Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nikodem Wojciechowski

Nikodem Wojciechowski

Kraków

Nazywam się Nikodem Wojciechowski. Urodziłem się w 1984 roku. Mieszkam i pracuję w Krakowie. Jestem niezależnym twórcą filmowym. Piszę, reżyseruję, montuję, zajmuję się też efektami wizualnymi.

vimeo.com/nikodem

Ważniejsze filmy:

'Wirujący keks (2017 - w produkcji) - ok. 0:30'
'Żelazny obłok' (2014) - 0:42'
‘Krawędź ziemi’ (2012) - 0:29’
‘Równonoc’ (2011) - 0:17’
‘Rola’ (2010) - 0:10’
‘Daj popatrzeć!’ (2009) - 0:16’

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14086 PLN z 12500 PLN

92 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2017.

Wirujący keks - krótkometrażowa komedia science fiction

O projekcie

// JAK WESPRZEĆ? Zapoznaj się z INSTRUKCJĄ znajdującą się na samym dole strony. //

Każde Wasze wsparcie zostanie odwzorowane na poniższej grafice za pomocą tańczącego awatara. Odśwież stronę by zaktualizować. Więcej informacji w rozdziale NAGRODY i na dole strony :)

tańczące avatary

GDY W JEDNYM LOKALU SPOTYKAJĄ SIĘ DWIE ORGANIZACJE MANIPULUJĄCE RZECZYWISTOŚCIĄ, MUSI WYDARZYĆ SIĘ COŚ DZIWNEGO.

Cześć! Nazywam się Nikodem Wojciechowski. Być może znacie mnie z udanego projektu IRON CLOUD. Dziś mam dla Was coś zupełnie nowego. Przedstawiam Wam projekt filmu krótkometrażowego, komedii sci-fi pod tytułem WIRUJĄCY KEKS, którą razem z grupą zdolnych ludzi realizujemy w Krakowie. Zostańcie z nami przez chwilę i posłuchajcie a być może zechcecie stać się częścią tego przedsięwzięcia :)Nieśmiała młoda kobieta, pracownica tak zwanej “farmy trolli” - agencji zajmującej się sieciową propagandą, wybiera się ze współpracownikami na służbową kolację. Jej przełożony i jego bogata wiedza o medialnych kłamstwach preparowanych na potrzeby polityki stają się celem ataku nieznanych przeciwników. Grupa zostaje wciągnięta w pułapkę, ale wróg nie stosuje standardowych środków.
“Wirujący keks” to dystopijna komedia osadzona w świecie niedalekiej przyszłości, satyra na świat medialnej iluzji, walkę służb specjalnych i partyjne przepychanki.Komizm wydarzeń rozgrywających się w filmie nie przyćmi naszego głębszego przesłania. O czym tak naprawdę jest WIRUJĄCY KEKS?Już dziś technologia jest obecna w naszym życiu praktycznie bez przerwy. “Telefony komórkowe, internet, media społecznościowe, pornografia, gry komputerowe - wszystko to wytworzyło alternatywną rzeczywistość, w którą uciekamy” - mówi psycholog Philip Zimbardo. “Proza życia jest nam znana od zawsze, ale kiedyś uciekaliśmy od niej okazjonalnie, np. idąc do kina. Teraz uciekamy od rzeczywistości nieustannie.” - dodaje.
Nadchodzą jeszcze dziwniejsze czasy. Czasy, w których to, co widzimy nie jest już wyznacznikiem realności. Czasy, w których co raz trudniej będzie odróżnić prawdę od fałszu, a stworzenie doskonałego kłamstwa graniczącego ze zbiorową halucynacją stanie się możliwe. Za sprawą rozwoju technologii i mediów rzeczywistość rozwarstwi się - powstanie jej alternatywna, sztuczna odmiana i różne jej poziomy. Prawda stanie się pojęciem płynnym, a jej poznanie praktycznie niemożliwe. Zagadnieniem odróżniania jawy od “snu” zajmą się nowe gałęzie nauki a perfekcyjnie skonstruowane miraże staną się narzędziem manipulacji i groźną bronią. W jakich celach będzie ona wykorzystywana?Człowiek żyjący w świecie wirtualnym od urodzenia może mieć kłopot z rozróżnianiem elementów istniejących w świecie rzeczywistym. Rzeczywistość jest pojęciem względnym a brak odniesienia do definiowalnej prawdy sprawia, że w końcu nawet fakt naszego istnienia można poddać wątpliwości.

