Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ryszard Stocki

Ryszard Stocki

Iwanowice Dworskie

Ryszard Stocki, jestem psychologiem, konsultantem pomagającym organizacjom w respektowaniu godności swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych, zwłaszcza uznawaniu ich prawa do uczestnictwa. Uczestnictwo jest bowiem elementem ludzkiej godności. Nauka dobrego życia jest jak nauka pilotowania samolotów. Tylko będąc mistrzem nie zrobimy nikomu krzywdy. Myślę, że ludzie gubią się w złożoności współczesnego świata i potrzebują dobrze zorganizowanych i wspieranych naukowo programów edukacyjnych, aby radzić sobie z codziennym życiem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

22750 PLN z 22175 PLN

133 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.02.2021.

Nieobliczalny eksperyment

RSS

Książka wyszła z drukarni od poniedziałku rozpoczynam wysyłkę!!! Dodano 25.06.2022, godz. 13:10

Szanowni Państwo,

 

Jak Państwo pamiętacie Instytut Karola Wojtyły decyzją prezesa Instytutu odroczył wydanie książki, co spowodowało zarejestrowanie przeze mnie  własnego wydawnictwa i wydanie książki pod własną marką. Uwagi ze spotkania w Instytucie jednak wziąłem na poważnie i przez kolejne tygodnie  pieczołowicie korygowałem książkę. Korekty na złożonym już tekście do druku, a na takim pracowałem są szczególnie trudne, bo trzeba się zmieścić dokładnie w tej samej liczbie znaków co tekst, który się zmienia. Na szczęście kilka korekt merytorycznych nie było istotnych dla treści książki, reszta ok 1088 to korekty językowe. To już czwarty raz, kiedy musiałem dokładnie przeczytać moją książkę.

 

Oddaję ją w tej chwili czytelnikom z czystym sumieniem.  Wiem, że jej treść jest trudna i tym bardziej ważna jest rzetelność wszystkich danych. Zresztą na szczęście możliwe są kolejne wydania, w których można skorygować ewentualne nieścisłości, które znajdą nowi czytelnicy.  Myślę, że na stronie książki,(https://nieobliczalnyeksperyment.stocki.org)  będzie właściwe miejsce na dyskusje o treści książki i aktualizacje treści i linków między jednym wydaniem a drugim.  Wartość i jakość książki potwierdził  ks dr hab. Robert Woźniak oraz  ks bp, wikariusz generalny Archidiecezji Krakowskiej, bp Robert Chrząszcz udzielając mojej książce Nihil obstat.  Oznacza to, tutaj cytuję,  “iż publikacja została sprawdzona i zatwierdzona przez cenzora diecezji, który określił ją jako wolną od błędów doktrynalnych i moralnych; cenzor jest wyznaczany przez biskupa i współpracuje z autorem w celu usunięcia ewentualnych błędów.” To, że cenzor nie chciał juz korekt i poprawek jest zasługą, wcześniejszego cenzora, który takie uwagi dał i wielu recenzentów oraz współpracy z ks. dr Krzysztofem Jaroszem OCD,  który dokonał ze mną ogromnej pracy nad rozdziałem o Kościele.  Razem z ks. Cenzorem, już pięciu profesorów różnych uczelni, nie tylko katolickich publicznie wypowiedziało się pozytywnie o naszej książce.  Myślę, że jest to potwierdzeniem kilkuletniej pracy nad książką i jej wartości. 

 

Książka wyszła z drukarni od poniedziałku rozpoczynamy wysyłkę.  

