Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nikodem Wojciechowski

Nikodem Wojciechowski

Kraków

Nazywam się Nikodem Wojciechowski. Urodziłem się w 1984 roku. Mieszkam i pracuję w Krakowie. Jestem niezależnym twórcą filmowym. Piszę, reżyseruję, montuję, zajmuję się też efektami wizualnymi.

vimeo.com/nikodem

Ważniejsze filmy:

'Wirujący keks (2017 - w produkcji) - ok. 0:30'
'Żelazny obłok' (2014) - 0:42'
‘Krawędź ziemi’ (2012) - 0:29’
‘Równonoc’ (2011) - 0:17’
‘Rola’ (2010) - 0:10’
‘Daj popatrzeć!’ (2009) - 0:16’

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14086 PLN z 12500 PLN

92 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2017.

Wirujący keks - krótkometrażowa komedia science fiction

RSS

Finał Dodano 09.06.2019, godz. 13:43

Wreszcie powoli kończymy wysyłkę wszystkich fizycznych upominków przygotowanych dla wspierających nasz projekt. Jutro nadamy ostatnią partię przesyłek do osób, które podały nam swój adres podczas zbiórki lub skontaktowały się z nami osobiście. Dziękujemy za cierpliwość :)

Wciąż brakuje nam adresów kilku wspierających i mimo podjęcia wielu prób kontaktu nie udało nam się ich poznać. Liczymy, że jeszcze może ktoś z wspomnianych osób zareaguje na naszą wiadomość i odezwie się :)

Wygląda na to, że został nam do osiągnięcia jeszcze jeden, ostatni cel - zmontowanie teledysku do utworu LukHasha! Do roboty!

Ekipa 'Wirującego keksu'

Są wśród nas łowcy achievementów? Dodano 27.02.2017, godz. 16:25

Drodzy Keksowicze,

Powoli dochodzimy do siebie po emocjonującej końcówce naszej kampanii - dlatego czas na garść podsumowań.

W trakcie zbiórki swoje miejsce w naszych szeregach zajęli: TOBIURO, ANETA BOBKO, JOANNA ZIELIŃSKA, BPB ARKADA, ELORA I PITER IMBIEROWICZ, VERDE ARCH, BOHUNEZ, ROKICCY.CO, KOCZI, ANDRZEJ JASIŃSKI, ANNA JAŚKANIEC, GOSIA I ADAM, I DO THINGS MY WAY, KAMILA P., OLA I JACEK WOJCIECHOWSCY, TERESA WOJCIECHOWSKA, ADRIAN RATAJCZAK, KAMIL IWANOWICZ, RAFAŁ MAŁECKI, MARIA O., KAMIL MACHNICKI, SLIMCZY SLIM, RAFAŁ JĘDRYSIAK, ANETA I MICHAŁ MARZEC, KRZYSZKI, DEZOLACJA, ANNA HELG, MAGDA I WOJTEK GRUCHALSCY, BARTEK HŁAWKA - LONIEK, MARTA ANDRE, MATEUSZ LEŚNIAK, ARTURM11, ZIBILACOSTE, KRYSTYNA GOLUSZKO, MARIA ROMASZKAN, JULIALP, MARTENIUSZ, ZAPOR, GRZYB, DANUTA I LESZEK WERBIŃSCY, PAULINA PAWLAK, ANDRZEJ HUCZEK, KAJA PIAŚCIK, AGNIESZKA BODYCH, PROCESKAFKA, DARIUSZ DAMIAN JAKUBOWSKI, MACIEK WÓJTOWICZ, JAKUB SOBCZAK, JOANKA2, LP42, DOMI RYDEL, JACEK PAWŁOWSKI, JOANNA BOCHENEK, DAWID ORLOF, KOT KOTOWSKI, DANUTA PYREK, ROBERT JR. ANDRE, KOLESZKA ŚNIEGOWY, HATEOM, ARATASHI, MICHAŁ AJSZEL POŁETEK, KAT3KALA, A.CISOWSKA, KACPER WAWRZAK, KAROLINA HYZAK, SALOMEA CYPISEK, PIOTREK, JAKUB GOLIS, DUDERSKI, JEDIGATER, ROBERT ANDRE, AGNIESZKA PERYGA, SHINING HIPPIE BIKINI, MAL MAL GOS, KATARZYNA KRÓL, AŚKA STASZEWSKA, PPLCANFLY, NDXNN, GIM913PP, DAMIAN NIERODA, ANIA KANIA, JACEK RUSIN, PATRYK ANDRE, EMILIA ŁUKOWICZ, ROLAND RZĄSA, MAREK SZ., MONANA, MANIFEST KINIA, -LS3-, ARISTO.

