Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

Media o PolakPotrafi.pl:

Przed nami druga NOKTA. Co przyniesie ta edycja Nocy Konfrontacji Audiowizualnych?

opole.wyborcza.pl | 2018-04-21


11 i 12 maja w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu odbędzie się druga edycja Nocy Konfrontacji Audiowizualnych. Najlepsi artyści z kraju i świata zaprezentują mieszkańcom żywą sztukę multimedialną.

Druga NOKTA już w maju w Opolu

radio.opole.pl | 2018-04-21


Nokta Festival - wydarzenie artystyczne łączące w sobie działania z zakresu sztuki, rozrywki i nowych technologii po raz drugi zagości w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przewidziano 36 różnych działań, w których wystąpi blisko 80 artystów z siedmiu państw.

Dariusz Sochacki: Jestem sfrustrowany stanem szkolnictwa w Polsce. Proponuję nowoczesną platformę edukacyjną

podhale24.pl | 2018-04-21


Dariusz Sochacki, nauczyciel z Nowego Targu, chce stworzyć kompleksową i nowoczesną platformę edukacyjną z aplikacjami mobilnymi do nauki. Pieniądze na jej uruchomienie zbiera w serwisie polakpotrafi.pl. Jak się okazuje, zainteresowanie jest coraz większe.

Dzień Dobry TVN

dziendobry.tvn.pl | 2018-04-21


Super wystąpienie! Dzieciaki miały tremę, ale jesteśmy bandą! Daliśmy radę!!! I Wy daliście super pomoc!!!!

Zachwyty ZŻ: Zabawki dla dorosłych

zwyklezycie.pl | 2018-04-18


CROSSxTOYS, genderowe podziały, rzeźbiarskie totemy i wycieczka do Nowego Jorku! Domka Spytek, którą możecie kojarzyć z jej poprzedniej akcji – ero.edu, wypuściła nowy projekt, który potrzebuje pomocy, aby mógł się zrealizować!

Architekt walczy o nowe życie dla wieży ciśnień

sosnowiec.wyborcza.pl | 2018-04-17


Fontanna z iluminacją, ławki, schody i uporządkowana zieleń oraz plac pamięci o przemysłowej historii Grodźca - tak zdaniem architekta Rafała Lipińskiego powinna wyglądać metamorfoza terenów wokół wieży ciśnień, obecnie niszczejącej w będzińskiej dzielnicy.

Nowe życie starego obiektu. Czy zabytek odzyska blask?

twojezaglebie.pl | 2018-04-17


Dzięki staraniom architekta Rafała Lipińskiego z pracowni UNREAL12, nitowana wieża ciśnień znajdująca się w będzińskiej dzielnicy Grodziec ma szansę odzyskać dawny blask i stać się nowym punktem rozrywki na mapie miasta.

Radio Eska Info

m.lodz.eska.pl | 2018-04-15


Drugie koty za płoty:-)

Kultura Nieponura. Ciekawy projekt warszawskich licealistów

warszawa.onet.pl | 2018-04-13


Wystawa prac młodych twórców, pokazy filmów, panel naukowy dotyczący prawa autorskiego, koncerty na żywo – to niektóre z punktów programu festiwalu \"Kultura Nieponura\". Inicjatorami projektu są uczniowie jednego z warszawskich liceów. Przedsięwzięcie zaplanowano na 21 kwietnia.

Lunarium, rękodzieło i gender!

blimsien.com | 2018-04-12


Pierwsza sprawa jest taka, że ultrazdolna Domka Spytek, artystka zajmująca się m.in kobiecością i latającym potworem gender ma wystawę w NYC! Na New York Design Week! Hip hip hurra!

Radio ŁÓDŹ

chmura.radiolodz.pl | 2018-04-11


Wychowawca i dzieciaki po raz pierwszy w radiu!

