Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

RetroGralnia / GIKME

RetroGralnia / GIKME

Wrocław, Polska

RetroGralnia to inicjatywa mająca przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki. Naszym celem jest pokazanie jak najszerszemu gronu odbiorców ogromnej ilością sprzętu, który tylko w ograniczonej ilości trafiał w tamtych czasach pod polskie strzechy, a był popularny na całym świecie.

Drugim, równie ważnym, a może ważniejszym celem RetroGralni jest prezentacja historii komputerów i gier osobom młodszym i dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16718 PLN z 5000 PLN

124 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

334%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2017.

Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

RSS

Dziękujemy za pomoc i wsparcie! Dodano 17.07.2018, godz. 17:41

Dziękujemy Wam za wsparcie naszego wspólnego projektu Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Naprawdę pomogło ono nam i dodało skrzydeł w najtrudniejszym dla nas momencie.

Także dzięki Waszemu wkładowi samo Muzeum działa już 11-smy miesiąc. Odwiedziło je już kilka tysięcy fanów retro, rodziców pokazujących swoje ukochane gry swoim dzieciom, młodzieży szkolnej, a nawet przedszkolej. Pojawiło się też kilka osób, które dostępne u nas zabytki same  projektowały i produkowały.

Mimo, iż remont naszego lokalu trwał 126 dni, to i tak mało w porównaniu z tym, jak długo trzeba było czekać na obiecane nagrody, a właściwie ich fizyczną część. Przepraszamy, że za to karygodne opóźnienie.

Żeby jakoś osłodzić ten fakt, dołączamy do nagród kilka bonusów:

Dorzuciliśmy między innymi  dodatkowe wejściówki – które można wykorzystać samemu lub podarować komuś na prezent (te wynikające z progów wysyłaliśmy w sierpniu 2018 roku, jako kody).

Dodatkowo dotarła do Was nasza kartka pocztowa i przypinka Muzeum. Mamy nadzieje, że obie się przydadzą.

Przewodnik po Muzeum jest w tej chwili dostępny w postaci aplikacji na komórki w systemie android i jako aplikacja webowa. Cały czas go uzupełniamy – jak tylko zapełnimy go do końca – wydamy papierową wersję dostępną w Muzeum.

Zwlekamy z jej wydaniem również dla tego, że nasze Muzeum ciągle się rozwija – dochodzą nowe zabytki, zmieniamy pewne rzeczy, reagując na opinie odwiedzających nas osób. Można powiedzieć, że praca cały czas wre.

Działamy już właściwie od września, a nadal nie mieliśmy oficjalnego otwarcia, a przynajmniej imprezy z niej związanej. To niedopatrzenie również chcemy naprawić – informacje na ten temat podamy już niebawem.

 

Jeszcze raz dziękujemy Wam za wsparcie i pomoc i mamy nadzieje, że widzimy się u nas w naszym wspólnym Muzeum.

Otwieramy już w sobotę! Dodano 28.08.2017, godz. 16:03

Już w tą sobotę (2 września) otwieramy wystawę! Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie!

Praca wre! Dodano 17.07.2017, godz. 15:56

Remont budowlany już za nami! Było naprawdę ciężko! Oj, było! Teraz czas na montaż gablot, a później już samej wystawy. To co widzicie na półkach, to rzecz jasna nie końcowe eksponaty, ale zawartość bagażnika Wojtka (zawsze u nas jakieś retro z nami jeździ) i podarowana Muzeum literatura.

Dziękujemy! Dodano 26.06.2017, godz. 14:51

Dziękujemy!, Dziękujemy! I jeszcze raz dziękujemy! Dzięki Waszemu wsparciu udało się nam zebrać ponad 16 tysięcy złotych na dofinansowanie prac na Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery! Tym samym osiągnęliśmy aż czwarty zakładany przez nas próg!

 

Prócz dorzucenia się do przysłowiowej farby i gipsu, ufundowaliście stworzenie przewodnika po Muzeum oraz ślicznych wielojęzykowych opisów, a także doposażenie salki konferencyjno-edukacyjnej.

