Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Bydgoski Jarre chce wydać płytę. Warto wesprzeć ten projekt!

www.expressbydgoski.pl | 2016-11-11


Michał Milde, bydgoski przedstawiciel klasycznej el-muzyki zamierza wydać autorską płytę. Polecają ją autorytety gatunku!

Tworzą muzykę z prawdziwej pasji. Coals szykują się do realizacji teledysku i potrzebują waszej pomocy.

k-mag.pl | 2016-11-10


Coals to duet muzyczny Kasi Kowalczyk i Łukasza Rozmysłowskiego. Nazwa zespołu jest nieprzypadkowa. Ma związek ze Śląskiem – regionem, z którego pochodzą. I to właśnie tam chcą umiejscowić akcję swojego pierwszego teledysku.

Familoki i VHS - zespół Coals chce stworzyć retro teledysk!

pokladykultury.pl | 2016-11-07


Zespół Coals – już z samej nazwy hołdujący miejscu, z którego pochodzą Kasia i Łukasz, w tempie którego mogliby pozazdrościć koledzy i koleżanki „po fachu”, zyskał publiczność, optymistyczne recenzje krytyków i zasilił line-up’y cenionych w branży festiwali. Teraz ten śląski duet potrzebuje wsparcia, by zrealizować wymarzony teledysk. Obrazek do utworu Rave może zaskoczyć tych, którzy Coalsów kojarzą z magiczną muzyką inspirowaną daleką północą.

Bydgoski Jarre chce wydać płytę. Warto wesprzeć ten projekt

www.pomorska.pl | 2016-11-07


Michał Milde, bydgoski przedstawiciel klasycznej el-muzyki zamierza wydać autorską płytę. Można mu w tym projekcie pomóc

Bydgoski Jarre marzy o wydaniu płyty. Pomóżmy wesprzeć ten projekt!

bydgoszcz.naszemiasto.pl | 2016-11-07


Z muzyką elektroniczną spotykamy się na co dzień. Jednak przedstawicieli gatunku, którzy sami obsługują syntezatory, miast programów komputerowych, jest niewiele. Michał Milde to bydgoski artysta, który nawiązuje do najlepszych wzorców tego gatunku. Wydanie jego płyty będzie można wesprzeć przez donację.

Wesprzyjmy projekt!

www.cm.umk.pl | 2016-11-03


„Obruni wraca do Afryki” - to nazwa projektu, którego inicjatorkami są studentki Collegium Medicum w Bydgoszczy - Kasia i Natalia. Dziewczyny zainspirowane wcześniejszym pobytem w Afryce w ramach akcji humanitarnej, postanowiły urzeczywistnić kolejny pomysł związany z pomocą potrzebującym w Ghanie.

“Tunel” – pierwszy dźwiękowy kryminał 3D

ogarniety.pl | 2016-11-02


Trzy dźwiękowe „dni zdjęciowe”, pięćdziesięcioosobowy zespół, scenograf, kostiumograf i rekwizytor audio obecny na planie oraz wiele innych autorskich rozwiązań. Za nami start wyjątkowego słuchowiska binauralnego „Tunel”.

Krok w przyszłość

www.powiat-legionowski.pl | 2016-10-31


Adam Kita, uczeń Liceum Salezjańskiego w Legionowie, od kilku lat zajmuje się projektowaniem i budową robotów. Teraz marzy, aby w przyszłości znalazły się one na wyposażeniu szkół.

Beata Grzywacz wydaje książkę o Tarnobrzeskich Kobietach. Weź udział w projekcie, wesprzyj wydawnictwo

nadwisla24.pl | 2016-10-31


Moimi bohaterkami są te zwykłe kobiety, często borykające się z różnymi problemami, mające w sobie jednak dość determinacji, by walczyć o swoje marzenia, a jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami i ograniczeniami w takim mieście jak Tarnobrzeg opowiada Beata Grzywacz, która od ponad roku prowadzi blog Tarnobrzeskie Kobiety. Obecnie pani Beata przygotowuje książkę o bohaterkach swoich wywiadów, do której wydania przyczynić się może każdy z nas.

