Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa

Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa

Wrocław

Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa jest niezależnym, apolitycznym i utrzymywanym z dobrowolnych darowizn ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii i dorobku klasycznego liberalizmu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

69355 PLN z 60000 PLN

666 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.01.2015.

Wolna przedsiębiorczość

RSS

„Wolna przedsiębiorczość” dopuszczona do użytku w szkołach! Dodano 22.06.2021, godz. 19:13

Z radością pragniemy poinformować, że podręcznik został dopuszczony do użytku w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości w liceach ogólnokształcących oraz technikach!

Dziękujemy Darczyńcom

Powstanie podręcznika było możliwe dzięki wsparciu blisko 700 osób, które przekazały na ten cel 128 000 zł. To rekordowe wyniki dla projektu tego rodzaju w Polsce. Bez wkładu Darczyńców powstanie podręcznika nie byłoby możliwe, dlatego po raz kolejny dziękujemy!

Podręcznik jest dostępny za darmo

Wolna przedsiębiorczość jest także niezwykła ze względu na formę dystrybucji. Podręcznik jest dostępny na licencji Creative Commons (CC-BY-SA). Cyfrowe odwzorowanie podręcznika można pobrać bezpłatnie ze strony projektu, klikając w ten link.

Raport z dotychczasowego wykonania projektu Dodano 14.12.2017, godz. 20:56

Szanowni Państwo!

Na stronie: http://wolnaprzedsiebiorczosc.pl/rozliczenie-projektu-wolna-przedsiebiorczosc/ znajdą Państwo raport z dotychczasowego wykonania projektu. Obiecany podręcznik powstał, ale cały czas nie zakończyła się procedura jego dopuszczenia do użytku szkolnego. Powstały też liczne materiały dodatkowe: scenariusze lekcji, słowniczek, strona internetowa. Od grudnia regularnie będą ukazywać się animacje dotyczące kolejnych rozdziałów podręcznika. Zapraszamy do lektury.

Dostawa nagród Dodano 31.03.2015, godz. 10:57

Szanowni Państwo,

Mamy opóźnienie w dostawie nagród względem zakładanego terminu wynoszące ok. miesiąca. Wynika ono z tego, że pojawiły się problemy z pozyskaniem zdjęć, których chcieliśmy użyć na kartach i plakacie, a ponadto część osób uprawnionych do otrzymania koszulki nie wybrało rozmiaru przez co nie mogliśmy złożyć zamówienia. Przepraszam za opóźnienie i proszę o wyrozumiałość.

Kody rabatowe na zakupy w sklepach naszych partnerów są następujące:
- Red is Bad "mises" - ważny przez 2 miesiące
- Duże Kubki "WolnaPrzedsiebiorczosc" - ważny do końca września
- Obiecaliśmy również rabaty w księgarni Fijor Publishing, niestety dotychczas nie udało nam się ustalić szczegółów z właścicielem. Pracujemy nad rozwiązaniem.

Z poważaniem
Piotr Kot, koordynator projektu
Dodano: 13.03.2021, 21:21
Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Super!
Dodano: 08.07.2015, 12:29
  Aleksander Kiełbratowski
Aleksander Kiełbratowski
Drgnęło :) Przyszła książka. Koszulki niestety nie ma - ale jest nadzieja :P
Dodano: 06.07.2015, 0:34
  robertjozwiak23
robertjozwiak23
Witam. Czy coś się dzieje w temacie nagród? Od marca kompletna cisza, nie wiem co o tym myśleć...

Kontakt w sprawie nagród Dodano 18.02.2015, godz. 11:51

Szanowni Państwo,

W trakcie kontaktowania się z Darczyńcami, którzy wsparli projekt, pojawił się pewien problem techniczny, który skutecznie storpedował nasze zamiary. Nasze IP trafiło na czarną listę spamerską w efekcie czego większość wiadomości, które wysyłamy do Państwa, jest automatycznie blokowana lub trafia do spamu w Państwa skrzynkach. Dlatego prosimy o kontakt z nami każda osobę, która dotychczas nie otrzymała od nas wiadomości na temat sposobu i terminu dostawy nagród.

Adres do kontaktu: piotr.kot@mises.pl. Prosimy w treści wiadomości podać adres do wysłania nagród rzeczowych, zadeklarować jaki ebook lub ebooki chcą Państwo otrzymać oraz czy chcą być Państwo wymienieni na liście Mecenasów pod własnym imieniem i nazwiskiem czy tez pod pseudonimem. Przepraszamy za utrudnienia.

Z poważaniem
Piotr Kot, koordynator projektu

Podręcznik powstanie! Dodano 22.01.2015, godz. 12:39

Yes, yes, yes! :) Dzięki Państwa wsparciu jesteśmy już pewni, że uda nam się stworzyć podręcznik dla uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu, a wiec w pierwszej kolejności cudownym Darczyńcom, a także Sympatykom i Współpracownikom naszej organizacji, którzy przez ostatnie miesiące ciężko pracowali, aby nasze marzenie się ziściło.

