Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Wesprzyj projekt Pix.House. Ma powstać serię książek o Polsce

fotoblogia.pl | 2018-10-16


Wykrota, Jeziorek, Liboska i Orłowski - fotografowie dokumentaliści chcą wydać serię dzienników opowiadających o naszym kraju. Możesz wesprzeć ich projekt i zakupić jeden, lub wszystkie

Poznań. Wesprzyj Wikingów na portalu Polakpotrafi

www.e-teatr.pl | 2018-10-15


Grupa Teatralna \"Wikingowie\", nad którą opiekę przejęła nowo powstała Fundacja Na Marginesie, dostała niebywałą szansę aby zaprezentować jeden ze swoich spektakli (\"Powrót Wikingów\") na Festival Error 2018 w Bratysławie. Jest to festiwal Teatrów Bezdomnych, jedyny tego typu festiwal w Europie i praw

Kapitan i Admirał. Przygoda i Przypał.

www.radioram.pl | 2018-10-11


Kapitan Szymon Przebinda i Admirał Eryk Krysowski opowiedzieli w Podróżach z Radiem RAM o Jakucji i Senegalu. Do studia przyszli z globusem i w strojach ze swoich prezentacji. Tylko na globusie widać, że z Jakucji najkrótsza droga powrotna do Europy wiedzie przez Biegun Północny.

Złota Dycha - rusza konkurs dla przedsiębiorczych studentek i studentów

www.poznan.pl | 2018-10-11


Jesteś przedsiębiorczą studentką/studentem? Mamy dla Ciebie świetna wiadomość - w stawianiu pierwszych kroków w biznesie może pomóc Ci konkurs \"Złota Dycha\". - Z waszą pomocą pragniemy propagować i wspomóc przedsiębiorczość w naszym kraju.

Przygoda i Przypał. Wyprawa na Syberię

www.polskieradio.pl | 2018-10-11


Gośćmi audycji byli Kapitan i Admirał: Przygoda i Przypał, czyli podróżniczy duet: Szymon Przebinda i Eryk Krysowski. Panowie postanowili wybrać się na Syberię, jednak nie okrętem, ale na czterech kołach.

Odmalowywać dźwiękami bogactwo spuścizny narodowej

www.echogorzowa.pl | 2018-10-08


Dzisiaj możemy cieszyć się wolnością, śpiewając bezkarnie pieśni patriotyczne. Nie musimy walczyć i umierać za Polskę. Zrobili to za nas przodkowie i jesteśmy winni oddać Im hołd. Płytę chcielibyśmy zadedykować wszystkim Tym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Konie nie gwiazdorzą

zamosc.tv | 2018-10-06


Niestraszny im chłodny Wieprz, który muszą forsować raz po raz. Nie prychają na kolejne duble. Nie wybrzydzają nad workiem owsa. Kawaleryjskie konie – gwiazdy powstającego na Lubelszczyźnie historycznego filmu „Ostatni Bój” - dzielnie znoszą trudy planu zdjęciowego.

Paulina Przybysz, Ras, Marek Pędziwiatr i inni, na nowym winylu od en2aka

trzaskiblog.wordpress.com | 2018-10-03


Wrocławski producent i DJ, absolwent Red Bull Music Academy 2013 w Nowym Jorku oraz połowa znakomitego duetu Przaśnik — en2ak, szykuje się do wydania swojego nowe albumu zatytułowanego \"Wstałem za wcześnie, nadal jestem pijany\".

Kontynuacja „Płatków śniegu” Doroty Jankowskiej z Rybnika

www.rybnik.com.pl | 2018-10-03


Późną jesienią 2017, rybnicka pisarka Dorota Jankowska opublikowała swój debiut literacki pt. „Płatki śniegu”. Powieść z elementami kryminału, dreszczowca, zabarwiona elementami sci-fi, zetknęła się ze sporym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami.

Walczą o kawowe marzenia na Portalu Polak Potrafi

rzeszow.naszemiasto.pl | 2018-10-03


Basia, Gosia i Agata z Łańcuta, od kilkunastu dni zachęcają znajomych i inwestorów do wsparcia projektu Buka Cafe na portalu Polak Potrafi. Buka Cafe to pierwsza kawiarnia w Łańcucie, która w swojej ofercie będzie miała kawę parzoną metodami alternatywnymi...

Ryszard Lemański chce pisać o bohaterstwie Kurpiów (wideo)

www.moja-ostroleka.pl | 2018-10-03


Autor pierwszego komiksu

Jeden/wiele. Karolina Cicha i jej podróż przez religie świata

www.polskieradio.pl | 2018-10-02


- Postanowiłam stworzyć utwory w wielu językach m.in. w hebrajskim, polskim, cerkiewno-słowiańskim, arabskim i rosyjskim. To będzie taki muzyczny ekumenizm, którego korzenie wciąż są na Podlasiu - mówiła Karolina Cicha.

Możesz wesprzeć powstanie komiksu o Kurpiach. Wydaje go Ryszard Lemański

to.com.pl | 2018-10-02


Pierwszym – wydanym przez Ryszarda Lemańskiego

Są większe skarby niż złoty pociąg

kultura.gazetaprawna.pl | 2018-09-30


Łukasz Kazek zdradza Magdalenie Rigamonti, co kryją odnalezione na Dolnym Śląsku depozyty Polaków i Niemców z czasów II wojny światowej

Ezo prowadzi zbiórkę na wydanie drugiej części trylogii Burz na Słońcu zapraszając na karty stron Imperium Lilith

expressbydgoski.pl | 2018-09-30


Co nam, współczesnym, ma do przekazania „Imperium Lilith” i dlaczego jest to powieść kontrowersyjna oraz niszowa, o tym „Expressowi” opowiedziała Ezo Oneir, czyli Agnieszka Mlicka. Bydgoska artystka fotograficzka po udanym debiucie literackim napisała drugą część trylogii „Burz na Słońcu\".