Można już posłuchać pilotażowego odcinka słuchowiska "Tunel"

www.wiadomosci24.pl | 2016-10-28


Trzy dni "dźwiękowe", pięćdziesięcioosobowy zespół, scenograf, kostiumograf i rekwizytor audio obecny na planie oraz wiele innych autorskich rozwiązań. Za nami start słuchowiska binauralnego „Tunel”.

Statek Kultury: Remontują barkę, Czesław Mozil wspiera

kulturaonline.pl | 2016-10-28


Pływającym Domem Kultury w piękny rejs! Grupa zapaleńców chce dotrzeć z działaniami artystycznymi do setek nadrzecznych miejscowości.

TUNEL 3D

audiolifestyle.pl | 2016-10-27


Pierwsza polska dźwiękowa superprodukcja! "Tunel" to słuchowisko kryminalne zrealizowane całkowicie w technice binauralnej, w dodatku w terenie. Ściągnij oryginalny plik WAV, zaopatrz się w dobre słuchawki i ciesz się prawdziwym audiofilskim brzmieniem 3D. A jeżeli ci się spodoba, pomóż twórcom nagrać kolejne odcinki powieści.

Pomóż "Dziewczynom na fali"

www.tawernaskipperow.pl | 2016-10-27


"Dziewczyny na fali" to grupa ośmiu żeglarek związanych z Akademickim Klubem Żeglarskim AGH w Krakowie. Chcą promować ideę kobiecego żeglarstwa oraz pokazać kobietom, że żeglarstwo nie jest zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn.

lubin.today

lublin.today | 2016-10-26


3Kings to trzeci zespół na świecie, który muzykę klubową przekłada na instrumenty akustyczne, dodając trochę improwizacji. Grają sporo koncertów, a teraz chcą wydać autorską płytę. Możecie w tym pomóc!

Tunel: Kryminalne słuchowisko w 3D. Posłuchaj!

kulturaonline.pl | 2016-10-26


Zakładasz słuchawki i stajesz się detektywem? Twórcy "Tunelu" zapowiadają rewolucyjne wrażenia odsłuchowe. Do sieci trafił odcinek pilotażowy.

Poznań: teatr zbiera pieniądze na płytę ze spektaklu "Opowieści zimowe"

dzieje.pl | 2016-10-25


Teatr Muzyczny w Poznaniu chce z pomocą internautów wydać płytę CD z utworami ze spektaklu "Opowieści zimowe" Maury’ego Yestona w wykonaniu Edyty Krzemień. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na ten cel, patronem płyty będzie Święty Mikołaj z Rovaniemi.

Anna Figura chce pobić rekord w biegu na Aconcaguę. Potrzebne wsparcie!

wspinanie.pl | 2016-10-25


Anna Figura chce pobić kobiecy rekord wejścia na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę, mierzącą 6962 m n.p.m. Obecnie rekord wynosi 14 godz. 53 min i należy do Brazylijki Fernandy Maciel. Projekt, o którym pisaliśmy już w czerwcu można wesprzeć na Polak Potrafi.

Aconcagua Speed Challenge – Anna Figura chce pobić rekord w biegu na Aconcaguę. Potrzebne wsparcie!

outdoormagazyn.pl | 2016-10-25


Anna Figura chce pobić kobiecy rekord wejścia na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę, mierzącą 6962 m n.p.m. Obecnie rekord wynosi 14 godz. 53 min i należy do Brazylijki Fernandy Maciel. Projekt można wesprzeć na Polak Potrafi.

Poznań. "Opowieści zimowe" wkrótce na CD

www.e-teatr.pl | 2016-10-25


17 października na portalu Polak Potrafi ruszyła zbiórka pieniędzy na wydanie płyty CD ze spektaklu "Opowieści zimowe", który miał swoją polską prapremierę na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zbiórka potrwa do 16 listopada. Premiera płyty zaplanowana jest na 26 listopada.

Pierwszy teledysk Coals!

szafamuzyczna.org | 2016-10-24


Jeden z naszych ulubionych polskich duetów, zespół Coals rozpisał akcje crowdfunding’ową na platformie PolakPotrafi. Ślązacy zamierzają nakręcić teledysk do singla Rave, za którego realizację będzie odpowiadać wrocławska ekipa WIDMO. Ponad to, już niebawem ukaże się debiutanckie wydawnictwo zespołu zatytułowane Homework.

