Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Puszon Stachyra

Michał Puszon Stachyra

Kraków, Poland

Gry to moja pasja, od 10 lat tworzę i wydaję gry bez prądu: planszowe, karciane i RPG. Jestem właścicielem Kuźni Gier, założycielem marki Fajne RPG, wydawcą i redaktorem prowadzącym Wolsunga (wydanego z sukcesem także w USA). Jestem też właścicielem marki Gry Na Zamówienie a także autorem lub współautorem ponad 20 gier planszowych i karcianych (jak Wiedźmin, Kapitan Bomba) oraz wydawcą i producentem kolejnych kilkunastu (np. Alcatraz, Veto!). Wraz z ekipą Fajne RPG zapraszam Was do wsparcia projektu wydania w Polsce fajnych gier, które na Zachodzie są bestsellerami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19065 PLN z 2000 PLN

247 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

953%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2014.

Bestie i Barbarzyńcy / Adventurers! - Fajne RPG

O projekcie

Cześć, nazywam się Michał Stachyra (dla wtajemniczonych: Puszon). Serdecznie zapraszam do wsparcia naszego projektu. Dzięki Wam i w wybranej przez Was formie ukażą się po polsku dwa Fajne RPG:

  • Bestie i Barbarzyńcy to setting magii i miecza do Savage Worlds, gdzie na bohaterów czekają dzikie bestie do pokonania i mroczne tajemnice do odkrycia!
  • Adventurers! to klasyczna, staroszkolna RPG-owa treść w nowoczesnej formie, która zamiast ograniczać, wspiera Waszą kreatywność!

Angielskie wydania obu RPGów tygodniami utrzymywały się w Top 3 najgorętszych tytułów na RPGnow.com!

UWAGA: wszystkie osoby które wspierają nasz projekt prosimy o uzupełnienie formularza pod tym adresem. Ułatwi on realizację Waszych zamówień. Kiedy wypełnicie formularz i potwierdzicie go, zapiszcie podany wtedy link, umożliwi on późniejszą edycję zamówienia.

Wszystkie pytania możecie śmiało kierować na kontakt@fajnerpg.pl

Loga

Bestie i Barbarzyńcy to świat, w którym potężni wojownicy mierzą swe siły z groźnymi monstrami, by zdobyć skarby i serca ukochanych, gdzie mroczni czarnoksiężnicy szepczą tajemne zaklęcia w czeluściach świątyń zapomnianych bogów, gdzie krew przelewa się na arenach ku uciesze ludu dekadenckich imperiów.

 

Adventurers! to gra która przenosi idee starej szkoły w nowoczesną formę, przystępną zarówno dla weteranów poszukiwania przygód, jak i nowicjuszy w tej dziedzinie. Prostota wykorzystania, nauczenia i nieograniczone możliwości rozbudowy to właśnie Adventurers! Przygoda czeka! 

 

 

Dla kogo?

 

Jeżeli nie wiesz co to gry fabularne, zerknij na nasze wyjaśnienie.

 

Bestie i Barbarzyńcy to setting idealny dla fanów twórczości Howarda, Wegnera, Cooka, dla wielbicieli Conana Barbarzyńcy, Kulla z Atlantydy, Czarnej Kompanii. To świat pełen nieodkrytych jeszcze tajemnic i emocjonujących przygód.

 

Jeśli marzysz o sesjach pełnych dzikich wojowników oraz straszliwych potworów to Bestie i Barbarzyńcy są grą dla Ciebie!

Bestie i Barbarzyńcy

A jeśli kochasz proste, łatwe w użyciu mechaniki, to Adventurers! z pewnością przypadną Ci do gustu! Gra oryginalnie zamieszczona została na dwóch stronach - pełnych konkretnej, użytecznej treści. Jeśli uwielbiasz zabawę, jaką dawały gry u zarania RPG-ów, ale chcesz grać w nie w nowoczesny sposób, wypróbuj Adventurers! Intuicyjna,szybka do nauczenia mechanika, doskonałe systemy magii i ekwipunku, minimum statystyk, łatwość robienia materiałów to tylko kilka z zalet Adventurers!

