Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Puszon Stachyra

Michał Puszon Stachyra

Kraków, Poland

Gry to moja pasja, od 10 lat tworzę i wydaję gry bez prądu: planszowe, karciane i RPG. Jestem właścicielem Kuźni Gier, założycielem marki Fajne RPG, wydawcą i redaktorem prowadzącym Wolsunga (wydanego z sukcesem także w USA). Jestem też właścicielem marki Gry Na Zamówienie a także autorem lub współautorem ponad 20 gier planszowych i karcianych (jak Wiedźmin, Kapitan Bomba) oraz wydawcą i producentem kolejnych kilkunastu (np. Alcatraz, Veto!). Wraz z ekipą Fajne RPG zapraszam Was do wsparcia projektu wydania w Polsce fajnych gier, które na Zachodzie są bestsellerami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19065 PLN z 2000 PLN

247 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

953%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2014.

Bestie i Barbarzyńcy / Adventurers! - Fajne RPG

RSS

Wszystkie podręczniki ufundowane i rozesłane Dodano 14.03.2015, godz. 8:57

Witajcie,
w lutym ukazały się i zostały rozesłane ostatnie brakując podręczniki powstałe dzięki niniejszej zbiórce.
Podsumowując dzięki waszemu wsparciu ukazały się: Adventurers! Starter, Adventurers! Wersja Rozszerzona, Adventurers! Nowe Światy I, Adventurers! Nowe Światy II, Bestie i Barbarzyńcy (również w specjalnych wersjach z twardą okładką oraz z twardą okładką i kolorowymi stronami), Bestie i Barbarzyńcy: Rzeź, Bestie i Barbarzyńcy: Skórokradca z Syrantii, Bestie i Barbarzyńcy: Strzępy Sztandarów oraz Deadlands: Miasta Duchów.

Przypominamy, że wszyscy wspierający mają prawo do 50% zniżki na ten ostatni podręcznik.

W razie pytań bądź wątpliwości - prosimy o kontakt mailowy na adres sklep@rpgsklep.pl

pozdrawiamy
Michał 'Puszon' Stachyra oraz ekipa Fajne RPG
Dodano: 18.03.2015, 8:52
  Kamil Tomaszuk
Kamil Tomaszuk
"Wielcy Grabieżcy" w dalszym ciągu czekają na Przygodnik Ilustrowany w PDF. Czy są jakieś szanse że o trzymamy go w tym roku?

Skórokradca i Nowe Światy I PDF Dodano 01.10.2014, godz. 22:18

Witajcie,
wszyscy wspierający odpowiednie produkty powinni otrzymać na swoje skrzynki mailowe linki do pobrania dwóch dodatków w PDFach - Skórokradcy z Syrantii, czyli tłumaczenia jednej z kultowych przygód od Bestii i Barbarzyńców, oraz Nowych Światów I, pierwszego dodatku settingowego do Adventurers!. Oba dodatki będą też, wraz z Rzezią, wkrótce w druku. Strzępy Sztandarów, Nowe Światy II i Ghost Towns, tak jak było planowane, ukażą się prawdopodobnie pod koniec roku (PDFy znacznie wcześniej, mamy nadzieję). Przepraszamy za opóźnienia i dziękujemy za okazaną wyrozumiałość.

Pierwsze dodatki gotowe! Dodano 22.07.2014, godz. 2:55

Witam,
z dodatkowych rzeczy~ufundowanych w czasie zbiórki na Bestii i Barbarzyńców oraz Adventurers! rozesłane zostały już elektroniczne wersje scenariusza Rzeź, oraz epubi i mobi Adventurers!. Wkrótce dostępny będzie także Skinner of Syranthia, zaś settingi do Adventurers! przed końce wakacji. Wersje drukowane odpowiednich broszur również powinny być rozesłane z końcem wakacji.
Bardzo przepraszamy za przedłużający się czas oczekiwania, ale pracujemy równocześnie nad wieloma projektami, a chcemy dać Wam produkty dopracowane, wolne od niedopatrzeń jakie wkradły się w poprzednie podręczniki.
Dodano: 22.07.2014, 7:37
  KFC
KFC
Nie wspominacie o pozostałych dodatkach, co z Tattered Banners i Ghost Towns?

