Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Pomóżmy Witkacemu!

www.dziennikteatralny.pl | 2018-06-25


W imieniu Instytutu Witkacego i witkacologów bardzo proszę o udostępnienie informacji o naszej zbiórce na pokrycie kosztów druku 4. numeru naszego półrocznika \"Witkacy!\", dedykowanego w całości prof. Januszowi Deglerowi, z okazji jego 80. urodzin.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na mural Tomasza Golloba

sportowefakty.wp.pl | 2018-06-24


Na portalu polakpotrafi.pl rozpoczęto zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone na stworzenie muralu Tomasza Golloba. To kolejna inicjatywa mająca na celu uhonorowanie mistrza świata z 2010 roku.

Underwater archaeologists will explore the last bastion of Maya independence in Guatemala

scienceinpoland.pap.pl | 2018-06-23


Polish underwater archeologists will study the relics of the last of the pre-Columbian Mayan capital located on Lake Petén Itzá, Tayasal - the last bastion of Maya defense against European conquerors. They expect cult vessels and traces of battles against conquistadors.

#Misja Abchazja, czyli trzy blondynki jadą na Kaukaz

www.polskatimes.pl | 2018-06-21


Dziennikarka, reporterka i fotografka – trzy kobiety planują wyprawę do Abchazji – kraju, który oficjalnie nie istnieje. Owocem ich wyprawy ma być książka-album. Na platformie PolakPotrafi.pl chcą zebrać 18 tysięcy zł na pokrycie kosztów podróży.

Archeolodzy podwodni z Polski zbadają ostatni bastion Majów w Gwatemali

dzieje.pl | 2018-06-19


Relikty ostatniej stolicy prekolumbijskich Majów, Tayasal, położonej nad jeziorem Petén Itzá - czyli bastionu obrony przed europejskimi zdobywcami - zbadają archeolodzy podwodni z Polski. Spodziewają się tam naczyń kultowych i śladów po walkach z konkwistadorami.

Ewelina Woźniak z Iławy prosi o wsparcie projektu na portalu PolakPotrafi.pl To książka na którą czekacie!

ilawa.wm.pl | 2018-06-15


„Dzień ojca” to książka obyczajowa. Z racji mojego zawodu i pasji podszyta psychologią oraz psychoterapią. Każdy z nas, nasza osobowość, to jacy jesteśmy ma początek w rodzinie, w której się urodziliśmy. Nie jest to jednak wyrok, mimo, iż wielu ludzi myśli, że skoro taki jestem to tak ma być...

Robią zrzutkę na „Witkacego!”. Wesprzyj wydanie pierwszego czasopisma witkacologicznego!

czytelniczy.pl | 2018-06-13


Od 30 maja twórcy periodyku zbierają pieniądze na wydanie czwartego numeru półrocznika. Zbiórkę można wesprzeć w serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi.pl.

Pomóż otworzyć pierwszą wegańską cukiernię w Rzeszowie! - wywiad z Anią Kłeczek z bloga WegAnka

roslinniejemy.org | 2018-06-11


Całe dorosłe życie pracuje w gastronomii, od 7 lat jest weganką, od pięciu z ogromnym zaangażowaniem prowadzi bloga kulinarnego Kuchnia WegAnki, urodziła się i mieszka w Rzeszowie. To właśnie tam wymarzyła sobie własną, pierwszą wegańską cukiernię w mieście.

Powiernik - nowy film twórców Ludzi z klisz

www.tvsudecka.pl | 2018-06-11


\"Powiernik\" to tytuł kolejnego filmu, który jest wspólnym projektem Łukasza Kazka i Mateusza Kudły. Ich poprzednie produkcje nagradzane były między innymi na festiwalach w Cannes czy Chicago. O tym jak wygląda praca nad nowym filmem opowiedzieli podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piąte

Mural z Tomaszem Gollobem w Bydgoszczy? Jest taki pomysł!

www.pomorska.pl | 2018-06-09


Najlepszy polski żużlowiec może mieć swój mural w Bydgoszczy. - Chcemy upamiętnić to, co zrobił dla bydgoskiego i polskiego sportu - mówi Marcin Stawluk, autor pomysłu.

