Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

RetroGralnia / GIKME

RetroGralnia / GIKME

Wrocław, Polska

RetroGralnia to inicjatywa mająca przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki. Naszym celem jest pokazanie jak najszerszemu gronu odbiorców ogromnej ilością sprzętu, który tylko w ograniczonej ilości trafiał w tamtych czasach pod polskie strzechy, a był popularny na całym świecie.

Drugim, równie ważnym, a może ważniejszym celem RetroGralni jest prezentacja historii komputerów i gier osobom młodszym i dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16718 PLN z 5000 PLN

124 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

334%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2017.

Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Dziękujemy za pomoc i wsparcie!

Dodano 17.07.2018, godz. 17:41

Dziękujemy Wam za wsparcie naszego wspólnego projektu Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Naprawdę pomogło ono nam i dodało skrzydeł w najtrudniejszym dla nas momencie.

Także dzięki Waszemu wkładowi samo Muzeum działa już 11-smy miesiąc. Odwiedziło je już kilka tysięcy fanów retro, rodziców pokazujących swoje ukochane gry swoim dzieciom, młodzieży szkolnej, a nawet przedszkolej. Pojawiło się też kilka osób, które dostępne u nas zabytki same  projektowały i produkowały.

Mimo, iż remont naszego lokalu trwał 126 dni, to i tak mało w porównaniu z tym, jak długo trzeba było czekać na obiecane nagrody, a właściwie ich fizyczną część. Przepraszamy, że za to karygodne opóźnienie.

Żeby jakoś osłodzić ten fakt, dołączamy do nagród kilka bonusów:

Dorzuciliśmy między innymi  dodatkowe wejściówki – które można wykorzystać samemu lub podarować komuś na prezent (te wynikające z progów wysyłaliśmy w sierpniu 2018 roku, jako kody).

Dodatkowo dotarła do Was nasza kartka pocztowa i przypinka Muzeum. Mamy nadzieje, że obie się przydadzą.

Przewodnik po Muzeum jest w tej chwili dostępny w postaci aplikacji na komórki w systemie android i jako aplikacja webowa. Cały czas go uzupełniamy – jak tylko zapełnimy go do końca – wydamy papierową wersję dostępną w Muzeum.

Zwlekamy z jej wydaniem również dla tego, że nasze Muzeum ciągle się rozwija – dochodzą nowe zabytki, zmieniamy pewne rzeczy, reagując na opinie odwiedzających nas osób. Można powiedzieć, że praca cały czas wre.

Działamy już właściwie od września, a nadal nie mieliśmy oficjalnego otwarcia, a przynajmniej imprezy z niej związanej. To niedopatrzenie również chcemy naprawić – informacje na ten temat podamy już niebawem.

 

Jeszcze raz dziękujemy Wam za wsparcie i pomoc i mamy nadzieje, że widzimy się u nas w naszym wspólnym Muzeum.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2017 18:06