Wysyłka i odbiór B&B Dodano 24.04.2014, godz. 13:14

Witajcie,
niemalże wszystkie paczki zostały już wysłane - jednie osoby których adresów wciąż nie otrzymaliśmy (mimo naszego maila) będą musiał odrobinę dłużej poczekać.

Jeżeli przesyłki nie dotrą po weekendzie, wtedy prosimy dać nam znać na kontakt@fajnerpg.pl

Nie wysyłaliśmy też paczek do większości osób, które wspominały nam w formularzu o odbiorze osobisty w Krakowie. Jest on możliwy w dni robocze (w tym tygodniu jeszcze tylko w piątek), po godzinie 8 w okolicach Dworca PKS, po uprzednim kontakcie mailowym na kontakt@fajnerpg.pl (oczywiście to sugerowane miejsce i czas, wszystko można próbowac indywidualnie ustalać)

Jeszcze dzisiaj lub jutro wyślemy do Was uaktualnione PDFy Bestii oraz Adventurers! (a także PDFy dla progów Grabieżca oraz Wielki Grabieżca).

Bardzo przepraszamy za wszelkie opóźnienia.

Info o PDFach oraz wysyłkach Dodano 24.03.2014, godz. 18:42

Na http://fajnerpg.pl/wysylka-pdfow/ zamieściliśmy niewielkie info co do PDfów oraz wysyłek.

PDFy Dodano 24.03.2014, godz. 2:47

Jeżeli ktoś dzisiaj w nocy nie otrzymał PDFa który powinien, prosimy o kontakt mailowy na kontakt@fajnerpg.pl
Dodano: 24.03.2014, 10:03
  tjal
tjal
Dobra uwaga, bo pewnie zaraz Was zasypiemy identycznymi pytaniami ;-)

Rozumiem że poszły na razie tylko pdf Adventures (z settingami camelot, gothica i upadek, czyli to co do 3k odblokowało się), oraz BiB w obu wersjach. (SWPL, Deadlands, oraz reszta odblokowanych będzie wysyłana później)

Dobrym pomysłem by było wrzucić jakąś rozpiskę w tabelce, co kiedy w jakiej formie pójdzie, bo trochę przez to szaleńczo tempo można się było pogubić, co będzie tylko w pdf, co na papierze, co na papierze za dopłatą, no i generalnie kiedy. Taka tabelka chyba Wam by solidnie odciążyła skrzynkę z pytań które będą do Was spływać przez długi czas.

Ja zaś na razie wracam do lektury BiB :-) Jeszcze raz gratulacje i powodzenia w ogarnianiu sukcesu :). I nie spieszcie się bardzo z DiV, niech pensję spokojnie zaleczą rany na kontach ;-)
Dodano: 24.03.2014, 9:11
  Medwith
Medwith
Hej,
Dzięki za pdf-y. Proponuję jednak wyedytować notkę i napisać, co dziś wysyłaliście. Może to nie pokrywać się z listą fantów oczekiwanych przez wspierających i spowodować nadmiarowy ruch maili na Waszych kontach :)
P.S.
Link pdf do Adventures!Lite jest taki sam jak do Adventures!Full ;)

KONIEC! Dodano 14.03.2014, godz. 18:02

Sprzedane! Finito! Pooooszło!

DZIĘKUJEMY!

Ostateczna kwota wsparcia to: 19065 zł (ale może ulec zmianie, jeśli dojdą jakieś opóźnione wpłaty)

Choć nie udało się dotrzeć do celu ostatecznego, czyli epickiej, barbarzyńskiej hulanki na Pyrkonie, to i tak byliście niesamowici! Tak wielki odzew jedynie motywuje nas do dalszego wydawania fajnych gier :)
Dodano: 16.03.2014, 20:50
  JPCannon
JPCannon
Po wczorajszych Bajdurzeniach w Gdańsku nie jestem w stanie się zgodzić z umieraniem RPG. W Trójmieście trzymają się w najlepsze i jakby ktoś nie wierzył to zapraszamy na jedno z kolejnych wydarzeń GKFu ;)
Dodano: 16.03.2014, 12:31
  KFC
KFC
Lukrecjo to że nie masz z kim grać nie znaczy że RPG umarło ;)
Dodano: 14.03.2014, 23:02
  szenute
szenute
Coś w tym jest ale dla takich perełek jak B&B warto być kolekcjonerem :D

10minut! Dodano 14.03.2014, godz. 17:51

10 minut! Kto jeszcze załapie się rzutem na taśmę?!

