Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Witkacy!

Witkacy!

Warszawa

„Witkacy!” to pierwsze w Polsce pismo naukowo-artystyczne poświęcone twórczości i osobie Stanisława Ignacego Witkiewicza (1885–1939). Dotychczas ukazały się 3 numery. Pismo charakteryzuje się wysokim poziomem merytorycznym tekstów i oryginalną designerską szatą graficzną. Numer 4 został już opracowany i jest gotowy do druku. Ma charakter specjalny - prezentu na 80. urodziny prof. Janusza Deglera, najwybitniejszego znawcy twórczości Witkacego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

17465 PLN z 16000 PLN

127 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2018.

Witkacy! nr 4 (1/2018) - pismo artystyczno-naukowe

RSS

Udało się!!! Rozpoczynamy Nowe Życie na Wielką Skalę Dodano 28.06.2018, godz. 19:23

 

Drodzy Darczyńcy!

 

Dzięki Waszej hojności i pomocy w szerokim udostępnianiu informacji o naszym projekcie już dzień przed terminem możemy świętować zebranie kwoty niezbędnej na druk nr 4 pisma Witkacy! Redakcja i Fundacja Instytut Witkacego bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom i firmom za wsparcie. Zbiórka kończy się jutro, czyli 29 czerwca o 22.10. Można sie jeszcze zatem dołożyć - nadwyżka zostanie, zgodnie z przedstawionym budżetem, przeznaczona na sfinansowanie Witkacego! nr 5, którego wydanie planujemy na grudzień 2018 r. 

 

A Mistrz cieszy się razem z nami! (fot. z kolekcji IW)

Zacząłem Nowe Życie. Zupełnie nowe horyzonty się otwierają. Jutro zaczynam pracować i N. Ż. na W. S. [Nowe Życie na Wielką Skalę].

 

P.S. Od poniedziałku zaczniemy zajmować się dystrybucją nagród. 

 

 

Ostatnia prosta! Dodano 28.06.2018, godz. 13:52

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym 108. Darczyńcom, dzięki których hojności zebraliśmy już 97% potrzebnej kwoty :-) Została już zostatnia prosta. Zapraszamy więc tych fanów twórczości Witkacego, którzy jeszcze nie wzięli udziału w naszej zbiórce by pomogli postawić kropę nad "i" przed godziną 22, piątku 29 czerwca!

 

Jego Metafizyczność Pan Stanisław Ignacy już zaczyna się radować bliskim już wydaje się sukcesem akcji razem z nami :-) 

 

 

 

Finiszujemy! - zostały jeszcze aż 3 dni - musi się udać :-) Dodano 27.06.2018, godz. 12:03

Witkacy - czasopismo
Opublikowane przez: Marek Średniawa · 5 min · 

Jesteśmy już na finiszu zbiórki na druk Witkacego! nr 4. Dziękujemy bardzo serdecznie dotychczasowym Darczyńcom - dzięki Wam przekroczyliśmy już próg 75%. Zostały jeszcze aż 3 dni. Apelujemy zatem do tych wszystkich fanów i osób nie obojętnych na Kulturę przez duże "K" - bądźcie wielcy! Dorzućcie się do naszej wirtualnej skarbonki nie później niż w piątek 29 czerwca do godziny 22. Czekają na Was nagrody ... i wśród nich nr 4 pisma Witkacy!

Jak Mistrz powiedział: "Wielkość jest tylko w tym co się udaje!"

Kusimy więc kolejnych Darczyńców z taką mocą jak Św. Antoni jest kuszony na poniższym obrazie Witkacego z kolekcji MNK!