Dostałem już zaproszenia na spotkania autorskie. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze będzie w Grzybowie koło Płocka w Europejskim Uniwersytecie Ludowym o godz. 17,  w niedzielę  3 lipca. Bardzo proszę o potwierdzenie kto z Państwa (zwłaszcza z Warszawy) będzie, to nie będę wysyłał tych egzemplarzy pocztą, lecz wręczę na spotkaniu. Będę też w Sieradzu, Krakowie, Katowicach i w parafii w Bruśniku. Czekam na kolejne zaproszenia. Aktualne informacje o planowanych spotkaniach autorskich będą umieszczane pod tym linkiem: https://stocki.org/sample-page/planowane-wystapienia/.  Wysyłka to już ostatni etap naszej wspólnej drogi z portalem "Polak potrafi", jeśli ktoś z Państwa chciałby otrzymywać aktualizacje związane z książką, informacje o spotkaniach , itp, oraz listę aktualnych linków, to zachęcam do zarejestrowania sie na Newsletter na stronie książki::

https://nieobliczalnyeksperyment.stocki.org/

 

Jeszcze raz gorąco wszystkim Państwu dziękuję za wsparcie.
Ryszard Stocki

 

Zaczynamy planowanie spotkań autorskich Dodano 24.05.2022, godz. 9:35

Szanowni Sponsorzy,

Jak zwykle dziękuję za umożliwienie tej ciekawej drogi. Niestety Instytut Karola Wojtyły dołączył do wydawnictw, które wcześniej odrzuciły książkę. Przy pełnej aprobacie tekstu i chęci wydania, przedstawiciele Instytutu uznali, że książka wymaga wiele pracy i korekt. Poza tym ciagle nie ma opinii z Kurii. W tej sytuacji, zadeklarowano chęć wydania drugiego rozszerzonego i poprawionego wydania. Ponieważ nie zgadzam się z tą opinią, po uwzględnieniu wszystkich uwag, które dostałem oraz po kolejnej korekcie, złożona już książka poszła do korekty zrobionego już składu. Myślę, że od wysłania książki do drukarni dzielą nas dni jeśli nie godziny.

Od tygodnia pracuje intensywnie nad stworzeniem nowego wydawnictwa. Oto jego logo projektu Seweryna Grabowskiego.

Firma Wydawnictwo Ryszard Stocki już została zarejestrowana, otrzymaliśmy już  ISBNy do 10 książek. Uruchamiamy działalność od 2 czerwca. Od wtedy też zacznę przedsprzedaż książek. Oczywiście to Państwa nie dotyczy, bo każdy ze sponsorów otrzyma swoje egzemplarze na wskazany adres. Książka powinna być wydrukowana do końca czerwca. 

I oto najważniejszy element tego listu - chodzi o sposób dostawy

Mimo, że właśnie podpisałem umowę z firmą InPost, wolałbym nie korzystać z jej usług.  Dlatego począwszy od 23 czerwca chciałbym prosić o zorganizowanie w Waszym rejonie spotkań autorskich, na których mógłbym Państwu podziękować osobiście i wręczyć książki sponsorom, a przy okazji opowiedzieć o książce i sprzedać chętnym dodatkowe egzemplarze. 

Bardzo proszę o zgłoszenie chęci zorganizowania takiego spotkania na adres ryszard@stocki.org., tel. 731 638 036 

Kiedy będę znał terminy i miejsca spotkań, przekażę je Państwu, abyście zdecydowali czy chcecie otrzymać książki InPostem, czy odbierzecie ode mnie osobiście. 

Moim marzeniem jest, aby na wakacje, każdy miał już moja książkę w ręce. To najlepszy czas na czytanie i decyzje do których książka namawia. 

 

Serdecznie pozdrawiam 

Ryszard Stocki

Wiadomości Wielkanocne Dodano 17.04.2022, godz. 16:00

Drodzy Przyjaciele Nieobliczalnego Eksperymentu,

Pierwsza najważniejsza wiadomość to ta, że Chrystus Zmartwychwstał.

Nagrałem życzenia tegoroczne jako odcinek o Mitach do odsłuchania tutaj:  https://youtu.be/YZeOku5qJIk

Okładka wybrana, będzie niebieska. Jeszcze będą na niej dokonane drobne korekty. Dziękuję za pomoc. Oczywiście będzie niebieska.