HULANKA Dodano 14.03.2014, godz. 15:40

20 000zł - Barbarzyńska Hulanka:
czyli Barbarzyńsko-Bestyjne Picie na Pyrkonie !
Jeżeli osiągniemy ten cel, to zostanie wybrana określona przez nas godzina na Pyrkonie - i wszyscy, którzy pojawią się w knajpie piwnej (na terenie Targów) i będą mieli ze sobą egzemplarz Bestii i Barbarzyńców otrzymają od nas prawdziwe DARMOWE PIWO.
(a niepełnoletni bezalkoholowe drinki/cole/soki)

Uczcijcie sukces z nami!
Dodano: 14.03.2014, 16:26
Ramel
Ramel
Mamy jeszcze cos, ale musimy to dograc - ale chcemy zrobic cos takiego, zeby nie dzielic ludzi na tych, ktorzy sa na Pyrkonie i tych, ktorych zabraknie.
Dodano: 14.03.2014, 16:17
Michał Puszon Stachyra
Michał Puszon Stachyra
Liczyliśmy (i mieliśmy nadzieję patrząc na to jak wielu z Was planuje być na Pyrkonie), że cel ten przypadnie Wam do gustu.
Jeśli cel faktycznie padnie to na pewno wymyślimy coś jeszcze dorzucimy.

Wybaczcie, ale tak nas zaskakujecie swą aktywnością we wspieraniu nas, że nie nadążamy wymyślać. Ja dziś pisze w przerwie między wizytami w drukarniach, koordynowaniem jeszcze kilku innych działań związanych z RPG i Pyrkonem (i planszówkami)..
Na szczęście Krzyś czasem wyręcza mnie w odpowiedziach :)
Dodano: 14.03.2014, 16:17
  JPCannon
JPCannon
Mnie też na Pyrkonie nie będzie więc mi się to nie przyda, ale domyślam się, że nagroda była kombinowana na szybko. W końcu dopiero co mało realne było 16tys, więc trudno się dziwić, że nie ma nagród przygotowanych na kolejne progi za bardzo :) Z mojej strony mega gratulacje. Dla mnie i tak jedną z największych nagród jest to, że wszyscy pokazali jaka scena RPG potrafi być silna w Polsce. Do tego projekt dotyczy settingu mojego ulubionego systemu Savage Worlds, o którym też niby nie jest u nas tak głośno, a jednak wychodzi na to, ze fani po prostu grają sobie po cichu :D Także najważniejsze, że FajneRPG będzie wiedziało, że fanów im u nas dostatek i warto dla nas tworzyć ;) Powodzenia z kolejnymi projektami, oby pojawiły się jak najszybciej! :D

Orszak Duchów wymaszerował! 18 000zł ! Dodano 14.03.2014, godz. 15:25

No i w mig zdobyliście kolejny cel! Jego opis znajdziecie w poprzedniej aktualizacji!
Dodano: 14.03.2014, 15:54
  pire
pire
Grunt, że się wyjaśniło, dyszkę można odżałować :)
Dodano: 14.03.2014, 15:50
Michał Puszon Stachyra
Michał Puszon Stachyra
Opis dotyczy przede wszystkim wersji PDFowej. Rozumiemy konfuzję, niestety system Polakpotrafi nie pozwala edytować opisów nagród gdy ta już została przez kogos wzięta i nie mogliśmy poprawić tego niedopatrzenia.
Dodano: 14.03.2014, 15:46
  hubel
hubel
To trochę nie fair, bo wg. opisu Adventurers Full, to WSZYSTKIE odblokowane dodatki i settingi, więc i Adventurers Full drukowane powinno być bez żadnych dopłat. Więc opis wprowadza w błąd.

