Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomek Michniewicz

Tomek Michniewicz

Warszawa, Polska

Tomek Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor trzech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: „Samsara”, “Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” i “Swoją drogą”.

Autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji “Reszta świata” w Jedynce, a wcześniej “Trójka Przekracza Granice” w Trójce, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net.

Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic “Traveler”.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

54245 PLN z 10000 PLN

427 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 06.11.2015 23:11

TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

RSS

Umundurowanie dla rezerwatu za darmo! Dodano 02.03.2016, godz. 18:41

Fantastyczne wieści! Od angielskiej firmy Craghoppers dostaliśmy dla Imire pełne umundurowanie (koszule ripstop nasączone repelentem i UV, spodnie i bluzy/polary), do tego z wysyłką tam na miejsce! 70 kompletów!

Jest to olbrzymi wkład, który pozwoli nam wykorzystać środki ze zbiórki przeznaczone na ubrania na coś innego, równie potrzebnego w rezerwacie. Policzcie sobie, ile zaoszczędzimy!

Dziękujemy!

Co nowego (+nagrody) Dodano 03.02.2016, godz. 9:57

Dzień dobry!

Sporo dobrych wieści. Po pierwsze, niczego jeszcze nie kupiliśmy za zebrane środki, bo co się odzywamy do jakiejś firmy, żeby złożyć zamówienie, dostajemy te rzeczy za darmo! W efekcie w Imire są już apteczki pierwszej pomocy (35 sztuk od firmy Medaid) i pięć smartfonów Drive3 od firmy Kruger&Matz, mimo że nie wydaliśmy jeszcze nawet złotówki! Dziękujemy!

Po konsultacjach z Reillym Traversem, szefem ochrony Imire, inwestycje pójdą w kierunku:
- pełnego umundurowania i mocnych butów do buszu (70 kompletów, po dwa na rangera)
- wojskowej noktowizji do obserwacji terenu (dwie sztuki - to będzie największy zakup)
- latarek patrolowych
- łączności i systemu szybkiego reagowania Motoroli

Jeśli coś nam zostanie, będziemy się zastanawiać dalej.

Na liście dalszych potrzeb są jeszcze laptopy, dron, stacjonarna apteczka z bardzo porządnym wyposażeniem, lornetki i panele słoneczne. Jeśli macie jakieś pomysły, kontakty, znajome firmy - działajmy!

Będę Was informował na bieżąco.

Pozdrowienia,
Tomek

PS. Wszystkie nagrody, oprócz tych, o których rozmawiamy (odbiór osobisty, płótna w produkcji itd.) powinny już być u Was. Jeśli dostarczyliście adres do wysyłki, powinniście już mieć przesyłkę. Jeśli jej nie ma, proszę o sygnał.

Dodano: 08.02.2016, 19:18
  bq2
bq2
Witam, ja wciąż czekam ;)
Dodano: 03.02.2016, 10:55
  Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Gratuluję i trzymam kciuki! :)

Przypomnienie: adresy do wysyłki, poprosimy. Dodano 01.12.2015, godz. 10:20

Tych, którzy jeszcze nie dosłali adresu pocztowego do wysyłki nagrody uprzejmie proszę, żeby to jak najszybciej zrobili, gdyż nie mamy jak Wam dostarczyć nagród.

Adres wraz z informacją, jakie nagrody wybraliście, prześlijcie mailem na adres tomek@tomekmichniewicz.pl

Dodano: 02.12.2015, 10:17
  Agnieszka Fitta
Agnieszka Fitta
A ja swój dyplom dostałam wczoraj - pięknie dziękuję :)
Dodano: 01.12.2015, 10:57
  Agata
Agata
chciałam zapytać dokładnie o to samo, co @gospode :)
Dodano: 01.12.2015, 10:40
  gospode
gospode
A zdążycie wysłać paczki przed świętami do tych osób co już macie adresy? Bo nie da się ukryć, że swój upominek chciałem sprezentować komuś innemu.

Wysyłka nagród - prośba o adresy do wysyłki Dodano 12.11.2015, godz. 11:02

Witajcie.

Na wstępie raz jeszcze chciałbym Wam ogromnie podziękować za wsparcie projektu Tatende. Z polskiej perspektywy trudno sobie nawet wyobrazić, jak wiele zmieniają tam w Zimbabwe niewielkie kwoty. Wasze wpłaty naprawdę zmieniają na lepsze kawałek świata.

Przed nami najprzyjemniejszy moment, czyli wysyłka nagród. Tak więc - poproszę o adresy do wysyłki!

Przesyłajcie je mailem na adres tomek@tomekmichniewicz.pl. Jeśli dodacie od razu informację, jakie nagrody wybraliście, ułatwi nam to wyszukiwanie w raporcie od PolakPotrafi i przyspieszy proces.

