GrupaPolak
50 tys.

TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

Kategoria - Społeczność

542%

Postęp

54245 zł

Mamy już

Udany!

Status
Poster Image

O projekcie

Kampania finansowania społecznościowego TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kampania finansowania społecznościowego TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kampania finansowania społecznościowego TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kampania finansowania społecznościowego TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

 

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!25.07: Jedynka (Polskie Radio) poświęciła całą godzinę projektowi Tatende w piątek, w audycji Tomka Michniewicza "Reszta Świata". Możecie posłuchać całego nagrania tutaj: http://www.polskieradio.pl/7/2934/Artykul/1513390,Imire-ginie-Uratujmy-jeden-z-ostatnich-skrawkow-dzikiej-przyrody    
Dziękujemy Jedynce za wsparcie!

12.09: Do Polski przyleciał na szkolenie wojskowe Reilly Travers, szef rezerwatu Imire. To nasz olbrzymi sukces, będzie szkolony przez ESA i instruktorów Grom Group. Tak wyglądało jego powitanie na lotnisku. ZOBACZCIE!

20.09: Osiągnęliśmy pierwszy próg zbiórki!!! Bardzo się cieszymy! Za pierwsze 10 tys. kupimy na pewno buty i mundury oraz kamizelki patrolowe dla strażników. Za resztę - krótkofalówkę lub dwie. Ruszamy dalej. Każdy nastepny grosz przeznaczymy na budowę centrum edukacyjnego dla dzieci.

 

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Może myślisz, że gdybyś mieszkał w Afryce, codziennie oglądałbyś zebry, słonie czy żyrafy. Bardzo się mylisz. 95% dzieci w większości afrykańskich krajów nigdy nie zobaczy dzikiego zwierzęcia. Zostały już tylko ostatnie skrawki ziemi, rezerwaty ochrony przyrody, w których można zobaczyć tę Afrykę, którą masz w głowie.

Jeden z sześciu (sześciu! jeszcze dziesięć lat temu było ich trzysta!) ostatnich rezerwatów w Zimbabwe stoi na skraju przepaści. Dyktatura prezydenta-generała Mugabe bezprawnie odbiera farmy właścicielom, na zwierzęta w parku polują uzbrojeni kłusownicy, a w rezerwacie brakuje nawet najbardziej podstawowego sprzętu.

I my to zmienimy. Uratujemy to miejsce – rezerwat Imire w Zimbabwe, jedno z najwspanialszych miejsc Afryki.

Imire to rezerwat, czyli spory ogrodzony teren, na którym zwierzęta żyją wolno. Słonie, żyrafy, zebry, guźce, antylopy, nosorożce... Razem 1500 sztuk wielu gatunków.

W promieniu 50 km to jedyne miejsce, gdzie występują jakiekolwiek zwierzęta. W związku z tym Imire jest celem ciągłych ataków kłusowników. W Zimbabwe kłusownicy to żołnierze, uzbrojeni w karabiny Kałasznikowa albo .375, którzy zabijają każdego, kto z stanie im na drodze.

Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

Za skórę zebry na czarnym rynku płaci się 1000 dolarów, za lwa - dwa i pół. Kilogram sproszkowanego rogu nosorożca jest wart 70 tys. dolarów - dwa razy więcej niż złoto. Wszystko dlatego, że Chińczycy wierzą, że róg nosorożca ma właściwości magiczne i lecznicze (choć medycyna temu przeczy).

Przeciwko wojskowym najemnikom, polującym na zwierzęta stają źle wyposażeni, biedni strażnicy rezerwatu, którzy dzień w dzień narażają swoje życie, żeby te zwierzaki ochronić. Mają broń z 1965 roku, zamiast porządnych butów do buszu - kalosze, brakuje im krótkofalówek, mundurów, latarek, nie mówiąc o poważniejszych zabezpieczeniach. 

Wszystkie pieniądze, jakie Imire generuje dzięki farmie kukurydzy, którą prowadzi, poświęca na opiekę nad zwierzętami. Wszyscy w Imire żyją "na zero" lub pod kreską. Zwierzęta są dla nich ważniejsze niż ich własne życie. 