 

                   

Według teorii Jeana Fritza - Paigeta dziecko poznaje świat dzięki bezpośredniemu spostrzeganiu i aktywności motorycznej, bez udziału myślenia w formie znanej dorosłym. Do 8-12 miesiąca życia dziecko nie posiada pojęcia stałości przedmiotu. Do tego czasu to co znika z pola widzenia dziecka znika również z jego umysłu. To właśnie dlatego małe dzieci wciąż zaskakuje nagłe odsłonięcie zakrytego wcześniej przedmiotu lub osoby. Ich pojawienie ma dla nich wymiar prawie magiczny. Kiedy dziecko nabywa pojęcie stałości przedmiotu i pojawiają się inne środki myślenia jak pamięć i język, pojawia się wiedza o niezmienności pewnych elementów świata. To wiedza o tym, że przedmiot istnieje niezależnie od tego, czy go postrzegamy, czy nie. Przedmioty zaczynają egzystować również poza doświadczeniem zmysłowym.Czy w alternatywnej rzeczywistości ludzie i przedmioty, które tracimy z oczu trwają nadal czy przestają istnieć? Jak je postrzegamy? Jak w takich warunkach zachować osobowość i samemu zupełnie nie zniknąć?Specyficznie skonstruowana za pomocą scenografii, kostiumów, pracy kamery, efektów vfx, korekcji kolorów i muzyki oprawa audio-wizualna filmu ma tworzyć mieszankę klimatów retro: cyberpunk + lata 80-te + styl komputerów 8-bitowych. Przesuwamy dla Was suwak retromorfozy i garściami czerpiemy z uczucia nostalgii za czasami dzieciństwa pełnego przegrywanych vhsów z Arnoldem i Jean Claudem, pegasusów, kaset do Commodore i Atari, salonów z automatami i dziecięcych marzeń o niesamowitej przyszłości.Zapraszamy do zabawy w wyobraźni. Co gdyby technologia Augmented lub Virtual Reality osiągnęła szczytową formę pod koniec lat 80tych? Co gdyby nasz film był adaptacją popularnej gry o tym samym tytule?

augmented reality        kucharz


Sam tytuł filmu, oprócz oczywistego odwołania do elementów fabuły, nawiązuje do klimatu czasów, gdy głos popularnego lektora tłumaczył nam, że Dirty Dancing to Wirujący seks. (W naszym filmie nie może zabraknąć sceny tańca!). Poza tym keks to słodkie ciasto z mnóstwem kolorowych “kawałków” w środku. Taki opis pasuje również do naszego scenariusza :)Nasz film nie jest jednak typowym pastiszem kina klasy B lat 80tych. Mimo zabawy “kostiumem” science-fiction mającej współgrać z komediowym charakterem filmu podtrzymujemy stanowisko sformułowane przy wcześniejszej realizacji - ostatecznie kino SF nie jest pokazem efektów specjalnych, ale historią spotkania człowieka z nieznanym. Aktualny projekt jest naszym drugim podejściem do tego gatunku filmowego. Poprzedni film, ŻELAZNY OBŁOK (Iron Cloud) zyskał sympatię widzów - został częściowo sfinansowany dzięki crowdfundingowi a potem zaprezentowany na festiwalach filmowych i konwentach fantastycznych w Polsce i za granicą - m.in. Boston Science Fiction Film Festival, Pyrkon, Worldcon 2015, Philip Dick SF Film Festival Polska, DRZWI, Filmowe Zwierciadła, WAMA Film Festival czy Festiwal Filmowy w Gdyni 2014. To ostatnie wydarzenie bywało w prasie określane jako początek renesansu kina gatunkowego w Polsce. Tak między innymi o naszym filmie dla “Magazynu Filmowego” pisała Anna Bielak:

"Dzięki zbudowaniu odpowiedniego klimatu, obronną ręką z prób realizacji swoich gatunkowych filmów, wyszli twórcy Żelaznego obłoku i Strange Sounds. Inicjalne założenia historii były niewątpliwie ciekawe, ale obu finałowym produktom (jeśli już mowa o gatunku) bliżej do psychologicznego thrillera, niż science fiction czy horroru. Splot zdarzeń fabularnych jest w nich ważniejszy od efektów specjalnych, scenografii i jakości postprodukcji. Z drugiej strony warto docenić fakt, że środowiska niezależnych twórców wolą walić głową w mur z wiarą, że go przebiją, niż akceptować finansowo-organizacyjne bariery stawiane przed wieloma komercyjnymi produkcjami. Tworzenie poza granicami głównego nurtu daje wolność i nie są to słowa rzucane na wiatr. Ci, dla których twórcza niezależność jest kwestią artystycznych wyborów,a nie budżetowej konieczności – korzystają z niej, jak korzysta się z przysłowiowego pola do popisu – odważnie i bezkompromisowo."Za pomocą nowego projektu - filmu pt. WIRUJĄCY KEKS chcemy kontynuować próbę oddolnego przywracania gatunku science-fiction polskiemu filmowi i podkreślania, że nie jest on skierowany wyłącznie do miłośników efektów specjalnych.Przede wszystkim jednak, jak zwykle, dążymy do zrobienia ciekawego filmu, harmonijnie wyważonego pod względem walorów artystycznych i elementów rozrywkowych. Chcemy, żebyście podczas oglądania bawili się równie dobrze, jak my podczas tworzenia :)