Pozdrowienia,
Tomek Michniewicz


540%!!! Dodano 10.11.2015, godz. 9:33

Zakończyliśmy zbiórkę i dzięki Wam wszystkim udało się zebrać 54,245 zł!!! To stanowi OGROMNĄ pomoc dla takiego miejsca jak Imire!

Przed nami to, co najprzyjemniejsze. Po pierwsze zaczynam powoli ogarniać wysyłkę nagród. Co tylko się da, postaram się Wam wręczać osobiście, wraz z podziękowaniami. Sporo jeżdżę po kraju, więc nawet jeśli to potrwa kilka tygodni, moim zdaniem warto spotkać się twarzą w twarz. Jeśli komuś zależy na czasie, bardzo proszę o kontakt mailem (tomek@tomekmichniewicz,pl).

Po drugie, zaczynamy maksymalizować wartość zebranych pieniędzy, poprzez negocjowanie rabatów w firmach. To może potrwać, nawet kilka miesięcy (zwłaszcza że w styczniu, po Świętach, przy chwilowej zapaści rynku, wszystkie ceny idą w dół). Chcemy kupić za Wasze pieniądze najwięcej jak się da, a to nie dzieje się szybko.

Co więcej, Imire aplikuje do programu grantów MSZ i pierwsze sygnały są bardzo pozytywne, więc jeśli to się uda, MSZ kupi do rezerwatu komputery, a więc my nie będziemy musieli. Będziemy mieli ostateczną decyzję do końca listopada.

Tak więc nie lękajcie się, będę o wszystkim informował tu oraz na stronie akcji (http://www.tomekmichniewicz.pl/tatende/). Bardzo dbamy o to, żeby każdy etap akcji Tatende był całkowicie transparentny i teraz również tak będzie.

Raz jeszcze, na razie tylko wirtualnie - bardzo Wam wszystkim dziękuję. Naprawdę naprawimy razem kawałek świata.

Do zobaczenia przy nagrodach!
Tomek Michniewicz


420%! Dodano 02.11.2015, godz. 9:08

Dzięki Wam zebraliśmy 42 tys. zł! Przekazaliśmy właśnie tę informację do Imire - pomdleli z wrażenia! Przed nami ostatni tydzień zbiórki!

Zaczęliśmy już się przyglądać rynkowi, szukając rzeczy, które najlepiej będzie kupić. Kilka informacji:

- kupimy spodnie do buszu z 50% upustem od firmy Graff.

- od firmy Medaid dostaniemy 35 apteczek dla rangerów.

- szukamy firmy, która szyje mocne bawełniane koszule safari i produkuje bardzo wytrzymałe buty do buszu.

- Imire wysłało właśnie aplikację do programu małych grantów polskiego MSZ. Jeśli zostanie zaakceptowana, nie będziemy musieli kupować laptopów dla centrum edukacyjnego. Z tą decyzją wstrzymamy się więc kilka tygodni.

- Przyglądamy się rynkowi noktowizji, termowizji, kamer ultraczułych. Już wiemy, że nie kupimy drona - ograniczenia baterii i zasięgu wykluczają jego zastosowanie w Imire. Kupimy coś innego, bardziej dopasowanego do potrzeb.

6 listopada kończy się zbiórka i niezwłocznie zaczniemy wysyłać do Was nagrody. Część Tomek spróbuje przekazać Wam osobiście, wraz z podziękowaniami od siebie.

Dziękujemy Wam za wszystko!
Ekipa Tatende

Nowe nagrody Dodano 16.10.2015, godz. 12:03

Jako że żwawym krokiem zbliżamy się do 40 tys. (CZTERDZIESTU TYSIĘCY!!!), dorzucamy nowe nagrody.

Po pierwsze, jutro rano wrzucimy urocze, drobne ozdoby/bibeloty/rzeźby druciano-koralikowe przywiezione z Zimbabwe, przedstawiające nosorożca (na pewno poniżej 50 zł). Muszę tylko zrobić zdjęcia po powrocie do domu.

Po drugie - sami popatrzcie: https://www.facebook.com/tomekmichniewicz/posts/1199271990089665

Zgłosiła się do mnie polska artystka, Paulina Domagalska. Wymieniliśmy kilka maili i oto w ramach zbiórki Tatende pojawiła się nowa nagroda - niesamowita (moim zdaniem) rzeźba "Goryl" wykonana z papieru przez duet Papersculpture (więcej informacji na papersculpture.eu). Wymiary: 130/137/135cm.

Papersculpture nawiązuje do brutalnej tradycji dekorowania ścian trofeami zwierzęcymi. Poprzez papierowe, bezkrwawe głowy duet chce zaprotestować przeciwko tej bezmyślnej tradycji. Rzeźba przedstawiająca dwa goryle nawiązuje do piety, ma zwrócić uwagę na brutalny los, jaki spotyka te zwierzęta.