 

Co dalej?

 

Najpierw dokończymy remont i aranżację wystawy. Następnie otworzymy Muzeum. Osoby, które wybrały taką nagrodę - zaprosimy na związane z tym przyjęcie. Pozostałym wyślemy wejściówki, kartki i nagrody rzeczowe.

 

Nie obiecujemy, że od razu otrzymacie przewodnik po nim - bo będziemy mogli go wykonać dopiero po otwarciu naszego przybytku. Podobnie sprawa ma się z opisami w innych językach. Nie będziemy na nie czekać z otwarciem, ale wykonamy je jak najszybciej - bo i dla nas są one niezwykle przydatnym narzędziem do ściągania obcojęzycznych gości.

 

Wracamy do remontu! Za kilka dni zdamy Wam fotoraport z aktualnego stanu prac! Tymczasem!

 

 

 

 

Dodano: 26.06.2017, 14:56
  Maciej Król
Maciej Król
Super!

Ale chyba Wrocławskiego, a nie "Włocławskie Muzeum" :)

Zwariowana Instalacja Na Suficie Dodano 19.06.2017, godz. 10:29

Mamy naprawdę wysoki lokal i duży fajny sufit. Warto by było go wykorzystać, prawda? Chcielibyśmy na niej umieścic zwariowaną artystyczną instalację ledową wizualizującą pracę procesora i dane wędrujące pomiędzy układami. No i rzecz oczywista - można by było na niej zagrać również w PONGa. Co Wy na to? Fajny cel?

Dodatkowo na stronie umieściliśmy małe FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Jeszcze tylko 10 dni! Dodano 15.06.2017, godz. 23:05

Do końca zbiórki na dofinansowanie Muzeum zostało już ledwie dziesięć dni! Specjalnie na jej okazję SSG - Superstaregry ofiarował nam nową (wiekową, ale nie używaną) konsolę Rambo (a właściwie dwie). Można otrzymać ją, jako nagrodę za dofinansowanie naszego projektu. Zresztą nie tylko ją - mamy także jeszcze Commodore 64 i Atari 65 XE.

Widzimy się znowu w sobotę :) Dodano 14.06.2017, godz. 11:43

W tą sobotę widzimy się na koncercie 17.06 | Synthwave Party (+ gameroom!) w Black Moon, który odbędzie się u naszych sąsiadów z Dworca Świebodzkiego (Robotnicza 8). Zapowiada się sporo dobrej i klimatycznej muzyki. Rzecz jasna wpadniemy tam z odrobiną sprzętu!

Nagrody dla Commodorowców Dodano 09.06.2017, godz. 9:08

Możecie być pewni - śrubokrętów do głowicy do nagród Commodorowiec na pewno nam nie zabraknie!

Dodano: 09.06.2017, 10:23
  Piotr Skorok
Piotr Skorok
Piękne. :)

Trzeci próg osiągnięty! Dodano 05.06.2017, godz. 14:55

Podsumowanie miesiąca Dodano 05.06.2017, godz. 10:18

Czas na krótkie podsumowanie miesiąca remontu i początku zbiórki!

Nagroda Dla Dzieci! Dodano 01.06.2017, godz. 10:40

Dziś Dzień Dziecka! Z tej okazji na stronie naszej zbiórki pojawiła się nagroda przeznaczona specjalnie dla naszych milusińskich - młodszych i starszych! Znajdziecie w niej pakiet biletów dla dwóch opiekunów (18+) i dwóch dzieci (18-). Dzięki nim zrobicie sobie w wakacje (po otwarciu naszego Muzeum) drugi taki dzień, jak dziś! 

Amigowiec - nowa nagroda Dodano 31.05.2017, godz. 10:10

Fani komputera Amiga słusznie domagali się wprowadzenia nagrody specjalnej dla nich. Oto przed wami pakiet nagród "Amigowiec". Znajdziecie w nim między innymi niezwykle przydatną ściereczkę do czyszczenia kulki w myszce!
Dodano: 01.06.2017, 10:42
RetroGralnia / GIKME
RetroGralnia / GIKME
Jeśli będzie takie zapotrzebowanie :)
Na razie - na pewno pojawi się - PECETOWIEC!
Dodano: 31.05.2017, 10:13
  Piotr Skorok
Piotr Skorok
A czy można liczyć na Turbo Amigowca?