Prace nad filmem są zaawansowane, ale potrzebujemy wsparcia by móc je zakończyć. Każda, nawet najmniejsza, wpłacona przez Was kwota przybliży nas do celu, jakim jest ukończenie filmu. Projekt ma dla całej naszej ekipy formułę NON-PROFIT. To znaczy, że nie zarabiamy na nim. Film powstaje z czystej pasji tworzenia. Wszystkie zebrane pieniądze (po odjęciu kosztów nagród i prowizji) posłużą nam do:

- opłacenia wynajmu obiektów zdjęciowych
- wynajmu niezbędnego sprzętu filmowego
- stworzenia scenografii
- wykonania, zakupu lub wynajmu rekwizytów i kostiumów
- opłacenia materiałów charakteryzatorskich
- zakupu napojów na plan zdjęciowy
- pokrycia kosztów transportu
- pokrycia niezbędnych kosztów postprodukcji w tym zakupu efektów dźwiękowych, zdjęć lub fragmentów video
- pokrycia kosztów wymaganych polis ubezpieczeniowych, kosztów zgłoszenia i wysyłki filmu na pierwsze festiwale, dystrybucji cyfrowej oraz drobnej promocji.Mamy pomysł, co zrobić z funduszami nawet wtedy, gdy projekt spodoba się Wam na tyle, że będziecie go wspierać jeszcze po przekroczeniu 100% kwoty potrzebnej do jego skończenia.

100% - ukończymy nasz film! Od tej pory zaczyna się dodatkowa zabawa :)

Kolejne progi:


110% - ukończymy film a dodatkowo zmontujemy z jego fragmentów teledysk do utworu LukHasha;


125% - stworzymy alternatywny projekt plakatu w starym, dobrym stylu; jego wersję cyfrową otrzyma każdy, kto wsparł nas kwotą minimum 5 zł! Każdy, kto wsparł nas kwotą minimum 75 zł otrzyma dodatkowo wersję drukowaną plakatu :)


150% - Jeśli kochasz zapach starych kaset video i nie wyobrażasz sobie dobrego filmu bez głosu lektora to mamy dla Ciebie propozycję. Mimo, że nasz film nie jest typowym pastiszem kina lat 80tych stworzymy dla niego nową jakość - wersję retro filmu na kasecie vhs (którą można pożyczać i legalnie kopiować! ;)) a do przeczytania listy dialogowej filmu i narracji zwiastuna zaprosimy kultowego lektora filmowego :) lektor przeczyta również podziękowanie dla wszystkich naszych koproducentów! Ta wersja filmu zostanie udostępniona po premierze filmu wszystkim osobom, które wsparły nas kwotą min. 50 zł.


>150% - sky is the limit, w naszych głowach jest mnóstwo śmiałych pomysłów, jeśli nasza zbiórka ruszy “z kopyta” to zaczniemy je Wam wyjawiać :)W rolach głównych zobaczycie:


Dziewczyna - Beata Śliwińska


Alfa - Karol Wolski


Beta - Anna Dzierża


Omega - Paweł Monsiel


Szef sali - Grzegorz Kliś


Kelner - Paweł Olearczyk


Kucharz - Jarosław Grzyb

Oprócz tego w filmie pojawi się kilkunastu epizodystów i aktorów trzeciego planu :)


Scenariusz i reżyseria - Nikodem Wojciechowski


Zdjęcia - Tomasz Huczek


Kostiumy i Charakteryzacja - Magda Kij

Scenografia - Małgorzata Łukowicz

Scenografia - Rafał Zieliński


Muzyka - LukHash

Location manager / asystentka produkcji - Karolina Łosiniecka


Dźwięk - Stanisław Najmiec, Filip Żegleń
Skrypt i pomoc na planie - Karol Wójcicki
Produkcja - Lunatico, Nikodem Wojciechowski
Koprodukcja - Time in pixels, Tomasz HuczekNasze filmy brały udział w festiwalach jak m.in:

Festiwal Filmowy w Gdyni, Boston Science Fiction Film Festival, UK Film Festival - London, Super Shorts - London, kilOFF - Katowice, Żubroffka - Białystok, DRZWI - Gliwice, GOFFR - Gliwice, Filmowe zwierciadła - Ostrołęka, WAMA - Olsztyn, Lake Champlain International Film Festival - Plattsburgh, NY, Southside Film Festival - Bethlehem, PA, Worldcon 2015 (Sasquan) - Spokane, WA, International Film Festival of Cinematic Arts - Los Angeles, CA, Lato z muzami - Nowogard, SPAM - Pleszew,  Oddalenia - Dublin, FFN Nakręceni - Bełchatów, Polenmarkt - Greifswald, filmPOLSKA Festival - Berlin, Philip Dick SF Film Festival Polska - Łódź, Pool Internationales TanzFilmFestival - Berlin, Bucharest International Dance Film Festival - Bucharest, Łapa - Łapy, Debiuty Filmowe - Konin, Najnowsze Kino Polskie CINEMAHRAD - Wrocław, UNICA - Szwajcaria, OKFA - Konin, FRAPA - Gorzów Wielkopolski, EFHA - Bielawa, Pyrkon - Poznań, Multimedia Happy End - Rzeszów, Opolskie Lamy - Opole, Ogień w głowie - Zgierz, Off jak gorąco - Łódź, Przeworski Przegląd Amatorskiej Sztuki Filmowej - Przeworsk, Free Art Day - Kraków, Filmowa Góra - Zielona Góra, Kameralne Lato - Radom, Pabianka - Pabianice, Solanin - Nowa Sól, EFEMKA - Warszawa

 
W ramach podziękowania za wsparcie przygotowaliśmy dla Was ciekawe nagrody. Zaglądajcie do nas częściej, by sprawdzić, czy nie pojawiły się nowe, ciekawe upominki.

 

Uwaga! Każdy wspierający zostanie odwzorowany za pomocą avatara i wspomoże naszych rozpikselowanych bohaterów w walce z gangiem tańczących bandytów na górze strony ^^^ :) Każda Wasza złotówka pomaga przesunąć pasek postępu i pokonać przeciwników!


1 zł       
- żadna kwota nie jest zbyt niska by nas wesprzeć. Dziękujemy :)
 


5 zł        GONIEC
- podziękowanie od ekipy przesłane mailem
 


10 zł       AGENT SOCIAL MEDIA
- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
 


15 zł       DAWCA TOŻSAMOŚCI
- Twoje nazwisko przez ułamek sekundy pojawi się na jednym z ekranów w obrazie gotowego filmu; odszukaj je i pochwal się znajomym :) - limit nagród: 10
 


25 zł       OBSERWATOR
- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
- trzykrotny dostęp cyfrowy do filmu po premierze
 


35 zł       OBSERWATOR 2.0
- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
- trzykrotny dostęp cyfrowy do filmu po premierze
- folder ze storyboardem i konceptami, fotosami i fragmentami scenariusza w wersji cyfrowej PDF
- przypinka z logo filmu
 


50 zł       KOLEKCJONER
- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
- podziękowanie w napisach filmu
- dostęp cyfrowy do filmu po premierze
- folder ze storyboardem i konceptami, fotosami i fragmentami scenariusza w wersji cyfrowej PDF
- przypinka z logo filmu
- pamiątkowa płyta DVD z filmem
 


75 zł       KURIER DANYCH
- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
- dostęp cyfrowy do filmu po premierze
- folder ze storyboardem i konceptami, fotosami i fragmentami scenariusza w wersji cyfrowej PDF
- przypinka z logo filmu
- pamiątkowa płyta DVD z filmem
- dyskietka 3,5 cala z podziękowaniem oprawiona w ramkę
 

 


100 zł      WŁADCA AWATARÓW
- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
- dostęp cyfrowy do filmu po premierze
- folder ze storyboardem i konceptami, fotosami i fragmentami scenariusza w wersji cyfrowej PDF
- stworzymy Wam unikalne awatary wzorowane na przesłanym przez Was zdjęciu; dodatkowo na końcu umieścimy je we wspólnej krótkiej animowanej scence akcji opublikowanej na Youtubie
 


