Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Udało się! Sylwia Bajek zdobyła pieniądze na swoją wyprawę na Lhotse!

rzeszow-news.pl | 2017-12-24


Ponad 30 tys. zł udało się zebrać młodej rzeszowiance Sylwii Bajek na platformie PolakPotrafi.pl. Pieniądze przeznaczy na realizacje swojego kolejnego projektu – „Najmłodsza Polka na Lhotse – Ekspedycja 2018”.

Bartnictwo w Polsce - miodobranie i miód bartny

www.portalpszczelarski.pl | 2017-12-20


Z jednej barci dziesięć kilo miodu Dzisiaj nie mamy zbyt wielu możliwości, by ocenić, jak dużo miodu udawało się zebrać bartnikom z jednej barci

PSTRYK MYK – pierwszy kwartalnik dla polskich dzieci za granicą

qlturka.pl | 2017-12-19


\"Według statystyk GUS-u ponad 2 miliony Polaków mieszka poza Polską. Polonijne dzieci często znają Polskę tylko ze wspomnień babci, dziadka, rodziny, przyjaciół z Polski\" - wyjaśnia redaktor naczelna Małgorzata Marmurowicz.

Trwa zbiórka pieniędzy na wydanie książki „Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”

tetnoregionu.pl | 2017-12-18


Od soboty 2 grudnia na portalu polakpotrafi.pl trwa zbiórka funduszów, która ma umożliwić wydanie przygotowanej przez Macieja Usurskiego i Rafała Ruty książki „Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”.

Wesprzyj inicjatywę dla polskich dzieci za granicą

mojaholandia.nl | 2017-12-14


\"Naszym celem jest wspieranie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Chcemy także wzmocnić ich więzi z Polską, ale jednocześnie zależy nam, by czuły się obywatelami świata bez względu na to, w jakim kraju żyją\"

Sylwia Bajek nie rezygnuje z marzeń i tym razem chce zdobyć Lhotse. Pomożecie?

rzeszow-news.pl | 2017-12-14


Choć ciałem niewielka to jej hart ducha jest przeogromny. O kim mowa? O Sylwii Bajek z Rzeszowa, która wciąż chce zdobywać ośmiotysięczniki. Tym razem postawiła na Lhotse. Aby jej marzenie się spełniło 26-latka potrzebuje waszej pomocy na platformie PolakPotrafi.pl. Wyprawie patronuje Rzeszów News.

Kolej Wschodnia na akwarelach Gaertnera

www.portalkujawski.pl | 2017-12-14


W połowie XIX wieku powstała Królewska Kolej Wschodnia łącząca Berlin z Bydgoszczą. Natomiast w roku 1851 Eduard Gaertner namalował czternaście akwarel przedstawiających najważniejsze obiekty infrastrukturalne od Krzyża Wielkopolskiego do Bydgoszczy. Grupa pasjonatów z Piły chciałaby wydać książkę

Rozmowa z RMF CLASSIC

www.rmfclassic.pl | 2017-12-13


„Szał Vandy” to pierwsza część serii „Dragonus Cracovus: Biomagia” i zaproszenie do świata smoków. Smoków, które choć mają skrzydła i zioną ogniem, do złudzenia przypominają ludzi.

Grudniowy przegląd crowdfundingu

startooy.pro | 2017-12-13


To rozrywka dla ludzi w każdym wieku, coś dla oka i dla mózgu. Dlatego, głównie dlatego, uważam, że projekt ten jest warty wsparcia. Twórcy otworzyć chcą darmowy pokój, coś dobrego dla chcących spróbować, ale mających problem z wydaniem 100 złotych (lub więcej) w ciemno.

Woodland Spirit nagrywa „Tribute To Anathema”!

www.szarpidrut.pl | 2017-12-12


7-osobowy skład Woodland Spirit rozpoczął prace nad swoim debiutanckim albumem. Będzie to płyta o tyle nietuzinkowa, że w całości poświęcona twórczości kultowej formacji Anathema.

