Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów

Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów

Warszawa, Polska

Historia zmagań najmłodszych szybowników sięga 1949 roku. Wtedy to po raz pierwszy w Polsce, na górze Żar nieopodal Żywca rozegrano Krajowe Zawody Szybowcowe Juniorów. Tryumfatorem tej imprezy był Stanisław Wielgus z Aeroklubu Krakowskiego, dziś nestor zasłużony dla lotniczej młodzieży. Wysoki poziom sportowy zawodników sprawił iż zawody juniorów na stałe wpisały się do kalendarza imprez lotniczych.

W 2022 roku dołożymy wszelkich starań by na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Czechach Mistrzowski Puchar Przechodni powrócił do Polski!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

35956 PLN z 18000 PLN

250 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

199%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2015.

Misja Australia - Szybowcowe Mistrzostwa Świata

RSS

Nagrody płyną z Australii :) Dodano 20.01.2016, godz. 22:11

Szanowni Państwo,

jeszcze raz chcieliśmy podziękować za umożliwienie nam startu w Szybowcowych Mistrzostwach Świata w australijskim Narromine. Wywalczyliśmy drużynowe vice-mistrzostwo Świata i otarliśmy się o medale indywidualne. Mieliśmy sporo pecha, jednak jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że mogliśmy latać właśnie tam, a zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości.

Jednocześnie chcieliśmy poinformować, iż w związku z limitem wagowym oraz gabarytowym nie mogliśmy zabrać nagród w walizkach ze sobą i spakowaliśmy je do kontenera który płynie już do Polski. Dlatego serdecznie prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.

Osoby które zdecydowały się na Pocztówkę z Sydney powinny już ją dawno otrzymać. W 100% wysłaliśmy wszsytkie pocztówki z Australi, jednak czasami z przyczyn losowych taka pocztówka nie dociera (słyszeliśmy juz o 2 przypadkach). Jeśli zdecydowali się państwo na pocztówkę, a jeszcze jej nie otrzymali prosimy o kontakt poprzez wiadomość prywatną - postaramy się zrekompensować brak pocztówki z nawiązką :)

Z lotniczym pozdrowieniem,
Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów
Dodano: 01.03.2016, 14:25
  madart
madart
dzisiaj juz marzec i tez nie mam pocztowki ani przypinki
Dodano: 21.01.2016, 19:33
  ciebak
ciebak
ja nie otrzymalem pocztowki
Łukasz Ciebień

Od teraz zbieramy na JUNIOR GLIDING CAMP 2016! Dodano 07.11.2015, godz. 16:42

Od tego momentu zbieramy środki na "JUNIOR GLIDING CAMP 2016" .

Zorganizujemy profesjonalny obóz przelotowy dla Juniorów i pilotów niepełnosprawnych połączony ze zgrupowaniem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów. Wspólne odprawy meteo i wykładanie ambitnych tras, wykłady z najlepszymi na świecie szybownikami. Tematem przewodnim, na który połżymy największy nacisk będzie "BEZPIECZEŃSTWO W SPORCIE SZYBOWCOWYM". Darowizna rozdysponowana zostanie po równo, wszystkim juniorom uczestniczącym w obozie. Środki zostaną przeznaczone na hole, koszty wynajmu szybowca i zakwaterowanie.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

Kolejny próg zrealizowany! Dodano 06.11.2015, godz. 15:39

Przekroczyliśmy kolejny próg realizacji! Zdobyliśmy środki na 40 holi treningowych. Dzieki wam mamy gdzie mieszkać, czym zaciągać szybowce na start, zorganizujemy super stoisko Polski na international evening i możemy w 100% wykorzystać trening! DZIĘKUJEMY!

Akcja trwa jesze 30 godzin. Wciąż można wybrać bon zniżkowy na szkolenie w AZJ lub Helenair. Znacie kogoś kto chce wyszkolić się na szybowce lub zrobić VFR noc?

Dziękujemy!Kolejny Próg zrealizowany!+Bon na szkolenie SAMOLOWE Dodano 03.11.2015, godz. 1:11

Witajcie. W dniu dzisiejszym przekroczyliśmy kolejny próg realicacji projektu którym było: "20 holi treningowych dla całej drużyny". Kolejny próg to pakiet kolejnych 20 holi treningowych. Zaznaczamy, iż w przypadku nie wykorzystania środków, przeznaczymy je na organizację JUNIOR GLIDING CAMP 2016.

Dzięki wsparciu szkoły lotniczej Helenair naszego trenera Przemysława Piekarskiego jako jedną z nagród, które możemy wybrać na stronie www.misjaaustralia.pl jest bon o wartości 2000zł (oszczędzasz 500zł!) na szkolenie do uprawnienia samolotowego VFR noc na lotnisku w Kamieniu Śląskim (regularna cena szkolenia to 2750zł). Kupując bon za 1500zł wspierasz tą kwotą start naszych Juniorów w Australii, a w ATO HelenAir po dopłacie 750 zł odbędziesz kompletny kurs, przez co Twoja opłata wyniesie jedynie 2250zł, noclegi i wyżywienie we własnym zakresie.

Instruktor? Mateusz Siodłoczek.

Jesteście zainteresowani? A może znacie kogoś kto chce zrobić nockę? :)

Kolejny próg zrealizowany! Dodano 27.10.2015, godz. 14:27

Kochani dzięki Waszemu wsparciu udało się zrealizować kolejny próg w naszym projekcie!

Przygotujemy stoisko Polski z prawdziwego zdarzenia podczas INTERNATIONAL EVENING i zaopatrzymy się w mobilny internet aby relacjonować każdą chwilę Mistrzostw... i na ziemi i w powietrzu!