Bez Was nie byłoby Keksu! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w zabawie. Nagrody, które zaoferowaliśmy Wam w ramach podziękowania za wsparcie będziemy przygotowywać równolegle z pracą nad filmem (a o tym więcej już wkrótce!). Śledźcie dalsze losy naszego projektu w aktualnościach i na Facebooku (https://www.facebook.com/wirujacykeks/) i sprawdzajcie maile - tą drogą będziemy się z Wami kontaktować w sprawie nagród.

Jak sami wiecie nasza kampania miała formę gry. Pamiętacie pewnie, że biorąc w niej udział, oprócz nagród mogliście zdobyć wirtualne odznaki: https://goo.gl/wByctu Szczegółową rozpiskę, kto i jaką odznakę zdobył znajdziecie tutaj: http://imgur.com/a/Gz2Wo Wszelkie uwagi do listy proszę zgłaszać w wiadomościach do nas :) (tu lub na FB). Mogło się zdarzyć, że nie przyznaliśmy komuś odznaki za wielokrotne wsparcie - bo wspierał z dwóch różnych kont - albo za aktywne udostępnianie informacji o projekcie - bo zrobił to niepublicznie. Wśród zdobywców przynajmniej dwóch odznak za jakiś czas rozlosujemy obiecaną nagrodę - rekwizyt filmowy :) A dla tych, którzy chcą napawać się i chwalić swoimi odznakami w ruchomej, obracającej się wersji wklejamy linki do gifów:

Pierwsza krew: http://gph.is/2lMmJSv
Podwójne uderzenie: http://gph.is/2lO8QRV
Hit Combo!: http://gph.is/2lMorTI
Aktywny komentator: http://gph.is/2lMexlc
Bohater dnia: http://gph.is/2mvQ7ue
Wirujący ninja: http://gph.is/2mvS1et

Do usłyszenia!
Ekipa 'Wirującego keksu'

Wsparliście udany projekt :) Dodano 20.02.2017, godz. 18:09

Z niezwykłym wynikiem 112% kończy się akcja finansowania filmu Wirujący keks. Przebiliście pierwszy z pasków postępu i dotarliście do pierwszego progu na kolejnym :) Wielkie brawa!

W ostatnich minutach wsparli nas: rusinjacek, Patryk Andre, Roland Rząsa, MarekSz (który został naszym nowym koproducentem!), monana, manifest kinia, -ls3-. Dziękujemy!

Nasza retrostacja graficzna zamknęła się (w sobie) na cały weekend żądając tylko od czasu do czasu kolejnego wiadra kawy. I wreszcie jest efekt: http://gph.is/2kEGxYX Brakuje nam jeszcze tylko awatara Joanki2 (Joanko2 - nie daj się dłużej prosić, odbierz maila :)) oraz dwóch awatarów z konkursu, który ogłosiliśmy ostatniego dnia zbiórki. Wciąż księgowane są ostatnie wpłaty więc z rozwiązaniem jeszcze chwilkę poczekamy (napięcie rośnie, oddech przyspiesza...). A takim rzutem na taśmę, zaksięgowanym dopiero dziś, wsparł nas właśnie użytkownik Aristo – również bardzo dziękujemy!

I jeszcze raz: jedno ogromne DZIĘKI dla wszystkich ludzi dobrej woli - tych, którzy o naszym projekcie pisali i mówili i oczywiście tych, którzy go wsparli! Jak się okazało, mieliśmy wokół siebie mnóstwo przyjaciół a teraz mamy ich jeszcze więcej :)
Wszyscy bandyci leżą słodko chrapiąc ze zmęczenia (http://gph.is/2l0gt6M), ale my nie przestaniemy wirować. Czas zająć się nagrodami a przede wszystkim... czas zrobić FILM :)

Ekipa Wirującego Keksu

PS. Nieustatnnie zapraszamy do kontaktu z nami przez naszą stronę na FB: https://www.facebook.com/wirujacykeks/

Życie po "setce"? Dodano 17.02.2017, godz. 18:29

Szanowni Widzowie!

