Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szczepan Sadurski

Szczepan Sadurski

Warszawa

Ur. 1965. Rysownik prasowy, satyryk, karykaturzysta. Opublikował kilka tys. rysunków w prasie polskiej i zagranicznej. Zdobywał nagrody (np. Złota Szpilka'86), jurorował (nie tylko w Polsce), miał wystawy (Nowy Jork, Barcelona, Wilno, itd). Od 1991 r. szef Dobrego Humoru (już się nie ukazuje) i innych czasopism Wydawnictwa Superpress, obecnie prowadzi portal satyryczny Sadurski.com. Pomysłodawca (2001) i przewodniczący Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), ok. 4 tys. członków w Polsce i na świecie. Jako satyryk komentuje dla mediów (m.in. telewizji) najnowsze wydarzenia. Mieszka w Warszawie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4172 PLN z 2900 PLN

79 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

143%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2014.

Książka - rysunki satyryczne Szczepana Sadurskiego

RSS

Trwa wysyłka Wyjątkowej książki Szczepana + ważna informacja Dodano 15.12.2014, godz. 14:59

W miniony wtorek otrzymałem z drukarni cały nakład wydrukowanej i pachnącej książki. Akurat tego samego dnia byłem zaproszony o TVP1 do programu na żywo (rysowałem karykaturę Ireny Santor) i miło mi, że Maciej Kurzajewski (serdeczne dziękuję) pokazał ją widzom (to książka niekomercyjna, więc można :-)

Od połowy ubiegłego tygodnia trwa wysyłka nagród dla osób, które je zamówiły. Dziś została wysłana kolejna porcja, w tym dla partnerów medialnych. Kilka/naście listów jeszcze wyślę jutro. Są już potwierdzenia, że nagrody dotarły - niżej cytat:

"Witam serdecznie. Otrzymałem dziś przesyłkę od Pana z akcji na polakpotrafi. Chciałbym podziękować. Chyba mi się poszczęściło, bo dodatkowo dostałem 1 książkę i 3 dodatkowe gazetki. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam".

Wczoraj po raz kolejny zwróciłem się do tych, którzy jeszcze nie podali swojego adresu do wysyłki (wcześniej pisałem z poziomu skrzynki użytkowników PolakPotrafi, teraz bezpośrednio na e-mail użytkowników wspomnianego.

Jeśli nie otrzymam odpowiedzi - niestety te osoby, nie z mojej winy, nie dostaną przed świętami swojej nagrody, gdyż nie mam adresu, na jaki ją wysłać. Wkrótce będę pisał ponownie, niestety nie mam wpływu na to, czy ktoś odpisze. Może nie odbieracie e-maili na bieżąco, może wpadają do spamu? Nagroda nie przepadnie - najwyżej wyślę w późniejszym terminie. Piszę głównie dlatego, aby nikt nie miał pretensji do mnie - że książka miała dotrzeć pod choinkę, a nie dotarła.

Dziękuję też platformie PolakPotrafi, dziś otrzymałem na konto stosowną kwotę. Dzięki temu zostanie opłacona drukarnia. Zatem wszystko jak zaplanowano.

Nie wykluczam, że będzie jeszcze ostatnia "aktualność", która wszystko podsumuje. Ale już po świętach - zatem życzę wszystkim WESOŁYCH (a jakże) świat Bożego Narodzenia! :-)

Ksiażka wydrukowana! Dodano 05.12.2014, godz. 11:46

Dziś 3 dni do zakończenia projektu, a ponieważ książka i inne nagrody mają trafić pod choinkę - jedyną szansą aby tak się stało - był druk książki już teraz, bez czekania na oficjalne zamknięcie oraz rozliczenie projektu.

Jestem w kontakcie z drukarnią - książka jest wydrukowana, trwają prace introligatorskie. We wtorek 9 grudnia nakład książki do mnie trafi i zaczynam ją rozsyłać.

1. Osoby, które nie odpowiedziały na mój e-mail z prośbą o podanie adresu na jaki wysłać nagrodę - proszę o to ponownie. Osoby które to zrobiły, nawet jeśli nie otrzymały ode mnie potwierdzenia - mogą być spokojne - adres mam.

