Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył

Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył

Zabrze, Poland

Od kilku lat coraz bardziej intensywnie staram się żyć ekologicznie, zwracać uwagę na to co jem i skąd pochodzi to jedzenie. Po pracy w sprawozdawczości finansowej z radością wracam do domu, do ogrodu pełnego kwiatów i warzyw. Robię własne sery, wędliny, hoduję kury, a od niedawna pszczoły. Biorąc pod uwagę moje zainteresowania chcę przybliżyć innym kontakt z przyrodą, umożliwić uczestnictwo w zajęciach pozwalających na spokojne wyciszenie się i czerpanie satysfakcji z integracji ze środowiskiem.
Pamiętajmy pszczoła to nie osa, ona nie żądli złośliwie, robi to tylko w ostateczności zagrożenia życia rodziny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4200 PLN z 3500 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

120%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2016.

Pasieka edukacyjna w Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

RSS

START pasieki edukacyjnej... Dodano 18.04.2016, godz. 10:51

Witamy wszystkich uczestników naszego projektu.
Mamy dla Was dwie wiadomości: dobrą i złą.

Zacznijmy od złej...
Z przyczyn kompletnie od nas niezależnych, niezrozumiałych i bez jakiegokolwiek uzasadnienia Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu odmówił udziału w naszym projekcie. Plan powstania pasieki edukacyjnej powstał w sierpniu 2015 roku w trakcie Dnia Pszczoły organizowanego w MOB Zabrze.
Dyrekcja MOB od początku była temu bardzo przychylna, co widać i słychać na wszelkich nagraniach radiowych i telewizyjnych, które wspólnie z Panią Dyrektor nagrywaliśmy w zimie. Pomimo wielkokrotnego potwierdzenia naszego projektu, wspólnego planowania przebiegu, wielu wywiadów dla gazet, radia i telewizji, Pani Dyrektor nagle wycofała się ze wszystkiego. Oficjalnie możemy sprawę oddać do sądu, ale po co komu te nerwy.
Jednocześnie informujemy, że ule w Zabrzu mogą stanąć nawet i jutro, jednak potrzebujemy tu wsparcia ludzi, prasy i radia, którzy swoim protestem przesłanym na adres ogrod@mob-zabrze.pl być może są w stanie wymóc na Pani Dyrektor realizacji złożonych obietnic.

Druga wiadomość - ta dobra...
Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zaoferował swoją pomoc, zgodził się na dwukrotnie wyższą ilość uli niż zakładana pierwotnie, dał do dyspozycji sale konferencyjne i wszelkie możliwe udogodnienia. 1 maja oficjalnie dokonamy tam pierwszego przeglądu uli, natomiast 29 maja (z okazji Dnia Dziecka) wykonamy wspólnie wielkie miodobranie z degustacją miodu.
Przeglądy uli wykonujemy co tydzień. Mamy zawsze przy sobie 10 strojów pszczelarskich do wypożyczenia i każdy zainteresowany może przyglądać się naszej pracy, zadawać pytania, nagrywać filmy i robić zdjęcia. Pierwsze takie warsztaty odbyły się wczoraj i było cudownie: https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPszczolkiBzz%2Fposts%2F1594151437569256

Zmiana lokalizacji posiada wiele dodatkowych plusów:
+ Śląski Ogród Botaniczny jest czynny cały rok, a nie tylko od maja jak w Zabrzu
+ nie posiada biletów wstępu
+ oferuje do dyspozycji sale konferencyjne z projektorem i wszelkie inne zaplecze dydaktyczne, którego MOB Zabrze nie posiada
+ teren "pracy" naszych pszczół jest kilkakrotnie większy niż teren w Zabrzu
+ odległość pomiędzy jednym Ogrodem, a drugim to jedyne 15km
Więcej informacji na: http://www.obmikolow.robia.pl/