Jeśli nie zaglądacie na stronę naszej zbiórki i naszego facebooka pewnie nie wiecie jeszcze, że wczoraj działy się tu rzeczy niezwykłe:

"Na tarasie nagle, zupełnie znikąd, pojawia się kilku nowych graczy a kilku dotychczasowych dokłada do pieca jeszcze więcej! Tańczycie razem pięknie. Wszystko toczy się błyskawicznie, ale my Wasze synchroniczne, eleganckie i majestatyczne ruchy obserwujemy w zwolnionym tempie a pasek postępu w tym czasie przebija magiczny próg 100%! Tak jest! Jesteśmy już bezpieczni a to dzięki wszystkim tym, którzy wsparli nas do tej pory."

W ostatniej dobie bohatersko dołączają do nas: jedigater, Robert Andre, Agnieszka Peryga, Leszek Smyrski - Shining Hippie Bikini, KatarzynaKr, Mal Mal Gos, Aśka Staszewska, pplcanfly, ndxnn, gim913pp, dnieroda i Ania Kania. Kolejne wsparcie "zaliczają" nasi dobrzy znajomi - Kamila P i Wojtek Gruchalski, który wyskakując na środek i wirując na głowie (jak lata temu, pamiętam!) przeprowadza całą naszą grupę przez symboliczną "setkę"! :) Brawo, co za energia, co za ekspresja! Dzięki!!!

Nawet postrach dzielnicy, znany sadysta i były tancerz baletowy, Dorian 'Wielebny' O'Connor nie wytrzymuje tego naporu i pada nieprzytomny z wysiłku: https://youtu.be/d7OmuCfngv8

Udało się, film ma już zagwarantowane finansowanie na 23 godziny przed końcem zbiórki! :)

Więcej podsumowań, gdy ochłoniemy. Nasza potężna retromaszyna obliczeniowa poci się już nad awatarami i wizualizacją tarasu a tymczasem zostały już tylko 3,5 godziny by wesprzeć nasz projekt i zgarnąć atrakcyjne nagrody :)

Życie po zbiórce? Gra o pietruszkę? Ależ skąd! Popatrzcie na nasze dodatkowe cele: https://goo.gl/zBRXBK

Pierwszy rozszerzony cel? 110% - zgromadzone ponadplanowo pieniądze przeznaczymy na realizację klipu do muzyki LukHasha - zmontujemy go z fragmentów filmu, ale również kupimy dodatkowe ujęcia z tzw. 'stocków' albo zrealizujemy je sami.

Warto dołożyć swoją cegiełkę i zapisać się w napisach końcowych filmu: https://polakpotrafi.pl/projekt/wirujacy-keks-polska-krotkometrazowa-komedia-sf

Konkurs: ostatnią zaksięgowaną wpłatę na nasz projekt (niezależnie od jej wysokości) nagrodzimy dodatkowym awatarem, którego stworzycie razem z nami. Żeby nie był to konkurs wyłącznie dla najszybszych rewolwerowców, identyczną nagrodą uhonorujemy losowo wybraną osobę, która wsparła lub jeszcze wesprze nas w ostatniej dobie zbiórki. Dwa awatary - dla tych szybkich i tych szczęśliwych :) Rzućcie dowolną kwotę i powalczcie o swojego keksoludzika :) Jest się o co bić... o pardon... o co tańczyć :)

Ukłony i uściski
Ekipa Wirującego Keksu

Ostatnia nagroda czyli wirującokeksowe koszulki! Dodano 14.02.2017, godz. 15:53

Dzisiaj dziękujemy użytkownikom: Robert Jr. Andre, Wojciech Gruchalski (bing! PODWÓJNE UDERZENIE!), KoleżkaŚniegowy. Napędzacie naszą maszynę w ostatnich dniach kampanii - kłaniamy się nisko!