Przed nami jeszcze czekanie na opinię Księdza Cenzora oraz 4 lub 5 maja debata w Instytucie Karola Wojtyły na temat wydania książki.  Po niemal 5 latach od napisania książki i po licznych próbach jej wydania jestem przygotowany na każdy wynik tej debaty.  Dla mnie wydawcami, tak na prawdę jesteście Państwo, którzy złożyliście się na koszty jej wydania.  Mimo podniesienia cen uda się zamknąć budżet. Zdecydowałem jednak, że wbrew obietnicy w opisie nagród, zamiast jednego egzemplarza książki w twardych okładkach, każdy z Państwa dostanie dwa egzemplarze w miękkich. W ten sposób uda się, mam nadzieję, zmieścić w budżecie mimo podwyżki cen na wszystko. Gdyby ktoś się z tym nie zgadzał i bardzo chciał egzemplarz w twardych okładkach, to proszę o informację mailem na mój adres ryszard(at)stocki.org.  

Serdecznie pozdrawiam

Ryszard Stocki

 

 

\"Ostatnia prosta\" Dodano 02.04.2022, godz. 13:03

Drodzy sponsorzy

Mam nadzieję, że nie będzie jak ze szczepionkami. Ale książka już jest w składzie, jest umówiona drukarnia, zrobione kolejne korekty i redakcje. Czeka też na Imprimatur, które powinno być niedługo. Myślę, że w najbliższym czasie zaczniemy przedsprzedaż egzemplarzy, które zostały po rozdzieleniu między Was. Są też projekty okładek. I w tej sprawie piszę. Czy pomożecie mi wybrać między tymi dwoma projektami?
Proszę napiszcie opinię w komentarzu.

Dodano: 05.04.2022, 9:44
Dominik Radziszowski
Dominik Radziszowski
Niebieska :-)
Dominik
Dodano: 04.04.2022, 10:48
  Grazyna Bakunowicz
Grazyna Bakunowicz
Zdecydowanie niebieska. Wspaniale, nie mogę się doczekać!
Dodano: 03.04.2022, 11:52
dorota.adamska
dorota.adamska
Niebieska ładniejsza i gratulacje! Już się cieszę na moment gdy będę miała ją w ręku ….

Boże Narodzenie 2021 i kolejne postępy w pracy nad książkę Dodano 25.12.2021, godz. 14:15

Drodzy Przyjaciele

Boże Narodzenie i Nowy Rok sprawiają, że czuję się zobowiązany do poinformowania o sytuacji z wydaniem książki. Ostatnio informowałem Państwa, że wydawnictwo naukowe - było to Copernicus Center Press -  było zainteresowane wydaniem książki. Książka miała dwie pozytywne recenzje naukowe, niestety we wrześniu okazało się, że Rada Wydawnictwa dała negatywną opinię o książce i po 7 miesiącach oczekiwania wydawnictwo podjęło decyzję negatywną. Książkę przesłałem równolegle do trzech innych wydawnictw, aby już nie tracić czasu. Jedno z nich Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu wysłało książkę do kościelnego cenzora w celu uzyskania Imprimatur na ostatni rozdział o Kościele. Jestem za to niesamowicie wdzięczny, bo nareszcie ktoś solidnie przeczytał ten rozdział. Cenzor odrzucił tekst.  Jeden z absolwentów Szkoły Formatorów, zgodził się przeczytać dokładnie ten rozdział i dał kilkaset uwag, pracowałem nad tymi uwagami przez cały tydzień, teraz w pierwszych dniach stycznia jestem umówiony z tym redaktorem (nie chcę na razie ujawniać jego nazwiska bez jego zgody) na intensywną pracę nad tekstem.  Myślę, że tekst nie tylko będzie lepszy, ale nie będzie też błędów teologicznych, czy doktrynalnych.  Jak sami Państwo zobaczycie, ważne, aby w książce nie było błędów, jej treść bez tego jest wystarczająco kontrowersyjna i trudna. Mam nadzieję, że dająca nadzieję.