Z roku na rok sytuacja jest coraz gorsza. Jeśli im nie pomożemy, zwierzęta zaczną ginąć, a wraz z nimi ludzie, którzy próbują je chronić. To się już w Imire zdarzyło, w 2007 roku. Oddział uzbrojonych najemników zabił siedem nosorożców i okaleczył kilka osób.

To jest ostatni moment, żeby uratować Imire.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?:
Czym jest rezerwat Imire i dlaczego jest wyjątkowy?
Dlaczego za kilogram rogu nosorożca płaci się na czarnym rynku 70 tys. USD?
Czym była masakra nosorożców w Imire w 2007 roku? [uwaga, drastyczny materiał]
 Kampania finansowania społecznościowego TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

 

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kupimy rzeczy potrzebne w rezerwacie, by zagwarantować bezpieczeństwo zwierzaków i ludzi, którzy ich bronią. W Zimbabwe większość z nich jest zupełnie niedostępna albo bardzo droga, a Imire nie ma środków, by inwestować w sprzęt - wszystkie pieniadze przeznaczają na ratowanie i leczenie zwierząt. 

Bez naszej pomocy nie mają szans skutecznie przeciwstawić się dobrze wyposażonym kłusownikom. Prosty przykład: krótkofalówka Motorola GP3401, która w Polsce kosztuje 3000 zł, a dzięki pomocy dystrybutora, możemy ją kupić za połowę ceny, 1500 zł. Ma moduł GPS, który pozwoli szybko lokalizować siły szybkiego reagowania i koordynować obronę w przypadku ataku na nosorożce. Łączność to podstawa każdego działania na tak olbrzymim terenie jak Imire. 

Proste latarki patrolowe potrzebne do skutecznej ochrony rezerwatu w nocy - w Imire nie ma ani jednej sztuki. Buty trekkingowe dla strażników, które pozwolą im biegać szybciej i działać sprawniej. Dziś chodzą w za dużych kaloszach. Panele słoneczne pozwolą na podtrzymywanie systemu radiowego i kluczowego sprzętu w trakcie przerw w dostawie prądu, które czasem trwają tygodniami. 

Na takie inwestycje Imire nigdy nie będzie stać, a jeśli się wszyscy zrzucimy, niesamowicie poprawimy poziom bezpieczeństwa w rezerwacie. To się bezpośrednio przekłada na życie i zdrowie wszystkich zwierzaków oraz ludzi, którzy je chronią. Dla nas - mała sprawa. Dla nich - olbrzymia, wręcz nieosiągalna.

Tak więc, kupimy wszystko, co poprawi bezpieczeństwo - krótkofalówki, latarki, lornetki, laptopy, drony wyposażone w czujniki podczerwieni do patrolowania terenu, odpowiednie buty, a jeśli się uda, też ogrodzenie, lasery i panele słoneczne. Szczegóły znajdziecie w sekcji PROGI poniżej.

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

 

Kampania finansowania społecznościowego TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Osiągnęliśmy pierwsze dwa progi zbiórki! W ciągu kilku tygodni!
Jesteście wspaniali!

W międzyczasie w akcję Tatende włączyło się również kilka firm i instytucji, które chcą nas wesprzeć swoimi zasobami. To oznacza, że możemy wydatkować Wasze wpłaty jeszcze bardziej efektywnie, bo nie wszystko będziemy musieli kupić.

Ale po kolei.

Za pierwsze 20 tys. kupimy na pewno: pełne umundurowanie (70 sztuk, po dwa komplety dla każdego strażnika), buty do buszu (35 par), latarki patrolowe (30 sztuk), kamizelki taktyczne (35 sztuk), flary i brakujące krótkofalówki (czyli skończymy budowę systemu łączności radiowej).

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!
Wszystko powyżej 20 tys. kierujemy na budowę centrum edukacyjnego dla dzieci. Jesteśmy po spotkaniu w MSZ, który zaprosił nas do programu grantów, a to oznacza, że jeśli się do niego dostaniemy, ponad połowę kosztów budowy centrum pokryje Ministerstwo.

Do zrobienia jest: postawienie budynku, zakup i instalacja paneli słonecznych lub turbin wiatrowych, zakup 20 laptopów i peryferii. Koszty oszacujemy po odpowiedzi z MSZ i firm, które się do nas zgłosiły, by nam w tym pomóc. Jest duża szansa, że ze zbióki będziemy musieli pokryć tylko część wydatków.