Mamy już 80% i zdecydowaliśmy się nie czekać dłużej z odblokowaniem ostatniej (juhu!) - najbardziej tradycyjnej i materialnej - z nagród. TRENDSETTER! Wybierając ją otrzymacie:

- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
- dostęp cyfrowy do filmu po premierze bez ograniczeń
- folder ze storyboardem i konceptami, fotosami i fragmentami scenariusza w wersji cyfrowej PDF
- T-SHIRT z grafiką filmową

Czyli - wirującokeksowe KOSZULKI! Pracujemy już nad projektami koszulek, które będziecie mogli wkrótce wybrać i dumnie nosić po całej dzielnicy (z boomboxem na ramieniu oczywiście!). Któryś z wstępnych projektów już wpadł Wam w oko? Na który będziecie chcieli głosować? http://imgur.com/a/lK7OA

Ostatnia nagroda została odblokowana a przed nami ostatnie 3 dni zbiórki. Wszystko teraz w Waszych rękach.


Zapraszamy do wspierania i udostępniania!
https://polakpotrafi.pl/projekt/wirujacy-keks-polska-krotkometrazowa-komedia-sf


Ekipa Wirującego Keksu

Ostatnia prosta? Dodano 13.02.2017, godz. 16:06

Szanowni Widzowie. Przed nami ostatnie 4 dni kampanii. Mamy już 75%. Czy zdążymy z Waszą pomocą zebrać całość do piątkowego wieczoru? Jeśli nie uda się zgromadzić całej kwoty wszystkie pieniądzę wrócą do Wspierających. Walczymy do końca! Poniżej przekazujemy Wam najnowsze wieści i podsumowania z frontu:


//Podziękowania

Wy na tarasie: https://goo.gl/VpvJCN

Nasze ukłony dedykujemy kolejnym osobom, które już wsparły nasz projekt. W ostatnich dniach byli to: Lesiu, Arturm11, Zibilacoste, Krystyna Gołuszko, Maria Romaszkan, JuliaP, Marteniusz, Zapor, Jarek Grzyb, Danuta i Leszek Werbińscy (http://gph.is/2laDI1E), Paulina Pawlak, Andrzej Huczek, Ola i Jacek Wojciechowscy, Agnieszka Bodych, Maciek Wójtowicz (http://gph.is/2lwABxh), ProcesKafka, Jakub Sobczak, Dariusz Damian Jakubowski, Joanka2, Lp42, Domi Rydel, Jacek Pawłowski, Asia Bochenek, Dawid Orlof, Piaścik, Kot Kotowski (http://gph.is/2lGlD7M), dpwieliczka.

My tu gadu gadu a Wy zdobywacie kolejne odznaki (http://gph.is/2ljIRV6). Niektórzy z Was właśnie zdobyli odznakę za wielokrotne wsparcie - HIT COMBO i za aktywną promocję naszych działań w internecie - AKTYWNY KOMENTATOR! A jeśli zbierze się wszystkie pięć odznak - fakt ten nagradzamy szóstą - to taki medal dla weteranów - WIRUJĄCY NINJA. Na pewno zainteresowani wiedzą już, o kogo chodzi :)


//Czym jest KEKS?

Pytacie nas często - skąd tytuł i co oznacza?

https://goo.gl/iRfZPh - to jest Alfa, jeden z bohaterów filmu WIRUJĄCY KEKS. Najpiękniejszym wspomnieniem jego dzieciństwa jest smak domowego KEKSU - ciasta z dużą ilością owoców i cytrynowym aromatem... Alfa dorastał z dwoma marzeniami: odkryć KEKS, który choć trochę przypominałby ten, z jego wspomnień... oraz... zapuścić wąsy. Alfa kocha KEKS mimo, że jeszcze nie odnalazł swojego ideału.

Dziś Alfa jest zawodowym kłamcą na usługach rządu i korporacji. Ze względu na swoją wiedzę stanowi atrakcyjny cel dla wszystkich wrogów jego mocodawców. Z tego powodu Firma zainwestowała grube pieniądze w ochronę danych, które Alfa przechowuje w swoim tablecie i... w swojej głowie.

Pewnego dnia Alfa wybiera się ze swoim 'teamem' na służbową kolację do modnej, hipsterskiej restauracji. Kiedy na tarasie zaczynają dziać się dziwaczne rzeczy a szef sali cwałuje w akompaniamencie krzyku mew, niosąc na tacy gorący, cytrynowy... KEKS... to wiedz, że coś się dzieje.