W Bydgoszczy powstanie nowy mural. A na nim będzie Tomasz Gollob

bydgoszcz.wyborcza.pl | 2018-06-09


Tomasz Gollob, najlepszy polski żużlowiec, będzie miał swój mural w Bydgoszczy. - Powstanie w bliskiej Tomkowi okolicy, na Miedzyniu. Tutaj mieszkał przez kilkanaście lat - zapowiada Marcin Stawluk, autor pomysłu.

Jest projekt muralu z Gollobem. Dwa symboliczne kolory

bydgoszcz.wyborcza.pl | 2018-06-09


Mural poświęcony Tomaszowi Gollobowi będzie utrzymany w dwóch barwach: niebieskiej - bo to jego kolor i złotej - symbolizującej jego mistrzostwo.

Po ulicy, czas na mural? Kolejny pomysł na upamiętnienie Tomasza Golloba w Bydgoszczy.

sportowefakty.wp.pl | 2018-06-09


Tomasz Gollob jest już patronem ulicy w Bydgoszczy. Nie jest wykluczone, że kolejną formą uhonorowania wybitnego żużlowca będzie mural w jego rodzinnym mieście.

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu o tajemnicach Dolnego Śląska

www.radiowroclaw.pl | 2018-06-08


Bohater filmu Powiernik odnajduje cenne przedmioty ukryte ponad 70 lat temu przez wysiedleńców z Gór Sowich i próbuje odszukać ich właścicieli.

Wspieramy Radio Wihajster

topguitar.pl | 2018-06-06


W Gdyni rusza nowa inicjatywa, która ma szansę wpuścić nieco świeżego powietrza do rodzimego rynku radiowego. Internetowe Radio Wihajster ma m.in. skupiać się na muzyce, dla której nie ma miejsca w komercyjnych stacjach radiowych.

Lukas Drozdowicz – polski kierowca wyścigowy w Tajlandii!

rallypl.com | 2018-06-04


Pierwszy polski kierowca wygrywający narodowe serie wyścigów samochodowych Tajlandii chce stanąć na starcie w biało-czerwonych barwach! O wsparcie w realizacji wspólnej idei postanowił poprosić także polskich kibiców.

Warsztaty Mama wraca do pracy

superbajtel.pl | 2018-06-04


Jak pogodzić życie prywatne z zawodowym? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć organizatorzy warsztatów, które odbędą się w środę, 6 czerwca

Witkacy! czyste dusze w niemytej formie

lubimyczytac.pl | 2018-05-29


Pierwszy, wyjątkowy numer półrocznika „Witkacy!”. To pismo – w niemytej, choć bardzo atrakcyjnej formie – dedykowane Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi, jego twórczości, a także jego środowisku. Wydawca – Instytut Witkacego – spełnia marzenie Mistrza, które czekało na realizację od 90 lat.

Ukazuje się kolekcjonerskie pismo poświęcone twórczości Witkacego

www.wirtualnemedia.pl | 2018-05-29


Pierwszy numer \"Witkacego!\" ukaże się w piątek, 24 lutego - dokładnie w 132. rocznicę urodzin Stanisława Witkiewicza. - Tym samym spełnia się marzenie pisarza o własnym periodyku artystyczno-literackim, które czekało na realizację od 90 lat - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl P. Pawlak.

Gliwiczanki zapraszają na piknik z okazji Dnia Matki i Dziecka. Już w najbliższą środę

dzisiajwgliwicach.pl | 2018-05-29


– W czasie pikniku będziemy się nie tylko wspólnie świetnie bawić, śmiać, wspierać, ale również mieć okazję do udziału sesji relaksacyjnej 🙂 – zapowiadają organizatorki Relaksacyjnego Pikniku z okazji Dnia Matki i Dziecka.

