Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ryszard Stocki

Ryszard Stocki

Iwanowice Dworskie

Ryszard Stocki, jestem psychologiem, konsultantem pomagającym organizacjom w respektowaniu godności swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych, zwłaszcza uznawaniu ich prawa do uczestnictwa. Uczestnictwo jest bowiem elementem ludzkiej godności. Nauka dobrego życia jest jak nauka pilotowania samolotów. Tylko będąc mistrzem nie zrobimy nikomu krzywdy. Myślę, że ludzie gubią się w złożoności współczesnego świata i potrzebują dobrze zorganizowanych i wspieranych naukowo programów edukacyjnych, aby radzić sobie z codziennym życiem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

22750 PLN z 22175 PLN

133 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.02.2021.

Nieobliczalny eksperyment

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Cel crowdfundingu

 

Od niemal dwóch lat staram się wydać książkę, którą pisałem przez poprzednie dwa lata i która jest zwieńczeniem mojej wieloletniej pracy jako konsultanta zarządzania. 

Książka jest nietypowa, analizuje współczesne zjawiska cywilizacyjne z perspektywy kilku dyscyplin: ekonomii, psychologii oraz wiary. Wszyscy dotychczasowi czytelnicy twierdzą, że jest lekturą trudną, bo pokazuje, że za wiele negatywnych zjawisk cywilizacyjnych jesteśmy odpowiedzialni my sami. 

Książka składa się z pięciu rozdziałów, które dotyczą: zdrowia, rodziny, edukacji, mediów i Kościoła. W każdym omawiam przykłady nieodpowiedzialnych, eksperymentalnych działań w tych dziedzinach, mechanizmy którym podlegamy i konsekwencje jakie ponosimy. W każdym rozdziale proponuję działania, które możemy podjąć, aby nie ulec presji cywilizacyjnej i chronić zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe. 

 Więcej informacji o książce można zobaczyć na stronie książki.

 

Zespół pracujący w projekcie

 

Ryszard Stocki

Jestem psychologiem, konsultantem pomagającym organizacjom w respektowaniu godności swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych, zwłaszcza uznawaniu ich prawa do uczestnictwa. Trzy lata temu skończyłem trzyletni projekt badawczy, w którym stworzyłem pierwszy zestaw narzędzi do autodiagnozy. Narzędzia te wraz z opisami są dostępne na stronie http://myindex.stocki.org/pl/. Nauka dobrego życia jest jak nauka pilotowania samolotu. Jedynie będąć wybitnym fachowcem, nie zrobimy nikomu krzywdy. Moje doświadczenie doradcze oraz 35 letnia praca na uczelniach wyższych pokazują mi, że ludzie gubią się w złożoności współczesnego świata i potrzebują dobrze zorganizowanych i wspieranych naukowo programów edukacyjnych, aby radzic sobie z codziennym życiem.

 

Klaudia Stocka

To moja piękna żona, ciągle "zachwycająca mnie do pracy."* W projekcie odpowiedzialna za kontakt ze sponsorami i czytelnikami i logistykę wysyłki nagród. Była pierwszą czytelniczką książki i dzięki jej redakcji i uwagom książka w ogóle nadaje się do tego, aby zobaczyć światło dzienne. Sam piszę bardzo zawile i niezrozumiale. Klaudia jest też matką ośmiorga naszych dzieci. Jest mądrą kreatorką naszego domu (homemaker), która od lat praktycznie wprowadza w życie wiele rozwiązań, które opisuję w książce.

* To fragment z Promethidionu Norwida: "Piękno jest po to aby zachwycało do pracy, praca by sie zmartwychwstało." Więcej o wadze naszego wzajemnego piękna pisze w rozdziale o rodzinie. 

 

Budżet wydania książki

 

Poprosiłem o radę firmę zajmującą się przygotowaniem książek do druku i uzyskałem  dane umieszczone na poniższym wykresie.

 

 

Progi wsparcia

Jeśli uda się zebrać 3000 zł, zrobimy solidną redakcję książki.

Jeśli zbierzemy 5000 zł, zrobimy redakcję i ujednolicimy wykresy w książce.

Jeśli zbierzemy 12000 zł, zrobimy skład, 3 korekty

Na każdym etapie przygotujemy wersje e-bookowe pdf, epub i mobi. 

Nawet jeśli nie uzyskamy potrzebnej sumy na wydanie, wszystkie opłacone nagrody będą zrealizowane. Jedynie egzemplarz papierowy książki będzie w takiej formie na jaką pozwolą zebrane fundusze. 

Jeśli uzyskamy od 100 do 150% wsparcia, dodatkowe środki przeznaczymy na reklamę książki w mediach społecznościowych, tak aby mogła ona dotrzeć do jak największej liczby osób.

Jeśli uzyskamy powyżej 150% dodatkowe środki przeznaczymy na reklamę książki w popularnych tygodnikach opinii. Niestety są to duże sumy, np. koszt reklamy wielkości 1/4 strony to około 30 tys. złotych.

 

Warsztaty "Wyjście z Matrixa" Nagrody 6 i 7

Adresat:  Warsztaty przeznaczone są dla osób, które podjęły decyzję o wzięciu większej odpowiedzialności za swoje życie, ale chcą się jeszcze więcej dowiedzieć jak to zrobić. 

Celem jest wypracowanie mapy zmiany stylu życia dostosowanej do indywidualnych cech i aktualnej sytuacji życiowej każdego z uczestników. 

Program warsztatu - podstawowe punkty orientacyjne
1. Przedstawienie się uczestników i dzielenie się pozytywnymi doświadczeniami w zakresie zmiany stylu życia. 
2. Punkt startu - Postawy: "być" i "mieć" - czyli z jakim bagażem idę przez życie.
3. Punkt 2 - Czy boję się śmierci? - czyli mój stosunek do zdrowia, choroby i leczenia.
4. Punkt 3 - Czy mogę sobie pozwolić na zdrowe życie i jedzenie? -czyli jak przetrwać w toksycznym środowisku.
5. Punkt 4 - Czy mogę sobie pozwolić na wyrzucenie telewizora i wyłączenie komputera? - czyli o toksyczności mediów.
6. Punkt 5 - Jak znaleźć przewodnika? - stworzenie osobistego zestawu autorytetów.
7. Punkt 6 - Jak znaleźć (zbudować) wspólnotę? - czyli o byciu użytecznym dla innych.          
8. Punkt 7 - Jak wypracować rutynę życia codziennego? - czyli o współpracy z Bogiem w naszym życiu.
Zasady obowiązujące w trakcie warsztatów
I Warsztaty nie są ani psychoterapią, ani rekolekcjami - nikt nie będzie zachęcany do mówienia o swoich trudnych doświadczeniach. Nie będziemy też rozwiązywać takich problemów.
II Wyniki każdej z diagnoz, każdy trzyma dla siebie i reflektuje nad nimi sam.
III Możemy jednak zadawać pytania dotyczące treści warsztatów, omawianych studiów przypadku, narzędzi diagnostycznych, itp.
IV Hojnie dzielimy się pozytywną wiedzą, książkami, filmami, doświadczeniami, które mogą pomóc innym. 

Certyfikat

Osoby które zdecydują się na Nagrodę 5, już teraz otrzymają poniższy certyfikat

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.02.2021 22:10