Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wayair Foundation

Wayair Foundation

Poznań

Nasze korzenie to rewolucyjna szkoła w Polsce, a nasz dowód to kolejne generacje dzieci, które dziś, jako młodzi dorośli są współpracownikami Wayair Foundation, politykami, poetami, architektami, researcherami, aktorami, podróżnikami, informatykami. Są świadomymi Europejczykami poszukującymi nowych rozwiązań dla lepszego świata.

A my? My nie mamy gotowych rozwiązań, mamy świetne ramy, trochę doświadczenia, trochę wiedzy i mnóstwo entuzjazmu. Ale mamy to i z wami, waszymi dziećmi i nauczycielami możemy wnieść nowy podmuch powietrza (Wayair – New Air) do waszych szkół, gdziekolwiek jesteście.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

40291 PLN z 150000 PLN

269 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

26%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 13.05.2019.

Buduj z nami wyjątkową szkołę z teatrem w Tanzanii!

RSS

TABLICA BUDOWNICZYCH JUŻ STOI!!! Dodano 20.06.2019, godz. 14:04

Hamjambo!

 

Zapraszam na wayair.org lub na https://www.facebook.com/fundacjaulejerow/ gdzie możecie podziwiać swoje nazwiska (Ci, którzy je podali oczywiście bo czasem są pseudonimy :) )

Jesteśmy w trakcie wysyłki i rozwożenia nagród jeśli się z Tobą nie skontaktowałem napisz proszę na jakub.wrotek@wayair.pl i wtedy wszystko szybko załatwimy :)

 

A jeśli jesteś zainteresowana / zainteresowany dalszym wsparciem zapraszam na https://www.wayair.org/inspire gdzie cały czas zbieramy na dokończenie budowy wspaniałej szkoły w Ulyankulu!!!!

 

Asante sana! 

Garść informacji Dodano 27.05.2019, godz. 10:57

Cześć! 

 

Dostaliście mail od Polak Potrafi z prośbą o uzupełnienie danych do wysyłki, poproszę o wypełnienie wg instrukcji z wiadomości lub odpowiedź na mail który do części z Was już wysłałem a do części będę wysyłał z adresu jakub.wrotek@wayair.pl.

Im szybciej będziemy mieli te dane tym szybciej będziemy mogli postawić Tablice Budowniczych z Waszymi imionami i przygotować się do wysyłki nagród.

Część nagród będzie przywiezionych z Ulyankulu w połowie lipca i wtedy je wyślemy, ale o tym informacje dostaną zainteresowani w osobnych mailach.

Dla nas zbiórka na szkołę nadal trwa dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych wsparciem na kontakt przez naszego facebooka: www.facebook.com/fundacjaulejerow/

lub stronę: www.wayair.org

 

A na koniec zapraszam do lektury super wywiadu, który ukazał się tydzień temu w magazynie Holistic

https://holistic.news/nauka-poprzez-sztuke-i-ekologie/

Zabawa w teatr – najlepszym sposobem na traumę i edukację Dodano 16.05.2019, godz. 14:04

W oczekiwaniu na przesyłkę nagród gorąco zachęcamy do przeczytania rozmowy zamieszczonej w magazunie HOLISTIC z Anetą Sadowską, współzałożycielką i prezeską naszej fundacji na temat tego jak zabawa w teatr może pomóc dzieciom (i dorosłym) radzić sobie z powojenną traumą i dlaczego metoda łejerska sprawdza się nie tylko w Poznaniu ale też w każdym innym miejscu na świecie. Miłej lektury! 

https://holistic.news/nauka-poprzez-sztuke-i-ekologie/

Dziękujemy!! Dodano 14.05.2019, godz. 15:06

Dziękujemy za wsparcie, pomoc, dobre słowo i każdą wpłatę  Dostaliśmy od was dużo dobra i przekazujemy je dalej, do naszych tanzańskich dzieci 🌞🌞
Zbiórka na platformie już zamknięta, ale jeśli chcesz wesprzeć nasze działania skontaktuj się z nami.

https://www.wayair.org/

https://www.facebook.com/fundacjaulejerow/

Każda dodatkowa złotówka przybliża nas do celu - ukończenia wyjątkowej podstawówki w Ulyankulu.