Jednocześnie informujemy, że naszym celem było dobro pszczół oraz organizacja Pasieki Edukacyjnej, gdzie każdy zainteresowany bezpłatnie ma możliwość obserwacji pracy pszczelarza. I cel ten został osiągnięty w Ogrodzie Mikołów-Mokre bez dodatkowego kosztu zakupu biletów wstępu na teren Ogrodu. Ule już stoją, pszczoły pracują, a warsztaty przy ulach są dostępne od wczoraj, co tydzień, aż do sierpnia.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu: https://www.facebook.com/PszczolkiBzz
Dodano: 18.04.2016, 21:50
Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył
Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył
Ogród Botaniczny w Zabrzu również i dla nas jest miejscem, które znamy i do którego chodziliśmy od dziecka. Właśnie dlatego planowaliśmy opiekować się naszymi pszczołami właśnie tam. Mimo wszystko cieszymy się, że pszczoły trafiły w tak piękne miejsce jak Ogród w Mikołowie - pomimo dodatkowych kilometrów, które musimy teraz przejechać każdego tygodnia.
Sami poznaliśmy Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie w wakacje 2015 roku i od tamtego czasu "zakochaliśmy się w nim". Plac zabaw dla dzieci, wieża widokowa i teraz nasze ule sprawią, że byś może i Wy będziecie z przyjemnością jeździć tam co weekend.
Dodano: 18.04.2016, 21:06
  Marysia Kuś
Marysia Kuś
Witam....
Jest nam niezmiernie przykro....
corcia nie może się doczekać, żeby zobaczyć ,,swój,, ul na który wplacala Pieniążki. Mieszkamy naprzeciw ogrodu ... A teraz cała wycieczka żeby dojechać do Mikołowa.:(
Dobrze że tych ,,+,, w Mikołowie jest tak dużo że nie jest nam tak bardzo przykro
Dodano: 18.04.2016, 12:11
  alina_b25
alina_b25
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Życzę powodzenia! :-D

Sukces Dodano 08.01.2016, godz. 8:30

Udało się!
Mamy 101%... to już 3552zł, a do końca projektu jeszcze tydzień...
DZIĘKUJEMY wszystkim współtwórcom naszego projektu! Będziemy się z Wami kontaktować po zakończeniu akcji na Polakpotrafi.pl

8 dni do końca Dodano 07.01.2016, godz. 10:36

Do końca projektu zostało 8 dni. Od sukcesu dzieli nas tylko 213zł!
Zachęcamy do zmobilizowania znajmowych i zakupu pozostałych kilku słoiczków miodu...

TEGO MIODU NIE KUPICIE W SKLEPIE... ani nigdzie indziej. Tylko teraz mamy dostępnych kilka nagród dla Was!
A nie jest to zwyczajny miód... ekologiczny, pochodzący z wielu unikalnych roślin z całego świata. Miód nie będzie dostępny w sprzedaży. Jedyną możliwością spróbowania będzie udział w warsztatach w Pasiece Edukacyjnej lub nabycie go w ramach akcji na PolakPotrafi.pl.
Teren na jakim nasze pszczoły będą pozyskiwały nektar jest pozbawiony rolnictwa i pestycydów. Ogród posiada w części parkowej ok. 5000 okazów drzew i krzewów z różnych stref klimatycznych całego świata, takich jak np. ok. 260 taksonów drzew i krzewów, m.in. berberys, dereń, irga, krzewuszka, kasztan jadalny, korkowiec amurski, kuningamia chińska, amorfa krzewiasta, kielichowiec wonny, surmia, tulipanowiec, glediczja, cypryśnik błotny i choina kanadyjska. Do tego wiele gatunków drzew, krzewów i kwiatów objętych w Polsce ochroną prawną.

Pokłady Kultury Dodano 15.12.2015, godz. 14:04

Portal Pokłady Kultury obejmuje patronat nad naszą akcją. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń. Będziemy informować Was na bieżąco o organizowanych przez nas imprezach, warsztatach i wykładach.

Nowe nagrody Dodano 10.12.2015, godz. 11:12

Dodaliśmy dla Was nowe nagrody...
Ręcznie wykonane drewniane breloczki z motywem pszczelim ufundowane przez:
Pracownia eMTePLACE
www.facebook.com/eMTePLACE
http://www.emteplace.pl

Dziękujemy!