 

Na razie myślami jesteśmy w Betlejem 2021 lat temu. Życzę Państwu i sobie, abyśmy brali przykład ze Świętej Rodziny i byli tak jak ona odważni i wsłuchujący się w wolę Boga. 

Dodano: 28.12.2021, 7:16
Piotr Nikołajuk
Piotr Nikołajuk
Chyba najlepszym z możliwych jest kontakt do Te Deum Wydawnictwa Tradycji Katolickiej, którzy może zapewnili by zarówno sprawdzenie pod kątem religijnym jak i wydanie książki. https://tedeum.pl/contact/
Dodano: 27.12.2021, 12:43
Piotr Nikołajuk
Piotr Nikołajuk
Wg mnie to powinno być oddane do oceny kogoś kto jest katolikiem bo współczesna hierarchia od Watykanu począwszy odeszła od wiary już bardzo daleko.

Wielkanocne wieści dla sponsorów książki Dodano 03.04.2021, godz. 14:07

Szanowni Państwo,

Od zakończenia zbiórki, wiele się działo. Po pierwsze książką zainteresowało się jedno z wydawnictw naukowych w Krakowie, ponieważ trwa proces oceny książki przez recenzentów, nie mogę zdradzić które. Po drugie przeczytałem całą książkę i skorygowałem i uaktualniłem niektóre przypisy i znalazłem redaktorkę, która zrobi redakcję do końca kwietnia.  Jeszcze raz Państwu dziękuję, za to, że to wszystko jest możliwe i książka już niedługo zobaczy światło dzienne. 

Jutro Wielkanoc inna, trudniejsza od tych w ostatnich latach. Życzę Państwu, aby Zmartwychwstanie Pana było dla nas nadzieją na najtrudniejsze nawet czasy.

Ryszard Stocki

Dodano: 03.04.2021, 22:35
  zszozda
zszozda
Hurrah!
Dodano: 03.04.2021, 14:45
  marek.amrogowicz
marek.amrogowicz
Bardzo dobre wiadomości! Gratulacje i życzę pomyślności „na ostatniej prostej”. Pozdrawiam

Udało się!!! Mamy środki potrzebne do wydania książki. Dodano 25.02.2021, godz. 11:46

Szanowni Państwo.

 

Udało się!!! Zebraliśmy 102%. Chciałbym tą droga podziękować wszystkim za wsparcie wydania książki. Zadziałała synergia i wszystko wskazuje na to, że książka, która miała pecha do wydawnictw ujrzy światło dzienne.  Udało nam się zebrać o parę procent więcej niż planowałem. Przed nami trudny okres redakcji książki, przygotowania do druku, przedsprzedaży, druku i promocji. Musimy jednak zacząć od tytułu, wiele osób skrytykowało “Nieobliczalny eksperyment.” Kolejna propozycja to “Jak żyć w XXI?” lub “Styl życia na XXI wiek.” Ale myślę, że jeszcze tydzień możecie Państwo zgłaszać inne propozycje.

 

Osobną kwestią jest w jakiej formie prawnej książka będzie wydawana i dystrybuowana. Jeśli zajmę się zakładaniem wydawnictwa nie będę miał czasu na pisanie kolejnej książki o “Mitach współczesnych, “ której fragmenty opowiadam na swoim vlogu. Poszukuję więc wydawcy i ewentualnych promotorów i dystrybutorów książki.  Nie mam żadnych wątpliwości, że najwięcej pracy promocyjnej w związku z wydaniem książki spoczywa na mnie. Jestem gotowy przyjechać z książką w każde miejsce, skąd otrzymam zaproszenie od grona przyszłych czytelników. 

Poniżej przedstawiam zaktualizowaną mapę wsparcia. 

 

Jak dotąd będę Państwa informował o postępach prac nad książką. 