Cel 18000 - Dodano 14.03.2014, godz. 14:23

Jeszcze wczoraj nierealnym wydawał siępróg 16 000zł - dzisaj mamy dla Was cel na 18 000 -
Orszak Duchów:
1. W Ghosts Towns będą dodatkowe materiały napisane przez Michała Sołtysiaka.
2. Do Adventurers będzie (do broszury 2 multiuniversum) dodatkowy setting napisany przez Łukasza Czyżewskiego
3. Każdy kupujący Bestie i Barbarzyńcy Hard Cover dostanie mapę kolorową A3. (Uwaga będzie składana na 4, nie w tubach!)

Bardzo dziękujemy za Wasz gorący entuzjazm w tych ostatnich godzinach zbiórki!
Dodano: 14.03.2014, 17:44
Michał Puszon Stachyra
Michał Puszon Stachyra
PDf w wersji oczywiście 20, dla wszystkich, tak jak pisaliśmy w opisie celu Miasta Duchów
Dodano: 14.03.2014, 17:10
  Berengar
Berengar
Czy podręcznik do SW to wersja 2.0? Będzie dostępny w pdf dla każdego czy dopłata?
Dodano: 14.03.2014, 16:24
Michał Puszon Stachyra
Michał Puszon Stachyra
Będą dodawane do podręczników w twardych oprawach które będziemy wysyłać i wydawac na Pyrkonie

Podążacie Szlakiem Duchów Dodano 14.03.2014, godz. 11:11

A jednak! Nie tylko w błyskawicznym czasie dotarliście do 16 000zł, to jeszcze wciąż zwiększacie tę kwotę!

DZIĘKUJEMY!

Przyznajemy, jesteśmy prawdziwie zszokowani tym wynikiem - bardzo pozytywnie!

Przypominamy, Szlak Duchów oznacza wydanie dodatku do Deadlands Reloaded pt. Ghost Towns.

Pamiętajcie o wypełnieniu formularza! Blisko 40 osób nie zrobiło tego, a jest on bardzo ważny dla płynnej realizacji wysyłek!
Dodano: 14.03.2014, 12:04
  szenute
szenute
To się nazywa konkret fala. Myślę, że do końca jeszcze z jeden próg koło 18-19k byśmy przerobili :D
Dodano: 14.03.2014, 11:34
  karramba
karramba
Wniosek jeden - dajcie następny cel, 18 000 podręcznik do deadlands w pdf plus jakieś jeszcze bonusowe pdfy :)

Przypomnienie! Dodano 13.03.2014, godz. 11:45

Przypominamy wszystkim wpłacającym o wypełnieniu formularza: https://docs.google.com/forms/d/1UGm6jRWqQEZhHfIct8n_L_FCIzDCNcylBizFmZum-Qg/viewform

Jego NIE wypełnienie poskutkuje znaczącym opóźnieniem realizacji projektu!
Dodano: 13.03.2014, 20:32
  KFC
KFC
Prezesie Puszon, melduję wykonanie zadania!

Sztandar Chwały powiewa nad naszym projektem! Dodano 12.03.2014, godz. 22:11

Drodzy gracze. Bardzo nas zaskoczyliście swoim odzewem i tym jak gorąco wspieracie naszą akcję.

Daliśmy wam już całą masę dodatków do Adventurers! i BiB, a wy wciąż nas wspieracie. Przed nami ostatnie 48h, więc na koniec akcji wpadliśmy na iście szaleńczy pomysł:.
Wiemy, że wielu z Was to miłośnicy Deadlands - systemu, do którego dodatków nie planowaliśmy.... aż do teraz.

Nasza propozycja to:
"Ghosts Towns" kultowy dodatek prezentujący 7 miasteczek, rozrzuconych na Dziwnym Zachodzie, tylko czekających na to, żebyś umieścił je w swojej kampanii. Znajdziecie w nim dokładnie opisane lokacje, wraz z ich
tajemnicami, głównymi graczami, a nawet - z przygodami. Ponad 110 stron soczystego westernowego dodatku.