125 zł      DAWCA TWARZY
- Twój portret stylizowany na retrografikę przez ułamek sekundy pojawi się na jednym z ekranów w filmie (wsparcie oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku i oświadczenie o posiadaniu wyłącznych i całkowitych praw autorskich do zdjęcia) - limit nagród: 10
 


150 zł      TRENDSETTER
- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
- dostęp cyfrowy do filmu po premierze
- folder ze storyboardem i konceptami, fotosami i fragmentami scenariusza w wersji cyfrowej PDF
- t-shirt z grafiką filmową - wstępne projekty w opracowaniu :)
 350 zł      KOLEKCJONER VIP
- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
- podziękowanie w napisach filmu
- dostęp cyfrowy do filmu po premierze
- folder ze storyboardem i konceptami, fotosami i fragmentami scenariusza w wersji drukowanej
- przypinka z logo filmu
- pamiątkowa płyta DVD z filmem
- pamiątkowa płyta bootleg blu-ray w wersji pirackiej :)
- pamiątkowa płytka aluminiowa z podziękowaniem od twórców
 


500 zł      KOPRODUCENT
- status koproducenta filmu!
- podziękowanie mailem
- podziękowanie na fanpage’u filmu na FB
- podziękowanie w napisach filmu
- dostęp cyfrowy do filmu przed premierą
- folder ze storyboardem i konceptami, fotosami i fragmentami scenariusza w wersji drukowanej
- przypinka z logo filmu x3
- pamiątkowa płyta DVD z filmem x3
- pamiątkowa płyta bootleg blu-ray w wersji pirackiej :)
- pamiątkowa płytka aluminiowa z podziękowaniem od twórców

Wspierając nas zdobywacie również achievementy potwierdzane przez cyfrowe badge:


Pierwsza krew - wsparłeś nasz projekt, dziękujemy :)
Podwójne uderzenie - wsparłeś nasz projekt podwójnie! Dziękujemy :)
Hit Combo! - wsparłeś nasz projekt wielokrotnie! Dziękujemy :)
Aktywny komentator - wsparłeś nasz projekt publicznie udostępniając go w mediach społecznościowych i aktywnie komentując zbiórkę! Dziękujemy :)
Bohater dnia - wsparłeś nasz projekt najwyższą kwotą łączną zarejestrowaną danego dnia! Dziękujemy :)
Wirujący ninja! - zdobyłeś wszystkie achievementy! Dziękujemy :) (jeśli łączna kwota wsparcia przekroczyła próg koproducencki to automatycznie również stajesz się koproducentem i zdobywasz nagrodody koproducenta, o ile już nim nie jesteś...)

Uwaga! Wśród zdobywców przynajmniej dwóch achievementów rozlosujemy nagrodę - rekwizyt filmowy :)
Wysyłka nagród dla wspierających będzie realizowana po skończeniu prac nad filmem i jego premierze - prawdopodobnie w połowie 2017 roku.
Jak widzicie mamy już sporo materiału do filmu. Zaawansowanie prac i ilość trudu włożona w ten projekt są już na tyle duże, że porzucenie go na tym etapie zwyczajnie nie wchodzi w grę. Dotarliśmy jednak do punktu, w którym to właśnie kwestie finansowe trzymają nas w miejscu i krępują ręce. Każda złotówka wsparcia od Was przybliży nas do sukcesu i przyspieszy proces produkcji - pozwoli nam szybciej ruszyć dalej.Jesteśmy ekipą, która skończyła już niejeden projekt filmowy i doprowadziła do szczęśliwego końca poprzednią kampanię crowdfundingową. Darczyńcy otrzymali swoje nagrody a nasz film pożeglował w świat. Wspierając nas tym razem również możecie być spokojni, że doprowadzimy akcję do wielkiego finału. Widzimy się na pierwszych publicznych pokazach? :)

Chcemy wykonać prace nad WIRUJĄCYM KEKSEM najlepiej, jak to tylko możliwe. Nie damy rady zrobić tego bez Was! Zapraszamy Was do zabawy, dołączcie do naszej ekipy i wirujcie z nami do końca :)

Jeśli spodobał się Wam projekt i zechcecie nas wesprzeć inaczej niż finansowo, powiedzcie o KEKSIE swoim znajomym :) Zapraszamy też do zajrzenia na naszą stronę i śledzenia losów projektu na Facebooku!
 

 

 
wirujacykeks.pl
facebook.com/wirujacykeks
lunatico.pl
vimeo.com/channels/lunatico
facebook.com/LunaticoFilm
timeinpixels.com

PAKIET PRASOWY
OFERTA DLA PARTNERÓW / SPONSORÓW

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2017 22:10