Instytut Witkacego zaczął wydawać półrocznik Witkacy!

www.press.pl | 2018-05-29


Instytut Witkacego rozpoczął wydawanie półrocznika \"Witkacy!\" poświęconego działalności pisarza, malarza i dramaturga. W czasopiśmie znalazły się eseje, wywiady, artykuły najwybitniejszych witkacologów, znawców i miłośników sztuki Witkacego.

WELL DONE pomoże zapanować nad domowymi obowiązkami.

mamstartup.pl | 2018-05-28


Zmobilizowanie bliskich np. do wyniesienia śmieci z domu lub do posprzątania pokoju bywa trudne. Przekonał się o tym Artur Lutyński, który stworzył aplikację WELL DONE. Pomoże rodzicom, współlokatorom i studentom organizować i zarządzać domowymi obowiązkami.

Kobiety zrobią niezwykłą wystawę w elektrowni

silesion.pl | 2018-05-27


W starym budynku czeladzkiej elektrowni energię będą niosły kobiety. Zastanawiasz się w jaki sposób? Zapytaj Mokoszy! Mokosz jest pradawną słowiańską boginią kojarzoną z Matką Ziemią, troskliwą opiekunką zbiorów i najstarszą opowieścią świata (...)

Zafoilowani: na latającym katamaranie do Tokio

www.redbull.com | 2018-05-25


Zafoilowani to nowy cykl rozmów z pełnymi pasji ludźmi, których sportowy sprzęt wyposażony jest w coraz bardziej popularnego foila, tzw. hydroskrzydło umożliwiające lewitowanie nad powierzchnią wody. Na pierwszą pogawędkę zaprosiliśmy polską załogę olimpijskiego katamarana Nacra 17 - Tymka i Anię.

Narodziny Mamy – relaksacje dla kobiet

www.dobra-mama.pl | 2018-05-25


Tu ekipa kobiet – mam pełnych mocy! Mamy 2 super wiadomości. Po pierwsze: tworzymy coś, co zmieni czas ciąży we wspaniałą i pogodną przygodę. Po drugie: Ty też możesz Nas wesprzeć i być tego częścią!

Czas na biało-czerwone barwy w Tajlandii

wrc.net.pl | 2018-05-24


Mimo że Lukas Drozdowicz startuje w dalekiej Tajlandii, to w Polsce zdobywa od niedawna coraz większą popularność. Nie zdradza jeszcze czym pojedzie w kolejnym wyścigu, ale potwierdza, że wystartuje w Buriram, w biało czerwonych-barwach.

Broken Ball\'a wsparło już ponad 100 osób. Do pełnego sukcesu zbiórki brakuje już tylko... dobrego finiszu!

www.infoilawa.pl | 2018-05-24


Zaglądamy na stronę zbiórki na organizację tegorocznej, 13. edycji Broken Ball\'a - Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki. Jest już na ostatniej prostej!

Lukas Drozdowicz: Nigdy nie zapomniałem, że jestem Polakiem

sportowefakty.wp.pl | 2018-05-24


Polski kierowca, który wygrywa narodowe serie wyścigów samochodowych Tajlandii chce stanąć na starcie kolejnego wyścigu w biało-czerwonych barwach. W zeszłym roku nie mógł znaleźć sponsorów na ten cel. Tym razem o wsparcie poprosił polskich kibiców.

ZAPYTAJ MOKOSZY

www.entertheroom.pl | 2018-05-23


Mokosz to prasłowiańska bogini, która właśnie została patronką wystawy odnoszącej się do kobiecej wspólnotowości. Nie mogło być inaczej: wystawę organizują i współtworzą kobiety, artystki. Data premiery coraz bliżej, jednak tej inicjatywie potrzebne jest nasze wsparcie. Wydaje nam się, że crowdfundi

Wystawa Zapytaj Mokoszy

www.silesiakultura.pl | 2018-05-22


Tym razem w starym budynku czeladzkiej elektrowni energię będą niosły kobiety. Zastanawiasz się w jaki sposób? Zapytaj Mokoszy!