A to jeszcze nie wszystko bo damy Wam wtedy kompletnego PDFa z Savage Worlds za darmo.

Jeżeli zostanie osiągnięty nowy (ambitny) cel

16 000zł - Szlak Duchów:
- WSZYSCY wspierający otrzymają PDF z Savage Worlds - podręcznik podstawowy.
- WSZYSCY wspierający otrzymają PDF z dodatkiem Ghost Towns.
- wydany zostanie podręcznik "Ghosts Towns" (w 3 kwartale tego roku), wszyscy wspierający, którzy wpłacili przynajmniej 50 zł dostaną na niego 50% zniżkę.

Co wy na to? Czasu nie ma wiele, ale jesteście niesamowici, więc może damy radę?

Nowe nagrody uruchomione w momencie przekroczenia 12.000:

Dodatek Tatterd Banners w PDF - za darmo dla wszystkich wspierających BiB.

Dodatek Tatterd Banners wersji drukowanej z wysyłką - 35 zł

"Czekając na Dziwny Zachód" - 60 zł
- podręcznik Deadlands
- talia kart Deadlands
- Deadlands w PDF
- Savage Worlds w PDF
- wysyłka

Dzikie Bestie 110 zł
- Czekając na Dziki Zachód plus Kampania na wyjeździe

Więcej o Tattered Banners:
Jedni brudni, z pustymi żołądkami i pordzewiałą bronią w rękach, lecz morderczy niczym jadowite węże. Inni, w lśniących pancerzach z brązu i z ostrymi mieczami u boku szukają sławy i wiekopomnej chwały.
Najemnicy i bandyci, wyrzutki cywilizowanego świata, przybyli by złupić ociekające bogactwem miasta Krain i zmiażdżyć trony pradawnych władców pod swym zakurzonym sandałem...
Masz odwagę stać się jednym z nich?

Krainy Morza Grozy witają Was ponownie! Ten dodatek skupia się na jednym z kanonicznych elementów magii i miecza, najemnych kompaniach i bandach rozbójników. Te zgrupowania wojowników, łajdaków i buntowników nie jeden już raz trzymały los krain w swych skrwawionych rękach, a ich zakurzone sztandary powiewają nad dniem dzisiejszym wielu królestw.
Związek bohaterów z tymi organizacjami może przybierać różnorakie formy: mogą być ich zaprzysiężonymi wrogami, przyjaciółmi i patronami, lub, co pewnie najbardziej interesujące, bohaterowie sami mogą zostać członkami bandy, stając się wielbionymi dowódcami lub siejącymi postrach książętami bandytów.
Podoba Ci się idea kompanii nieustępliwych wojów na twe rozkazy? Jeśli tak, zapraszamy do lektury Tattered Banners, lecz pamiętaj, potężni ludzie mają potężnych wrogów...

By skorzystać z tego kompendium potrzebujesz kopii Savage Worlds Edycji Polskiej 2.0 oraz Bestii i Barbarzyńców. Z niewielkim nakładem pracy można też wykorzystać ten podręcznik w dowolnym settingu fantasy.
Dodano: 13.03.2014, 8:21
  Radek G
Radek G
Dobra, dobra, już dopłacam.
Dodano: 13.03.2014, 7:16
  Oglaf
Oglaf
WOW Ghost Towns WOW Tak Bardzo Chce WOW
Dodano: 13.03.2014, 0:52
  ngageman
ngageman
WOW TAK DUŻO WIELE WOW.... czyli co? Czekając na Dziki Zachód to jest" Czekając na Dziwny Zachód"? Tak czy tak WOW TAK DUŻO WIELE WOW

Sztandar Chwały tuż tuż... Dodano 12.03.2014, godz. 21:47

A wiecie, że jeśli dotrzecie do 12 000 będziemy mieli dla Was jeszcze jeden cel i nowe nagrody?
Dodano: 12.03.2014, 22:02
  Oktawiusz Zawodnik
Oktawiusz Zawodnik
12tysięcy na liczniku, cóż tam ciekawego macie dla nas? :D

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2014 18:06