2. Osoby które zakupiły nagrodę zawierającą karykaturę - proszę o pilne wysłanie kilku aktualnych i dużych zdjęć tej osoby na sadurski(malpa)onet.pl - bez tego wysyłka książki będzie wstrzymana lub opóźniona :-(

3. Osoby, które zakupiły nagrodę zawierającą oryginalny rysunek - proszę o pilne info co ma na nim być (chyba że tę sprawę już uzgodniliśmy).

4. Zostały ostatnie 3 dni - jeśli ktoś z Twoich znajomych ktoś chce tani, sympatyczny i bardzo oryginalny prezent pod choinkę lub na inną okazję (albo kupiłeś "Wyjątkową książkę Szczepana" dla siebie i uznasz, że chcesz drugi egz. na prezent - zapraszam do ponownego zakupu nagrody lub polecenia znajomym tego linku, np. na Facebooku:

https://polakpotrafi.pl/projekt/rysunki-satyryczne

To naprawdę ostatnia szansa, za 3 dni szansa na załatwienie tej książki będzie w zasadzie równa zeru. Przypomnę: książka nie trafi do żadnej księgarni czy innego systemu dystrybucji, nie planuję też dać jej do żadnej księgarni internetowej.

Co ostatnio dzieje się wokół mojej książki Dodano 26.11.2014, godz. 20:24

Dziękuję wszystkim za wsparcie, niedawno przekroczyliśmy 100 procent finansowania książki. Dziś jest 115% i mam nadzieję, będzie jeszcze więcej, bo do deadline jeszcze 12 dni. Jest już niemal zakończone komputerowe łamanie książki (do tego, aby część stron - np. tych, na których będą komiksy z punkiem Frankiem, nieco finansów jeszcze brakuje).

* W minionych dniach kolejne media informowały o Wyjątkowej książce Szczepana. Tu radiowy wywiad dla Radia Żnin - o moich rysunkach, Partii Dobrego Humoru oraz książce, jeśli masz kilka minut, zapraszam:
http://www.mixcloud.com/radiozninfm/go%C5%9B%C4%87-dnia-radia-%C5%BCnin-fm-szczepan-sadurski/

* Tu wywiad ze mną na PressMix.eu, zapraszam:
pressmix.eu/index.php/2014/11/09/wyjatkowy-satyryk-wyjatkowa-ksiazka/

* Tu informacja o książce na portalu LinktoPoland: http://linktopoland.com/pl/wyjatkowa-ksiazka-szczepana-sadurskiego/

* A tu notka o książce, jaka ukazała się w Nowym Życiu Pabianic (na stronie Wydarzenia n Facebooku): https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203252347572906&set=gm.742177735852118&type=1&theater

Wiem, niektórzy wolą oglądać mniej lub bardziej zabawne memy w Internecie albo tysiące rysunków np. n Facebooku, jednak zobaczyć to wszystko na papierze, dotknąć, powąchać - to jednak nie to samo. Wy to wiecie, ja wiem, dlatego póki mamy początek XXI wieku i produkowany jest papier, są drukarnie które jeszcze coś czasem drukują, cieszmy się, że wesołe rysunki (które niemal w całości znikły z papierowej prasy w Polsce), trafią do książki. Może to będzie ostatnia książka na papierze z takimi rysunkami w naszym kraju? ;-) Kto wie...

Najnowsze wyjątkowe wieści o wyjątkowej książce Dodano 15.11.2014, godz. 19:28

Mam wiele pracy (kolejne zamówienia rysunkowe), lecz wiele dzieje się też a propos Wyjątkowej książki Szczepana i codziennie trzymam rękę na pulsie.

Dziś skompletowałem wreszcie niemal rysunki, które ukażą się w książce. Ponieważ chcę każdego zadowolić maksymalnie i każdemu dać jak najwięcej uśmiechu, niemal na każdej stronie będą po 2 rysunki. To oznacza, że rysunków będzie ponad 170 - czyli prawdziwa uczta dla koneserów humoru! To oznacza, że wliczając wysyłkę pocztową, 1 uśmiech (czyli 1 rysunek) kosztuje ledwie 7 groszy - czyli fundusze zgromadzone dzięki Wam i dzięki PolakPotrafi.pl zostaną wydane jak najbardziej ekonomicznie.

