Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szczepan Sadurski

Szczepan Sadurski

Warszawa

Ur. 1965. Rysownik prasowy, satyryk, karykaturzysta. Opublikował kilka tys. rysunków w prasie polskiej i zagranicznej. Zdobywał nagrody (np. Złota Szpilka'86), jurorował (nie tylko w Polsce), miał wystawy (Nowy Jork, Barcelona, Wilno, itd). Od 1991 r. szef Dobrego Humoru (już się nie ukazuje) i innych czasopism Wydawnictwa Superpress, obecnie prowadzi portal satyryczny Sadurski.com. Pomysłodawca (2001) i przewodniczący Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), ok. 4 tys. członków w Polsce i na świecie. Jako satyryk komentuje dla mediów (m.in. telewizji) najnowsze wydarzenia. Mieszka w Warszawie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4172 PLN z 2900 PLN

79 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

143%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2014.

Książka - rysunki satyryczne Szczepana Sadurskiego

O projekcie

Powyżej 3-minutowy, prawie hollywoodzki ;-) film na temat tej książki.


Pamiętasz Dobry Humor, małe czasopismo z dowcipami? I inne gazetki z humorem, które w latach 90-ych kupowało co miesiąc 200 tysięcy czytelników? Tak, jestem tym samym Szczepanem Sadurskim. Starsi z kolei kojarzą moje rysunki i podpis SADURSKI ze Szpilek i wielu innych tytułów prasowych ), a ci najmłodsi głównie z Internetu (nie tylko z Sadurski.com, Onetu czy Facebooka) albo z reklam i podręczników.

Ciekawostka: jeden z moich rysunków w środku stanu wojennego wywołał polityczną burzę, zakończoną w gabinecie gen. Jaruzelskiego - tu na ten temat. To jeden z wielu fragmentów mojego barwnego, satyrycznego życia...Wciąż dużo rysuję (choć nie widać tego w prasie, zresztą kto teraz kupuje prasę ;-) Mam dużo zamówień i rzadko rysuję "dla siebie" czyli to, co bym akurat chciał. Z moich rysunków korzystają różne firmy na potrzeby szeroko rozumianej reklamy (tu wybrani klienci), rysuję sporo karykatur portretowych (także na żywo - na firmowych eventach, dlatego dużo jeżdżę po Polsce - u mnie taka karykatura, to ledwie 2 minuty, dlatego Nowy Dziennik (USA) podczas mojego pobytu w USA w 2012 r. napisał, że jestem "jednym z najszybszych karykaturzystów na świecie").


Co chwila ktoś mnie pyta, gdzie obecnie można oglądać moje rysunki i gdzie kupić moją książkę, tym bardziej że ostatnia ukazała się 21 lat temu. Przez dwie dekady  działałem w branży wydawniczej (ponad 750 publikcji z humorem), lecz wydanie książki z moimi rysunkami odkładałem na później. Zwyczajnie nie miałem czasu, aby to zrobić. Pomyślałem, że jeśli tego nie zrobię teraz, choćby w skromnym nakładzie, może minąć kolejnych 20 lat :-(


Dwie sąsiednie strony książki, temat: kosmos. Tematów rysunkowych będzie znacznie więcej!

Nie wierz Pootinowi. Tej książki nie można kupić w żadnym sklepie! Ani u nas, ani u nich.
Jedynym miejscem aby ją otrzymać jest strona, na której właśnie jesteś.To będzie książka elitarna. Nie trafi do żadnej ksiegarni, nawet do księgarni internetowej. Nie zamierzam jej nigdzie sprzedawać (wyjątek zrobię dla znajomego, chorującego na nieuleczalną chorobę - egzemplarz trafi na internetową aukcję). To będzie wyjątkowa książka dla mnie oraz dla fanów dobrej satyry i dobrego humoru. I każda będzie z moim autografem - chyba, że ktoś z góry zaznaczy, że nie lubi mazania po książkach ;-)

Zobacz, jak powstają moje rysunki - tu dla TVR (telewizja rolnicza)Biznes książkowy jest bardzo trudny, a ja nie chcę zawracać wydawcom głowy. I bez tego mają wiele problemów. Nie mam parcia na półki księgarskie i nie chcę, aby to co nie zostanie sprzedane, trafiło potem na makulaturę. Przyrodę trzeba szanować i zadrukować nie więcej papieru, niż to konieczne, zgadza się? Poza tym rysunki wybiorę sam i nie muszę się na nikogo oglądać. Ale uspokajam, nie będzie tu rysunków "dla dorosłych" czy kontrowersyjnych. Będą rysunki dla każdego, kto lubi się śmiać i trochę czasem pomyśleć, bo na tym polega satyra.