 

Dziękujemy naszym Darczyńcom! Przekroczony próg 10 tys. zł i 64% Dodano 24.06.2018, godz. 16:40

Dziękujemy z całego serca naszym dotychczasowym Darczyńcom, dzięki którym przekroczyliśmy właśnie próg 10 000 zł i osiągnęli blisko 2/3 niezbędnej kwoty na druk! Zostało jeszcze 5 dni i jest wielka szansa na sukces zbiórki. Apelujemy więc do wszystkich miłośników twórczości Witkacego, którzy jeszcze nas nie wsparli, by włączyli się do naszej akcji wybierając jako nagrodę nr 4 naszego pisma i pozyskali jego specjalne wydanie dedykowane prof. Januszowi Deglerowi z okazji jego 80. urodzin (poniżej okładka i spis treści). Jak Mistrz powiada - "Bez żadnej wiary nie stworzysz nic"

 

 

Świętuj Dzień Ojca z Witkiewiczami! Dodano 23.06.2018, godz. 11:08

Dziękujemy bardzo naszym Darczyńcom :-), dzięki którym przekroczyliśmy już próg 50% naszej zbiórki - więc ostatni tydzień już z górki!

 

Dziś Dzień Ojca i świetna okazja by poznać fascynującą historię relacji Witkacego z ojcem - Stanisławem Witkiewiczem dokładając się do naszej zbiórki i wybierając jako nagrodę piękny album Anioł i syn z dedykacją Stefana Okołowicza.

 

 

Prof. Janusz Degler tak opisał ten wyjątkowy album:


"Album „Anioł i Syn“ to dzieło sztuki, przemyślane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, łączące dogłębną wiedzę z wizją artysty. Słowa i ilustracje wzajemnie się tu dopełniają, często ze sobą dialogują, nieraz wchodzą w spór. Słowa – to starannie dobrane cytaty z korespondencji ojca, ilustracje – to dziesiątki fotografii, obrazów, rysunków i portretów, które układają się w barwną opowieść o narodzinach, dzieciństwie, młodości i dorastaniu syna do roli artysty.

 

Tematem „Anioła i Syna“ jest Miłość. Miłość piękna, bezinteresowna, co prawda wymagająca, ale zarazem taktowna i czuła, jaką bywa miłość ojcowska. Syn stara się odwzajemnić to uczucie przede wszystkim swoją twórczością, będąc najpierw wierny ideałom ojca, potem poszukując własnej drogi, która doprowadzi go do „wybicia się” na całkowitą samodzielność. Nie ma w polskiej kulturze równie fascynującego dialogu dwóch artystów, dla których sztuka była esencją życia".

Decydujący tydzień! ... i nowa unikatowa nagroda dla Darczyńców Dodano 21.06.2018, godz. 13:17

Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom - zebraliśmy już prawie połowę niezbędnej sumy. Przed nami ostatni decydujący tydzień - liczymy na zainteresowanie i hojność kolejnych donatorów. Na dobry początek finiszu zbiórki dodajemy kolorową wysokiej jakości reprodukcję (fiormat ok. 15 x 20 cm) portret gabinetowy (podklejany) Bronisławy Włodarskiej z kolekcji prywatnej, którego nie znajdziecie w żadnym dotychczas wydanym albumie. 

Nasze remedium na glątwę po wtopie z Senegalem! Dodano 20.06.2018, godz. 9:23

Glątwa Was męczy po wtopie 1-2 z Senegalem? Mamy remedium! Włączcie się w naszą zbiórkę na druk nr 4 pisma Witkacy! Przygotowaliśmy wyjątkowy prezent dla naszych Darczyńców - naszyjnik z serii "Witkacje" kunsztownej roboty dr. Małgorzaty Vražić naszej Redaktorki Naczelnej o wielu talentach. Ofiarowała na naszą zbiórkę poniższe dzieło biżuteryjne zatytułowane "Poniedziałek. Glątwa pospolita, wyłaniająca się z szarych zakamarów niemytej duszy". Teraz Wasz ruch! najlepiej jeszcze przed meczem z Kolumbią ;-)

 

Pięknie regularny dzień zbiórki - już 55 Darczyńców i 44% Dodano 18.06.2018, godz. 11:02

Witkacy - czasopismo
Opublikowane przez: Marek Średniawa · 1 godz. · 

Dzięki Wam walimy ze zbiórką naprzód jak parowy nosorożec - 55 Darczyńców i 44% kwoty niezbędnej na druk Witkacego! nr 4. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy kolejnych donatorów. Dorzucamy dziś do puli nagród książkę Krzysztofa Dubińskiego "Wojna Witkacego, czyli kumboł w galifetach" z dedykacją autora, Książka odkrywa nieznane fakty z pobytu Witkacego w Rosji latach 1914-1918 i służby w elitarnym pawłowskim pułku lejbgwardii. Pozycja interesująca dla miłośników historii XX wieku i wojskowości.