Czy tytułowy WIRUJĄCY KEKS okaże się kluczem do postaci Alfy, podobnym do tego jakim było słowo 'Różyczka' dla postaci Obywatela Kane'a? A może hitchcockowskim 'macguffinem' - przedmiotem napędzającym fabułę i motywację postaci filmu, ale ostatecznie nie mającym znaczenia dla jego wydźwięku?

Formalnie tytuł filmu ma również stanowić mrugnięcie okiem w kierunku estetyki lat 80-tych, kiedy panowało dość swobodne (i szalenie kreatywne) podejście do tłumaczeń tytułów, które docierały do nas zza wielkiej wody (Dirty Dancing --> Wirujący seks, Die Hard --> Szklana pułapka, Terminator --> Elektroniczny morderca).

WIRUJĄCY KEKS to komedia SF czerpiąca garściami z zagadnień poruszanych przez LEMA (fantomatyka, iluzja, manipulacja) ubrana w szalony strój epoki VHS i retrokomputerów.


//Nowa nagroda

https://goo.gl/r0KIKD - wizualizacja nowej nagrody

Mamy nową nagrodę - DAWCA TWARZY! Tylko 10 pierwszych osób, które wybiorą ją podczas wsparcia, położy się wygodnie w maszynie do przeszczepu twarzy i... No dobra, wystarczy, gdy wyślecie nam swoje zdjęcie. My poddamy je procesowi RETROMORFOZY i w postprodukcji umieścimy w jednym z ekranów pojawiających się w filmie. Krótko mówiąc - Wasza twarz przynajmniej na chwilkę pojawi się w kadrze - jako użytkownik mediów społecznościowych a może "obiekt" śledzony przez tajemniczą organizację? Przekonajcie się sami.

Pamiętajcie, wsparcie i chęć otrzymania podziękowania w tej formie oznacza Waszą zgodę na bezpłatne wykorzystanie wizerunku i oświadczenie, że jesteście posiadaczami wyłącznych i całkowitych praw autorskich do zdjęcia, które nam wyślecie.


//Następna nagroda i progi

Niedawno przebiliście się przez próg 60% i odesłaliście na emeryturę drugiego z czarnych charakterów naszej kampanii: https://youtu.be/jFF7itzcVm8 Zachęcamy do wspierania - ostatni "boss" padnie przy osiągnięciu dokładnie 100%. Będą fajerwerki.

Przy osiagnięciu 85% odblokujemy również ostatnią - najbardziej tradycyjną nagrodę ze wszystkich :)

Przypominamy, że wciąż możecie uwiecznić swoje nazwisko i wizerunek w obrazie filmu wybierając limitowane nagrody: DAWCA TWARZY (zostało 6 sztuk) i DAWCA TOŻSAMOŚCI (zostało 8 sztuk). Szczegóły w sekcji nagród na stronie projektu.


//Media i partnerzy

Zajrzyjcie na naszą stronę, żeby ściągnąć pakiet prasowy i zapoznać się z ofertą dla partnerów: http://wirujacykeks.pl/#partnerzy

Potencjalnych sponsorów zapraszamy do kontaktu: kontakt@wirujacykeks.pl

Robimy niezależne kino sci-fi i pomimo komediowej otoczki mówimy o sprawach ważnych: zacieraniu się granic między fikcją a prawdą, ucieczce od rzeczywistości i manipulacji. "Powstający w klimacie purnonsensu i w asyście wszechobecnych elektronicznych gadżetów film WIRUJĄCY KEKS dotyka spraw niezwykle ważnych i niebezpiecznych dla kondycji zorganizowanych i rozwiniętych społeczeństw: walki tajnych służb, inwigilacji, wpływania na ludzką podświadomość i sterowania naszą wolą włącznie z kreowaniem odmiennych stanów świadomości, a tym samym kreowania świata na taki, który jest pożądany i wygodny dla tajemniczych, pozostających w ukryciu, ale realnych mocodawców" - Jacek Wojciechowski na FB.