Centrum edukacyjne to znakomita inwestycja. To jest najlepszy model współczesnej ochrony przyrody - rezerwat musi się wszystkim opłacać. Strażnik, którego dziecko może się uczyć w Imire obsługi komputera, czego sam nie będzie mu w stanie nigdy zapewnić, zrobi wszystko, żeby rezerwat przetrwał, bo niesie korzyść również dla niego.

Takie centrum edukacyjne dla dzieci oznacza też przynajmniej dwustu nowych informatorów (ich rodziców), którzy poinformują Imire o wszelkich próbach zdobycia informacji przez kłusowników. Bezcenny zasób.

Imire bardzo dba o relacje z okoliczną społecznością - prowadzi klinikę i ambulans, wolontariusze prowadzą zajęcia w szkołach, a na terenie rezerwatu organizowane są zielone szkoły dla okolicznych dzieci. Wszystko za darmo.

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!
Szacunkowo, powiedzmy wszystko powyżej 40 tys. to zaawansowane inwestycje:

Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! drony z kamerami na podczerwień, pozwalające patrolować nocą obrzeża rezerwatu, nie narażając ludzi (bo kłusownicy strzelają do każdego, kto pojawi się w zasięgu wzroku). To będzie gigantyczna zmiana. Dron oznacza błyskawiczną reakcję, dostęp do informacji, bezpieczeństwo. Dla Imire to byłby skok w nadświetlną. Spróbujmy!

Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! laserowy obwód na ogrodzeniu rezerwatu, który pozwoli wyłapywać wcześnie wszelkie próby wejścia na teren parku.

Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! komunalna szkoła rolnictwa dla okolicznych mieszkańców, która pozwoli na podniesienie z ruiny ich gospodarstw. 

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!
...powiemy Wam, po przekroczeniu, powiedzmy... 50 tys.!

 

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Oprócz nagród w tym projekcie i poczucia, że realnie zmieniłeś kawałek świata na lepsze..?

Projekt Tatende to świetna frajda. Możesz na bieżąco śledzić wydarzenia w rezerwacie i zobaczysz sprzęt kupiony dzięki Tobie w działaniu.

Prowadzimy tę akcję od pięciu lat i możemy przysiąc z ręką na sercu – nie ma przyjemniejszego uczucia radości, dumy i satysfakcji od tego, gdy widzisz zdjęcie małego bobasa nosorożca, który przeżył, bo Ty, gdzieś z dalekiej Polski, zupełnie z zaskoczenia, postanowiłeś poświęcić dla niego odrobinę swojego czasu i pieniędzy. 

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

 

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!
Przyjrzyj się dokładnie sekcji NAGRODY! Akcję Tatende wspiera wiele osób i firm, więc mamy sporo bardzo nietypowych prezentów. Czekają na Ciebie:

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! książki Tomka Michniewicza "Świat równoległy" z autografem
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! udział w audycji radiowej na żywo w Polskim Radiu
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! unikalne certyfikaty przyjaciela rezerwatu Imire
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! afrykańskie zdjęcia wydrukowane na płótnie
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! trening z Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! sygnowane, numerowane ilustracje Tomka Larka
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! pamiątki przywiezione z Zimbabwe
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! lekcje wokalu lub na dowolnym instrumencie w Akademii Rocka
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! kolacja z Anitą Werner wspierającą projekt Tatende w restauracji Lokal 14
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! gry w Room Escape, które dadzą Wam namiastkę przygody w buszu 
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! zwiedzanie redakcji "Rzeczpospolitej" i Polskiego Radia
Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! a nawet wielka wyprawa do Zimbabwe!

Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! 

 

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!
Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Motorem napędowem akcji Tatende jest Tomek Michniewicz - dziennikarz, podróżnik, autor książek reporterskich i programów w radiu i telewizji. Możecie go znać z radiowej Trójki, Jedynki, telewizji TTV lub z niezliczonej ilości pokazów na festiwalach podróżniczych. Prowadzi projekt Tatende od pięciu lat ze swoim kilkuosobowym zespołem i przy zaangażowaniu setek ludzi. 