 

 

 

Mimo upału i myśli już wakacyjnych prosimy naszych Darczyńców o jeszcze kilka dni mobilizacji by bliski już sukces akcji osiągnąć!

 

 

 

 

Ponad 50 Darczyńców i ponad 40% już zebrane Dodano 15.06.2018, godz. 23:24

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom - a jest już ich ponad 50., którzy już wsparli finansowo nasz projekt. Dziękujemy również za udostępnianie informacji dzięki czemu wydatnie zwiększają się szanse wydania Witkacego! nr 4 i poszerza krąg osób poinformowany o naszym istnieniu i działaniach :-)

 

Tak trzymać! Jeszcze można, a nawet trzeba się trochę dołożyć! Zostały jeszcze 2 tygodnie.[autoportret ze zbiorów MNW]

 

Już ponad 40 osób wsparło projekt - dziękujemy :-) Dodano 13.06.2018, godz. 0:19

Dziękujemy serdecznie Darczyńcom, których liczba urosła do 41 i pozwoliła zebrać już prawie jedną czwartą kwoty niezbędnej na druk Witkacego! nr 4.

 

"Umbella skokietowała dziworybkę Żonżonę" (zbiory Biblioteki Narodowej) ... a my kokietujemy miłośników Witkacego i pięknych w formie czasopism by włączyli się do naszej zbiórki!

 

Przekroczyliśmy próg 20% Dodano 10.06.2018, godz. 19:21

Już 34 osoby wsparły nasz projekt i dzięki nim przekroczyliśmy kolejny próg zbiórki na druk Witkacego! nr 4 - 20%! Serdecznie dziękujemy dotychczasowym Darczyńcom i zachęcamy nowych! 

 

 

Jerzy Stuhr i Giovanni Pampiglione (włoski aktor, reżyser, tłumacz i miłośnikWitkacego) próbują ustalić do kogo należy widoczny na zdjęciu egzemplarz naszego pisma.

Uniknij kłopotliwej sytuacji i dokładając się do naszej zbiórki zagwarantuj sobie już teraz, w sposób nie budzący wątpliwości, swój własny egzemplarz!

Honorowa Obywatelka Krakowa ... i Witkacy Dodano 06.06.2018, godz. 10:31

Biserka Rajčić, tłumaczka Witkacego Honorową Obywatelką Krakowa!

Wczoraj, 5 czerwca 2018 r. w krakowskim magistracie miała miejsce uroczystość nadania honorowego obywatelstwa miasta Krakowa Pani Biserce Rajčić wybitnej serbskiej tłumaczce i ambasadorce polskiej kultury. polskiej. Przełożyła na język serbski najwybitnieszych polskich pisarzy i poetów. Przyjaźniła się z Wisławą Szymborską. Ostatnio opublikowała przekład najbardziej znanej powieści Stanisława Ignacego Witkiewicza "Nienasycenie" i obszerną, pięknie ilustrowaną dwutomową antologię polskiej awangardy literackiej 1917-1939, w której również wiele miejsca poświęciła twórczości Witkacego. 

Pani Biserka Rajčić z dyplomem Honorowej Obywatelki Krakowa

O jej przygodzie translatorskiej z Witkacym, i nie tylko, mogą Państwo przeczytać obszerny i bardzo interesujący wywiad wybierając jako nagrodę nr 3 naszego pisma. 

Próg 10% przekrooczony!

Nasza zbiórka się rozwija. Serdecznie dziękujemy naszym dotychczasowym szesnastu Darczyńcom, dzięki którym już 6 dnia zbiórki udalo się przekroczyć próg 10%. 

Z Witkacym! Ci do twarzy! Dodano 31.05.2018, godz. 12:26

Wczoraj ruszyliśmy! Mamy już pierwszych Darczyńców! W długi weekend na pewno znajdziecie chwilę by zajrzeć na stronę naszej akcji crowdfundingu i się dołożyć.

 

Z Witkacym! będzie Ci do twarzy :-) 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2018 22:10