W poniedziałek książka trafi do zaprzyjaźnionej, profesjonalnej firmy, która przygotuje łamanie komputerowe, wg. mojego projektu i makiety. Do ostatniej chwili będą kompletowane logotypy firm wspierających wydanie książki (głównie patronów medialnych), a nazajutrz po zakończeniu zbiórki finansowej na PolakPotrafi.pl (to chyba 6 grudnia?), książka trafi do (też zaprzyjaźnionej i także solidnej) drukarni, która będzie miała kilka dni na druk. Potem wysyłka, aby książka (oraz inne nagrody) trafiła do każdego przed świętami pod choinkę. Mam nadzieje, wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, tak jak dotychczas.

2 x napisałem "zaprzyjaźnione" nie przez przypadek - chodzi o maksymalne zmniejszenie kosztów. Gdyby taką książkę wydawało profesjonalne wydawnictwo, na pewno koszt wydania byłby sporo wyższy. W cenie książki nie ma wielu oczywistych z punktu widzenia wydawcy kosztów, do tego zero honorariów dla autora czyli dla mnie.

Jest jeszcze 23 dni - jeśli to możliwe, polecajcie znajomym Wyjątkową książkę Szczepana czyli #wkszczepana :-) https://polakpotrafi.pl/projekt/rysunki-satyryczne

Na koniec bonus - moje najnowsze rysunkowe komentarze z kilku ostatnich dni, których nie znajdziecie w żadnej gazecie:

1) http://www.newsy.sadurski.com/Satyra_Absurdy_Ciekawostki/0/1/3915/0/Hofman,_PiS,_afera_jak_cholera/

2) http://www.newsy.sadurski.com/Satyra_Absurdy_Ciekawostki/0/1/3918/0/Poslowie_kierowcy_i_Putin_w_Australii_/

Turcja, komiksy, itd - czyli co nowego u Szczepana? Dodano 05.11.2014, godz. 15:04

Witam wszystkich. 3/4 kwoty niezbędnej do wydania i wysyłki mojej książki (i innych nagród) już uzbierane, a przed nami 33 dni do podsumowania akcji. Prowadzę rozmowy z kolejnymi patronami medialnymi i osobami, które chciałyby poinformować czytelników o moim niekomercyjnym projekcie. Podobnie jak Wy, nie mogę doczekać się wyjątkowego zbioru ze stu kilkudziesięcioma specjalnie wybranymi rysunkami z ostatniego ćwierćwiecza. Polecajcie znajomym tę stronę:
https://polakpotrafi.pl/projekt/rysunki-satyryczne

Co u mnie ciekawego - czyli informacje z kilku ostatnich dni:
----------------------------------------------------
* 13 listopada na aukcji Domu Aukcyjnego Desa Unicum w Warszawie, wśród ponad 30 artystów komiksu i ilustracji, koneserzy lokujący w dzieła sztuki będą mogli nabyć m.in. moje rysunki. Tu więcej: http://www.newsy.sadurski.com/Szczepan_Sadurski/0/4/3909/0/Rysunki_Sadurskiego_na_aukcji_dziel_sztuki/

* W styczniu lecę do Włoch, gdzie podczas włoskiego finału WOŚP (w tym roku prawdopodobnie w Neapolu) będę rysował karykatury. Sie ma!

* Od wydawnictwa Nowa Era które w podręcznikach dla licealistów do przedmiotu WOS (Wiedza o Społeczeństwie) umieściło moje cykle rysunków, otrzymałem przesyłkę - kilka książek z materiałami dydaktycznymi dla nauczycieli, a w nich moje rysunki humorystyczne.

A co a propos Wyjątkowej książki Szczepana?
----------------------------------------------
* Grudniowy numer międzynarodowego e-czasopisma (redagowanego w Turcji) w grudniu poinformuje o mojej książce. Tu info o czasopiśmie: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203186349562997&set=gm.735922373144321&type=1&theater

* Półka z kulturą:
http://jaroslawd.blogspot.com/2014/10/patronat-wyjatkowa-ksiazka-szczepana-na.html

* Gildia - komiks.gildia.pl:
http://www.komiks.gildia.pl/news/2014/11/wyjatkowa-ksiazka-szczepana