//Powiedzieli o nas

Oprócz wielu użytkowników facebooka (osób i stron) w ostatnich dniach powiedzieli o nas: Radio UJOT FM, Radio Zet Gold, Interia.pl - dziękujemy. Jesteśmy też na Wykopie: www.wykop.pl/link/3598397/polski-projekt-krotkometrazowego-sf-szuka-wsparcia-internautow/

Zapraszamy do wspierania i udostępniania!
https://polakpotrafi.pl/projekt/wirujacy-keks-polska-krotkometrazowa-komedia-sf


Ekipa Wirującego Keksu

Patroni, nowa nagroda i lektor Dodano 03.02.2017, godz. 17:43

Witajcie miłośnicy Wirującego Keksu. Nasza kampania trwa a my mamy dla Was garść podsumowań i nowości :)


//Podziękowania

Przede wszystkim dziękujemy osobom, które już wsparły nasz projekt. W ostatnich dniach byli to:

Rafał Małecki, Maria O. (http://gph.is/2j455JX), Kamil Machnicki, Elora i Piter (http://gph.is/2jhXMJU), Slimczy Slim (http://gph.is/2k9UZGH), Anetomix (http://gph.is/2jlYqv5), Krzyszki, Dezolacja, Rafał Jędrysiak, Anna Helg, Magda i Wojtek Gruchalscy (http://gph.is/2jqvLF4), Bartek Hławka - Loniek, Marta Andre (http://gph.is/2kqVBbn) i Mateusz Leśniak (awatar w trakcie renderowania :)). Kłaniamy się Wam i pozdrawiamy - jesteście już z nami na tarasie: http://lunatico.pl/keks/images/keks_game.gif


//Nowa nagroda

Mamy nową nagrodę - KURIER DANYCH!

Wybierając ją otrzymacie:
- podziękowania mailem i na FB,
- pełny cyfrowy dostęp do gotowego filmu po premierze ,
- cyfrową wersję folderu ze storyboardem, konceptami, fotosami,
- przypinkę z logo filmu,
- płytę DVD do kolekcji.

Przede wszystkim jednak będziecie mogli dać odpocząć swoim mózgom i wszelkie ważne dane przenieść na nośnik zewnętrzny, który Wam podarujemy - DYSKIETKĘ 3,5 calową o przepastnej pojemności 1,44 MB! Tak, nie przesłyszeliście się - na takim nośniku bez problemu zmieścicie praktycznie wszystko!

Dyskietkę z wypisanym podziękowaniem, autografem wybranego aktora lub dowolną wiadomością gustownie oprawimy w sztywną ramkę z nadrukiem. Można będzie powiesić ją na ścianie poważnego gabinetu i chwalić się wszystkim.

Nasz retro-komputer rozpoczął dopiero opracowanie graficzne ramki a na razie - BING - wizualizacja próbna: https://goo.gl/RjkTGf


//Następna nagroda i próg 60%

Po osiągnięciu 50% odblokujemy następną nagrodę. Twoja twarz w filmie... czy ktoś jest chętny?

Przypominamy - nasza zbiórka jest formą zabawy - walki z bandytami: https://www.youtube.com/watch?v=3-yyQWSLN2I Po osiągnięciu magicznego progu 60% zdejmujemy z tarasu kolejnego bandytę (tak, będzie animacja), dajcie im wycisk!


//Patron i PH

https://goo.gl/smzZYg

Z wielką przyjemnością informujemy, że patronem medialnym filmu Wirujący keks został magazyn PIXEL (http://pixel-magazine.com/) - czasopismo poruszające tematy szeroko rozumianej kultury gier wideo. Pixel jest również organizatorem branżowej imprezy Pixel Heaven (http://pixelheavenfest.com/), na której prawdopodobnie zostanie pokazany nasz film - rozmowy trwają :)


//Partnerzy

https://goo.gl/NpmoEe

Prowadzisz firmę związaną z nowoczesnymi technologiami, informatyką, elektroniczną rozrywką lub filmem? Chcesz dołączyć do grona Partnerów WIRUJĄCEGO KEKSU? Więcej informacji o ofercie: https://goo.gl/zVb4R5 Skontaktuj się z nami i poznaj możliwości: kontakt@wirujacykeks.pl


