Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Augustyniak

Tomasz Augustyniak

Kolombo, Prowincja Zachodnia, Sri Lanka

Dziennikarz, od 2013 roku niezależny korespondent w Azji. Publikacje m.in. w Tygodniku Powszechnym, Polityce, Wprost, Przekroju, Przeglądzie, Bloomberg Businessweek Polska, magazynie Quartz, dzienniku Times of India, portalach Onet i Wirtualna Polska.

Laureat Pierwszej Nagrody i Stypendium im. Leopolda Ungera (2016).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11817 PLN z 11000 PLN

60 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 09.10.2017 13:01

Monsunowe Historie

RSS

Udało się! :-) Dodano 09.10.2017, godz. 12:15

Wspaniali!

Na kontro zbiórki trafiło już więcej niż 100% niezbędnej kwoty! Oznacza to, że przedsięwzięcie na pewno się uda!

Mamy jeszcze kilkadziesiąt minut i w tym czasie nadal można jeszcze coś dorzucić. Dodatkowe środki umożliwią realizację dodatkowych celów - wszystko znajdziecie w opisie zbiórki.

To też dobra informacja dla tych, którzy chcą mieć sto procent pewności, że ich nagrody do nich trafią. Dokładając cegiełkę teraz macie taką pewność! :-) 

Bardzo wszystkim dziękuję! :-)

Ponad 9 tys. na koncie i kilka godzin do końca! Dodano 09.10.2017, godz. 7:54

Kochani! Na koncie mamy już ponad 9000 zł i do zebrania zostało jeszcze 1800! :-) Jeśli się nam uda - powstanie książka i wiele artykułów blogowych i magazynowych. 

Do końca zbiórki zostało tylko kilka godzin!

Jestem po bardzo intensywnym weekendzie na plantacji herbaty (zbierałem, ale nie herbatę tylko historie)! Wkrótce ruszam w dalszą drogę, żeby przygotować nagrody dla Was!

Chcecie pomóc? Dorzućcie coś od siebie i krzyknijcie jeszcze znajomym w mediach społecznościowych! To ostatni moment! :-) Dobrego dnia!

 

 

Prawie 7 tys. zł na dziennikarstwo zagraniczne Dodano 06.10.2017, godz. 20:00

Na koncie zbiórki jest już prawie 7 tys. zł! Bardzo, bardzo dziękuję! To oznacza, że do zebrania zostały jeszcze tylko 4 tys.!

Bardzo niewiele dzieli nas od realizacji celu, ale zbiórka i projekt reporterski udadzą się tylko wtedy, gdy zbierzemy wszystkie potrzebne środki.

Dlatego proszę, wesprzyjcie i napiszcie znajomym o całym przedsięwzięciu - udostępniając wspieracie!

Wsparcie Monsunowych historii jest ważne, bo w Polsce coraz mniej obserwujemy dalszą zagranicę, a bez tego nie da się zrozumieć świata. Azja to największy i najważniejszy kontynent - potrzebujemy więcej rzetelnych, niezależnych treści stamtąd. Sprawmy razem, żeby powstały!

Tymczasem wszystko, co dzieje się wokół "Monsunowych historii" ciągle możecie śledzić na stronach na Facebooku: Monsunowe historie i Królestwo Buddy :-)

40% zebrane! Zróbmy trochę szumu! Dodano 01.10.2017, godz. 18:39

Na koncie zbiórki mamy 4461 zł - to aż 40% potrzebnej kwoty. To świetny wynik i jestem bardzo wdzięczny wszystkim Wspierającym. Ale jeszcze dzisiaj potrzebne jest dodatkowych kilka punktów procentowych, bo do końca zostało tylko kilka dni!

Czy macie znajomych, którzy chętnie by dorzucili cegiełkę? Napiszcie przyjaciołom, rodzinie i znajomym o Monsunowych historiach. Należycie do prężnie działających grup na Facebooku? Albo w innych mediach społecznościowych? Wrzućcie tam post o zbiórce! Możecie też zaprosić swoich ludzi do nowego facebookowego wydarzenia:

www.facebook.com/events/490857687947988

Tymczasem dziś na blogu pojawił się kolejny wpis, o Sri Lance, a ja planuję pobyty w Indiach, Birmie, Malezji i Bangladeszu jeszcze przed końcem roku. W każdym z tych miejsc są ciekawe tematy, warte odkrycia dla Was. Tymczasem w Kolombo pracuję nad sylwetką rozpolitykowanego lankijskiego mnicha, a niedługo wrócę do tematu cejlońskiej herbaty, która właśnie skończyła 150 lat. Sprawdzę też, jak radzą sobie indyjskie przedstawicielki trzeciej płci (uznawane za taką dopiero od 2014 roku) i gdzie inwestują Chińczycy.

 

Chcecie pomóc w realizacji tych i innych tematów? Dołóżcie swoją cegiełkę i koniecznie opowiedzcie innym! W społeczności siła! ;-)

Kolejny tydzień zbiórki i angielska wersja! Dodano 25.09.2017, godz. 12:49

Drodzy śledzący, wspierający, przyjaciele i wszyscy zainteresowani! :-)

Tydzień zaczynamy z kwotą 3616 złotych - to 32% niezbędnej kwoty! Tymczasem pojawił się anglojęzyczny opis przedsięwzięcia. Film od jakiegoś czasu ma już opcję włączenia angielskich napisów. Jeśli macie znajomych, którzy nie czytają po polsku, a po angielsku już tak - możecie im śmiało przesłać link!

Pamiętajcie, że Monsunowe historie to nie tylko inicjatywa w sieci. To cała seria przedsięwzięć dziennikarskich w Azji Południowej, czyli w Indiach i okolicach! Są wśród nich książka "Królestwo Buddy" o powojennej Sri Lance, blog Monsunowe historie i artykuły prasowe.

Dzięki Waszej pomocy w ciągu trzech miesięcy powstaną co najmniej trzy duże materiały prasowe, kilka tekstów na blogu pisanych z miejsca wydarzeń i książka. Wasze wsparcie jest takie ważne, bo w Polsce coraz więcej zajmujemy się lokalnymi i regionalnymi wojenkami, a coraz mniej obserwujemy świat wokół nas. Pomóżcie to zmienić i podzielcie się linkiem ze znajomymi - po polsku i po angielsku! :-)

30% na koncie zbiórki! Dodano 19.09.2017, godz. 15:35

Po zaledwie pięciu dniach od startu udalo nam się uzbierać już 30% potrzebnej kwoty. Wielkie dzięki! :-) Jeśli utrzymamy takie tempo, przedsięwzięcie na pewno się uda, a nagrody będą gwarantowane!

Wśród nich pojawiły się ostatnio nowe: pomoc w organizacji wyprawy do Indii, Nepalu, na Sri Lankę albo do Malezji, mały zestaw cejlońskich herbat, azjatyckie przekąski palące usta i możliwość opisania Waszych azjatyckich historii! Do wyboru są już w sumie 22 różne zestawy nagród.

Ale nie tylko o nagrody chodzi - chodzi także o wspieranie polskich treści o dalszej zagranicy. Jeśli możecie, opowiedzcie o tym znajomym!