Różne drogi rozwoju duchowego.

wiara-jest-super.blogspot.com | 2017-12-11


Kluczową kwestią, od jakiej należałoby zacząć poszukiwanie właściwej drogi, jest samoświadomość. W dzisiejszych czasach propagowane jest wiele metod kształtowania duchowości. Począwszy od popularnej medytacji, która obecnie nie jest już utożsamiana z konkretną religią, lecz traktowana jako forma ...

Zenek, który ratował polskie książki. Powstanie film o białostockim harcerzu

bialystok.wyborcza.pl | 2017-12-09


Miał 13 lat, chude nogi w harcerskich spodenkach, cechy przywódcze, łobuzerski uśmiech. Kochał książki. I za książki oddał życie, zastrzelony przez hitlerowca.

Sylwia Bajek: Każdy może mieć swój Everest

rzeszow.wyborcza.pl | 2017-12-08


Rzeszowianka Sylwia Bajek wiosną przyszłego roku planuje zdobycie Lhotse, czwartego najwyższego szczytu Ziemi. Jeżeli się uda, zostanie czwartą i najmłodszą Polką, która stanie na szczycie owianej złą sławą góry.

Woodland Spirit nagrywa „Tribute To Anathema”

mlwz.pl | 2017-12-08


Zespół Woodland Spirit rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim albumem. Będzie to płyta o tyle nietuzinkowa, że w całości poświęcona twórczości kultowej formacji Anathema.

Gimnazjaliści wymyślają grę miejską i fundują rówieśnikom niezwykłe nagrody

www.juniorowo.pl | 2017-12-06


Uczniowie gdańskiego Thinking Zone postanowili pokazać, że edukacja może być fascynująca i że jej alternatywne nowoczesne formy są dla każdego. Bo jeśli komuś brakuje możliwości, by rozwijać zainteresowania korzystając z ciekawych form edukacyjnych, to ThinkingZonowa młodzież ma dla niego propozycję

Zaangażowali do spektaklu sztuczną inteligencję. I mają problem

in-krakow.pl | 2017-12-06


Sztuczna inteligencja towarzyszy nam już wszędzie, ale w teatrze jej jeszcze nie było. Zmienia to grupa młodych aktorów, która większość tekstu spektaklu stworzyła przez generatory. Dają głos androidom, bo choć wkrótce będą żyć między nami, bardzo rzadko o tym rozmawiamy. Tylko że jest jeden problem

Maszyny stworzyły tekst spektaklu. Artyści zbierają pieniądze na nietypowy projekt

krakow.onet.pl | 2017-12-06


\"Jak będzie wyglądało spotkanie człowieka z myślącą maszyną? Czy maszyną może być osobą? Według jakich zasad moralnych i społecznych mamy projektować myślące maszyny? Wreszcie najważniejsze i odwieczne pytanie: czym jest człowiek? Kiedy jeszcze jesteśmy ludźmi, a kiedy stajemy się już robotami? Nasz

Ludzie i ich pasje.Marcin Leśniewicz.

promok.pl | 2017-12-05


Jak to wszystko się zaczęło?Kto odkrył i dał rady do dalszej drogi twórczej?

Wyprawa Mount Everest i Lhotse Everteam

www.portalgorski.pl | 2017-12-05


Para wspinaczy wysokogórskich Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski tworzący duet \'Everteam\', zawalczy w Himalajach o dwa ośmiotysięczniki. Wiosną 2018 wyruszą na Mount Everest oraz sąsiadujący z nim Lhotse. Everteam to ewenement w świecie gór wysokich ...

Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach

www.asta24.pl | 2017-12-05


Ruszyła zbiórka pieniędzy na wydanie książki “Królewska Kolej Wschodnia na akwarelach Eduarda Gaertnera z 1851 roku”. Książkę przygotowali pasjonaci pilskiej historii Maciej Usurski i Rafał Ruta.