Fundacja Prodeste Dodano 07.12.2015, godz. 22:43

Pragniemy poinformować, że nasza Pasieka Edukacyjna została objęta programem "Muzeum przyjazne osobie z autyzmem" prowadzonym przez Fundację Prodeste.
Więcej szczegółów na stronach:
http://www.rynekzdrowia.pl/…/Rusza-projekt-Muzeum-przyjazne…
https://www.facebook.com/miejsceprzyjazneosobiezautyzmem/

W ramach akcji Miejski Ogród Botaniczny oraz prowadzone centrum edukacji ekologicznej zostaną dostosowane do potrzeb osób z autyzmem oraz osób niepełnosprawnych.

Jeśli zatem jeszcze nie wsparłeś naszego projektu, prosimy ZRÓB TO JUŻ TERAZ!

Współpraca z fundacją Prodeste Dodano 06.12.2015, godz. 21:52

Fundacja Prodeste - w ramach kontynuacji projektu "Muzeum Przyjazne Osobie z Autyzmem" Fundacja Prodeste zdecydowała się na wsparcie projektu "Pasieka edukacyjna" i pomoc w dostosowaniu projektowanej przestrzeni do potrzeb osób niepełnosprawnych.
"Uważamy, że taka inicjatywa jest dla naszych podopiecznych niesamowitą okazją do nauki w miejscu, które od początku miało na celu także zapewnienie im komfortowych warunków edukacyjnych."

Po cichu liczyliśmy na zainteresowanie osób, które będą zainteresowane dostosowaniem naszego projektu pod wymagania osób niepełnosprawnych. Nie sądziliśmy, że pomoc nadejdzie tak szybko.

Serdeczne podziękowania!

Zawarcie współpracy z Ratuj Pszczoły Dodano 06.12.2015, godz. 21:48

Zawarliśmy współpracę z pasjonatami z Wrocławia...
Akcja Ratuj Pszczoły Fundacji Integracji Pokoleń, czyli integracja pokoleń przez pomoc owadom zapylającym:
integracja-pokolen.org
www.facebook.com/AkcjaRatujPszczoly
www.facebook.com/SanatoriumDlaPszczol

W ramach współpracy zorganizowana zostanie m.in. Wystawa Magiczny Świat Owadów, wykłady dla dzieci o tematyce ochrony owadów zapylających oraz warsztaty pszczelarskie.

Dodatkowo Fundacja Integracja Pokoleń ufundowała dla Was 5 dodatkowych nagród: pszczoła z włóczki oraz zestaw nasion roślin miododajnych.

Gospodarka pasieczna Dodano 03.12.2015, godz. 17:05

Otrzymujemy od Was pytania odnośnie szczegółów gospodarki pasiecznej, która będzie prowadzona w naszej pasiece edukacyjnej.
Na początek w Miejskim Ogrodzie Botanicznym staną dwa ule wielkopolskie. Jeden ul korpusowy, wyposażony w okresie letnim w przeszklony korpus gniazdowy. Drugi ul to leżak wielkopolski z nadstawką 1/2.
Gospodarka pasieczna będzie prowadzona w maksymalnie ekologiczny sposób. Ilość miodobrań zostanie ograniczona do minimum, bez miodobrania jesiennego. Zabiegi przeciwko warrozie jakie stosujemy w tej chwili opierają się głównie na kwasach organicznych. Tj. polewanie uliczek kwasem szczawiowym, kwas mrówkowy w żelu oraz środek BeeVital HiveClean.
Wszelkie przeglądy uli, miodobrania, zabiegi przeciw warrozie będą podane do publicznej wiadomości. Osoba zainteresowana będzie miała do dyspozycji stroje pszczelarskie do wypożyczenia na terenie Ogrodu Botanicznego. W ten sposób w bezpiecznie dla siebie będzie można z bliska przyglądać się naszym poczynaniom. Dodatkowo będziemy publikować zdjęcia z naszych zabiegów oraz filmy.
W trakcie warsztatów z edukacji ekologicznej będzie można przyglądać się życiu pszczół odsłaniając przeszklenie w korpusie gniazdowym. W ten sposób nie będzie konieczności odymiania pszczół i otwierania uli.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2016 12:12