* Nostalgia.pl: http://www.nostalgia.pl

* Wak.net.pl czyli Wielkie Archiwum Komiksu:
http://wak.net.pl/mb_view-informacje-0-875~00-10-2014-11-2014-0.html

* Poltergeist - Polter.pl:
http://polter.pl/Ksiazka-Szczepana-Sadurskiego-na-PolakPotrafi-pl-w70935

* Bestiariusz:
http://bestiariusz.pl/wiadomosci/literatura/14384/wyjatkowa-ksiazka-szczepana

Za tydzień kolejne ciekawostki!
Jeśli masz konto na Facebooku i wyślesz zaproszenie, na pewno Cię dodam :-)
https://www.facebook.com/szczepan.sadurski

O książce w Australii i w Wąchocku :-) Dodano 31.10.2014, godz. 10:11

1. Australia. "Wyjątkową książkę Szczepana" patronatem objął portal Bumerang Polski. Link:

http://www.bumerangmedia.com/2014/10/wyjatkowa-ksiazka-szczepana-sadurskiego.html

2. Honorowy Sołtys Wąchocka w krótkim filmie zachęca do nabycia książki - zobacz :-)

https://www.youtube.com/watch?v=D2aJSYlTgh0

3. Osoby, które nie odpowiedziały jeszcze na prośbę o podanie adresu niezbędnego do wysyłki książki i innych nagród, proszę o odpowiedź z poziomu skrzynki PolakPotrafi.pl - pomoże to w szybszej organizacji wysyłki. Osoby, które zamówiły rysunek czy karykaturę, co wymaga paru uzgodnień oraz pewnego wkładu pracy i czasu, proszę o kilka informacji / zdjęć z tym związanych.

4. Będą kolejne patronaty medialne, a logotypy firm / mediów wspierających trafią nie tylko na ostatnią stronę okładki. Zapraszam do Wydarzenia na Facebooku - tam informacje na temat przygotowań do wydania książki trafiają codziennie:

https://www.facebook.com/events/731813060221919/

5. Dziękuję za wszelkie wsparcie projektu czyli polecenie tej strony: https://polakpotrafi.pl/projekt/rysunki-satyryczne znajomym - na Facebooku, blogu, itp...

A poza tym - uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!

SuperPolonia.info też informuje o książce Dodano 28.10.2014, godz. 13:51

Portal polonijny, turystyczny i rozrywkowy SuperPolonia.info właśnie umieścił informację o książce:

http://www.superpolonia.info/news,1287,Ciekawostki_polskie_Wyjatkowa_ksiazka_pod_choinke.html

Patronat: Nowe Życie Pabianic Dodano 28.10.2014, godz. 13:14

Dziękuję red. nacz. Magdalenie Hodak i kierowanej przez nią redakcji tygodnika "Nowe Życie Pabianic" za wsparcie medialne "Wyjątkowej Książki Szczepana". Za kilka dni ukaże tam się informacja o książce i możliwości jej nabycia na PolakPotrafi.pl .

Oczywiście na ostatniej stronie okładki rezerwuję miejsce na logo NŻP :-) Jest tu jeszcze trochę miejsca - zapraszam do kontaktu kolejne media, w tym portale internetowe.

O książce we Włoszech Dodano 28.10.2014, godz. 12:34

Patronem medialnym książki Sadurskiego został "Nasz Świat" - popularne czasopismo wydawane we Włoszech w języku polskim (redakcja mieści się w Rzymie) i jego serwis internetowy naszswiat.net . Niżej link do tekstu, a informacja w czasopiśmie na papierze ukaże się za kilka dni.

http://www.naszswiat.net/czas-wolny/z-przymrueniem-oka/8114-tylko-dla-wybranych-wyjtkowa-ksika-szczepana.html

O książce w USA Dodano 26.10.2014, godz. 10:10

Listopadowy numer polonijnego miesięcznika "Życie Kolorado" opublikuje okładkę oraz tekst na temat książki i możliwości jej nabycia na PolakPotrafi.pl. Bo moi fani mieszkają nie tylko w Polsce :-)
Zapraszam do kontaktu dziennikarzy z mediów (portale internetowe, prasa, itd), które chcą umieścić informacje na temat mojej książki. Udostępnię rysunek jako ilustrację, udzielę wywiadu, itp.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2014 10:10