Dziękujęmy 🙏
Asante 🙏

W ciągu następnych dni Polak Potrafi będzie się z Wami kontaktował w celu uzupełnienia danych do wysyłki nagród. Po zakończeniu tego procesu roześlemy do Was wybrane nagrody :)

 

Jeszcze tylko dziś i jutro! Dodano 12.05.2019, godz. 11:38

Hamjambo!

Ostanie dwa dni przed nami. Jeszcze można wesprzeć budowę szkoły!

 

Ostatnio obiecałem bombę. Niektórzy z Was mogą kojarzyć zbiórkę sprzed 4lat pt. \"Budujemy szkołę  w Nepalu\" https://polakpotrafi.pl/projekt/nepal

Szkoła już od ponad dwóch lat tam stoi a uczniowie poza standardowym programem nauczania, mają również lekcje z wolontariuszami.Zapytani czy chcą wesprzeć koleżanki i kolegów z dalekiego afrykańskiego Ulyankulu, zareagowali tak:

:)

Na tej ostatnie prostej bardzo prosimy Was o wsparcie. Razem możemy wybudować szkołę. Zróbmy to!

 

Asante sana!

 

P.S. A wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wystawę zdjęć w Galerii Design UAP pt. \"Poznańska architektura w cieniu mangowców\", która trwa od 10 do 19 maja,a 18 w sobotę w ramach Nocy Muzeów odbędzie się wyjątkowe spotkanie z architektami odpowiedzialnymi za projekt szkoły.

https://www.facebook.com/events/1733455090134516/

Zapraszamy!

4 dni do końca i 4 klasy do wybudowania! Dodano 09.05.2019, godz. 12:49

Hamjambo!

 

Dziś głos i pióro oddaję Adamowi z Jeju Studio. Adam jest jedną z osób, która na miejscu współtworzyła projekt szkoły.

O swoim pobycie mówi tak:

"Mnie osobiście dotknęło najbardziej uzmysłowienie sobie jak bardzo coś , co w żadnym stopniu nie zależy od ciebie (w tym przypadku urodzenie się na prowincji państwa afrykańskiego w opozycji do wychowania się w państwie zachodnim, europejskim ) zmienia (zmniejsza) radykalnie twoje szanse na życiowy start. W teorii każdy o tym wie, ale w momencie s którym staje się to namacalne, i odbywa się tuż przed twoimi oczami, ta świadomość uderza podwójnie.\"

Oraz tak:

Zostały 4 dni do końca zbiórki i 4 klasy do wybudowania!

Nie poddajemy się zbieramy i wspieramy dalej!

 

Asante sana!

6 dni do końca zbiórki!!! Dodano 07.05.2019, godz. 14:43

Habari za leo? czyli "Co dzisiaj słychać?"

 

Zostało 6 dni do końca zbiórki. Wiele jeszcze brakuje, mamy prawie 30 tysięcy co prawie pozwoli na wybudowanie jednej z czterech potrzebnych klas. Tak ja już pisałem we wcześniejszych aktualnościach potrzebujemy Waszej pomocy w dokończeniu zbiórki!

Nie ma rzeczy niemożliwych!

My pracujemy wszem i wobec informując o naszej zbiórce. W opisie projektu pojawiły się publikacje medialne dotyczące całego projektu gorąco zachęcam do sprawdzenia. Ostatnia, bardzo ciekawa, pochodzi z magazynu Hollistic

https://holistic.news/nauka-poprzez-sztuke-i-ekologie/ 

Zaktualizowaliśmy również film główny projektu

A w nim Franek Sterczewski, poznański aktywista, rozmawia z Iwem Borkowiczem, który razem z Adam Siemaszkiewiczem, którzy spędzili czas w Ulyankulu projektując budynki szkoły. 

