Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jacek Wesołowski

Jacek Wesołowski

Warszawa

Projektant gier o wszechstronnym doświadczeniu.

Ur. 1980, pracował już nad pięciominutowymi grami przeglądarkowymi, ultratrudnymi platformówkami, strzelankami za małe, średnie i duże pieniądze, a nawet nad jedną odsłoną Street Fightera. Z wykształcenia programista specjalizujący się w sztucznej inteligencji, z powołania tekściarz i wichrzyciel, najwyżej ceni gry dziwne i burzące stereotypy. Opiekun dwóch kotów o imionach Perwersja i Profanacja.

Obecnie prowadzi studio Inżynieria Wszechświetności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

41276 PLN z 35000 PLN

382 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.06.2018.

Projektowanie przeżyć. Mechanizmy, emocje, narracja

RSS

Rozdział 5 i dalsze postępy Dodano 17.08.2020, godz. 14:47

Cześć,
Po wielu przebojach i przygodach udało nam się osiągnąc stan prac, w którym możemy z ręką na sercu powiedzieć, że w końcu nikt nie rzuca w nas pianinami. Zaglądajcie na naszą stronę, by śledzić postępy na bieżąco. Najnowszy wpis dotyczy rozdziału 5, który powstawał przez ostatnie trzy tygodnie (kalendarzowe). https://wonderland-engineering.eu/2020/08/17/rozdzial-5-napisany/
Rozdział 6 powstanie do końca sierpnia, a każdy następy - mniej więcej raz na dwa-trzy tygodnie (możliwe są poślizgi z przyczyn nieprzewidzianych, a dokładny czas zależy od tego, czy dany rozdział jest krótszy, czy dłuższy).

Dodano: 31.03.2021, 20:47
  zielonakarimata
zielonakarimata
Hej, poprosimy o aktualizację statusu :)
Dodano: 14.11.2020, 10:50
  stanskip
stanskip
No i jak tam jak tam? :>
Dodano: 20.08.2020, 4:10
  raczmi
raczmi
Przy 16 rozdziałach i w tym tempie, pisanie zakończy się za ok. 8 miesięcy, potem skład, korekta, druk itp. czyli do usłyszenia za rok?

Wbrew pozorom nadal żyjemy Dodano 11.12.2019, godz. 20:23

Jesteśmy - nie, przepraszam - ja osobiście jestem Wam winien wyjaśnienia co do losów książki. Zespół Inżynierii robi wszystko jak trzeba, wyjąwszy samego autora, na którego spadło kilka pianin (a jedno sam na siebie zrzucił). Wreszcie udało mi się spod tych przeciwności wygrzebać. Na naszej stronie piszę po kolei, co i jak: https://wonderland-engineering.eu/2019/12/11/co-dalej-z-ksiazka/

Są postępy Dodano 04.07.2019, godz. 20:50

Żyjemy, praca wre, książka powstaje. Kolejny rozdział właśnie został zamknięty i za chwilkę poleci do korekty. Ma ponad 20 tysięcy słów!
 
Szczegółowe omówienie postępów już niedługo - możliwe, że jutro, najdalej w poniedziałek.
Dodano: 14.11.2019, 21:07
Michał Belka
Michał Belka
Czekamy na książkę. Już zaraz grudzień :)

Drugi rozdział Dodano 20.01.2019, godz. 15:54

Zapraszamy do lektury drugiego rozdziału książki, który zgodnie z kampanijną zapowiedzią udostępniamy bez opłat:

http://inzynieria-gier.wonderland-engineering.eu/?page_id=157

Przy okazji krótkie sprawozdanie z postępów:

http://wonderland-engineering.eu/2019/01/20/postepy-projektowania-przezyc-edycja-styczniowa/

Wracamy po przerwie Dodano 20.11.2018, godz. 11:10

Cześć!
 
Mieliśmy dłuższą przerwę wymuszoną okolicznościami, ale już wracamy do życia. Najważniejsza jest oczywiście książka i tu jesteśmy Wam winni kilka słów wyjaśnienia. Złapaliśmy przestój, ale w zamian udało nam się obniżyć koszty projektu i zdobyć dla niego trochę dodatkowych funduszy. Więcej informacji znajdziecie na naszej nowej stronie WWW.
 
Zapytacie może: jakiej nowej stronie? Otóż tak! Mamy nową stronę! Pracowaliśmy nad nią od dłuższego czasu i właściwie nadal pracujemy, bo jeszcze trzeba w niej dopieścić parę technicznych detali. Spodziewajcie się po niej regularnych wpisów, o których będziemy Wam tutaj dawać znać. Zachęcamy też do zapisania się do naszego newslettera, który będzie zwięzły, do rzeczy i nie będzie do Was przychodził często. Zapraszamy!
 
Stan książki na dzisiaj:
- rozdział 2 wrócił z korekty i za chwilkę idzie do składu
- rozdział 3 jest napisany mniej więcej w połowie
- rozdział 4 też

Koniec zbiórki! Oto wyniki Dodano 04.06.2018, godz. 22:24

W kampanii wzięły udział 382 osoby. Dziękujemy serdecznie!