Do końca akcji pozostało jeszcze 5 dni, więc mamy nadzieje, ze będziecie Państwo z nami do końca zbiórki. Kolejnym progiem jest dopracowanie podręcznika pod względem wizualnym oraz stworzenie poradnika dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcji, dzięki którym będą mogli efektywniej przekazywać wiedzę uczniom.
Dodano: 22.01.2015, 21:50
  Szamot
Szamot
Brawo!
Dodano: 22.01.2015, 21:13
  Tobiasz Pe
Tobiasz Pe
Gratulacje! Do dzieła, szerzcie zdrową wiedzę na temat gospodarki wśród młodych ludzi!
Dodano: 22.01.2015, 13:14
  Anna Czereszewska
Anna Czereszewska
Gratuluję!

Rozdziały podręcznika Dodano 15.01.2015, godz. 16:27

W dniu dzisiejszym zamieściliśmy na stronie projektu dwa pierwsze rozdziały podręcznika dla uczniów, których autorem jest dr Mateusz Machaj. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i zamieszczania w komentarzach Państwa uwag oraz sugestii na ich temat.
Dodano: 23.01.2015, 13:33
Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
Na stronie projektu http://mises.pl/projekty/wolna-przedsiebiorczosc/ zamieściliśmy 2 kolejne rozdziały podręcznika. Prosimy o zgłaszanie uwag i pomysłów odnośnie ich treści merytorycznej.

Wejściówka na Life Auto Pilot Dodano 13.01.2015, godz. 16:30

Nasi przyjaciele z Polak Potrafi oraz firmy Mentalway ufundowali specjalną nagrodę dla osób, które zdecydują się wesprzeć nasz projekt w najbliższych dniach. Jest nim darmowa wejściówka na szkolenie Life Auto Pilot, prowadzone przez Michała Wawrzyniaka, które odbędzie się w dniach 25-26 stycznia w Kaliszu. Co musicie zrobić żeby otrzymać wejściówkę o wartości 297 zł za darmo? Wystarczy dołożyć swoją cegiełkę w powstanie podręcznika w kwocie co najmniej 50 zł*. Więcej informacji o szkoleniu tutaj: http://mwhot.pl/LAP-PolakPotrafi

* Osoby, które wsparły projekt przed rozpoczęciem akcji, aby otrzymać bilet, powinny dokonać jeszcze jednej wpłaty na min. 50 zł.

Ruszyły prace nad podręcznikiem! Dodano 16.12.2014, godz. 12:33

Entuzjazm z jakim został przyjęty nasz projekt skłonił nas do rozpoczęcia prac nad zestawem jeszcze przed zakończeniem zbiórki środków potrzebnych na jego stworzenie. Autorzy pracują już nad pierwszymi rozdziałami podręcznika dla uczniów. Będziemy je sukcesywnie zamieszczać na stronie począwszy od stycznia, tak, aby mogli wypowiedzieć się na ich temat Internauci. Już teraz na stronie projektu pojawiła się robocza wersja spisu treści podręcznika. Zachęcamy do zapoznania się z nim i podzielenia się z nami Państwa opiniami.

W sekcji "Nagrody" dodaliśmy wizualizacje kolejnej z nich - koszulki marki Red is Bad.

Konsultacje i wizualizacja nagrody Dodano 08.12.2014, godz. 12:04

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom, którzy dotychczas wsparli nas projekt! Jesteśmy również bardzo wdzięczni za dziesiątki pomysłów i sugestii na to, jak uczynić zestaw jeszcze lepszym. Wasz entuzjazm jest niesamowity! Postanowiliśmy publikować rozdziały podręcznika, dzięki czemu każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię na ich temat. O szczegółach napiszemy niebawem.

W sekcji "Nagrody" zamieściliśmy wizualizację pierwszej z nich - kart do gry z wizerunkami najwybitniejszych ekonomistów. Zachęcamy do ich obejrzenia.
Dodano: 13.01.2015, 11:05
Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
Regulamin serwisu Polak potrafi zakłada, że Darczyńcy otrzymują nagrody gdy projekt który wsparli zakończył się sukcesem tzn zebrał wymaganą kwotę pieniędzy w określonym czasie. Jeżeli tak się stanie w naszym przypadku to w ciągu kilku tygodni od zakończenia zbiórki (27. I) wyślemy nagrody do wszystkich Darczyńców.
Dodano: 22.12.2014, 20:52
  Karvalsky
Karvalsky
Przepraszam za głupie pytanie, ale nie do końca rozumiem kiedy te nagrody otrzymamy? :D Karty mi się niesamowicie podobają, a i ebooka chętnie przeczytam :) Pozdrawiam i życzę udanego projektu!

Budżet Dodano 30.11.2014, godz. 17:34

W odpowiedzi na częste pytania Internautów o budżet projektu zamieściliśmy stosowne informacje na stronie.

Patroni projektu. Dodano 29.11.2014, godz. 19:29

Miło nam poinformować, że patronat nad projektem objęły: Stowarzyszenie Koliber i Stowarzyszenie Libertariańskie! Dziękujemy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.01.2015 12:12