ZW Media - z cyklu Ludzie z pasją Natalia Piorun i Michał Gładkiewicz

www.youtube.com | 2018-04-10


Dziś w naszym programie \"Ludzie z pasją\" przedstawiamy Natalię Piorun i Michała Gładkiewicza. To Zduńskowolanie, tegoroczni maturzyści, a już obecnie studenci Politechniki Łódzkiej. A co jest ich pasją? Powiemy, że nie malowanie, nie śpiewanie, a rajdy samochodowe i w tym mają już swoje sukcesy.

DOMKA SPYTEK X CROSS TOYS: GRA PŁCIOWYMI STEREOTYPAMI

www.entertheroom.pl | 2018-04-09


Czym jest CROSSxTOYS? To zestaw klocków, za pomocą których zbudować możemy totemy odzwierciedlające typową kobietę oraz typowego mężczyznę, a także nas same/samych. Każdy z interaktywnych elementów, poprzez zastosowanie różnych materiałów, reprezentuje jakąś cechę stereotypowo związaną z daną płcią.

Wywiad w TVP Polonia

halopolonia.tvp.pl | 2018-04-06


W piątek 6 kwietnia, zostałem zaproszony do telewizji TVP Polonia, gdzie mówiłem o transformacji którą przeszedłem na Hawajach oraz o mojej nowej książce czyli tomiku wierszy \"Inspiracje\". Wywiad można obejrzeć pod poniższym linkiem: https://halopolonia.tvp.pl/36726306/06042018-2205 Bogusław

Powstaje kolejny queerowy film!

queer.pl | 2018-04-06


\"Diana nie ma jeszcze preferencji seksualnych – idzie za tym, co ją pociąga i intryguje – i tak chciałabym przekazać młodym ludziom, by nie zamykali się w szufladach podziałów społecznych ale szli za intuicją i tym, co ich porusza\"

Wesprzyjmy mieszkankę Sułkowic Kingę Baran przy wydaniu jej debiutanckiej książki

www.gmina.sulkowice.pl | 2018-04-06


Mieszkanka Sułkowic Kinga Baran pragnie wydać swoją debiutancką książkę pt. „Nie Obrażaj Się Na Boga”. Możemy wesprzeć jej inicjatywę. Młoda autorka ma nadzieję, że jej historia i projekt crowdfundingowy, który prowadzi na portalu PolakPotrafi.pl będzie ciekawym tematem i zainteresuje szersze grono

Festiwal Fotografii WejFestFoto

e-fotografie.info | 2018-04-05


8 czerwca 2018 w godzinach 10:00 – 18:00 zapraszamy na pierwszy Festiwal Fotografii WejFestFoto w Wejherowie, czyli na północy naszego kraju. W naszym rejonie organizowany jest jeszcze jeden podobny festiwal fotografii, poza tym inne tego typu imprezy ulokowane są na południu Polski. Drodzy miłośnic

Pierwszy singiel promujący debiutancką płytę 2Strony już jest!

rap-news.eu | 2018-04-05


Na krążku duetu Ryba x Qper (2Strona Ekranu) pojawi się 15 pozycji. \"Będą to utwory o różnych klimatach muzycznych, od trapu, przez klasyki po numery śpiewane.\" - zapowiadają autorzy.

Przy Ulicy Astronomów Planetarium Śląskiego: Chcą wydać płytę z muzyką ze spektaklu

www.dziennikzachodni.pl | 2018-04-04


Piękna muzyka, którą skomponował Grzegorz Seweryn do najnowszego seansu Planetarium Śląskiego \"Przy Ulicy Astronomów\" może zostać wydana na płycie CD. Potrzebna jest jednak pomoc, by zebrać wymagane do tego fundusze - 3000 złotych. Można wspomóc ten projekt wpłacając pieniądze przez portal polakpotr

Postawmy na nogi Centrum Rehabilitacji Fundacji Poland Business Run

www.dziennikpolski24.pl | 2018-03-29


Na wizytę w poradni rehabilitacyjnej czeka się nawet kilkanaście miesięcy. Dla osób po zabiegu amputacji to zdecydowanie za długo. Im dłuższy okres oczekiwania, tym trudniej im wrócić do pełni sprawności. Rozwiązaniem jest powstające w Krakowie Centrum Rehabilitacji Fundacji Poland Business Run.