Miniatury części rysunków z książki, która 17 listopada trafiła do łamania, a 6 grudnia trafi do druku. Niewiele widać, chyba lepiej obejrzeć to w całej okazałości ;-)


Tą książką chciałbym zrobić przyjemność sobie, moim znajomym oraz fanom którzy lubią moje rysunki i chcieliby zmienić nastrój, gdy mają "doła". A może przy okazji przypomną sobie swoją młodość, gdy kupowali Dobry Humor i Super Dowcipy (pamiętasz Punka Franka, Kwadratowe zające? - w tej książce chcę też przypomnieć ich kilka przygód).


To byłoby oczywiście najprostsze (tak robi wielu grafomanów, a ja do nich się nie zaliczam), ale żona znów będzie narzekać, że wydaję pieniądze na dyrdymały, a ja słucham żony ;-) Jak tutaj pomysł padnie, nie będę miał do nikogo (nawet do siebie) pretensji. Widocznie moje rysunki sprawdzają się przy różnych okazjach, ale nie w oddzielnej książce.


Wymiary: format A5, ok.100 cz.-białych stron wewnątrz + okładka lakierowana full kolor, na lśniącym kartoniku. Planowany nakład wyjątkowo skromny, można powiedzieć bibliofilski (no, chyba że chętnych będzie więcej niż sądzę). Chcę pokryć koszt papieru, druku, łamania komputerowego oraz wysyłki pocztowej dla tych, którzy wesprą ten projekt. I żeby reszta egzemplarzy została dla mnie.

Zawartość książki: sto kilkadziesiąt rysunków, do tego nieco informacji na mój temat, foto, może króciutki wstęp, a jak TU będą chętni (patrz: Nagrody, z prawej), to i skromna reklama (może Twoja?).

Niżej schematyczna wizualizacja CZĘŚCI nagród (na czerwonych kółkach cena w złotówkach), a z prawej strony na szarym tle jest PEŁNA LISTA nagród, z której wybierz to, co Ci najbardziej odpowiada - poświęć chwilę, aby wybrać to, co Ci najbardziej odpowiada!    Gazetki z dowcipami redagowane przeze mnie od 1991 roku - czyli namłodsi mogą zobaczyć gdzie były dowcipy, zanim trafiły do Internetu, a ówczesne nastolatki teraz kupią dla swych dzieci!
Cykl produkcji przy takim nakładzie jest krótki. Dlatego jest szansa, że każdy (niezależnie od miejsca zamieszkania na świecie) dostanie moją książkę, zanim przywitamy tegoroczną Wigilię. Dla siebie, kumpla lubiącego się śmiać, albo dla kogoś miłego sercu, kto doceni wyjątkowy prezent, którego NIGDZIE nie można kupić, a jedynie "załatwić" dzięki PolakPotrafi.pl.

Zresztą popatrz na prawo - wraz z książką możesz dostać  stworzoną przez mnie karykaturę (będę potrzebował kilku aktualnych, sporych zdjęć), prehistotyczne numery Dobrego Humoru, legitymację najbardziej wesołej organizacji świata (Partia Dobrego Humoru) której jestem przewodniczącym, i nie tylko :-)


NAGRODY za SZYBKOŚĆ
24x24 - czyli pierwsze 24 osoby, które zamówią Nagrodę za minimum 24 złote - dostaną pocztą dodatkową nagrodę niespodziankę - książkę (100 stron) z dowcipami i moimi rysunkami, której NIE MA wśród nagród z prawej! (wysyłka: Polska)


Zdarzy się cud i co wtedy? Już piszę:
+25 % - Część stron w kolorze (na pewno komiksy z punkiem Frankiem) i trochę rysunków!
+ ileś tam więcej... Bez jaj. Ale OK. Każdy oprócz książki dostanie coś jeszcze, w zależności od tego, o ile procent więcej. Może kalendarz, pocztówka, itp. Jednak priorytetem jest to, aby nie opóźnić druku i wysyłki książki - ma (i inne nagrody) ma dotrzeć do Was przed Bożym Narodzeniem - pod choinkę! 

 

 
Niżej link do Facebooka. To 8 przykładowych komiksów z punkiem Frankiem. Lajk pod komiksem = chcesz w książce zobaczyć ten komiks!  Sześć na pewno trafi do książki! Podoba się? Szaruj na swoją tablicę, niech Twoi znajomi też się pośmieją. TU LINK (i zaraz wróć na tę stronę!)