Chcecie wiedzieć co łączy Franka i Iwa? Zapraszam do oglądania :)

 

A do #jengeshule dołączyła m.in. projektantka biżuterii Anna Orska

Natomiast z tego co mi wiadomo w piątek szykuje się prawdziwa bomba w wyzwaniu, także bądźcie czujni.

 

Pozdrawiamy Was serdecznie i gorąco namawiamy do wspierania projektu i przekazywania informacji dalej.

Wybudujmy razem szkołę w Ulyankulu!

11 dni do końca! Potrzebujemy Waszego wsparcia Dodano 02.05.2019, godz. 11:23

Cześć!

 

Życzymy Wam wspaniałej majówki, nie zważając na pogodę za oknem :)

Do końca zbiórki pozostało 11 dni a wiele jeszcze przed nami. Nasz apel trwa, informujcie o zbiórce kogo się da!

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszym przyjaciołom z poznańskiej Cafe La Ruina. Zapraszam do przeczytania wspaniałego posta jaki napisali

https://www.facebook.com/laruinairaj/photos/a.159416380871466/1720640898082332/?type=3&theater

A kontynuując przedstawianie osób dziś chciałbym przedstawić Wam Fortunatę. Jest jedną z najlepszych nauczycielek w Ulyankulu. Przez ostatnie dwa lata Ela Drygas szkoliła ją z metod nauczania poprzez techniki teatralne. 🎭


Dziś powiedziała: „Ciężko powiedzieć, ilu uczniów pójdzie do nowej szkoły. Mamy 80 dzieci w wieku przedszkolnym, które są gotowe, aby rozpocząć naukę od nowego roku.”

Wspomniała również, że niektórzy rodzice wysłali starsze dzieci, aby kontynuowały naukę w publicznej szkole. Przychodzą jednak pytać, czy szkoła w Ulyankulu będzie otwarta i jak mogliby pomóc. Tak bardzo zależy im, aby ich dzieci były nauczane przez Fortunatę i innych nauczycieli szkolonych przez Elę w naszej nowej szkole.

Bez Waszej pomocy nie będzie to możliwe! Aby otworzyć szkołę w styczniu musimy zebrać pieniądze na dokończenie tylko 4 klas! 

 

Asante sana !!!

17 dni do końca! Trzeba działać! Dodano 26.04.2019, godz. 15:07

Hamjambo!

 

Dziś przedstawię Wam Elę.

Ela jest człowiekiem czynu.

Ela założyła Łejery.

Ela edukuje śpiewając, tańcząc, teatrząc oraz używając jeszcze wielu, wielu innych technik o których nikt inny nie słyszał, od samego początku poznańskiej szkoły.

Ela stwierdziła że skoro metoda jest skuteczna to czemu by nie iść z nią dalej.

Ela uznała, że w takim razie kto, jak nie ona, ma to zrobić. Wyleciała do Ulyankulu i tyle ją widzieliśmy

Ela wierzy w szkołę i wierzy w teatr. Twierdzi, że te przestrzenie się przenikają

Ela stworzyła autorski program, który poza praktyczną nauką języka angielskiego poprzez zabawę w teatr, może pomóc w przepracowaniu traumy uchodźców. Problemu z którym Burundczycy zmagają się w Tanzanii do dziś

Ela też sama mówi o teatrze

 

P.S. Jak tam #jengeshule? czy już ktoś z Was się odważył? J Ciekawe czy zgadniecie, jaka poznańska osobowość wzięła wczoraj udział w wyzwaniu. Zapraszamy na naszego facebooka J

 

P.P.S. Zostało jeszcze 17 dni do końca zbiórki, udostępniajcie, informujcie, opowiadajcie, dokończmy razem budowę!

 

P.P.P.S. Miłego weekendu :)

Wyzwanie #jengeshule ! Dodano 24.04.2019, godz. 13:58

Jambo!

 

W języku suahili oznacza "Cześć"! Natomiast "Hamjambo?" to "Jak się macie?"

