Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

fundacjanumed

fundacjanumed

Tomaszów Mazowiecki

Fundacja NU-MED pomaga Pacjentom leczonym onkologicznie i ich bliskim. Organizacja włącza się także w szereg działań związanych z edukacją i profilaktyką zdrowotną, promowaniem aktywnego i zdrowego stylu życia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1040 PLN z 25000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 03.05.2019 22:10

Rowerem do... Normandii dla profilaktyki

O projekcie

Sztafeta "Rowerem do... Normandii dla profilaktyki" to projekt Fundacji NU-MED, którego celem jest zgromadzenie pieniędzy na badania profilaktyczne oraz edukację w zakresie wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Organizacja zrealizowała podobny projekt w 2018 roku - w 8 dni pokonaliśmy 1920 km z Łodzi do Monte Cassino. 

 

Wyprawa do Włoch była pierwszym sprawdzianem dla projektu. Zakończyła się pełnym sukcesem. Drużyna osiągnęła cel w zaplanowanym czasie. Koszty były mniejsze niż pula finansowa, którą zgromadziliśmy na Wyprawę, dzięki czemu pozostała kwota trafiła na cele statutowe Fundacji. Tym razem precyzujemy cel zbiórki - czyli działania profilaktyczne.

Tegorocznym miejscem docelowym Sztafety jest Normandia. Dystans ok. 2000 km planujemy pokonać także w ciągu 8 dni, by 9 czerwca wziąć udział w uroczystości odsłonięcia Pomnika Lotników Polskich, którzy uczestniczyli w operacji lądowania Aliantów na francuskim wybrzeżu 75 lat temu. Sztafeta dzieli się na dwie grupy, z których każda dziennie pokonuje 120-160 km, niezależnie od warunków pogodowych. Każdy uczestnik Sztafety poświęca własny czas oraz pieniądze na przygotowanie sprzętowe i kondycyjne. W ramach "wpisowego" finansujemy sami indywidualne stroje kolarskie. 

Aby zbiórka na wskazany cel odbyła się, musi odbyć się opisywane Wydarzenie. Sztafeta musi ponieść stałe koszty, a wszystko co spowoduje finansową "górkę", Fundacja przeznaczy na badania profialktyczne i edukację prozdrowotną.

Ubiegłoroczna Wyprawa na Monte Cassino cieszyła się dużym zainteresowaniem, co obserowaliśmy poprzez wielką liczbę odsłon relacji zamieszczanych na stronie fundacjanumed.pl jak i na tablicy Wydarzenia Facebooka. Był to dla nas duży motywator i doping zwłaszcza na etapach górksich, które pokonywaliśmy w deszczu, wietrze i przy niskiej temparaturze. Uznaliśmy, że to społeczne zainteresowanie przełożyć się może na chęć wsparcia projektu i jego celu, w ramach zbiórki crowdfunding. Stąd uruchomienie projektu na polakpotrafi.pl

Zachęcamy do wsparcia - każda wpłacona złotówka dopinguje nas do działania! Teraz do intensywnych treningów, a za kilka tygodni do startu w Sztafecie i osiągnięciu celu. 

Po powrocie, czyli w połowie czerwca zajmiemy się dystrybucją nagród, które oferujemy poprzez nasz projekt.

O nas także:

http://fundacjanumed.pl/sztafeta-rowerowa-fundacji-nu-med-na-uroczystosciach-rocznicowych-bitwy-o-monte-cassino/

https://www.facebook.com/fundacjanumed/