Adventurers!

 

Opinie

Dołącz do tysięcy fanów na całym świecie - oszałamiający sukces na Zachodzie mówi sam za siebie. Obie gry podbiły serca zarówno krytyków, jak i wielbicieli gier fabularnych. Dzięki namowom i zaangażowaniu fanów, Bestie i Barbarzyńcy z oryginalnych 80 stron rozrosły się do ponad 200, zaś Adventurers! przez bardzo długi czas okupowało pierwsze miejsce na liście bestsellerów serwisu RPGnow. Dzisiaj, miesiące po premierze, wciąż zajmuje tam wysokie miejsce!

Jeśli chcesz przekonać się o tym na własne oczy, zerknij do recenzji zarówno polskich: Dziodblog, Karp w sieci jak i zachodnich: Solace of SavageryRPGnow o Bestiach i Barbarzyńcach i o Adventurers!

 

Autor 

UmbertoWłoski twórca gier fabularnych, do tego Mistrz Gry, gracz, publicysta i sportowiec. Zaczął grać w 1984 roku, dzięki niecnemu wujkowi i podręcznikom “Lone Wolf”.

Potem był czas na D&D, niemiecki hit Das Schwarze Auge, MERP oraz wiele innych systemów, w tym dzisięcioletnia fascynacja GURPSem. Pierwszy profesjonalny scenariusz napisał w wieku 16 lat i opublikował w magazynie KAOS - włoskim czasopiśmie o grach. Lata później ukończył studia Komunikacji Społecznej z licencjatem nt. gier fabularnych jako tekstów teatralnych.

Umberto to obecnie wolny strzelec, mający w dorobku prace dla takich wydawnictw jak nasz rodzimy GRAmel, Pinnacle Entertainment Group, Adamant Entertainment, Ganesha Games, Triple Aces Games oraz… Fajne RPG! Jego najbardziej znaną produkcją są przyjęte gorąco zarówno przez fanów jak i krytyków Bestie i Barbarzyńcy, topowy setting magii i miecza do Savage Worlds, wydany przez wydawnictwo GRAmel na Zachodzie, a teraz przez Fajne RPG w Polsce.

W ostatnim czasie Umberto stworzył Adventurers!, pełnoprawnego RPG-a, spakowanego na dwóch stronach. Gra odwołuje się do idei oldschoolowego zwiedzania lochów, polowania na skarby i poszukiwania przygód. Z miejsca Adventurers! podbiło pierwsze miejsca na listach sprzedaży zachodnich gigantów pokroju RPGnow i nie schodzi z nich do tej pory.

Umberto, kiedy nie gra i nie pisze własnych gier, z umiłowaniem biega na długich dystansach.

Dzięki wspólnym wysiłkom Fajnych RPG i Pyrkonu, specjalnie dla Was, fanów gier fabularnych, udało się ściągnąć Umberto do Polski! Jego obecność uświetni ważne wydarzenia – polskie premiery jego dwóch wielkich hitów, Bestii i Barbarzyńców oraz Adventurers!

 

Wydanie

Adventurers! zostanie wydane w formie broszurowej A5, w czerni i bieli z kolorową okładką. Ilość stron uzależniona jest od waszego zainteresowania sytemem i tego, jak dobrze wypadnie zbiórka.

Bestie i Barbarzyńcy to format B5, standard dla dodatków do Savage Worlds, około 220 stron, kolorowa okładka - zależnie od powodzenia projektu jedynie miękka, lub z możliwością rozszerzenia do wersji z twardą okładką.

 

Ekipa

 Bestie i Barbarzyńcy oraz Adventurers! na zachodzie święcą triumfy dzięki GRAmelowi - w Polsce Gramel jest teraz częścią Fajnych RPG, olbrzymiej marki odpowiedzialnej za linie wydawnicze Wolsunga, Savage Worlds i wielu innych tytułów.