Nasze wyzwanie #jengeshule, o którym pisaliśmy ostatnio powoli się rozkręca. Zobaczcie sami ile już osób już się odważyło na ten językowy połamaniec :)

Cały czas zapraszamy Was wszystkich do podjęcia wyzwania.

Wy już dokonaliście bardzo dużo wspierając budowę. Teraz powiedzcie o tym innym. W suahili :)

Niech wszyscy się o tym dowiedzą i wybudujemy razem szkołę!

 

Asante sana!

Sikukuu nzuri! Życzenia i zaproszenie :) Dodano 19.04.2019, godz. 13:17

Sikukuu nzuri!

W języku suahili słowa te oznaczają „Wesołych Świąt”. Tego Wam wszystkim serdecznie życzymy!

 

Zapraszamy Was również, tych którzy już budują razem z nami, do wyzwania #Jengeschule 

 

Obejrzyjcie i posłuchajcie jak Mtasha Ishaya, nauczyciel w budowanej szkole, mówi:” Jenge shule pamoja Ulyankulu” czyli "Buduj z nami szkołę w Ulyankulu. Czy potraficie to powtórzyć ? J

Dla chętnych do wzięcia udziału poniżej instrukcja do wyzwania#JengeShule#WayairFoundation

  1. Ustaw kamerę/telefon/inne urządzenie rejestrujące video. Bądź w kadrze półśrednim (popiersie). Zadbaj o jednolite gładkie tło. 

  

2.  Następnie wypowiedz następujące słowa: „Wspieram Wayair Foundation, bo uważam, że wszystkie dzieci na świecie mają prawo do edukacji. Wejdź na Polak Potrafi i tu jenge shule pamoja Ulyankulu (czyt. tu dźenge szule pamodźa uljankulu). To ostatnie zdanie w suahili oznacza Buduj z nami szkołę w Ulyankulu!

 

3.  Zakończ słowami: Zachęcam wszystkich, żeby włączyli się w budowę szkoły, a ja wytypuję 3 osoby, które poproszę, żeby wzięły udział w tym wyzwaniu i wypowiedziały to zdanie.

 

Nagrany filmik zamieść na swoim profilu na Facebooku i oznacz @wayair foundation, @polakpotrafi.pl oraz trzy osoby, które nominujesz do wykonania wyzwania. 

Dodaj tekst Buduj z nami szkołę w Ulyankulu!, hashtag: #JengeShule oraz link do wpłat: bit.ly/WayairFoundation_Zbiorka.

 

Już nie możemy się doczekać zobaczenia Was mówiących w suahili :)

 

116 wpłacających! Dziękujemy! Dodano 16.04.2019, godz. 16:55

Czas na małe podsumowanie. Zbiórka wystartowała 3 tygodnie temu i od tego czasu aż 116 osób nas wsparło łącznie wpłacając 21 139 złotych!!!

Jesteście wielcy, bardzo Wam dziękujemy!!! Nie zwalniamy tempa, bo jeszcze dużo przed nami :-)

Zdobądź specjalnie zaprojektowaną biżuterię od ORSKA! Dodano 15.04.2019, godz. 16:33

Taki piękny pin w kształcie Afryki zaprojektowany przez Anna Orska z Orska - biżuteria wyślemy do wszystkich, którzy wesprą naszą zbiórkę wpłatą co najmniej 500 zł. Zwróćcie uwagę na czarny detal - to miejsce budowy naszej szkoły w Tanzanii! 

 

.

Dodajemy kolejne nagrody! Dodano 12.04.2019, godz. 17:04

Sprawdź co możesz od nad otrzymać pomagając budowac z nami szkołe w Ulyankulu. Dodaliśmy do nagród kolejne książki od Bogusia Janiszewskiego, unikatową ceramikę z NAMI STUDIO

 

 

oraz bestsellerową książkę atlas kulinarno-podróżniczy "Ameryka" Moniki i Jana Pawlaków, restauratorów i podróżników z Poznania, którzy w spędzili 240 dni przemierzając 80 tysięcy kilometrów przez kraje obu Ameryk. 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 13.05.2019 22:10