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

Nikt na tej akcji nie zarabia, robimy to wyłącznie z przekonania, że afrykańską przyrodę trzeba ratować, bo za kilka lat nie będziemy mieli czego podziwiać.

O Tatende mówiły już m.in. TVN i TVN24, Trójka, Jedynka, TTV, Onet.pl, Dziennik Polski i wiele innych mediów. 

Akcję wspierają też liczne firmy:

Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

 

Kampania finansowania społecznościowego TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Nagłośniliśmy problem Imire, opowiadając o nim w mediach i opisując jego historię w książce "Gorączka" Tomka Michniewicza. Później zrealizowlaiśmy też kilka krótkich reportaży z Imire dla TVN i dokument z udziałem Anity Werner dla telewizji TTV.

Kampania finansowania społecznościowego TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!
W ramach zbiórki publicznej, na mocy zgód MSW i MSZ, zebraliśmy 45 tys. zł, za które udało się ogrodzić dwa najbardziej narażone sektory rezerwatu. Zależy nam, żeby wszystkie działania w ramach projektu Tatende były całkowicie transparentne - zbiórkę monitorował neizależny audytor, firma GrantThornton.

Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Przeprowadziliśmy szkolenia dla pracowników Imire z PR-u, marketingu, SEO i innych dziedzin wiedzy, które pomogły im operować na lokalnym rynku.

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Namówiliśmy kilka firm, by przeznaczyły trochę sprzętu elektronicznego dla Imire. Dostarczyliśmy na miejsce GPS-y Garmin, smartfony Kruger&Matz, cztery krótkofalówki Motorola GP3401, dwa laptopy BenQ, system do patrolowania zagród od firmy Qubus i sporo sprzętu alpinistycznego, dzięki pomocy ludzi dobrej woli.

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Dzięki fundacji HumanDoc, polskiej Ambasadzie w RPA i liniom lotniczym KLM udało nam się ściągnąć do Polski szefa ochrony Imire, Reilly'ego Traversa, na dwutygodniowe szkolenie wojskowe, prowadzone przez operatorów polskich sił specjalnych. To olbrzymi zastrzyk profesjonalnej wiedzy, który niesamowicie się przyda w Imire. Reilly przylatuje 12 września - powitajcie go z nami na lotnisku.

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

 

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Q: Od kiedy pomagacie Imire?
A: Od 2010 roku, kiedy pierwszy raz tam trafiłem, realizując reportaż o afrykańskich kłusownikach. Imire dziś jest moim drugim domem. Historia tego miejsca po prostu złamała mi serce. Od razu poczułem, że muszę coś zrobić.

Q: Czym różni się Imire od innych rezerwatów tego typu?
A: Podejściem ludzi, którzy prowadzą Imire. W Imire zwierzęta są na pierwszym miejscu, cokolwiek by się działo. Nigdy nie organizują komercyjnych polowań ani nie sprzedają zwierząt na mięso, ratują zwierzęta z rąk przemytników i kłusowników i przewożą je do rezerwatu, leczą chore sztuki i wypuszczają je z powrotem do buszu, nie mają żadnych oszczędności, bo wszystkie pieniądze wydają na pomoc zwierzakom. Oni żyją dla przyrody, naprawdę.

Q: Czy Imire ma jakieś wsparcie od państwa?
A: Wręcz przeciwnie. Rząd Zimbabwe regularnie czyni starania, żeby przejąć Imire. Nazywa się to "nacjonalizacją", a jest zwykłą grabieżą. Zrabowane farmy trafiają w ręce zaufanych dowódców wojskowej dyktatury Mugabe, którzy zabijają wszystkie zwierzęta i sprzedają wszystko co się da. Imire jest ostatnią farmą w prowincji Marondera, wszystkie (wszystkie!) pozostałe spotkał właśnie taki los.

 

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Jeśli masz jakiekolwiek pytania, z przyjemnością na nie odpowiemy. Jeśli chcesz nam pomóc jakoś inaczej niż przez wsparcie finansowe, na pewno coś razem wymyślimy. Daj znać!

Kampania crowdfundingowa TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Kampania finansowania społecznościowego TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

Projekt TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce! 