//Media

Dla wszystkich, którzy chcieliby napisać lub powiedzieć o naszym projekcie - blogerów, youtuberów, dziennikarzy przyszykowaliśmy pakiet prasowy, który możecie pobrać tu: https://goo.gl/AUxMvA Zapraszamy - jesteśmy tu wszyscy - reżyser, autor zdjęć, aktorzy i inni, rozmawiajmy! :)


//Teaser VHS

Na koniec aktualności przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Dla kogo wersja teasera filmu Wirujący Keks z ulubionym lektorem z epoki VHS? :) KLIK: https://youtu.be/BDUhiJWnWCI Włączajcie głośniki, oglądajcie, lajkujcie i udostępniajcie. Tylko dzięki Wam możemy zebrać kwotę niezbędną do skończenia produkcji.


Dziękujemy za to, że jesteście z nami i walczymy dalej :) Przypomnijmy - jeśli za 14 dni nie zbierzemy 100% kwoty to wszystkie środki wracają do Was i mogą być ponownie zagospodarowane. My jednak musimy pogodzić się z niepowodzeniem i środków na ukończenie filmu poszukać gdzie indziej. Dlatego to tak ważne, by dotrzeć do kolejnych osób, które chciałyby wesprzeć nasz projekt, by Wasze zaangażowanie miało swój szczęśliwy finał i efekt w postaci gotowego filmu.


https://polakpotrafi.pl/projekt/wirujacy-keks-polska-krotkometrazowa-komedia-sf
https://www.facebook.com/wirujacykeks


Zapraszamy do wspierania i udostępniania!

Ekipa Wirującego Keksu

#c64 #8bit #electro Dodano 24.01.2017, godz. 17:59

Kilka dni przed początkiem naszej akcji w serwisie Polak Potrafi ukazał się nowy album artysty ukrywającego się pod pseudonimem LukHash. Gorąco polecamy i przypominamy, że muzykę LukHasha będziecie mogli usłyszeć w filmie Wirujący keks :)

SPOTIFY:
https://play.spotify.com/album/4puEjdSCYWToMd2mnc96XL

ITUNES:
https://itunes.apple.com/us/album/glitch/id1187098641

GOOGLE PLAY:
https://play.google.com/store/music/album/Lukhash_Glitch…

BANDCAMP (10k free downloads):
https://lukhash.bandcamp.com/album/glitch

JAMENDO:
https://www.jamendo.com/album/165015/glitch

Nowa nagroda Dodano 24.01.2017, godz. 14:48

Ogromnie dziękujemy dziś za wsparcie Kamilowi Iwanowiczowi i Adrianowi Ratajczakowi. Kamil jest z nami od dłuższego czasu i aktywnie wspiera starania by nasze działania przybliżyć większej liczbie osób. Dzięki!

Wczoraj wprowadziliśmy nową nagrodę powiązaną ze stosunkowo niską kwotą wsparcia: https://goo.gl/zDTmBz W naszym filmie "wystąpi" kilka ekranów, w których w procesie postprodukcji umieścimy dodatkowe treści. Będą to: polski retro monitor Biazet, telewizor Unitra Vela, ekrany bilboardów, tabletów i smartfonów. Dodatkowo być może pewne informacje pojawiać się będą bezpośrednio w kadrze filmu, jak na zawieszonym w powietrzu przejrzystym wyświetlaczu. Wśród fikcyjnych danych namierzanych przez naszych bohaterów osób mogą znaleźć się nazwiska naszych Wspierających. Na sekundę lub jej ułamek - zależnie od możliwości, jakie da nam montaż. Na pewno jednak dopilnujemy, by były widoczne podczas stopklatki. Gratka dla wnikliwych obserwatorów :)

Chcesz uwiecznić swoje nazwisko w ten sposób? Zostań DAWCĄ TOŻSAMOŚCI :) Nagroda jest limitowana i starczy tylko dla 10 osób.

A przed nami jeszcze 3 ukryte nagrody, które możecie odblokować przesuwając pasek postępu zbiórki.

Przebijamy się przez 30%! Dodano 23.01.2017, godz. 15:52

Wizualizacja przekroczenia progu: https://youtu.be/KXmablNIl2g :)

Nie daliście na siebie długo czekać! Wasze wspaniałe, synchroniczne ruchy i niezwykłe solo Anety na środku tarasu zmusiły wirującego bandytę Enrique Walewskiego (dla przyjaciół 'Waleń') do położenia się na chwilkę... Brawo! Przebijamy pierwszy próg i pędzimy do kolejnego.