Zebrana suma to 41.276 złotych, czyli 117% naszego celu głównego. Jesteśmy też w 62% drogi do pierwszego celu dodatkowego. Ma to znaczenie, ponieważ zgodnie z zapowiedzą będziemy szukać dla projektu sponsorów. Ich wkład doda się do Waszego i jeśli łącznie przekroczy progi celów dodatkowych, to zrealizujemy je tak, jakby zostały osiągnięte w crowdfundingu.

Przygotowanie nagród już trwa. Będziemy się z Wami kontaktować mailowo w tej sprawie. Jeżeli nie dostaniecie wiadomości, sprawdźcie najpierw spamołap. Jeżeli coś Was zaniepokoi, piszcie do nas na adres wonderland.engineering@gmail.com

Wiemy, że część osób miała trudności z wzięciem udziału w zbióce z przyczyn technicznych, takich jak błędy obsługi płatności. Przepraszamy za niedogodność. Jeżeli ktoś z Was chciał wziąć udział w kampanii, ale z jakiegokolwiek powodu nie mógł lub nie zdążył, koniecznie skontaktujcie się z nami mailowo. Do końca tego tygodnia, czyli do 10 czerwca włącznie, wszystkie nagrody oprócz szalików możecie "zaklepać" dokładnie tak, jakby kampania wciąż trwała. Niektóre nagrody (chociażby sama książka! :-)) będą dostępne również później, ale już bez crowdfundingowej zniżki.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie, nie tylko finansowe, ale również życzliwość, komentarze, udostępnienia, namawianie znajomych i wiele innych rzeczy, które Wam zawdzięczamy. Bez Was by się nie udało. Dzięki Wam zrobimy wszystko, by "Projektowanie przeżyć" stało się najlepszą książką o grach, jaką możemy sobie wyobrazić.

UDAŁO SIĘ!!! Dodano 03.06.2018, godz. 10:58

Udało się. Jest 100%. Ruszamy z produkcją „Projektowania przeżyć”, czyli niepowtarzalnego przewodnika po tajnikach kuchni autorów gier. A co Ty możesz z tego mieć?

Po pierwsze: możesz nabyć taniej. Wszystko, co chcesz wiedzieć o grach i wszystko, o czym jeszcze nie wiesz, że chcesz to wiedzieć, w trakcie zbiórki kosztuje mniej o 25% (w przypadku wersji papierowej nie płacisz za wysyłkę). Jedyny warunek: musisz zdążyć przed końcem zbiórki, czyli do 4 czerwca 2018, 22:10.

Po drugie: możesz mieć lepszą książkę. Dodatkowe fundusze pozwolą nam stworzyć ją szybciej, zebrać materiały pomocnicze i dopisać nowe rozdziały. Będziemy zabiegać o zewnętrzne finansowanie i uruchamiać nasze cele dodatkowe wymienione w zbiórce, w miarę jak będzie rósł nasz budżet. Im lepszy wynik zbiórki, tym szybciej to się stanie – nawet jeśli nie przekroczymy dalszych progów.

Dlatego:

 • dołącz do zbiórki: kupisz książkę taniej i sprawisz, że będzie lepsza; NASZ ADRES: https://polakpotrafi.pl/projekt/projektowanie-przezyc
 • namów znajomych: ich udział w zbiórce ulepsza TWOJĄ książkę
 • udostępnij ten wpis: nigdy nie wiadomo, kto jeszcze może wesprzeć
 • rozważ nagrody mecenackie: zainteresuj nimi swojego pracodawcę
 • zaobserwuj nasz profil: będziemy informować o postępach na bieżąco
Dodano: 04.06.2018, 17:32
Jacek Wesołowski
Jacek Wesołowski
Ku mojemu zdumieniu - udało się!
Dodano: 03.06.2018, 22:29
  Krzysztof Pankau
Krzysztof Pankau
Gratuluję, liczę że uda się przebić 40 tysięcy.
Dodano: 03.06.2018, 20:58
  basia0812
basia0812
Gratulacje !

90%!!! Dodano 01.06.2018, godz. 19:50

Już bliziutko.

Nagrody, które dostaniecie tylko w tej kampanii:

 • pocztówka
 • mały pucel na lodówkę
 • duży pucel do składania na stole
 • oględziny Waszej gry
 • wpis na blogu

Nagrody, które po kampanii będą dostępne, ale droższe:

 • "Level design dla początkujących"
 • "Projektowanie przeżyć"
 • pół strony w książce
 • cała strona w książce
 • dodatkowy rozdział
 • własny nakład z własną okładką
 • tytuł honorowego wydawcy

80%! Dodano 31.05.2018, godz. 11:54

Mamy 80% i pięć dni. Kończymy w poniedziałek o 22:10.

