Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Witkacy!

Witkacy!

Warszawa

„Witkacy!” to pierwsze w Polsce pismo naukowo-artystyczne poświęcone twórczości i osobie Stanisława Ignacego Witkiewicza (1885–1939). Dotychczas ukazały się 3 numery. Pismo charakteryzuje się wysokim poziomem merytorycznym tekstów i oryginalną designerską szatą graficzną. Numer 4 został już opracowany i jest gotowy do druku. Ma charakter specjalny - prezentu na 80. urodziny prof. Janusza Deglera, najwybitniejszego znawcy twórczości Witkacego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

17465 PLN z 16000 PLN

127 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2018.

Witkacy! nr 4 (1/2018) - pismo artystyczno-naukowe

Świętuj Dzień Ojca z Witkiewiczami!

Dodano 23.06.2018, godz. 11:08

Dziękujemy bardzo naszym Darczyńcom :-), dzięki którym przekroczyliśmy już próg 50% naszej zbiórki - więc ostatni tydzień już z górki!

 

Dziś Dzień Ojca i świetna okazja by poznać fascynującą historię relacji Witkacego z ojcem - Stanisławem Witkiewiczem dokładając się do naszej zbiórki i wybierając jako nagrodę piękny album Anioł i syn z dedykacją Stefana Okołowicza.

 

 

Prof. Janusz Degler tak opisał ten wyjątkowy album:


"Album „Anioł i Syn“ to dzieło sztuki, przemyślane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, łączące dogłębną wiedzę z wizją artysty. Słowa i ilustracje wzajemnie się tu dopełniają, często ze sobą dialogują, nieraz wchodzą w spór. Słowa – to starannie dobrane cytaty z korespondencji ojca, ilustracje – to dziesiątki fotografii, obrazów, rysunków i portretów, które układają się w barwną opowieść o narodzinach, dzieciństwie, młodości i dorastaniu syna do roli artysty.

 

Tematem „Anioła i Syna“ jest Miłość. Miłość piękna, bezinteresowna, co prawda wymagająca, ale zarazem taktowna i czuła, jaką bywa miłość ojcowska. Syn stara się odwzajemnić to uczucie przede wszystkim swoją twórczością, będąc najpierw wierny ideałom ojca, potem poszukując własnej drogi, która doprowadzi go do „wybicia się” na całkowitą samodzielność. Nie ma w polskiej kulturze równie fascynującego dialogu dwóch artystów, dla których sztuka była esencją życia".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2018 22:10