Dwie imprezy w ten weekend we Wrocławiu! Dodano 30.05.2017, godz. 12:55

W ten weekend będzie można nas spotkać na dwóch imprezach we Wrocławiu:

Fanów rozrywki rodzinnej zapraszamy na Festyn Grabiszyńsk, który odbędzie się na Boisku Gimnazjum nr 6 i ogródzie parafii św. Klemensa Dworzaka przy al. Pracy 24-26
w sobotę w godz. 14.00-19.00. Znajdziecie nas z naszymi stanowiskami do grania w namiocie harcerskim. [WSTĘP WOLNY.]
http://www.grabiszyngrabiszynek.pl/zapraszamy-na-festyn-grabiszynski-3-czerwca-2017.html

Fanów demosceny i muzyki elektronicznej zapraszamy na zaprzyjaźnione demoparty Decrunch 2117 (tak, numer się zgadza). Impreza odbędzie się w dniach od piątku do soboty w ToTu przy ulicy Hubskiej 6 we Wrocławiu (ok. 600 metrów od dworca Wrocław Główny). Tutaj nie zabraknie komputerów, koncertów, no i demosceny. Na miejscu znajdziecie nas przy naszym niewielkim stoliku ze sprzętem i jego okolicach. [WSTĘP OD 30 ZŁ]
https://decrunch.org/pl/

Dwa pierwsze progi za nami! Dodano 28.05.2017, godz. 10:59

Niezmiernie nam miło, że zaledwie w ciągu kilku dni wsparliście nasz projekt w takim stopniu. Dzięki Wam udało się nam osiągnąć już dwa podstawowe cele. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Oby tak dalej!
Dodano: 28.05.2017, 11:25
  Piotr Skorok
Piotr Skorok
Panowie, gratulacje!

Wyjazd na Pixel Heaven do Warszawy Dodano 25.05.2017, godz. 10:53

Nie minęły dwa dni zbiórki, a osiągnęliśmy już ponad 2000 zł wpłat od Was i ponad 40% pierwszego założonego przez nas progu! Ogromnie Wam dziękujemy!

W ciągu tych dwóch dni pojawiło się także sporo artykułów i informacji o naszej inicjatywie:

- http://pl.ign.com/retro-2/11420/news/we-wroclawiu-powstaje-muzeum-gier-i-komputerow
- http://www.chip.pl/news/wydarzenia/konferencje-pokazy/2017/05/we-wroclawiu-powstanie-muzeum-gier-retro
- https://www.dobreprogramy.pl/We-Wroclawiu-powstaje-Muzeum-Gier-i-Komputerow-Minionej-Ery,News,81214.html
- http://www.antyradio.pl/Technologia/Komputery/Gry-i-Komputery-Minionej-Ery-powstaje-muzeum-starych-dobrych-czasow-15185
- http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/chca-stworzyc-we-wroclawiu-muzeum-gier-i-starych-komputerow,12108254/
- http://polygamia.pl/gry-i-komputery-minionej-ery-we-wroclawiu-powstaje-muzeum-ktore-spodoba-sie-graczom/
- http://retroage.net/newsy/gry-i-komputery-minionej-ery
- https://www.ppa.pl/aktualnosci/we-wroclawiu-powstaje-muzeum-gry-i-komputery-minionej-ery.html
- http://strefapsx.pl/we-wroclawiu-powstaje-muzeum-gry-komputery-minionej-ery/
- http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wroclaw-bedzie-mial-muzeum-gier-i-komputerow-wideo,wia5-3266-33513.html

Jeśli chcecie z nami spotkać się i porozmawiać na żywo – od jutra do niedzieli gościmy w Warszawie na imprezie PixelHaven (http://pixelheavenfest.com). Rozpoznacie nas po koszulkach “Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery”. Do zobaczenia!


Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2017 18:06