Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów

Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów

Warszawa, Polska

Historia zmagań najmłodszych szybowników sięga 1949 roku. Wtedy to po raz pierwszy w Polsce, na górze Żar nieopodal Żywca rozegrano Krajowe Zawody Szybowcowe Juniorów. Tryumfatorem tej imprezy był Stanisław Wielgus z Aeroklubu Krakowskiego, dziś nestor zasłużony dla lotniczej młodzieży. Wysoki poziom sportowy zawodników sprawił iż zawody juniorów na stałe wpisały się do kalendarza imprez lotniczych.

W 2022 roku dołożymy wszelkich starań by na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Czechach Mistrzowski Puchar Przechodni powrócił do Polski!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

35956 PLN z 18000 PLN

250 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

199%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2015.

Misja Australia - Szybowcowe Mistrzostwa Świata

Ambasador projektu - Janusz Centka!

Dodano 19.10.2015, godz. 15:39

Wspominam swój start na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Australii (Bennala 1987r.). To było nieomal szaleństwem rzucić się w tak odległy kraj bez grosza w kieszeni i widoków na pozyskanie szybowca. Zbieranie funduszy wśród Polonii Austaralijskiej zabrało nam cały okres przed zawodami. Zdarzył się cud - szybowiec pozyskałem w ostatniej chwili ale nie było już czasu na trening. To zdecydowanie zaważyło na osiągniętym tam przeze mnie wyniku.

Tym razem jest zupełnie inaczej. Jakże wspaniałą sprawą jest obserwować jak nasi młodzi szybownicy radzą sobie z tym zadaniem. Nie zrażając się tym gigantycznym projektem powoli zbliżają sie do celu. Ta praca zbliżyła ich do siebie i tworzą świetny team. Obserwowałem ich przygotowania zawodnicze gdy trenowali startując w wielu zawodach w kraju. Entuzjazm emanował z nich na każdym kroku. W Australii będą mieli sporo czasu, aby potrenować juz na miejscu. Mają szansę na super wynik i tak niewiele im brakuje do dopięcia budżetu. Autentycznie zasługują na finansowe wsparcie ich startu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2015 23:11