Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

fundacjanumed

fundacjanumed

Tomaszów Mazowiecki

Fundacja NU-MED pomaga Pacjentom leczonym onkologicznie i ich bliskim. Organizacja włącza się także w szereg działań związanych z edukacją i profilaktyką zdrowotną, promowaniem aktywnego i zdrowego stylu życia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1040 PLN z 25000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.05.2019.

Rowerem do... Normandii dla profilaktyki

O projekcie

Sztafeta "Rowerem do... Normandii dla profilaktyki" to projekt Fundacji NU-MED, którego celem jest zgromadzenie pieniędzy na badania profilaktyczne oraz edukację w zakresie wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Organizacja zrealizowała podobny projekt w 2018 roku - w 8 dni pokonaliśmy 1920 km z Łodzi do Monte Cassino. 

 

Wyprawa do Włoch była pierwszym sprawdzianem dla projektu. Zakończyła się pełnym sukcesem. Drużyna osiągnęła cel w zaplanowanym czasie. Koszty były mniejsze niż pula finansowa, którą zgromadziliśmy na Wyprawę, dzięki czemu pozostała kwota trafiła na cele statutowe Fundacji. Tym razem precyzujemy cel zbiórki - czyli działania profilaktyczne.

Tegorocznym miejscem docelowym Sztafety jest Normandia. Dystans ok. 2000 km planujemy pokonać także w ciągu 8 dni, by 9 czerwca wziąć udział w uroczystości odsłonięcia Pomnika Lotników Polskich, którzy uczestniczyli w operacji lądowania Aliantów na francuskim wybrzeżu 75 lat temu. Sztafeta dzieli się na dwie grupy, z których każda dziennie pokonuje 120-160 km, niezależnie od warunków pogodowych. Każdy uczestnik Sztafety poświęca własny czas oraz pieniądze na przygotowanie sprzętowe i kondycyjne. W ramach "wpisowego" finansujemy sami indywidualne stroje kolarskie. 

Aby zbiórka na wskazany cel odbyła się, musi odbyć się opisywane Wydarzenie. Sztafeta musi ponieść stałe koszty, a wszystko co spowoduje finansową "górkę", Fundacja przeznaczy na badania profialktyczne i edukację prozdrowotną.

Ubiegłoroczna Wyprawa na Monte Cassino cieszyła się dużym zainteresowaniem, co obserowaliśmy poprzez wielką liczbę odsłon relacji zamieszczanych na stronie fundacjanumed.pl jak i na tablicy Wydarzenia Facebooka. Był to dla nas duży motywator i doping zwłaszcza na etapach górksich, które pokonywaliśmy w deszczu, wietrze i przy niskiej temparaturze. Uznaliśmy, że to społeczne zainteresowanie przełożyć się może na chęć wsparcia projektu i jego celu, w ramach zbiórki crowdfunding. Stąd uruchomienie projektu na polakpotrafi.pl

Zachęcamy do wsparcia - każda wpłacona złotówka dopinguje nas do działania! Teraz do intensywnych treningów, a za kilka tygodni do startu w Sztafecie i osiągnięciu celu. 

Po powrocie, czyli w połowie czerwca zajmiemy się dystrybucją nagród, które oferujemy poprzez nasz projekt.

O nas także:

http://fundacjanumed.pl/sztafeta-rowerowa-fundacji-nu-med-na-uroczystosciach-rocznicowych-bitwy-o-monte-cassino/

https://www.facebook.com/fundacjanumed/

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.05.2019 22:10