Dzięki www.misjaaustralia.pl udało nam się również nawiązać kontakt z Polonią w Australii :)

Do kolejnego progu brakuje już tylko 3500zł, a jest nim pakiet 20 holi treningowych dla całej drużyny. Niewykorzystane środku w przypadku słabej pogody przeznaczone zostaną na organizację JUNIOR GLIDING CAMP!

Wciąż dostępny jest ostatni, zniżkowy bon na szkolenie w Aeroklubie Ziemi Jarosławskiej.

Projekt Misja Australia w Polskim Radiu już dziś o 21! Dodano 26.10.2015, godz. 20:51

Misja Australia - Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” – "What we can dream, we can do" (WD)

Już dzisiaj w Polskim Radiu Rzeszów od godz. ok. 21 do 23.
Do słuchania online tutaj: www.radio.rzeszow.pl/media-box

Zapraszamy serdecznie do słuchania i aktywnego udziału w audycji.

Gośćmi w studiu będą: Marek Niewiadomy, Jan Jawornik oraz rzutem na taśmę Wojtek Wojtaczka, piloci szybowcowi z Szybowcowej Kardy Narodowej Juniorów

W ramach Dyskusyjnego Klubu Radiowego, audycji Pana Adama Głaczyńskiego, gościć będziemy pilotów, którzy będą mieli zaszczyt powalczyć o najwyższe tytuły w nadchodzących Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbywają sie w tym roku w Australii w Narromine na przełomie listopada i grudnia. Porozmawiamy o lataniu, o wyrzeczeniach, o trudach i przeciwnościach, o życiu, o radościach, ryzyku, marzeniach. O tym jak młody człowiek walczy o swoje, o swój rozwój i dojrzałość w normalnym życiu.

Tel. na antenę Radia Rzeszów: +48 17 222 22 22

Marek Niewiadomy w TVP Rzeszów! Dodano 26.10.2015, godz. 13:40

Materiał można oglądać pod adresem:

http://rzeszow.tvp.pl/22331934/szanse-na-obrone-tytulu-sa-brakuje-tylko-pieniedzy

22 000zł - stoisko Polski z prawdziwego zdarzenia! Dodano 22.10.2015, godz. 23:14

Podczas wszystkich Mistrzostw Europy i Świada organizowane są dwa eventy. Pierwszy który czeka nas w Narromine to Australian Evening gdzie Australijczycy postarają się przedstawić nam swoją kulturę i uraczą nas swoimi specjalnościami. Kilka dni później odbędzie się International Evening gdzie wszystkie reprezentacje na swoich stanowiskach będą częstowały specjalnościami z ich krajów. Fakt, iż mistrzostwa odbywają sie 16 000 km dalej oraz to, że w kontenerze płynącym do Australi nie możńa umieszczać żywności, sprawia, że będziemy musielli zaopatrzeć się w polskie produkty... w Australii. Polską tradycją chciellibyśmy pokazać podczas International Evening naszą polską gościnność i uraczyć kolegów zzagranicy bigosem, barszczem i Żubrówką. Może uda się nawiązć kontakt z Polonią, aby jeszcze lepiej zaprezentować naszą kulturę. Pakiet internetu dla naszej siódemki jest niezbędny do tego abyśmy mogli prowadzić bezpośrednią relację z Narromine. Postaramy się abyście przez cały czas byli na bieżąco!

Przekroczyliśmy 100% realizacji projektu! Dodano 22.10.2015, godz. 23:09

Miło nam poinformować, iż w niespełna tydzień zrealizowaliśmy ponad 110% projektu! Zapraszamy na stronę naszego projektu. Zaproponowaliśmy nowe progi, dzięki którym zbieramy środki już nie tylko na nasz wyjazd do Australii, lecz również dla wszystkich polskich Juniorów. http://www.misjaaustralia.pl

Nowy ambasador projektu - Sebastian Kawa Dodano 21.10.2015, godz. 15:11

Dzień dobry!
Dziś kolejny dzień naszej zbiórki.
Niezmiernie miło nam poinformować iż ambasadorem naszej akcji Misja Australia został najbardziej utytułowany szybownik na świecie. 10-krotny Szybowcowy Mistrz Świata i 6-krotny Szybowcowy Mistrz Europy - Sebastian Kawa!!

Zapraszamy do lektury tekstu napisanego przez Sebastiana w zakładce "projekt"

Ambasador projektu - Janusz Centka! Dodano 19.10.2015, godz. 15:39

Wspominam swój start na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Australii (Bennala 1987r.). To było nieomal szaleństwem rzucić się w tak odległy kraj bez grosza w kieszeni i widoków na pozyskanie szybowca. Zbieranie funduszy wśród Polonii Austaralijskiej zabrało nam cały okres przed zawodami. Zdarzył się cud - szybowiec pozyskałem w ostatniej chwili ale nie było już czasu na trening. To zdecydowanie zaważyło na osiągniętym tam przeze mnie wyniku.

Tym razem jest zupełnie inaczej. Jakże wspaniałą sprawą jest obserwować jak nasi młodzi szybownicy radzą sobie z tym zadaniem. Nie zrażając się tym gigantycznym projektem powoli zbliżają sie do celu. Ta praca zbliżyła ich do siebie i tworzą świetny team. Obserwowałem ich przygotowania zawodnicze gdy trenowali startując w wielu zawodach w kraju. Entuzjazm emanował z nich na każdym kroku. W Australii będą mieli sporo czasu, aby potrenować juz na miejscu. Mają szansę na super wynik i tak niewiele im brakuje do dopięcia budżetu. Autentycznie zasługują na finansowe wsparcie ich startu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2015 23:11