60% na horyzoncie - krople potu pojawiły się już na czole Lee-Ron 'Pietruszki' Jonesa... Z przecieków wiemy, że animacje upadków bossów będą się robić co raz mocniejsze ;)

Aneta za swój popis zdobywa odznakę PODWÓJNE UDERZENIE (http://gph.is/2jQhLTU) a my dodajemy dla Was nową nagrodę do wyboru - DAWCA TOŻSAMOŚCI. Nieco więcej o niej - wkrótce!

Wirujący keks o krok przed progiem Dodano 23.01.2017, godz. 13:09

Drodzy Keksowicze!

Minęło kilka dni. Kłaniamy się w pas użytkownikom, którzy wsparli nas do tej pory. Są to: ToBiuro, BPB Arkada, Aneta Bobko, Joanna Zielińska, Michał Ajszel Połetek, Elora i Piter, Verde Arch, Bohunez, Rokiccy.co, Koczi, Andrzej Jasiński, Anna Jaśkaniec, Gosia i Adam, I do things My Way, Kamila P, OlaW, JacekW, TeresaW. Serdeczne dzięki!

Jesteśmy tuż przed ważnym dla naszej zbiórki progiem 30%. Po osiągnięciu go zamierzamy wyeliminować jednego z wirujących bandytów. To doda nam impetu w wirowaniu ku wielkiemu finałowi. Kto będzie tym, który wyprowadzi ten cios, powali Enrique i poprowadzi naszych bohaterów dalej? Po przekroczeniu wspomnianego progu dodamy też do kampanii nową nagrodę :)

Przypomnijmy, że nasza akcja powiedzie się tylko wtedy, gdy zbierzemy razem pełne 100%. W przeciwnym razie wszystkie środki wrócą do portfeli Wspierających a my będziemy musieli znaleźć inny sposób na realizację projektu. Dlatego gorąco zachęcamy tych, którym podoba się nasz pomysł, do mówienia i pisania o nim. Niech dowie się więcej osób. Wykorzystajmy siłę tłumu :)

Wiecie już, że nasza kampania ma formę gry, w której możecie wziąć udział. Na górze strony zbiórki (https://polakpotrafi.pl/projekt/wirujacy-keks-polska-krotkometrazowa-komedia-sf) znajduje się animacja przedstawiająca wszystkich wspierających pomagających w walce naszym bohaterom (http://lunatico.pl/keks/images/keks_game.gif). Odświeżajcie stronę co jakiś czas by być na bieżąco.

Zauważcie, że niektóre awatary mają specjalnie spersonalizowany wygląd. Zawdzięczają to wybraniu nagrody o nazwie WŁADCA AWATARÓW. Wyglądamy m.in. tak:

http://gph.is/2iMIIDZ
http://gph.is/2kawp9Q
http://gph.is/2j4nbqA
http://gph.is/2kiYJqj

Wspierając projekt zdobywacie również specjalne "achievementy" potwierdzane przez wirtualne odznaki (wszystkie odznaki i sposób ich zdobycia opisane są na stronie).

Wszyscy, którzy wsparli nasz projekt pierwszy raz otrzymują automatycznie odznakę PIERWSZA KREW z wirującym Sylwestrem (http://gph.is/2k71TxB).

Ci, którzy wybili się ponad pułap wyznaczony przez innych Wspierających i wsparli nas najwyższą danego dnia kwotą zdobywają tytuł BOHATERA DNIA i wirują razem z Chuckiem (http://gph.is/2ka2r5D). Wszystkie odznaki zostaną oficjalnie przyznane na końcu zbiórki, ale już teraz cieszyć mogą się nimi wirtualni kolekcjonerzy, którzy "trzymają rękę na pulsie" :)

Aktualności na bieżąco pojawiają się przede wszystkim na naszym profilu na FB:
https://www.facebook.com/wirujacykeks

Zapraszamy do odwiedzin i bardzo dziękujemy, że jesteście z nami :)

Ekipa Wirującego Keksu

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2017 22:10