Piaseczno w centrum okupacyjnej piłki

piaseczno.eu | 2018-09-27


Na początku 2019 roku oddamy w Państwa ręce komiks o udziale Piaseczna w podziemnych rozgrywkach piłkarskich w latach niemieckiej okupacji. Komiks za pomocą nowoczesnego stylu przeniesie Państwa w tamtejsze czasy i pozwoli poszerzyć swoją wiedzę o historii naszego miasta o ten mało znany epizod...

Powstał komiks o bitwie pod Jednaczewem

xlomza.pl | 2018-09-27


Autor i pomysłodawca książki

Droga do autentyczności

www.monikasobieraj.pl | 2018-09-26


Na blogu Monicystyka opowiedziałam o znaczeniu życia w zgodzie z sobą oraz konsekwencjach życia według standardów innych

Wesprzyj wyjazd polskich szermierzy historycznych na Mistrzostwa Świata!

histmag.org | 2018-09-24


1-4 listopada 2018 r. odbędzie się największy, międzynarodowy turniej szermierki historycznej - Swordfish. Na zawody planują pojechać także polscy zawodnicy, poszukujący wsparcia poprzez akcję crowdfundingową.

Mambiznes.pl - Odpowiadamy na pytania jednego z większych portali dla biznesu

mambiznes.pl | 2018-09-24


Tym razem krajanie stworzyli aplikację, która odnajduje osoby, które chciałby wspólnie wyprowadzić psa. – Nie tylko na rynku polskim, ale i zagranicznym brakuje aplikacji o takiej tematyce i tak szerokim wachlarzu możliwości – mówi Dawid Baron współpomysłodawca DogAppi.

Wywiad z DogAppi dla DajGłosPodcast !

dajglospodcast.pl | 2018-09-17


Chcemy, by DogAppi była aplikacją, którą psiarze odpalają choć raz dziennie – wywiad z Dawidem Baronem

W TOK FM u Ewy Podolskiej

audycje.tokfm.pl | 2018-09-15


Godzinna audycja podczas której Ania mlaszcze do mikrofonu... A dlaczego? Ale jak to? Wystarczy, że posłuchacie! Wszystko jest w podkaście! Oczywiście poza mlaskaniem, które jest składnikiem języka np. ludu Damara opowiadamy dużo o Namibii i o książce. Zapraszamy do posłuchania!

FILM „CHWAŁA BOHATEROM” POTRZEBUJE WSPARCIA

glos.live | 2018-09-13


Przed rokiem Stowarzyszenie „Chwała Bohaterom” z Jastrzębia-Zdroju we współpracy z Domem Polskim im. Żwirki i Wigury zrealizowało film dokumentalny upamiętniający wybitnych przedwojennych lotników. Teraz brakuje pieniędzy na wersję kinową.

PIERWSZY RAZ O OSTATNIM BOJU

gazetacz.com.pl | 2018-09-12


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”.

Pierwszy raz o „Ostatnim Boju”

historia.org.pl | 2018-09-12


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”.

DORZUĆ SIĘ NA FESTIWAL W GDAŃSKU I KRAKOWIE!

www.kulturatka.pl | 2018-09-11


W tym roku już po raz piąty Fundacja Burza Mózgów pracuje nad organizacją Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku i Krakowie (podsumowanie wcześniejszej edycji do obejrzenia TUTAJ).

SKANSEN W ZUBRZYCY ZAMIENIŁ SIĘ W PLAN FILMOWY

www.radiokrakow.pl | 2018-09-11


W Zubrzyckim Orawskim Parku Etnograficznym rozpoczęto filmowanie pierwszych scen fabularyzowanego historycznego filmu dokumentalnego TVP Historia \" Ostatni bój \" traktującym o szlaku wrześniowym 1939 roku 3 Pułku Strzelców Konnych i ostatnim boju kampanii wrześniowej we wsi Kalinowy Dół .

Ostatni bój - trwają zdjęcia do filmu o legendarnym 3 Pułku Strzelców Konnych

film.dziennik.pl | 2018-09-10


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona poświęconym jej filmem. Losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu \"Ostatni Bój\".

Pierwszy raz o Ostatnim Boju

suski.dlawas.info | 2018-09-06


Najdłużej walcząca polska jednostka w kampanii jesiennej zostanie upamiętniona. Bohaterskie losy ppor. Zbigniewa Makowieckiego i pozostałych kawalerzystów Pułku 3 Strzelców Konnych staną się kanwą historycznego filmu „Ostatni Bój”. Za jego realizację odpowiada Szwadron Toporzysko i Stowarzyszenie Ka

Uroczystości w Cierlicku: Młode Żwirkowisko

www.nowiny.rybnik.pl | 2018-09-05


W 85. rocznicę tragicznej śmierci Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury PZKO organizuje uroczystości wspomnieniowe i w Domu Polskim, i na Żwirkowisku. 11 września tego roku minie 85 od katastrofy lotniczej, w której zginęli pilot porucznik Franciszek Żwirko i konstruktor lotniczy Stanisław Wigura...