Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nikodem Wojciechowski

Nikodem Wojciechowski

Kraków

Nazywam się Nikodem Wojciechowski. Urodziłem się w 1984 roku. Mieszkam i pracuję w Krakowie. Jestem niezależnym twórcą filmowym. Piszę, reżyseruję, montuję, zajmuję się też efektami wizualnymi.

vimeo.com/nikodem

Ważniejsze filmy:

'Wirujący keks (2017 - w produkcji) - ok. 0:30'
'Żelazny obłok' (2014) - 0:42'
‘Krawędź ziemi’ (2012) - 0:29’
‘Równonoc’ (2011) - 0:17’
‘Rola’ (2010) - 0:10’
‘Daj popatrzeć!’ (2009) - 0:16’

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14086 PLN z 12500 PLN

92 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 17.02.2017 22:10

Wirujący keks - krótkometrażowa komedia science fiction

Ostatnia prosta?

Dodano 13.02.2017, godz. 16:06

Szanowni Widzowie. Przed nami ostatnie 4 dni kampanii. Mamy już 75%. Czy zdążymy z Waszą pomocą zebrać całość do piątkowego wieczoru? Jeśli nie uda się zgromadzić całej kwoty wszystkie pieniądzę wrócą do Wspierających. Walczymy do końca! Poniżej przekazujemy Wam najnowsze wieści i podsumowania z frontu:


//Podziękowania

Wy na tarasie: https://goo.gl/VpvJCN

Nasze ukłony dedykujemy kolejnym osobom, które już wsparły nasz projekt. W ostatnich dniach byli to: Lesiu, Arturm11, Zibilacoste, Krystyna Gołuszko, Maria Romaszkan, JuliaP, Marteniusz, Zapor, Jarek Grzyb, Danuta i Leszek Werbińscy (http://gph.is/2laDI1E), Paulina Pawlak, Andrzej Huczek, Ola i Jacek Wojciechowscy, Agnieszka Bodych, Maciek Wójtowicz (http://gph.is/2lwABxh), ProcesKafka, Jakub Sobczak, Dariusz Damian Jakubowski, Joanka2, Lp42, Domi Rydel, Jacek Pawłowski, Asia Bochenek, Dawid Orlof, Piaścik, Kot Kotowski (http://gph.is/2lGlD7M), dpwieliczka.

My tu gadu gadu a Wy zdobywacie kolejne odznaki (http://gph.is/2ljIRV6). Niektórzy z Was właśnie zdobyli odznakę za wielokrotne wsparcie - HIT COMBO i za aktywną promocję naszych działań w internecie - AKTYWNY KOMENTATOR! A jeśli zbierze się wszystkie pięć odznak - fakt ten nagradzamy szóstą - to taki medal dla weteranów - WIRUJĄCY NINJA. Na pewno zainteresowani wiedzą już, o kogo chodzi :)


//Czym jest KEKS?

Pytacie nas często - skąd tytuł i co oznacza?

https://goo.gl/iRfZPh - to jest Alfa, jeden z bohaterów filmu WIRUJĄCY KEKS. Najpiękniejszym wspomnieniem jego dzieciństwa jest smak domowego KEKSU - ciasta z dużą ilością owoców i cytrynowym aromatem... Alfa dorastał z dwoma marzeniami: odkryć KEKS, który choć trochę przypominałby ten, z jego wspomnień... oraz... zapuścić wąsy. Alfa kocha KEKS mimo, że jeszcze nie odnalazł swojego ideału.

Dziś Alfa jest zawodowym kłamcą na usługach rządu i korporacji. Ze względu na swoją wiedzę stanowi atrakcyjny cel dla wszystkich wrogów jego mocodawców. Z tego powodu Firma zainwestowała grube pieniądze w ochronę danych, które Alfa przechowuje w swoim tablecie i... w swojej głowie.

Pewnego dnia Alfa wybiera się ze swoim 'teamem' na służbową kolację do modnej, hipsterskiej restauracji. Kiedy na tarasie zaczynają dziać się dziwaczne rzeczy a szef sali cwałuje w akompaniamencie krzyku mew, niosąc na tacy gorący, cytrynowy... KEKS... to wiedz, że coś się dzieje.