Zbiórka TATENDE - uratujmy słonie, żyrafy, nosorożce!

427

Wspierających

54245 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 06.11.2015
Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

89 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Podziękowania na zdjęciu. Kawałek Imire zamknięty w kadrze, z podpisami Reilly'ego Traversa, szefa ochrony rezerwatu i Tomka Michniewicza, głównodowodzącego projektu Tatende. Pamiątka tego, jak razem naprawiliśmy kawałek świata.


Do tego - specjalne, imienne podziękowania na stronie Tomka i jego profilu na Facebooku.

147 Wspierających
Pozostało: 0 z 10

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Najnowsza książka Tomka Michniewicza "Świat równoległy" z autografem. Zbiór ośmiu reportaży o miejscach i ludziach, które wydaje nam się, że znamy. Wydaje nam się.


Fundamentalizm muzułmański w Pakistanie, polskie siły specjalne, amerykańskie więzienie San Quentin o maksymalnym rygorze, przestępczość w Johannesburgu, przyroda w Zimbabwe, sporty ekstremalne, Malediwy, Tajlandia, Egipt i sporo innych tematów.

9 Wspierających
Pozostało: 0 z 20

Nagroda za 35 zł lub więcej!

Gra planszowa dla dzieci "Sawanna", która najmłodszym pozwoli poczuć się jak słoń, zebra czy żyrafa.

20 Wspierających
Pozostało: 20 z 55

Nagroda za 40 zł lub więcej!

Mała wspominka z Zimbabwe, bardzo popularna na miejscu ozdobo-bibeloto-pamiątka w postaci nosorożca wykonanego z koralików. Jedne stojące, inne jako zawieszka do kluczy. Ręczne wykonanie, prosto z Harare, stolicy Zimbabwe.

27 Wspierających
Pozostało: 0 z 5

Nagroda za 40 zł lub więcej!

"Małpia pomarańcza", prosto z Zimbabwe. Trochę grzechotka, trochę amulet, trochę zabawka, trochę pamiątka. Dzieci shona bawią się nią i grzechoczą, czym odganiają złe duchy i ściągają szczęście.

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 45 zł lub więcej!

Certyfikat Darczyńcy Imire. Piękny, podpisany certyfikat zaświadczający po wsze czasy, że przyłożyłeś rękę do uratowania jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi.


Nie do zdobycia w jakikolwiek inny sposób - tylko w ramach tego projektu!

54 Wspierających
Pozostało: 0 z 3

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Akademia Rocka - Warszawa.


Godzina zajęć o rockowym charakterze na dowolnym instrumencie lub wokalu w warszawskiej filii jedynej prawdziwie rock'n'rollowej szkole muzycznej w Polsce.

2 Wspierających
Pozostało: 2 z 3

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Akademia Rocka - Poznań.


Godzina zajęć o rockowym charakterze na dowolnym instrumencie lub wokalu w poznańskiej filii jedynej prawdziwie rock'n'rollowej szkole muzycznej w Polsce.

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 3

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Akademia Rocka - Wrocław.


Godzina zajęć o rockowym charakterze na dowolnym instrumencie lub wokalu w wrocławskiej filii jedynej prawdziwie rock'n'rollowej szkole muzycznej w Polsce.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 65 zł lub więcej!

Zdjęcie z Imire na płótnie, w formacie 30x40 cm, bez ramy. Identyczne wiszą w domu wolontariuszy w rezerwacie - dostarczyliśmy je w poprzednich etapach tego projektu.

50 Wspierających
Pozostało: 0 z 5

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Voucher do Room Escape dla pięciu osób.


Room Escape to trochę gra terenowa, trochę film na żywo, trochę gra komputerowa w realu. W ciągu godziny musisz wyjść z zamkniętego pomieszczenia, rozwiązując serię zagadek. Poczytaj o grze więcej tu:


Każdy voucher to godzina zabawy dla pięciu osób, więc możesz zabrać znajomych. Room Escape mieści się w Warszawie.

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 95 zł lub więcej!

Zdjęcie z Imire na płótnie, w formacie 45x60 cm, bez ramy. Identyczne wiszą w domu wolontariuszy w rezerwacie - dostarczyliśmy je w poprzednich etapach tego projektu.