Kolej Wschodnia na akwarelach Gaertnera

faktypilskie.pl | 2017-12-04


Jest to pierwsza publikacja zawierająca reprodukcje wszystkich 14 akwarel Eduarda Gaertnera przedstawiających obiekty Królewskiej Kolei Wschodniej. Celem projektu jest wydanie pierwszej książki zawierającej reprodukcje kompletu czternastu akwarel Eduarda Gaertnera z 1851 roku, przedstawiających obi

Marta Kurek i jej krakowska metamorfoza

www.rmf24.pl | 2017-12-04


Polka Potrafi! Legga\'\'Drago*zoa, język Drago*zoii lub dragozoiski, jest mową prostą, oferuje za to bogactwo zwrotów, które umożliwiają wysłowienie ognistych uczuć. Posługują się nim wszystkie plemiona, które w ten czy inny sposób pochodzą ze Smoczej Macierzy.

Spotkanie z Jowitą Sip. - Miasto Piła

www.pila.pl | 2017-11-29


24 sierpnia Prezydent Piotr Głowski spotkał się z panią Jowitą Sip, śpiewaczką operową. Pani Jowita aktualnie przebywa w Polsce i nagrywa płytę na której znajdą się tradycyjne polskie pieśni. Jednym z miejsc w których odbyły się nagrania była Sala Miejska Inwest Parku przy ulicy Dąbrowskiego w Pile

Jak idzie tłumaczenie Elder Scrolls Online na język polski?

mmorpg.org.pl | 2017-11-29


Biorąc pod uwagę fakt, że tłumacze robią to na zasadzie wolontariatu (nikt nie płaci im ani grosza za poświęcony czas), prace powoli posuwają do przodu. Z każdym miesiącem możemy zaobserwować regularne postępy.

Magiczna zbiórka marzeń

pabianice.tv | 2017-11-29


Rysuje od dziecka.Mówi że szkicowanie to nieodłączna część jego życia,która rozwija się wraz z nim.Pabianiczanin Marcin Leśniewicz chce zabrać czytelników swojego komiksu do magicznej krainy.

Walczy o siebie

www.zyciepabianic.pl | 2017-11-28


Pabianiczanin jest po 40. i nie ma pracy, a właściwie to etatowej roboty. Tę rzucił 7 miesięcy temu. Fizyczna robota w magazynie firmy na Zatorzu dawała mu kasę na opłacenie rachunków, ale zabierała czas, zdrowie i duszę. 40-latek miał tego dość, stwierdził, że szkoda mu życia i postanowił wreszcie

Pomóżmy wydać wojenny dziennik Piete Kuhr

faktypilskie.pl | 2017-11-27


- Kiedy swego czasu pytałem swoich znajomych, czy wiedzą jak nazywa się najbardziej znany na świecie pilanin, wszyscy zgodnie wymieniali Stanisława Staszica. Wtedy ja, że to nieprawda, bo najbardziej na świecie znaną osobą z pilskim rodowodem była pewna pani… - wspomina Jan Szwedziński.

Kim jest Piete Kuhr? - dziennik 12-letniej pilanki tuż tuż!

www.dzienniknowy.pl | 2017-11-27


Mimo iż Piete urodziła się w Pile i tu powstawał jej niezwykły pamiętnik, niewielu pilan o niej słyszało. Teraz będzie można przeczytać niezwykły dziennik dziewczynki od deski do deski. Książka lada dzień trafi do druku. Można ją zamówić w ramach crowdfundingu przy pomocy platformy internetowej Pola

Pomóż wydać wojenne wspomnienia Piete Kuhr - licealistki ze Schneidemühl

www.naglos.com.pl | 2017-11-27


Na druk czeka wojenny pamiętnik Piete Kuhr, licealistki ze Schneidemühl, po latach jednej z najciekawszych kobiet swojej epoki. Pomóż wydać unikatową książkę!

Co pamięta porcelana

www.entertheroom.pl | 2017-11-27


Z Iriną i Olgą spotykamy się w gorącym okresie. My domykamy 5 numer „G’rls ROOM”, a dziewczyny walczą o nową pracownię. Dwie projektantki, tworzące głównie ceramikę jako august design studio, ich prace zyskały uznanie zarówno klientów, opowiadają nam o swojej współpracy.