To właśnie dzięki Fajnym RPG oba prezentowane tytuły ujrzą światło dzienne.

Fajne RPG to wspólna marka Kuźni Gier, Gramela i Gindie. Połączone siły i doświadczenie Michała ‘Puszona’ Stachyry, Jacka ‘Darkena’ Gołębiowskiego, Piotra ‘Ramela’ Korysia oraz wielu innych osób, pozwalają osiągać cele do tej pory niedostępne - przykładem może być właśnie ten olbrzymi projekt crowdfundingowy. Naszym celem jest dostarczać wam możliwie najlepsze gry, zarówno rozbudowując linie Wolsunga i Savage Worlds, jak i wydając  zupełnie nowe tytuły jak Adventurers! czy fabularna gra karciana Opowieści z Karczmy ze stajni wydawnictwa Gindie.

 

Cele dodatkowe

Nicki wszystkich osób wspierających projekt w pierwszym tygodniu zbiórki zostaną uwiecznione w odpowiednich podręcznikach! Warto więc nie wzlekać ze wsparciem!

[SUKCES] 2000 zł - Start!: naszym głównym celem jest wydanie Bestii i Barbarzyńców w miękkiej oprawie oraz dwóch wersji Adventurers! - Light, czyli podstawowej gry z settingiem Camelot, oraz Full, poszerzonej o dodatkowe materiały, m.in.przygody i settingi.

Cele dodatkowe:

[SUKCES] 2500 zł - Nowy Świat: dodatkowy setting do Adventurers!

[SUKCES] 3000 zł - Mroczny Świat: setting Gothica do Adventurers!, autorstwa Umberto Pignatelliego

[SUKCES] 4000 zł - Twarda Sztuka: Bestie i Barbarzyńcy w twardej oprawie (nowa nagroda oraz możliwość dopłaty)

Realizacja celi od 5000zł nie jest gwarantowana na Pyrkon!

[SUKCES] 5000zł - Świeża Krew: wydamy dużą przygodę do Bestii i Barbarzyńców, więcej informacji po odblokowaniu celu

[SUKCES] 6000zł - Kosmologia: trzy kolejne settingi do Adventurers!

[SUKCES] 7000zł - Malowane Monstrum: kolorowe iustracje do Bestii i Barbarzyńców

[SUKCES] 8000zł - Mobilne Sesje: podręczniki w formatach epub i mobi

[SUKCES] 9000zł - Zew Krwi: wydanie przygody Skinner of Syranthia

[SUKCES] 10 000zł - Multiversum: kolejny pakiet z settingami i przygodami do Adventurers! (autorstwa m.in. Umberto Pignatelliego Artura Ganszyńca, Jacka Gołębiowskiego)

[SUKCES] 12 000zł - Sztandar Chwały: wydanie Tattered banners, dodatku do Bestii i Barbarzyńców

[SUKCES] 16 000zł - Szlak Duchów: wydanie dodatku Ghost Towns do Deadlands Reloaded

[SUKCES] 18 000zł - Orszak Duchów: 1. W Ghosts Towns będą dodatkowe materiały napisane przez Michała Sołtysiaka. 2. Do Adventurers będzie (do broszury 2 multiuniversum) dodatkowy setting napisany przez Łukasza Czyżewskiego 3. Każdy kupujący Bestie i Barbarzyńcy Hard Cover dostanie mapę kolorową A3. (Uwaga będzie składana na 4, nie w tubach!)

20 000zł - Barbarzyńska Hulanka: czyli Barbarzyńsko-Bestyjne Picie na Pyrkonie ! Jeżeli osiągniemy ten cel, to zostanie wybrana określona przez nas godzina na Pyrkonie - i wszyscy, którzy pojawią się w knajpie piwnej (na terenie Targów) i będą mieli ze sobą egzemplarz Bestii i Barbarzyńców otrzymają od nas prawdziwe DARMOWE PIWO. (a niepełnoletni bezalkoholowe drinki/cole/soki) Uczcijcie sukces z nami!