Postawmy na nogi Centrum Rehabilitacji Fundacji Poland Business Run

krakow.naszemiasto.pl | 2018-03-29


Na wizytę w poradni rehabilitacyjnej czeka się nawet kilkanaście miesięcy. Dla osób po zabiegu amputacji to zdecydowanie za długo. Im dłuższy okres oczekiwania, tym trudniej im wrócić do pełni sprawności. Rozwiązaniem jest powstające w Krakowie Centrum Rehabilitacji Fundacji Poland Business Run.

Zostało tylko Echo Niezwykła książka o Wołyniu

www.rmf24.pl | 2018-03-28


To jest taka książka - mapa. Mapa nie do rzeczywistych miejsc, tylko mapa do naszej społecznej i historycznej wrażliwości - mówi w RMF FM Maksymilian Rigamonti. Na Wołyniu w ciągu pięciu lat był kilkanaście razy. Przy robieniu fotografii zdecydował się na czarno-biały film i analogowy, stary średnio

Rusza akcja szkoleń z pierwszej pomocy dla uczniów z Mazowsza

radiofama.com.pl | 2018-03-28


Od kwietnia tysiące uczniów w wieku od 14 do 18 lat zostaną przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy w ramach programu \"I Can Help\".

I CAN HELP NA MAZOWSZU

www.podlasie24.pl | 2018-03-27


Od kwietnia do grudnia 2018 r. tysiąc uczniów w wieku 14-18 lat zostanie bezpłatnie przeszkolonych w zakresie niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach realizowanego projektu „I Can Help”. Potrafię i Chcę pomóc – to nasze motto.

UCZNIOWIE Z OPOLA LAUREATAMI ODYSEI UMYSŁU. BĘDĄ REPREZENTOWAĆ POLSKĘ W USA

opole.tvp.pl | 2018-03-27


,,Odyseja Umysłu” to konkurs organizowany blisko 40 lat. Jego celem jest rozwijanie twórczego i kreatywnego myślenia wśród dzieci i młodzieży. Już po raz 27. te zawody odbyły się w Polsce – tym razem w Gdyni.

Echo miejsc, których już nie ma

www.rp.pl | 2018-03-26


25 marca odbędzie się premiera książki fotograficznej Magdaleny i Maksymiliana Rigamontich. „Echo” to opowieść o miejscach, które zniknęły ze współczesnych map Wołynia na Ukrainie i poszukiwaniu śladów pamięci po tym, czego już nie ma.

Zbiórka na bazę danych o ofiarach komunizmu

www.rp.pl | 2018-03-26


Grupa naukowców skupiona wokół wrocławskiego Instytutu Pawła Włodkowica zbiera pieniądze na uruchomienie portalu, który pokaże ofiary komunizmu.

Podżorscy organizują pewną akcję ..

rajdowka.pl | 2018-03-26


Nie ma chyba kibiców w naszym regionie którym serce by nie przyspieszyło gdy na trasie pojawia się “Rajdowy Maluszek” Dlatego mam nadzieję że tego Fiata jeszcze nieraz zobaczymy na trasach rajdu.

Echo Wołynia

news.o.pl | 2018-03-26


25 marca ukaże się książka fotograficzna Echo o miejscach, które zniknęły ze współczesnych map Wołynia na Ukrainie, o poszukiwaniu śladów pamięci po tym, czego już nie ma. To spojrzenie na tragiczne wydarzenia sprzed 75 lat w autorskim ujęciu Magdaleny i Maksymiliana Rigamonti.

Na Wołyniu każde źdźbło trawy krzyczy swoją historię

www.polskieradio.pl | 2018-03-26


- Mam wrażenie, że od fizycznej granicy polsko-ukraińskiej do około 300 km w głąb Ukrainy jest pas ziemi niczyjej. Oprócz kilku miasteczek wielkości Chełma są zapomniane miejsca po polskich wsiach i prawie niezamieszkane, wsie ukraińskie - mówił M. Rigamonti, współautor książki \"Echo\" o Wołyniu