnic nie można zdradzać. Instytut B61 otworzył swoje progi dla nielicznej grupy szczęśliwców.

Wioślarze z Gdańska zbierają na łódkę! Pomożecie?

aktywninawodzie.pl | 2017-10-30


Są młodymi zawodnikami Gdańskiego Klubu Wioślarskiego Drakkar, których celem jest zdobycie medali Mistrzostw Polski w kolejnych latach. Jednak aby to osiągnąć potrzebny jest im sprzęt bo ten, który dostępny jest w klubie jest przestarzały albo w ogóle go nie ma.

Oko Wielkiej Bogini - cz. III - Czas krwawego księżyca

magia.kolorow.netgaleria.eu | 2017-10-28


31 października 2017 r. na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl rusza akcja zbiórki funduszy na wydanie trzeciej części \"Oka Wielkiej Bogini\". Dołącz do niej i Ty! Dzięki Twojemu wsparciu długo oczekiwana trzecia część trylogii - \"Czas krwawego księżyca\" ukaże się już w grudniu 2017 roku!

Marta Kurek: SZAŁ VANDY, czyli wielki powrót smoków

www.miastokobiet.pl | 2017-10-27


Wyobraźcie sobie, że was okłamano, że zatajono przed wami najważniejszą historię w dziejach ludzkości. Smok wawelski nie był bestią, za którą wszyscy go uważamy. Dzisiaj jego potomkowie, Dragonus Cracowus, inteligentne, w pełni cywilizowane smoki kupują Kraków, który tamten zapisał im w testamencie.

The story of space festival

www.thestoryof.org | 2017-10-27


In this installation, Jan and his team will explore the story of dehumanization of cosmic space. The Evolution of the Stars is a site-specific project that consists of thirteen audio-visual installations that tells the story of the life and death of stars. The exhibitions describes the evolution of

Wioślarze z Gdańska zbierają na nowy sprzęt. Chcą walczyć o mistrzostwo Polski 2018! [WIDEO]

trojmiasto.eska.pl | 2017-10-26


Ich cel jest jasno określony - zdobyć medal na Mistrzostwach Polski w Wioślarstwie w 2018 roku. Klub nie ma jednak funduszy na nowy sprzęt dla młodych wioślarzy. Jeden z zawodników postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. \"Naszym celem jest zdobycie medalu na Mistrzostwach Polski w 2018 roku a także w

Powstanie z klocków Lego. Trwa zbiórka

radiopoznan.fm | 2017-10-25


Miłośnik historii z Gniezna Bartosz Borowiak zbiera pieniądze na kolejne makiety z klocków Lego, dotyczące Powstania Wielkopolskiego.

Kraków Miasto Literatury UNESCO

miastoliteratury.pl | 2017-10-24


Kraków Miasto Literatury UNESCO objął swoim patronatem akcję crowdfundingową prowadzoną przez Martę Kurek, autorkę książki „Szał Vandy”. Projekt ma na celu społeczne zebranie środków na samodzielną publikację powieści fantastycznej, w której smoki wychodzą z ukrycia i przejmują władzę nad Krakowem.

EIER ZBIERA NA WYDANIE PŁYTY

rockarea.eu | 2017-10-24


Zespół EIER postanowił wziąć sprawy we własne ręce. W sobotę ruszyła akcja na portalu PolakPotrafi, na której muzycy zbierają na wydanie nowego albumu.

Sosnowiecki zespół zbiera na wydanie płyty

www.sosnowiec.pl | 2017-10-23


Sosnowiecki zespół Eier postanowił wziąć sprawy we własne ręce. W sobotę ruszyła akcja na portalu PolakPotrafi (https://polakpotrafi.pl/projekt/eier-trzecia-plyta), na której muzycy zbierają na wydanie nowego albumu.

Jedyna taka wystawa w Powidzu

twojaslupca.pl | 2017-10-21


Od dziś aż do 6 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Powidz ... o tematyce Powstania Wielkopolskiego, wykonanych z klocków Lego.

Historia lotniczego powstania z Lego zagościła w „Dwójce”

gniezno24.com | 2017-10-21


Historii uczyć można w rozmaity sposób. Uczniowie „Dwójki” mają okazję podczas tego tygodnia obejrzeć nietypową wystawę pt. „Zdobycie Ławicy 6 stycznia 1919 roku”.

Powstanie Wielkopolskie z klocków Lego!

radiopoznan.fm | 2017-10-21


Zdobycie poznańskiej Ławicy przez powstańców wielkopolskich pokazano na makiecie z klocków Lego. Można ją oglądać w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Twarz recenzenta

www.polskieradio.pl | 2017-10-20


Twarzą którego polskiego recenzenta rzeczywistego wesprze Kuśmider swą kreację nalanej gęby recenzenta zmyślonego przez McPhersona? Rzecz jasna, pytając o to, nie myślę o skali 1:1. Lecz jednak pytam.

Roman Ficek zamierza zdobyć Łuk Karpat zimą!

sucha24.pl | 2017-10-20


Bardzo ambitny plan ma mieszkaniec Skawicy, pasjonat górskich wędrówek Roman Ficek. Zamierza przejść cały Łuk Karpat od Orsova po Bratysławę, przemierzając 2000 km biegiem. - Będzie to pierwsza zimowa próba zdobycia tych gór.

Zamość: Grosz do grosza na Film o Leśmianie. Ruszyła zbiórka na polakpotrafi.pl

www.kronikatygodnia.pl | 2017-10-19


To ma być poetycki dokument poświęcony Bolesławowi Leśmianowi. Twórcy filmu już nad nim pracują, ale starają się też o dodatkowe fundusze m.in. na projekty animacji, które zostałyby wykorzystane w obrazie. Zbiórka pieniędzy trwa na portalu polakpotrafi.pl.