Cele

 

 

Nagrody

 

 

 

Mała Przygoda

Duża Przygoda

Tropiciel

Zapiski

Kronika

Przygoda z Bestią

Łowca Bestii

Zabójca Bestii

Kampania Domowa

Kampania wyjazdowa

Sesja

Grabież

Wielka Grabież

 

 

 

Dopłać i Dokup

 

Stos doskonałych RPG-ów tylko w trakcie trwania zbiórki dostępny w naprawdę niskich cenach.

 

W łatwy sposób możesz urozmaicić swoją nagrodę - wybierz opcje z poniższej listy, przejdź do swojego konta na Polak Potrafi, zwiększ wsparcie o kwotę podaną w cenniku klikając przycisk "Wesprzyj projekt" i uzupełnij swoją odpowiedź w formularzu o odpowiednie dane!

Dodatki 
Jeżeli nie wskażesz jaki konkretnie zestaw Cię interesuje, domyślnie wysyłamy k4, k8, k10, k12, k20.

Zdjęcie części kostek tutaj: Kostki

 

 

kostki

 

 

Szczegółowa instrukcja dopłacania:

Kwotę wsparcia można zmieniać. Wystarczy 
- zalogować się na konto Polak Potrafi z którego już wsparło się nasz projekt
- kliknąć przycisk "Wesprzyj Projekt" pojawi się panel w który zobaczymy od góry: kwotę jaka już wsparliśmy projekt, całkowite wsparcie i wybór nagród
- jeżeli chcemy zwiększyć kwotę wsparcia by np. dokupić któryś z dodatków interesuje nas pole do wpisywania "Całkowita kwota wsparcia"
- w nim właśnie należy podać nową ŁĄCZNĄ kwotę wsparcia. Np. zakupiliśmy Główną nagrodę za 60zł i chcemy dopłacić 10zł by nasi B&B byli w twardej oprawie, musimy w tej sekcji wpisać sumę 70zł. Potem przechodzimy, dalej, a serwis wyświetli nam ile dopłacamy tak naprawdę - czyli 10zł
- kontynuujemy jak przy normalnym wspieraniu
- na koniec należy uzupełnić formularz do które link znajdziecie na początku opisu projektu. Jeżeli nie zapisaliśmy adresu pozwalającego nam modyfikować naszą odpowiedź (należy to zrobić po pierwszym odpowiadaniu) musimy uzupełnić formularz JESZCZE RAZ, dokładnie tymi samymi danymi jaki poprzednio

 

Pamiętaj o uzupełnieniu formularza!

 

 

Na wszystkie pytania jakie możecie mieć odpowiadamy pod adresem kontakt@fajnerpg.pl

Polub nas na FB

Zobacz nasze strony: www.FajneRPG.pl oraz www.GryNaZamowienie.pl

 

 

Media o Twoim projekcie:

Szlakiem Duchów Dziwnego Zachodu

wydawnictwogramel.pl | 2014-03-17

Daliśmy wam już całą masę dodatków do Adventurers! i BiB, a wy wciąż nas wspieracie. Przed nami ostatnie 48h, więc na koniec akcji wpadliśmy na iście szaleńczy pomysł:. Wiemy, że wielu z Was to miłośnicy Deadlands – systemu, do którego dodatków nie planowaliśmy…. aż do teraz.

All eyes on Garage

darken.pl | 2014-03-14

Sil na swoim blogu stworzył notkę, w której stwierdza brak wiosny w polskim crowdfundingu, ponieważ pierwsze projekty na polskich platformach są, w jego oczach, typowe dla dojrzałego etapu rozwoju zbiórek. Wskazuje tylko na Diadem, jako jedyną zbiórkę wiosenną.

Bestie i barbarzyńcy na Dziwnym Zachodzie

rpg.polter.pl | 2014-03-14

Zbiórka funduszy na wydanie polskich edycji podręczników Beasts & Barbarians oraz Adventurers! trwająca w serwisie Polak Potrafi wkrótce dobiegnie końca. Tymczasem do puli celów do odblokowania doszedł podręcznik Ghost Towns, dodatek do settingu Deadlands: Reloaded. Więcej informacji na stronach Fajnych RPG oraz Gramela.