17 Wspierających
Pozostało: 3 z 5

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Zwiedzanie redakcji "Rzeczpospolitej". Wszystkie zakamarki, redaktorskie tajemnice, poukrywane teczki i inne sekrety jednego z najważniejszych dzienników w historii Polski. Redakcja mieści się w Warszawie, terminy do ustalenia.

2 Wspierających
Pozostało: 83 z 100

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Zwiedzanie Polskiego Radia. Zobaczycie jak to wygląda od kuchni. Reżyserki, studia emisyjne, legendarne korytarze Archeo, katakumby i wszelkie inne zakamarki.


Radio nie przyjedzie, więc trzeba pofatygować się do Warszawy - będzie kilka terminów.

11 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 120 zł lub więcej!

Zdjęcie z Imire na płótnie, w formacie 40x60 cm, oprawione, na ramie. Identyczne wiszą w domu wolontariuszy w rezerwacie - dostarczyliśmy je w poprzednich etapach tego projektu.

32 Wspierających
Pozostało: 2 z 30

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Sygnowany, numerowany afrykański szkic genialnego ilustratora Tomka Larka, połówki duetu Tamtaram. Ręcznie wykonany, profesjonalnie wydrukowany i przygotowany. Unikat!

28 Wspierających
Pozostało: 0 z 2

Nagroda za 500 zł lub więcej!


Udział w audycji Tomka Michniewicza "Reszta świata" w radiowej Jedynce.
Radio na żywo, przy mikrofonie, na cały kraj w najpopularniejszym programie podróżniczym w Polsce. Emitujemy z Warszawy, termin do ustalenia.

2 Wspierających
Pozostało: 0 z 2

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Kolacja w towarzystwie Anity Werner i Tomka Michniewicza w pięknej restauracji Lokal 14 w Warszawie.


Anita odwiedziła Imire w ramach produkcji programu "Inny świat", prowadzonego przez Tomka, i zakochała się w tym miejscu. Od tamtej pory wspiera akcję Tatende i angażuje się w pomoc rezerwatowi.


Znacie ją z ekranu TVN i TVN24, spotkań z politykami i ludźmi biznesu. Tematów do rozmowy na takiej kolacji nie powinno brakować!

2 Wspierających
Pozostało: 0 z 3

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

Absolutny unikat! Udział w treningu Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, który mogliście widzieć w jednym z reportaży Tomka lub w jego książce "Świat równoległy".


Zabiorą Cię na poligon na jedno ze swoich szkoleń, wszystko będzie ściśle tajne i nie zapomnisz tego do końca życia. Możesz ich tylko obserwować przy pracy albo spróbować swoich sił razem z nimi. Odbijanie zakładników ze specjalsami? Bezcenne!

2 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

Niesamowita rzeźba "Goryl" wykonana z papieru przez duet Papersculpture (więcej informacji na papersculpture.eu).
Wymiary: 130/137/135cm. Papersculpture nawiązuje do brutalnej tradycji dekorowania ścian trofeami zwierzęcymi . Poprzez papierowe, bezkrwawe głowy duet chce zaprotestować przeciwko tej bezmyślnej tradycji.

Rzeźba przedstawiająca dwa goryle nawiązuje do piety, ma ona zwrócić uwagę na brutalny los, który spotyka te zwierzęta.

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 2

Nagroda za 15000 zł lub więcej!

Sześciodniowy wyjazd do Imire w Zimbabwe, a na miejscu zupełnie niedostępny dla turystów trek przez busz w bezpośredniej bliskości dzikich zwierząt, spanie pod gołym niebem, tropienie nosorożców i karmienie słoni.


Kawałek prawdziwego afrykańskiego życia w rezerwacie, pod okiem tych, którym pomagamy. Gwarantuję, staną na głowie, żeby wyrazić swoją wdzięczność w sposób, którego nie zapomnicie do końca życia.

1 Wspierający

O Projektodawcy

Tomek Michniewicz

Tomek Michniewicz

Warszawa, Polska

Tomek Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor trzech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: „Samsara”, “Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” i “Swoją drogą”.

Autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji “Reszta świata” w Jedynce, a wcześniej “Trójka Przekracza Granice” w Trójce, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net.

Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic “Traveler”.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: