Dołącz do naszej społeczności!

Media o PolakPotrafi.pl:

Crowdfunding w czerwcu - najciekawsze zbiórki

wethecrowd.pl | 2017-06-26


Wakacje tuż za rogiem. Nie oznacza to jednak, że w polskim crowdfundingu nastał sezon ogórkowy. Wręcz przeciwnie! Sprawdźcie najciekawsze kampanie tego miesiąca, które polecamy Wam wesprzeć.

Ruszyła zbiórka crowdfundingowa na festiwal Gadafest

muzyka.onet.pl | 2017-06-24


W serwisie polakportafi.pl wystartowała zbiórka pieniędzy na organizację festiwalu Gadafest w Miechowie. Na imprezie mają wystąpić m.in. Hańba!, Wacław Zimpel i Same Suki. Zależnie od zebranej sumy organizatorzy obiecują kolejne atrakcje.

Wokalistka Ewa Nawrot sobotę spędzi w studiu nagrań [CYKL: Co pani robi w weekend]

poznan.wyborcza.pl | 2017-06-23


W sobotę jestem umówiona z muzykami i producentem w studiu nagrań. Będziemy słuchać materiału, który przygotowałam na moją pierwszą autorską płytę, będącą efektem wielu lat pracy. Przedyskutujemy go, dokonamy ostatnich szlifów.

Jak przejechać 837 km na 1 litrze paliwa? Zespół Iron Warriors opowie na Moto Weteran Bazarze

www.tulodz.com | 2017-06-23


Zespół Iron Warriors weźmie udział od godz. 9:00 do 20:00 w Moto Weteran Bazar czyli największej giełdzie motoryzacyjnej w Polsce.

Wymyślili najtańszy pojazd w Polsce: na jednym litrze benzyny przejedziesz nim 837 km

innpoland.pl | 2017-06-23


Iron Warriors to zespół studentów Politechniki Łódzkiej, którzy zdążyli już wymyślić auto solarne. Teraz przedstawiają kolejny projekt. Chodzi o pojazd, który przejeżdża 837 km na jednym litrze paliwa.

Żołnierze Niezłomni na szczycie świata

gpcodziennie.pl | 2017-06-23


Dzięki jego staraniom powstał pierwszy na Dolnym Śląsku obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Pracuje również jako wolontariusz przy pracach archeologiczno-ekshumacyjnych na warszawskiej Łączce.

Gry i Komputery Minionej Ery. Smak dzieciństwa we Wrocławiu

www.polskieradio.pl | 2017-06-22


- To, czym się z kolegami pasjonujemy i czym chcemy się podzielić, nazywamy retroinformatyką - wyjaśnia Wojciech Frabiński, współtwórca muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, które powstaje we Wrocławiu.

Miechów. Każdy może wesprzeć festiwal.

www.dziennikpolski24.pl | 2017-06-21


Choć kolejna odsłona Gadafestu dopiero w sierpniu, już teraz ruszyła akcja, dzięki której każdy może wnieść swoją cegiełkę do jego organizacji.

Festiwale literackie, lato 2017. Gdzie spotkać ulubionych pisarzy?

wyborcza.pl | 2017-06-20


Na terenie ponadstuletniego gospodarstwa wiejskiego należącego kiedyś do staroobrzędowców od trzech lat organizowany jest festiwal literacki Patrząc na Wschód.

Meksyk z Facebooka - reportaż Joanny Skonieczne

radioszczecin.pl | 2017-06-14


Szczecinianka Joanna Matias jest bohaterką filmu o Santa Rosa, czyli polskiej kolonii w Meksyku. Dokument opowiada o mało znanym epizodzie z czasów II wojny światowej, jakim był pobyt w Meksyku 1,5 tysiąca polskich uchodźców. Właśnie z Santa Rosa wiążą się losy Joanny Matias. Tam pobrali się jej dziadkowie, tam urodził się także jej tato - Bogdan Matias. Reportaż Joanny Skoniecznej "Meksyk z Facebooka".

FESTIVAL DE JAZZ DE GETXO: ADAM JARZMIK QUINTET Y ANDRZEJ OLEJNICZAK QUARTET

www.deruting.com | 2017-06-09


En la Plaza Biotz Alai hoy tenemos a Adam Jarzmik Quintet (Polonia) en el concurso de grupos y a Andrzej Olejniczak Quartet como plato fuerte.

Na Świebodzkim otworzą muzeum gier i komputerów

www.gazetawroclawska.pl | 2017-06-08


W połowie lipca na Dworcu Świebodzkim ruszy muzeum „Gry i Komputery Minionej Ery”. Będzie w pełni interaktywne.

Możecie pomóc dokończyć niezwykły projekt dokumentalny Filipa Skrónca

fotoblogia.pl | 2017-06-08


Filip Skrońc realizuje materiał dotyczący sytuacji albinosów w Afryce. Fotografie już zostały nagrodzone w konkursie BZW BK 2017, jednak aby dokończyć ten ważny cykl, potrzebna jest wasza pomoc. Autor już niebawem opowie o swoich zdjęciach w Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Potrzeba już naprawdę niewiele. Pomóż w dokończeniu najnowszego projektu dokumentalnego Filipa Skrońca

www.fotopolis.pl | 2017-06-07


Najnowszy projekt Filipa Skrońca to szokująca opowieść o albinosach żyjących we współczesnej Afryce, która cały czas jest mocno osadzona w przeszłości. Jednak w pełnym dokończeniu tej historii potrzebna jest Twoja pomoc.

SPOTKANIE: FILIP SKROŃC

aktivist.pl | 2017-06-06


Filip Skrońc opowie o pracy nad swoim projektem dotyczącym problemów albinosów w Afryce, pokaże niepublikowane do tej pory zdjęcia. Autor za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl zbiera środki na ostatnią podróż (https://polakpotrafi.pl/projekt/pomoc-w-dokonczeniu-projektu-dokumentalnego). Ma to być szansa na uaktualnienie niektórych wątków i dopełnienie całości o zdjęcia oraz filmy. Na spotkanie zapraszamy we wtorek 13 czerwca o godzinie 18:00.

W końcu ktoś porządny robi Muzeum Gier w Wrocławiu

yetiograch.pl | 2017-06-05


Ci z was, którzy czytają mojego bloga od dłuższego czasu wiedzą, ile czasu poświęciłem na pisanie o idei powstania muzeum gier. Po kilku nieudanych próbach graniczących z próbą oszustwa wygląda na to, że powstanie coś o czym warto wspomnieć. Prawdziwe Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery.

Filip Skrońc zbiera pieniądze na projekt dokumentalny przez crowdfunding

www.press.pl | 2017-06-03


Fotograf Filip Skrońc postanowił zebrać 20 tys. zł na dokończenie dokumentu o albinosach. Zbiórkę prowadzi na portalu Polakpotrafi.pl. Do 1 czerwca zebrał 810 zł.

Obłoki śmierci pod Bolimowem. Dziś rocznica [ZDJĘCIA]

skierniewice.naszemiasto.pl | 2017-05-30


W Bolimowie powstaje film „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” o pierwszym użyciu gazów bojowych na froncie wschodnim w czasie I Wojny Światowej. Film finansowany będzie m.in. ze zbiórki społecznej, która trwa na portalu polakpotrafi.pl jeszcze przez najbliższe 3 tygodnie.

Chcą wydać niezwykłą książkę. Po pieniądze poszli na platformę crowdfundingową

mambiznes.pl | 2017-05-30


Przy ograniczonych środkach na promocję, tylko dzięki społeczności, dzięki osobom, którym podoba się projekt mamy szansę zaistnieć w szerszej świadomości. Ktoś komuś poleci, udostępni w mediach społecznościowych, nagle Projekt nabiera rozpędu, robi się o nim głośno – mówi Michał Konca, który dzięki kampanii crowdfundingowej chce wydać niezwykłą książkę „Get the picture”.

Powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Miejsce nie tylko dla fanów starych gier

antyweb.pl | 2017-05-29


Kolejna próba stworzenia fajnego miejsca po brzegi wypełnionego starymi grami i komputerami? Czemu nie, tym bardziej, że tym razem odpowiadają za nie pasjonaci z prawdziwego zdarzenia!

„POLAKPOTRAFI.PL” GIŻYCCZANIN ZBIERA FUNDUSZE NA BUDOWĘ KLAWIKORDU Z 1787 ROKU

mojegizycko.pl | 2017-05-29


Zachęcamy do wsparcia pochodzącego z Giżycka Krzysztofa Strzeleckiego, który wspólnie z przyjacielem zajmuje się budowaniem historycznych instrumentów muzycznych. Właśnie dziś na portalu polakpotrafi.pl wystartowała akcja zbiórki funduszy na stworzenie repliki klawikordu Andreasa Steina z 1787 roku. Potrzebna kwota to 19 tysięcy złotych. Przeczytajcie co sami o sobie mówią pomysłodawcy tej ciekawej idei.

"Obłoki Śmierci - Bolimów 1915": trwa zbiórka pieniędzy na film dokumentalny o atakach z I wojny światowej

film.onet.pl | 2017-05-29


Trwają prace nad filmem "Obłoki Śmierci - Bolimów 1915": fabularyzowanym dokumentem historycznym ukazującym historię niemieckich ataków gazowych nad Rawką i Bzurą, w drugim roku I wojny światowej. Do ukończenia twórcy potrzebują jeszcze 45 tys. złotych. Trwa zbiórka crowfundingowa na stronie www.PolakPotrafi.pl.

Rusza 13. edycja FrankoFilm. Gwiazdą festiwalu jest Agata Buzek

archiwum.rzg.pl | 2017-05-26


W Zielonej Górze rusza dziś 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm. Impreza zostanie zainaugurowana o 19:00 w Lubuskim Teatrze, projekcją filmu „Niewinne”, gdzie jedną z głównych ról gra Agata Buzek.

5 współczesnych modowych subkultur, które musisz znać

www.showroom.pl | 2017-05-26


Ostatnie dwa sezony to istna rewolucja. Przede wszystkim – feministyczna. Aktywistka na swojej liście marzeń ma t-shirt ze sloganem ‘Girl Power’ oraz bieliznę niezależnych marek, które hołdują pozytywnemu wizerunkowi kobiecego ciała. Przegląda różnoraką prasę, od \"Girls Room\" po \"Teen Vogue’a\".

We Wrocławiu powstaje muzeum gier retro

www.chip.pl | 2017-05-25


W stare gry na oryginalnym sprzęcie będzie można zagrać już w te wakacje we wrocławskim muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Jest to już druga taka inicjatywa w Polsce.

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/konferencje-pokazy/2017/05/we-wroclawiu-powstanie-muzeum-gier-retro#ixzz4i4oGSEnq

Gry i Komputery Minionej Ery – we Wrocławiu powstaje wymarzone muzeum fanów gier

www.gry-online.pl | 2017-05-25


We Wrocławiu powstanie Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery. Już w wakacje na terenie Dworca Świebodzkiego będziemy mogli oglądać blisko 1000 modeli retro sprzętu, które przybliżą ducha i historię komputerów oraz gier.

Первые победители конкурса молодых исполнителей Jazz Big Sky 2017

jazzpeople.ru | 2017-05-25


В Центральном Доме кино 26 мая определились первые победители Big Sky 2017 – второго международного джазового конкурса молодых исполнителей в номинациях «Лучший солист-инструменталист» и «Лучший джазовый ансамбль».

Gry i Komputery Minionej Ery - we Wrocławiu powstaje muzeum, które spodoba się graczom

polygamia.pl | 2017-05-25


Próby stworzenia podobnego przybytku w stolicy Dolnego Śląska były już przynajmniej dwie. Obie zbiórki pieniędzy na Muzeum Gier Wideo inicjowane przez Krzysztofa Damaszke zakończyły się jednak fiaskiem. W 2015 roku z zakładanych 92 tysięcy zebrano niecałe 3.Koncert zespołu Tehillah w Oświęcimiu

bielsko.gosc.pl | 2017-05-24


Zespół \"Tehillah\" czyli członkowie diakonii muzycznej Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody wystąpili na scenie Zakładu Salezjańskiego ks. Jana Bosko w Oświęcimiu na finał IV Marszu dla Życia i Rodziny. Jak zawsze ich koncert nie był występem muzycznym, ale zachętą do wspólnego oddawania chwały Bogu.

Gry i Komputery Minionej Ery - powstaje muzeum starych dobrych czasów

www.antyradio.pl | 2017-05-24


Podobno minionego czasu nie można kupić. Można jednak przywrócić do życia wspomnienia - i taki cel ma powstające muzeum Gry i Komputery Minionej Ery powstające właśnie we Wrocławiu. Im więcej dorzucimy się do budżetu na remont lokalu, tym szybciej będziemy mogli pobawić się eksponatami.