BENDYK: KULTURA NA PERYFERIACH. POMOC PILNIE POTRZEBNA

www.krytykapolityczna.pl | 2016-10-24


Decyzją władz Świetlica KP i kilka innych organizacji społecznych muszą opuścić siedzibę.

Dziewczyny zawsze są na fali

zeglarski.info | 2016-10-24


Chcą zebrać 6 tysięcy złotych i mają na to miesiąc. „Dziewczyny na fali” to projekt realizowany przez osiem doświadczonych żeglarek związanych z AKŻ AGH w Krakowie, których marzeniem jest udowodnić, że baby na pokładzie wcale nie przynoszą pecha, a przeciwnie – radzą sobie równie dobrze jak ich koledzy żeglarze.

Robot Leguś

www.wiz.pl | 2016-10-24


Adam Kita, 17 letni uczeń liceum z Legionowa, zbudował prototypy robota wielozadaniowego. Robot Leguś jest przeznaczony dla wszystkich chcących wkroczyć w cudowny świat robotyki. Różne jego wersje mają zaspokoić potrzebny poszczególnych grup wiekowych. Młody wynalazca stworzył także specjalną wersję dla szkół, dając nauczycielom pełną kontrolę nad robotem w trakcie zajęć. Zaletą i dużym ułatwieniem jest polski interfejs graficznego środowiska programowania oraz cykl interaktywnych kursów learningowych.

Pomóż Coals zagrać na Islandii i stworzyć teledysk

musicis.pl | 2016-10-20


Duet Coals powinni znać już wszyscy, którzy lubią wyszukiwać nieoczywiste muzyczne projekty. Jeśli jeszcze jakimś trafem nie znacie Katarzyny Kowalczyk i Łukasza Rozmysłowskiego, możecie przeczytać na temat ich twórczości w naszym wywiadzie oraz co mówili o sobie na początku swojej drogi, dwa lata temu. A to, ile do tej pory przeszli, pokazują kolejne występy koncertowe i festiwalowe w kraju oraz za granicą, a także uczestnictwo w takich wydarzeniach jak sesja live dla rozgłośni KEXP. Ostatnio Ślązacy stworzyli również specjalny mixtape dla magazynu Under The Radar – to z racji faktu występu na zbliżającej się tegorocznej edycji festiwalu Iceland Airwaves.

Dzieci Grzegorza Ciechowskiego

dziendobry.tvn.pl | 2016-10-17


Od śmierci Grzegorz Ciechowskiego "Jednego z najwspanialszych artystów rock'adn'rollowych jakich nosiła polska ziemia" minęło już 15 lat. Naszymi gośćmi byli Bruno Ciechowski i Helena Ciechowska - dzieci Obywatela G.C. Jak wspominają ojca, co mu zawdzięczają i jak zrodził się pomysł na wydanie fotoalbumu poświęconego artyście?

Oficjalna akcja koncertowa dla Alter Bridge

www.wyspa.fm | 2016-10-17


Już 16 listopada w Katowicach odbędzie się koncert genialnej kapeli rockowej, jaką niewątpliwie jest Alter Bridge. Na wokalu nikt inny, jak jeden z najbardziej charyzmatycznych frontman’ów ostatnich lat – Myles Kennedy!

Pomóż w wydaniu debiutanckiej płyty 3Kings

www.jazzpress.pl | 2016-10-13


Zespół 3Kings, który tworzą saksofonista Sławek Pezda, saksofonista tenorowy Jakub Tybulczuk oraz perkusista Maksymilian Olszewski rozpoczął akcję crowdfundingową, mającą na celu zebranie środków pieniężnych na wydanie debiuanckiej płyty.

Syn Grzegorza Ciechowskiego wyda album ze zdjęciami ojca

www.antyradio.pl | 2016-10-12


Wiele fotografii Republiki, które wykonał Andrzej Świetlik nie ujrzało dotychczas światła dziennego. Ma to się zmienić z okazji okrągłej rocznicy odejścia lidera zespołu.