Czy tytułowy WIRUJĄCY KEKS okaże się kluczem do postaci Alfy, podobnym do tego jakim było słowo 'Różyczka' dla postaci Obywatela Kane'a? A może hitchcockowskim 'macguffinem' - przedmiotem napędzającym fabułę i motywację postaci filmu, ale ostatecznie nie mającym znaczenia dla jego wydźwięku?

Formalnie tytuł filmu ma również stanowić mrugnięcie okiem w kierunku estetyki lat 80-tych, kiedy panowało dość swobodne (i szalenie kreatywne) podejście do tłumaczeń tytułów, które docierały do nas zza wielkiej wody (Dirty Dancing --> Wirujący seks, Die Hard --> Szklana pułapka, Terminator --> Elektroniczny morderca).

WIRUJĄCY KEKS to komedia SF czerpiąca garściami z zagadnień poruszanych przez LEMA (fantomatyka, iluzja, manipulacja) ubrana w szalony strój epoki VHS i retrokomputerów.


//Nowa nagroda

https://goo.gl/r0KIKD - wizualizacja nowej nagrody

Mamy nową nagrodę - DAWCA TWARZY! Tylko 10 pierwszych osób, które wybiorą ją podczas wsparcia, położy się wygodnie w maszynie do przeszczepu twarzy i... No dobra, wystarczy, gdy wyślecie nam swoje zdjęcie. My poddamy je procesowi RETROMORFOZY i w postprodukcji umieścimy w jednym z ekranów pojawiających się w filmie. Krótko mówiąc - Wasza twarz przynajmniej na chwilkę pojawi się w kadrze - jako użytkownik mediów społecznościowych a może "obiekt" śledzony przez tajemniczą organizację? Przekonajcie się sami.

Pamiętajcie, wsparcie i chęć otrzymania podziękowania w tej formie oznacza Waszą zgodę na bezpłatne wykorzystanie wizerunku i oświadczenie, że jesteście posiadaczami wyłącznych i całkowitych praw autorskich do zdjęcia, które nam wyślecie.


//Następna nagroda i progi

Niedawno przebiliście się przez próg 60% i odesłaliście na emeryturę drugiego z czarnych charakterów naszej kampanii: https://youtu.be/jFF7itzcVm8 Zachęcamy do wspierania - ostatni "boss" padnie przy osiągnięciu dokładnie 100%. Będą fajerwerki.

Przy osiagnięciu 85% odblokujemy również ostatnią - najbardziej tradycyjną nagrodę ze wszystkich :)

Przypominamy, że wciąż możecie uwiecznić swoje nazwisko i wizerunek w obrazie filmu wybierając limitowane nagrody: DAWCA TWARZY (zostało 6 sztuk) i DAWCA TOŻSAMOŚCI (zostało 8 sztuk). Szczegóły w sekcji nagród na stronie projektu.


//Media i partnerzy

Zajrzyjcie na naszą stronę, żeby ściągnąć pakiet prasowy i zapoznać się z ofertą dla partnerów: http://wirujacykeks.pl/#partnerzy

Potencjalnych sponsorów zapraszamy do kontaktu: kontakt@wirujacykeks.pl

Robimy niezależne kino sci-fi i pomimo komediowej otoczki mówimy o sprawach ważnych: zacieraniu się granic między fikcją a prawdą, ucieczce od rzeczywistości i manipulacji. "Powstający w klimacie purnonsensu i w asyście wszechobecnych elektronicznych gadżetów film WIRUJĄCY KEKS dotyka spraw niezwykle ważnych i niebezpiecznych dla kondycji zorganizowanych i rozwiniętych społeczeństw: walki tajnych służb, inwigilacji, wpływania na ludzką podświadomość i sterowania naszą wolą włącznie z kreowaniem odmiennych stanów świadomości, a tym samym kreowania świata na taki, który jest pożądany i wygodny dla tajemniczych, pozostających w ukryciu, ale realnych mocodawców" - Jacek Wojciechowski na FB.


//Powiedzieli o nas

Oprócz wielu użytkowników facebooka (osób i stron) w ostatnich dniach powiedzieli o nas: Radio UJOT FM, Radio Zet Gold, Interia.pl - dziękujemy. Jesteśmy też na Wykopie: www.wykop.pl/link/3598397/polski-projekt-krotkometrazowego-sf-szuka-wsparcia-internautow/

Zapraszamy do wspierania i udostępniania!
https://polakpotrafi.pl/projekt/wirujacy-keks-polska-krotkometrazowa-komedia-sf


Ekipa Wirującego Keksu