Mamy dla was małą, kolorową niespodziankę!

fajnerpg.pl | 2014-03-14

…co prawda dopiero od jutra rana, ale gry są już poskładane i gotowe do przelania na papier! tak, dość nieskromnie przyznajemy, że jesteśmy dumni z naszej ekipy.

Wywiad z twórcami marki "FajneRPG"

rpg.bestiariusz.pl | 2014-03-13

Właśnie zbliża się do końca zbiórka na portalu Polakpotrafi.pl na wydanie dwóch systemów RPG – „Adventurers!” i „Bestie i Barbarzyńcy”. Aktualnie pierwotny cel (2000zł) został już pięciokrotnie przekroczony. Z tej okazji postanowiłam zasięgnąć języka u sprawców całego zamieszania czyli twórców marki „Fajne RPG”.

Dogrywka z Dziwnego Zachodu

planetourist.polter.pl | 2014-03-12

Na PolakPotrafi uzbierało się 12 000 zł, ostatnia prosta wiodąca do Tattered Banners pokonana niczym Diablo! A czemu akurat Diablo? Bo niby gra skończona, ale jest jeszcze wisienka na torcie: Secret Cow(boy) Level, czyli szansa na wydanie po polsku dodatku do Deadlands Reloaded! Jeśli do końca zbiórki - czyli przez najbliższe 40 godzin - uzbiera się 16 000 nowych polskich złotych, Fajne RPG wyda Ghost Towns - dodatek opisujący 7 miasteczek do wykorzystania w dowolnej martwoziemskiej kampanii.

Adventurers!

karprpg.wordpress.com | 2014-03-11

Za trzy dni na portalu PolakPotrafi.pl dobiegnie końca zbiórka na dwa projekty wydawnictwa Fajne RPG: Bestie i Barbarzyńcy oraz Adventurers!. Zbiórka, która zakończy się wielkim sukcesem, bowiem na projekt zebrano do tej pory już ponad 10 000 zł, a ciągle liczę na to, że uda się osiągnąć kwotę 12 000 zł i odblokować wydanie po polsku dodatku Tattered Banners.

O bestiach, barbarzyńcach i nie tylko

rpg.polter.pl | 2014-03-11

biórka funduszy na wydanie polskich edycji Bestii i Barbarzyńców oraz Adventurers!, prowadzona w serwisie Polak Potrafi, potrwa jeszcze tylko cztery dni. Na stronie Fajnych RPG autor obu pozycji, Umberto Pignatelli, opowiada o jednym i o drugim tytule.

Bestie i Barbarzyńcy - ostatnia prosta

planetourist.polter.pl | 2014-03-10

Do końca zbiórki na PolakPotrafi.pl na wydanie Bestii i Barbarzyńców oraz Adventurers! zostały jeszcze cztery dni i cztery godziny. Cóż mogę powiedzieć? Zachęcam Was bardzo mocno do dołożenia się do niej, jeżeli tylko macie w kieszeniach trochę niepotrzebnych pieniędzy. Tak, jako jeden z członków Fajnego RPG mam w tym swój interes, ale też po prostu uważam, że ten projekt warto wesprzeć. Do odblokowania zostały dwa cele - dodatkowe światy do Adventurers! i dodatek Tattered Banners do B&B. Te pierwsze powinny być bardzo fajne, z doświadczenia wiem, że mini-settingi do tej mini-gry pisze się bardzo lekko i w kilku tysiącach znaków mieści się mnóstwo pomysłów.

