Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Augustyniak

Tomasz Augustyniak

Kolombo, Prowincja Zachodnia, Sri Lanka

Dziennikarz, od 2013 roku niezależny korespondent w Azji. Publikacje m.in. w Tygodniku Powszechnym, Polityce, Wprost, Przekroju, Przeglądzie, Bloomberg Businessweek Polska, magazynie Quartz, dzienniku Times of India, portalach Onet i Wirtualna Polska.

Laureat Pierwszej Nagrody i Stypendium im. Leopolda Ungera (2016).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1475 PLN z 6700 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

22%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.04.2018.

Herbata na Cejlonie

RSS

Szukamy nowych możliwości Dodano 11.04.2018, godz. 7:13

 

Z powodu braku środków na realizację reportaż multimedialny o życiu na plantacjach herbaty na Sri Lance nie będzie mógł w najbliższym czasie powstać - poszukamy innych możliwości w przyszłości.

 

Miejmy nadzieję, że kampania choć trochę przyczyniła się do zwiększenia świadomości o warunkach pracy w krajach Globalnego Południa, o świadomej turystyce i odpowiedzialnej konsumpcji.

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli projekt i wszystkim tym, którzy służyli radą i dobrym słowem -- prędzej czy później Wasze komentarze i energię uda się wykorzystać. Liczę, że będziecie śledzili inne moje przedsięwzięcia w Azji :-)  Ponieważ zbiórka odbywała się na zasadzie "wszystko albo nic", portal PolakPotrafi.pl zwróci Wasze wpłaty.

Poniżej znajdziecie moje wybrane materiały, które są owocem wielu wizyt w lankijskich górach:

 

Gorzki smak herbaty - Polityka - is.gd/WMTHCN

Wojna o drugi najpopularniejszy napój świata - Wirtualna Polska - is.gd/UObDx4

Tajemnice pól herbacianych na Sri Lance - rozmowa w radiowej Trójce - is.gd/apKoHS

Herbata na Cejlonie - rozmowa w radiu RDC - is.gd/Gr1BO5

 

 

Zapraszam też do śledzenia Monsunowych historii na Facebooku - tam więcej materiałów i dyskusji o Azji  :-)

Nowe nagrody! Razem możemy zrobić reportaż! Dodano 06.04.2018, godz. 12:17

Kochani!


Wśród nagród dla Wspierających pojawiło się więcej cejlońskiej herbaty, a także - dzięki pomysłowi pewnej dobrej duszyczki - atrakcje specjalnie dla jej miłośników!
 


Wspierający będą mogli wygrać krótki film z podziękowaniami z samego środka plantacji, specjalny "pakiet miłośnika herbaty", mogą też zadać dowolne pytanie związane z herbatą, na które odpowiedzą zaprzyjaźnieni eksperci! ;-) A na Facebooku krótki poradnik dla świadomych konsumentów i turystów!

 

Na koncie zbiórki jest w tej chwili 20% niezbędnej kwoty.

 

Kwesta potrwa do wtorku – zebranie 5 tys. zł to bardzo ambitne zadanie, ale przy odrobinie Waszej pomocy reportaż ciągle ma szanse na powstanie! :-)

 

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy już dołożyli swoją cegiełkę! Udostępnijcie posty na Facebooku, choćby ten ostatni! Poproście znajomych o dołączenie! Jeszcze tylko 4 pełne dni!

 

 

Dwa nowe podcasty i 12% na koncie! Dodano 27.03.2018, godz. 9:10

O historii plantacji na Sri Lance, o teraźniejszości i o planowanym reportażu opowiadałem w audycjach w radiowej Trójce i mazowieckim RDC. Tymczasem na koncie zbiórki 12% - potrzeba trochę więcej! ;-)

 

O tym, że plantacyjni Tamilowie byli obywatelami drugiej kategorii i o wiedzy o herbacianych folwarkach, której potrzebujemy jako ludzie, turyści i konsumenci opowiadałem Pawłowi Drozdowi w Trójce: Podcastu można posłuchać tutaj.

 

Z kolei w Radiu dla Ciebie (RDC) mówiłem na żywo z Malezji o herbacie, potrzebie oddania głosu jej wytwórcom i braku gotowych recept na pomoc im. Liczę na to, że na Sri Lankę uda mi się wrócić, dowiedzieć się wiecej i powtórzyć innym. Posłuchajcie tutaj.

 

 

Tymczasem na koncie zbiórki 12% niezbędnej kwoty! To sporo, ale zbieranie funduszy idzie zbyt wolno. Pomóżcie! Opowiedzcie o planowanym reportażu swoim znajomym! Napiszcie o problemie w mediach społecznościowych! Tylko z miejsca wydarzeń i tylko z Waszą pomocą dowiemy się, jakie są koszty kubka naszej herbaty i co zobić, żeby pić ją uczciwie.

 

Nasze przedsięwzięcie w mediach Dodano 20.03.2018, godz. 9:30

Projekt Herbata na Cejlonie to okazja do oddania głosu ludziom, którzy wytwarzają napój lądujący w naszych kubkach i filiżankach. To także okazja do zwalczenia stereotypów i promowania odpowiedzialnej turystyki i odpowiedzialnej konsumpcji.

Na blogu Mikrowyprawy pojawił się krótki wywiad o tym, jakie są ludzkie koszty kubka herbaty. W tygodniku Polityka można poznać przedsmak materiału multimedialnego z lankijskich gór. W tym tygodniu Herbata na Cejlonie pojawi się też w radiowej Trójce i w mazowieckim Radiu dla Ciebie!

 

Żeby zbiórka się udała potrzebne jest Wasze zaangażowanie! Opublikujcie informację o niej, razem z linkiem, na Waszych fanpejdżach i profilach w mediach społecznościowych. Napiszcie, dlaczego pokazanie prawdziwego obrazu pracy na Globalnym Południu jest ważne. Oznaczcie w postach ludzi, którym tematy takie jak niezależne dziennikarstwo, inteligentna turystyka i odpowiedzialna konsumpcja nie są obojętne! Bez Was nie damy rady! :-)

Rozkręcamy kampanię! Dodano 14.03.2018, godz. 6:34

Krótko po rozpoczęciu akcji mamy już kilku wspierających, a właśnie pojawiły się nowe nagrody, które może sobie zerezerwować każdy, kto wesprze projekt: zestaw azjatyckich znaczków i – uwaga – spotkanie na kawie z wymianą azjatyckich doświadczeń! ;-)

 

Oprócz tego w zamian za wsparcie można dostać m.in. pocztówki, książki, audiobooki, chińskie pałeczki, zestawy herbaty i lankijski słodzik z soku palmowego.

 

Na Facebooku powstał też specjalny fanpage ze współczesnymi i historycznymi herbacianymi opowieściami, który pozostanie żywy przez cały czas trwania realizacji reportażu.Wśród partnerów „Herbaty na Cejlonie” są Peron4, Strefa Wypraw i sklep Yerbini.

 

Koniecznie powiedzcie o zbiórce Waszym znajomym i udostępnijcie informację o niej na Facebooku, oznaczając w postach trzy osoby o silnych sieciach społecznościowych, które mogą być zainteresowane tematem!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.04.2018 22:10