Tu link do Wydarzenia. Ale także na niniejszej stronie będą odnotowywane najnowsze informacje związane z książką (zakładka: Aktualności, na górze).


Przedstawicieli mediów (prasa, portale, radio, TV), którzy chcieliby poinformować o niniejszym projekcie - proszę o kontakt (zielona apla z prawej: Wyślij zgłoszenie). W zamian umieszczę logo na ostatniej stronie książki :-) Udostępnię rysunek bez honorarium, jako ilustrację do materiału. Możliwy wywiad, itp...


Kadr z filmu promocyjnego (jest na górze, może jeszcze go nie obejrzałeś)

Uwaga
1. Jeśli masz dla mnie ciekawą propozycję, zapraszam do kontaktu. Odpowiem na każdy "poważny" e-mail.

2. Mieszkasz poza Polską i koniecznie chcesz Nagrodę? Don't worry. Zapłać za nagrodę kilka euro/usd więcej i podaj swój adres. Jeśli tego nie zrobisz, przed wysyłką zostaniesz poproszony o niedużą dopłatę, która pokryje dodatkowy koszt wysyłki poza Polskę. 

3. Nie tylko pocztą! Swoją nagrodę możesz odebrać ode mnie osobiście (Warszawa, adres, dzień i godzina do uzgodnienia). Czyli poznasz Sadurskiego :-)

  Logotypy firm partnerskich (wsparcie oraz patronat medialny) które ukażą się na ostatniej stronie okładki. Sadurski nikogo nie zmuszał do współpracy ;-), a lista przez kilka tygodni była otwarta (info z dn. 28.11.2014).

4. Rysunki (w konwencji komiksowej, kolorowej) na tej stronie może sugerują, że rysunki w książce będą dla młodych. Nieprawda. Jak wspomniałem, oprócz humoru, będzie też satyra - sprawy społeczne, ciutkę tematów kojarzących się z polityką. Ta książka będzie dla każdego - i dla młodych (którzy lubią się porecholić) i dla osób dojrzałych, którzy oczekują od niej akcentów satyrycznych. Rysunki starannie dobrane.

5. W przeciwieństwie do niektórych artystów, nie mam managera. Choć jak zwykle mam dużo zawodowych zleceń, wszystko przy tym projekcie robię sam. Nie masz do czynienia z bezimienną, przypadkową osobą, jak w wielu innych przypadkach w Internecie, a żadna złotówka ze wsparcia tego projektu nie pójdzie nie wiadomo gdzie. Cenię kontakt z każdą sympatyczną osobą - jestem pewien, że Ty również!
Zapamiętaj
* To pierwsza od 21 lat moja książka z rysunkami, której NIKT nie kupi w ŻADNEJ księgarni. Nawet św. Mikołaj jej nie dostanie, jeśli nie wejdzie na TĘ stronę!

* Tę książkę możesz mieć tylko dzięki TEJ stronie i dzięki PolakPotrafi.pl - zapraszam do lektury listy nagród - jest z prawej strony!

* Wyślij linika do TEJ strony osobom, których lubisz i których może zainteresować - na pewno Ci podziękują :-)

Niespodzianka!
Naprawdę doczytałeś ten tekst do końca? Jeśli masz 3 minutki, ułóż flashowego puzzla online z moim sportowym rysunkiem o teściowej. Jest TUTAJ! Nagroda za ułożenie? Włącz głośniki :-)


FREE RYSUNKI!
Prowadzisz bloga, serwis www, profil na Facebooku? Jeśli chciałbyś - napisz coś, daj linka, a obok umieść któryś z poniższych rysunków. Masz moją zgodę i nie musisz o nią dodatkowo pytać. Wystarczy stanąć myszką na wybrany rysunek, nacisnąć prawy przycisk myszki i zapisać plik na dysku. Większa rozdzielczość (do gazety)? Wyślę szybko e-mailem, jeśli o to poprosisz.
    
     
#wkszczepana

Media o Twoim projekcie:

Wyjątkowa książka Szczepana

www.komiks.gildia.pl | 2014-11-21

Pierwszy od ponad 20 lat książkowy zbiór rysunków satyrycznych Szczepana Sadurskiego - już można go zamówić!

"Wyjątkowa książka Szczepana" - pod patronatem

bestiariusz.pl | 2014-11-13

Pierwszy od ponad 20 lat książkowy zbiór rysunków satyrycznych Szczepana Sadurskiego "Wyjątkowa książka Szczepana" został objęty patronatem medialnym Bestiariusza.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2014 10:10