Potrzebujemy jeszcze 6995 zł. Do tych, którzy już nas wspierają, mamy prośbę o zarekomendowanie książki znajomym. Teraz jest też dobry moment, by przypomnieć o zbiórce osobom, którym już o niej mówiliście, ale było to jakiś czas temu. Poprzednim razem te osoby oswajały się z samym pomysłem. Za drugim razem będą już oswojone i zadecydują, czy chcą dołączyć.

Wiele osób z założenia czeka na ostatnią chwilę. Ta ostatnia chwila jest teraz. Od Was zależy, czy będzie wszystko, czy nic.

Szalik! Dodano 29.05.2018, godz. 19:05

Na śmierć zapomnieliśmy pokazać Wam szalik, który już powstaje!

Do tej pory zgłosiła się po niego jedna osoba, ale limitu nie ma. Kto chce drugi? :-)

(gdy książka się ukaże, będzie chłodniej niż teraz)

Jest 70%! Dodano 28.05.2018, godz. 13:02

Cel zbiórki coraz bliżej. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Kilka osób zgłosiło nam zainteresowanie wizytówkami, a jedna firma - reklamą na całą stronę. Pamiętajcie, że to nagrody limitowane. Zarezerwujcie swoją, zanim limit się wyczerpie.

Mamy 60% i pierwszy rozdział dodatkowy Dodano 23.05.2018, godz. 20:58

Właściwie to nawet 63%.

Dodatkowy rozdział to jedna z naszych głównych nagród. Pozwala Wam ufundować cały rozdział o wybranej przez Was grze. W tym wypadku gra zostanie ustalona w głosowaniu. Zachęcamy do udziału w nim i do zapraszania znajomych. Nie trzeba wspierać, żeby zagłosowac, ale jest to mile widziane, bo dopiero gry zbierzemy 100%, rozdział faktycznie powstanie. :-)

Mamy 50%! Dodano 22.05.2018, godz. 14:12

Mamy 50%!
W poprzedniej kampanii około połowy wpłat przyszło w ciągu ostatnich 10 dni. Teraz mamy jeszcze 13 dni. Uda się z Twoją pomocą - dlatego, że już nas wspierasz i dlatego, że Twoi znajomi też mogą nas wesprzeć:

- Udostępnij im informację o tej zbiórce z krótkim dopiskiem o tym, dlaczego nas wspierasz.

- Wykorzystaj kontakty zawodowe, nawet jeśli nie pracujesz przy grach. Może Twój pracodawca chciałby przyczynić się do kształcenia przyszłych pracowników lub wspierania ich hobby? A może ceni prestiż związany z ufundowaniem pierwszego polskojezycznego podręcznika projektowania gier z prawdziwego zdarzenia? Nawet nasza najdroższa nagroda to w przybliżeniu równowartość miesiąca Twojej pracy.

- Jeśli jesteś doświadczonym developerem, odniosłeś sukces, masz dobrą pozycję zawodową, to czas zacząć kształcić następne pokolenie. Zostaw w książce wizytówkę lub ufunduj rozdział o grze, na której Twoim zdaniem nowicjusze powinni się uczyć.

Dziękujemy wszystkie miłe słowa i życzliwość!

Rodział drugi napisany Dodano 21.05.2018, godz. 18:48

Zbiórka trwa, ale my nie czekamy na jej koniec i pracujemy nad książką. Mamy już maszynopis drugiego rozdziału. Serdecznie zapraszamy do lektury naszego wpisu na Facebooku, gdzie opowiadamy o naszym warsztacie. Zobaczycie w nim, jak wygląda książka od kuchni i jej placeholderowe ilustracje!

Mamy 40% i wiemy, co dalej Dodano 16.05.2018, godz. 17:52

Nasza kampania osiągnęła półmetek. Dzięki Wam na naszym liczniku jest 40% celu głównego. Musimy znaleźć jeszcze drugie tyle. Resztę wpłacą osoby, które z założenia czekają na ostatnią chwilę.

 

Osiągniemy to dzięki Twojej pomocy.

 

Ty już nas wspierasz, bo wiesz, że nasz projekt jest tego wart. Przekonaj dowolną osobę, którą znasz, by do Ciebie dołączyła. Wystarczy, że namówisz dokładnie jedną osobę.

 

To ważne: jeżeli pracujesz w zespole liczącym przynajmniej 20 osób, w branży gier, informatycznej lub edukacyjnej, porozmawiaj z przełożonymi i przekonaj ich, by Wasza firma nas wsparła. Nasze najdroższe nagrody to w przybliżeniu równowartość jednego miesiąca Twojego zatrudnienia. Dla firmy to dużo mniejszy wydatek niż dla Ciebie. Można się nami pochwalić i promować się. Mozna też zapisać na koncie dobry uczynek, który wyróżnia Was wśród innych firm.

 

Jeżeli działasz na forach i w społecznościach graczy i autorów, to tam też są nasi przyszli czytelnicy. „Level design” dziś sprzedaje się równie dobrze, co dwa lata temu, bo wciąż ktoś się o nas dowiaduje. Niech o "Projektowaniu przeżyć" dowie się już dziś.

 

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.06.2018 22:10