Z wdzięcznością pozdrawiam wszystkich Państwa.
Ryszard Stocki

 

Mamy już 66% środków na wydanie Dodano 15.02.2021, godz. 10:57

Szanowni Państwo,

Zebraliśmy juz 2/3 środków potrzebnych do wydania książki. Ale pozostało już jedynie 9 dni. Potrzebna jest nasza moblilizacja.  Jeśli znacie Państwo kogoś, kto mógłby być zainteresowany treścią książki, proszę polecajcie tę zbiórkę. Poniżej umieszczam mapę wsparcia wydania książki. Na żółtych kółeczkach liczba osób, które wsparły projekt w danym miejscu.  Na czerwono zaznaczyłem zaproszenie na spotkanie autorskie w miejscoqwosci Bruśnik koło Nowego Sącza. Mam nadzieję, że więcej będzie takich zaproszeń.  Niestety nie udało mi się zlokalizować wszystkicj wspierających, więc jeśli kogoś nie ma na mapie proszę o maila z nazwą miejścowości.  

Dziękuję za dotychczasowe wsparcie i serdecznie pozdrawiam,

Ryszard Stocki

Mamy 51%!!! Teraz już z górki Dodano 29.01.2021, godz. 15:54

Szanowni Państwo,

Ogromnie się cieszę, że udało się zebrać połowę sumy potrzebnej do wydania książki. Zostało nam jeszcze 26 dni, więc nie powinniśmy się martwić, że książka nie wyjdzie. Druga rzecz, która mnie cieszy to społeczność 59 osób wspierających ten projekt. Chciałbym, aby było nas jak najwięcej, bo wtedy książka dotrze do różnych miejsc i środowisk. Proszę o maile na mój adres ryszard@stocki.org tych, którzy mają dostać nagrody. W następnych aktualnościach postaram się zrobić mapę tego gdzie jesteśmy. Ktoś poradził, że książka ma zbyt enigmatyczny tytuł, który nie zachęca, aby ja wziąć do ręki. Propozycja nowego tytułu to: "Jak żyć w XXI wieku?" Podtytuł: "Jak się wyzwolić z nieobliczalnego eksperymentu, w którym wszyscy uczestniczymy?" Proszę piszcie w komentarzach co myślicie o takim tytule? 

Pozdrawiam

Ryszard Stocki

 

Wiadomości nr 2. Przedłużenie zbiórki Dodano 25.01.2021, godz. 15:46

Szanowni Państwo,

Już mamy w naszej społeczności 51 osób. Zbiórka się rozkręca, coraz więcej wpłat, ale ponieważ nasz cel ciagle daleko, zdecydowałem o przedłużeniu zbiórki do 24 lutego.  Zachęcam do zapraszania znajomych i bliskich, myślę, że wszyscy będą ciszyli się na koniec, że wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Pozdrawiam serdecznie

Ryszard Stocki

 

Mamy już 33% środków Dodano 15.01.2021, godz. 15:20

Dzisiaj dzięki kolejnym wpłatom udało nam się uzyskać 33%, tj 1/3 całego budżetu wydania. Oznacza to, że książka będzie zredagowana, będzie miała na nowo zrobione wszystkie wykresy i grafiki, a już ma swoją stronę: Strona ksiązki "Nieobliczalny eksperyment"

Ponieważ są już dwie wpłaty na Warsztaty, przygotowałem wstępną wersje programu warsztatów, która jest umieszczona na głównej stronie projektu. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi do tego programu w komentarzach. 

Osiągnęliśmy pierwszy próg Dodano 08.01.2021, godz. 18:22

Ogromne podziękowania dla wszystkich 30 dotychczasowych darczyńców

Udało nam się osiągnąć pierwszy próg - 3000 zł na redakcje naukową i merytoryczną książki. Redaktor już czeka na mój poprawiony lekko tekst. 

Oznacza to, że książka będzie miała już zupełnie inna formę od tej, która jest teraz. Będzie się ją lepiej czytać. Będzie uzupełniona merytorycznie. To wszystko dzięki Wam. Zachęcajcie innych do włączenia sie do projektu. Zwłaszcza zwracam uwagę na warsztaty.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.02.2021 22:10