Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył

Pasieka Edukacyjna - Agnieszka Przybył

Zabrze, Poland

Od kilku lat coraz bardziej intensywnie staram się żyć ekologicznie, zwracać uwagę na to co jem i skąd pochodzi to jedzenie. Po pracy w sprawozdawczości finansowej z radością wracam do domu, do ogrodu pełnego kwiatów i warzyw. Robię własne sery, wędliny, hoduję kury, a od niedawna pszczoły. Biorąc pod uwagę moje zainteresowania chcę przybliżyć innym kontakt z przyrodą, umożliwić uczestnictwo w zajęciach pozwalających na spokojne wyciszenie się i czerpanie satysfakcji z integracji ze środowiskiem.
Pamiętajmy pszczoła to nie osa, ona nie żądli złośliwie, robi to tylko w ostateczności zagrożenia życia rodziny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4200 PLN z 3500 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

120%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2016.

Pasieka edukacyjna w Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Gospodarka pasieczna

Dodano 03.12.2015, godz. 17:05

Otrzymujemy od Was pytania odnośnie szczegółów gospodarki pasiecznej, która będzie prowadzona w naszej pasiece edukacyjnej.
Na początek w Miejskim Ogrodzie Botanicznym staną dwa ule wielkopolskie. Jeden ul korpusowy, wyposażony w okresie letnim w przeszklony korpus gniazdowy. Drugi ul to leżak wielkopolski z nadstawką 1/2.
Gospodarka pasieczna będzie prowadzona w maksymalnie ekologiczny sposób. Ilość miodobrań zostanie ograniczona do minimum, bez miodobrania jesiennego. Zabiegi przeciwko warrozie jakie stosujemy w tej chwili opierają się głównie na kwasach organicznych. Tj. polewanie uliczek kwasem szczawiowym, kwas mrówkowy w żelu oraz środek BeeVital HiveClean.
Wszelkie przeglądy uli, miodobrania, zabiegi przeciw warrozie będą podane do publicznej wiadomości. Osoba zainteresowana będzie miała do dyspozycji stroje pszczelarskie do wypożyczenia na terenie Ogrodu Botanicznego. W ten sposób w bezpiecznie dla siebie będzie można z bliska przyglądać się naszym poczynaniom. Dodatkowo będziemy publikować zdjęcia z naszych zabiegów oraz filmy.
W trakcie warsztatów z edukacji ekologicznej będzie można przyglądać się życiu pszczół odsłaniając przeszklenie w korpusie gniazdowym. W ten sposób nie będzie konieczności odymiania pszczół i otwierania uli.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2016 12:12