Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

RetroGralnia / GIKME

RetroGralnia / GIKME

Wrocław, Polska

RetroGralnia to inicjatywa mająca przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki. Naszym celem jest pokazanie jak najszerszemu gronu odbiorców ogromnej ilością sprzętu, który tylko w ograniczonej ilości trafiał w tamtych czasach pod polskie strzechy, a był popularny na całym świecie.

Drugim, równie ważnym, a może ważniejszym celem RetroGralni jest prezentacja historii komputerów i gier osobom młodszym i dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16718 PLN z 5000 PLN

124 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

334%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2017.

Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Praca wre!

Dodano 17.07.2017, godz. 15:56

Remont budowlany już za nami! Było naprawdę ciężko! Oj, było! Teraz czas na montaż gablot, a później już samej wystawy. To co widzicie na półkach, to rzecz jasna nie końcowe eksponaty, ale zawartość bagażnika Wojtka (zawsze u nas jakieś retro z nami jeździ) i podarowana Muzeum literatura.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2017 18:06