Popatrzcie, na jak wiele sposobów można się zaangażować w Tatende. Wystarczą chęci i nieco pomysłowości. Papersculpture - dziękuję!

Pozdrowienia,
Tomek Michniewicz
Dodano: 16.10.2015, 18:25
  Ola BD
Ola BD
Cudownie Wam idzie!
A moge niesmialo zaproponowac zwiekszenie ilosci ksiazek?

Imire w Dzień Dobry TVN Dodano 05.10.2015, godz. 12:56

Rezerwat, akcja Tatende i Reilly pojawią się w piątkowym wydaniu "Dzień Dobry TVN" (9 października). Będziecie mogli zobaczyć powitanie na lotnisku i Reilly'ego na szkoleniu w ośrodku ESA, na które przyleciał w ramach akcji Tatende.
Dodano: 05.11.2015, 10:22
  ksz81
ksz81
Czy można to gdzieś obejrzeć? w archiwum ddtvn nie znalazłam

Dwa progi w trzy tygodnie! Dodano 29.09.2015, godz. 11:38

Osiągnęliśmy pierwsze dwa progi zbiórki! w ciągu trzech tygodni! Jesteście wspaniali!

W między czasie w akcję Tatende włączyło się również kilka firm i instytucji, które chcą nas wesprzeć swoimi zasobami. To oznacza, że możemy wydatkować Wasze wpłaty jeszcze bardziej efektywnie, bo nie wszystko będziemy musieli kupić.

Ale po kolei.

Za pierwsze 20 tys. kupimy na pewno: pełne umundurowanie (70 sztuk, po dwa komplety dla każdego strażnika), buty do buszu (35 par), latarki patrolowe (30 sztuk), kamizelki taktyczne (35 sztuk), flary i brakujące krótkofalówki (czyli skończymy budowę systemu łączności radiowej).

Wszystko powyżej 20 tys. kierujemy na budowę centrum edukacyjnego dla dzieci. Szczegóły znajdziecie w opisie projektu.
Dodano: 29.09.2015, 15:39
  Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Trzymam kciuki, zaraz dorzucam kolejne złotówki! :)))
Dodano: 29.09.2015, 15:29
  DWF_66
DWF_66
Super. Trzymamy kciuki. Zarowno sprzet i odpowiednia odziez dla ochrony rezerwatu sa bardzo konieczne. Ale serce sie raduje, kiedy dzieki projektowi dzieciaki z okolic rezerwatu beda mogly miec szanse na edukacje. W taki sposob, miejmy nadzieje, szybko wyrosnie nowe pokolenie ratownikow afrykanskiej przyrody, co fajne z okolicy rezerwatu Imire. A projekt Tatende bedzie zyl do konca swiata i jeden dzien dluzej. Serdecznosci.

O Tatende w Polskim Radiu Dodano 27.09.2015, godz. 10:05

Jedynka (Polskie Radio) poświęciła całą godzinę projektowi Tatende w piątek, w audycji Tomka Michniewicza "Reszta Świata". Możecie posłuchać całego nagrania tutaj: http://www.polskieradio.pl/7/2934/Artykul/1513390,Imire-ginie-Uratujmy-jeden-z-ostatnich-skrawkow-dzikiej-przyrody

Dziękujemy Jedynce za wsparcie!

Flashmob na Okęciu, powitanie szefa Imire Dodano 21.09.2015, godz. 8:07

Do Polski przyleciał na szkolenie wojskowe Reilly Travers, szef rezerwatu Imire. To nasz olbrzymi sukces, będzie szkolony przez ESA i instruktorów Grom Group. Tak wyglądało jego powitanie na lotnisku. ZOBACZCIE! https://www.youtube.com/watch?v=pF18d6Re9PU&feature=youtu.be

DD TVN i Fakty o Tatende Dodano 16.09.2015, godz. 8:19

Udało nam się zainteresować dwie telewizje akcją Tatande. W Polsce przebywa obecnie szef rezerwatu, Reilly Travers, który dzięki naszej akcji przechodzi dwa szkolenia wojskowe. Dzień Dobry TVN i Fakty pokażą go w akcji i opowiedzą historię Imire. Duży sukces!
Dodano: 21.09.2015, 14:31
  Agnieszka Wasiak-Cendrowska
Agnieszka Wasiak-Cendrowska
Super!!! Gratulacje!!!
Dodano: 16.09.2015, 8:20
Tomek Michniewicz
Tomek Michniewicz
*Tatende, of course

65% w tydzień! Dodano 15.09.2015, godz. 8:30

Po pierwszym tygodniu mamy 65%, mimo że jeszcze nie zaczęliśmy nagłaśniać naszego projektu w mediach! Jesteście wielcy!!!
Dodano: 16.09.2015, 16:34
  Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Gratulacje!