Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył

Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył

Zabrze, Poland

Od kilku lat coraz bardziej intensywnie staram się żyć ekologicznie, zwracać uwagę na to co jem i skąd pochodzi to jedzenie. Po pracy w sprawozdawczości finansowej z radością wracam do domu, do ogrodu pełnego kwiatów i warzyw. Robię własne sery, wędliny, hoduję kury, a od niedawna pszczoły. Biorąc pod uwagę moje zainteresowania chcę przybliżyć innym kontakt z przyrodą, umożliwić uczestnictwo w zajęciach pozwalających na spokojne wyciszenie się i czerpanie satysfakcji z integracji ze środowiskiem.
Pamiętajmy pszczoła to nie osa, ona nie żądli złośliwie, robi to tylko w ostateczności zagrożenia życia rodziny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4200 PLN z 3500 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

120%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2016.

Pasieka edukacyjna w Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

START pasieki edukacyjnej...

Dodano 18.04.2016, godz. 10:51

Witamy wszystkich uczestników naszego projektu.
Mamy dla Was dwie wiadomości: dobrą i złą.

Zacznijmy od złej...
Z przyczyn kompletnie od nas niezależnych, niezrozumiałych i bez jakiegokolwiek uzasadnienia Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu odmówił udziału w naszym projekcie. Plan powstania pasieki edukacyjnej powstał w sierpniu 2015 roku w trakcie Dnia Pszczoły organizowanego w MOB Zabrze.
Dyrekcja MOB od początku była temu bardzo przychylna, co widać i słychać na wszelkich nagraniach radiowych i telewizyjnych, które wspólnie z Panią Dyrektor nagrywaliśmy w zimie. Pomimo wielkokrotnego potwierdzenia naszego projektu, wspólnego planowania przebiegu, wielu wywiadów dla gazet, radia i telewizji, Pani Dyrektor nagle wycofała się ze wszystkiego. Oficjalnie możemy sprawę oddać do sądu, ale po co komu te nerwy.
Jednocześnie informujemy, że ule w Zabrzu mogą stanąć nawet i jutro, jednak potrzebujemy tu wsparcia ludzi, prasy i radia, którzy swoim protestem przesłanym na adres ogrod@mob-zabrze.pl być może są w stanie wymóc na Pani Dyrektor realizacji złożonych obietnic.

Druga wiadomość - ta dobra...
Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zaoferował swoją pomoc, zgodził się na dwukrotnie wyższą ilość uli niż zakładana pierwotnie, dał do dyspozycji sale konferencyjne i wszelkie możliwe udogodnienia. 1 maja oficjalnie dokonamy tam pierwszego przeglądu uli, natomiast 29 maja (z okazji Dnia Dziecka) wykonamy wspólnie wielkie miodobranie z degustacją miodu.
Przeglądy uli wykonujemy co tydzień. Mamy zawsze przy sobie 10 strojów pszczelarskich do wypożyczenia i każdy zainteresowany może przyglądać się naszej pracy, zadawać pytania, nagrywać filmy i robić zdjęcia. Pierwsze takie warsztaty odbyły się wczoraj i było cudownie: https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPszczolkiBzz%2Fposts%2F1594151437569256

Zmiana lokalizacji posiada wiele dodatkowych plusów:
+ Śląski Ogród Botaniczny jest czynny cały rok, a nie tylko od maja jak w Zabrzu
+ nie posiada biletów wstępu
+ oferuje do dyspozycji sale konferencyjne z projektorem i wszelkie inne zaplecze dydaktyczne, którego MOB Zabrze nie posiada
+ teren "pracy" naszych pszczół jest kilkakrotnie większy niż teren w Zabrzu
+ odległość pomiędzy jednym Ogrodem, a drugim to jedyne 15km
Więcej informacji na: http://www.obmikolow.robia.pl/

Jednocześnie informujemy, że naszym celem było dobro pszczół oraz organizacja Pasieki Edukacyjnej, gdzie każdy zainteresowany bezpłatnie ma możliwość obserwacji pracy pszczelarza. I cel ten został osiągnięty w Ogrodzie Mikołów-Mokre bez dodatkowego kosztu zakupu biletów wstępu na teren Ogrodu. Ule już stoją, pszczoły pracują, a warsztaty przy ulach są dostępne od wczoraj, co tydzień, aż do sierpnia.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu: https://www.facebook.com/PszczolkiBzz

Dodano: 18.04.2016, 21:50
Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył
Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył
Ogród Botaniczny w Zabrzu również i dla nas jest miejscem, które znamy i do którego chodziliśmy od dziecka. Właśnie dlatego planowaliśmy opiekować się naszymi pszczołami właśnie tam. Mimo wszystko cieszymy się, że pszczoły trafiły w tak piękne miejsce jak Ogród w Mikołowie - pomimo dodatkowych kilometrów, które musimy teraz przejechać każdego tygodnia.
Sami poznaliśmy Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie w wakacje 2015 roku i od tamtego czasu "zakochaliśmy się w nim". Plac zabaw dla dzieci, wieża widokowa i teraz nasze ule sprawią, że byś może i Wy będziecie z przyjemnością jeździć tam co weekend.
Dodano: 18.04.2016, 21:06
  Marysia Kuś
Marysia Kuś
Witam....
Jest nam niezmiernie przykro....
corcia nie może się doczekać, żeby zobaczyć ,,swój,, ul na który wplacala Pieniążki. Mieszkamy naprzeciw ogrodu ... A teraz cała wycieczka żeby dojechać do Mikołowa.:(
Dobrze że tych ,,+,, w Mikołowie jest tak dużo że nie jest nam tak bardzo przykro
Dodano: 18.04.2016, 12:11
  alina_b25
alina_b25
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Życzę powodzenia! :-D

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2016 12:12