Raport Obieżyświata o projekcie

bestiariusz.pl | 2014-03-10

W sieci pojawił się "Raport Obieżyświata #51", w którym jest mowa o "Bestiach i Barbarzyńcach / Adventurers!" na PolakPotrafi.pl

Umberto o Bestiach i Barbarzyńcach

fajnerpg.pl | 2014-03-09

Na lepsze popołudnie mamy dla Was obiecaną niespodziankę – kolejny tekst autorstwa Umberto Pignatelliego, tym razem o Bestiach i Barbarzyńcach. Zapraszamy do lektury, możecie się z niego dowiedzieć więcej o pracach nad tym settingiem.

1-2-3 BLOGER/FEJMUS #4 SPESZAL EDYSZON!

morelowo.wordpress.com | 2014-03-04

Pomimo tego, że dzisiaj jest środa, a nie piątek prezentuje Wam kolejną odsłonę mojego cyklu. A więc – jak zapowiadałem wczoraj na fejsie: Będzie Grubo! A wszystko przez to, że przepytałem Puszona [Michał Stachyra] i Ramela [Piotr Koryś] z Fajnych RPG. Chyba nie trzeba przedstawiać tych Panów, c’nie?

Adventurers! / Bestie i Barbarzyńcy – start zbiórki!

wydawnictwogramel.pl | 2014-03-01

Bestie i Barbarzyńcy to setting magii i miecza do Savage Worlds, gdzie na bohaterów czekają dzikie bestie do pokonania i mroczne tajemnice do odkrycia! Adventurers! to klasyczna, staroszkolna RPG-owa treść w nowoczesnej formie, która zamiast ograniczać, wspiera Waszą kreatywność! Angielskie wydania obu RPGów tygodniami utrzymywały się w Top 3 najgorętszych tytułów na RPGnow.com!

Adventurers! oraz Bestie i Barbarzyńcy na polakpotrafi

rpg.polter.pl | 2014-03-01

W serwisie polakpotrafi.pl trwa zbiórka funduszy na wydanie polskich edycji podręczników Beasts & Barbarians oraz Adventurers!. Podręczniki wydawane pod szyldem Fajnych RPG to setting do Savage Worlds utrzymany w konwencji conanowskiego fantasy oraz nawiązujący do koncepcji starej szkoły RPG mini-erpeg, którego sukces zaskoczył nawet jego twórców.

Bestie i Barbarzyńcy oraz Adventurers!

zuhar.polter.pl | 2014-02-28

Krótko: https://polakpotrafi.pl/projekt/bestie-barbarzyncy-adventurers/

Bestie i Barbarzyńcy oraz Adventurers!

fajnerpg.pl | 2014-02-28

Macie jedynie dwa tygodnie, by wesprzeć wydanie tych dwóch fantastycznych gier fabularnych. Wszystkie informacje na ich temat znajdziecie w opisie projektu, pisaliśmy też o nich kilka dnia temu. Zapraszamy do współudziału w tym ogromnym przedsięwzięciu – liczymy na Wasze wsparcie!

„Bestie i Barbarzyńcy” i „Adventurers!” na PolakPotrafi.pl

gry-fabularne.pl | 2014-02-28

Ruszyła zbiórka na wydanie polskich edycji settingu „Beasts & Barbarians” oraz minigry fabularnej „Adventurers!”.

Adventurers!

solaceofsavagery.wordpress.com | 2013-10-25

Adventurers! is a six page rules light game written by Umberto Pignatelli (who wrote the excellent Beasts and Barbarians setting for Savage Worlds) and published by GRAmel. The game is split up into three pdf’s that are each two landscape oriented pages. You also get a nice image file of the attractive cover in the zipped file from RPGNow. This first release is presented as a fantasy game and the skills, gear and powers included are all appropriate for the genre.

Crush your enemies, see them driven before you and hear the lamentation of their women

dziodblog.blogspot.com | 2012-06-29

Tytuł niniejszej notki brzmi lepiej, jeśli czytać go z odpowiednim akcentem. Takim austriackim. Wskazana jest też odpowiednia muzyka, taka zawierająca 100% testosteronu i 200% patosu. Możesz też rozpalić ogień i z zamyśloną miną wpatrywać się w horyzont.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2014 18:06